טקטיקה 2017/18: ה-4-4-2 של וואלוורדה

ברצלונה

(Aimarito) #189

ברצלונה הגרסא הטקטית

אומנם אנו עדיין מנסים לתהות על קנקנו של וואלוורדה בכל הנוגע לטאץ’ האישי שלו בקבוצה, ואומנם לא ראינו דברים יוצאים מגדר הרגיל, עד לחודש האחרון. בחודש האחרון ראינו לראשונה משהו שונה מהקבוצה הקאטאלאנית שנותן לה גוון טיפה יותר מתוחכם, עם גישה שנועדה לחזק את היתרונות של הסגל הנוכחי, ומעניקה לקבוצה חזרה את הדומיננטיות במרכז השדה. המשחקים המדוברים הם כמובן המשחקים נגד יובנטוס ו-ולנסיה. איך זה נראה?

יובנטוס:

ולנסיה:

כמה דברים לגביי המערך הזה:

1. זה מיצוי לגיטימי בעיניי למצב הקיים. נכון לעכשיו ברצלונה מחזיקה באופן יחסי במספר גדול של קשרי מרכז שדה, ומנגד, כל עוד דמבלה פצוע, היא לא מחזיקה במספיק שחקני התקפה לגיטימיים.

2. הרעיון הוא לנסות לייצר כיסוי מקסימלי במרכז המגרש, ובכך למנוע יציאות קדימה כשברצלונה מאבדת את הכדור. המערך הזה (מעין 3-5-2 כשבוסקטס יורד כמעט לקו הבלמים והמגינים עולים גבוה לקו הקישור) מצמצם מאוד את אופציות הפעולה ווהשטחים עבור הקבוצה היריבה, כשמנקודה זו הם נאלצים לסמוך על כדורים ארוכים.

3. קו ההגנה מאוד גבוה. הרעיון הוא כמובן לתמוך בקו ההגנתי באיזור מרכז המגרש ולמנוע את היציאות קדימה, וזה מתאפשר בזכות ראיית המשחק המצויינת של אומטיטי ופיקה (בעיקר של הראשון). שחקן נוסף שתורם מאוד הוא טר שטגן שמכסה את ה"שטח המת" בין הבלמים לשוער, שתמיד מהווה איזור סיכון במידה ומלכודת הנבדל נכשלת. קצת על קו ההגנה הגבוה:

למרות כל הנאמר, וואלוורדה עוד לא סיים את הבנייה של הקבוצה. אומנם הקבוצה מתפקדת מצויין ללא כדור, ומצליחה למנף את הלחץ שלה להחזרת המומנטום עם מחוייבות אישית עצומה מצד השחקנים, אך כשברצלונה מחזיקה בכדור היא לא מצליחה לייצר מספיק אופציות, ואין לה מספיק שחקנים ורסטיליים דיים שיצליחו גם לעמוד באינטנסיביות של משחק הלחץ, וגם לייצר מצבים ואופציות התקפיות ברמה גבוהה. אולי דמבלה יצליח להפוך לחתיכה האחרונה בפאזל, אך כרגע המערך הזה דיי מגביל את ברצלונה התקפית, וזה הורגש באותם משחקים בהם חלק ניכר מהמצבים היו מבעיטות מחוץ למסגרת.

נראה אם המערך הזה ימשיך לשרת אותנו במשחקים גדולים, ונראה אם וואלוורדה יצליח לשכלל אותו יותר.

(t-rix) #190

אוסיף גם נק’ לגבי אינייסטה, רואים כמה גבוה הוא משחק, כבר לא קשר 50-50 מובהק כמו שהיינו רגילים ממנו אלא יותר קשר התקפי. את נטל הפעולות ההגנתיות פאוליניו לקח ובכך אנדרס נשאר יותר רענן. זו גם הסיבה העיקרית לדעתי לחזרה ליכולת הגבוהה שלו.
ממצב שאנריקה ביקש ממנו מאבקים הגנתיים ושריפת שטחים, וורד משחרר אותו מהנטל הזה ונותן לו לעשות מה שבאמת צריך לעשות.

החיסרון בכך שזה בא על חשבון שחקן התקפה.
אומנם במצב הקיים דאולו ופאקו הם לא מי יודיע מה אבידה בחלק הקדמי, אבל יהיה מעניין לראות עם החזרה של דמבלה מה תהיה התגובה של וורד בעניין.

