הליגה הארגנטינאית 2016: לאנוס אלופת ארגנטינה אחרי 0-4 על סן לורנסו בגמר

(Ehud) #146

הפלייאוף לליברטדורס ולסודאמריקאנה החלו בסופ"ש הקודם עם מפגשי חצאי הגמר ולקראת מפגשי הגמר הגדולים שיתקיימו הלילה בוא נראה מה היה לנו.

[B]נתחיל עם הפלייאוף לעלייה לליברטדורס:[/B]

2 מפגשים בעלי משחק אחד התקיימו לנו שראסינג קלוב אירחה את אסטודינטס ואינדפנדיינטה את בלגראנו המפתיעה.
כזכור המנצחות עולות לגמר, המפסידות יורדות לקרבות על הסודאמריקאנה.

האקדמיה שסיימה שלישית אירחה את “לוס פינצ’אס” וניצחה אותה 1-2.
החבורה של דייגו קוקה הייתה טובה יותר ועלתה ליתרון כפול משערים של מרקוס אקוניה ומאוריסיו לולו, דייגו מנדוסה רק צימק 8 דקות לסיום אך זה לא עזר.
2 הקבוצות נשארו ב-10 שחקנים אחרי שלאנדרו חארה ודייגו מליטו ראו כל אחד כרטיס אדום.

במשחק השני של חצי גצר הפלייאוף ניצחה בקלות אינדפנדיינטה את בלגראנו 1-4.
הבחורים של זלינסקי שהם לחלוטין אחת משתי הפתעות העונה הגדולות עלו דווקא ראשונים ליתרון , שפקונדו מארקז העלה אותה ל-1-0 בדקה ה-6.
אבל דייגו וארה הוותיק השווה עוד לפני ההפסקה ובמחצית השנייה מרטין בניטז, עוד אחד של וארה ושער של סבוז’ה רודריגז עשו מהפך ועשו חגיגה גדולה ב"אסטדיו ליברטדורס" האדום.
חסוס מנדס שראה צהוב שני השאיר את השדים האדומים ב-10 שחקנים ממש בדקה ה-90.

כעת אינדפנדיינטה וראסינג קלוב יתמודדו בגמר הפלייאוף על הליברטורדס הכי גדול שהליגה הזאת יכולה לבקש הדרבי של האביז’נדה יתקיים לו ב-2 מפגשים כפולים וגדולים !!!
הדרבי השני, המשחק השני הכי גדול בליגה ויריבות אדירה אחרי ריבר-בוקה והכל על כרטיס אחד לליברטדורס , חםםםםםם !!! וזה מתחיל כבר מחר !

הזכרתי בעבר את הקרבה האדירה שיש בין 2 האיצטדיונים מאותה שכונה והנה תמונה גדולה להמחשה, 300 מטר שמפרידים בין איצטדיוני הקבוצה

[B]הפלייאוף לסודאמריקאנה:[/B]

6 מפגשים התקיימו להם בסופ"ש הקודם, 6 מקבוצות שעולות לגמר ויפגשו את 2 המפסידות מהפלייאוף על הליברטדורס, מה שיצור לנו 4 משחקי גמר גדולים.

[B]6 המפגשים שהתקיימו בחצי הגמר הם:[/B]

טיגרה שאירחה את קולון, חימנסיה לה פלטה שאירחה את סן מרטין דה סן חואן, אוניון שאירחה את אלדוסיבי, קילמס שאירחה את אולימפו, לאנוס שאירחה את ניואלס אולד בויס ובנפילד שאירחה את ארחנטינוס ג’וניורס.

בקרב הכי גדול מבין 6 המשחקים נפגשו חניכיו של בארוש שלוטו מול ניואלס וניצחו 1-2.
ניקולאס אגירה שחווה את העונה הטובה בקריירה שלו העלה את לאנוס ל-0-1, לפני ששער עצמי של מרטין קאסרס הפארגוואי הכפיל את התוצאה.
דניס רודריגז הצעיר בן ה-19 צימק את התוצאה , אך זה לא הספיק ל"צרעות" שמסיימים עונה מאכזבת מאוד ללא עלייה לטורניר גדול.

