טקטיקה 2017/18: ה-4-4-2 של וואלוורדה

ברצלונה

(איל) #168

לא יודע כמה סמדו רלוונטי, כי שם הייתה בעיה נוספת, AKA מחסור במגן ימני. ולכן אי אפשר לשים את מטרת הקנייה של סמדו רק בקטגוריה של שחקן קו שמרווח את המשחק ומעביר את כובד המשחק לאגף. וזה בלי לדבר על זה שבמקור, אולי בכלל ביירין היה אמור להגיע לשם.

אלבה הוא מצב נתון שוואלוורדה קיבל. אבל בניגוד לשיתוף הפעולה של ניימאר איתו (אם אפשר לקרוא ל"אתה תשרוף את האגף, תעשה עקיפות, ואני עדיין אמסור רק למסי" שיתוף פעולה), לאלבה אין מישהו כזה, כרגע. נכון, דמבלה פצוע, אבל גם במשחקים המעטים ששיחק הוא לא תופקד שם, וגם אין מישהו אחר ו/או שיטה מתאימה להחליף אותו בסיטואציה הנוכחית בה הוא פצוע.

אגב, שלישייה התקפית עם גריזמן ודמבלה היא רעיון מעולה, מכיוון שכל השחקנים שלך בהתקפה יכולים לשחק כמעט ב-3 הצדדים (ימין, שמאל, אמצע), פלוס מסי שיכול לרדת לקישור. מה שמעלה את רמת גיוון המשחק, ואפשרויות ההפתעה אצל היריבות, בכמה רמות.
אבל גריזמן לא אצלנו, ככה שזה רק דיבורים באוויר.

(gev) #169

ברסה צריכה שחקן סטייל קוטיניו, שכשהקבוצה מגינה ישחק קשר וכשהקבוצה תוקפת ילך לאגף ואז יצור מעין 4231 כשסוארז בחוד, קוטיניו ודמבלה באגפים ומסי שחקן חופשי.

זו הסיבה להתעקשות על קוטיניו בעוד ברסה הייתה צריכה קשר

(aldrrian) #170

באיזו עמדה בפרט ומערך בכללי הוא ישחק כשבארסה מגינה?

(Aimarito) #171

אם אתה שואל ביחס למערך 4-2-3-1 הניחוש לי הוא 4-5-1 כשהקיצוניים עוזרים ל מגינים, ושחקן הקישור הקדמי יוצר לעזור לשחקני מרכז השדה. לא עולה וריאציה אחרת כרגע.

עריכה: אם מסי ו סוארז ישחקו יחד בארסה פשוט תתגונן עם 4-4-2 ששניהם מקדימה

(aldrrian) #172

טוב אני חושב שבגלל הקטע של בארסה להראות כמו 4-4-2 במגננה לאחרונה, לעומת 4-3-3, גם לנו נהייתה נטיה לצפות לראות מערך שונה, כביכול, בכל התגוננות. בתכלס, הגיוני אכן להניח שאם משחקים 4-2-3-1 עם מסי וסוארז באמצע ובאגפים שני שחקנים אחרים, בזמן התגוננות, שני שחקני האגף ירדו וזה יראה כמו 4-2-2 או 4-4-1-1. אני לא יודע עד כמה אפשר להתייחס לזה כאל מערך אחר.

(gev) #173

כמו שנאמר ההתגוננות תהיה ללא מסי וסוארז בצורת 442 בהתאם למערך היריבה.
442 זה הרכב מאוד דינמי כי אתה יכול בקלות ליצור יתרון מספרי במרכז המגרש ולעשות לחץ טוב וגם ליצור יתרון באגפים עם משחק לחץ, הכל תלוי ב2 הקיצוניים ואיך הם ישחקו.
זו הסיבה לטעמי שכל הקיץ ברסה נלחמה על קוטיניו, כדי לתת את האופציה הזו שמסי ישחק שחקן חופשי מתחת חלוץ אך עדיין לא יצטרך לעשות הגנה.
בעצם ציפו שמסי ימציא מחדש את עמדת הפליימייקר שקצת נעלמה מעולם הכדורגל. ואם מישהו יצליח בכך זהו מסי.

הסיבה שהעמדה נעלמה היא כי הכדורגל החל לשאוף לשלמות ולא היה מקום לפליימקרים שלא עושים הגנה, אך פה בזכות דינמיות של שחקני האגף אפשר לפתור זאת ובעצם לשחק ב2 מערכים כשאחד להתקפה ושני להגנה

(t-rix) #174

המעבר לשני קשרים אחוריים טומן בחובו שינויי טקטי מרחיק לכת. זה משפיע ישירות על הנעת הכדור, על המשולשים, על המיקום והתפקוד של מסי מהאמצע, על תפקוד הווינגרים ועל תפקוד החלוץ.

