סיכומי עונת 2016/17

(Ender) #1

אתם יודעים איך זה הולך… :slight_smile:
מוזמנים לכתוב טקסט חופשי ו/או להתייחס לחלק מהקטגוריות הבאות:

שחקן העונה:
מאמן העונה:
שער העונה:
קבוצת העונה:
השחקן המאכזב של העונה:
המאמן המאכזב של העונה:
הקבוצה המאכזבת של העונה:
הרגע השמח של העונה:
הרגע המצחיק של העונה:
הרגע העצוב של העונה:
המשחק הטוב ביותר של העונה:
הפתעת העונה:
רכש העונה:
פלופ העונה:
השחקן שפרץ העונה:
השחקן המשתפר של העונה:
הרכב העונה:
בונוס: הימור אמיץ לעונה הבאה:

(אסף-בארסה) #2

שחקן העונה: ליאו מסי.
מאמן העונה: זינדין זידאן.
שער העונה: שער הנצחון של מסי בברנבאו (סובייקטיבי לגמרי).
קבוצת העונה: ריאל מדריד.
השחקן המאכזב של העונה: ניימאר.
המאמן המאכזב של העונה: פפ גווארדיולה.
הקבוצה המאכזבת של העונה: בורוסיה דורטמונד, ולנסיה.
הרגע השמח של העונה: סובייקטיבית, השערים של רוברטו מול פריז ושל מסי בברנבאו.
הרגע המצחיק של העונה: דני אלבס אומר שלום לספסל של בארסה ושוכח שהמשחק התחיל…
הרגע העצוב של העונה: הפועל תל אביב יורדת ליגה.
המשחק הטוב ביותר של העונה: מבחינת דרמה ושערים אז יש לנו את הקלאסיקו בברנבאו, ה5-3 של סיטי על מונאקו, הרמונטדה ההיסטורית של בארסה על פריז. מבחינת תצוגת תכלית של קבוצה אחת אז אפשר לבחור בגמר האלופות.
הפתעת העונה: מונאקו.
רכש העונה: אנגולו קאנטה, סמואל אומטיטי.
פלופ העונה: אנדרה גומש.
השחקן שפרץ העונה: מרקו אסנסיו, קיליאן אמבפה.
השחקן המשתפר של העונה: מירלם פיאניץ׳, ואולי גם רונאלדו ומודריץ׳? אמנם שני שחקנים ענקיים והיסטוריים, אבל עונה חלשה של שניהם עד מרץ בערך ואז הופעות ענקיות בשלבי הסיום.
הרכב העונה:

בופון
מרסלו, ראמוס, בונוצ׳י, קרבאחל
ברננדו סילבה, קאנטה, קוטיניו
מסי, רונאלדו, דיבאלה

בונוס: הימור אמיץ לעונה הבאה:

גארת׳ בייל ייפצע :blush:

(SantiagoBernabeu) #3

העונה הזאת היתה בלתי נשכחת בשבילי למן הרגע בו החלה. זו היתה העונה שבה עקבתי אחרי הכי הרבה קבוצות בליגות שונות, ראיתי המון משחקים, ובכללי מצאתי עצמי מתעסק בכדורגל משום מה המון השנה.

הליגה הספרדית השנה, שהיא הליגה ‘שלי’, התחילה בצורה מצויינת גם אם קצת דעכה לקראת סופה. אפשר היה לראות את הכדורגל השמח וההתקפי שמאפיין את הליגה הספרדית כמעט בכל קבוצה ובכל משחק שהתרחש. בהרבה משחקים קיבלנו שערים מאוחרים והמון דרמה.
ליגת האלופות השנה היתה בעונתה הגדולה ביותר מאז שהתחלתי לראות כדורגל. סריות של מפגשים היסטוריים כגון באיירן-ארסנל, בארסה-פסז’, בארסה-יובה, והסיטי נגד מונאקו. שיאי שערים ושיאי דרמות גם כן, כולל גם גמר בלתי נשכח.

כאוהד ריאל, למדתי המון על טקטיקה, על שינויים פרגמטיים של שחקן אחד שמשנה משחק שלם. למדתי עד כמה משחק שלא נגמר הוא לא נגמר, עם מספר רב של מהפכים בדקות הסיום, וגם לצערי מהכיוון ההפוך, עם שער הניצחון של מסי בברנבאו.
למדתי גם מה שטוב למישהו אחד לא טוב לאחר, עם ההצלחה של זידטן בעיקר בניהול הסגל מהבחינה האישית.
למדתי גם שהליגה האנגלית עדיין לא ברמה של הליגה הספרדית למרות הכסף הגדול. סורי הייתי חייב.

זו היתה העונה הכי מדהימה שאפשר לבקש, קודם כל כאוהד כדורגל, ואחר כך כאוהד ריאל מדריד. היה לי גם ‘מזל’ השנה, כך שנפלתי על משחקים טובים, ויצא שפספסתי המון משחקים שהביקורת עליהם היתה לא מחמיאה.