בעוד משחק מעניין מאוד ניצחה בנפילד 0-1 את ארחנטינוס ג’וניורס משער של חואן קסארס האקוודורי הצעיר.
החבורה הצעירה של קלאודיו ויואס ממשיכה ממשיכה את העונה הטובה שלה וכעת תרצה לגמול את עצמה עם עלייה לסודאמריקאנה.

מי שעשתה אץ התוצאה המרשימה ביותר היא חימנסיה דה לה פלטה שהביסה 1-5 את סן מרטין דה סן חואן.
5 כובשים שונים היו ל"זאבים" מלה פלטה שכבר הובילה 1-3 בהפסקה וסגרה את העסק מוקדם ( גם השער של סן מרטין אגב היה שלה שכן הוא היה עצמי )

מי שעשתה ניצחון מרשים ומפתיע מאוד היא קולון שהביסה 1-4 את טיגרה בחוץ, באיצטדיון שהרבה קבוצות גדולות איבדו בו נקודות בשנים האחרונות.
פקונדו קאז’חו העלה את “הורדים” ליתרון מוקדם במחצית הראשונה, חורחה רודריגז השווה לטיגרה בדקה ה-60.
אך 4 דקות אחרי פאבלו לדסמה הוויתק כל כך החזיר את קולון ליתרון ואלאן רואיז ובראיין רומרו סגרו סיפור עם 2 שערים ב-6 הדקות האחרונות של המשחק.

הנציגה השנייה של העיר סנטה פה אוניון, ראתה את היריבה קולון עולה שלב ורצה לעשות זאת גם, אך נכשלה דווקא בביתה נגד העולה החדשה והסופר מפתיעה אלדוסיבי שניצחה 1-2.
צמד של חוסה סאנד בן ה-35 בעל הניסיון הענק ( שגם כמובןם בילה באירופה ) נתן לכרישים של אלדוסיבי את הניצחון הגדול.

במשחק האחרון של חצי הגמר ניצחה אולימפו 0-1 את קילמס בחוץ משער של ג’ואל אמרוסו , רבע שעה לסיום.

[B]כעת 4 משחקי הגמר שיחלו הלילה , שהמפגש הראשון מבין 2 יתקיים לו יפגישו את:
[/B]
קולון נגד בלגראנו.
אולימפו נגד אסטודינטאס
לאנוס נגד חימנסיה לה פלטה
אלדוסיבי נגד בנפילד.

ימים חמים מחכים לנו !!

(Ehud) #147

הסיפור ההזוי של השנה בארגנטינה מגיע דווקא מהמקום הכי גבוה שלה, מהבחירות להתאחדות שנערכו בלילה שבין חמישי לשישי , בין הנשיא המכהן לואיס סגורה למרסלו טנילי, סגן הנשיא של סן לורנסו .

75 אנשים בעלי זכות בחירה בהתאחדות הארגנטינאית, 60 נשיאי 2 הליגות הראשונות ועוד 15 בעלי תפקידים שונים כאלה ואחרים, עד כאן מובן? מובן.

בסיום ההצבעה שנערכה ע"י פתקי הצבעה באופן ידני ונספרה באופן ידני ( אלוהים יודע למה לעזאעזל ב-2015 עוד מישהו סופר דברים במעמד כזה באופן ידני ) נמצא ספירת הקולות על שיוויון 38-38, בספירה מהירה זה 76 קולות, כלומר קול אחד נוסף מיותר.
מישהו הצביע פעמיים והצליח להכניס את הקול השני שלו לתוך החפיסה, עכשיו השאלה היא כמובן מי ומאיזה צד.

