הליגה הארגנטינאית 2016: לאנוס אלופת ארגנטינה אחרי 0-4 על סן לורנסו בגמר

(Ehud) #84

אחרי סוף שלב הבתים ולקראת שמינית הגמר הגיע הזמן גם לעדכן מה קרה ומה קורה עם הארגנטינאיות שלנו בגביע הליברטדורס !
ליגת האלופות של דרום אמריקה!

6 קבוצות ארגנטינאיות התחילו את שלב הבתים:

סן לורנסו אלופת הטורניר.
ריבר פלייט אלופת הטורניר הראשון של 2014
ראסינג קלוב אלופת הטורניר השני של 2014
הורקאן מחזיקת הגביע של 2014
בוקה ג’וניורס מקום 5 בטבלה הפנימית של ארגטינה.
אסטודינטאס דה לה פלטה מקום 6 בטבלה הפנימית של ארגנטינה.
[B]
אז מה קרה איתן בשלב הבתים?
[/B]
סן לורנסו אלופת הטורניר הוגרלה לבית מס’ 2 הקשה מאוד יחד עם קורינטינאס וסאו פאולו מברזיל ודאנוביו מאורגוואי.

הורקאן הוגרלה לבית מס’ 3 יחד עם אלופת ברזיל קרוזיירו, אוניברסיטריו אלופת בוליביה ומינארוס מונצואלה.

בוקה ג’וניורס הוגרלה לבית מס’ 5 הדי קל עם מונטווידאו וונדרס מאורגוואי, זאמורה מונצואלה ופלסטינו מצ’ילה.

ריבר פלייט הוגרלה לבית מס’ 6 עם חואן אזוריץ’ מפרו, טיגרס ממקסיקו וסן חוזה מבוליביה.

אסטודינטאס הוגרלה לבית לא קל עם ברצלונה האקוודורית, אתלטיקו נסניול מקולומביה וליברטאד מפארגוואי.

ראסינג קלוב הוגרלה לבית מס’ 8 עם ספורטינג קריסטל מפרו, גווארני מפארגוואי ודפורטיבו טצ’ייארה ומנצואלה.

מבחינתן של בוקה ג’וניורס וראסינג קלוב העפלה אל שמינית הגמר הייתה קלה עד מאוד.
בוקה סימה עם 6 ניצחונות מ-6 משחקים תוך כדי שהיא מביסה את יריבותיה והיא הקבוצה השלישית בלבד בהיסטוריה של הטורניר שמסיימת עם 18 נק’ מלאות.

ראסינג קלוב סיימה עם 4 ניצחונות ו-12 נק’ וחוץ מהפסד מפתיע מעט לספורטינג קריסטל בבית היא נראתה בדרך הבטוחה אל השלב הבא.

אצל יתר הארגנטינאיות זה הלך הרבה יותר קשה , חלקן עלו , חלקן לא.

סן לורנסו הגיע למחזור האחרון עם 2 נק’ פחות מסאו פאולו שהיא מארחת את דנוביו וחייבת לקוות להפסד של הברזילאים לברזילאים השניים .
אבל סן לורנסו לא עשתה את העבודה שלה, היא הפסידה 1-0 בבית לאורגוואים וגם אם הייתה מנצחת זה לא היה עוזר לה שכן שני היריבות מאותו מדינה עזרו באופן כמעט לא מפתיע אחת לשנייה עם ניצחון של סאו פאולו 0-2 על קורינטיאנס.
[B]אלופת הטורניר הקודם בחוץ כבר אחרי שלב הבתים.
[/B]
הורקאן הגיע למחזור האחרון שהיא בפיגור 2 נק’ אחרי אוניברסיטריו מסוקרה .
הארגנטינאים יצאו לונצואלה בתקווה לנצח ולקוות שהבולביאנים יפסידו בברזיל לקרוזריו.
הברזילאים אכן ניצחו אך הורקאן עצמה חטפה תבוסה של 3-0 ממינארוס ונותרה גם היא בחוץ.