ועכשיו לשאלון…

העונה לטעמי לא היה שחקן שבלט לאורך כל העונה והביא את קבוצתו להישגים.
כאוהד ריאל שרונאלדו נתן לו במו רגליו את הגביע רק לפני כמה ימים, היית מצפה ממני לבחור ברונאלדו אולי, אבל לא. רונאלדו היה פגע לקבוצה עד המשחק מול נאפולי בשמינית הגמר, שם חל אצלו שינוי והוא השתפר בהדרגה עד לסיום העונה. שחקן כזה שמופיע רק לשלושה חודשים האחרונים של העונה הוא לא 'שחקן העונה.
מסי, המועמד האולטימטיוי השני, לא הגיע עם הקבוצה העונה לכלום. למרות שהתרומה שלו לקבוצה מספיקה כדי לזכות אותו בתואר שחקן השנה…
היו כמה שחקנים גדולים בליגה האנגלית כדון אלכסיס שעשה הבדל ענק השנה בעונה של ארסנל והיה ממש one man army בהחלט עם עונה פנטסטית. קאנטה שלטעמי צריך לקחת את שחקן השנה באגליה שנה שניה ברציפות, מאנה וקוטיניו היו טובים.
מאוד קשה לומר. אני לא יודע לשים את האצבע על אף שחקן. המתבקש זה רונאלדו בגלל השלושער ברבע הגמר, השלושער בחצי הגמר והצמד בגמר. אבל זה יהיה פשוט לשקר לעצמי ולכם.

מאמן העונה שלי הוא זידאן!! יש לו את הסגל הכי טוב בעולם והכי קשה לניהול בעולם. הוא עונה שניה בתפקיד ולמעט הגביע הספרדי הוא השיג כל תואר שרק יכל. הוא מצליח במקומות שרבים וטובים נכשלו בו. אולי הג’וב הכי קשה בכדורגל והוא עומד בו בהצלחה רבה וזאת למרות חוסר הניסיון שלו.
ראויים לאיזכור הם מסימיליאנו אלגרי שעם סגל פחות טוב מגיע שוב פעם לגמר ליגת האלופות בדרך מאוד מכובדת, קונטה שמלמד את הליגה האגלית מה זה כדורגל, וטוכל שהעמיד קבוצה לתפארת יש מאין. אם ריאל מדריד היתה מפסידה את הגמר הייתי נותן כנראה את התואר למישהו אחר, אבל עם בק טו בק, עליונות טקטית מול אנצ’לוטי ובאיירן מינכן, ולוצ’ו עם אתלטיקו מדריד, אתה לא יכול אחרת.

קבוצת העונה היא מונאקו. פריס מי? פאק מה שהם עשו השנה, הם הפתיעו את כולנו. לא צריך להסביר יותר מדיי אני מניח.

השחקן המאכזב הוא אולי אנטואן גריזמן. דווקא בגלל היכולת בעונה שעברה, והציפיות הגבוהות ממנו לאחר שהשוו אותו לרונאלדו ומסי, השנה הוא פשוט לא שיחזר את זה. היו לו רגעי בצורת בליגה, והוא היה שם הרבה פחות בשביל הקבוצה מאשר בעונה שעברה. מעבר ליונייטד יעשה לו רק טוב אבל כנראה שהוא מעדיף להיתקע בקבוצה הזאת כי עונש העברות של אתלטיקו נוצר בעינו. לפחות אפשר להעריך את האישיות שלו וזה שהוא לא יורק בבאר ממנה שתה.

המאמן המאכזב? לואיס אנריקה אחרי טריפל ואליפויות, מעמיד קבוצה שלא מספקת את הציפיות של המועדון ומנהל את הסגל בצורה לא טובה. אבל אף אחד לא אכזב כמו המנטור שלו… ונעבור לפסקה הבאה.

הקבוצה המאכזבת, כמו גם המאמן המאכזב, הם פפ והסיטי. אני הייתי בטוח לאחר פתיחת העונה הסנסציונית שהם גדולים על הליגה בשתי מידות, ולאחר מכן באה התרסקות שהמאמן לא יכל לעצור אותה. זה היה נראה כאילו אין לו שליטה על הקבוצה. הוא לא עוצר לחשוב מה אני יכול לשפר בכדורגל שלי כדי להתאים את עצמי לשינויים שמתחוללים בכדורגל. הבנאדם עם ראש בקיר.

הרגע השמח של השנה היה מבחינתי הזכיה באליפות. כל כך הרבה זמן בלי, הגיע הזמן. לא?

הרגע העצוב היה ללא ספק התרסקות המטוס של קבוצת שפקואנסה. אחד הרגעים הכי עצובים בהיסטוריה של הכדורגל. קבוצה טסה למשחק גמר גביע בינלאומי ומתרסקת.
חייב להזכיר גם את טיוטה שאתמול נפטר באמצע אימון. אותו שחקן שהיה מעמודי התווך של ניוקאסל עם סיסה ודמבה בה וכל החברה הללו…
RIP

המשחק הטוב ביותר של העונה היה ה5-3 של הסיטי על מונאקו. אורגזמה. כאוהד ניטרלי זה היה פשוט כיף לראות את זה. נכון, זה לא היה המשחק הכי טקטי בעולם, אבל היה כיף לראות חברה מהשורה הראשונה שמשחקים כדורגל כאילו הם בשכונה.