(Aimarito) #191

דווקא במשחק נגד ולנסיה הוא נצפה מחלץ המון כדורים ועושה עבודת הגנה רצינית. הוא כמובן לוקח יותר בעלות בהתקפה, אבל אני לא חושב שהוא חף בעבודה הגנתית. בכללי זה יפה לראות שכל הקבוצה משתתפת בלחץ האינטנסיבי.

(OfirMarco) #192

חילוצי הכדור של אינייסטה מול ולנסיה היו בעיקר בחצי של ולנסיה כחלק מהלחץ הגבוה שהופעל במיוחד בחצי הראשון.
הלחץ וטיפת הכדורים נעשתה גבוה וקרוב להגנת היריבה ולכן גם המיקום הממוצע הגבוה שלו על המגרש.

(Oriabrbnel) #193

בעקבות ההתפתחות הכדורגל המודרני ויצירת שתי המפלצות בספרד (מדריד ובארסה), נוצר מצב שאין מקום לטעויות בליגה, מספיק שאחת הקבוצות הפסיד משחק שתיים מול ״הקבוצות הקטנות״ בליגה והאליפות ברחה. לכן לדעתי ישנם מס׳ עמדות שבארסה לא יכולה/מוכנה לשלם שכר לימוד.

הראשונה היא עמדת השוער וזה דיי ברור, שוער טוב יכול לקחת או לזרוק אליפות ראו ערך ריאל ומנצ’סטר (לדעתי אחת הסיבות שריאל מפסידה כול כך הרבה זה נבאס הפצוע וקאסיה הגרוע ולעומת זו לדעתי הסיבה העיקרית שיונייטד קרובה איכשהו לסיטי זה דה חאה). השנייה היא עמדת הבלמים, כול טעות שלהם מעמידה שחקן מול השוער ומאפשרת מצב לגול (למרות שעם משחק הגנתי טוב של הקבוצה אפשר לשלב בלם צעיר אך זה בתנאי ששאר חבריו להגנה עילויים). השלישית זה ההתקפה, יש מספר מאוד מועט של הזדמנויות למצבים וכאשר יש איזה שחקן שבעקבות חוסר מוכנות או בגלל התרגשות נתן מסירה לא טובה או בעט לא טוב הוא הרס את ההזדמנות לקבוצה שלו וזה כנראה פגע בסיכוי של הקבוצה לנצח. שאר העמדות קרי המגנים, הקישור האחורי והקשרים הם פחות משמעותיים מבחינת פספוס של הזדמנויות (למען הסר ספק אני חושב שהקישור הוא הלב והמוח של קבוצות כדורגל פשוט שם יש יותר מרחב תימרון ויש מקום לטעויות).

לכן לדעתי בארסה ובכלל קבוצות עלית לא מצליחים לעלות שחקנים מהנוער בעמדות הללו והם מחפשים מוצרים מוגמרים או כמעט מוגמרים. ולכן את השחקנים הפוטנציאליים הקבוצות הללו שולחות להשאלה.

הקושי בהשאלה בהקשר של בארסה הוא שיש לה שיטת משחק מאוד ברורה והיא לא יכולה לשלוח את השחקנים לכול קבוצה, הפתרון לכך לדעתי הוא להפוך את בארסה ב׳ לקבוצה תחרותית יותר כלומר לדאוג שהיא תשאר בליגה השנייה ולהביא מאמנים ראויים שיגרמו לה להילחם על מקום בחלק העליון של הטבלה או/ו לשלוח את השחקנים לקבוצות ספציפיות ששיטת המשחק שלהם דומה בערך לשיטת המשחק של בארסה ובנוסף להבטיח בחוזה מס׳ דקות לשחקן.

(t-rix) #194

בגדול וברמת העיקרון מסכים איתך בקו הכללי (דיי בנאלי אבל בסדר) אבל בפועל זה לא מסתדר עם הייבוש של דניס, עם סוארז שמחרב התקפות ופאקו שלא מקבל הזדמנות…

אני גם לא כל כך מסכים איתך בקשר לזה שאם בארסה/ריאל מפסדים משחק זה מכה קשה לחלום האליפות… המירוץ הדו ראשי עם יעד ה 100 נק’ ליגה נגמר לפני 5 שנים.
מאז אתלטיקו הצליחה לקחת פעם אחת אליפות, כאשר סביליה וויאריאל והשנה וולנסיה מצטרפות כקו שני וגורמות לאיבוד נק’ רב והקו השלישי זה קבוצות כמו סלטה וויגו סוסידאד מלגה ועוד שעושים את המוות לגדולות.

