הכדורגל האיטלקי 2017/18:: גאטוסו חוזר למילאן

(Aimarito) #171

השקל שלי לדיון,

הבעיה היא לאו דווקא בשאיפה של דונארומה, או בהצהרות ריקות כאלה ואחרות, וכמו שראינו, גם עיניין הנאמנות הינו סובייקטיבי לחלוטין. הבעיה פה היא הגישה. הכוחניות בה דונארומה ובעיקר ראיולה מנסים לכופף את הבעלים החדש לצרכים שלהם.

סעיף שחרור של 40-50 מיליון או שהוא לא מאריך ואז הוא יהיה חייב להימכר עכשיו זה ניסיון להפעיל לחץ בריוני ולהפוך את המועדון לבן ערובה כביכול, אבל זה לא עבד על הבעלים הסיני שדאג קודם כל מסר ברור: “עליי לא יעבדו”, ועם כל הכבוד לדונארומה, זה מעורר התפעלות.

אם דונארומה וראיולה מפעילים איומים (לפי דיווחים) בהם המועדון עשוי להפסיד עסקה טובה בקיץ הבא אם ישאר, אז שישאו בתוצאות של המילים הפזיזות שלהם.

ממה שהבנתי, כל הנושא סביב סעיף השחרור הוא לא נכון. ראיולה צוטט בכמה עיתונים סותר את עצמו בנושא הזה(פעם אומר שדרשו סעיף שחרור כזה ואח"כ סעיף שחרור אחר, לעיתון אחר הוא בכלל אמר שהם לא הגיעו למצב שהם מדברים בו על סעיף שחרור). במסיבת העיתונאים שלו הוא אמר שדונארומה רוצה לעזוב בגלל ההתנהלות של ההנהלה ושהגישה שלהם הייתה אלימה(בקטע של “אם אתה לא מאריך חוזה, אתה לא תראה דשא”). אני כמובן לא לוקח את מה שהוא אומר כתורה מסיני, אבל זה נראה כאילו גם הנהלת מילאן היא לא תלית שכולה תכלת.
כל המריבה הזאת היא על סביב סעיף שחרור? נשמע קצת תמוה.

צריך לקחת בחשבון שדונארומה כן הצהיר על אהבתו למילאן, כן אמר שהוא רוצה להיות סמל. ראיולה יכול לטפטף כמה רעל שהוא רוצה, אבל בסופו של דבר, דונארומה כן אוהב את מילאן. יש פה משהו מעבר ל"תאוות בצע" ורצון להתקדם לטעמי.

ההנהלה של מילאן נתנה לדונארומה דד-ליין, זה היה החטא היחיד שלה.

בינתיים הקורבה סוד הבהירו בהודעה רשמית שהם מוכנים לסלוח לדונארומה אם הוא יעשה פניית פרסה וייפרד מראיולה. מעניין מה עובר לו בראש.

(sh4rky) #174

גדול. אם הוא יענה לדרישה זה יהיה אחד הסיפורים הטובים של הקיץ.

(Shusaku) #175

2 הסנט שלי לדיון:

טוטי אמר פעם שהחרטה היחידה שלו בקריירה במבט לאחור זה שהוא לא עזב למדריד כשהיה יכול. אני יכול להבטיח שאם נותנים לטוטי לחזור בזמן ולעבור, הוא לא היה רוצה. כמות האהבה שהבן אדם זוכה לה ברומא היא עצומה. כזאת שאף התקדמות מקצועית לא יכולה להשתוות לה. הבן אדם אליל.

דונארומה יסיים את הקריירה שלו כמליונר. החוזה הקרוב שלו יסדר אותו לכל החיים. אבל הוא ילד בן 18. הוא יכול באימון הראשון שלו בקבוצה החדשה לקרוע רצועות ולגמור את הקריירה. הוא יכול לרדת ביכולת, כיאה לשחקן צעיר, ולהתגלות כפלופ. ואז מה? הוא ישאר עם כסף ביד אחד, וזין ביד השנייה.

אבל העיקר שהוא מקשיב לסוכן שלו. כי לו אין בכלל אינטרס כלכלי .

(Aimarito) #176

@Shusaku, האמירה שלך דיי לא הוגנת. לפי הגישה הזאת אף שחקן לא צריך לשאוף לעבור מהקבוצה שלו אף פעם רק מהחשש שמשהו רע יקרה.

לפעמים בקריירה צריך לקחת סיכונים ולעבור הלאה במטרה להתקדם. טוטי אליל ברומא ללא ספק, אבל האם הוא הגשים את הפוטנציאל שלו כשחקן בקבוצה כמו רומא (שבאמת יש לי סימפתיה אליה) ? קשה לי להאמין.

זכותו של דונארומה לשאוף ולרצות להתקדם, השאלה היא באיזה אופן הוא עושה, ונראה שההתנהלות בוחנת וחסרת הכבוד שלו ושל ראיולה גובה את המחיר.

(Shusaku) #177

[quote=“Aimarito, post:176, topic:11198”]לפי הגישה הזאת אף שחקן לא צריך לשאוף לעבור מהקבוצה שלו אף פעם רק מהחשש שמשהו רע יקרה.[/quote]מעטים השחקנים שיכולים להפוך לסמלים במועדונים שלהם.