ההפתעה הכי גדולה העונה מבחינתי הוא אמבפה וההישגים שלו ושל הקבוצה שלו. לא שמעתי עליו לפני, והיום הוא החלום הרטוב שלי לקיץ הזה.

רכש העונה? קאנטה. איך אומר סטטיק? קלללל

השחקן שפרץ העונה? אמבפה. איך אומר סטטיק? שים גיטרות.

הרכב העונה… אני אנסה לתת הסבר קצרצר למה בחרתי כל שחקן. לא עקבתי אחרי הליגה הגרמנית והאיטלקית חוץ ממשחק פה ושם של יובה דורטמונד או באיירן, אז קחו את זה כ’הרכב השנה של santiagobernabeu’ בלבד. אני מודע לכך שהיו עוד שחקנים ששווים איזכור מהליגות אחריהן לא עקבתי.
טוב אז אחרי שבניתי הרכב הבנתי שאני לא אובייקטיבי בשיט. מסתבר שחוץ מבייל כל ההרכב של ריאל מדריד בפנים חח. אני אעשה את זה בצורה פחות מקובלת ואגיד שחקנים שאינם מריאל מדריד שחייבים להיות בפנים.

דה חאה - אין לו את ההגנה של טוטנהאם ובכל זאת הוא עומד על אי ספיגות בלא מעט משחקים עד כמה שאני זוכר. הרשים אותי מאוד השנה.
קאנטה - רשמתי כבר למעלה. תופס את הליגה האנגלית בביצים כבר שנתיים. איזה שחקן.
אלכסיס - הוא ההבדל בין מקום חמישי למקום 15.
אמבפה - אוי איזה שחקן.
מסי - כי זה מסי.
סוארז - כי עד היום אני מצטער שלא הלכנו עליו בכל הכח. למרות שבינינו העונה הקודמת שלו היתה טובה יותר.

האמת שקשה לי שלא להזכיר את קרבחאל, את מרסלו, את מודריץ’ ורונאלדו. אז הנה הזכרתי אותם.

הימור אמיץ לעונה הבאה: בקיץ הבא וולוורדה חוזר לבילבאו אחרי שנכשל לשלב בין סגנון המשחק הקשוח שלו לאלגנטיות של ברצלונה.

חפרתי מספיק. יאללה לעונה הבאה, לא יכול כבא לחכות.

שחקן העונה: כריסטיאנו רונאלדו. הווינר הכי גדול בכדורגל כיום. ולא, אני לא אוהב אותו בכלל.

מאמן העונה: זינאדין זידאן. עשה בית ספר לאלגרי ואנצ’לוטי.

שער העונה: מסוט אוזיל בשלב הבתים. סתם כי הוא מארסנל.

קבוצת העונה: ריאל מדריד. אין צורך לפרט. אליפות+צ’מפיונס, דומיננטיות מוחלטת בכדורגל העולמי כיום.

השחקן המאכזב של העונה: לואיס סוארס וגארת’ בייל. הראשון הרבה להחמיץ מצבים קורצים, השני לא הפסיק להפצע
דווקא בשנה שהייתה אמורה להיות שנת שיא עבורו.

המאמן המאכזב של העונה: ז’וזה מוריניו. כי ציפיתי ממנו ליותר מגביע אירופי עלוב, מקום שישי זה עלבון למועדון כמו יונייטד.

הקבוצה המאכזבת של העונה: ברצלונה. הודחה פעם שניה ברבע הגמר.

הרגע השמח של העונה: הזכייה של מונאקו באליפות אחרי שנים של הגמוניה מצד פריז.

הרגע המצחיק של העונה: גומלין שמינית הגמר בין ארסנל לבאיירן מינכן.

הרגע העצוב של העונה: פטירתו של טיוטה באימון. וגם ההפסד של בופון בגמר האלופות.

המשחק הטוב ביותר של העונה: ה5-3 בין סיטי למונאקו ביחד עם גמר ליגת האלופות.

הפתעת העונה: מונאקו כמובן.

רכש העונה: אנגולו קאנטה ללא ספק.

פלופ העונה: אנדראה גומש. לא ביקשו ממנו להיות צ’אבי, סה"כ להיות שחקן נורמאלי.

השחקן שפרץ העונה: קיליאן אמבפה. הייתי מוסיף גם את מרקו אסנסיו הנפלא.

השחקן המשתפר של העונה: איסקו. מעוד שחקן רוטציה בעל פוטנציאל, לבעל בית במרכז המגרש של אלופת אירופה.

הרכב העונה:
בופון;
קרבחאל, קילייני, ראמוס, מרסלו;
קאנטה;
מודריץ’, איסקו;
מסי;
כריסטיאנו רונאלדו, אמבפה;

בונוס: הימור אמיץ לעונה הבאה: יובנטוס זוכה בליגת האלופות ונותנת לבופון גביע ראשון.