אני כן חושב שיש לנו את החומר לשחק כך, אבל ההתאמות הם קשות ביותר, בטח ןבטח באמצע עונה. .

דווקא המערך הנוכחי עם מסי כפאלסו אבל עם קוטיניו ודמבלה באגפים יכול להיות בול פגיעה.
משהו בסגנון של מה שרואים בנאפולי היום עם אינסנייה מרטנס וקאייחון.

(gev) #176

הכוונה הייתה לשנות שיטת הגנה לא שיטת התקפה.
על הנעת הכדור זה לא יפריע, תקבלו את קוטיניו במקום אינייסטה המזדקן. תקבלו חלוץ שימשוך ממסי את האש ואת מסי כחופשי שיעשה מה שבא לו עם המון תמיכה

(Oriabrbnel) #177

אני לא חושב שאפשר לשנות את שיטת ההגנה בלי לשנות את שיטת ההתקפה, בעיקרון מה שאתה מציע זה שקוטיניו ודמבלה ישנו את המיקום שלהם בהתאם למצב הקבוצה, לדעתי זה יהיה מאוד קשה עד לרמת הבלתי אפשרי. ראשית הם צריכים כושר מטורף!! שסביר להניח שלא יצליחו להיות בכושר כזה במשך עונה שלמה, בנוסף הם צריכים להיות ממושמעים ממש ובעלי כושר התמצאות מאוד טוב, הרי כול מעבר להתקפה ידרוש מהם לעשות סוויץ׳ בראש. בנוסף מה תפקיד המגנים שלך במערך כזה? הרי אי אפשר לשחק עם שני שחקנים על הכנף ועוד שניים ברחבה זה יהיה צפוף מידי. מה תפקיד הקשרים שלך? יש לך את בוסקסט ששולט בקישור האחורי והשחקן הנוסף שתשים לידו חייב להיות בעל אורנטציה הגנתית דבר אשר יפגע בשטף המשחק.

לדעתי קונטיניו יכול להתאים לאגף שמאל או לקישור, והצורה היחידה בה הוא ודמבלה ישחקו יחד זה שהוא מחליף את איינסטה ודמבלה בימין או שדמבלה משחק בשמאל וקוטיניו מחליף את אחד הקשרים.

(Aimarito) #178

“אנחנו בכושר משהו בן ז!ונה”

אומנם זה לא תמיד כיף לפתוח פוסט בציטוט של מאמן ריאל מדריד, אבל אני חושב שזידאן כיום הוא המאמן שתופס בצורה מושלמת את המשמעות והחשיבות של סרגל המאמצים והכושר של שחקני הקבוצה שלו בשלבים הקריטיים של העונה, ששם (כפי שכבר נוכחנו לדעת בעבר) באה לידי ביטוי הריצה המאסיבית של רוב הקבוצות לתארים. נראה שאסטרטגיית “צעד צעד משחק משחק” של סימאונה, או שיטות הסגל הקצר למיניהן גורמות לאיבוד גובה משמעותי שנייה לפני קו הסיום.

חלוקת הדקות בקבוצה שלנו היא דבר ששוה לדבר עליו. אומנם השאיפה היא לסגל גדול ומלא ברוטציות, ויחד עם זאת יצירת תיאום וכושר משחק עבור כל שחקני הקבוצה הם אספקטים שצריך למצוא את איזון ביניהם בשביל להביא לידי ביטוי באופן טוטאלי את היכולת של הקבוצה בשלבי ההכרעה.

איך נראית חלוקת הדקות בברצלונה? מדדתי את מספר הדקות של שחקני הקבוצה בשני המפעלים המשמעותיים מתחילת העונה: האלופות והליגה- בהם שוחקו סה"כ 15 משחקים- 1350 דקות סה"כ. המספרים:

Name League Champions Overall

Messi 990 360 1350

MATS 990 360 1350

Busquets 867 350 1217

Rakitic 856 218 1074

Umtiti 810 360 1170

Alba 807 270 1077

Pique 720 222 942

Suarez 713 359 1072

Roberto 686 242 928

Iniesta 604 230 834

Deulofeu 472 91 563

Mascherano 451 135 586

Semedo 446 270 716

Paulinho 381 175 556

Denis 262 75 337

Vidal 218 1 219

Gomes 201 36 237

Digne 183 90 273

• כצפוי, מסי וטר שטגן לא פיספסו דקה העונה. בעוד אצל שוערים זה עיניין דיי נורמאלי, אצל מסי מדובר בהגזמה פרועה, בטח בכמות המשחקים שעוד מצפה לברצלונה בהמשך. אבל זה לא חדש.

