גמר יורו 2016 :: פורטוגל אלופת אירופה לאחר 0-1 בהארכה על צרפת!

(Parliament) #117

[I]EDER:“Cristiano Ronaldo gave me confidence. He told me I was going to score.”

[I]הדברים הקטנים האלה שעושים את כל ההבדל.[/I]
[/I]

(AlexDP) #118

[QUOTE=cruzurry;1687331]השחקן שהכי איכזב אותי אצל הצרפתים הוא פוגבה שלא הצליח לשחזר את היכולת שלו מיובנטוס ברוב הטורניר,[/QUOTE]

[QUOTE=acmilan3;1687337]לגבי צרפת- אני מסכים שהמאכזב הוא פוגבה, לאו דווקא בגלל המשחק הזה אלא בגלל הטורניר כולו, גם במשחקים בהם צרפת שיחקה טוב וניצחה הוא היה מהפחות בולטים במגרש.[/QUOTE]

יכול להיות שאני לא אובייקטיבי ואני סתם רוצה להגן על השחקן של הקבוצה שלי, אבל בכל משחק שראיתי לצרפת ביורו הזה פשוט התעצבנתי שאני לא רואה את פוגבה תוקף יותר והוא היה תקוע מאחור רוב הזמן. ביובה לפוגבה יש תפקיד יותר התקפי והתפקיד שדשאן נותן לו בנבחרת הוא ממש לא כזה. אתמול הוא היה מעין קשר אחורי הורס משחק שמשחק מול הבלמים. הוא לא מרבה לעלות להתקפה וזה נראה פקודה של המאמן שלו, כי ביובה הוא שחקן תוקף לכל דבר - גם כובש וגם מבשל והוא השחקן שמחפשים כדי להוביל התקפה, מה שלא בא לידי ביטוי ביורו הזה עקב ההצבה של דשאן (שאתמול ניהל את המשחק לא טוב). אני יכול להבין את זה אם יש לך את גריזמן, פאייה, סיסוקו (שהיה מעולה!) וג’ירו, אבל זה יצר מצב שפוגבה מבוזבז בעמדה לא שלו לאורך כל הטורניר.

או שמצד שני הוא עדיין ילד וטורניר גדול ראשון עם הנבחרת, ועכשיו יש לו רק לאן להשתפר במדים הלאומיים. בכל מקרה, ההייפ סביב פוגבה הוא מוגזם מאוד והוא ממש לא שחקן ששווה 120 מליון יורו, יש לו עוד הרבה לאן להתקדם ומה ללמוד. הוא בן 23 בסך הכל.

(Dovi) #119

[QUOTE=Ron915228;1687314]אני רק רוצה להגיד משהו על רונאלדו - רונאלדו, מבחינתי, הוא השחקן הטוב ביותר שראיתי. אני לא זוכר עוד שחקן שלוקח כדור 30-40 מטר מהשער ואני מתרגש כאילו עוד שנייה גול. בין השנים 2007-2013 הוא לדעתי היה השחקן הטוב בעולם, אני חושב שהוא גם השחקן הטוב בכל הזמנים. בכל הזמן הזה אמרו שהוא לא טוב מספיק כי הוא לא זוכה באליפות (למרות שתמיד זה היה בהפרש של נקודה-2), כי הוא לא מביא אלופות עם ריאל (למרות שהוא כבש צמד מול באיירן הם עפו, למרות השער מול ליון הם עפו), כי הוא לא זכה בכלום עם הנבחרת (למרות שהוביל נבחרת מוגבלת כמו פורטוגל עד חצי הגמר ביורו 2012 הם עפו בפנדלים) - כי הוא לא זוכה במספיק תארים. אני תמיד אמרתי שזו לא אשמתו, תארים זה לא מדד לכלום. מתחילת 2014 חלה ירידה דרסטית בכושר שלו וגם ריאל הפכה להיות קבוצה פחות טובה. והנה, ריאל זכתה באלופות ב-2014, ריאל זכתה באלופות השנה והנה פורטוגל שהגיע לה ב2004, ואולי הגיע לה ב2012, בטח יותר מהשנה - זוכה דווקא השנה. והנה פתאום רונאלדו פעמיים אלוף אירופה כפי שהיה צריך להיות לפני והנה הוא אלוף אירופה גם עם הנבחרת כמו שהיה צריך להיות לפני.
המזל התאזן לו בצורה מוזרה ואפשר לומר אפילו לרעתו, כי במקום לזכור את רונאלדו ההוא מוביל את ריאל ופורטוגל לתארים, זוכרים את רונאלדו הזה. זה דיי מזכיר לי את מה שקרה לצ’לסי באלופות (לא שיש קשר).[/QUOTE]

