העברות וחוזים 2017/18 :: דמבלה, דאולופאו, פאוליניו, סמדו וקוטיניו

ברצלונה

(האחיין של קרלס) #120

בשורה התחתונה (בניגוד לאינייסטה) - אין לנו שום אינטרס לרצות שמסי יחתום על חוזה כזה ולא על אחד שמחייב אותו למועדון ב-5 השנים הקרובות (שגם אחריו יוכל לחתום על אחד חדש).

(t-rix) #121

דיבורים ברחבי הרשת שעסקת ארתור סגורה תמורת 50 מליון והוא יצטרף כבר בינואר.
בחיים לא ראיתי אותו או בכלל איזו שהיא אנדקציה לגביו, מישהו יכול לשפוך אור על העמדה שלו (הבנתי קשר) מה הפרופיל על חשבון מי הוא יבוא…

(Aimarito) #122

מדובר על קשר אמצע שמוגדר כ- controller, אחד שמנווט את המשחק במרכז השדה (מבחינת סגנון כמו סרי או וראטי), לגביי הרמה, אני אשיית ראיתי רק סרטונים שלו והוא לא הרשים אותי במיוחד, אבל הבנתי שהרבה אחרים כן עפו עליו, כך שקשה לי להגיד…

(dmitrys) #124

בספורט וגם בעיתונים באנגליה מדברים על אוזיל לבארסה כאלטרנטיבה לקוטיניו.
אני לא יודע מה לחשוב על זה. מצד אחד מנדריל ולא יציב, מצד שני שחקן טוב שמגיע בחינם או כמעט חינם. תלוי אם זה יקרה בינואר או בקיץ. מצד שלישי זה יכול להיות ספין כדי לזרז את ליברפול לגבי קוטיניו.

אוזיל הרבה פחות מדרידיסטה לטעמי, בטח אחרי דיבורים על די מאריה שגרמו לי לתלוש שיערה או שתיים בניסיון להבין מה מקבלי ההחלטות במועדון בכלל חושבים לעצמם.

הוא לא מספיק יציב, עצלן על המגרש ונוטה להיעלם ברגעים מכריעים, אבל מבחינה סטטיסטית הוא תמיד בין הגבוהים בכל ליגה ששיחק והוא שחקן יצירתי פי 3 מכל אחד החוליות הקישור שלנו למעט אינייסטה ובוסי.
אם בגיל 30 הוא יחליט שאחרי שנים בבינוניות של ארסנל הוא מוכן לפריחה מחדש - הוא יוכל להוסיף לקבוצה שלנו ממש שמאוד חסר לה בקישור…

אני לא פוסל על הסף, במיוחד אם הוא יגיע בינואר בכלום כסף יוכל לשחק בליגת האלופות כזכור, בקיץ נוכל למצוא אלטרנטיבות הרבה יותר טובות לתפקיד שלו לדעתי אבל כפלסטר בחלון ההעברות הוא נשמע לי לגיטימי לגמרי.

(t-rix) #126

אם אוזיל יגיע הוא ישב על ואחד משכורת.
הוא לא יהיה פלסטר עד “אלטרנטיבה” בקיץ בשום פנים ואופן.
שחקן כזה מגיע להרכב. Take it or leave it

הכוונה שלי הייתה שאפשר לוותר על רכישה שלו כי בקיץ יהיו אלטרנטיבות טובות יותר, אבל כרגע בינואר אין בדיוק אופציות בכל כיוון והוא בוודאי שחקן ברמה גבוהה.

לאיזה הרכב בדיוק אוזיל יכנס? במקום אינייסטה, ראקיטיץ ובוסי הוא בוודאי לא ישתחל. אולי במקום פאוליניו ואת זה נראה לי שאנשים יקבלו.
ומאיפה המקורות שהשחקן הזה יגיע להרכב ולא יזוז משם? שחקן בן 30 עם חוזה שמסתיים השנה ומשחק בקבוצה לוזרית שסיימה במקום החמישי בשנה שעברה ואפילו לא נכנסה לליגת האלופות, רוצה משכורת גבוהה והרכב קבוע? לך לסין ותעשה ג’ובות. רוצה לנסות ולהגיע שוב לפסגות האולימפוס? תהיה חלק אינטגרלי מהקבוצה ותתרום.