• 1000 דקות ומעלה: הבאנקרים של הקבוצה (שלא מסי). אומטיטי, סוארז, ראקיטיץ’, בוסקטס ואלבה הם אלה שמועדים לשחיקה או חווים אותה כרגע. אפשר לתהות על אילו אופציות של לוואלוורדה להתמודד עם מצב הדקות שלהם, שכן ברצלונה עד כה עברה לא מעט שנחשבים על הנייר קלים (כמעט ללא קבוצות גדולות בליגה בהשוואה לולנסיה נגיד).

• 800- 1000 דקות: שחקנים שנמצאים ברוטציות: רוברטו, אינייסטה ופיקה. אומנם פיקה נכנס לשם לא מעט בגלל ההרחקה שלו באלופות נגד אולימפיאקוס, אבל מדובר על שחקנים שכן נמצאים ברוטציה כלשהי, למרות מעמדם בקבוצה, כל אחד מסיבותיו הוא.

• 500-800 דקות: מחליפים קבועים. שחקני ה"סגל הרחב" שנלקחים בחשבון ע"י המאמן. הם אלה שאולי עוד יתברגו במהלך העונה.

• 400 ומטה: מיובשים. יש לא מעט שחקנים שהעדפתי לא להוסיף את הדקות שלהם כי נראה שהמעמד שלהם בקבוצה ברור, אבל גם אנדרה גומש וגם דניס במצב הזה באותה סירה.

• לצערי לא מצאתים סימוכין ממאמרים אקדמיים עבור חלוקת הדקות במדוייק, ועל כן חלוקת הדקות אותה הדגמתי הינה חלוקה גסה בחישוב היחס הכולל של מספר הדקות בשני המפעלים.

נראה שעדיין יש קיצוניות כלשהי. אומנם נראה שצ’ינגורי כן מנסה לנהל לא מעט רוטציות בין שחקנים, אבל עדיין יש קיצוניות ברורה, ויותר מידי שחקנים שמשחקים את מלוא הדקות ללא מנוחה. שווה להסתכל איך לקראת החודשים הקריטיים (מרץ אפריל) יראו שחקנים בהשוואה לאחרים- לדוגמא: סרג’י וסמדו, לעומת אלבה ראקיטיץ’ ובוסקטס.

אפשר גם לדון על אופי המשחק של הקבוצה, והאם הם משחקים קבוע בהילוך ראשון כחלק מהוראות המאמן, אבל לכל הנוגע לחלוקת דקות, נראה שלוואלוורדה יש לא מעט דברים לחשב שוב, שכן, לא בטוח שהסגל הנוכחי יצליח לעמוד פיזית בעוד עונה מפרכת.

(OfirMarco) #179

לא יכול יותר לשמוע את צמד המילים “אינייסטה המזדקן”.
אינייסטה הוכיח העונה כמעט בכל משחק כמה הוא יחד עם בוסקטס, מסי, אומטיטי וטר שטגן מהשחקנים החשובים במערך ובלעדיו הקישור די מתפרק.
אינייסטה בגילו “המופלג” עושה דברים מדהים שאף אחד לא עושה בגיל 25 או 28, בטח שלא בסגל הנוכחי.
אני מבין את הפנטזיה לראות את קוטיניו כמחליף והיורש של אינייסטה. קוטיניו אחלה שחקן. באמת.
אבל ייקח לו מספיק זמן אם בכלל להביא את מה שאינייסטה מביא.
הוא יביא המון דברים אחרים להתקפה שאינייסטה לא מביא כמו שראקיטיץ מביא דברים שצ’אבי פחות אבל ברוב הדברים הוא לא מתקרב להיות צ’אבי.
קוטיניו קשר התקפי נהדר ויש גם אחרים. אבל הוא לא “מהנדס” כמו אינייסטה או צ’אבי.
בשביל לשחק עם קוטיניו סיכוי טוב שנצטרך לשנות מערך או להכניס להרכב שחקן אחר שהוא יותר פלימייקר (סרי? רוברטו? אחר?)
בקיצור, עם כל הרצון לשמור כוחות ואת הרגליים של אינייסטה. וזה חשוב. קשה לי לראות כרגע משחקים שבהם אינייסטה לא משחק לפחות 60-70 דקות. זה נראה פשוט שונה כשהוא לא במגרש.
אגב, מזדקנים אחרים שיחקו בטופ בגיל הרבה יותר מאוחר ממנו (פירלו, טוטי… ועוד מספיק קשרי אמצע)

