מוחמד סלאח: שחקן העונה של הפרמיירליג (2017/18)

ליברפול

(iTvi) #1

אמרו לי שהוא רק מהיר, אבל מסתבר שהוא גם דריבליסט לא רע בכלל.
אמרו לי שיש לו רק רגל שמאל, אבל אתמול הוא פתח עם שני שערים ברגל ימין.
אמרו לי שהסיומת שלו בעייתית, אבל הוא מוביל את טבלת הכובשים של הפרמיירליג.

אז אמרו…

כשנפרדתי כאן מקוטיניו כתבתי שאצטרך למצוא קוסם חדש, כדי להתגבר על הקודם. נחשו מה? נראה לי שמצאתי אותו!

אחרי הרביעייה אתמול נגד ווטפורד (הראשון מאז אפריל 2009 להבקיע 4 שערים מ-4 בעיטות במשחק פרמיירליג) קשה כבר להתעלם מהיכולת הקסומה של המצרי, שכבר בחודש מרץ עוקף את כמות השערים שכבשו לואיס סוארז ופרננדו טורס בעונות הטובות ביותר שלהם בליברפול.

29314012_1927237170682809_2946312883195084800_n

נכון, מוחמד סלאח אינו חלוץ, אבל הוא כובש כמו אחד כזה. בעולם שבו מסי ורונאלדו שולטים בענף מעמדות שאינן עמדת החלוץ המרכזי, אולי עדיף להיות כזה - לא חלוץ, לא קשר התקפי, לא שחקן אגף, לרחף מעל כל העמדות. להיות כל כך טוב שפעם אחת אתה באגף הזה, פעם באמצע ופעם אחרת באגף השני. להיות כל כך טוב שהמאמן נותן לך את החופש לחתוך לאמצע מתי שתרצה, כל כך טוב שגם במשחק רע אתה יודע שתשים גול, כל כך טוב כמו הגדולים ביותר? לסלאח אין במה להתבייש, הוא מוביל כרגע את המירוץ לנעל הזהב האירופית ובליברפול לא זוכרים עונת בכורה טובה יותר של שחקן התקפה.

סלאח לוהט העונה, כמו השמש הקופחת של מצרים, ממנה יצא למסע האירופי שלו ב-2012 וכדי להבין כמה מטורפת ההצלחה העכשווית שלו צריך לחזור מעט אחורה.

ב-2011, בזמן המהומות במצרים, במהלכן הסתיים שלטונו של הנשיא חוסני מובראק, המתיחות הגיעה גם לזירה הספורטיבית. באותם ימים שיחק סלאח בקבוצה הצנועה אל-מוקאוולון, אלא שהרגע שבאמת שינה את הקריירה שלו קשור לשני מועדונים מצרים אחרים. ב-1 בפברואר 2012, נערך בפורט סעיד משחק טעון במיוחד בין קבוצות אל-מסרי ואל-אהלי שהסתיים באסון עם מותם של 74 אוהדים. אל-אהלי, מועדון בעל שם עולמי, נתמך לאורך שנים על ידי הממשל השולט ואוהדיה הקיצוניים אף לקחו חלק עיקרי בארגון ובהגנה על כיכר א-תחריר ועל שלטונו של חוסני מובארכ בימים שקדמו לנפילתו. נטען כי מטרת המפגעים מצד קבוצת אל-מסרי, אשר תמכה במתנגדי מובארכ, הייתה לנקום בקומץ אוהדיה הקיצוניים של אל-אהלי.

