הכדורגל האיטלקי 2017/18:: גאטוסו חוזר למילאן

(SantiagoBernabeu) #151

למה לו להמתין שלוש שנים? אךו שלוש שנים שבהם הוא יכול להיות שוער ראשון בקבוצת טופ מאשר בקבוצה בינונית כמו מילאן.
גם בשלוש השנים הבאות מילאן לא תגיע לכלום. לשפוך כסף זה לא אומר הצלחה מיידית. וכאוהד ריאל אני באמת מאמין בזה. שפכנו מאות מיליונים על הסגל שיש לנו היום טרק עכשיו הוא מניב תוצאות. אתם סיימתם מקום שישי העונה הרבה אחרי טוטנהאם היותר יציבה. זה שהסינים ישפכו שם כסף עדיין לא אומר שאין להם פער ענק לצמצם מיובה.

בכל אופן, כל אחד ודעתו. הוא לא חייב כלום למילאן. יש לו חוזה לעוד עונה והוא לא מתכוון לעשות שביתה איטלקית. זו זכותו המלאה שלא להאריך את החוזה.

נכון שמילאן רוצה לעשות עליו כסף, כולם רוצים לעשות כסף, אבל לו יש אינטרסים אחרים. מילאן רוצה לכבול אותו כדי שישאר או שיוכלו לעשות עליו קופה, הוא רוצה שהאופציות ישארו פתוחות בפניו. מילאן סירבה לתנאי שלו, הוא סירב לתנאי שלהם. למה הוא צריך להתכופף? מילאן יכלה בקלות להינות ממנו לעוד עונה ולהיפרד יפה אחרי העונה הבאה. במקום זה הם העדיפו לעשות שרירים, עכשיו שיוכלו אותה

(hasanElmatador) #152

לך תדע מה יהיה המצב בעוד 3 שנים! אולי הוא יירד ביכולה. אולי הוא ייפצע. אולי הגדולות יהיו מכוסות בעמדת השוער. [quote=“sh4rky, post:150, topic:11198”]
שהשתלטו על הקבוצה השקיעו הרבה כסף מידית
[/quote]

לא אומר כלום. סיטי השקיעה יותר ממיליארד ועדיין לא הצליחה להגיע לרמה של 4 הגדולות. יונייטד כבר 3 שנים משקיעה מיליונים על מיליונים ועדיין הגיעה לאלופות דרך הליגה האירופית. להזכירך מילאן השקיעה לפני שנתיים 100 מיליון. תוצאה? מ 3 יצא אחד. בירטולאצ’י מאכזב. כולם שונאים את באקה ורק רומאניולי באמת התברג בהרכב.

על איזה שלד אתה מדבר בדיוק? רומאניולי OK. בונאבנטורה OK (בן 28, יש דיבורים על יציאה שלו בגלל הסוכן שלו, נחש מי?) סוסו OK. ללוקאטללי (אפשרות השאלה), לפדולה, דואלופיו (בכלל לא שחקן של מילאן) ושאר הפסולת לא קוראים שלד צעיר ומעולה.
ואני גם לא קונה ההצלחה על תנאי, על אנדרה סילבה אף אחד לא שמע לפני המעבר למילאן, באיטליה כבר הכתירו אותו לחלוץ הטוב בגלקסיה. במוסאקיו אף פעם ראיתי דבר יוצא מן הכלל. קיסי וקונטה צריכים להוכיח שהעונה שעברה היא לא סתם הברקה. גם אם הכל ילך חלק למילאן במרקאטו, יש באיטליה לפחות 4 קבוצות עם סגלים הרבה יותר טובים.

כי נשארה לו שנה אחת בחוזה וכי סוכנו הוא הנחש ראיולה, ולא רק ראיולה, כל מבין בכדורגל יודע שדונארומה בעמדת כח בכל הבחינות מול מילאן ולכן הוא יכול לשים כל סעיף שירצה. 40 מיליון על שוער שעלה 250 אלף? פייר מאוד.