(josepe) #180

מאוד אהבתי את הניתוח של מיכאל לגבי הבלמים והמקום של מסצ’ה בדיון הפציעות. אני מזדהה עם המחשבה הזו, אז גם תודה שעשית לי עוד קצת סדר בראש :slight_smile:.

אני חושב ששני שחקנים נוספים שצריך “להריץ” אותם הם רוברטו ודניס. כרגע נראה שהם נופלים בין הכיסאות של הצוות המקצועי שלא חושב קדימה על בניית הקבוצה ליום שאחרי.

אמנם “היום שאחרי” כבר כאן, בדמות הדעיכה של אינייסטה והחיסרון של צ’אבי, אבל עדיין אינייסטה וראקי מצליחים להחזיק את הקישור, וברוב המשחקים גם לשלוט במרכז המגרש בצורה לא רעה.
הבעיה היא ששניהם במגמת ירידה והחיסרון בהכנה למחליפים שייכנסו לעניינים עלול לעלות לנו בהמשך.

לדעתי בעונה הקודמת בזבזנו הזדמנות פז עם רוברטו שתקעו אותו בהגנה ושמו על חשבונו את גומש בקישור כ- “בניית דור העתיד”. גומש איכזב וסרג’י פספס הזדמנות נהדרת לקבע את מעמדו בקישור בעונה בה נראה שהמאמן כן חשב קצת קדימה.

וואלוורדה מחזיר את אינייסטה בשיא הכוח ונותן לו את המושכות בקישור במה שמסתמן כהפתעה מאוד נעימה. זה כיף לראות אבל לא ממש מעודד להמשך.

(Michaelpiano) #181

אין בעד מה :slight_smile:

בנוגע לקישור זה גם דורש ניתוח: הבאנקרים הם אינייסטה ובוסקטס, כראקיטיץ’ למעשה משלים את ההרכב. כחילופים ניראה שגומש ורוברטו בערך באותו מעמד בהיררכיה, ודניס נופל מאחוריהם. לי יש שתי שאלות - הראשונה מי אמור להיות המחליף של אינייסטה כאשר יפרוש? והשניה האם ראקיטיץ’ טוב מספיק כדי להיות באנקר. על הראשונה ניראה שגומש ודניס הם התקווה, ואני לא רואה אף אחד מהם לצערי מגיע לרמה הדרושה, ולמעשה ניראה שגם הצוות המקצועי חושב ככה, אחרת הוא לא היה רודף אחרי קוטיניו. גם ראקיטיץ’ לא לגמרי יציב, כי בקיץ הצוות המקצועי ניסה לרכוש קשר על העמדה שלו, ונכשל. אני אישית, גם חושב שבארסה זקוקה לקשר טוב יותר, בסופו של דבר.

אז מה הבעיה? המחליפים. אני לא חושב שבארסה רואה בהם מתאימים להרכב, ומצד שני אם היא תביא שחקנים לעמדות של ראקי ואינייסטה, הם יצטרכו להיות צעירים מספיק כדי לשחק שנים רבות, וזה יגרוש לגומש רוברטו ודניס לחשוב על עתידם טוב טוב. זה מכניס את בארסה לברוך, כי לא ברור כמה זמן ראקי ואינייסטה יסכימו לשבת על הספסל, אפילו אם הם יהיו מחליפים ראשונים, ויקבלו הרבה דקות (כמו שצ’אבי היה בעונת הטרבל האחרונה) זה עשוי לא להיות מספיק. רוברטו דניס וגומש הם קשרים מצוינים לרוטציה ולוותר עליהם זה דבר שקשה ומסוכן יהיה לעשות. בקיצור על הצוות המקצועי לעשות הרבה חושבים ולתכנן אסטטגית רכש רצינית לקיץ, כדי לבנות סכל מאוזן ואיכותי יותר מזה של היום.

(t-rix) #182

שכחת את פאוליניו…
בקשר לשאלה מי יירש את אינייסטה, בייסקלי זה אף אחד. בדיוק כמו צ’אבי. אבל שחקנים שמעשית/פוטנציאלית קרובים/יתקרבו לרמה של סאן אנדרס.
אני מדבר על טיאגו אלקנטרה ודניס סוארז.