לא רוצה לעשות דיון רונאלדו - מסי אבל ממש לא הצלחתי להתאפק.

אני קורא את התיאור המשתפך על רונאלדו ונזכר שיש אחד בשם מסי שבכל התקופה הזאת גם יודע לקחת כדור 30-40 מטר מהשער והוא לשם שינוי גם זכה באליפויות מקומיות וגביעים וגם באליפויות אירופה וכל זה היה על חשבון אותו רונאלדו.
ובנבחרת?! טוב, אתה גם מודה שתארים זה לא מדד. הרי הוא הוביל את הנבחרת ל3 גמרים וזה שלא זכו זה לא באשמתו.

(אוהד כדורגל) #120

[RIGHT]ההשוואה הזאת של רונאלדו למסי או גריזמן, כשהראשון משחק בפאקינג ארגנטינה והשני בצרפת, כשיש מסביב לפורטוגלי קבוצה עם שחקנים בינוניים במקרה הטוב או כשרוניים בלי שכל במקרה הרע היא לא פחות מהזויה.[/RIGHT]

פאקינג ארגנטינה, הייתה ככל הנראה מפסידה לפורטוגל כשהיא בלי רונאלדו ועם מסי על המגרש. מה זה אומר ? שפאקינג ארגנטינה מוערכת בגלל השמות של השחקנים, תתעוררו, זה לא פיפ"א פה, פאקינג ארגנטינה נבחרת בינונית עם שמות מפוצצים, בעוד את פורטוגל לא מעריכים בגלל שאין הייפ סביב השמות שלהם.

(Zizou) #121

[QUOTE=chelsea777;1687309]ברזיל 1994 סיימה ראשונה בבית שלה, וניצחה את כל המשחקים ב- 90 דקות בדרך לגמר.
גרמניה 1996 סיימה ראשונה בבית שלה גם היא.
[B]צרפת 2000 סיימה ראשונה גם היא[/B][/QUOTE]

רק למען הסדר הטוב - היא סיימה שנייה בבית שלה, הפסידה 2-3 להולנד במשחק די דרמטי על המקום הראשון.

חצי גמר + גמר ניצחה בהארכות משערי זהב (זידאן פנדל, טרזגה רשת עליונה בהתאמה), זה משנה למישהו משהו? אני בספק. כך גם פורטוגל.

האמת שכאב לי מאד על גריזמן שבאמת נתן טורניר מעולה, אבל יהיו לו עוד הזדמנויות. גם החילופים של דשאן צעקו סימני שאלה גדולים, את שלו הוא עשה נגד גרמניה, חבל ששם זה נגמר.

(Mendieta) #122

לפני הגמר אמרתי פה שאני בעד רונלדו. ובאמת הייתי בעד רונלדו. למה? בגלל זה-

בזמן ההוא, רונלדו היה ילד פלא ממנצ’סטר ומאוד אהבתי אותו. מאוד. הוא היה מדהים-התרגילים שהוא היה עושה, החוצפה החיובית, השינוי שהוא עבר כשחקן חסר תכליתיות למפלצת המגוונת של מנצ’סטר. מאוד רציתי שהוא יזכה בטורניר הזה וכאב לי עליו מאוד. הוא היה בנבחרת מושלמת עם דקו, פיגו רוי קוסטה, פאולטה ומניש ועדיין הפסידו בגמר לקבוצה מגעילה ומשעממת כמו יוון. זה היה יום של חוסר צדק בכדורגל, ונגיע לחוסר צדק הזה בהמשך. הכדורגל היפה של רונלדו הפסיד באותו יום לכדורגל מגעיל שמבוסס על קרנות של יוון.

