טקטיקה 2017/18: ה-4-4-2 של וואלוורדה

ברצלונה

(Oriabrbnel) #127

אומנם הפציעה הזו באה ממש בתזמון רע ופוגעת בהתקדמות של השחקן הצעיר הכי מוכשר במועדון אבל יש מצב שזה יתן לכמה שחקנים הזדמנות להוכיח מה הם שווים, סביר להניח שדניס ואלקאסר יקבלו יותר דקות (ואולי גם וידאל בעמדה התקפית) אבל יותר מהם זה יכול לשפר את המצב של סוארס. ללא דמבלה מסי לא יהיה חייב לעבור לאמצע וסוארס יחזור לעמדה הטבעית שלו. אני גם לא שולל את זה שוואלרדה ינסה להחזיר את טוראן לצד שמאל, סה״כ מדובר בשחקן דיי טוב שאיבד את החשק ואם הוא יתחיל לחזור לעצמו (יש לו אינטרס, זה המונדיאל האחרון שלו) יש מצב כשדמבלה יחזור נקבל ספסל איכותי לפחות בהתקפה.

(X@vi) #128

במחשבה הזאת אפשר היה לחסוך 150 מיליון ולא להביא אותו בכלל… תחשוב כמה דקות היו מקבלים פאקו ודניס סוארס AKA “לא מתאים לברצלונה” לפי חיים רביבו.

ארבעה חודשים זה זמן עצום וזה פוגע בחלק הארי של העונה הזאת מבחינתו, הוא יחזור לעניינים בשלבי ההכרעה בלי שהוא התאמן והסתנכרן עם השיטה והשחקנים. אם עוד נשאר בשלבים המאוחרים של האלופות אז דמבלה יהיה בגזרת המושיע כנראה, תסמכו על התקשורת שתפמפם איך מחכים לחזרתו של המושיע בן ה20 כאשר הקבוצה תראה כחסרת פתרונות בהתקפה מלבד אותו D10S הבלתי נגמר

(Oriabrbnel) #129

ראשית כול לא אמרתי שזה המצב האידאלי, אני מנסה לראות פה את הצד החיובי עם כמה שזה קשה. אין ספק שסוארס נפגע מההצבה של דמבלה בימין ועכשיו כשהוא לא נמצא הוא יפגע פחות, ברור שזה לא מה שאנחנו רוצים לראות אבל בעקבות המצב יש כמה שחקנים שיכולים להוכיח שהם שייכים לרמה הזאת (דניס, אלקאסר ואולי גם טוראן ווידאל) או להוכיח שהם לא ולהיזרק קיץ הבא.

לגבי ליגת האלופות לדעתי אני לא רואה מצב שברצלונה לא עוברת את שלב הבתים, כך שתהיה לדמבלה עבודה כשהוא יחזור השאלה איך הוא יחזור (הרבה פעמים בעקבות פציעות כאלה שחקנים לאחר ההחלמה מפחדים לעשות תנועות חדות כי הם מפחדים להיפצע שוב ואחד היתרונות של דמבלה זה הדריבל והתנועות החדות שלו).

(Paul Heyman) #130

אני חושב שהמחשבה שסוארז ירוויח מהפציעה של דמבלה היא לא נכונה.

סוארז משחק באגף לא כי דמבלה הגיע, אלא כי וואלוורדה הסיט את מסי בחזרה לעמדת החלוץ המזוייף.

זה לא ישתנה בעקבות הפציעה של דמבלה.

(האחיין של קרלס) #131

זה בהחלט יכול להשתנות, כי עכשיו כבר אין קיצוני ימני איכותי.

(Paul Heyman) #132

אתה מאמין שההסטה של מסי לעמדת החלוץ המזוייף הגיעה רק אחרי ההחתמה של דמבלה?

אני מאמין שההסטה הזאת נובעת מהאידואולוגיה הטקטית של וואלוורדה לקבוצה.

(האחיין של קרלס) #133

לא, זה לא מה שכתבתי, אבל אני גם יודע שאם ניימאר היה בקבוצה זה לא היה קורה.

כל מה שאני אומר הוא שעכשיו ללא קיצוני ימני ברמה של דמבלה במקום מסי, כן יש סיכוי מסוים שסוארס יחזור למרכז.

(Paul Heyman) #134

טוב, ככה או ככה - תשובות נתחיל לקבל מחר בערב ובמשחקים שאחרי.