חלוקת הזכויות החדשה (אם אני לא טועה נכנסה לתוקף כבר) מוסיפה הרבה לבטן הליגה וזה מקבל ערך מוסף ישירות למאזן התחרתיות…

(Oriabrbnel) #195

זה לא היה הסבר לאיזה שאלה, זה משהו שרץ לי בראש הרבה זמן ורציתי לשתף. זה כן מסביר למה מאז פדרו לא עלה שחקן התקפה ומאז פויול בערך לא עלה שחקן הגנה, למרות שעברו פה כמה וכמה שחקנים שיוכלול לפחות להשתתף ברוטציה: פאונטס, בארטרה, מונסוניה, מרלון, קוואנקה, טייו, נוליטו, דולפאו, אדאמה, בואין, דונגאו, מוניר, סנדרו, לי, פאיק, מבולה. חלק מהשחקנים הם שחקנים לגיטימיים בקבוצות שלהם, חלק מהשחקנים היו מתפתחים למשהו עם הדרכה נכונה…

לגבי דניס נראה לי שוואלוורדה פשוט לא מאמין בו ולגבי אלקאסר אני חושב שדווקא בגלל היכולת הלא טובה של סוארס הוא לא משותף יותר (אני יודע שזה נשמע הזוי), אני חושב שוואלוורדה לא רוצה לספסל אותו ולפגוע לו בביטחון/מעמד כי הוא צריך אותו במצב נפשי טוב להמשך העונה.

לגבי המירוץ לאליפות, המירוץ ימשיך להיות דו-ראשי עוד הרבה שנים, המצב ישתנה כאשר שאר קבוצות הליגה יקבלו הכרה ומעמד בעולם כמו בארסה וריאל וזה לא יקרה בזמן הקרוב אם בכלל. זה שאתלטיקו עונה שתיים הבליחו זה דווקא היוצא מן הכלל, גם ולנסיה השנה הפתעה נעימה אבל לדעתי היא לאט לאט מתפרקת, היא לא תצליח להחזיק מעמד למרות שהם משחקים רק במסגרת אחת. יכול להיות שהקבוצות האחרות עושות את המוות אבל הם לא באמת מדגדגות את בארסה וריאל וכנראה שבעשור הקרוב (אם לא יותר) האליפויות יתחלקו בין בארסה לריאל.

(Aimarito) #196

זה יתחיל ויגמר במתי מסי ושאר השלד מתקופת פפ ישרוד (לא חשוב שזה יגיע לעשור). כרגע נראה שכל מאמן שמגיע מפחד לעשות שינויים, מפחד לנסות דברים חדשים, לא מעז לפגוע במעמד של אף שחקן מבלי שיש הסכמה בין כל הצדדים.

אומנם זה לא קונספט ממשי, כי לכו תדעו מה יקרה, אבל השינוי המהותי בברצלונה (אלא אם משהו יוצא דופן יקרה בכל הנוגע להנהלה או בעמדת המאמן) יקרה רק כשהדור ההוא יסיים את חלקו בקבוצה. לא יהיו יותר Untouchables לא יהיו עוד שחקנים שהם על גדר “אגדות”, רק אז יהיה מקום לייצר משהו חדש, עד אז, כולם פשוט מתפללים שמה שיש כרגע יספיק לסחוב את הקבוצה לעוד כמה תארים.

כשנגיע לתקופה הזאת אני לא חושב שכל התארים יתחלקו בין בארסה לריאל בהכרח.

(josepe) #197

כמובן שעם הנהלה שחושבת קדימה מבחינה מקצועית המעבר שאתה מתאר יכול להיות חלק יותר. אם הדור הגדול הזה יעלם בתקופת חרתומיאו אז תהיה בצורת קלה בתארים, אבל עדיין בארסה מספיק גדולה בשביל למשוך סופרסטארים ולייצר הייפ.

דעתי שהדברים לא כאלה פאטליים כמו שמנסים לצייר פה.
למי שלא שם לב, בעשור האחרון הדומיננטיות היא לא בין ריאל לבארסה, היא רק בצד של בארסה. ריאל מצליחה לקטוף תואר פה תואר שם בעיקר בשנים שבהם מסי עייף או מבואס. תארים שבארסה משמיטה יותר מאשר ריאל לוקחת.

ביום שמסי ירד מהבמה הדומיננטיות של בארסה תדעך. זה לא אומר שנהפוך להיות קבוצת אמצע טבלה, זה אומר רק שיהיה יותר קשה ושנחזור להיות אחת מהגדולות של אירופה, אבל לא יותר.
כבר לא נהיה הקבוצה הטובה בעולם בפער וכבר לא נהיה הפייבוריטים לכל התארים בכל תחילת עונה.