(sh4rky) #153

הדיון כאן הוא לא משפטי, ואף אחד לא טען שאין לו זכות לעזוב את מילאן או שעליו לקבל את ההצעה שלה בכל מחיר.
הנקודה שהועלתה כאן היא בעיקרה ‘מוסרית’, עד כמה שאפשר לערב את המילה הזו בנושאים כאלו, ועניינה כפיות הטובה של דונארומה כלפי מילאן.
בסופו של דבר מספר גורמים הופכים את ההחלטה שלו ל’מלוכלכת’:

• גיל צעיר - רק בן 18, כל הקריירה לפניו ואין שום לחץ לעזוב את הספינה דווקא עכשיו
  • האמון של מילאן בו ותרומתה הישירה להצלחתו המקצועית ולהגעה לסגל הנבחרת בגיל צעיר מאוד
  • ההשקעה הסינית. אני מבין שיש הרבה דוגמאות להשקעות כושלות בפרמייר ליג, אבל באנגליה כל קבוצה מחזיקה בהון תועפות. לפני שזה היה המצב, באה צ’לסי ותוך עונה-שתיים הפכה מסתם מועדון לאלופה. באיטליה המצב שונה כשהיריבות של מילאן לטופ 3 לא כל כך עשירות, והן כוללות את רומא (ללא ספאלטי ואולי סלאח), נאפולי ואטלנטה (ולאציו). לא ממש טוטנהאם, צ’לסי וארסנל, עם כל הכבוד לאיטלקיות וחוסר הכבוד לארסנל. אני לא חושב שמילאן תזכה באליפות העונה, אבל לא פוסל הצלחה מיידית בדמות העפלה לצ’מפיונס בזכות הכסף, במיוחד אם יצליחו להנחית כוכב ברמה של חאמס.
  • הצהרות הנאמנות של דונארומה למילאן, הנקודה המרכזית. הייתי בסן סירו, וראיתי איזו אהבה הוא מקבל מהקהל בזמן החימום ובמהלך המשחק. למדורת ההערצה הזו דונארומה הוסיף שמן עם הצהרות נאמנות והתנגחויות ביובה. האוהדים של מילאן פינטזו לא על מלדיני שני אלא על טוטי משלהם. ההתבטאויות שלו רק גרמו להם לפנטז עוד ועוד. אחרי כל זה, הוא פשוט יורק להם בפרצוף. מעדיף כסף או הצלחה מקצועית מיידית ובטוחה? תסתום את הפה מול קהל איטלקי ואל תנשק סמלים ותיכנס ביובה.

@hasanElmatador, איטלקי צעיר אחד לפחות בכל חלק של המגרש - דונארומה בשער, רומאניולי ודה שיליו (שחקן הרכב בנבחרת ובן 23) בהגנה, סוסו (ספרדי, אבל צעיר) ולוקאטלי בקישור, לפדולה בהתקפה. אתה אולי מזלזל באחרון אבל במהלך העונה הוא קיבל לא מעט קרדיט על חשבון באקה אם אני לא טועה. אם נוריד את דונארומה - 4 וחצי שחקנים מקומיים צעירים בהרכב. לא טריוויאלי עבור שום קבוצה בליגות הבכירות של אירופה. מול יובה בסן סירו, עם גיל ממוצע של 22±, נראה שיש פוטנציאל טוב מאוד.

(SantiagoBernabeu) #154

אוי נו באמת. אנחנו לא חיים בעולם של וולט דיסני עם אבירים ונסיכות. מילאן נתנה לו הזדמנות לא כי הם אבירים על סוסים לבנים, אלא כי הם נתנו לו הזדמנות כמו שנותנים לכל שחקן אחר. הוא לקח אותה בשתי ידיים והצליח. זה אומר שמעתה והלאה הוא יהיה מחוייב להם לכל מה שיבקשו?
כל אחד דואג לאינטרסים שלו. ועם כל הכבוד לאינטרסים של מילאן אותו צריך לעניין האינטרסים שלו. בדיוק כמו שאת מילאן מעניין רק האינטרסים שלה וזה גם במחיר של לתקוע לדונארומה את הקריירה במכוון.

כל העניין של המוסריות והצהרות הנאמנות שלו וכן הלאה זה מתאים יותר לסרטי נוער, לא לעולם העסקים.