12 שנה מאוחר יותר, רונלדו נפצע בגמר, יוצא אחוצה, ועדיין זוכה להניף גביע. זה היה כתוב בספר. הפרפר ההוא שנחת על רונלדו כשהוא התחיל לבכות, זה פרפר שחיכה לרונלדו אי שם ב2004. הוא טיפה איחר, אבל הוא הגיע. הוא נחת על פניו בידיוק בזמן, כאילו מנגב לו את הדמעות ואומר לו “אל תבכה, זה שלך היום”.

כיום אני שונא את האופי של רונלדו כשחקן כדורגל. לא מסוגל להסתכל עליו-אבל תמיד כשהוא בנבחרת, זה טהור. יש שם משהו אחר. אני באמת ובתמים חושב שבריאל הוא משחק בשביל עצמו (לא להתחיל אוהדי מדריד) בצורה בוטה ומגעילה ולכן זה מתבטא במעט תארים וביותר תארים אישיים וגולים מול קבוצות לא מרשימות כמו מאלמו שחטאר וולפסבורג ורומא, אבל כשהוא מגיע לנבחרת אתה רואה שזאת אותה אהבה טהורה מיורו 2004. אני בטוח שלא הזיז לו שהוא לא שותף לגמר, לא היה אכפת לו אם יבקיע או לא, הוא פשוט רצה להניף גביע. הרונלדו שהלך להניף גביע נראה כמו ילד מתלהב שפשוט מסרב להאמין, ואם תשאלו אותי-הוא יחשיב את התואר הזה יותר מכל תואר אחר שלו-יום מ50 כדורי זהב, יותר מ5 גביעי אירופה ויותר מאליפות אחת בספרד. כי בנבחרת זה שונה, הוא משחק מהלב, הוא משחק בשביל העם שלו, בשביל הבית שלו, ובוא נודה באמת-אין שחקן אירופאי בעולם שמגיע לו את התואר הזה יותר מלרונלדו. אין, לא קיים. היחיד לדעתי שמשתווה אליו בעשור האחרון זה איניסטה, והוא כבר זכה בהכל. רונלדו רק רצה תואר אחר, להצליח איפה שקודמיו נכשלו, והוא עשה זאת בלי סטייל ובלי קבוצה אמיתית. אני שמח בשביל הילד מ2004, והגלגל היום נסגר. רונלדו הפסיד לכדורגל המכוער, ורונלדו הניף גביע עם כדורגל מכוער. העיקר שהניף.

ועכשיו לשאר השטויות-איך לעזאזל כל הדיון הזה הפך למגיע ולא מגיע? אני לא מבין למה בכלל מגיבים לאוהדי מדריד\רונלדו? הרי ברור לכם שאם זאת הייתה נבחרת אחרת אף אחד לא היה מצייץ. בשום עולם בשום מפעל בשום טורניר לא מגיע לקבוצה לזכות אחרי שסיימה את הבית שלה במקום השלישי, וההישג הכי גדול שלה היא שלא הפסידה. עצוב לי שאופ"א לקחה מפעל כייפי וקצר, הפכה אותו למייגע וארוך שבסוף מתגמל קבוצות פחדניות שמשחקות בשיטת משחקת משעממת ולא אטרקטיבית. לא ככה אמור להיראות הכדורגל.