egypt020212

עקב האירוע הקשה, הכדורגל בליגות המצריות הופסק באופן מיידי (ועד היום משחקי כדורגל במדינה נערכים ללא קהל), כאשר שחקני מפתח במדינה הודיעו שעד שהאשמים במחדל לא יועמדו לדין הם לא יחזרו לשחק במדי הנבחרת. לכן, היה ברור שסלאח, בן ה-19 בזמנו, חייב למצוא את מקומו מחוץ למצרים המתפוררת על-מנת לפרוח ולקדם את הקריירה שלו. למזלו, מהאסון צמחה הזדמנות נדירה. נבחרת מצרים הצעירה יצאה באותם ימים למחנה אימונים הרחק מהבלאגן ששרר במצרים והקבוצה השוויצרית, פ.צ באזל (שכבר רשמה את שמו של סלאח בפנקסים שלה טרם המשחק) הזמינה את המצרים למשחק ידידות. סלאח הבריק באותו יום במדים הלאומיים, הוא נכנס כמחליף במחצית השנייה, הבקיע צמד ועזר לנבחרתו לנצח 3:4. בירידה מהדשא עצרו אותו אנשי ההנהלה השווייצרית והציעו לו להישאר כדי להתרשם מהמקום. בסיומו של שבוע ממנו יצאו מרוצים שני הצדדים, רכשה אותו באזל מקבוצתו המצרית תמורת 1.5 מיליון אירו.

סלאח הצליח לברוח מהבלאגן שהתחולל בארצו וכך בעצם החל המסע האירופי שלו, כל הדרך לליברפול. אך סלאח לא שכח את האסון שהוליד את ההזדמנות האדירה הזו - כשהושאל מצ’לסי לפיורנטינה ב-2015, הוא בחר במספר 74 לזכר אותם אוהדים שנרצחו בפורט סעיד.

DSe11L0X4AADpeM

כפי שאתם מבינים, סלאח הגיע מלמטה ונעזר בלא מעט מזל על מנת לצאת לליגה של הגדולים. אבל היום הוא כבר לא נותן למזל לשחק בשבילו, סלאח נותן את כל כולו על כר הדשא, הוא רץ לעבר כל כדור שנראה אבוד ומפרגן לחבריו כדי שיפרגנו לו חזרה. ביחד עם פירמינו ומאנה, נוצרה בליברפול העונה שלישייה אדירה שלראשונה מאז 2009, מוליכה את הקבוצה לשלב רבע גמר ליגת האלופות.

כמות התארים האישיים והשיאים ששבר העונה מוחמד סלאח היא פסיכית ונדירה לשחקן בעונתו הראשונה בקבוצת פרמיירליג ולכן אוותר כאן על כתיבת כולם, אבל מה שבעיקר מרשים אותי אצלו הם הצניעות ומוסר העבודה הגבוה. סלאח מאמין שהוא יכול לתת יותר ממה שהוא כבר נותן והוא עובד קשה מאוד על מנת להשיג זאת. בראיון שנתן לא מזמן אמר: “אני נשאר אחרי שכולם הולכים ועובד כשהאימונים מסתיימים בשביל לשפר את אחוז ניצול המצבים שלי. אי אפשר להבקיע עשרה שערים מעשר הזדמנויות - זה פשוט בלתי אפשרי. אני יודע שהחמצתי הרבה העונה, אבל אני מנסה כל הזמן לשפר את זה”.

אוהדי ליברפול (ביניהם אני) כבר מאוהבים במצרי הזה, עדות חיה לכך היא כמות השירים שנכתבו על השחקן בתקופה הקצרה שלו במועדון. לצורך העניין, דניאל סטארידג’ לא זכה אף לא לשיר אחד בזמן שכבש בצרורות למועדון בשנים האחרונות.

הנה אחד מהם:

Mo Salah ,Mo Salah, Mo Salah
Running down the wing
Salah la la la la la la la
The Egyptian king

לחיי שיאים, שערים, בישולים ושאר ירקות נוספים מהמלך החדש של הקופ/מלך מצרים (זה האוהדים באנפילד אמרו, לא אני).