(Mr.Maestro) #5

שחקן העונה: רונאלדו, למרות שהיה חלש בשלב הראשון של העונה, קשה לי להתעלם מזה שריאל אלופת אירופה וזכתה בליגה הספרדית בעיקר בגלל סיומת עונה אדירה שלו. מה גם שהוא סיים עם מעל 40 שערים רשמיים את העונה.
מאמן העונה: זידאן
שער העונה: מנדז’וקיץ בגמר (בעיקר בגלל המעמד)
קבוצת העונה: ריאל מדריד
השחקן המאכזב של העונה: בוסקטס. בעייני הקשר האחרוי הכי טוב בעולם, אבל פשוט היה בגדר נעלם בהמון שלבים מהעונה. ולא שהוא היה חלש, אבל למה שהוא הרגיל אותנו זה שמיים וארץ
המאמן המאכזב של העונה: ראיינירי. כמובן שזה בהשוואה לעונה הקודמת, כי הסגל לא כל כך השתנה, אבל לסטר נראו פשוט פח השנה!
הקבוצה המאכזבת של העונה: כנראה הקבוצות ממנצ’סטר. זכיה בליגה אירופית לא מדד בשביל יונייטד וסיטי היו די אכזבה ביחס לחומר השחקנים שלהם.
הרגע השמח של העונה: כאוהד ריאל, הזכיה שלה בליגה הספרדית
הרגע המצחיק של העונה: שוער של קבוצת החובבים מאנגליה אוכל סנדביץ’ בספסל
הרגע העצוב של העונה: ההתרסקות של המטוס של שפוקאנסה. עם להסתכל על עניין הספורטיבי, אז הפרישה של טוטי, לאם וצ’אבי אלונסו
המשחק הטוב ביותר של העונה: בוקה ריבר 4-2 לבוקה.
הפתעת העונה: אסנסיו
רכש העונה: היו כמה, אבל רכישה של אומטיטי בבארסה הייתה פגיעה מצויינת. שחקן נהדר
פלופ העונה: לא עולה לי שום דבר לראש.
השחקן שפרץ העונה: אמבפה
השחקן המשתפר של העונה: אנזונזי מסביליה, באמת נתן עונה אדירה
הרכב העונה: נוייר, מרסלו, קייליני, בונוצי, קרבאחל, קרוס, קאנטה, מודריץ’, מסי, רונאלדו , סוארס
בונוס: הימור אמיץ לעונה הבאה: פפ לא מסיים את העונה הבאה בסיטי

(Ender) #6

כשאני שם יותר מתשובה אחת בקטגוריה, הן מדורגות בסדר יורד (כלומר, הראשון הוא “הנבחר”, אבל נוספים היו ראויים לציון).
גילוי נאות - ראיתי בעיקר משחקים של ברצלונה, סיטי, ליגת האלופות וגם יונייטד עד שנשברתי מהכדורגל שלהם.