לגבי שחקן המצטיין? אין לי ספק בכלל שזה צריך להגיע לגריזמן. כל העונה הזאת צריכה הייתה להיות של גריזמן, אבל בסופו של דבר לאחד יש יותר מזל (רונלדו) ולשני פחות (גריזמן) וחבל לי שהילד הצרפתי לא לקח כלום, ועכשיו עם הניפוח והבלבולי שכל של התקשורת המדרידאית הוא גם לא יקטוף כדור זהב שמגיע לו. והכל בגלל גמרים, אבל את הדרך ישכחו. ישכחו שאת כל 16 השערים של רונלדו הוא כבש לקבוצות פח, בעוד שגריזמן מדיח את ברסה וביירן ולא איזה וולפסבורג ורומא. ישכחו שגריזמן הדיח את גרמניה אירלנד וניצח את אלבניה לבדו, בעוד רונלדו סיים מקום שלישי בבית שלו ולא עשה כלום נגד פולין וקרואטיה.
ככה זה הכדורגל, אכזרי. וכמו שהוא היה אכזרי לרונלדו ב2004, הוא אכזרי לגריזמן ב2016. מקווה שהילד הזה יקום ויקטוף את התארים שמגיעים לו, ושיופיע למשחק גמר פעם אחת כמו שצריך.

הטורניר הזה בעיניי יזכר בטורניר מרגש-גם הסיום שלו עם רונלדו, וגם ההתחלה. האוהדים המדהימים, ההצלחה של ווילס ואיסלנד, הבכי של שחקנים שידעו שזאת ההזדמנות אולי האחרונה שלהם (מודריץ’, בופון) אבל גם טורניר ששוב היה בו חוסר צדק ספורטיבי. צרפת הייתה זוכה ראויה, פורטוגל רחוקה מזה.

ומילה לגבי צרפת-לדעתי חסר שם מנהיג. הילדים שקיבלו את הנבחרת הם לדעתי סוג של ילדי שמנת מלבד פאייט. גריזמן טופל בכפפותץ משי בסוסיאדד, פוגבה מקבל ניפוח אגו עצום מיובה אחרי הבעיטה שחטף מפרגסון, הוא לא מקללה2 לא משנה כמה יחשבו שכן. לא מובן לי למה מספר 10 של צרפת הוזמן ולא חלוץ כמו גמיירו או אפילו שחקן יצירתי כמו בן ערפא שנתנו עונות מדהימות באירופה ולא בפאקינג מקסיקו. לצרפת יש בסיס טוב, הרבה יותר מפורטוגל, ויש לה עתיד וסיכוי טוב לזכות במונדיאל וביורו הבא. הדור הזה אכל עכשיו את החרא שלו, נראה אם יתעלו או לא.

(BannedT) #124

[QUOTE=Mendieta;1687454]
בזמן ההוא, רונלדו היה ילד פלא ממנצ’סטר ומאוד אהבתי אותו. מאוד. הוא היה מדהים-התרגילים שהוא היה עושה, החוצפה החיובית, השינוי שהוא עבר כשחקן חסר תכליתיות למפלצת המגוונת של מנצ’סטר. מאוד רציתי שהוא יזכה בטורניר הזה וכאב לי עליו מאוד. הוא היה בנבחרת מושלמת עם דקו, פיגו רוי קוסטה, פאולטה ומניש ועדיין הפסידו בגמר לקבוצה מגעילה ומשעממת כמו יוון. זה היה יום של חוסר צדק בכדורגל, ונגיע לחוסר צדק הזה בהמשך. הכדורגל היפה של רונלדו הפסיד באותו יום לכדורגל מגעיל שמבוסס על קרנות של יוון.

הטורניר הזה בעיניי יזכר בטורניר מרגש-גם הסיום שלו עם רונלדו, וגם ההתחלה. האוהדים המדהימים, ההצלחה של ווילס ואיסלנד, הבכי של שחקנים שידעו שזאת ההזדמנות אולי האחרונה שלהם (מודריץ’, בופון) אבל גם טורניר ששוב היה בו חוסר צדק ספורטיבי. צרפת הייתה זוכה ראויה, פורטוגל רחוקה מזה.
[/QUOTE]