שחקנים כמו טוטי, כמו דל פיירו, כמו ג’רארד, כמו צ’אבי ופויול, כמו אלי אוחנה. אלה אנשים שנחשבים לאלילים מקומיים. שחקנים כמו רונאלדו לדוגמה, לעולם לא יגיעו למעמד הזה. זה משהו ששמור למעטים.

כואב לראות שחקנים בועטים בהזדמנות הזאת. זה גדול יותר מלהיות עוד שחקן טוב. שחקנים טובים באים והולכים. סמלים נשארים.

(Aimarito) #178

שמע למיטב הבנתי רונאלדו אליל בכל פורטוגל לא משנה מה. לא יודע אם זה אחד לאחד כמו טוטי ברומא, אבל הוא ללא ספק מודל להערצה שם.

בנוגע לאחרים, קשה להשוות אותם לדונארומה. כולם התפתו לעבור לקבוצות אחרות (פויול למילון וסטיבן ג’רארד למדריד, דל פיירו לא יודע) אבל השניים הראשונים תמיד היו בקבוצות תחרותיות ואירופאיות (בתקופה הטובה של סטיבי ג’ י ליברפול הייתה כמעט קבוע באלופות) , לעומת דונארומה שנמצא במצב לא מדהים עם מילאן. דל פיירו שדבק עם יובה עד הסוף כמעט יחד עם באופן זו בהחלט תופעה שלא הייתה כדוגמתה, אבל זה לדרוש הרבה מילד בן 18.

(hasanElmatador) #179

מצד אחד מהדברים של ראיולה אפשר להסיק שההנהלה של מילאן לא נותנת לדונארומה את הכבוד שמגיע לו כשחקן על.

מצד שני יש את פאסונה שנזכר לצאת להגנתו של השחקן בן 18 השנים רק כאשר הסוכן שלו ביקר את התנהלות המועדון אתמול ואחרי שהאוהדים כבר החליטו שהשוער בוגד ואפילו איימו על חייו (ועושה כאילו הוא מופתע, נו באמת!). וזה מראה על חוסר המקצועיות של ההנהלה ויכול להיות שזאת היא באמת הבעיה של ראיולה/דונארומה והם לא סומכים על ההנהלה להוביל את הקבוצה. אפשר לחשוב שראיולה התמודד עם מועדני על ויכול להבחין בין הנהלה טובה לכושלת ולכן דורש הבטחות שההנלה לא מוכנה לתת.

מבחינתי זה הדבר הבולט ביותר בכל הסאגה, חוסר המקצועיות של ההנהלה החדשה של מילאן.

1. עניין שהשחקן ישב ביציע עונה שלמה כי לא חתם על הארכת חוזה, טובת הקבוצה צריכה להיות מעל האגו של ההנהלה. לא רק מבחינה כספית אלא מקצועית, באמת במילאן רוצים להתחיל עונה עם שחקן שיירשם אך לא ישחק והולך לספוג שריקות ועלבונות עונה שלמה? איזה סביבה הולכת להיות שמה? בטח לא שקטה!

2. למה העניין צריך לצאת לתקשורת בצורה הזאת? דמיינו את פרז יוצא נגד רונאלדו או כל שחקן בתקשורת כי הוא סירב לחדש חוזה או כל שטות אחרת!

3. אחר כך פאסונה אומר שכל פעם ששאל השחקן בעונה האחרונה הוא ענה שהוא רוצה להישאר. למה הוא ציפה בדיוק? שילד בן 17 יגיד לו שלא רוצה להישאר? למה הוא מדבר עם השחקן בכלל על נושא לא מקצועי? למה השחקנים משלמים מיליונים לסוכנים? כי השחקן משחק והסוכן הוא זה שמדבר. פאסונה לא יכול להרשות לעצמו לעקוף את הסוכן.

ועוד דבר שמילאן ואוהדיה ממשיכים לחזור עליו שאני לא קונה בשקל זה שמתייחסים לדונארומה כעבד בגלל שנתנו לו במה בגיל 16, אבל שוכחים שהוא החזיר להם כאשר הציל אותם מבושות פעם אחר פעם. באמת כאן נשאל השאלה: מי נתן לדונארומה לשחק המאמן או ההנהלה?! אם בן ה16 לא היה מככב מיומו הראשון הוא היה חוזר בריצה קלה לספסל ולקבוצה השנייה. למה האוהדים לא תמכו בילדים אחרים כמו דונארומה? אני באמת לא מבין למה חושבים שדונארומה חייב להם. האם אסנסיו חייב לריאל שנתנה לו במה? האם מסי חייב לבארסה? לא! הם שחקנים גדולים ואם לא היו פורחים בקבוצות שלהם הם היו פורחים במקום אחר.

אגב, אחיין, פאסונה רומז לזה שהייתה בעיה סביב סעיף השחרור. הוא אמר בראיון:" שמים סעיף שחרור, מחדשים חוזה, שמים ערך X, כאשר תרצה ללכת, תביא לי מועדון שישים את הערך X שלך…". משמעות הדברים היא שמילאן רצתה לשים סעיף שחרור גבוהה מה שימעיט את המשכורת של השחקן אם וכאשר יחליט להפעיל את סעיף השחרור.