(Oriabrbnel) #198

בארסה הייתה לפני מסי פפ ותיהיה אחריהם…

הדור ההוא כבר סיים, היחידים שנשארו הם מסי, אלבה, בוסקסט ופיקה שגם מתחיל להראות סימני דעיכה (איינסטה על האדים האחרונים של הקריירה, שלא תטעה לא הייתי מחליף את איינסטה באף שחקן אבל לדעתי העונה זה העונה האחרונה שלו בטופ במיוחד באינטנסיביות של היום, לדעתי עונה הבאה הוא יכנס למשחקים אסטרטגים ולא ישפיע באמת על כול העונה).

לבארסה וריאל יש כול כך הרבה מוניטין ופופולאריות שכול שחקן שתציע לו להיות מרכיב מרכזי בקבוצה יקפוץ על ההזדמנות. לכן לדעתי שני הקבוצות הללו מינ׳ בעשור הקרוב ישלטו בספרד ואולי גם באירופה.

(Shusaku) #199

אובייקטיבית זה נכון.

עם זאת, במשך 105 שנים לפני מסי המועדון הזה השיג 16 אליפויות, גביע אירופה ו24 גביעים.
הליגה הייתה קיימת 75 שנים, ליגת האלופות הייתה קיימת 49 שנים והגביע היה קיים 101 שנים.

אנחנו מדברים על אליפות כל 4 וחצי שנים, גביע כל 4 שנים וגביע אלופות אחד ב49 שנות קיום.

בעידן של מסי, ב13 שנים, אנחנו עומדים על 8 אליפיות (אליפות פעם בשנה וחצי), 4 גביעי אלופות (פעם ב3 שנים ורבע) וחמישה גביעים (גביע פעם בשנתיים וחצי).

אז כן. המועדון היה קיים. הוא היה תמיד שני למדריד. מאז מסי אנחנו לא שניים לאף אחד. אנחנו תמיד מס’ 1 כבר 13 שנים ברצף. אוי לנו על היום שבו מסי יודיע שהעידן שלו בבארסה מאחוריו.

(Oriabrbnel) #200

אתה אומנם מתייחס למספרים אבל שוכח שהייתה מלחמת אזרחים, קטלוניה בכלל ובארסה בפרט נפגעו קשות בעקבותיה. רק לדוגמה אם הסיפור של די-סטפנו היה נסגר אחרת בארסה הייתה כנראה המועדון המעוטר באירופה.

הליגה קיימת 88 שנים וכעשור לאחר הקמתה פרנקו עלה לשלטון (אם בארסה לא הייתה מועדון חזק היא הייתה מתפרקת בעקבות כול ההתנהלויות של השלטון מולה) ועד 1973 שבמהלכם בארסה זוכה למרות המצב ב-7 אליפויות ב-37 שנים, מ-73 עד 2006 בארסה זכתה בעוד 10 אליפויות. מסי נהיה רלוונטי מעונת 06/07 כלומר יש לבארסה 18 אליפויות בלעדיו ויש לה 6 איתו, אין ספק שהשפעה שלו מטורפת והוא גרם לבארסה להיות הקבוצה הדומיננטית בספרד ולהיות אחת מהקבוצות הגדולות באירופה.

ישנם מס׳ רב של גביעים ותחרויות שלא התייחסת אליהם שהיוו מפעל מרכזי עבור בארסה כמו גביע קטלוניה בתחילת הדרך שלבארסה יש 23 גביעים, יש לבארסה עוד גביעים כמו גביעי ערי הירידים וגביעי אירופה למחזיקות גביע (אומנם זה היה מפעלים שניים בחשיבותם לגביע אופ״א אבל עדיין).

בכול מקרה בארסה כנראה תחווה משבר כאשר מסי יפרוש אבל היא תמשיך להיות כוח מרכזי באירופה.

(Aimarito) #201

בארסה תמשיך להתקיים, אבל שום שינוי מהותי לגביי המבנה של בארסה וההיררכיה בין השחקנים לא ישתנה עד שהדור של תקפות פפ יסיים את חלקו. אומנם כולם מתבגרים/ זקנים/ על אדי דלק, אבל המעמד שלהם נשאר באותו מקום, ואין מאמן כרגע שיתן צ’אנס לשחקנים צעירים על חשבון הדור ההוא, אלא אם יש להם את אחוזי ההצלחה בכדורי גובה כמו של אומטיטי (לדוגמא).

