הכדורגל האיטלקי 2017/18:: גאטוסו חוזר למילאן

(oded23) #65

[QUOTE=BannedT;1691832]אמנם רוב אוהדי מילאן שאני מכיר מתבכיינים על כך, אבל בעיניי זה חיובי עבור הקבוצה והליגה. מילאן צריכה להתרכז רק בליגה ולבנות את עצמה.[/QUOTE]

[QUOTE=AlexDP;1691817]
נקווה שעוד קבוצות יתנהלו כמו שהקבוצה הקטנה הזאת מנוהלת ולהתחיל להחזיר את הכדורגל האיטלקי לקדמת הבמה. מזל שסאסולו לקחה את הכרטיס לליגה האירופית ולא מילאן.[/QUOTE]

אני אוהד מילאן, ואומר שזה טוב מאד. מילאן במצב כל-כך איום ונורא שבקושי יש לה יכולת להתמודד עם הליגה, אז להוסיף עוד מפעל?

(BannedT) #66

[QUOTE=oded23;1691942]אני אוהד מילאן, ואומר שזה טוב מאד. מילאן במצב כל-כך איום ונורא שבקושי יש לה יכולת להתמודד עם הליגה, אז להוסיף עוד מפעל?[/QUOTE]

תמיד יש את הקטע הזה של האגו, במיוחד אצל אוהדים של קבוצות כמו מילאן ומנצ’סטר יונייטד שכבר כמה שנים מדשדשות אבל האוהדים רואים מפעל אירופי ומקום אחד למעלה דווקא כמשהו הכרחי, כי מן הסתם למה שהמועדון שלהם יהיה 7 או 6 ולא 5 למשל. תמיד במקרה הזה אני מזכיר שהאליפות הראשונה של יובה מתוך ה-5 הרצופות באה בעונה בלי צ’מפיונס ליג או ליגה אירופית וכל דבר דומה, כשחומר השחקנים נכון והמאמן עולה על משהו לפי דעתי עדיף להתרכז רק בליגה.

טוב שיש את דונארומה. מילאן, בשאננות אופיינית, כמעט בעטה בדלי אבל הילד הזה שוב הציל אותה. ראוי לציין לטובה את באקה, שאחרי כל חרושת השמועות הפגיז עם שלושער. אני פחות מרוצה מרומאניולי, הוא היה בעולם משלו אתמול.

אינטר הפסידה 2-0 לקייבו. לא ראיתי את המשחק אבל האם נראה שדה בור מצליח להתוות דרך או שמדובר בעדר ללא רועה? ברור לי שעדיין מוקדם מדי לשפוט אבל סתם מעניין אותי לדעת מהם הרשמים הראשוניים.

(LS7) #68

לחברים שצופים בכדורגל האיטלקי, איך ליאנדרו פארדס ? זה עדיין רחוק ועדיין לא בטוח אמין אבל יש איזשהו דיבור על כך שקלופ רוצה אותו (בעיקר מקורות איטלקיים) וזו עמדה שבהחלט צריך לחזק אצלנו בליברפול.
הבנתי שספאלטי פחות מעריך אותו אבל מנגד האוהדים אוהבים אותו ושנתן עונה טובה באמפולי אשתקד.

כישרון גדול שחסר לו מעט מאוד כדי להתפוצץ ולהפוך למוצר מוגמר. ספאלטי, האמת, מאוד רוצה אותו אצלו בסגל. מילאן מנסה לרכוש את פארדס כבר חודש אבל רומא עושה שרירים.

(LS7) #70

[QUOTE=il Diavolo;1692203]כישרון גדול שחסר לו מעט מאוד כדי להתפוצץ ולהפוך למוצר מוגמר. ספאלטי, האמת, מאוד רוצה אותו אצלו בסגל. מילאן מנסה לרכוש את פארדס כבר חודש אבל רומא עושה שרירים.[/QUOTE]

האמת שמקצועית אם הוא פותח שם ברומא אין לו מה לבוא אלינו, הוא יזכה אולי לחשיפה גדולה יותר ולהערכה באנגליה אבל גם הבנתי שהצענו הצעה דיי עלובה של 20 מיליון יורו, ואם ספאלטי אכן רוצה אותו אז הסיכויים בכלל הופכים להיות קלושים.
טוב לפחות היה נחמד להכיר אותו.