(t-rix) #128

אוזיל אם יגיע אמור לקחת את עול ניהול המשחק ממסי. או לפחות חלק ניכר מזה.
דבר שישדרג לא רק את הקישור שלנו, אלא ישפר מהותית את ההתקפה.

ההסתייגות היחידה שלי מזה היא העובדה שהוא בן 30.
וזה לא רק הוא, אלא מסי סוארז פיקה ובוסקי, כולם מהשלד העיקרי של הקבוצה.

(t-rix) #129

עושה רושם שקוטיניו חתום וסגור אצלנו.
120 מליון + 40 בבונוסים.
רכש ענק, אבל אני מודאג מהפרת האיזון של הקבוצה.
רבעיה אחורית
בוסקי+ אינייסטה/ראקי
דמבלה מסי קוטינו
סוארז

הרכב פיפא.

(Aimarito) #130

אני חושב שקשה לנתח את תמונת הסגל כרגע כי קוטיניו עוד לא חתם ואנחנו לא יודעים מי יעזוב את הקבוצה.

ננסה לנתח את תמונת הסגל בסוף ינואר.

עושה רושם שהסאגה על סף סיום.

במידה והסכומים אכן מדוייקים, העברתו של קוטיניו לברצלונה, שכבר עושה את דרכו לספרד, תהיה השניה הכי יקרה בהיסטוריה אחרי עסקת ניימאר.

(agalma) #132

‘אנחנו לא קונים את השחקנים הטובים בעולם, אנחנו עושים אותם’ אמר פעם מישהו שמאד אהבנו. בהצלחה לקוטיניו שיישתלב ב-DNA, או מה שנשאר ממנו, ויהפוך לטוב העולם, בזכות זה.

(Oriabrbnel) #133

עם כל הכבוד זה אמירה קצת פפוליסיטית שתאמה למציאות בה היא נאמרה אבל היא לא מייצגת את הכלל, ברצלונה מאז ומעולם קנתה את השחקנים הכי הטובים בלא מעט כסף. במקרה יצא דור וחצי של שחקנים מוכשרים (שאגב קובצו מכול רחבי העולם בגיל צעיר) ששלט בספרד בפרט ובאירופה בכלל, לזה התווסף גם מאמן שהוא תוצר של המועדון, שילבו של שני הגורמים הללו יצר סיטואציה מיוחדת במינה שספק אם תחזור שוב.

יש אדם נוסף שאמר בדיוק את אותו משפט, קוראים לו ארסן וונגר וכולם רואים מה הקבוצה שלו שווה, ומאז הוא גם חזר בו וקנה לא מעט שחקנים בלא מעט כסף.

כשרון צעיר חייב דקות ע״מ להתפתח, בלי דקות משחק קצב ההתקדמות שלו יהיה איטי ביותר. בכודרגל של היום בארסה נהפכה למותג עולמי והגעה לפחות מחצי גמר ליגת האלופות נחשבת לכשלון ואיבוד אליפות גורר עריפת ראשים (אני בהחלט לא מתגעגע לימים שבארסה נלחמה על הזכות לשחק באירופה אבל נראה שאנשים שוכחים מהם) שתי התופעות הנ״ל לא יאפשרו לברצלונה (ובכלל לקבוצות העילית) בזמן הקרוב לגדל כשרונות בכמות מסחרית כמו בתקופת פפ, אגב לדעתי גם אם פפ היה על הקווים היום הוא היה רוכש שחקנים שלדעתו משפרים את הקבוצה ונפטר משחקנים בינוניים על אף שהם שחקני בית.

לגבי רכישת קוטיניו, אני באמת לא מבין מה הלחץ לקנות אותו באמצע העונה כשהוא לא יכול לעזור בליגת האלופות, בארסה יכלה לקנות אותו ולהשאיר אותו בהשאלה אצל ליברפול עד סוף העונה ואולי ככה גם להוזיל את העסקה. אני לא חושב שהליגה גמורה אבל אני חושב שהרכישה הזו כרגע מיותרת והיה כדאי למצוא איזה קונסטלציה שבה קוטיניו יגיע בקיץ.

