ליגת האלופות 2017/18 :: המקום שבו קורים ניסים!

(Ender) #1

22 קבוצות כבר הבטיחו את השתתפותן בטורניר, 10 נוספות ייקבעו היום (22/8) ומחר (23/8).

בין הקבוצות שינסו להעפיל ביומיים הקרובים ניתן למצוא במסלול האלופות את הפועל באר שבע (ניצחון ביתי 2-1 על מאריבור), ובמסלול הליגה את סביליה (ניצחון חוץ 2-1 על איסטנבול בשאקשהיר), ליברפול (ניצחון חוץ 2-1 על הופנהיים) ונאפולי (ניצחון ביתי 2-0 על ניס).

הגרלת שלב הבתים תתקיים מחרתיים (24/8), כאשר כזכור אלופת אירופה ו-7-8 אלופות הליגות הבכירות משובצות בדרג הראשון, ושאר הקבוצות משובצות על פי דירוג אופא. שימו לב למשל ללייפציג, שסיימה במקום השני בליגה הגרמנית ותשובץ בדרג הרביעי - סוס שחור פוטנציאלי ומסקרן.

ובהסתכלות קדימה…

האם מסי מסוגל לסחוף את פאוליניו וגומש לזכייה בליגת האלופות?
האם ריאל מדריד תשלים זכייה שלישית ברציפות במפעל שהיא כל כך אוהבת?
האם ניימאר יגשים את חלומם של הברזילאים, הקטארים והצרפתים (בסדר הזה, אני חושב)?
האם חמש האנגליות הבכירות יחזירו את הכבוד האבוד?
ומה לגבי באיירן, אתלטיקו, יובנטוס ושאר הקבוצות הטובות ביבשת?

ליגת האלופות - הליגה הטובה בעולם - ברוכה השבה :wink:

(SantiagoBernabeu) #2

אמנם אנחנו עוד לא יודעים אילו קבוצות ישתתפו בשלב הבתים העונה, אבל ליגת האלופות כבר מספקת לנו מנה מכובדת של כדורגל.
כרגע המשחק של ליברפול מול הופנהיים (מחצית), המשחק הכי מהנה שראיתי מאז סיטי נגד מונאקו. התקפה רודפת התקפה. שתי קבוצות בעלות התקפה נהדרת והגנה בדיחה. אתם יכולים רק לדמיין איך זה נראה. מאנה מצד אחד (השחקן הכי אנדרייטד בפריימרליג לטעמי), נאברי מצד שני, יאללה חגיגה.
אם אתם רואים את ההודעה הזאת דקות לאחר שנכתבה, עשו לעצמכם טובה ופתחו ספורט 5.

(Paul Heyman) #3

אוקיי אז יש לנו את כל 32 הקבוצות להגרלה שתתרחש מחר בשעה 19:00!

דרג 1: ריאל מדריד, באיירן מינכן, צ’לסי, יובנטוס, בנפיקה, מונאקו, ספרטק מוסקבה, שחטאר דונייצק.
דרג 2: ברצלונה, אתלטיקו מדריד, פריז סן ז’רמן, דורטמונד, סביליה, מנצ’סטר סיטי, פורטו, מנצ’סטר יונייטד.
דרג 3: נאפולי, טוטנהאם, באזל, אולימפיאקוס, אנדרלכט, ליברפול, רומא, בשיקטאש.
דרג 4: סלטיק, צסק"א מוסקבה, קרבאח, ספורטינג ליסבון, אפואל ניקוסיה, פיינורד, מאריבור, לייפציג.

כרגיל, שני קבוצות מאותה המדינה לא יכולות להיות ביחד, והמערכת תמיד תנסה לחלק קבוצות מאותן מדינות בצורה שווה בין הבתים, ז"א אם יש 4 נציגות ספרדיות אז 2 יהיו בבתים 1-4 ושתיים יהיו בבתים 5-8.

הימורים על בית המוות? :slight_smile:

השיטה הזאת שהאלופות אוטומטית נכנסות לדרג 1 אולי יותר “צודקת” אבל פחות טובה. יוצא מצב שסך הקבוצות בדרג ה-2 עולות בטיבן על הדרג ה-1.
מישהו יודע אם זה משהו שעתיד להשתנות?

ובקשר לבתים, הבית הכי איכותי:
ריאל מדריד
פסז
נאפולי
לייפציג
אבל סביר להניח שריאל ופסז יעלו די בקלות.

בית המוות יהיה:
באיירן
ברצלונה
נאפולי
לייפציג
בבית כזה הכל פתוח, עם יתרון של קל לבאיירן ובארסה

(17RvN17) #5

לפי מה שהצלחתי לשמוע על רקע הדיבורים של יעקובי ומלר, עדין המחשב יבחר לא לשבץ קבוצות רוסיות עם אוקראיניות באותן בתים?