%D7%A1%D7%9C%D7%90%D7%97

סלאח לא באמת כזה טוב, כמו שהמספרים שלו מראים .
זה מאוד פשוט : הוא משחק תחת המאמן ההתקפי הטוב בעולם .
לאורך שנים, קלופ שידרג את היכולות של שחקני ההתקפה שלו בכמה דרגות .
דוגמאות ? לא חסר…מרקו רויס , גצה ולבנדובסקי הם רק מקבץ חלקי של שחקנים שהשתדרגו בתקופתו של הגרמני .
סלאח לא היה כזה טוב ברומא…בליגת האלופות הוא היה סולידי וכנ"ל לגבי הליגה האיטלקית .

האם הוא שחקן מצויין ? בהחלט . האם הוא יהיה מצויין גם במועדון יותר גדול, ותחת מאמן פחות התקפי ??בהחלט לא .

סלאח וליברפול של קלופ זה שידוך מושלם .
אני מאוד מקווה שהוא יישאר בליברפול, אין לו מה לעבור למועדון יותר גדול .

(iTvi) #3

@bergkamp

כן, סלאח לא היה כזה טוב ברומא, כי יש דבר כזה שנקרא גרף השתפרות. לבנדובסקי לצורך העניין, פרץ אצל קלופ וגם אחריו הוא ממשיך לחורר רשתות. סלאח הראה ניצוצות בפיורנטינה, השתפר ברומא ומתפוצץ עכשיו בליברפול, אני יכול לחשוב על עוד דוגמאות רבות כאלו של תהליך דומה.

האם הוא יהיה מצוין גם במועדון גדול יותר עם מאמן פחות התקפי? אני חושב שכן, לא מבין מאיפה הביטחון לכתוב “בהחלט לא” או לסכם את ההתפוצצות שלו ב-“זה מאוד פשוט”. בכל מקרה, אני לגמרי איתך עם הרצון שיישאר בליברפול ואני חושב שעם תוספת של מילים כמו “לדעתי” או “להערכתי”, ההודעה שלך הייתה מתקבלת אצלי ביתר הערכה.

סלאח אמר בעצמו שקלופ אמר לו לשחק קרוב יותר לשער אבל כמות השערים שהוא כובש בעיקר מעמדת האגף הימני היא פסיכית עד כה לשחקן פרמיירליג. כנראה שמדובר בשחקן מצוין כמו שכתבת ולגבי הקשר הישיר לשיטת המשחק ההתקפית של קלופ - זה כנראה נכון, אבל לא חושב שאפשר לתת את הקרדיט המלא לקשר קלופ-סלאח ולקחת מהשחקן את העבודה הקשה שהוא מבצע לבדו ואת גרף ההשתפרות האישי שהוא מציג בשנים האחרונות. להגיד שהוא לא באמת כזה טוב כמו שהמספרים מראים מרגיש לי קצת כמו זלזול שלא רלוונטי אחרי 31 מחזורי ליגה והגעה לשלב רבע הגמר בליגת האלופות.

אני לא זוכר קבוצה ששיחקה כל כך התקפי כמו ליברפול של העונה הזאת .
לבנדובסקי של דורטמונד היה הרבה יותר טוב מזה של באיירן . בדורטמונד הוא היה הרבה יותר טכני, והשערים שלו היו יותר יפים ויצירתיים .
אני רק אתך לך דוגמא את המשחק האדיר שהוא נתן נגד ריאל מדריד בחצי גמר במדי דורטמונד .
אין מה להשוות את זה ללדנדובסקי האיטי וכבד של באיירן,שדי דוחק שערים מקרוב .

קלופ שידרג בעבר ובהווה כל כך הרבה שחקני התקפה וקישור התקפי . לא מפתיע שהרבה שחקנים שעזבו את דורטמונד התגלו כפלופים .

סלאח הוא בדיוק מסוג השחקנים האלו, שמסוגלים להוציא 200 אחוז מעצמם בזכות הגרמני .

במועדוו גדול יותר ותחת מאמן הגנתי יותר, הוא יאכזב בצורה קשה .