אנדרה סילבה חלוץ צעיר ומוכשר מאוד. אתה אולי לא שמעת עליו, אבל תהיה בטוח ש"אף אחד לא שמע עליו לפני המעבר למילאן" זו שטות גמורה.
כבר שיחק בנבחרת הבוגרת, שחקן הרכב בפורטו כבר מגיל 19 או 20. זה שאתה לא שמעת עליו לא הופך אותו לבטלן או נגר. ממליץ לך לראות אותו משחק.

ריקרדו רודריגז שחקן מעולה ואנדרייטד גדול, סוסו כישרון, קלאבריה כישרון, לוקאטלי כישרון וכמובן שיש גם את רומאניולי.
בתוספת שחקנים סולידים כמו מונטוליבו, מוסאקיו ודה שיליו, כן, יש להם אחלה שלד. לא כמו של ריאל מדריד, או יובנטוס, אבל יש שלד שממנו אפשר להתפתח.
אין דבר כזה קבוצה שהופכת בין רגע לקבוצה מובילה, הדברים האלה לוקחים זמן.

(sh4rky) #156

אתה אוהד כדורגל או סוחר בבורסה? אפשר לחשוב שהאהדה לקבוצת כדורגל מורכבת כולה מנתונים אובייקטיביים ומחשיבה אנליטית רציונלית. אני מדבר על הצד ה’מוסרי’, דהיינו על איך הפעולה של דונארומה נתפסת רגשית אצל האוהדים.
אין לי ספק שאם היית אוהד מילאן, היית מדבר אחרת. איך דיברת כשראמוס עשה עליכם סיבוב כשבילבל את המוח שהוא רוצה לעזוב בשביל עוד מיליון למשכורת? וכשפיגו עבר אליכם אוהדי בארסה אמרו סבבה הוא סך הכל לקח החלטה הגיונית? כשרוני ניסה לסחוט את יונייטד אף אוהד כאן לא תמך בצרכים הפיננסיים של הקפטן. יש קודים מסויימים שאוהדי מצפים מהשחקנים שלהם לעמוד בהם. כשזה לא קורה זה מאכזב באופן טבעי.

אנחנו אוהדי כדורגל, לא כלכלנים. לא מדובר ב’עולם העסקים’ עבורנו, אלא בעולם הכדורגל. כולנו נהנים מהמשחק ומחוברים אליו רגשית, ובלי זה הכדורגל לא שווה כלום.

(האחיין של קרלס) #157

שטות גמורה לדעתי. אין לזה שום אינדיקציה ואף אחד לא אישר את השמועה הזאת (חוץ מזה שגם היו חילוקי דעות בדיווחים על הסכום הנדרש הזה, חלק אמרו 50 למשל). עכשיו הוא יעזוב בגלל זה ומילאן גם ככה תרוויח עליו הרבה פחות ורק תפסיד מזה מכל הבחינות, נראה לך שהם היו עושים את זה? מה האינטרס שלהם? אגו?

(hasanElmatador) #158

בפורום הזה יש אוכלוסיה מרוכזת של משוגעי כדורגל. יש אנשים פה שמקירים את אחרון השחקנים בקבוצה ב’ של היריבה. מן הסתם הכוונה שלי היא לא מילולית. על סילבה אני שמעתי קודם (ראיתי אותו משחק פעם או שניים ובתקצירים) הכוונה היא שהוא לא מוכח. ושים לב שהוא היה האופציה הרביעית של מילאן לעמדת החלוץ אחרי מוראטה, אובאמיאנג ובילוטי (וזה רק ממה שידוע לי).

צודק, אותו שכחתי כי רציתי לשים אותו לבד.

אם אתה אומר לי שחקנים סולידיים כמו מונטוליבו ודי-שיליו, אני חייב לשאול אותך אם אתה באמת רואה או עוקב אחרי מילאן?

סבבה, באה לה הצעה יותר טובה כספית עם קידום מקצועי מיידית. לא כל יום אתה מקבל טלפון מדון פלורנטינו (או קבוצות טופ 3).

ממש לא שטות. כל כלי התקשורת באיטליה מסכימים שזה כן מה שהיה. ויותר מזה, ראיולה ביקש לערוך פגישה אישית עם הנשיא הסיני, וגם לזה הם לא הסכימו.