אני ממש מתחבר לפסקה הראשונה, כשרונאלדו התחיל (וגם כשהוא כבר היה הטוב בעולם) היה המון חן בחוצפה שלו ובשחצנות, בעיקר כי הוא נורא הזכיר את איברה בהתנהגות ובהומור, ככל שהוא נהיה עצום יותר ככה הוא הפך רציני יותר, מתבכיין יותר, אגואיסט ובלתי נסבל בעיניי המון אנשים. היה לי קשה להתחבר לרונאלדו בגלל שלא מצאתי אצלו התרגשות מהמשחק, הרבה יותר לחץ וחגיגות של דושבאג, פה “סיייייי!” ושם “תראו איזה שריר יש לי ברגל”. גם בפורטוגל לא ראיתי ממנו משהו מי יודע מה, אבל בשני המשחקים האחרונים ראית רונאלדו אחר, כזה שמחובר לילד מפעם אבל מצד שני הוא מנהיג ברמה אחרת, נכון, בספרי ההיסטוריה העונה הזאת שלו תנופח מעבר לכל פרופורציה אבל מה זה משנה, מי שראה בעיניים יודע ממי הוא מתרשם יותר וממי פחות.

אני בניגוד אליך לא חושב שהמשחק של פורטוגל מגעיל, אני פשוט חושב שעצוב שנבחרת שהקישור וההתקפה שלה מפוצצים בפי שתיים כישרון מהקישור וההתקפה של הנבחרת האיטלקית (וגם ווילס היא לא וואו) אשכרה נראו כמה רמות מתחתיהם מבחינה התקפית במשך כל הטורניר. ההגנה לעומת זאת הייתה מדהימה, למרות שלא עמדה מול מבחן אימתי וזה ממש ממש מאכזב אותי, ההגנה הייתה טובה אבל המסלול קל מדי.

בנוגע לחוסר צדק, שמע, צרפת לא הבריקה, היא התקשתה יותר מדי כל הטורניר נגד יריבות חלשות, הסיבה היחידה שהופכת אותה לזוכה קצת יותר ראויה זה שהם ניצחו את כל המשחקים וגם את גרמניה בדרך אבל זה לא שהיה פה איזה שוד. אני מאוכזב בסך הכל מהזוכה וממה שקרה בטורניר הזה, פורטוגל לקחה גביע הביתה ולא יותר, זה מסוג הטורניר שבעוד שנים אף אחד לא ישמע עליהם חוץ מהאזכור על התואר של רונאלדו. דשאן עשה המון טעויות, אגב, גריזמן יורד עד לחצי להתחיל התקפות, פוגבה כקשר אחורי (wtf) ואי נתינת דקות למרסיאל שעלתה לו ביכולת חלודה, וזה בלי לדבר על זימונים מתבקשים שוויתר עליהם.

(shum22) #125

[QUOTE=Dovi;1687427]לא רוצה לעשות דיון רונאלדו - מסי אבל ממש לא הצלחתי להתאפק.

אני קורא את התיאור המשתפך על רונאלדו ונזכר שיש אחד בשם מסי שבכל התקופה הזאת גם יודע לקחת כדור 30-40 מטר מהשער והוא לשם שינוי גם זכה באליפויות מקומיות וגביעים וגם באליפויות אירופה וכל זה היה על חשבון אותו רונאלדו.
ובנבחרת?! טוב, אתה גם מודה שתארים זה לא מדד. הרי הוא הוביל את הנבחרת ל3 גמרים וזה שלא זכו זה לא באשמתו.[/QUOTE]

נראה לי שלא הבנת את הנקודה שלי. מה שניסיתי להגיד שדווקא בשיאו רונאלדו לא הביא את ריאל/פורטוגל לתארים בגלל חוסר מזל ודווקא אחרי שיאו המזל הולך איתו.
אגב, אם זה משנה משהו - מבחינתי מסי ורונאלדו הם שני השחקנים הטובים בכל הזמנים.