(Zichelior) #5

אני חייב לומר שסלאח העביר אצלי שינוי רציני.

כשהיה בצ’לסי ופיורנטינה סברתי שהוא סתם שחקן נחמד שבגלל שפתח את ההגנה של הישראלים (מכבי?) מקבל הייפ גדול בישראל.
לאחר מכן, כששיחק עם רומא הראה ניצוצות גדולים יותר, מהירות נדירה, אבל סיומת של נוער. חשבתי שאין לו את מכלול היכולות שיציבו אותו בטופ העולמי.

העונה, חשבתי שהכל עובד בזכות החברים לקבוצה והמאמן, הרוח של ליברפול. הייתי בטוח לחלוטין עד המחזור העשירי (פלוס-מינוס) שזו הבלחה נקודתית ותו לא. סטטיסטיקות מגניבות וגונבות דעת. או אז הגיע האסימון ונפל, וסלאח שכנע אותי שהוא שחקן באמת יוצא דופן.

היום אני יכול לומר שטעיתי לגביו, זלזלתי בו וחשבתי שהוא סתם בחור עם מזל וכמה יכולות נחמדות, לא כוכב עולמי. הוא ראוי לטופ העולמי ומה שהוא עושה לדעתי יוצא דופן לגמרי.

אני באמת לא יודע אם הוא ימשיך כך גם במועדונים אחרים עם מאמנים אחרים, יכול להיות שכן, יכול להיות שלא. אך ברור שמה שהוא עושה זו הצגה בלתי רגילה. בכלל לא רגילה.

(titi camara) #6

@bergkamp ידידי,

מאנה הגיע לליברפול עונה לפני סלאח ועל אותו תקן, פירמינו משחק בליברפול מאז שקלופ הגיע, קוטיניו שכולם כאן אוהבים להלל שיחק בליברפול מהיום הראשון של קלופ, למה הם לא מבקיעים כמו סלאח ? הם משחקים תחת אותו מאמן ותחת אותה שיטה…
האם קלופ ה"המאמן ההתקפי הכי טוב בעולם" לימד את סלאח לגבור עם כוח פיזי על שחקן אנגלי להסתובב ולעבור בלם כאילו לא היה ואז לבעוט לחיבורים בדרבי ליברפולי תחת שלג שוטף ? האם הוא לימד אותו לעבור 3 שחקני טוטנהאם על מ"ר ולהבקיע מול אחד השוערים הטובים בליגה ממצב בלתי אפשרי ? האם הוא לימד אותו לקחת את כל ההגנה של ווטפורד לטיול ברחבה ולגלגל את הכדור לשער ?
האם קלופ לימד את סלאח לעשות דברים שאנחנו התרגלנו לראות רק משני שחקנים מסויימים בעשור האחרון ? ואם הוא כן לימד את סלאח לעשות את הדברים האלה למה הוא לא לימד את שאר השחקנים ?
אתה הזכרת שחקנים ששיחקו תחת קלופ והשתדרגו, רויס, גצה, מאנה וקוטיניו שיחקו פחות או יותר במשבצת של סלאח, האם הם סיפקו מספרים שמתקרבים לאלה של סלאח ?

נכון שקלופ שידרג את סלאח, נכון שהשיטה של קלופ מתאימה בול למשחק של סלאח אבל זה עדיין 90% סלאח, עם כל גול מתחילת העונה הביטחון עלה ורמת המשחק שלו עלתה, עם כל משחק הוא הוסיף דברים חדשים למשחק שלו, משחק שחשבו שהוא רק מהיר הוא הפך למפלצת, הוסיף פיזיות מדהימה, דריבל מדהים, שליטה מהרמה הגבוה ביותר בשטחים צפופים, ראיית משחק והכי חשוב סיומת ששמורה רק לגדולים ביותר, ואתה אומר לי שכל הקרדיט לקלופ ? קלופ ואמא שלו לא היו מסכימים איתך…