]פה בסרטון אפשר לראות את הרגע שמבינים בהתאחדות שיש טעות

אחרי חילופי האשמות כמובן מצידם של אנשי טנילי על כך שסאגורה (שכידוע למד דבר או שניים שישב על ברכיו של גרונדונה המושחת ז"ל) הבין שהוא בדרך להפסיד והצליח לחבל במערכת הבחירות ה"כשרה", הוחלט אצל יושב ראש ועדת הבחירות שיערכו הצבעה נוספת במועד לא ידוע.
למה לא ערכו הצבעה נוספת במקום? מכיוון שהנשיא של קרוסרו דל נורטה חוליו קורופינסקי לא נשאר עד לסיום מועד סיום ההצבעה ונאלץ לעזוב , רק נוכחות מלאה של כל בעלי זכות ההצבעה בזמן ההצבעה מאפשרת את קיומה.

קורופינסקי, נאל. עזוב וביטל את ההאפשרות של הצבעה חוזרת במקום

כרגע המצב מאוד מבולבל כמעט אצל כל אחד שתשאל אותו, מאוהד, לעיתונאי ועד לאנשי ההתאחדות עצמם.
בתחילה דיברו על ספקולציות של רוטציה של שניהם כאשר כל אחד יעמוד בראש התאחדות שנתיים, אחר כך שמועות על כך שטנילי פרש, בסוף היום לאף אחד כולל אף אחד לא ברור כרגע באמת מה קרה, מה יקרה בפרשייה הזאת , מה עוד יקרה בה ובסוף, הדבר החשוב ביותר , מתי יהיה בחירות בכלל ומי יזכה הפעם.
השמועות מדברות על הצבעה חוזרת כבר בדצמבר,זה לפחות הרצון , אולי אפילו כבר בשבוע הבא ב-9 לחודש, אבל על השמועות הארגנטינאיות כבר למודות ניסיו שקרי.

בארגנטיינה כמו בארגנטינה דרך לישר היא סך הכל מעגל חזרה לאותה נקודה.

נ.ב. אם אתם שואלים אותי, טנילי הרבה יותר טוב לכדורגל הארגנטינאי, הרבה יותר טוב לכדורגל בכלל

(Ehud) #149

[QUOTE=Dovi;1655662]לא מובן

לי זה יצא 85 איש

Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOTE]

סליחה זה 60 נשיאי קבוצות ו-15 בעלי תפקידים שונים, ה-2 נלחץ במקום ה-1.
תודה על התשומת לב, תוקן…

אתה עדיין יודע חשבון :grin:

(Ehud) #150

[FONT=arial]כדורגל יקר…
[/FONT]
[FONT=arial]אתה הדבר הכי יפה שקרה לי בחיים, משחקים איתך במגרש של בוץ, עשבים, מלט.
משחקים איתך במגרש של 11 מטר,9 מטר,7 מטר ו-5 מטר.

איתך משחקים שיש גשם , שיש 0 מעלות או ב-40 מעלות.
איתך משחקים יחפים או עם עקבים, איתך משחקים עייפים,פצועים,שבורים,עם נקע.

משחקים על פחית קוקה קולה בשבילך, בשבילך חזרתי בוכה מאיזה מגרש.

בשבילך שיחקתי עם חברים לא ידועים מכל העולם.
בשביל זה ויותר, אתה הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים.
[/FONT]
[FONT=arial]הליגה הארגנטינאית חוזרת הלילה, אני מתרגש !

[/FONT]

(סארי) #151

אהוד,אתה יכול להסביר לי למה יש שני בתים של 15 קבוצות ולא ליגה של 30 כמו בעונה שעברה?

(Ehud) #152

[QUOTE=סארי;1663892]אהוד,אתה יכול להסביר לי למה יש שני בתים של 15 קבוצות ולא ליגה של 30 כמו בעונה שעברה?[/QUOTE]

הסיבה היא פשוטה ( טוב בעצם עזוב שום דבר לא פשוט בארגנטינה )
הסיבה היא שבארגנטינה סוף סוף תפסו שכל ורוצים לקיים את הליגה בהתאם לליגות באירופה,זה אומר עונה שתתחיל בסוף אוגוסט/תחילת ספטמבר ותיגמר ביוני.

