העברות וחוזים 2017/18 :: דמבלה, דאולופאו, פאוליניו, סמדו וקוטיניו

ברצלונה

(naughty by nature) #161

לגבי מחירי ההעברות, אני מסכים עם זאת שאלו מחירים מוגזמים, אבל:

המחירים היום בשמיים, ואן דייק לדוגמא עלה 70 מיליון!!! בטח שביחס לזה קוטיניו שווה את מה ששולם עליו.

זה לא שמנהל המשא ומתן הטוב העולם היה חותך מחירים בחצי. רחוק מכך, מאוד.

(aldrrian) #162

אני אפעם לא מבין למה אנשים מתכוונים שהם אומרים משהו כזה. מחיר, כמו שגם אמרת בהמשך התגובה, הוא תמיד עניין יחסי.
על כל פנים דאולופאו הושאל לווטפורד - https://twitter.com/WatfordFC?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^author

(khen10) #164

עוד רכש!
ארתור מגרמיו חותם תמורת 30 מיליון יורו + 9 מיליון בבונוסים. יגיע בקיץ או בינואר הבא.
על פניו יש קווי דמיון לצ’אבי (במיוחד עניין ה"סביבון"), וגם הגובה. עוד מישהו שיכול לעזור לבוסקטס לנהל את המשחק ולנווט.
אני עוד לא יודע מה אני חושב על הכמות הנכבדת של השחקנים הלטיניים בקבוצה…
דבר נוסף, מקווה שאלניה יברח מפה מהר כדי שלפחות נזכה לראות את הכישרון שלו במקום אחר. עם ארתור, ראקיטיץ, אינייסטה, קוטיניו, פאוליניו, סרג’י רוברטו, ואני לא יודע מה יהיה עם גומש ודניס, אני לא רואה איך הוא מתקדם בעונה הבאה. שילמד ממה שקרה עם סאמפר המסכן.

(Oriabrbnel) #165

בוא קצת נעשה סדר, בסוף העונה הזו איינסטה בן 34 ועונה הבאה כנראה תיהיה שירת הברבור שלו, לדעתי הוא יחווה עונה בסגנון העונה האחרונה של צ׳אבי.

בסוף העונה ראקטיץ ופאוליניו יהיו בני 30 ובתור קשרים שלא מבוססים בעיקר על ראיית משחק וטכניקה אלא על יותר כושר גופני ומשחק לחימה בגיל 30 הם יהיו לקראת סוף הקריירה כך שבעונה הבאה מקס׳ עונה לאחר מכן הם יעזבו את ברצלונה.

נראה שוואלוורדה מאוד מחבב את רוברטו בתור מגו ימני והאמת שרוברטו מתחיל לעשות קולות של מגן ימני, כך שלא בטוח שהוא יחזור לקישור ויש מצב שהוא ימשך לשחק בעמדה הזו עד סוף הקריירה בבארסה (כולי תקווה שאתבדה וואלוורדה יתחיל לשלב את סמדו בכל משחקי הליגה ע״מ שנקבל מגן ימני טבעי בעונה הבאה אבל אני חושש שזה לא יקרה).

דניס מצורע ולא נראה לי שהוא ישחק בתור קשר תחת וואלוורדה, כך שהוא לא באמת מהווה תחרות. ראפייניה גם כנראה ימכר לאינטר כך גם הוא יורד מהפרק.

קוטיניו לאט יתפוס את המקום של איינסטה וכנראה יהיה באנקר. בוסקסט גם בסוף השנה יהיה בן 30 אבל הוא שחקן שלא מבוסס על כח אלא על חוכמה וראיית משחק, כך שכנראה נראה אותו בהרכב ב-3-4 שנים הקרובות.

נשארנו עם עמדה אחת שעלייה יריבו גומש שכל בר דעת רואה כמה הוא לא מתאים לבארסה ומאוד מעניין מה יקרה איתו בקיץ, בנתיים נראה שוואלוורדה מאוד מעריך אותו ותופס ממנו שחקן קישור הגנתי שיכול לשמור על תוצאה. ארתור שאין לי מושג איך הוא, אבל נראה לי שוואלוורדה לא תופס יותר מידי מהליגה הברזילאית והוא יתחיל לשלב אותו ממש לאט כמו שהוא עושה עם מינה. סאמפר יכול להחליף את בוסקסט בעמדת הקשר האחורי ובנוסף יכול להשתלב בעמדה קדמית יותר בתור קשר 50-50 ואליינה שעדיין מאוד צעיר וצריך להשתלב בהדרגה.