שחקן העונה: מסי, רונאלדו.
מסי נתן עוד עונה של כדורגל עוצר נשימה, אנחנו ברי מזל שזכינו לראות אותו משחק.
כריסטיאנו הגיע חד למאני טיים, נתן נוק אאוט בלתי נתפס בליגת האלופות, והמשיך לשפר את מעמדו ההיסטורי. חוש המיקום שלו והתנועה שלו בלי כדור חסינים לנזקי הזמן, כנראה.
מאמן העונה: זידאן, קונטה, לאונדרו ז’רדים, פוצ’טינו, ברק בכר.
ניהול סגל פנטסטי, טיפול פנטסטי בדקות של רונאלדו, עמידה טקטית טובה במשחקים הגדולים, ומעל הכל - החזרת האופי המדרידיסטה לריאל מדריד. הקבוצה של זידאן בעלת מנטליות וביטחון עצמי מדהימים, ומגיע לו הרבה קרדיט על זה.
קונטה הציג דומיננטיות מרשימה מאוד בליגה האנגלית, עם אליפות של מעל 90 נקודות. יהיה מעניין לראות איך הוא יסתדר בעונה הבאה עם אירופה, כאשר כבר אפשר היה לשמוע אותו מתלונן בצורה מביכה על עייפות מספר פעמים העונה.
פוצ’טינו ממשיך להציג את הכדורגל העקבי והטוב ביותר באנגליה. גם אם ההופעה בליגת האלופות הייתה ביזיונית.
שער העונה: מנדז’וקיץ’ נגד ריאל, הזאר נגד ארסנל, מסי נגד אייבאר.
הראשון היה כנראה נחשב לשער היפה ביותר בהיסטוריה של גמר ליגת האלופות אם יובנטוס הייתה זכה בתואר. הוא אפילו גרם לי לבחור במקום הראשון בשער שאינו סלאלום! מתקן עם המקומות השני והשלישי.
לינקים לשער של הזאר ולשער של מסי.
קבוצת העונה: ריאל, מונאקו, צ’לסי, טוטנהאם, באר שבע, אייאקס, אלאבס, אברטון.
באר שבע עם הופעה פנטסטית באירופה ועוד אליפות מרשימה בארץ.
אלאבס שרק הקיץ עלתה ליגה סיימה את העונה במקום ה9 והגיעה לגמר הגביע.
אברטון מסיימת במקום ה7 מאחורי “שש המפלצות האנגליות” בפער 15 נקודות מהמקום ה8.
השחקן המאכזב של העונה: בראבו, ניימאר.
אכזבה היא פונקציה של יכולת, אבל גם של ציפיות, ככה שפלאיני לא יופיע פה.
בראבו היה אחד השוערים הטובים בעולם לדעתי, והעדפתי אותו על טר שטגן בשנתיים האחרונות. מאז שהוא הגיע לסיטי הוא הציג יכולת מביכה. וזה לא היה בכדורי גובה, “המאפיין של אנגליה”, אלא בעבודה המוכרת לו מברצלונה - עצירת בעיטות.
ניימאר, על הנייר אחד מ5 שחקני ההתקפה הטובים בעולם ומועמד בכיר להיות הטוב בעולם בעידן פוסט מסי ורונאלדו. בפועל, קבלת החלטות מזעזעת, ראש בקיר, סיומת חלשה מול השער וחוסר מקצועיות מביך (מפסיד משחק פעם בשנה בשביל לקחת חלק ביום ההולדת של אחותו, מחליף נעליים באמצע משחק כחלק מהסכם פרסומת שיש לו עם חברת נעליים).
המאמן המאכזב של העונה: מוריניו, לוצ’ו.
לא יודע מאיפה להתחיל לתאר את הכישלון של מוריניו. אין לקבוצה שיטה (חוץ מיכולת להרוס במשחקים בהם היה ברור שמוריניו רק מנסה לא להפסיד - בזה הוא עדיין לא רע), ייבוש הזוי של שחקנים אחד אחרי השני, ניהול סגל מזעזע ואח"כ תלונות על כמות המשחקים (שהורגשה הרבה יותר בעקבות ניהול הסגל המזעזע), התבטאויות מביכות במסיבות עיתונאים (ביניהן “לוק שואו שיחק עם הגוף שלו והמוח שלי”), חיבה לא מוסברת לפלאיני, שליחה של ראשפורד המבטיח להירקב באגף, כישלון מוחלט בליגה (שני רק לעונת מויס), ושיא גניבת הדעת - הצגת העונה הזו כהצלחה בזכות “הטרבל” של מגן הקהילה, גביע הליגה והליגה האירופית.
לואיס אנריקה - מעולם לא התחברתי אליו כמאמן, עם אמונה בכדורגל כל כך שונה מהכדורגל שמזוהה עם ברצלונה. העונה הזו הייתה שיא שלילי, כאשר לואיס אנריקה לקח סגל שאמור לרוץ לטרבל, וקיבל כמות תבוסות שמספיקה לארבע שנים. ואף מילה על החיבה המוגזמת והלא מוסברת לאנדרה גומש.
הקבוצה המאכזבת של העונה: יונייטד, ברצלונה, פריז, סיטי, הפועל תל אביב.
פריז איבדה את האליפות המובטחת שלה, והצליחה להפגין לוזריות מרשימה ופחד היסטרי בקאמבק של ברצלונה נגדה.
סיטי שיחקה כדורגל טוב מאוד לפרקים, אבל הביצועים שלה ברחבות היו רעים מאוד, ובמקום להיאבק על אליפות היא נאבקה עד מחזור הסיום על מקום בטופ 4. נראה שאת הקיץ הנוכחי המועדון פתח בסערה, וניתן להתייחס לעונה הקרובה באופטימיות זהירה.
הפועל תל אביב… קשה לי לחשוב על מועדון כדורגל שמנוהל יותר רע מהפועל של השנים האחרונות.
הרגע השמח של העונה: ברצלונה 6 פריז 1, ריאל 2 ברצלונה 3
אינדיבידואלי מאוד. מדהים כמה סרג’י רוברטו מעורב בשני מהלכי הסיום של שני המשחקים ההיסטוריים האלה של ברצלונה (שהיו שווים כלום ושום דבר במבחן התארים בסוף העונה, הכדורגל יכול להיות מאוד אכזרי).
הרגע המצחיק של העונה: דני אלבס מפספס את שריקת הפתיחה, תיאגו מוסר לסנטה קלאוס.
הרגע העצוב של העונה: שאפקואנסה, פיטורי ראניירי.
גם אם בדיעבד (ואולי גם בזמן אמת) זו הייתה ההחלטה הנכונה.
המשחק הטוב ביותר של העונה: סיטי 2 סוונזי 1, סיטי 5 מונאקו 3, טוטנהאם 2 סיטי 0.
המחצית הראשונה של סיטי נגד סוונזי הייתה אחת הטובות שראיתי מקבוצת כדורגל בשנים האחרונות (בלי התייחסות למעמד, אלא נטו לכדורגל), והיא נגמרה ב1-0 בלבד. מסכם טוב את העונה הזו של סיטי. הפוטנציאל שם, אבל עם פוטנציאל לבדו לא זוכים בתארים.
את משחק הלחץ של טוטנהאם נגד סיטי בוויט הארט ליין צריך ללמד בבתי ספר לכדורגל.
הפתעת העונה: מונאקו.
רכש העונה: קאנטה, אומטיטי.
משחקן אלמוני יחסית לשחקן העונה של ברצלונה בעונתו הראשונה במועדון - מדהים. בלם פנטסטי, והעתיד עוד לפניו.
פלופ העונה: בראבו, גומש, פאקו.
הזוי כמה גומש לא נראה קשור לענף העונה. סבבה, הבנתי שהביטחון שלו ברצפה, ועדיין.
פאקו בחצי הראשון של העונה לא טעה הרבה כשהוא שיחק - פשוט כי הוא העביר משחקים שלמים בלי לגעת בכדור. הראה שיפור מסוים בהמשך העונה, ובכל מקרה לא קיבל המון הזדמנויות - שני הדברים בניגוד מוחלט לחברו לקבוצה ולרשימה זו.
השחקן שפרץ העונה: אמבפה, אומטיטי, אסנסיו, ז’סוס.
ללקק את האצבעות על כל דקה שאסנסיו משחק.
ז’סוס גם נפלא, בכדורגל ובגישה שלו. סקורר קטלני ושחקן שלא מפסיק לרוץ ולעבוד בשני צידי המגרש. היה יכול להיות ממוקם גבוה יותר אם לא הפציעה.
השחקן המשתפר של העונה: איסקו, תיאגו, יאיא.
דור העתיד של נבחרת ספרד ממשיך לצבור פז"ם כדורגל ולענג את האוהדים.
יאיא - משמן עצלן למנוע מרכזי בלב הקישור של פפ גווארדיולה. קלאס לא נאבד עם הגיל.
הרכב העונה:
מסי, רונאלדו, הזאר
מודריץ’, קאנטה, איסקו
קרבאחל, ראמוס, אומטיטי, מרסלו
נויר
יסלחו לי השחקנים מחוץ לספרד ואנגליה, אבל אני שופט אותם בעיקר בליגת האלופות. זה לא הוגן, אבל זו המציאות של רבים מהאוהדים.
ייתכן מאוד שיש בלם עדיף על אומטיטי, אבל במשחקים שצפיתי לא ראיתי תצוגת הגנה אינדיבידואלית מרשימה יותר ממנו מאף שחקן העונה.
שני המגנים הטובים בעולם מוסיפים המון למשחק של ריאל מדריד, ומראים כמה עוצמתי הערך המוסף של מגן על.
נויר שם כברירת מחדל, כאשר לא הצלחתי לחשוב על שוער שבלט העונה (עד כדי סיפור מרגש של בני 40 שעדיין בטופ העולמי), וכי הוא הציל את באיירן מתבוסה כואבת נגד ריאל. מילים טובות גם לדונארומה, שגם אחרי עונת הפריצה שלו ממשיך להיות סלע איתן (נראה לי), וצבר עוד 38 משחקי ליגה.
בונוס: הימור אמיץ לעונה הבאה: מוריניו מפוטר לפני הכריסמס.
אני באמת חושב שאין מנוס מהמסקנה המתבקשת שריאל מדריד והתקשורת הספרדית שברו אותו.

(whykds) #7

זה נכון רק למשחק הראשון נגד באיירן. בשני ההפך

(orelh94) #8

טוב אני אהיה משוחד תכל’ס, אבל כולנו כאלה אז למי אכפת?

**שחקן העונה: ** עד סוף העונה בחיים לא הייתי חושב על כריסטיאנו, אבל הוא עשה קפיצת מדרגה אדירה בשליש האחרון של העונה, הבטיח לנו את האליפות ודאג לנו לצ’מפיונס לקינוח. סחב את הקבוצה ברגעים הכי קריטיים של העונה כשהוא בא חד.
יסלח לי מסי, אבל לדעתי היו לו עונות גדולות יותר.
יחד איתו הייתי מכניס את צמד המגנים שלנו. פשוט אדירים.
מאמן העונה: זידאן. למה? לא צריך להסביר. יחד איתו הייתי מכניס את פוצ’טינו. לקח סגל צעיר יחסית והביא אותו למקום השני כשמותיר מאחוריו את סיטי, ארסנל, יונייטד וליברפול, עם תקציב נמוך משל כולן די משמעותית. לקח חבורה צעירה ועשה אותם להקה של אריות. כל עוד יצליח לשמור על הסגל וימשיך עם הרעיונות האלה, ביחד עם חיזוקים נקודתיים עם הכסף הגדול שיש באנגליה כרגע, יש כאן קבוצה שיכולה לקחת אליפות היסטורית.
שער העונה: טוב, אני משוחד, אבל לא עד כדי כך. מנדגוקיץ’. עוד שער שנגע בי באופן אישי זה קאסמירו נגד נאפולי.
קבוצת העונה: יש ספק? אין ספק. ריאל מדריד. כאן הייתי מכניס גם את טוטנהאם ומונאקו, אבל ריאל בעונה היסטורית מעל כל קבוצות אירופה העונה.
השחקן המאכזב של העונה: גארת’ בייל, אנדרה גומש.
בייל בעונה רוויית פציעות בה היכולת שלו יחד עם המהירות והפיזיות ירדה בצורה משמעותית. לא נתן רבע מהעונה הראשונה שלו כאן וחרבן את הדשא ברוב הדקות ששיחק.
למה גומש? אני החזקתי ממנו נורא כשהיה בולנסיה, תמיד זכור לי שעשה צרות מולנו והיה דומיננטי. העונה הוא נראה כמו צל של עצמו ומצאתי את עצמי לא פעם מגן עליו מול חברים אוהדי בארסה, אבל הוא פשוט לא הצליח לעשות את השדרוג הנדרש ביכולת.
המאמן המאכזב של העונה: מוריניו. הייתי בטוח שיתן פייט רציני על האליפות יחד עם יונייטד שעל פניו יש לה סגל נורא מוכשר. בפועל הוא זרק את הליגה כי חשש מהמאבק כנראה והתמקד בלהיות ראש השועלים בליגת האירופית. כן, בליגת האלופות בעונה הבאה בסופו של דבר, אבל עדיין, ציפיתי להרבה יותר.
יחד איתו הייתי מכניס גם את פפ. גם ממנו ציפיתי להרבה יותר, ציפיתי שיהיה קרב משולש על האליפות, ציפיתי שיגיע רחוק ויעשה צרות בליגת האלופות, בפועל הוא נכשל יחסית, גם בליגה שטוטנהאם סיימו לפניו וגם בצ’מפיונס שנכשל מול מונאקו.
הקבוצה המאכזבת של העונה: סיטי, יונייטד. בגלל הדברים שפירטתי למעלה. מארסנל כבר לא מצפים לכלום.
הרגע השמח של העונה: שאלה בכלל? 12 זו התשובה. במיוחד בגול השני.
הרגע המצחיק של העונה: לי זה נורא אינדיווידואלי, כי הייתי בברנבאו בקלאסיקו, אבל זה היה שבוסקטס נפל על הדשא וכל הקהל התחיל לשיר לו שהוא שחקן תיאטרון או משהו כזה. זה היה בספרדית מה שהבנתי זה רק תאטרון
הרגע העצוב של העונה: ה3-2 באותו המשחק בדיוק, בו לאחר השמחה האדירה בגול של חאמס, פשוט כל הברנבאו שהיה בטירוף השתתק לגמרי. זוכר את עצמי יושב בהלם מוחלט ו’‘מצטער’’ כביכול על כל הטיול הזה, שבסה’‘כ במבט לאחורה היה החוויה בין הטובות אם לא הטובה שהייתה לי בחיים (הייתי גם במשחק נגד באיירן)
המשחק הטוב ביותר של העונה: 4-1, פאקינג גמר נגד פאקינג ההגנה של יובה.
הפתעת העונה: אני לא אגיד אסנסיו כי תמיד ראיתי בו משהו מיוחד, לדעתי אמבפה.
רכש העונה: אין כאן שאלה, קאנטה. סחב את צ’לסי לאליפות
פלופ העונה: כאן הייתי מכניס את גאיטן ביחד עם גומש ולדעתי גם פוגבה שלא נתן רבע ממה שציפו ממנו בפועל.
השחקן שפרץ העונה: אסנסיו, אמבפה, אוסמן דמבלה
השחקן המשתפר של העונה: איסקו, לגמרי איסקו.
הרכב העונה:
בופון
מרסלו - ראמוס - קייליני/בונוצ’י - קרבאחל
מודריץ’-קאנטה-איסקו
מסי-רונאלדו-דיבאלה/אמבפה
בונוס: הימור אמיץ לעונה הבאה: אני אהיה נועז ואני לא מאמין לזה בעצמי, אבל אמיץ ביקשתם - סיטי לוקחת צ’מפיונס

סיכום העונה שלי :

שחקן העונה : סרחיו ראמוס . מנהיג אמיתי והקפטן הכי ראוי לריאל מדריד .
מאמן העונה : אנטוניו קונטה . עשה את הבלתי ייאמן ועם כמעט אותו סגל מהעונה שעברה , שינה לגמרי את המנטליות של השחקנים .
שער העונה : מנדז’וקיץ’ בגמר ליגת האלופות .
קבוצת העונה : מונאקו . גם לקחה אליפות וגם כל כך הרבה שחקנים אלמוניים הפכו לכוכבים תוך עונה אחת . וכמובן כמות השערים והכדורגל המלהיב…
השחקן המאכזב של העונה : חד משמעית פול פוגבה . לטעמי הוא שחקן טיפש עם איי קיו כדורגל נמוך מאוד . חושב שהוא כוכב ועושה דברים שהוא לא מסוגל . הולך להיות חתיכת פלופ בשנים הבאות .
המאמן המאכזב של העונה : גווארדיולה . כל מאמן אחר היה מפוטר מסיטי . שפך כל כך הרבה כסף בקיץ על שחקנים שלא שידרגו את הקבוצה בכלום . החזיר את יאיא טורה להרכב , למרות שהקשר מחוף השנהב שחקן גמור , עצלן ואנוכי .
שינה כל משחק הרכבים ושם שחקנים בכל מיני תפקידים הזויים ולא מתאימים . כישלון אדיר ! .

הקקבוצה המאכזבת של העונה : סיטי .
הרגע השמח של העונה : יובה מנצחת 3 -0 של ברצלונה .
הרגע העצוב של העונה : ברצלונה מנצחת 6-1 את סן ז’רמן בזכות השופטים .
המשחק הטוב ביותר של העונה : סביליה מנצחת את ריאל בפיחואן בדקה ה 90 .