קוטיניו נקנה ב-160m, דמבלה נקנה ב-150m שניהם לא ישבו על הספסל, גם סוארס ומסי לא, איינסטה וקוטיניו לא יכולים להיות שני קשרי האמצע זה קישור רך מידי שלא יעמוד גם מול קבוצות אמצע טבלה, בנוסף לכך במקרה שהם ישחקו ביחד יהיו לנו 6 מתוך 11 עמדות שעושים מעט מאוד עבודה הגנתית אם בכלל.

בקיצור אני ממש מקווה שהרכישה הזו לא תהרוס לנו את האיזון שנבנה עד עכשיו ולא תפגע בסיכויים שלנו השנה לזכות בשלושת התארים כי זה היה (ואני מקווה שעדיין) אפשרי בהחלט.

(agalma) #134

אמירה פופוליסטית כאילו דההא! שכחת מי אמר את זה? אבל המשך הפוסט שלי כיוון פחות לפופוליזם ועניין שחקני הבית מול שחקני הרכש!!
כל שרציתי לומר הוא שיש משהו בשיטה הברסאית כפי שהיא מועברת מיינקות (זה בסדר שאינייסטה לא נולד בתוך הקאמפ נואו), שמשמשת מודל לילדים ולנערים מגיל צעיר ומהווה איזו הבנה מוטמעת של אופי הטיפול בכדור, משהו שפפ יכול רק לנסות ללמד קבוצות אחרות כיצד להידמות, ובכן, למקור.

אני רוצה שקוטיניו יצליח ויהפוך לשחקן הטוב בעולם, בתוך השיטה הברסאית. מי לא השכיל לעשות זאת? זלאטאן למשל. לו זה לא התאים.

(Oriabrbnel) #135

אני יותר ממסכים ומקווה מאוד שהשיטה שכול כך מייחדת את בארסה לא תעלם ותמשיך להיות תופעה בכדורגל העולמי.

זלטאן לא הצליח כי היה לו קשה להיות לא במרכז, היה לו ממש קשה לעבוד בשביל מישהו אחר (הוא אמר באיזה ראיון שהוא כבש ובישל והכל עבד מעולה עד שפפ החליט לשנות את כול השיטה ולשים את מסי כ-9 מזויף), לדעתי גם אלכסיס וניימאר לא ממש השתלבו בשיטה למרות שבמקרה של האחרון כמות הכשרון העצומה חיפתה על זה. איך שאני רואה את זה ניימאר בכלל לא התחבר לשיטה של ברצלונה, השיתוף פעולה שלו עם מסי וסוארס היה מאוד יפה לעין אבל לרוב הוא לא שיחק בנגיעה ויותר חיפש את הדריבל, פחות נע לשטחים ריקים ויותר חיפש לעובר שחקנים יריבים, הוא שיחק פחות או יותר כמו בסנטוס רק שפה היו לו שותפים מאוד כישרוניים לקבוצה.

(Aimarito) #136

download

בא לשכונה בחור חדש

“עיניין של שעות” הפך לכאן ועכשיו. פיליפה קוטיניו שחקן בארסה, בטיימינג מפתיע, ובמחיר שובר שיאים, אבל כל זה לא רלוונטי מהרגע שהוא מתחיל ללבוש את המדים של ברצלונה. השאלה המתבקשת לגביו היא : “איך הוא משתלב?”

cout

פיליפה קוטיניו שיחק בכמה עמדות בליברפול. הוא היה הרבה יותר דומיננטי בצד שמאל של המגרש, בין אם מדובר כ כקשר או ווינגר. בברצלונה הוא יכול להתברג בשתי עמדות: המשבצת של אינייסטה או ווינגר שמאלי. בהתחשב בסגנון אליו שואף וולאוורדה, שתי האופציות ישימות עבור קוטיניו, ו-ואלוורדה עוד עשוי להשתמש בו בשתי העמדות במהלך העונה.