(moshe34) #135

אני לא מבין בלי דמבלה זה לא מתבקש להסיט את סוארז למרכז? סוארז לא במרכז הוא פשוט נטל על הקבוצה.

(Paul Heyman) #136

אם הרעיון שמסי צריך להגיע מהמרכז עם הפנים לשער בתור חלוץ מזוייף, אז אם סוארז עומד לו באמצע בדרך זה אומר ש:

א) הוא תוקע את התנועה של מסי
ב) יש אגף ריק

צריך יהיה לראות מה הפתרונות של וואלוורדה במשחקים הקרובים. במשחקים הראשונים של העונה, בלי דמבלה אגב - מסי שיחק חלוץ מזוייף וסוארז שיחק באגף גם כן. עכשיו יכול להיות שוואלוורדה כבר הכין את הקבוצה לצורה שישחקו במחשבה עם דמבלה, ועכשיו שהוא פצוע לכמה חודשים אפשרי שוואלוורדה יעדיף לסדר את הקבוצה בצורה יותר נוחה טקטית לסגל הכשיר.

נחכה ונראה.

(agalma) #137

אתם מבינים שמסי הוא כלכך אלוהי הכדורגל שגם עם פדרו וויה (בלי לזלזל) הוא לקח את האולימפוס, מה זה בשבילו סוארס ודאולו, בקטנה, הוא כבר ימצא את הפתרונות, יודעים למה? כי אין לו ברירה.
מעניין מה יירקח הפעם, האם סמדו וד. סוארס, בוסי ואומטיטי ואולי גם אנדרס בכושר שיא יוכלו לאפשר לקבוצה לנוע קדימה עד שובו של הדמבלה?
כלומר עד שגם הצרפתי הצעיר יהיה עוד כלי בילקוט על גבו של הפרעוש.

(Aimarito) #138

אומנם טיפה נעלמתי ממדיון הטקטיקה, אבל אני מבטיח לתת לכם תגובה מפורטת על הנעשה בקבוצה בחודש הראשון של וואלוורדה, בינתיים משהו יפה מבארסה מאניה על “אפקט וואלוורדה”:

(Shusaku) #139

(Oleguer 23) #140

יש דרך לדעת על תקן מה פאוליניו הגיע, וזו העובדה שזרקו בהשאלה את המחליף של בוסקטס. ועכשיו כשראו שפאוליניו מתאים לעמדה התקפית יותר, מאלתרים עם ראקיטיץ’ (!) קשר אחורי.

(Oriabrbnel) #141

אני לא חושב שאנחנו יכולים לדעת על תקן מה בא פאוליניו מהסיבה הפשוטה שהוא לא בקשה של המאמן, וואלוורדה בעצמו אמר שהוא לא ביקש אותו.

כששחקן נרכש ע״פ בקשה של המאמן ניתן לדעת את הייעוד שלו ע״פ תוכניות המשחק והשימוש באותו שחקן, כשההנהלה קונה שחקן המאמן צריך לאלתר וזה בדיוק מה שהוא עושה.

העלו פה בעבר שוואלוורדה אמר לסאמפר שכדאי לו לעזוב כי פאוליניו הגיע (או משהו בסגנון) לפי דעתי הכוונה הייתה שפשוט יהיה עומס בקישור באופן כללי כך שסאמפר לא יקבל דק׳ ועדיף לו להיות מושאל…

(Shusaku) #142

למה שיהיה לו פחות דקות אחרי שפאוליניו מגיע, אלא אם הם משחקים על אותה עמדה? לדאולו לא אמרו שיהיה פחות דקות אחרי שפאוליניו מגיע.

(josepe) #143

למה סרג’י רוברטו מקבל דקות כמגן? כי הקישור עמוס.
זה אומר שבקישור יש רק עמדה אחת? לא.
למה סאמפר לא היה מקבל מספיק דקות? כי הקישור עמוס.
למה ראקיטיץ’ משחק קשר אחורי במקום בוסי? מאותה סיבה.
למאמן הזה יש עודף בקשרים טובים ומחסור בקשרים קראקים. מכיוון שאין לו קראקים שהם באנקר בהרכב ומכיוון שהוא לא יכול להרשות לעצמו לאבד כרגע קשרים טובים אז אנחנו רואים אותו מוצא פתרונות להרכיב כמה שיותר קשרים בכל משחק שזה אפשרי בו.