ריבר פלייט באופן מפתיע ביותר מצאה את עצמה במחזור האחרון שהיא בסכנת הדחה גדולה מאוד, 5 משחקים ללא ניצחון עד כה.
ריבר אירחה את סן חוזה שהיא בפיגור 2 נק’ מחואן אזוריץ’ הפרואנית שאירחה את טיגרס שכבר עלתה מהמקום הראשון ובאה עם סגל חסר.
ריבר ניצחה 0-3 בניצחון הבכורה שלה את הבוליביאנים בעוד בפרו התנהל משחק מטורף שטיגרס מנצחת 4-5 !! מדהים שנותן לריבר את המקום ה-2 בבית ואת שמינית הגמר.

אסטודינטאס הגיע למחזור האחרון שהיא בפיגור נקודה מליברטאד ויוצאת למשחק לא קל מול ברצלונה באקוודור בעוד ליברטאד עצמה יוצאת למשחק לא קל בכלל מול המוליכה אתלטיקו נאסניול.
הדברים הלכו מצויין לטובתה של אסטודיאנטס שהצליחה במשחק קשה לנצח 0-2 את ברצלונה וזכתה לשמוע שנאסיונל ניצחה 0-4 את ליבראטד והקנתה לארגנטינאים את המקום בשמינית.

[B]כעת הסבר קצר:[/B]

שמינית הגמר בגביע הליברטדורס לא נקבעת בהגרלה אלה בשיטה הדומה לטבלה של ה-NBA .
בוקה שסיימה עם 18 נק’ ניצבת בראש הטבלה והיא תשחק מול מי שסיימה עם הכי פחות נקודת ותהיה במקום ה-16.
מקום 2 בטבלה מול מקום 15 וכן הלאה וכן הלאה.

אז כתוצאה מהטבלה הזאת נקבע שבוקה ג’וניורס הראשונה עם 18 נק’ תפגוש את ריבר פלייט !! שסיימה במקום ה-16 רק עם 7 נק’ בלבד ! קלאסיקו ראשון בליברטדורס מאז החצי גמר של 2004 !

ראסינג קלוב עם 12 הנק’ שלה הוצבה במקום ה-5 בטבלה ותפגוש את מונטווידאו וונדרס ( מהבית של בוקה ) שהוצבה במקום ה-12.
אסטודינטאס שהוצבה במקום ה-11 עם 10 נק’ קיבלה את ענקית הכדורגל הקולומביאני אינדפנדיינטה סנטה פה מבוגוטה.

המשחקים יתקיימו ב-8/7 למאי והגומלין שבוע אחרי ב-15/14 למאי.

השלבים המכריעים בגביע הליברטדורס מגיעים ויש לנו כבר קרב אחד ענק !! לא משנה מה עשית לפני בבית הכל מעכשיו זה חדש !!

(סארי) #85

המשחקים משוחקים בשיטת בית חוץ?
אם כן איך נקבעת הביתיות? לפי הקבוצה שסיימה במקום הראשון וכולי כמו ה NBA?

(Ehud) #86

[QUOTE=סארי;1613808]המשחקים משוחקים בשיטת בית חוץ?
אם כן איך נקבעת הביתיות? לפי הקבוצה שסיימה במקום הראשון וכולי כמו ה NBA?[/QUOTE]

המשחקים משוחקים בשיטת בית וחוץ, 2 משחקים.

הקבוצה שסיימה גבוה יותר בטבלה זוכה לארח את הגומלין.

(Sasha) #87

[QUOTE=Ehud;1613770]

טוב טוב טוב , תקשיבו תקשיבו אין דבר גדול מזה ! בוקה ג’וניורס נגד ריבר פלייט ריבר פלייט נגד בוקה ג’וניורס !
שתי הקבוצות במקומות הראשונים בליגה עם אותו מס’ נקודות, 2 מ-3 הקבוצות היחידות שעוד לא הפסידו בליגה והן הולכות להיפגש בבונבנורה של בוקה לקרב אדיר !!!
[/QUOTE]

אז היום זה קורה, בוקה-ריבר, [B]הלילה, 00:15 שעון ישראל[/B] - ומכיוון שאהוד במילואים, מוזמנים לקרוא את הכתבה הנהדרת בזו באנגלית לקראת הסופר קלאסיקו הארגנטינאי!

(Sasha) #88

קרדיט לאהוד:

בוקה ניצחה 0-2 משערים של פאבון בדקה ה-83 ופאבלו פרז בדקה-85.
בוקה הייתה טובה יותר לאורך רוב המשחק.
משקוף של אוסבלדו מבוקה בדקה-7 משקוף של סאנצ’אס מריבר בדקה ה-41 היו המצבים הגדולים לשתי הקבוצות מלבד השערים.
בוקה מנצחת לראשונה בבית את ריבר מאז 2011.
ריבר מפסידה לראשונה בליגה העונה.
בוקה נשארת יחידה במקום הראשון עם 27 נק.

שתי הקבוצות יפגשו לעוד מפגש בלילה שבין חמישי לשישי למפגש הראשון של שמינית הגמר בין גביע הליברטדורס.

(סארי) #89

אהוד נעלמת לנו בזמן לא טוב, הרי היה קלאסיקו שהופסק הלילה, מה באמת קרה שם?

(Ehud) #90

[QUOTE=סארי;1618402]אהוד נעלמת לנו בזמן לא טוב, הרי היה קלאסיקו שהופסק הלילה, מה באמת קרה שם?[/QUOTE]

כן נעלמתי לטובת לונדון.

מה קרה? אוהדי בוקה בני זונו…
וכולם Hijo de ra mil putas

בקשר לקלאסיקו שפוצץ, הליברטודורס, הליגה והקלאסיקו שם.
הייתי מעט מחוסר זמן אבל השבוע אשלים הכל, ממש ממש בקרוב.

(Ehud) #91

הקבוצה שלי חוגגת 114 היום ! 114 של כבוד וגאווה!
יום הולדת שמח למועדון הכי גדול בדרום אמריקה, גאה להיות ג’אזינה מבטן ומלידה

Vamos vamos [B]river[/B] [B]plate[/B]!!

[FBV]10151383473125800[/FBV]

(Goalkeeper) #92

Alejandro Saccone.
מישהו יכול להגיד לספר לי עליו קצת? הבנתי שהיה שוער בריבר פלייט ושעכשיו הוא מאמן שוערים שם.

גם על השם Victor Hugo Morales העיתונאי אשמח לרקע אם מישהו מכיר

(סארי) #94

אהוד,מעניין אותי לדעת מה נקטה התאחדות הספורט הארגנטינאית נגד בוקה אחרי האירועים בליברטאדורס וגם איך הגיבה בוקה למה שקרה שם?

(Ehud) #95

דבר ראשון ההתאחדות הארגנטינאית לא קשורה לסיפור מכיוון שזה נעשה בגביע הליברטדודס שזה טורניר יבשתי ששייך להתאחדות הכדורגל הדרום אמריקאית.

פה נכנסת פיפ"א לסיפור.
התאחדות הכדורגל הדרום אמריקאית הענישה את בוקה רק בעונש של הרחקה מהעונה הנוכחית מהליברטדוס ונתנה לריבר ניצחון טכני של 0-3.
למעשה מהעונה הבאה בוקה תוכל לשוב לשחק כרגיל.

שתבין שה-comnebol ( התאחדות הכדורגל הדרום אמריקאית ) מאוד צריכה ורוצה את בוקה ג’וניורס במפעלים שלה, כמו שאופ"א צריכה ורוצה את ריאל מדריד וברצלונה כמה שיותר אצלה.