הימור לעונה הבאה : אתלטיקו לוקחת אליפות בליגה הספרדית וגם זוכה בליגת האלופות .

שחקן העונה: איסקו.
מאמן העונה: זידאן. ZZ.
שער העונה: פלקאו בהקפצה מעל קבאז’רו, נאצ’ו בגביע.
שחקו מאכזב: גבריאל ברבוסה(גביגול) - אינטר, מולר.
המאמן המאכזב: אנצ’ילוטי, אוניי אמרי.
קבוצה מאכזבת: פאריז, סיטי, מכבי חיפה.
הרגע השמח: שריקת הסיום בלה-רוסאלדה שבועיים אח’‘כ שריקת הסיום בקארדיף.
הרגע העצוב: שאפקואנסה, הפרידה מטוטי, הפועל תל אביב.
הרגע המצחיק: מרסלו משתעשע עם הילדים בחגיגות ה12, מרסלו עם הריקוד ליד גביע הליגה.
המשחק הטוב: סיטי-מונאקו, ריאל בארסה, ריאל באיירן.
רכש העונה: מרקוס אלונסו.
הפתעת העונה: קבוצה - מונאקו. שחקן: נאצ’ו.
פלופ העונה: בייל, דוגלס קוסטה.
השחקן שפרץ העונה: אסנסיו, אמבפה, אומטיטי.
שחקן משתפר: קוטיניו, לוקאקו, הררה, סאני.
הרכב:
נוייר, קרבחאל, מרסלו, ראמוס, קייליני, מודריץ’, הררה, איסקו, מסי, אלכסיס, ורונאלדו.

הימור: מילאן שוברת את ההגמוניה של יובה באיטליה.

(סארי) #11

שחקן העונה: CR7
מאמן העונה: זידאן
שער העונה: מריו מנדזוקיץ.
שחקו מאכזב: מולר,בייל.
המאמן המאכזב: אנצ’ילוטי, אוניי אמרי,מוריניו.
קבוצה מאכזבת: פאריז, סיטי, ברצלונה.
הרגע השמח: שריקת הסיום בלה-רוסאלדה שבועיים אח’‘כ שריקת הסיום בקארדיף.
הרגע העצוב: שאפקואנסה, הפרידה מטוטי.
הרגע המצחיק: אלבס מול ברצלונה.
המשחק הטוב: סיטי-מונאקו, ריאל בארסה, ריאל באיירן.
רכש העונה: קאנטה.
הפתעת העונה: קבוצה - מונאקו.
פלופ העונה: גומש,בראבו.
השחקן שפרץ העונה: אסנסיו, אמבפה, אומטיטי.
שחקן משתפר: קוטיניו, לוקאקו, הררה, איסקו.
הרכב:
בופון, קרבחאל, מרסלו, ראמוס, קייליני, מודריץ’, קאנטה, איסקו, מסי, לבאנדובסקי ורונאלדו.

הימור: יובנטוס זוכה בלגית האלופות.

(Passing game) #12

שחקן העונה: בחירה קשה תמיד אבל הייתי הולך על בופון. היה מאד משמעותי בהצלחה של יובנטוס, שחקן שיש לו את כל האיכויות להפוך קבוצות לגדולות.
מאמן העונה: חשבתי וחשבתי אבל באמת שקשה לא לתת את התואר לזידאן. זה אף פעם לא קל להצליח בריאל מדריד(גם משום שלמועדון סטנדרטים גבוהים מאד), ובטח עם כל הכוכבים והאגו שיש שם, והאיש הזה עונה שנייה ברציפות מנצח על המקהלה וזוכה בתארים החשובים ביותר.
קבוצת העונה: מונאקו. לנשל את פ.ס.ז בצרפת, ולתת קמפיין חלומי בליגת האלופות זה מעל כל ציפייה ריאלית שהייתה מהקבוצה הזו. קצת מזכיר את פורטו של 2003/2004.
המאמן המאכזב: גם קטגוריה קשה מאד, כי כל מאמן נמצא במערכת שונה ובשלב שונה של האבולוציה של הקבוצה. אני אלך על מוריניו.
קבוצה מאכזבת: יונייטד, כי ציפו ממנה ליותר. כנ"ל סיטי ופ.ס.ז.
הרגע השמח: לצערי העונה הזו כללה בעיקר רגעים לא משמחים עבורי. גם גמר ליגת האלופות לא הצליח להעניק לי רגע משמח.
הרגע העצוב: ההפסד של יובנטוס בגמר האלופות.
המשחק הטוב: ברצלונה נגד מנצ’סטר סיטי בשלב הבתים.
רכש העונה: קאנטה. ללא צל של ספק.
פלופ העונה: כנראה בראבו, ציפיתי להרבה יותר.
השחקן שפרץ העונה: אסנסיו מריאל מדריד. הפתעה מאד נחמדה.
שחקן משתפר: קווין דה ברוינה, עלה לרמה חדשה.

הימור אמיץ: צ’לסי תסיים מחוץ לטופ 4 האנגלי.