אתה מזהה את הבעיה? מילאן שוקעת עמווווק עמוק בבינוניות. מזכירה את ריאל מדריד לפני כריסטיאנו. שחקנים מאוד טובים על הנייר אך בינוניים במכלול.

(SantiagoBernabeu) #159

אולי עבורך לא מדובר בעולם העסקים, אבל אם תרצה או לא תרצה זה עולם עסקים לכל דבר.
אם מדברים כבר על מוסריות, אז אני תמיד טענתי שאסור להחזיק שחקן אם הוא לא רוצה להישאר. אנחנו לא במאה ה17 והעבדות בוטלה מזמן. אמרתי את זה גם לגבי מוראטה דרך אגב, וריאל מדריד התנהלה בדיוק באותה צורה מול צ’אבי אלונסו.

הדבר היחיד שלא מוסרי הוא להפר חוזה. ועל זה ביקרתי אגב את בייל לא פעם, שעשה שביתה איטלקית מול טוטנהאם כדי להגיע אלינו.

בסך הכל מדובר בילד שנמצא שנתיים במועדון. צריך לקחת דברים בפרופורציות. הוא לא סמל של המועדון ולא חייב להם כלום חוץ מלכבד את החוזה עליו חתם.

אחיין, כל מה שאנחנו מדברים מתבסס על שמועות. זו לא שמועה פחות מבוססת מכל שאר השמועות סביב הנושא.

חסאן, ריאל מדריד של לפני כריסטיאנו היתה מאוד בינונית אבל החזיקה את סניידר, ואן דר וארט, רובן, קסיאס ראול ופפה. למילאן של היום אין שם אחד כזה ילו בקבוצה. כמה שהיינו בינוניים מילאן היום הרבה יותר חלשה אפילו מזה.

פייר, לא ראיתי אותם השנה ולו פעם אחת. אבל ראיתי כמה משחקים בליגה האיטלקית והם היו מאוד חלשים. לחשוב שבליגה כזאת מילאן לא מסיימת ברביעייה הראשונה… לא יודע אם אפשר לקרוא להם בינוניים אפילו (כמובן במונחים של קבוצת טופ).

הוא הכי צעיר מבין כולם, שלושתם סופר מוכחים. זה שהוא האופציה הרביעית(אגב, אני לא יודע אם זה באמת נכון, פשוט זורם איתך) לא באמת אומר משהו, יש לך פה שני חלוצים מהטובים בעולם כמוראטה ואובמיאנג, ועוד אחד שבדרך למעלה, מה גם שהוא איטלקי, ככה שמן הסתם הוא יקבל עדיפות על סילבה.

לא אמרתי שהם שחקנים של פעם בדור, מאוד נזהרתי איתם. כן הם סולידים.(מונטוליבו אולי לא בגלל הפציעה, ואינני יודע עד כמה היא פגעה בו).
אתה לא יכול להגיד שאין שם שלד צעיר עם פוטנציאל גבוה.

מסכים איתך בנוגע לדונארומה והטלפון מפלורנטינו(שלמען האמת, אין לי מושג אם ריאל בכלל רודפת אחריו).
התגובה שלי הייתה מיועדת אך ורק לנושא השלד של מילאן.

אף אחד לא דרש מדונארומה לנשק את הסמל או להישבע אמונים למילאן. הוא עשה את זה כי כך הוא הרגיש וזה גרם לו לזכות באמון ובאהבה של האוהדים. אהבה שהפכה לשנאה לפני מספר ימים, כשהוא שלח את הסוכן שלו להבהיר לפאסונה את מיראבלי שהוא לא מעוניין להאריך את החוזה שלו במילאן.

אין בעיה עם העובדה ששחקן מעוניין לעזוב את הקבוצה שלו, אבל כשילד בן 18 טורק את הדלת בפנים למועדון שנתן לו את הצ’אנס בבוגרים (ולא, לפתוח בהרכב בגיל 16 זה לא מובן מאליו), על אחת כמה וכמה אחרי שהוא סיפר על החלומות שלו כקפטן הקבוצה וכאגדה מילאנזית - ברור שזה יגרור אנטגוניזם.