פיפ"א התערבה ודרשה להרחיק את בוקה ל-7 שנים מכל המפעלים היבשתיים, ההתאחדות הדרום אמריקאית סירבה וכעת פיפ"א מאיימת לנקוט צעדים נגד ההתאחדות ונגד קבוצות ארגנטינאיות בפרט כולל אפילו על דיבור השעיית ארגנטינה.
כמובן שדבר כזה לא יקרה כי פיפ"א צריכה את ארגנטינה לא פחות מההתאחדות הדרום אמריקאית אך זהו בהחלט איום.

כעת הדברים עומדים על בעיקר דיבורי מסדרונות וחדרים סגורים, שום דבר קונקרטי ואת האמת קשה לי להאמין שלפיפ"א יהיה את הביצים באמת לעשות מהלך כלשהו.
זה יגמר עם העונש המינימלי שקיבלה בוקה ובגג עונש כספי, מבטיח לך.

בבוקה לא ממש גינו את המהלך יש לומר, הם ניסו למזער נזקים מחשש שיסגרו להם את האיצטדיון ובעיקר פעלו למניעת הדבר הזה.
על הדשא מאז ההדחה והסיפור הם נכנסו לסחרחורת הם לא נראים טוב, ריבר לעומת זאת כבר בחצי גמר הליברטדורס אז סה"כ יש גם צד חיובי מהסיפור הזה :guns2:

(Shusaku) #96

היו דיבורים על כך שדרום אמריקה עלולה לאבד נציגה במונדיאל הבא בגלל הסיפור הזה. אין מה לדבר על הטמטום של הרעיון עצמו, אך מה הסיכוי שזה באמת יקרה?

(Ehud) #97

[QUOTE=Shusaku;1621485]היו דיבורים על כך שדרום אמריקה עלולה לאבד נציגה במונדיאל הבא בגלל הסיפור הזה. אין מה לדבר על הטמטום של הרעיון עצמו, אך מה הסיכוי שזה באמת יקרה?[/QUOTE]

אגיד לך בדיוק מה שאמרתי לסארי, לא יקרה

[B]בנושא אחר :[RIGHT]
15 שנה אחרי, 3 ניתוחים בקרסול ימין ושנה וחצי של התאוששות מפציעות .
בגיל 35 el payaso פאבלו איימר חזר אל הדשא של המונומנטל לשחק במיד ריבר פלייט.
חזרתי לילדות…

[/RIGHT]
[/B]

(Goalkeeper) #98

אהוד דבר ראשון תודה רבה על התגובה המורחבת
אז ככה, בקיץ אני טס לארגנטינה להתאמן שם בכמה קבוצות בגלל שהמאמן שלי בעל קשרים בארגנטינה (הוא ארגנטינאי, שיחק שם עד גיל 23 אני חושב ואז נפצע, אחר כך אימן בארגנטינה הרבה שנים, אפילו כמה שנים בליגה הבכירה אימן את צ’יקריטה ג’וניורס). הוא מאוד אוהב אותי ומאמין בי, והוא הציע לי להצטרף אליו (כל חופש הוא חוזר לארגנטינה), אני כנראה הולך להתאמן בקבוצות מהליגה הראשונה (הורקאן, אולי סאן לורנזו, אולי אינדפנדיאנטה) וסאקונה הולך להיות המאמן שוערים שלי בחודש שאני אהיה שם (המאמן שלי מכיר את סאקונה מגיל צעיר מאוד).
ויקטור הוגו מוראלס זה חבר של המאמן שלי, והמאמן שלי אמר שכנראה נפגוש אותו, והשם היה מוכר לי:)

(Ehud) #99

[QUOTE=Goalkeeper;1621569]אהוד דבר ראשון תודה רבה על התגובה המורחבת
אז ככה, בקיץ אני טס לארגנטינה להתאמן שם בכמה קבוצות בגלל שהמאמן שלי בעל קשרים בארגנטינה (הוא ארגנטינאי, שיחק שם עד גיל 23 אני חושב ואז נפצע, אחר כך אימן בארגנטינה הרבה שנים, אפילו כמה שנים בליגה הבכירה אימן את צ’יקריטה ג’וניורס). הוא מאוד אוהב אותי ומאמין בי, והוא הציע לי להצטרף אליו (כל חופש הוא חוזר לארגנטינה), אני כנראה הולך להתאמן בקבוצות מהליגה הראשונה (הורקאן, אולי סאן לורנזו, אולי אינדפנדיאנטה) וסאקונה הולך להיות המאמן שוערים שלי בחודש שאני אהיה שם (המאמן שלי מכיר את סאקונה מגיל צעיר מאוד).
ויקטור הוגו מוראלס זה חבר של המאמן שלי, והמאמן שלי אמר שכנראה נפגוש אותו, והשם היה מוכר לי:)[/QUOTE]

א. מי זה המאמן שלך? בשם פרטי ומשפחה חח
ב.כמה אני צריך בשביל להשקיע בכרטיס השחקן שלך?
ג. עזוב אותך לך להתאמן אצל האחת והיחידה ריבר פלייט.
ג1. אתה משחק כשוער? גם אני שיחקתי בזמנו כשוער עד הפציעה הארורה בברך.
ג2 אני כל כך מקנא בך שאתה הולך לפגוש את החבר’ה הללו ובכלל על מה שאתה הולך לחוות שאתה לא מבין כמה !!!

חסר לך שאתה לא עושה מזה איזה יומן מסע או ספר ושולח לי

בהצלחה !!

(Aimarito) #100

[QUOTE=Ehud;1621495]אגיד לך בדיוק מה שאמרתי לסארי, לא יקרה

[B]בנושא אחר :[RIGHT]
15 שנה אחרי, 3 ניתוחים בקרסול ימין ושנה וחצי של התאוששות מפציעות .
בגיל 35 el payaso פאבלו איימר חזר אל הדשא של המונומנטל לשחק במיד ריבר פלייט.
חזרתי לילדות…

[/RIGHT]
[/B]

[/QUOTE]

היה קשה לי לא להתעלם מהפוסט של הדף של ריבר בפייסבוק ומהתגובה הזאת. אומנם זה כואב כי מצביע על סוף מסעו של אחד השחקנים היותר מוכשרים שיצא לי איי פעם לראות משחק. על סופה של קריירה שפשוט לא מצתה את עצמה (עם כל הכבוד לתקופה היה בולנסיה). שחקן מדהים שעבר יותר מידי חוסר מזל בדרך. לפחות עכשיו יש סיכוי יותר סביר שאוכל לראות אותו שוב משחק, היה קשה לעקוב אחרי הליגה באוזבקיסטן.

Vamos Pablito Aimar!

(Ehud) #101

מקודם זה היה איימאר עכשיו זה סביולה !

el conejo חוזר לריבר !!!
14 שנה אחרי שעזב אותה לברצלונה החלוץ שכבש 45 שערים ב-86 משחקים חוזר למדים עם הפס האדום.

איימאר? סביולה? אני מתרגש !!

//youtu.be/IcqZPlQQIjQ

(Ehud) #102

ריבר ממשיכה לאסוף כוכבי עבר והפעם זהו לוצו’ גונזלס ש-10 שנים אחרי, בגיל 34 חוזר למדים של המיז’ונריוס.

ככה הוא נראה היום, מזוקן ופרוע ביותר.

(Ehud) #103

אז גם בוקה ג’וניורס אישרה אתמול חזרה גדולה,גדולה מאוד לשירותיה.
קרלוס טבז חוזר לשחק בארגנטינה במדי קבוצת נעוריו והמקום שהוא הכי גדול שיש.

(Dovi) #104

מאוד שמח בשביל טבס ובוקה אבל מצד שני אני חושב שזו החמצה.
לא הותיר חותם משמעותי באירופה ועדיין יש לו מה לתרום, אבל שיהיה בהצלחה.