הכדורגל האיטלקי 2017/18:: גאטוסו חוזר למילאן

(Azzurro) #131

רומא נפלאה, אבל יש לה לו"ז משחקים משוגע בחודש הקרוב ואינני פוסל איבוד נקודות מול אינטר ונאפולי.

אם היא לא תסיים בטופ 3, ייתכן שהיא תצטרך למכור שחקנים ותיחלש בשנה הבאה.

פרויקט האצטדיון שלהם נראה מעולה וכשהוא יחנך הם יבצעו קפיצה.

מחאת אוהדי פיורנטינה נגד פאולו סוזה מחריפה בעקבות ההדחה המביכה מהליגה האירופית, ובפירנצה כבר יש דיבורים על מכתב פיטורים שהפורטוגלי יקבל בקרוב.

החלטה נכונה בעיניי. למעט מספר חודשים טובים בתחילת העונה שעברה, סוזה לא הביא לפיורנטינה כלום והוא לא מצליח לקדם אותה. קצת מצחיק שהשם שלו עולה בהקשר של יובנטוס.

ראוי לומר שגם לאחים דלה ואלה יש חלק בכישלון. פיורנטינה צועדת במקום איתם.

(Azzurro) #133

השאלה מה ייתן לפטר עכשיו את סוזה מלבד עוד כסף שהאחים יצטרכו לשלם למאמן נוסף + פיצויים. הקבוצה תראה אותו דבר עם מאמן חדש, זה לא שהם יסיימו מעל המקום השישי במילא.

באופן כללי, גם אני מתנגד לפיטורים באמצע העונה אם האלטרנטיבה אינה טובה מספיק, אבל אם סוזה באמת איבד את חדר ההלבשה כמו שאומרים בתקשורת, לא כדאי לסיים את הפארסה הזאת עכשיו כדי להרגיע את הרוחות ולהשיג שקט תעשייתי לקראת הבנייה מחדש בקיץ?

(Azzurro) #135

יכול להיות, אבל אני לא בטוח כמה הדיווחים נכונים. עד אתמול בדקה ה-30 הכל היה בסדר, פתאום הוא איבד את חדר ההלבשה?

מכירת המועדון נדחתה פעם נוספת. אולי בשבוע, אולי בחודש, מי יודע.

קבוצת הרכישה הסינית מצדה טוענת שהפארסה הזאת הייתה מעבר לשליטתה ושהמו"מ לא הסתיים.

בינתיים הסמכויות עוברות לידיים של גליאני בלבד, לפחות עד שיושג הסכם חדש בין הצדדים.

הערב האוהדים יביעו מחאה במשחק הליגה מול קייבו.

31 שנים בשליטה ברלוסקונית הסתיימו להן אתמול. הכל התחיל בבית המשפט ב-1986, מילאן הייתה על הקרשים וברלוסקוני הציל אותה מפשיטת רגל. המטרה הייתה להפוך את מילאן לקבוצה הטובה בעולם בזכות הכדורגל הטוב בעולם. זה קרה מהר מהצפוי.

השנים האחרונות היו בלתי נסבלות, אבל הן לעולם לא ימחקו את מה שברלוסקוני עשה למען מילאן. פרק שלם בספרי ההיסטוריה מוקדש למילאן שלו, זו שדרסה אימפריות, זללה תארים ובו בזמן גם הייתה קבוצה משפחתית - כזאת שגורמת לך להתאהב בה. גראציה!

גם העזיבה של אדריאנו גליאני היא טראומתית. לבחור יש חלק גדול בפיאסקו שאנחנו עדים לו מאז הזכייה האחרונה בליגת האלופות, אבל במשך שנים הוא היה הג’נרל מנג’ר מספר אחת והמנוע של המכונה המילאנזית. יתרה מכך, גליאני מסמל את המשפחתיות שציינתי בפסקה הקודמת. באיזה מועדון באירופה המנכ"ל קופץ משמחה ביציע כשהקבוצה שלו כובשת, או שואג כמו ילד שהבקיע שער בשכונה?

גליאני תמיד היה ג’נטלמן, בהרבה מקרים הוא יצא להגנתם של שחקנים בינוניים שחטפו אש מהתקשורת ומהאוהדים (זה מובן מאליו, כן? אבל זה לא קורה בכל מקום), ושמר מכל משמר על המאמנים שלו (תשאלו את אלגרי). האוהדים לא חסו עליו, אבל כל מי שאי פעם עבד לצדו שפך עליו סופרלטיבים והעביר ביקורת דווקא על ברלוסקוני.

בקיצור, הנשיא החדש הוא יונגהונג לי, ברוקר סיני די מסתורי. מרקו פאסונה מחליף את גליאני כמנכ"ל מילאן. שיהיה בהצלחה!

(Azzurro) #138

האמת שכלל לא בטוח מה ייקבע הדרבי הזה. הדרבי מגיע כשאינטר ומילאן שתיהן נאבקות על מקום בליגה האירופאית, ודאי לא “פרס” שאף אחת מהן הייתה רוצה לזכות בו עד לפני מספר שנים. ודאי, אינטר זכתה בגלגול הקודם של התחרות הזו מספר פעמים בעבר, לאחרונה ב-1998, ושתיהן היו בחצי גמר התחרות בשנת 2001, אבל הן היו רוצות להתחרות על המקום השלישי.

במקום זאת, המשחק יהיה בעיקר על יוקרה, ועל כיבוש לבם של 860 מיליון צופים שלצפי ההערכות עשויים לצפות במשחק. זאת, היות והליגה החליטה להעביר את המשחק לשעה 12:30 (שעון איטליה, 13:30 שעון ישראל) על מנת לפנות להמוני הצופים ממזרח אסיה. בבייג’ין, המשחק יתחיל בשעה 18:30. שיווקית, המהלך נראה נכון. אמנם זה מעצבן כמה איטלקים, אבל אם הכסף מזכויות השידור יתחיל לזרום קצת יותר (ולא רק לקבוצות הגדולות) אז אף אחד לא יתלונן.

אינטר מגיעה למשחק חבולה במיוחד. שני הפסדים רצופים, האחד בקלאבריה לקרוטונה הקטנה והשני לסמפדוריה של שיק וקוואליארלה, והיא כבר מזמן לא בתחרות על המקום השלישי. סטפאנו פיולי ירצה לנצח גם כדי לשמור על משרת האימון שלו, כאשר סיום עונה לא טוב מספיק עשוי לעצבן את ההנהלה הלא ממש יציבה של אינטר.

מילאן מגיעה לאחר שהסאגה האינסופית שלה במכירת הקבוצה הסתיימה (האמנם?). משקיע סיני חתם אמש עם סילביו ברלוסקוני על מכירת הקבוצה תמורת סכום שמתקרב למיליארד אירו, ומילאן יוצאת לדרך חדשה כשההצהרות דומות לאלו שמגיעות מעבר לכביש - לחזור למאבק האליפות כבר בעונה הבאה.

עד אז, שתי הקבוצות תרצנה להרשים במשחק של מחר, שבוודאי יהיה מרתק. היות והרבה מה להפסיד אין להן - אני צופה משחק רב שערים כמו בפעם הקודמת.

(Interista) #139

ספאל חוזרת לסרייה א’ אחרי 49 שנים. חוץ מזה, ורונה גם קרובה להבטיח את עלייתה כשהיא ביתרון 2 נק’ על פרוזינונה וצריכה רק תיקו במחזור האחרון.

https://scontent-lht6-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18814150_1532434813496613_8688563611191094238_n.jpg?oh=9d949efe33eb114267aa702cb37a447e&oe=59ACE394

https://fb-s-b-a.akamaihd.net/h-ak-fbx/v/t1.0-9/18739816_1528689107204517_3337570924514640396_n.jpg?oh=230a4e7bb9469c171c597fdb0fd211ad&oe=59B1E37B&gda=1508437648_e01e894c0be1e0069dd0cfdc109b72de

קסייה רוסונרו (השאלה עם חובת רכישה בשווי 28ME) וגם מוסאצ’יו חתם (18-20ME). הבא בתור יהיה ריקרדו רודריגז בשבוע הבא, כשגם אנדראה קונטי, ביגליה, מוראטה, אובמיאנג ובלוטי נמצאים על הכוונת.

התכנון הוא להגיע לימים הראשונים של חודש יולי עם 3/4 מהסגל שיעמוד לרשותו של מונטלה בעונה הבאה. בינתיים ההנהלה החדשה עושה עבודה נהדרת ומפיחה תקווה בקרב המילאנזים. כיף לראות שפאסונה ומיראבלי מגבים את הדיבורים שלהם במעשים.

(Interista) #141

בנוונטו עולה לסרייה A לראשונה בתולדותיה לאחר ניצחון 0-1 על קארפי בגמר הפלייאוף (המשחק הראשון נגמר ב-0-0). את השער כבש ג’ורג’ פושקאש המושאל מאינטר.

(Oleguer 23) #142

פעם ראשונה נדמה לי שקבוצה עולה לסרייה אה בעונת הבכורה בסרייה ב’. מה שאומר ששתי הקבוצות שעלו לסרייה אה, ספאל ובנוונטו שיחקו בשנה שעברה בלגה פרו. טוב שיש את ורונה כדי שתמשיך את המסורת של קבוצה אחת עם ניסיון שעולה ליגה.

אפשר להוסיף את ריקרדו רודריגז לרשימת המצטרפים, ובקרוב מאוד גם אנדרה סילבה ישלים את המעבר למילאן תמורת 38ME.

פאסונה ומיראבלי עומדים בהבטחות שלהם כלפי מונטלה. אני לא זוכר מתי הייתה הפעם האחרונה בה מאמן מילאן זכה להתחיל את ההכנות לעונה החדשה עם סגל כמעט מלא.

אני לא זוכר רמה כזאת של כפיות טובה ותאוות בצע. Vaffanculo!

(sh4rky) #145

נו, הסוכן שלו זה ראיולה. למה אפשר לצפות?
חבל, הוא יכל להפוך לאחד הסמלים הגדולים של מילאן אי פעם, יותר מבופון ביובה, ועם הדרך המעודדת שמילאן נמצאת בה - יכל גם לעשות זאת בטופ באיטליה לפחות.
עצוב שהכדורגל הגיע למצב הזה. סה"כ ילד בן 18 שקבוצת הבית שלו הציעה לו לו 4.5 מיליון יורו לעונה והוא מסרב.

(SantiagoBernabeu) #146

הוא רוצה להתקדם מקצועית, למה לו להישאר בקלחת של מילאן? בלי קשר אם מדובר בריאל, יובה או פסז’. מילאן היום אפילו לא בטופ של איטליה. אי אפשר לצפות משחקן צעיר שיתקע את עצמו רק כי מועדון נתן לו צ’אנס.

(sh4rky) #147

נתן לו צ’אנס = זרק אותו להרכב בגיל 16 על חשבון דייגו לופז שהועדף על פני איקר קסיאס בריאל מדריד.

מה להתקדם מקצועית? הוא רק בן 18 ומשחק במועדון מהגדולים בהיסטוריה האירופית שפתח לו את הדלת לסגל הנבחרת.
אין לו 3 שנים לתת למילאן כדי לראות אם היא אכן בדרך הנכונה כפי שמסתמן? אף אחד לא ביקש ממנו להרוס קריירה. הוא לא בן 30, הוא שוער צעיר עם 20 שנות משחק לפניו, וקיבל הצעה מאוד יפה שתסדר אותו כלכלית.
לא מסתדר עם מילאן אחרי 3 שנים (הוא בסך הכל שנתיים בקבוצה, כן?), שיגיד יפה שלום וילך לריאל, אף אחד לא ישנא אותו.

(marcelo.12) #148

הוא נזרק לשער כי דייגו לופז לא שיחק טוב (מילאן התחילה את העונה עם רצף של הפסדים).
להזכירך דויד דה חיה עזב את אתלטי בגיל 20 אחרי שתי עונות בבוגרים ואף אחד לא בה אליו בטענות שהוא כפוי טובה ו/או עזב שהוא צעיר מדי.
הטעויות של דואנרמה הן:

1. הוא נישק את הסמל ונתן תחושה שהוא כאן כדי להשאיר.
  2. יש לו את הסוכן הכי שנוא בעולם.
    אוהדי מילאן צריכים להבין שכרגע הם מועדון בינוני-גדול בסדר גודל של ליברפול, סביליה, ולנסיה, ליון ולאציו. ומעונה לעונה השם מילאן הופך לפחות סקסי ומאבד את הקסם שלו.

(SantiagoBernabeu) #149

זה שהמאמן של מילאן נתן לו את ההזדמנות, זה לא מחייב אותו לחתום על הארכת חוזה. עם כל הכבוד לשם מילאן ולזה שיש להם חלק מכובד בהיסטוריה של הכדורגל, היום הם קבוצה ממוצעת בליגה האיטלקית. הוא לא יכול לזכות שם באף תואר (אני חוזר, באף תואר), הוא לא משחק בליגת האלופות, למה לו להישאר שם? כי הוא יכול לקבל 4.5 מיליון יורו בעונה? הוא יוכל לקבל את זה גם במועדונים אחרים.

אם אתה לא רואה איפה ההתקדמות המקצועית בלעבור ממילאן (הנוכחית!!) ליובה או ריאל מדריד, אני באמת שלא יודע מה לומר. אבל אתה יודע טוב מאוד שלעבור מקבוצה שמתקשה בליגה האיטלקית לאלופת אירופה או סגניתה זה התקדמות מקצועית. בעיניי זו סתם היתממות.

פייר, אם אני הייתי במקומו והייתי בקבוצה בדרג של מילאן, והיתה לי אפשרות להאריך חוזה או לעבור לקבוצת טופ באירופה, אני הולך בלי לחשוב פעמיים. עם כל הכבוד למילאן ולצ’אנס שנתנו לו. הבנאדם לא רוצה להאריך חוזה? זכותו.

וזה אגב בלי להזכיר שהוא הסכים להאריך את החוזה בתנאי שיהיה לו סעיף יציאה עס 40 מיליון יורו. מילאן סירבה.

(sh4rky) #150

לא אמרתי שזו לא קפיצה מקצועית. אמרתי שהוא יכול להמתין 3 שנים ולראות לאן מילאן תגיע.
אם היה נראה שלמילאן נוח איפה שהיא, ושהיא לא עתידה לעשות עם עצמה שום דבר (כמו רומא לדוגמא*), הייתי מבין. העניין הוא שהסינים שהשתלטו על הקבוצה השקיעו הרבה כסף מידית, בנוסף לשלד הצעיר והמעולה שיש למילאן כרגע.
העתיד של מילאן נראה ורוד, ולעזוב אותה כרגע בגיל 18 כאילו אתה שחקן בן 27 ובשיא הקריירה, בטח אחרי הצהרות אמונים שונות, זה מלוכלך.

סיטי קנתה שוער שאף אחד לא מכיר ב40 מיליון פאונד. למה שמילאן תסכים למכור את שוער העתיד של נבחרת איטליה בפחות כסף? 40 מיליון יורו זה שום דבר בימינו וכל קבוצה הייתה מסרבת לסעיף המגוחך הזה שהכניס הנחש ראיולה.

*הסיבה שאני מביא את רומא כדוגמא למרות שכרגע היא טובה ממילאן היא שהקבוצה הזו פשוט מסרבת לעבור את תקרת הזכוכית שלה. אחרי העונה הטובה ביותר בהיסטוריה מבחינת נקודות ושערים - היא מפטרת את המאמן שהביא אותה לשם.