את הסבלנות שמילאן העניקה לדונארומה הוא לא היה מקבל בשום מקום. הסביבה התומכת הייתה זו שאפשרה לו להמשיך לעשות את העבודה שלו בלי לחצים מיותרים, גם אחרי טעויות קריטיות מצדו. האם זה היה קורה גם בריאל מדריד, נניח? ברור שלא.

מילאן החדשה החליטה לשים את דונארומה במרכז הפרויקט שלה, זה מהלך חסר תקדים. אם זה לא מספיק, המועדון הציע לו 5 מ’ יורו כדי שיסכים להאריך את החוזה שלו. זאת משכורת משוגעת לכל הדעות עבור בחור בן 18 שלא הספיק לערוך 100 הופעות רשמיות בקריירה. במקום לומר תודה ולעמוד מאחורי ההצהרות שהוא פיזר, דונארומה בחר לשמוע בעצתו של הסוכן המלוכלך שלו. אז כן, הוא הצדיק את כל פסטיבל השנאה הזה שמתחולל נגדו ברשת.

בסופו של יום מדובר בילד בן 18 שמצפה לו קריירה ארוכה, ואם מילאן לא תמצא חן בעיניו בעתיד - הוא תמיד יוכל לעזוב. אבל לברוח רגע לפני שהחוזה שלו מסתיים… זה כבר חוסר כבוד כלפי המועדון שבזכותו הוא פרץ לתודעה.

(האחיין של קרלס) #162

ראיולה אמר היום: ״אפילו לא דיברנו בכלל על להוסיף סעיף, זו מעולם לא הייתה בעיה. לא הייתה שלווה. כשאתה מתחיל לדבר על סעיף שחרור זה אומר שאתה נמצא לקראת סוף המו״מ, שזה 90% סגור. ממש לא הגענו לשלב הזה בכדי לדבר על כך״.

(moshe34) #163

אתמול עזב את ברצלונה שחקן נוער מאוד מוכשר בשם ג’ורדי אמבולה למונאקו.
עיתונאי קטאלני בשם ז’וזפ קאפדווילה כתב על זה טור.
זה מה שהוא חושב על שחקנים צעירים שרוצים להתקדם ושרלונטי לנושא שפה. אני מזדהה אם כל מילה שכתובה פה:

“עוד נקודה כללית אחת, בלי קשר לאמבולה עצמו או לאחרים אלא לשחקנים רבים כאלה בכלל: למה אנחנו מבקרים אותם על הרצון להשתפר גם כלכלית? האם אנחנו מבקרים עורכי דין, עיתונאים, מהנדסים או אדריכלים שעוזבים חברה לחברה אחרת למתחרה שמציעה להם יותר? אנחנו יודעים שקריירה של כדורגלן היא קצרה ולעיתים קרובות העתיד של המשפחה שלהם גם תלוי רק בהם. זה נהדר להראות אהבה למועדון, אבל בסופו של דבר המטרה של כולם בעולם היא זהה: להשתפר ולשרוד. בואו לא נתבלבל - יש מעט מאוד מסי וכריסטיאנו. יש המון שחקנים שהמשכורות שלהם הם כמוני וכמוכם, במיוחד הם. בואו ותרימו את ידכם אם הייתם נשארים ‘נאמנים’ לתפקיד שלכם אם חברה אחרת הייתה מציעה לכם הרבה יותר מזה”.

(תרגום בארסה מניה)

דרך אגב הניסיון להשוות בין הבגידה של פיגו לבין דונארומה, הוא לא רציני.
דונארומה רוצה לעזוב לקבוצה זרה שמשחקת מחוץ לליגה האיטלקית לעומת פיגו שבגד ונטש לקבוצה השנואה של בארסה כמה ימים אחרי שהוא הצהיר נאמנות ואהבה לברצלונה.
אין שום קשר בין שתי המקרים.
דה חאה עזב את מועדון הבית שלו וכמעט הצטרף לריאל, אז מה הוא בוגד וכפוי טובה?
אם דונארומה היה עוזב ליריבה הכי שנואה של מילאן או ליובה אני היתי מסכים אם הביקורת עליו. אבל הוא רוצה להתקדם למעודון מחוץ לאיטליה. אין שום בעיה מוסרית אם זה.
בעיני כל ה"שימינג" שלו זה רק עוד תסמינים הרעים שיש לתרבות הfb היום ותרבות ה"עדר" של האוהדים.