מצד אחד, אינייסטה הוא השחקן הראשון שיורד לספסל (במידה והוא פותח) וכל חילוף, או אלטרנטיבה אליו מהווה ירידה חדה באיכות משחק הקישור, ולו רק כי אינייסטה שחקן מדהים, אלא בגלל שכל האלטרנטיבות פשוט חלשות מידי. בין אם זה דניס, גומש או אפילו פאוליניו, זה פשוט לא אותו דבר. אני לא אומר שקוטיניו עוד משתווה לאינייסטה בשיאו, ולא מעט תהו לגבי האיכויות של קוטיניו ולמחוייבות שלו בהגנה ולמשחק הלחץ. עשיתי השוואה קטנה בין השניים בשנה וחצי האחרונות:

אז אפשר להתווכח על כך שהתרומה של אינייסטה למשחק, והסגנון שלו הוא לא משהו שתמיד בא לידי ביטוי בסטטיסטיקות, אבל בפועל קוטניו על פניו עומד בסטנדרט ההגנתי, ומחזיק בממוצע חטיפות גבוה משל אינייסטה ויותר מסירות מפתח, אבל אחוז הדיוק במסירה שלו נמוך משל אינייסטה, אבל גם זה לפעמים תלוי סגנון המשחק של הקבוצה (כדורים ארוכים בהשוואה לבילד אפ ומסירות קצרות).

האופציה כווינגר היא גם רלוונטית. וואלוורדה עשוי להמשיך לשאוף למערך 4-3-3 עם מסי כתשע מזוייף, וקוטיניו יוכל להיכנס למשבצת של סוארז באגף שמאל, בה האורוגוואי לא כ"כ פרודקטיבי. אומנם הוא לא מהיר כמו דאולו, דמבלה או ניימאר, אבל הוא עדיין יכול להוביל כדור ולחפש שטחים פתוחים, או לפחות לייצר בילד אפ ולנצל את המהירות של אלבה באגף שמאל.

בכל אחד מהתרחישים, נותר רק לתהות לגביי מספר קשיים:

1. פסיכולוגיים- אופי המעבר, תג המחיר הגבוה ועוד.
  2. ההתאמה לסגנון המשחק הסבלני של בארסה, שנע סביב בילד אפ ושחרור לחץ, ולא להתעקש על הדריבל (קושי מוכר אצל לא מעט מהשחקנים המוכשרים שהגיעו לקבוצה).

אפשר לדבר הרבה על הצורך, או האופי של המעבר, אבל קוטיניו צפוי להיות שחקן משמעותי בהמשך העונה הזו. בטח כשההתקפה החד גונית של ברצלונה נעה סביב מסי וחצי אינייסטה.

ברוך הבא קוטיניו :slight_smile:

(iTvi) #137

כתבת פה על הסגנון הסבלני של בארסה ואיך קוטיניו ישתלב בו. זו ללא ספק שאלת השאלות, אם יש 2 דברים שמאפיינים את הקוסם הזה הם - בעיטת משובחת ממרחק של 20-25 מטר מהשער (כשהוא חותך משמאל למרכז עם רגל ימין) ודריבלים חכמים שמביאים אותו מהקישור לרחבה (בצירוף דאבל פס או בלי).

את הבעיטה מרחוק הוא יצטרך לשקול הרבה יותר בכובד ראש בברצלונה כי אם זה לא ייכנס אחרי כמה נסיונות (והוא אוהב לנסות את זה המון), זה עלול להיות בעייתי לביטחון שלו בתור שחקן סגל חדש. המאמן יצטרך להסביר לו שכאן זה קצת פחות מקובל ושיבעט רק כשיש לו מצב באמת קורץ. למזלו של קוטיניו וגם של בארסה, הכישרון שלו לא מסתיים כאן, אם יקחו לו את החופש לבעוט מרחוק יש לו את החיתוך עם הדריבלים מהקישור להתקפה. ברצלונה תקבל בברכה ואין סיבה שתבטל אצלו את הסקיל הזה. בדיוק מהסיבה הזו הוא מתאים לברצלונה כמו כפפה ליד, רק צריך שמישהו יעשה איתו את הדאבל פס והכדור כבר יסיים ברשת.

הצוות הרפואי אישר כי השחקן סובל מפציעה בשריר הירך האחורי, ברגל ימין.

(aldrrian) #139

זה רק אני או שהוא נפצע לא מעט בשנתיים האחרונות?

לא עקבתי אחריו/ליברפול מספיק, בשביל לדעת באמת. @itay-vizel?