לסיכום יש לנו צי קשרים אבל חלק מתחילים לפנות את הדרך לדור הצעיר, חלק יאבדו תכונות דומיננטיות שלהם ויהיו לא רלוונטיים, חלק לא ברמה וכולי תקווה שיעופו (ואולי יחזירו את ההשקעה בהם) וחלק הם פרויקטים לטווח ארוך שהמועדון/המאמן מכוון לשלב אותם.

אני באמת חושב שסאמפר ואליינה יצליחו פחות במועדונים אחרים כמו שאני חושב שתיאגו היה מצליח הרבה יותר לו היה נשאר בבארסה. ההקבלה של אליינה ל תיאגו מאוד מתבקשת אבל היא לא נכונה כיוון שאצל תיאגו הביאו את פבגראס שעל הנייר היה בו הכל: שחקן לה מאסיה, קפטן של קבוצה גדולה באנגליה, שחקן עם נסיון בינלאומי, בעל טכניקה וראיית משחק מועלים והכי חשוב חיבור עם שלד הקבוצה (אותו שנתון עם מסי ופיקה), במקרה של אליינה וסאמפר מביאים כשרונות שהם יכולים להתמודד איתם ובמקרה שהם יהיו טובים יותר סביר להניח שהם יהיו בהרכב.

חפרתי קצת הרבה אבל לדעתי חייבים להתחיל בחילופי הדורות הללו וזה נכון מה שהמועדון עושה, הייתי מעדיף שבתחילת העונה היו מוכרים את גומש ומעלים את סאמפר במקום זה לא קרה וחבל, אבל באופן כללי המועדון מתחיל להיערך לימים שאחרי מסי, הוא לא עושה את זה מושלם אבל המגמה נכונה.

(t-rix) #166

לפני שנכמסים לעובי הקורה על מצבת הקישור ומי יותר ומי לא, צריך קודם להבין את הצרכים בהתאם לראש של וורד.

שיחקנו לרוב 442, בזמן האחרון עם השילוב של דמבלה אנחנו רואים שהוא נכנס כסוג של קשר קיצוני. כלומר בהגנה הוא מיישר קו ומגינים ב 442, ובהתקפה עולה ויותר משולש התקפי ב433 כשדווקא מסי מתברג בעמדת הקישור ההתקפי עם שניים מאחוריו.

כך שמצב הקשרים שלנו כרגע היא כזזו ;
בוסקי, ראקי, אינייסטה, קוטיניו, פאוליניו, דמבלה, גומש ודניס.
וזה 8 שחקנים על 4 עמדות, סביר.
בשנה הבאה מקבלים גם את ארתור ואולי אפילו רוברטו עובר לקישור. כך שסביר להניח שאלה יהיו דניס וגומש שישלמו את המחיר.
ואם זה היה תלוי בי הייתי משחרר גם את פאוליניו ומחזיר את ראפיניה, אבל זה כבר דיון אחר.

צריך גם לזכור שמסי (וסוארז) יפתח את העונה הבאה כשהוא בן 31 וגם הוא יצטרך יותר רוטציות. כך גם ראקי ובוסקי שהם שני הבנקרים בקישור.

נצטרך את רוברטו המון בקישור המרכזי ונצטרך את ארתור שיצבור דק’ לצד הילדים הגדולים ומנוחה למסי וסוארז… עונה מאתגרת מאוד מבחינת ניהול הסגל וסרגל המאמצים.

(Shusaku) #167

אין סיכוי שזה יקרה.

אמנם מדברים על גומש למילאן בסכומים מטורפים (35 מליון!), ודניס שרוף אצל וואלורדה מזמן (חבל, אני ממש אוהב אותו), אבל ביחד עם ארתור שיצטרף בשנה הבאה, סרג’י ימצא את עצמו עם 6 קשרים שנמצאים לפניו ברוטציה:
ארתור, ראקיטיץ’, פאוליניו, בוסקטס, אינייסטה, קוטיניו.