(SantiagoBernabeu) #164

שוב, זה שהוא ‘נשבע אמונים’ וכל הרומנטיקה הזאת זה נחמד, אבל זה לא מציאותי. זה שאוהדי מילאן לקחו מילה של ילד בן 17 ובנו עליה חלומות, לא מחייבת עכשיו אותו לשנות את העתיד של הקריירה שלו.

מילאן נתנה לו את הצ’אנס לא בגלל הפנים היפות שלו, אלא כי היא רצתה להשקיע בו כדי להרוויח שוער לעתיד. אתה לא יכול היום לבוא ולדרוש ממנו להתנהג אליהם כאילו הם עשו לו טובה. לא, הם לא עשו לו טובה, ההחלטה היתה מקצועית נטו (ואם לא, אז הכל באמת רקוב במועדון הזה).
הסבלנות שמילאן העניקה לו זה משהו שמאפיין קבוצות קטנות. לקחת שחקן צעיר ולספוג את כל טעויות הטירונות שלו. בריאל מדריד לא מתכוונים לספוג שיעורי למידה של אף אחד. אולי זה אחד ההבדלים בין הקבוצות?

עם כל הכבוד למה שמילאן רוצה לעשות ולפרוייקט החדש שהיא חולמת עליו, לבנאדם יש רצונות משלו. את החמש מיליון יורו שמילאן מוכנה להציע לו הוא יקבל גם במקום אחר.

במצבה הנוכחי מילאן קטנה עליו, ושאיפתו של כל ספורטאי היא להתקדם קדימה ולהגיע לרמות הכי גבוהות שיש. אם אתם בוחרים לשנוא אותו בגלל שיש לו שאיפה שכזאת, אז זו זכותכם. בכל מקרה, להשאיר בנאדם בכח בניגוד לרצונו זה בערך כל מה שספורט לא מייצג. כל עוד שהוא מכבד את החוזה שעליו הוא חתם ולא עושה מניפולציות או שביתות איטלקיות, לדעתי הוא צודק במיליון אחוז.

(hasanElmatador) #165

קודם כל המסע"ת שערך מינו ראיולה יצאה לשידור אחרי המשחק של נבחרת איטליה הצעירה. במילים אחרות כאשר אתה כתבת את טענתך אף אחד לא ידע כלום, ואם תרצה להאמין לראיולה אז גם התירוץ שלך- שמילאן לא תתנגד לסעיף שחרור כי היא תפסיד כספית- לא תקף כי אנחנו לא יודעים אם מילאן כן או לא הסכימה לסעיף השחרור שראיולה אומר שיש רק לא דנו בעניין ברצינות (ולא אמר שאין). והאמת לפני ההתנהגות של ההנהלה של מילאן בעניין הזה, נראה שיש הרבה איגו ו0 שיקול מקצועי.

עכשיו אם נתייחס קצת לדבריו של ראיולה, הוא אומר:" הכוונה של השחקן הייתה לחתום ואני אמרתי שלא נלך בחינם. הפעילו עלינו לחץ, אז השחקן אמר לי שהוא לא רוצה להישאר בסביבה כזאת גם בגלל מה שקורה למשפחה שלו ולו אישית. אתן דוגמה: הבאנר נגד דונארומה שנמצא מתחת למשרדי המועדון לא הוסר כמו שכל מועדון רציני שמגן על שחקניו היה עושה, והשחקן פשוט לא מרגיש את התמיכה של המועדון.
אני חושב שאם כוכב מחליט שהוא לא רוצה להישאר יש לפחות לתמוך בו כדי שיוכל לעבוד במקצוע שלו ולא לאיים לדכא לו את הקריירה ולא לתת לו לשחק.
אין ‘פילינג’ ביני לבין מיראבלי אני לא מסכים להתנהגות שלו.
לא דיברנו עם שום מועדון אחר.
מה שקורה בינתיים זה mobbing".

אני לא מצליח להבין משהוא, זה רק אני או שראיולה מתרץ את הסיבה שבגללה דונארומה סירב לחדש בדברים שקרו אחרי שיצאה את ההודעה? כי האיומים והבאנר באו אחרי שיצאה ההודעה הרשמית מצד המועדון על אי החידוש (מה שגרם לכעס הקהל) ולא לפני.
ויש גם עניין העריכה של המסע"ת. שלא באמת מובן ומסתיר דברים.