(bianconeri89) #71

[QUOTE=LS7;1692206]האמת שמקצועית אם הוא פותח שם ברומא אין לו מה לבוא אלינו, הוא יזכה אולי לחשיפה גדולה יותר ולהערכה באנגליה אבל גם הבנתי שהצענו הצעה דיי עלובה של 20 מיליון יורו, ואם ספאלטי אכן רוצה אותו אז הסיכויים בכלל הופכים להיות קלושים.
טוב לפחות היה נחמד להכיר אותו.[/QUOTE]

אם פראדס יראה יכולת טובה הוא כנראה יעבור ליובנטוס :grin:
מזל טוב ליובה על האליפות השישית ברציפות בכל אופן

(shai94) #72

שפל חדש לכדורגל האיטלקי- שני נציגות בלבד בליגת האלופות.
אין יותר מדי מה להוסיף אחרי המשפט הזה

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

(Sasha) #73

קבלו נתון מדהים (קרדיט לעיתונאי עמית לווינטל) : ב-6 מ-7 העונות האחרונות הודחה נציגת הסרייה אה בפלייאוף ליגת האלופות:
סמפדוריה, אודינזה (פעמיים), נאפולי, לאציו והערב גם רומא (הובסה בבית בידי פורטו).
מילאן (ב-2013) האיטלקיה היחידה שעלתה מהפלייאוף לשלב הבתים ב-7 העונות האחרונות.

הכדורגל האיטלקי ממשיך להיות בשפל, הפער של יובנטוס משאר הקבוצות רק גדל וזה הולך ומחמיר.

(sh4rky) #74

ההגרלה של פלייאוף האלופות אכזרית.
בגלל מסלול האלופות של פלאטיני, יצא שפורטו או רומא לא יגיעו לבתים, כשלא משנה מי המנצחת - הזוי שקבוצה ברמה של המפסידה לא תהיה באלופות כשסלטיק לעומת זאת כן.
רומא קיבלה הגרלה קשה, יצאה עם תוצאה טובה מהדרגאו והייתה צריכה לסיים את העבודה בבית.
אין לי מושג מה קרה לדה רוסי ואמרסון, שתי החלטות הזויות וחסרות אחריות. מדה רוסי אני מצפה לקצת יותר אחריות במעמד כזה ואמרסון, נכנס כשהקבוצה שלו עם 10 שחקנים באחד המשחקים החשובים של העונה, משחק 8 דקות ויוצא באדום? חוסר אחריות על גבול הטמטום.
ספלאטי יכול למשוך בכתפיו בחוסר הבנה עד מחר, האדומים הגיעו בצדק על כניסות מסוכנות ולרומא כבר לא היה שום סיכוי עם 9 שחקנים.

קצת עצוב שלא נראה את טוטי שוב בצ’מפיונס, אבל הפרידה ממנו בברנבאו הייתה באמת דרך נפלאה לסיים.

אחרי שהזוועה בסאן סירו נגמרה, גיליתי שהמשחק של רומא הופסק בסיום המחצית הראשונה. עכשיו זו הדקה ה-75, התוצאה 2-2 וטוטי לא מפסיק לייצר מסירות גאוניות. אם סלאח ודז’קו היו יודעים לסיים המשחק הזה כבר היה גמור.

(Sasha) #77

בסופו של דבר מי אם לא פרנצ’סקו טוטי, כובש בפנדל את שער הניצחון בדקה ה-92 של רומא, ועומד על מאזן מטורף של 23 עונות רצופות שבהן הוא כובש באיטליה!

(Oleguer 23) #78

נורא מטרידה אותי התופעה של עולות חדשות שנותנות עונת בכורה עלובה כ"כ. ססואולו זה ההפך הגמור, אבל מצד שני קרוטונה עדיין עם 0 נקודות, קארפי ופרוזינונה נתנו עונה לא מספיק טובה, צ’זנה משתנה כמו יויו, פסקארה אחרי זמאן סיימה אחרונה, אני זוכר גם את נובארה לא מצליחה להתאקלם ועוד כמה קבוצות בעשור שניים האחרונים כמו מסינה, אנקונה ועוד שמות שכבר נשכחו.

זה באמת גורם לי לחשוב, כמה באמת משקיעים שם בקבוצה? כמה הבדלי הרמות בין שתי הליגות הראשונות כזה עצום?

לדעתי זה תלוי בכמה משתנים. הסיבה הכי טובה שאני יכול לחשוב עליה היא שקבוצות כמו קארפי, פרוסינונה וססואולו מעפילות לסרייה A בפעם הראשונה בהיסטוריה שלהן ולא יודעות מה לעשות. מצד אחד, יכול להיות שיש לך בסגל אס כמו דומניקו ברארדי, שלא צריך שנת התאקלמות ופורץ מיד, ועל הקווים יש לך מאמן מוכשר כמו די פרנצ’סקו, ומצד שני - ברוב הפעמים אותן עולות חדשות צריכות להשתפשף והשנה הראשונה בליגה היא שכר הלימוד שלהן.

(Oleguer 23) #80

זה שזה קורה להן פעם ראשונה לא אומר שהתופעה הזו היסטורית. יש המון קבוצות שעלו בפעם הראשונה בהיסטוריה, אני מניח שהלקח אמור להילמד.
לשם השוואה, נדיר שבספרד וגרמניה העולות החדשות יורדות אחרי עונה אחת בלבד. ב6 העונות האחרונות אני חושב שרק קורדובה ואייבאר סיימו ב3 האחרונות בעונת העלייה שלהן (העונה אוססונה תרד), ובגרמניה נהדר לראות את הופנהיים השתלבה לאורך השנים (לא נהדר מבחינת אוהדי בונדסליגה אחרים), את אינגולשטט ודארמשטט שרדו בשקט עונת בכורה (ובמקומן ירדו האנובר ושטוטגרט!) ועוד מקרים.

ססואולו זה מקרה נדיר לקבוצה שלמדה מהר איך מתנהלים, תוך כמה שנים היא כבר קבוצת צמרת לגיטימית. מספיק לראות בספרד מה לאס פאלמס ואלאבס עושות בעונת הבכורה שלהן. אמנם בספרד קרו הרבה מקרים של קבוצות ששרדו עונה אחת וירדו בשנייה, אבל זה חלק מהסטטיסטיקה.

מה גם שאני די עייף מלראות כל פעם אותן קבוצות שיורדות עולות בשנה שלאחר מכן, כמו פאלרמו, קליארי…

לדעתי זה רק הוכחה שהתנהלות של המועדונים לא נכונה, גם באיטליה וגם באנגליה (באותה עונה שלסטר שרדה ברגע האחרון, ירדו שתי הקבוצות שעלו יחד איתה). באיטליה זה סימן ברור להידרדרות בהתנהלות של הכדורגל האיטלקי שלא מצליח להתרומם למעלה מאז 2006. כולי תקווה שיובנטוס תילחם עד הסוף על התואר שלה. בעונה הבאה הליגה האיטלקית תהיה מרתקת יותר כש4 הראשונות יעלו לבתים. זה באופן אישי חדשות טובות.

מיליק הוא מה שנקרא בינגו. חלוץ בגילו שנקנה בשליש מהמחיר בו היגוואין נמכר ולא צריך זמן התאקלמות בליגה (בשונה מהרבה שחקנים צעירים שנוחתים באיטליה)… דה לאורנטיס שיחק אותה.

מילה טובה גם לנאפולי. לפני שנתיים ויותר היא הייתה בועטת בדלי במשחקים מהסוג הזה. סארי שינה את המנטליות שלה.