כשסלאח חתם בתחילת העונה בליברפול הייתי בין הבודדים ששמחו מההחתמה, רוב אוהדי ליברפול בארץ קטלו אותו עוד לפני שהגיע, בעיקר בגלל כל הבלגן שהיה עם מכבי ת"א וגם כי הם רצו חלוץ אמיתי שיכול להבקיע המון שערים, טענו שיונייטד שיחקה אותה עם לוקאקו, שצ’לסי הביאה חלוץ ענק בדמותו של מוראטה ושוונגר גנב לנו את לקאזט, אני אמרתי ששחקן שתרם שער למשחק(שערים + בישולים) בליגה האיטלקית הקשוחה הוא שחקן מצויין, טענתי שמדובר בשחקן מאוד מהיר ומאוד משקיע שעושה גם עבודה שחורה ולחץ גבוה שמתאים בול לשיטה של קלופ, והתערבתי עם כל רק מי שרצה להתערב שבסוף העונה הוא יהיה החתמה יותר טובה מלוקאקו ומוראטה ולבטח הרבה יותר טובה מלקאזט, טענתי שהוא יהיה לא פחות טוב ממאנה שלנו, אמרתי שהוא יתרום כמעט שער למשחק בליגה האנגלית כמו שהוא שעשה באיטלקית.
אז צדקתי וגם טעיתי בגדול…בענק !!! כי טענתי אז שהוא יהיה שחקן של 15 שערים ו-12 בישולים לעונה…איפה 15 שערים ואיפה סלאח עכשיו כמה חודשים לביום העונה :slight_smile:

חשבתי שאנחנו מקבלים סילון שיפתח הגנות עם המהירות והזריזות וקיבלנו קוסם שמייצר שערים מכלום(בנוסף לסילוניות שפותחת הגנות כמובן), קיבלנו שחקן עם ראיית משחק משובחת, קיבלנו את השחקן השלם ביותר בליגה האנגלית, את השחקן הטוב ביותר בפרמיירליג !

לא יודע אם ישאר בליברפול עוד הרבה זמן, אבל לעונה הבאה הוא בטח נשאר, ועם קייטה שמגיע ואן-דייק שכבר גורם להגנה שלנו להיראות הגנת טופ4 של פרמיירליג, קריוס שמשתפר ממשחק למשחק ועוד 2-3 החתמות שלבטח יגיעו אחנו מועמדים לאליפות עם אחוזים בודדים אחרי הסיטי, והשאלה העיקרית שנשארה היא האם נגיע לעונה הבאה כאלופי אירופה או לא ? והכל בזכות גמד משלנו, לא ארגנטינאי אלא מצרי, מי היה מאמין ?

(iTvi) #7

אם כבר נפתח פה דיון על סלאח.

ראוי לשחקן העונה בפרמיירליג לדעתכם?
28 שערים ו-9 בישולים עד כה.

מועמדים נוספים:
דה בריינה - 7 שערים ו-14 בישולים.
סטרלינג - 15 שערים ו-7 בישולים.
סאנה - 8 שערים ו-11 בישולים.
אגוארו - 21 שערים ו-6 בישולים.
קיין - 24 שערים ו-2 בישולים.
פירמינו/לוקאקו - 14 שערים ו-7 בישולים.

האם לשם שינוי נראה את תואר שחקן העונה הולך לשחקן שאינו מהאלופה? או שהעונה הקסומה של סיטי בליגה תחייב בחירה של אחד מהמועמדים הרבים של הקבוצה לתואר האישי הזה?

Kane-Salah-De-Bruyne-540x305

(Renen) #8

כתיבה מדהימה.

וכן, בעיניי, חד משמעית, כרגע - הוא המועמד הראוי ביותר. נראה מה דה-בריינה עוד יבשל העונה, כי אם זה לא המצרי - זה הבלגי.
(וקיין הפצוע המסכן נקטע באמצע).