אולי אחרי שהדור ההוא יסיים את חלקו יחזרו להתייחס ללה מאסיה בכבוד המגיע לה, ורק נוכל לחזור לדבר על הכוכב שממשיך לזרוח בשמי הקמפ נואו, כי לא נראה שמישהו חושב על המשכיות במועדון הזה נכון לעכשיו.

(agalma) #202

הצירוף המקודש של פפ צ’אבי אינייסטה בוסקטס ומסי היה מסה כלכך קריטית בשמי הכדורגל, שלא רק שזה לא ניתן לשחזור, אלא שכל מה שיבוא אחריהם יהיה חייב להיות בבחינת מציאה מחדש.

רק לראות היום את המשך השיפור של אינייסטה מבחינת מיקסום היכולות/גיל שלו, או לבחון את החוכמה של בוסקטס כשניכר בכל מהלך שלו שהוא פשוט מבין ומתמצא איך ממצים כל פיקסל שעל המגרש, תוסיפו לזה את הגאוניות הטהורה של הפרעוש וניתן להבין כמה אז בזמנו של פפ (ועוד עם צ’אבי בתוך הבסיס שמחזיק את כל זה) היתה תקופה בת חלוף.

אפשר לבנות בוואגס עוד פיזה, אייפל, ביג בן ושאר מבנים היסטוריים, אבל אין לזה באמת קשר למקור.

בעתיד נמשיך להישען על אותה המצאה של הטוטל פוטבול, אבל זה יותאם לשחקנים שיבואו (ראו ערך פפ בסיטי), עם מה שהם יביאו איתם אל השיטה, בדיוק כפי שחמשת הגאונים שתיארתי קודם העניקו מחוכמתם והבנתם את השיטה והתאימו אותה למיומנויות הגדלות והנבנות שלהם.

כולי תיקווה שצא’בי מעמדת המאמן, יידע ליישם את השיטה (כבר ללא מסי ובוסקטס) בהתאם לשחקנים שיעמדו לרשותו, בכדי להביא את הפרשנות שלו אל תוך העידן בו ישוחק הכדורגל אז.

(Shusaku) #203

ה4-3-3 האסימטרי של וואלורדה הפך לא מכבר ל4-4-2, ואני חייב להגיד שזו אחת התצורות הדוחות של ברצלונה שלי יצא לראות, אם לא הדוחה שבהן. גם בתקופות שהיינו חלשים להחריד, עדיין שיחקנו כדורגל שנהניתי לראות. כדורגל יוזם בעיקר.

מסי לא סתם הפסיק לכבוש בתקופה האחרונה. ברצלונה הנוכחית היא קבוצה התקפית עלובה, שמשחקת במערך של אנדרדוגס. הניסיון להחזיר את סוארז קרוב יותר אל הרחבה פוגע כרגע בשני הסקוררים העיקריים שלנו. או שאתה לוקח את מסי ומסיט אותו חזרה לאגף (או נותן לו לשחק כ10 מאחורי חלוץ), ושם את סוארז כשחקן שפיץ שמשחק על הבלמים, או שאתה שם את מסי כפאלסו ואת סוארז בספסל.

בנוסף, אתם מוזמנים להמשיך להתלהב מפאוליניו ומה"תיאום שלו עם מסי" ואני אמשיך להתבאס ששחקן כל כך לא כישרוני מעטר את מרכז המגרש שלנו. הקישור שלנו מביך. אפשר להמשיך להתלהב מלחץ בשקל, ואפשר לחכות שהקישור של סיטי יפרק אותנו לרסיסים (במידה ולא נובך כבר בשמינית מול באיירן או צ’לסי). אני לא רואה אופציה שלישית בה המאמן הגרוע ביותר בברצלונה בעשור האחרון, הופך את הקישור שלנו לכזה שמניע כדור ויוצר מצבים.

מאכזב לגלות שאפשר היה לרדת יותר נמוך מלוצ’ו.

(aldrrian) #204

יש הבדל מהותי בין 10 מאחורי חלוץ לפאלסו?

(Shusaku) #205

ברור, וזה חלוץ מטרה שנמצא לפנייך. כפאלסו מסי כובש בכמויות. כרגע המצב הוא משהו בין לבין, וזה נורא.

אנחנו משחקים 4-4-2 שלפעמים מתחלף ב4-3-3 א סימטרי, כאשר כל ההגנה מצטופפת לכיוונו הקיצוני בצד ימין שלנו, ולמסי אין באמת עם מי לשחק.