שני שחקנים שמבחינת פוטנציאל הם לדעתי הכי קרובים לשחזר את הצמד האגדי צ’אבינסטה.
ברצלונה צריכה בקיץ ללכת בכל הכח על טיאגו ולהנחית אותו בקאמפ.
דניס צריך לקבל יותר הזדמנויות כמו בתחילת העונה, ורוברטו צריך להיות מתורגל יותר כקשר אחורי/50-50.

בכלל אני חולם ומפנטז על קישור עתידי כשרוברטו אחורי, טיאגו על עמדת צ’אבי ודניס על עמדת אינייסטה.

(aldrrian) #183

אני מתקשה להבין, עם כל הכבוד, מה עשה דניס כדי שמישהו יכניס אותו באותה שורה יחד עם טיאגו כיורש לאינייסטה/צ’אבי. לא שאני אומר שאין סיכוי, אבל ממש לא הייתי מהמר על זה נכון להיום.

השאלה מי יירש את צ’אבי\אינייסטה שגויה מיסודה לטעמי. כמו שכתבו פה מעליי - אין שחקן כזה. אין טעם גם לחפש. צריך לזכור שצ’אבי ואינייסטה סיגלו סגנון משחק מסויים לבארסה, ואין סיבה לצפות לשחקנים אחרים שישחקו בצורה זהה. אפשר רק לקוות שיגיעו שחקנים טובים שנהנה מהסגנון שלהם גם. זה כמובן גם תלוי במה שיחפש המאמן.

(t-rix) #184

אמרתי פוטנציאלית יכולים להתקרב לרמה של אז.
טיאגו עשה מספיק כדי להאמין בו כיורש טבעי וראוי, דניס לעומת זאת עוד לא עשה מספיק בלשון המעטה.
אבל הפרופיל שלו מבחינת איכויות כשחקן בין אם זה ברמת הטכניקה ובין אם זה ברמת התנועה על המגרש, מאוד מתאימה כפרופיל להיות פוטנציאלית מחליף עתידי.

בסופו של דבר כמו הרבה מקרים בכדורגל, מהמרים על שחקנים מסויימים. יש הימורים בטוחים יותר, יש פחות.
אבל בזמן שמהמרים על גומש עם גישה רכרוכית אבל תקרת פוטנציאל סבירה לרמות האלה, בהחלט רואה סיבה להמר על כישרון עצום כמו דניס שגם בא עם הגישה הנכונה…

(Michaelpiano) #185

נכון!! איך אפשר לשכוח אותו?

אני חושב אבל שהוא לא משנה כל כך את מה שכתבתי, כי הוא סוג של אקס פאקטור. וזה האמת מצוין שיש לנו שחקן כמוהו בסגל כי הוא ללא ספק איכותי, ומשפיע על המשחק שלנו לטובה.

כשמדובר באיזה שחקנים יהיו באנקרים בעתיד, אני תמיד חושב שעדיף להתעלם מהתחושות האישיות שלנו (כי לצערי אין לנו סיי) ולהסתכל על מה קורה בשטח כרגע. לדעתי הנסיונות הכושלים לקנות את וראטי וקוטיניו בקיץ מעידים על זה שאף אחד משחקני הקישור הצעירים שלנו לא נועד להיות שחקן הרכב בקרוב (זה כמובן יכול להשתנות) ובין אם זה טיפשי או לא זו המציאות כרגע. אני חושב שגם ראקיטיץ׳ לא אופטימלי מבחינת הסגל המקצועי שלנו, והאמת היא שאני יכול להבין. למעשה אם אומר את האמת לא ראיתי מאף אחד משחקני הקישור שלנו (מלבד בוסי ואינייסטה) יכולת שמעידה עליהם כוורלד קלאס בהווה או בפוטנציה.

השאלה היא, האם ההנהלה תצליח לקנות שחקנים טובים מספיק, ומה יעשו עם שחקני הסגל של עכשיו (מי יעזוב, מי ידחק אל קצה הרוטציה).

בנימה אישית, הייתי מת לראות את טיאגו חוזר!