ד"א הרכישה של ארתור סוגרת את הדלת בפני סמאפר. אחד המקרים היותר עצובים.

(t-rix) #168

טומנם 6 לפניו בקישור, אבל על 4 עמדות כאשר מתוך ה 6 אינייסטה בן 34 וארתור עוד טרי מידי.
ממש לא בשמיים שיראה המון דק’ משחק מהקישור.

(Shusaku) #169

אני לא מדבר על קישור מרובע, כי יוצא מנקודת הנחה שדמבלה/גריזמן/קוטיניו יכריחו את וואלורדה לוותר על קשר. גם אם לא מבחינת המערך, אז דמבלה ו/או גריזמן עלולים לשחק על חשבון אחד הקשרים בצד.

אם נסתכל על הקישור הרגיל של ה4-3-3 (יש לוולורדה ברירה פרט ללחזור לשם?):

בעמדת הקישור היותר התקפית יש לך את אינייסטה וקוטיניו, אין באמת מה לדבר על העמדה הזאת. גם כששניהם לא ישחקו, פאוליניו ייהנה מהדקות שם, כמו עד עכשיו.

בעמדת הקישור האחורי, ארתור מגיע להיות המחליף של בוסקטס, כשגם ראקיטיץ’ יקבל שם דקות לפני רוברטו.

נותרנו עם העמדה שאולי הכי מתאימה לרוברטו. עמדה בה ראקי, פאוליניו וארתור, שלושתם יקבלו עדיפות לפניו.

מאוד הייתי רוצה שסרג’י יקבל הזדמנווית בקישור. אני לא יודע אם הוא מספיק טוב, אבל אני מאוד מחבב אותו. אני פשוט לא רואה את זה קורה.

(aldrrian) #170

ארתור משחק קשר אחורי במועדון הנוכחי שלו? קיבלתי את הרושם שהוא מובא כקשר יצירתי-מניע כדור לפני הקשר האחורי.

• אני חושב שכדאי לאנשים להפסיק לפנתז פה על סרג’י רוברטו כקשר. לא בטוח שיש לו את האיכות בתור קשר, ובתור מגן הוא עושה עבודה טובה ואין סיבה שלא יהווה לכל הפחות (!) מגן רוטציה.
  • אגב, אם כבר מדברים על פנטזיות, הייתי מפסיק, לפחות עד שתגיע תפנית רצינית בעלילה, לדבר על סאמפר בתור אופציה רלוונטית לקישור. הוא לא הרשים בתור מושאל ולאחרונה שבר את הרגל. ספק אם יחזור להיות שחקן רוטציה בבארסה, בטח בעונה הבאה. וגם אם כן (כאמור אני מאוד בספק), נראה לי שלעמדת הקשר האחורי בלבד.

(dmitrys) #171

אנשים מפנטזים על שחקן X בעמדה Y , או שחקן Z חוזר הביתה. אנשים חושבים שהם יודעים יותר טוב מהמאמן הנוכחי מה טוב לברצלונה ובעצם מבטלים את העבודה של המאמן, לפחות בבחירת סגל.
מזכיר לי קצת את פדרו. כל הפורום מלא בהודעות על האפס הזה, כאשר 3 מאמנים של ברצלונה ודל בוסקה בנבחרת נותנים בו אמון.

כשמסצ’ראנו היה אלוהי, הוא היה אלוהי. כשהוא פישל, זה בגלל שהוא קשר.
כנ"ל סרג’י רוברטו. לדעתי הוא מגן טוב מאוד בהווה, וראוי להיות המגן הפותח, עד שסמדו יוכיח אחרת. לא אכפת לי מה הוא היה במקור. גם פויול היה חלוץ במקור (בנוער), הוסט להיות מגן, והיה בלם הכי טוב שראיתי מימי. שחקנים מסוימים יכולים להסתגל לעמדות חדשות, כמו מסצ’ראנו או פויול. אחרים לא.

3 תגובות אוחדו לנושא קיים: רבע גמר ליגת אלופות: בארסה מודחת אחרי סנסציה של רומא