(HJKL) #6

אופ"א חייבים להוריד חלק מההגבלות על ההגרלות.

בוודאי שצריך לבטל את החלוקה השווה לפי מדינות בין בתים א-ד וה-ח. אני מבין שזה קשור לשידורי טלוויזיה, אבל העולם לא ייפול אם 3 קבוצות מאותה מדינה ישחקו באותו היום.

מעבר לזה, למדינות שיש 4 נציגות גם הייתי נותן אפשרות של עד 2 קבוצות מאותה המדינה באותו הבית.

(סארי) #7

קיבלנו בית אחד מאוד אטרקטיבי, בית אחד לא רע, ו 6 בתים משעמים עם שתי קבוצות שיריבו על המקום הראשון והשני,ההגרלה הבטיחה הרבה וקיימה מעט מאוד.
ריאל דורטמונד וטוטהנאם הולך להיות בית אדיר,אחלה כדורגל נקבל שם.

(Paul Heyman) #8

ההגרלה הסופית:

תבלו כולם…

(BannedT) #9

מרגיש כאילו כל המפעל הולך להיות מאוד חלש עד החצי, אולי אפילו עד הגמר, אבל הם הביאו את זה על עצמם עם שיטת ההגרלה הזו.

(Cholo) #10

יהיה יותר משעמם. אם זה ריאל וברסלונה זה עלול להגיע ל-10 מפגשים בעונה אחת.

(titi camara) #11

קיבלנו בית של ליגה אירופאית ! רק חבל שהפועל ב"ש לא עלתה היינו מקבלים את ליברפול בארץ.

לפחות רבע גמר העונה !

גם יונייטד קיבלה בית של ליגה ארופאית, טוטנהאם כרגיל אכלה אותה בהגרלה.

המשחק הכי אטרקטיבי בשלב הבתים יהיה ללא ספק המפגש בין באיירן - לפאריס סן ז’רמן .
שתי קבוצות מאוד התקפיות עם שחקנים סופר מוכשרים . ללא ספק יהיו צמד משחקים אדיר . אם אני לא טועה, זה מפגש ראשון בין המועדונים בליגת האלופות .

לדעתי העונה הזאת תיהיה יותר טובה מהעונה שעברה.אסור לשכוח שהצטרפו 3 מועדונים גדולים :ליברפול, צ’לסי ויונייטד .

(harozim) #13

זו הסיבה? בואנה, שעה אני מנסה להבין במהלך ההגרלה למה חלק מהבתים מוגבלים בדרג הראשון והשני…

(Colombian Cowboy) #14

אם עדיין לא שמתם לב, ואם אתם עדיין מרוגשים/מאוכזבים מההגרלה הנה משהו שיעשה לכם ולנו טוב.

ההגרלה תמיד תאכזב. אין מספיק קבוצות טובות כדי ליצור בתים אטרקטיביים, וכך כל שנה חוזר הניגון של אחד או שני בתי מוות, שניים שלושה חסרי עניין כשרק גדולה אחת משייטת לראשות, ועוד שניים שלושה בהם יש צמד קבוצות איכותיות שיעלו השאלה באיזה סדר.

איך אמר אלברט איינשטיין, “אי שפיות זה לעשות אותו דבר פעם אחר פעם ולצפות לתוצאות שונות” אי אפשר כל שנה להתבכיין כשזו המתכונת. אפשר וצריך לצפות לליגה אחת בה כולם יתמודדו מול כולם, וזה כנראה לא יקרה בעתיד הקרוב.

(Yoninori) #15

מתכונת הנוקאאוט דווקא מרגשת (אותי) ומגוונת מהליגות המקומיות. אפשר להקטין את מס’ הקבוצות ולהתחיל מרבע גמר למשל. יש המון ג’ארבג’ טיים בהתחלה.

אבל גם בפורמט הנוכחי, החלוקה המעוותת לדרגים הרסה עוד יותר. דרג ראשון לא משקף בכלל את מידת החוזק במפעל.

ומנצ’סטר יונייטד… תמיד, תמיד היא מקבלת את הבנפיקות שלה בבתים ובשמינית

(Lukaku) #16

אני מדמיין או שבנפיקה ופורטו באופן קבוע מקבלות בתים חלשים?

אני מסכים שהגיע הזמן לוותר על חלק מההגבלות. מילא בבתים, שגם שם זה אידיוטי לטעמי לאסור על שתי קבוצות מאותה מדינה להיפגש, כשיש מדינות ששולחות 4-5 נציגות. אבל בשמינית הגמר זה בכלל מיותר. אם הרעיון היה למנוע מפגשים שכיחים שרואים בליגות, בפועל זה יוצר מפגשים שכיחים עוד יותר. גם ככה יש מועדון דיי סגור של אותן קבוצות שמגיעות לנוק אאוט.