(Zichelior) #9

אני מאמין שדה ברויינה ייקח את התואר. הוא מבריק, והרבה מעבר למספרים. כשמתרגלים לאיכויות שיא ההייפ יורד, ומה שדה ברויינה עושה, עם כל הכבוד לכל השאר שראויים מאוד, זה לא פחות ממטורף. הוא חייב לקבל את התואר, וכך נראה לי שיהיה.

(iTvi) #10

@zichelior מסכים שדה בריינה יותר מראוי, זה כנראה יוכרע בינו לבין סלאח.

אני עדיין חושב שאם סלאח שובר את השיא של 31 השערים בעונה (של 38 מחזורים) ששייך לשירר, רונאלדו וסוארז בשילוב 10+ בישולים, מגיע לו התואר הזה בלי להסתכל לצדדים בכלל. זה יהיה היסטורי ואם נלך מעט אחורה, ב-3 העונות האחרונות התואר הזה הלך לשחקן מהאלופה, בפעם האחרונה שזה הלך לקבוצה אחרת, סיטי זכתה באליפות וסוארז זכה במלך השערים ובשחקן העונה, רק אומר :wink:

(titi camara) #11

רק יש להוסיף ששירר ורונאלדו היו בועטי הפנדלים הקבועים בקבוצות שלהם בניגוד לצמד של ליברפול, בעונת השיא של סווארז ג’רארד הבקיע 10 שערי ליגה שכולם מפנדלים, אם בווארז היה בועט אותן הוא לבטח היה שובר את השיא(מה גם שהוא התחיל את אותה עונה ממש מאוחר).
סלאח כנראה וישבור את השיא הזה והוא בעט רק פנדל אחד, ביחד עם רונאלדו הוא שחקן ההתקפה שהוא לא חלוץ 9 קלאסי שמתקרב למספרים האלה בפרמיירליג, ובניגוד לשאר החברים כאן(שוב חוץ מסווארז) סלאח גם משאיר טונות של דם וזיעה על המגרש עם כל העבודה השחורה שהוא עושה.

בחלומות שלי ליברפול זוכה בצ’מפיונס עם שלושער של סלאח בגמר(מנצחים את ריאל ורונאלדו שמצידו מגיב עם שלושער) והוא זוכה בכדור הזהב :slight_smile:

(iTvi) #12

סלאח חתם על הסכם עם Vodafone מצרים, במסגרתו יהיה שגריר ופרזנטור של החברה.

בהמשך להסכם הודיעה החברה שני דברים:

:boom: החל מרגע זה ועד לסיום העונה, על כל שער שיכבוש סלאח, יקבלו לקוחות החברה 11 דקות שיחה חינם.

:boom: חבילה חדשה בשם “Mohamed Salah World” מוצעת ללקוחות.

(iTvi) #13

מוחמד סלאח כבש היום שער ניצחון נגד קריסטל פאלאס, ליברפול ניצחה 2-1.

בינתיים במצרים נערכו השבוע הבחירות לנשיאות ואלו התוצאות:
1️⃣ Abdel Fattah al-Sisi: 92%
2️⃣ Mo Salah: 5%
3️⃣ Moussa Mustafa Moussa: 3%

יותר ממיליון אזרחים הוסיפו את סלאח לפתק שלהם ובחרו בו לתפקיד, הוא סיים שני בהצבעה, לפני מתמודד אמיתי :hushed:

(Zichelior) #14

מו סלאח שחקן מרהיב. באמת מגיע לו. הוא מביא עונת פריצה מטורפת.

קווין דה בריינה הוא שחקן העונה.

אחרי שכבר נסחטו והורעפו כל הסופרלטיבים הקיימים על סיטי של פפ כאשר שברה את שיא הנצחונות הרצופים ההיסטורי והעמידה אותו על הרחבה של 5 נצחונות יותר מהשיא הקודם. כבר אז היה ברור שתהיה אליפות לסיטי וכולם היללו את הקבוצה המרהיבה הזו.
מאז ירד לכולם מסיטי והאליפות הקרבה.
זהו עוול.

הקבוצה הזו עושה היסטוריה באמת מטורפת. זו זכייה באליפות מהסוג הכי גדול שראתה אנגליה. הפרמיירליג, הליגה הכה קשה, נלקחת בהליכת ירח אחורה על ידי מכונה פסיכית. ובמכונה כזו, שחקן שמצליח להתבלט חייב לקחת את כל הקופה.

אז נכון, סילבה אדיר, סאנה סטרלינג אגוארו וז’סוס נפלאים, פרננדיניו וגנדוגאן בעונת שיא, ואוטאמנדי והחברים במרכז ההגנה קשוחים ומציגים יכולת ענקית. גם ווקר מספק עונה חלומית. אבל מעל כולם - קווין דה בריינה, כך אמר פפ, וכך אמרו חבריו לקבוצה.

עם כל הכבוד לסלאח, ויש המון המון כבוד, הג’ינג’י עושה כאן משהו היסטורי הרבה יותר עם קבוצתו שתיזכר לדורות. אי אפשר שלא לתת לו את התואר האישי הזה.

(momi) #15

גם סאלח עושה כאן משהו היסטורי שלא היה בליגה הקשה בעולם. הבנאדם שובר את שיא השערים ועוד בעונת בכורה.
ולגבי דה בריינה. זה פפ וכל סיטי שעושים את ההיסטוריה. נכון שדה בריינה חווה עונה מצויינת גם מבחינה אישית, אבל בשביל להגיד שחקן העונה, זה כבר דבר של יכולת אישית והשפעה על התוצאות. בזה לטעמי סלאח לוקח, וכמובן שדה בריינה מיד מאחוריו.

(titi camara) #16

הרגת אותי עם ה"אמיתי"…ממש אמיתי, כל העולם היה במתח ולא ידע מי ינצח :slight_smile:
אבל סלאח ממש הפתיע…

המצרי ממשיך בשלו ומפרק גם את סיטי ברבע גמר הצ’מפיונס, השחקן הכי טוב בעולם היום !

(iTvi) #17

סלאח ממשיך להרשים ובדרך לעונת בכורה חלומית בליברפול (אחרי שער נוסף הערב מול סיטי) מגיע למעורבות ב-50 שערים במדי הקבוצה העונה.

39 שערים

• 29 בפרמיירליג.
  • 9 בליגת האלופות (8 בבתים+נוק-אאוט, 1 בפלייאוף העלייה).
  • 1 בגביע האנגלי.

11 בישולים

• 9 בפרמיירליג.
  • 2 בליגת האלופות.

(Shirlivneh) #19

פשוט מדהים. כיף לראות אותו משחק.

(iTvi) #20

עם שער נוסף מול בורנמות’ היום, מגיע סלאח ל-30 שערי ליגה העונה - רחוק שער אחד מהשוואת שיא השערים של שחקן בעונת פרמיירליג השייך לשירר, רונאלדו וסוארז.

כמו-כן, סלאח מגיע ל-40 שערים בכל המסגרות העונה, שחקן הפרמיירליג הראשון לעשות זאת מאז רונאלדו בעונת 2007/8.

(iTvi) #22

שער נוסף מול ווסט ברומיץ’ היום מביא את סלאח ל-31 שערי ליגה העונה ובכך הוא משתווה לשירר, רונאלדו וסוארז עם שיא הכיבושים לעונת פרמיירליג אחת. לסלאח נותרו עוד 3 משחקי ליגה על מנת לשבור את השיא הזה.

רשימת השחקנים והעונות בהן קבעו את השיא:
1995/96: (Alan Shearer (31
2007/08: (Cristiano Ronaldo (31
2013/14: (Luis Suarez (31
2017/18: (Mohamed Salah (31