אני לגמרי מרגיש שאנחנו משיגים תוצאות כרגע למרות המאמן.

(t-rix) #206

וורד לא כזה גרוע כמו שאתה מתאר, פשוט הוא נמצא עם בעיה מבחינת הסגל.
במערך הפאלסו יצטרך שני חלוצי קו מהירים ואיכותיים, כרגע אין לך אפילו לא אחד.
במערך עם סוארז בחוד ומסי מתחתיו אומר שני קשרים מתחת למסי מה שאומר שמסי הופך לאחד משלשיית הקישור וזה אומר להרחיק אותו עוד יותר מהשער.
גם השחקנים המשלמים מהקו שמעל שני הקשרים לא בדיוק מתאמים לפרופיל (אולי רק דניס יכול).

בקיצור, הסגל לגמרי נופל בין הכיסאות.
אז מה וורד עושה בעניין? הביא קרש עץ מסין ושם אותה בין שני הכיסאות.

ברגע שדמבלה יחזור לפעילות מלאה הוא יבוא על חשבון אחד הקשרים, ואז סביר להניח שנראה את הקרש מונחת בצד והכישרון עולה לצד ms.

סבלנות.

(josepe) #207

כל כמה שקשה לי ומגעיל לי עם ה 4-4-2 שנפלנו אליו, קשה לי להתעלם מהתוצאות ולומר שהן למרות המאמן.
הוא לא מוריניו, אבל מרגיש לי מאוד דומה.
מוריניו מאמן שמביא תוצאות ומציג קבוצות יעילות. אבל הוא לא עושה את זה עם כדורגל יפה. האם הייתי רוצה אותו אצלי בקבוצה בשביל להביא תארים? ממש לא!

וורדה בנקודת הזמן הזו מאוד קרוב מבחינת הדרך למשהו שאני לא אוהב, אבל כמו שטי-ריקס רשם, יש “תנאים מקלים”. וורדה עשה עבודה טובה בייצוב הקבוצה מבחינה הגנתית. אני מקווה שבקרוב הוא יתחיל לתת את דעתו גם להתקפה ושנתחיל להראות כמו פייבוריטים ולא כמו אנדרדוג -כמו שטל ציין.

(Aimarito) #208

למה לבחור בנקודה כל כך כך קיצונית על אוטומט? להגיד שברצלונה חלשה באספקטים התקפיים ומתקשה לייצר מצבים זה דבר אחד, אבל להפוך את זה לקדנציה הכי גרועה בעשור האחרון? עוד אחרי לוצ’ו שעשה התאמה טקטית אחת בשלוש שנים? זה שווה ערך מבחינתי להגיד שאנחנו הקבוצה הטובה באירופה ואנחנו בדוק מגיעים לגמר האלופות השנה. זו סתם הקצנה.

אם כבר המהלך ה"נוראי" של ברצלונה, אפשר לבחון אובייקטיבית שאין לו הרבה ברירות לנוכח מצב הסגל איתו הוא התחיל, שרק מעצם עזיבת ניימאר בתחילת אוגוסט שם אותו בנחיתות לעומת קודמו בתפקיד, שלא לדבר על פציעת דמבלה, והחולשה של כל המחליפים ההתקפיים כולל דאולפאו (שלטענתך הוא “צריך לקבל את המפתחות”). המערך ה"פחות אטראקטיבי" של ברצלונה הוא מותאם באופן יחסי למצב הסגל שכן או שאתה בונה על לונג שוט כלשהו מהנוער (אולי ארנאייז) והופך אותו לשחקן סגל,או שאתה מכניס עוד קשר ומנסה לבנות על הדינאמיות שלו תוך כדי משחק. אף אופציה לא אידאלית, אבל השנייה מהווה פחות סיכון, ויכולה להוות פתרון כלשהו לחלק לא מבוטל של העונה הזאת.

וואלוורדה לא מושלם, ואף אחד לא אומר שלא נאבד נקודות העונה לאור הפציעות בסגל, והעובדה שהוא לא משתף מספיק שחקני רוטציה, אבל הטוטאליות הקבועה בהודעות שלך מקשה על ייצור קרקע לדיון ממשי, אם אתה לא מעוניין ואתה טוען “לסתימת פיות” בסגנון ביבי (ברפרנס להודעות קודמות), זה לא פייסבוק, המטרה בפורום היא לייצר דיון, ולא להתעלם מפוסטים.