לכן יש צורך לעשות ליגה קצרה יותר כמו בעבר שתתקיים מפברואר עד יוני עם פגרה של חודשיים ותחילת באוגוסט על מנת להתיישר, עונה רגילה של 30 קבוצות תביא 29 מחזורים שאי אפשר להספיק ב-5 חודשיים, לכן חילקו את 30 הקבוצות לשני בתים של 15 על מנת לקיים 14 מחזורי ליגה+ 2 מחזורי קלאסיקו או מפגשי דרבי בין שכונות קרובות.

התהליך יהיה כזה שהראשונה מכל בית תעלה למפגש הגמר שיערך במגרש נייטרלי על האליפות.
היורדת האחת תיקבע בטבלת הממוצעים של עונות 2014/2013, עונת 2015 והעונה הנוכחית של 2016.

אחר כך חוזרים למה שהיה בעבר, עונת אפרטורה ( סיבוב הקיץ,הפתיחה) ועונת קלאוסורה ( סיבוב החורף, הסגירה ) ולמעשה כאילו כלום לא השתנה.
המטרה הסופית היא לאט לאט לחזור ל-20 קבוצות אי שם ביו השנים 2020 ל-2018 שכל עונה ירדו מעט יותר קבוצות ותעלנה פחות.

כרגיל בלאגן, האיש בהתאחדות שבונה את מבנה הליגה עושה אבל אחלה כסף, האיש הכי חשוב בהתאחדות כי רק הוא מבין מה הוא רוצה.

(Ehud) #153

[B]דור הופמן:[/B]

הוראקן חוותה שני ניסים בתוך כמה שעות: לפנות בוקר,
בעשרה שחקנים מול קראקס בונצואלה, כבשה בדקה ה-92 והשיגה כרטיס לשלב הבתים של הקופה ליברטדורס.

כמה שעות אחר כך ובדרך לשדה התעופה, האוטובוס של הקבוצה איבד שליטה והתהפך במהירות - רק שלושה שחקנים נפצעו, כולם קל.

(Ehud) #154

כתבה שלי על לוקאס אלאריו חלוצה של ריבר פלייט באתר הספורט kick מבית ידיעות אחרונות לקראת הסופר קלאסיקו היום.

[B]http://kick.ynet.co.il/article/10169[/B]

[B]Hoy juega el mejor partido del mundo…
Vamos river carajo!

[/B]

(Ehud) #155

אז על הדרבי עצמו אין ממש מה לדבר, ריבר הייתה טובה הרבה יותר והחמיצה מצבים מזעזעים, בוקה סתם נראת פשוט מאוד רע העונה ושתי הקבוצות סיימו ב-0-0 בפעם השביעית בסה"כ בקלאסיקו בכל ההיסטוריה.

מה שבאמת יפה ומיוחד זה מה שאני מביא פה:
מבט של 360 מעלות של קבלת הפנים של אוהדי ריבר אתמול במונטומטל, אשפר לשחק ולהזיז את הזווית צפייה בכל רגע!
זווית מאוד מיוחדת של הקהל הכי טוב בעולם!

//youtu.be/16vl-LW02JI

(Ehud) #156

ריבר שלי סוף סוף התפוצצה העונה עם 0-6 על דה סטורנגסט בגביע הליברטדורס ,אבל הרגע המרגש ביותר היה השער הראשון בחזרה המחודשת של אנדרס “קאבזון” ד’אלסנדרו שחזר אחרי 13 שנה.
כבש ולא יכל לעצור את הדמעות.

השער הגדול והיפייפה של ד’אלסנדרו

//youtu.be/KA_k3BtUrEY

[B]Yo soy de river porque el mundo me hizo así
no puedo cambiar
y no me importan esas fotos que saca la federal
y no me importa donde juege porque yo voy a cualquier lugar
river plate cada vez te quiero más[/B]

(Aimarito) #157

תהרוג אותי אהוד, אני לא יודע איך לאכול את דיאלסנדרו. אפילו אבא שלי זוכר אותו ככישרון מדהים, ואת הריבר בה הוא שיחק בצעירותו, ונראה שמדובר בעוד מסובב שרק מצדיק את המוניטין של הכדורגלן הדרא"מ הלא יציב. שמח בשבילו ובעיקר בשביל ריבר, אבל אני כרגע רואה אותו בעיקר כעוד פיספוס.

(Aimarito) #159

שכחת גם את תקופתו בסאראגוסה שם הוא היה חלק במושבה הארגנטינאית עם איימאר, האחים מיליטו ועוד, ולמעשה פיספס שם את הסיכוי האחרון שלו לקריירה נורמאלית באירופה, שם גם הסתכסך עם פבלו איימאר.

(Ehud) #160

לא שכחתי אבל מבחינתי זה היה כבר חלק מהנפילה האירופית.
הוא לא באמת הצליח להתרומם שם

(Ehud) #161

[RIGHT][B]הליגה הארגנטינאית היא בעלת ממוצע השערים הכי גבוה השנה עד כה.
אז עכשיו מלבד התשוקה והאווירה אם אתם רוצים לראות גם גולים.

[/B][/RIGHT]
[RIGHT][B]primera [/B][B]division [/B][B]argentina[/B][/RIGHT]
[RIGHT]

[/RIGHT]

(Ehud) #162

5 מתוך 6 הקבוצות הארגנטינאיות שהחלו את שלב הבתים של גביע הליברטדורס עלו לשלב שמינית הגמר, כאשר רק סן לורנסו נכשלה במשימה.

המשחקים לא נקבעו כהגרלה אלה כפי שאפשר לראות הקבוצות בטורניר מסודרות לפי הצלבה כמו ב-NBA בין הראשונה (מקום 1) שסיימה עם המאזן הטוב ביותר עד לאחרונה (מקום 16) וככה נקבעו להן סדר המשחקים

ריבר פלייט שסיימה ראשונה בבית א’ (מקום 7 כללי) תשחק נגד אינדפנדיינטה דל ואז’ה (מקום 10 כללי) מאוקוודור שסיימה שנייה בבית ה’ והפתיעה את קולו קולו האימפריה הצ’ליאנית והותירה אותה בחוץ , משחק ראשון בחוץ בגבהים של סנגולוקי, משחק גומלין במונומנטל בבואנוס איירס.

בוקה ג’וניורס שסיימה ראשונה בבית ג’ (מקום 6 כללי) תשחק נגד סארו פורטניו הפארגוואית שסיימה שנייה בבית ח’ ( מקום 11 כללי) משחק ראשון באסונסיון , משחק הגומלין בבונבונרה בבואוס איירס.

רוסריו סנטרל לה זה הופעה ראשונה במתכונת הנוכחית של הטורניר סיימה ראשונה בבית ב’ ( מקום 8 כללי) ותשחק נגד גרמיו הברזילאית (מקום 9 כללי) שהייתה בין היתר זאת שהשאירה את סן לורנסו בחוץ, משחק הראשון בפורטו אלגרה, הגומלין באיצטדיון “ליסנדרו דל טורה” ברוסריו.

ראסינג קלוב שסיימה שנייה בבית ג’ ( מקום 12 כללי) אחרי בוקה ג’וניורס תשחק נגד אתלטיקו מיניירו שסיימה ראשונה בבית ה’ (מקום 5 כללי) המשחק הראשון באסטדיו פרסידנטה פרון בבואנוס איירס, הגומלין באסטדיו אינדפנדנסיה בבלו הוריזונטה.

ואחרונה חביבה הורקאן שסיימה שנייה בבית ד’ (מקום 16 כללי) תשחק נגד מי שסיימה ראשונה בבית ד’ אתלטיקו נסיונל מקולומביה (מקום 1 כללי) המשחק הראשון התקיים לו בפארקה פאטריקוס בבואנוס איירס, הגומלין במדיין בקולומביה, בשלב הבתים נסיונל ניצחה 0-2 בבואנוס איירס ועזרה להורקאן להבטיח עלייה במחזור האחרון עם 0-0 בקולומביה.

(Ehud) #163

הליגה הסדירה נגמרה בארגנטינה, כזכור 2 בתים של 15 קבוצות הראשונה מכל בית עולה למשחק הגמר ובראשון 22:15 באיצטדיון המונומנטל סן לורנסו מנצחת בית א’ תפגוש את לאנוס מנצחת בית ב’ לקרב האדיר על האליפות.

(Ehud) #164

[B]היום חוגג המועדון הגדול שלי 115 שנה להיווסדו, אוהב אותך ריבר פלייט שלי

Hoy Cumple Mi Gran Club
[/B][B]Feliz 115 Aniversario River Plate.
[/B]

(Ehud) #165

[QUOTE=Ehud;1680905]הליגה הסדירה נגמרה בארגנטינה, כזכור 2 בתים של 15 קבוצות הראשונה מכל בית עולה למשחק הגמר ובראשון 22:15 באיצטדיון המונומנטל סן לורנסו מנצחת בית א’ תפגוש את לאנוס מנצחת בית ב’ לקרב האדיר על האליפות.

[/QUOTE]

[B]לאנוס[/B][B] אלופת ארגנטינה![/B]

הקבוצה הכי טובה שהייתה השנה, הקבוצה שהכי הגיעה לה והיא עשתה את זה בהכי סטייל בעולם עם 0-4 על סן לורנסו בגמר!

אליפות שנייה בלבד של המועדון הקטן והאדיר הזה אחרי הזכייה הראשונה ב-2007

(Ehud) #166

אומנם לא זכיתי לראות משחק של ריבר פלייט כי אי אפשר היה להשיג מנוי אחד מכל אלה שמילאו את האיצטדיון אבל לפחות ביליתי עם הקהל מסביב לאיצטדיון באווירה נהדרת.
כמה ימים לפני זכיתי לבקר שוב במונומנטל, לראות את המוזיאון החדש שנבנה רק לפני שנה וחצי ולגעת בדשא הקדוש.

אחד הימים הכי מרגשים בחיים שלי, הלב התפוצץ.
עדיין יש מלא תמונות על הפלאפון שלא הגיעו למחשב אבל זה באמת טעימה קטנה ממני.

(Ehud) #167

מרסלו גז’ארדו הגיע לאמן את ריבר פלייט ביוני 2014, לפני שנתיים וחצי.

מאז 6 ניצחונות ב-8 גמרים (הפסיד רק לברצלונה בגמר אליפות העולם לקבוצות של 2015, דבר לגיטימי לחלוטין ולהורקאן בסודאמריקאנה של 2015).
ב-135 משחקים גז’ארדו הביא את ריבר ל-8 גמרים, כל 222 משחקים גמר.

אתמול השינוי הטקטי שלו בפיגור 3-2 שעבר לשחק עם 3 חלוצי חוד במקום 2 וכל זה על חשבון השארת קישור הגנתי לא קיים, הביא לריבר את השינוי ואת המהפך לעשות 3-4 ולזכות בגביע ארגנטינה, ההימור ההתקפי מול ההתקפה המסוכנת של רוסריו שכבר כבשה 3 שערים לפני הצליח.

הדיבורים על גז’ארדו להיות מחליפו של צ’ולו סימאונה באתלטיקו מדריד או אפילו לקבל את משרת מאמן הנבחרת כבר קיימים באוויר.

כבר עכשיו “אל מונייקו” (הבובה) הוא המאמן המעוטר והמצליח ביותר בתולדות ריבר (וכל זה רק בגיל 40 ורק עם 4 עונות אימון ברזומה בכללי (לפני זה אימן עונה אחת בנסיונל מאורגוואי וזכה איתה באליפות).
מבחינתי שלא ילך לעולם, אבל גם אם בסוף הוא כן יחליט ללכת העתיד שלו יהיה לבטח יהיה המשך של הצלחה מסחררת.