(Aimarito) #186

אני דווקא מסתכל על העיניין אחרת. מאז העזיבה של צ’אבי וכמובן השינוי בדה בריינה התחלתי להבין שאולי אנחנו לא תופסים את הקונספט של “יורשים” כמו שצריך. איך אפשר לדבר על יורשים אם השיטה השתנתה? איך אפשר לדבר על יורשים אם הצרכים לטובת כוונות המאמן וה"שיטה" השתנו. מאוד רומנטי לנסות לחשוב על איך שחקן כזה או אחר יכול לשחזר את מקומן של האגדות שהיו פה, אבל כל זה חסר משמעות כל עוד לא מגיע האדם שיבנה את מה שפפ בנה בבארסה.

גם אם דניס שחקן בעל פוטנציאל, הוא לא יוכל להיכנס בדיוק למשבצת של אינייסטה, כי התפקוד של אינייסטה שונה מהתפקוד הקודם שלו תחת פפ, איך נמצא לצ’אבי יורש אם במשבצת הזאת נמצא לרוב שחקן BOX TO BOX?

אין לקונספט של היורשים משמעות עד שלא יגיע מאמן שיקח על עצמו לבנות מחדש ולהמשיך את פועלו של פפ.

(Michaelpiano) #187

מסכים איתך. ולמעשה אפשר לראות שגם אצל פפ עצמו העמדות לא נשארות זהות, דה ברוינה אמנם מנהל את המשחק ושולט בקצב של המשחק של סיטי וזה משותף לו ולצ׳אבי נניח, אבל התפקוד שלו על המגרש המיקום, היכולות, הם שונים לגמרי. כל שיטה מתאימה את עצמה לשחקנים ולהיפך, זה תמיד דינמי. הבעיה בקישור שלנו, היא כפי שאמרתי עניין של איכות והתאמה לשיטת המאמן. כרגע, כפי שהעידה רשימת הקניות של הקיץ, שחקני הסגל שלנו לא מספקים את המאמן. הם לא רעים והוא בהחלט משתמש בהם, וגם לא מתלונן, אבל ברור לדעתי מה הוא היה רוצה שיהיה.

אם אנחנו רוצים לדבר על המאמן והשיטה שלו - והאם היא מתאימה לנו, זו כבר שאלה אחרת. אבל כל עוד הוא כאן, וכרגע אי אפשר להתלונן יותר מדי מבחינת מבחן התוצאה, וגם אסור לשפוט מאמנים כל כך מהר לדעתי, אז אין ברירה אלא לנסות להבין מה הוא רוצה. ולדבר על יורשים - כאן כדאי לעבור לדיון הפנטזיות, כי זו פנטזיה שאין לה קשר למציאות.

באופן ספציפי, אני עוד לא התרשמתי מהכשרון הגדול של דניס. הוא טוב ומוכשר על זה אין ספק, אבל אני ממש לא בטוח שהוא עשוי להגיע לרמה עולמית שמתאימה להרכב של בארסה, עם כל הצער שבדבר. אותו דבר גם לגבי סרג׳י רוברטו, והאמינו לי כואב לי מאד להגיד דבר כזה, כי אני אוהב אותו מאד. אבל לא יהיה מאושר ממני לאכול את הכובע, וגם ככה העונה דניס בסגל ואני לא רואה סיבה שלא יקבל צ׳אנס.

(OfirMarco) #188

אתה נוגע בנקודה שהיא די הבעיה.
אפשר לדבר כמה שרוצים על אם רוברטו או דניס מתאימים להיות יורשים של צ’אבי ואינייסטה, אפשר לדבר עוד על אם סאמפר יכל להיות בוסקטס הבא, אבל כל עוד המאמנים משחקים בצורה די שונה שלא מתאימה בכלל לשחקנים שהיו ולאלה שיש אז זה לא רלוונטי.
אם יבוא מאמן סטייל פפ (למשל סארי מנאפולי שאני מאוד אוהב או כל מאמן אחר שמאמין בגישות דומות) אז יהיה אפשר לדבר על מי צריך להיות בסגל ויכול להתאים לשיטה.
משחקנים קיימים כמו רוברטו, סאמפר וגם דניס (אפילו ראפיניה כשלא פצוע) שלדעתי בשיטה שונה יבואו יותר לידי ביטוי לעומת אחרים כמו גומש ופאוליניו שבשיטה שונה לא יתאימו ועד לשחקנים מבחוץ בסגנון וראטי, סרי, אולי קוטיניו עם קצת התאמות, אריקסן, גורצקה, ועוד.
כל עוד ממשיכים לרכוש מאמנים שאין להם DNA דומה לשל פפ מבחינת סגנון ושיטות משחק אין מה לחפש יורשים אלא שחקנים שיתאימו לבארסה הנוכחית.