(Scouser) #126

המשחק אתמול רשום קודם כל על שמו של דשאן. הוא עלה במערך פיפ"א שלא מנצל את היתרונות של מאטווידי ופוגבה - שחקנים שהלחם והחמאה שלהם זה ההצטרפות להתקפה והאיום על השער, מצאו את עצמם אתמול משחקים כקשרים אחוריים סטטיים שלא יכולים לנוע קדימה כדי לא להפקיר את הקישור. אז מה שקרה זה שפוגבה היה מאוד מאוד מרוסן, המעבר מהגנה להתקפה היה זוועתי והתבסס ברובו על מוסא סיסוקו, גריזמן ופאייט בקושי קיבלו כדורים במקומות מסוכנים והכל היה נראה מקרי. יש מצבים שעדיף לוותר על שחקן התקפה כמו ז’ירו ולהכניס שחקן קישור כמו קאנטה רק בשביל להחזיק במרכז השדה ולתת חופש לקשרים שלך. מנגד פורטוגל עם המערך המרגיז הרגיל שלה של 4 קשרים מרכזיים שמצופפים את מרכז המגרש בצורה בלתי נסבלת, מנעו כל אפשרות של משחק מסודר צרפתי. כך קיבלנו עוד שיעמומון יחסי (שכמעט נגמר בדרמה מטורפת עם שער של ז’יניאק בתוספת הזמן).

אני לא אוהב את רונאלדו, אבל אתמול היה לי עצוב. לא כיף לראות משחקי גמר שהשחקנים הטובים ביותר לא על המגרש. עכשיו “המיתוס” של רונאלדו התעצם עוד יותר עם כל ההופעה שלו מחוץ למגרש, ומי יזכור שהוא לא היה השחקן הכי טוב בפורטוגל בטורניר (= כל חוליית ההגנה שלה, בדגש על פפה ופונטה).

אני יוצא מהטורניר הזה עם הרגשה חמוצה בפה שהזוכה לא נמצאת מבחינת יכולת בטופ 3 של הנבחרות שהשתתפו בטורניר (גרמניה, איטליה, צרפת). אבל ככה זה כדורגל.

(ManutdFan) #127

רבים מדברים פה על רונאלדו, פורטוגל ראויה או לא, פפה, פטרישיו. אבל תרשו לי רגע להזכיר את אדר. מהרגע שנכנס ההגנה הצרפתית לא הצליחה להסתדר איתו. אני לא מדבר מבחינת מצבים וסכנה לשער, יותר מבחינת כדורי גובה והחזקה בכדור. הוא ניצח כל כדור גובה כזה והכניס אוויר בריאות של החברים שלו. ואת זה הוא קינח עם שער נהדר. הצרפתים לא ידעו איך לאכול אותו. מגיע לו המון קרדיט, קרדיט לדעתי שהוא לא מקבל כורח הנסיבות.

(El Rojo) #128

מאז שאדר-חלוץ נוסף, נכנס, היכולת של פורטוגל השתפרה מאד. בלי להוריד מהשער הנהדר הטיימינג של החילוף היה מושלם ופורטוגל הייתה הרבה יותר מסוכנת ועל כך סנטוס צריך לקבל את מלוא המחמאות.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

(Shusaku) #129

[QUOTE=Niro;1687369]הקיץ הזה הוכיח סופית ושם קץ לכל הדיונים הנבובים האלה: כריסטיאנו רונאלדו גדול יותר ממסי ושיחנקו כל המלעיזים והקנאיםםםםם!!!1

הכותב ציני.[/QUOTE]
אתה אולי ציני, אבל הישראלי הממוצע שמבין בכדורגל בערך כמו שאני מבין בפוטבול (משחק ממש מהנה לצפייה, אבל אני לא באמת מבין מה הולך שם) מדבר על זה בכמה ימים האחרונים. אשכרה שמעתי אנשים שאומרים שרונאלדו כל כך ווינר שהוא מנצח אפילו כשהוא לא במגרש. שהוא לעומת מסי לא נעלם בגמרים. כל מיני דברים הזויים כאלה.

(Footy) #130

רונאלדו עם התואר הזה סופית נכנס לרשימה של הגדולים ביותר וגם יש לו משהו שלמסי אין - תואר עם הנבחרת בחצי מהזדמנויות.

(אסף-בארסה) #131

פוטי, מי קבע את הקריטריונים לרשימה הזאת? אולי זו הרשימה הפרטית שלך.