שוב, אין שום בעיה עם השאיפות של דונארומה. יש בעיה עם זה שבמשך עונה שלמה הוא הצהיר דברים מסוימים וברגע האמת הוא החליט לנטוש בצורה מגעילה בלי לאפשר למועדון שלו למקסם את הרווחים עליו.

אגב, אני ממליץ לך לקרוא את הציטוטים של ראיולה שפורסמו הלילה. לא שאיפות גבוהות ולא נעליים, סתם קפריזות של סוכן שמנסה לצאת למלחמה מול אחד המועדונים המפוארים בעולם וגורר איתו ילד שהשכל שלו עדיין לא הבשיל.

(SantiagoBernabeu) #167

כנראה שמה שמבדיל בינינו זה ההתייחסות לאותן דיבורים. בעיניי להצהרות כאלו ואחרות של שחקן אין שום חשיבות, בעינייך יש להן. כל אחד ודעתו.
ברגע שהוא בלי חוזה הוא יכול לדדרוש מהקבוצה החדשה שלו הרבה יותר כסף, ולכן לתת למילאן למקסם את הרווח עליו זה פגיעה באינטרסים שלו.

יש לכם תפיסות שונות של כדורגל.
בכללי, התפיסה באיטליה שונה מהתפיסה בספרד. אוהדים של קבוצות איטלקיות לרוב ישנאו שחקן שעוזב את הקבוצה מרצונו(אפשר להסתכל על היחס של אוהדי יובנטוס כלפי וידאל, או אפילו יותר קרוב לנושא, היחס שלהם כלפי השחקנים שעזבו אחרי הקאלצ’יופולי, הרי זה לגיטימי לגמרי לעזוב את מקום העבודה שלך אחרי שהוא קרס), בספרד זה לא ככה, אם שחקן אהוב בחר לעזוב את ריאל אולי נתעצבן קצת, אבל בסופו של דבר אנחנו ננהג באדישות.

זהו השוני בין תרבויות הכדורגל השונות, וזה היופי של המשחק בעיני.
מבחינת האוהדים באיטליה, שחקן שהפגין נאמנות מחויב להיות נאמן, לכן הכעס כלפי דונארומה מובן לחלוטין. מצד שני, אם זה היה קורה בריאל, סביר להניח שהיינו מקבלים את הכל באדישות(כמו מה שקרה עם ראמוס בקיץ שעבר, באם הוא היה באינטר\מילאן\יובנטוס, במעמד זהה כשהוא עושה את אותו תרגיל להעלאת המשכורת, האוהדים היו מתהפכים עליו).

אתה מפספס משהו. דונארומה חתום במילאן עד יוני 2018 וכרגע היחיד שפוגע באינטרסים שלו זה הוא עצמו, כשהוא מסתכן בישיבה ביציע בשנת מונדיאל.

(SantiagoBernabeu) #170

אני מסכים במיליון אחוז איתך. תמיד יפה לראות איך תרבות הכדורגל במדינות מסויימות או של קבוצות מסויימות מחלחלת עד לאוהדים כאן בארץ ובכל מקום בעולם. זו דוגמה מאוד טובה לכך.
כשצ’אבי אלונסו רצה לעזוב לבאיירן סתם כי הרגיש שמיצא עצמו אצלינו, והשאיר אותנו עם בור במגרש, נתנו לו ללכת וכולם הבינו את זה. עד היום הוא אוהב את המועדון ובמועדון אוהבים אותו בלי דם רע…
רק מעבר בין ברצלונה וריאל מדריד לא מתקבל יפה בספרד.

בכל אופן הדיון הזה דיי מוצא וכולנו הבהרנו את דיעותינו היטב. ראיולה מעורב שם ומשהו קצת מסריח, בזה אני בטוח. הוא עשה טעויות עם ההבטחות שלו למועדון ולאוהדים בכל מקרה. שמישהו יסביר לו שהטריק הזה של להבטיח דברים ובסופו של דבר לברוח - עובד רק עם בחורות, חח