שורה תחתונה, לפי הדברים שנאמרו אתמול והיום מבחינתי זה knock out ברור לטובת הסוכן ואני 100% בעד דונארומה ונגד ההנהלה החובבנית של מילאן. אבל, לא פוסל את האפשרות לתרגיל מלוכלך מצד ראיולה שפאסונה ומיראבללי פשוט מתביישים לגלות כדי שלא ייראו כמו שני טרולים.

(sh4rky) #180

מה זאת אומרת? לא הבנתי למה אתה מתכוון ב’ימעיט אץ המשכורת של השחקן’.

(Sir Ryan) #181

אני חושב שדונארומה הוא סמל האכזבה מהדור של ימינו.
דונארומה היה נראה כמו נקודת אור באפלה בזמנים שבהם אין ערך ל"סמל" והידיעה שהוא עוד שחקן מוכשר שיבחר באפשרות להרוויח כסף ותארים לדעתי חרגה מגבולות ההיגיון מצד אוהדי מילאן.

גם אני מסכים לאמירות ששחקן שלא רוצה לשחק בקבוצה לא צריך חבל על האנרגיות של הקבוצה ושלו.
מילאן יכולה לייבש את דונארומה שנה שלמה ולנסות לחבל לו בקריירה אבל לדעתי זו טעות עדיף להם או להרוויח עוד שנה של וורלד קלאס בשער או לנסות למכור אותו למרבה במחיר כבר עכשיו… במיוחד בעידן ששוערים איכותיים כמוהו לא מגיעים כול יום ובמיוחד בחלון ההעברות שבו ריאל מדריד מחפשים שוער בנרות.

(SantiagoBernabeu) #183

אתם מדברים על ילד בן 18 שבכלל לא גדל במועדון במונחים של סמל. קצת פרופורציות חברים. לא כל מי שהוכיח קצת כישרון ואמר כמה מילים הופך לסמל.

(1902) #184

מישהו כאן קרא את הפוסט של דסקל בנושא? לא מכיר מספיק את כל העניין הכלכלי סביב מילאן אבל נשמע שיש סיבה טובה לחשש מהפרוייקט החדש. אגב, לא אופתע לגלות שאני טועה כי דסקל הוא דמגוג לא קטן…

תהייה שעברה לי בראש במהלך היום - האם בגלל העולם הציני שאנחנו חיים בו אנחנו מנסים למצוא רגש בכוח? האם ראול או טוטי שהיו עוזבים את המועדונים שלהם אחרי שנתיים בקבוצה הבוגרת היו זוכים לתגובה דומה? כמה משמעות יש לתקשורת והרשתות החברתיות בנושא? האם למען החיפוש הנואש אחר רומנטיקה אנחנו שוחטים ילד בן 18? אין לי את התשובות אבל אשמח לשמוע את דעתכם.

דסקל קיצוני בדיוק כמו האנשים שטענו שהסינים של מילאן לא קיימים. יש סיכונים ברכישה הזאת, אבל בינתיים הכל עובד מצוין ולמועדון יש תוכניות ברורות.

חוץ מזה, זה לא אספקט שצריך לעניין את דונארומה. נבנית פה קבוצה תחרותית והוצע לו שכר מאוד גבוה. אם הפאזל לא יתחבר או שהתוכנית של המועדון תיכשל - הוא תמיד יוכל לעזוב. בואו לא נשכח שמדובר בשחקן בן 18, הקריירה שלו רק התחילה.

(BannedT) #186

כתב מעולה אבל אחד מהפחות אובייקטיביים שיש ברגע שזה מערב קבוצה/שחקן/כל דבר אחד שמעניין אותו.

(האחיין של קרלס) #187

בדיוק. אני אוהב מאוד את דסקל וכתבותיו, אבל הוא באמת חוטא לא מעט בדמגוגיה וסובייקטיביות כדי להוכיח את טענותיו ולעמוד מאחוריהן מדי פעם.

וואו הייתי בטוח שאני לבד בדיעה שלי עליו. כיף לדעת שיש עוד שמסכימים

(Michaelpiano) #189

האם הידיעה הזו אמיתית? האם דונארומה באמת פיטר את ראיולה? הנחש הדוחה ביותר בתולדות הכדורגל, הסוכן שגרם לשחקנים הנהדרים ביותר לעשות החלטות מפגרות רק כדי להרוויח כסף? אם כן לילד הזה יש ביצים, והוא חכם. וגם מי יתן וראיולה יעלם מעולם הכדורגל כבר, איזה נוכל.

(SantiagoBernabeu) #190

בינתיים חיפוש בגוגל מעלה רק שלושה בלוגים רנדומליים. אין ידיעה כזאת באתרי הספורט הגדולים.

לא, רחוק מכך.

כמו שזה נראה, גם אם דונארומה יישאר במילאן - זה יקרה בעסקת חבילה שכוללת את ראיולה.