א. רונאלדו שלא זכה ביורו ב-2012 היה שחקן הרבה יותר טוב מרונאלדו הנוכחי.
ב. אם אדר בועט לקורה רונאלדו שחקן פחות טוב? אם היגוואין מבקיע את המצב שלו מול גרמניה מסי שחקן יותר גדול? מה הקשר?

אין לי בעיה עם אנשים שמעדיפים או חושבים שרונאלדו שחקן טוב ממסי לאורך הקריירה, אבל הם חשבו את זה גם אחרי שרונאלדו הודח בשלב הבתים במונדיאל, והיו חושבים את זה גם אם היגוואין מבקיע מול גרמניה ומסי אלוף עולם.

השחקנים האלה משחקים כבר עשור בטופ, אנחנו רואים אותם לכל הפחות פעם בשבוע בכל מסגרת, וזו האינדיקציה ההגיונית היחידה עבור כל אחד להחליט מי עדיף בעיניהם.

אם יש פה מישהו שהחליט שרונאלדו שחקן יותר טוב ממסי בגלל היורו הזה, או היה מחליט שמסי טוב מרונאלדו אם היה מנצח איזה דו קרב פנדלים בקופה/ארגנטינה מנצחת בגמר המונדיאל…הוא פשוט דביל. אין לי מילה אחרת.

(Footy) #132

מסתכלים על קריירה של שחקן, מורשת, איך הוא ייזכר וכו’. שניהם הגדולים בדורנו ואולי בהיסטוריה.
אבל רשמית רונאלדו נכנס לשם בגלל התואר בנבחרת. נכון שהרבה אומרים שהם היחידים שלא צריכים לזכות במונדיאל כדי להיות מהטובים אי פעם.
רונאלדו בגיל 23 ביונייטד היה אולי השחקן הכי גדול שראיתי והכי שלם שראיתי, עדיין לא ראיתי שחקן שהיה כל כך בוגר לגילו ופשוט היה מעולה בכל דבר שעשה, בריאל הוא העצים את עצמו בכל מה שנוגע לכיבוש שערים.
השחקן הטוב בעולם כרגע … זה לא באמת משנה, באוקטובר שמסי היה פצוע ניימאר היה בכושר הטוב בעולם עד שמסי חזר מפציעה והוא שוב היה בצל הענקי שלו.
משנה איך תיזכר בסופו של דבר לאחר שתפרוש.

מסי איך שלא תסתכל על זה וגם הוא יודע את זה(ובגלל זה כל כך כאב לו שהוא החליט לפרוש) אם לא יצליח להביא לארגנטינה תואר תישאר לו כוכבית על הקריירה במיוחד לאחר 4 הפסדים בגמר עם ארגנטינה.
לא הייתי אומר את זה לפני הגמר האחרון נגד צ’ילה, כי גם החמצת הפנדל משאירה כתם על הקריירה הגדולה שלו.

אבל אני עדיין לא מסכם את הקריירות שלהם, אני נהנה משניהם כי יש ממה, אני האחרון שעושה את השוואות האלו אבל אחרי קיץ נדיר כזה שבו ארגנטינה שוב מפסידה בגמר ופורטוגל זוכה ביורו כמעט בלתי אפשרי לא לחשוב על זה.
אני אישית חושב שמסי יחזור לנבחרת וארגנטינה תהיה אחת מהמועמדות החזקות לזכייה במונדיאל כמו תמיד.

חס וחלילה לא רציתי לעצבן או לזלזל באף אחד.

(אסף-בארסה) #133

שוב, מה זה רשמית? יש איזה ארגון שמחליט על כך והוציא הודעה רשמית שרונאלדו נכנס ״לרשימת הגדולים״ ומסי בחוץ?

האם קרויף ודי סטפאנו לא נמצאים ברשימה הרשמית הזאת?

וכן, זה כתם עבורו לקריירה. הוא בהחלט רצה לזכות בתואר עם הנבחרת שלו וזה משהו שחסר לו. מה הקשר לבין זה ולגבי היכולת המקצועית שלו לאורך כל הקריירה?