מול גי’ורנה אפשר לעשות מה שרוצים. נראנו רע אבל לקחנו 3 נקודות ונתנו מנוחה לכמה וכמה שחקנים במשחק קל. עוד מעט יהיה רצף משחקים שג’ירונה לא תהיה חלק ממנו ואנחנו נצטרך לטחון כמה שחקנים - כמו סמדו למשל. אני מאמין שנראה פחות רוטציות ופחות תפקודים משונים.

בחזרה לעניין עצמו, סאמפר נמצא רחוק למטה בהיררכיה. בלי קשר לתפקוד של פאוליניו הוא לא היה מקבל דקות כמחליף לבוסי. במשחקים חשובים בוסי יפתח, במשחקים פח יפתחו קשרים אחרים שצריכים לראות דקות. לא אוהב את זה אבל זה המצב כל עוד הקישור שלנו עמוס.

אני מקוה שלקראת ינואר - שזה עוד מלאא זמן, לוואלוורדה כבר יהיה ברור מי הקשרים המובילים שלו ואיך לפתח אותם, מי הקשרים המחליפים ואיך לפתח אותם, ומי צריך לעזוב את הקישור והקבוצה.
אני מזכיר את ינואר לא כי זה מועד חלון ההעברות של החורף אלא כי זה רגע לפני שנכנסים למאני טיים. אני מקווה שעד אז תהיה לנו כבר אונסה יציבה.

(Oleguer 23) #144

כשיש עומס קשרים, אתה לא שם קשר אחד על תפקיד לא לו בכח. קשר אחורי זה לא קשר 50-50. סרג’י רוברטו משחק מגן לא כי יש עומס, אלא כי אין מגן מחליף לסמדו (אחרי שוידאל ינטוש את העמדה הזאת לטובת הטרידנטה).

יותר מדי אילתורים במקום תכנון בריא.

(Oriabrbnel) #145

ברור שלא מדובר במצב האידאלי, כפי שאמרתי אני יצאתי בתחושה שהנחיתו את פאוליניו על וולאוורדה וזה נכון שקשר אחורי זה לא קשר 50-50 אבל כשאתה משחק מול אוססונה וג׳ירונה שעל הנייר הם לא הקבוצות הכי התקפיות ניתן לשים קשר בעל אורנטצייה הגנתית יותר שמחובר לסגנון של בארסה כמו רוברטו וראקטיץ.

בכול מקרה פאולינו לא מתאים להיות קשר אחורי בבארסה בשלב הזה מכיוון שהוא עדיין לא התאקלם לגמרי ולא מכיר את סגנון המשחק ובנוסף מהמעט משחקים שראינו יש לו קצת חוסר אחריות בפן ההגנתי (או שזה הוראה של המאמן, למרות שקשה לי להאמין שוולארדה אמר לו להיות יותר התקפי ממסי). אגב זה לא אומר כלום על טיב השחקן ועל כמה הוא יועיל או לא יועיל לקבוצה בעתיד בנק׳ הזמן הזו הוא לא יכול לשמש כקשר אחורי ולראיה וואלוורדה לא השתמש בו בכלל בעמדה הזו.

(josepe) #146

תראו, אני יודע שעל הנייר הוא “קשר אחורי”, אבל הבנאדם שם יותר גולים מקשרים קדמיים וגם מכמה חלוצים. כרגע בקבוצה שלנו הוא עם שני שערים - שני רק למסי ובדיוק כמו שני הסוארסים רק משמעותית עם פחות דקות משחק מלואיסיטו. זה קצת מתמיהה אותי ההתעקשות שהוא קשר אחורי.

שוב, לדעתי עם כל החנוניאדה שרצה אצלנו, שחקן פיזי שמסוגל להדחף דרך הגנה בלי ליפול או לסחוט עבירה וגם מסוגל לשים את הכדור בשער ובאופן דיי ישיר… אני מבסוט.

זה יהיה רע מאוד אם ברצלונה תסתמך על משחק כזה, ואז כולנו נבכה כמו שבכינו על סגנון המשחק הישיר מדי של לוצ’ו שבסוף הרג את הקישור ומוטט את הקבוצה. הציפייה שלי היא שוואלוורדה ישתמש בנשק הישיר כשהסובלנות לא תשתלם והמשחק יהיה תקוע ומסי לא יציל. אחרת, המאמן יודע שלקבוצה יש דרך, יש שיטה ויש סגנון. ולמעשה, ברורב המשחקים הסגנון הזה עובד ואין צורך לתקן את מה שלא מקולקל. אבל כשמקולקל ותקוע, אז אני שמח שיש עוד אופציות לעורר את המשחק ולשנות אותו.