(Michaelpiano) #83

נאפולי צריך להיו תדוגמא לאיך מועדון מתנהל ובשקט בשקט עולה למעלה ונהפך למועדון צמרת לגיטימי, ואני חושב שזה רק עניין של זמן עד שנאפולי תעלה עוד דרגה, ותזכה באליפות, ואולי אפילו תגיע רחוק באלופות. אני חושב שהם למדו שם מהתהליך שעבר על אטלטיקו מדריד מאז החזרה שלה לליגה הראשונה אחרי הנפילה בשנת 2000. נאפולי כל פעם מוחרת את הכוכב שלה (לאבצי, קבאני, עכשיו פיפיטה) אבל במקום ליפול היא רק משתפרת כי היא משתמשת בכסף בחכמה, וכמה היא בונה מסורת וסגל מצוין. לאט לאט נבנה של בסיס להצלחה רצינית. מילאן ואינטר חייבות ללמוד מהמודל הזה. רק ככה הליגה האיטלקית תוכל לחזור למעמדה הטבעי.

סילביו ברלוסקוני בן 80 היום, לא פחות ולא יותר.

מצד אחד, מכירת המועדון הייתה מתבקשת לנוכח הכשלונות בשנים האחרונות, ומאידך, למרות הכל, אפשר רק לומר תודה לאיש ששינה את הכדורגל האיטלקי ואת גורלה של מילאן. בשביל הרבה אנשים ברלוסקוני הוא נשיא מעוטר ומכובד (או שלא), אבל הוא הרבה יותר מזה. ברלוסקוני היה איש עם חזון שלקח קלישאה כמו, “אני רוצה להביא את מילאן לגג העולם”, והפך אותה למציאות. כשסילביו רכש את מילאן ב-1986, המועדון היה שקוע בחובות, הספיק לשחק בסרייה B פעמיים ב-4 שנים ולא היה אור בקצה המנהרה. תוך שנתיים הקבוצה הבינונית ממילאנו הפכה לאלופת איטליה ובשנתיים שלאחר מכן היא זכתה פעמיים בגביע אירופה לאלופות, תוך שהיא מציגה כדורגל מהפכני ודורסת כל מה שזז. היום הקבוצה של סאקי נכנסת לדיונים על מי היא הקבוצה הגדולה בהיסטוריה.

קבוצות כמו לסטר, אתלטיקו מדריד ונאפולי זוכות לשלל סופרלטיבים על הדרך שהן עשו. סילביו ברלוסקוני רכש מועדון שהיה במצב לא פחות גרוע מהמצב של 3 הקבוצות הנ"ל, והמועדון הזה זלל תארים במשך יותר מ-25 שנים. זה בלתי נתפס.

סביר להניח שאלמלא אותה החלטה של ברלו ב-1986, השורות האלה לא היו נכתבות היום. על זה אני יכול לומר רק דבר אחד: תודה!

איזה ערב קסום. מילאן של מונטלה רחוקה מלהציג כדורגל נוצץ, אבל כמה נשמה יש לה.

(sh4rky) #86

כיף לראות את מילאן עם שחקני הבית שלה, מנצחת משחק בסגנון הנבחרת.
נלחמה בשיניים לאורך 95 דקות, מנעה מיובה להגיע למצבים אמיתיים, בקושי הגיעה לכאלו בעצמה, אבל כשכן הגיעה - השיגה שער נפלא מרגלי אחד משני הילדים שניצחו לה את המשחק.
אבאטה ורומאניולי עם תצוגה הגנתית מעולה. גם הקשרים עשו לחץ טוב במרכז השדה, מה שהכריח את יובה לנסות בעיקר הגבהות של דני אלבס.
הגנה יציבה היא הדבר הראשון שמאמן צריך להעמיד בקבוצה חדשה. אם מילאן באמת תעמוד ככה הגנתית בהמשך העונה, היא עוד יכולה להוציא דברים יפים מהעונה הזו.