גם למראדונה ולרונאלדו השמן יש כתם שלא זכה בצ׳מפיונס, גם לפלה יש כתם שלא שיחק בכלל באירופה, גם לרונאלדו יש כתם שזכה באליפות אחת ב-7 שנים עם ריאל, גם לערן זהבי יש כתם שלא הצליח באירופה.

(shum22) #134

[QUOTE=אסף-בארסה;1687705]שוב, מה זה רשמית? יש איזה ארגון שמחליט על כך והוציא הודעה רשמית שרונאלדו נכנס ״לרשימת הגדולים״ ומסי בחוץ?

האם קרויף ודי סטפאנו לא נמצאים ברשימה הרשמית הזאת?

וכן, זה כתם עבורו לקריירה. הוא בהחלט רצה לזכות בתואר עם הנבחרת שלו וזה משהו שחסר לו. מה הקשר לבין זה ולגבי היכולת המקצועית שלו לאורך כל הקריירה?

גם למראדונה ולרונאלדו השמן יש כתם שלא זכה בצ׳מפיונס, גם לפלה יש כתם שלא שיחק בכלל באירופה, גם לרונאלדו יש כתם שזכה באליפות אחת ב-7 שנים עם ריאל, גם לערן זהבי יש כתם שלא הצליח באירופה.[/QUOTE]

אני חושב שרונאלדו הצטרף לשם “רשמית” בגמר היורו ומסי הצטרף לשם “רשמית” כבר לפני שנתיים-שלוש. מבחינתי רונאלדו תמיד היה טוב ממסי ולא הייתי משנה את דעתי גם אם מסי היה מביא מונדיאל + 2 קופה, אבל מבחינת איך שהוא יזכר אחרי הפרישה רונאלדו הוסיף לשם שלו הילה מסוימת. אני חושב שאחרי הזכייה ביורו אפשר להוסיף אותו ביותר קלות לרשימת: מסי, מראדונה, פלה. כל אחד עם הכוכבית שלו, כפי שציינת.

(אסף-בארסה) #135

לגיטימי לגמרי שאתה חושב שרונאלדו תמיד היה טוב ממסי גם אם היה זוכה במונדיאל, ואני מכבד את דרך החשיבה שלך, רק לא הבנתי אם חשבת כך תמיד למה היית צריך את גמר היורו בשביל להכניס את רונאלדו לרשימת גדולי כל הזמנים.

או לחלופין למה מסי שם בעיניך כבר לפני שלוש שנים בלי תואר בנבחרת, ועוד שבעיניך רונאלדו היה טוב ממנו לאורך כל הקריירה.

(Ehud) #136

חברים, זה תרד של גמר יורו, לא תרד של מסי-רונאלדו והגדולים בכל הזמנים, אנא ממכם זה דיון חפור ומאוס ולא מתאים לפה.

(shum22) #137

[QUOTE=Ehud;1687825]חברים, זה תרד של גמר יורו, לא תרד של מסי-רונאלדו והגדולים בכל הזמנים, אנא ממכם זה דיון חפור ומאוס ולא מתאים לפה.[/QUOTE]

אני רוצה לדבר על רונאלדו ברשימת הגדולים בהיסטוריה אחרי הגמר ולא על ההשוואה בינו לבין מסי. אי אפשר להימנע מכך שהזכייה של רונאלדו היא הסיפור הגדול של הזכייה של פורטוגל.

בקשר למה שכתב אסף - התכוונתי לכך שרונאלדו מצטרף/מתקרב לשם בשאלה “מי גדול יותר” ולא “מי טוב יותר”. מבחינתי שניהם כבר לפני 3-4 שנים קיבעו את עצמם בתור שני הטובים ביותר, ואת זה אני אומר בלי שראיתי את מראדונה ופלה. להסתכל על כמה הם טובים יותר מהשחקן השלישי הטוב בעולם ועל הדומיננטיות שלהם בתור שני השחקנים הטובים בעולם במשך 10 (!) שנים ברציפות מספיק לי.

זו הודעתי האחרונה בנושא אם אין לזה מקום :slight_smile: