גמר יורו 2016 :: פורטוגל אלופת אירופה לאחר 0-1 בהארכה על צרפת!

(Carvajal) #94

[QUOTE=chelsea777;1687333][RIGHT]בוא אשאל אתכם את השאלה הבאה. מי שרוצה לענות, אני אשמח:

אם אופ"א הייתה מחליטה שהמארחת מתחילה היישר משלב שמינית הגמר. וצרפת הייתה מנצחת את ארבעת המשחקים וזוכה. זה היה ראוי? הרי זה חוקי, והיא עשתה את מה שנדרש ממנה. מצד שני, זה קריטריון שנותן לה עדיפות על פני אחרות.

מה אתם אומרים?[/RIGHT][/QUOTE]
מה ההבדל המהותי בין לתת לנבחרת להתחיל בשלב הבתים בלי צורך במוקדמות לבין התחלה אוטומטית בשמינית הגמר?

זה גם הרבה יותר מסובך להגדיר מול מי המארחת תשחק בשמינית.

Sent from my A0001 using Tapatalk

(shum22) #95

[QUOTE=chelsea777;1687341]יפה אמרת, לשם רציתי שתגיע.

וזה שנבחרת מבית X עולה בזכות הפרש שערים עדיף מנבחרת בבית Y, למרות ששתייהן שיחקו מול נבחרות שונות, זה ספורטיבי? הרי עלייה מהמקום הראשון והשני לא קשורה לבתים אחרים, עלייה מהמקום השלישי, כן. למרות שלשחק מול צרפת, רומניה ושוויץ למשל, זה לא ממש שווה למשחקים מול הונגריה, איסלנד ואוסטריה, בטח לפי חישובים על הנייר לפני היורו.[/QUOTE]

באותה מידה אפשר לטעון שזה לא הוגן שנבחרת אחת עולה מהמקום השני עם 3 נק’ ונבחרת אחת עפה מהמקום השלישי עם 3 נק’. איך היא אשמה בתוצאות של הקבוצות האחרות? זה הכדורגל. הרגשתי צורך להגיב לך כי אני מרגיש שאפילו אתה לא מאמין במה שאתה כותב. הרי אתה יודע שפורטוגל הייתה הנבחרת הכי טובה בבית שלה, אתה יודע שאם לא היה את העניין עם המקום השלישי פורטוגל אולי היו משיגים את הניצחון מול הונגריה והכי חשוב - אתה יודע שזה סופר לא רלוונטי אחרי שהיא עברה את קרואטיה, פולין, ויילס וצרפת. נכון, פורטוגל לא הייתה הנבחרת הכי טובה, אבל היא בטח הייתה אחת הטובות וזה בסה"כ טורניר נוקאאוט. על מה הבכי? ב-2004 היא הייתה אחלה נבחרת והיא לא זכתה, כנ"ל 2006, כנ"ל 2012 - אז הנה עכשיו היא זוכה, למה לא?

(chelsea777) #96

[QUOTE=gan2;1687345]אני מבין מה אתה אומר, אבל זה פשוט טיעון גרוע. אין שיוויוניות מוחלטת מעצם זה שכל נבחרת מתמודדת מול נבחרות אחרות. לא משנה אם זה בהפרש שערים או בעלייה ממקום ראשון או שני או בדו קרב במשחקי נוקאאוט. ככה עובד טורניר בפורמט הזה.[/QUOTE]

אבל עדיין, עלייה ממקום ראשון או שני לוקחת בחשבון את ההישגים של אותה נבחרת בלבד. יש לך הזדמנות שווה לשחק מול היריבות שלך ולקחת מולן נקודות. נכון שמדובר על נבחרות שונות בכל בית, אבל מבחינת הבית עצמו, כיחידה בודדת, יש בזה ספורטיביות. ברגע שמשווים את ההישגים שלך להישגים של מישהו אחר, אך שניכם שיחקתם מול יריבות שונות, אין לך אופצייה לשלוט על המצב, בצורה ספורטיבית.

(Sami_h) #97

פורטוגל היא אלופה ראויה ביותר. נקודה.

הרגע היחיד שהיה להם מזל עצום זה השער האיסלנדי שהעביר אותם לצד הקל יותר של ההגרלה.
כל דיבור על 3 תוצאות תיקו או מקום שלישי אלה שטויות. החוקים היו ידועים ומוסכמים על כולם אז לדבר על זה בדיעבד כשקבוצה שמסיימת במקום השלישי ‘מעיזה’ לזכות זה לא רציני. אני מסכים שיש לחזור לטורניר של 16 קבוצות כי הפורמט הזה נוראי והרס את היורו לדעתי.

פורטוגל שיחקה באליפות הזו בלי חלוצים וראינו במשחק של גרמניה בחצי הגמר כמה זה קשה. אבל הייתה לה הגנה אדירה בהנהגת פפה העצום שנתן טורניר ממש היסטורי לדעתי, ותכלס, בטורניר נוק אאוט זוכים קודם כל בעזרת הגנת ברזל ואז בלחימה.

פורטוגל סיימה את כל משחקיה בקרישנדו אדיר וזה קורה כי 1. לשחקניה יש כושר גופני נהדר 2. סאנטוס מאמן ענק ששיפר את הנבחרת תוך כדי תנועה ומעל הכל עשה חילופים טובים והתאמות מושלמות תוך כדי משחק שבסוף ניצחו לו את המשחקים.

אני לא אוהד של רונאלדו, אבל הרגעים האלה שהוא שובר את התדמית שלו ומראה מי הוא באמת אלה הם רגעים שובי לב ומרתקים כאחד. שחקן ענק ואגדי שפשוט מגיע לו התואר הזה כמו שמגיע לכל הנבחרת הלוחמנית הזו עם הלב הענק.
והערב הם הראו שהם קבוצה ולא שחקן אחד.

נקודה מעניינת העונה:
באלופות אתלטי העיפה את התותחים הכבדים ברסה וביירן, לדעתי נשחקה מנטלית ולא נשאר לה מספיק כוח לגמר.
אותו סיפור עם גולדן סטייט בגמר שהעיפה את הת’נדרס שהעיפו את הספרס ובסוף קרסה מנטלית אחרי שהובילה 3 1 בגמר.
והנה פורטוגל שבאה מהצד הקל יחסית של ההגרלה וניצחה את השורדת של הצד הקשה.

(Merengue) #98

לא הולך לאברה עם גמרים אירופים.
ליגת האלופות :
2004 - הפסד
2008 - [B]ניצחון[/B]
2009- הפסד
2011- הפסד
2015- הפסד

יורו :
2016- הפסד

מישהו זוכר אם הוא היה בסגל צרפת במונדיאל 2006 ?

(chelsea777) #99

ואם אצא רגע מפורטוגל ואעבור לצרפת:

ניהול משחק רע של דשאן, ולא בפעם הראשונה ביורו הזה. לצערי, חייב לאמר שהוא מאמן בינוני למדי. ההוצאה של פאייה הייתה טעות. הוא שחקן שיכול לנצח משחק ברגע, והוא הוכיח את זה. להוציא אותו 20 דקות לפני הארכה זו פשוט טעות.

וגם, הכניסה של מרסיאל הייתה מאוחרת. היה צריך להכנס הכי מאוחר, בתחילת ההארכה.

לדשאן חלק גדול בהפסד היום. לצרפת יש נבחרת נהדת, ויש הרבה מה לקחת, אבל גם המון מה לשפר. לפחות היא חזרה למקום שלה בשורת הנבחרות הגדולות בעולם.

(Robbie Fowler) #100

[QUOTE=chelsea777;1687341]יפה אמרת, לשם רציתי שתגיע.

וזה שנבחרת מבית X עולה בזכות הפרש שערים עדיף מנבחרת בבית Y, למרות ששתייהן שיחקו מול נבחרות שונות, זה ספורטיבי? הרי עלייה מהמקום הראשון והשני לא קשורה לבתים אחרים, עלייה מהמקום השלישי, כן. למרות שלשחק מול צרפת, רומניה ושוויץ למשל, זה לא ממש שווה למשחקים מול הונגריה, איסלנד ואוסטריה, בטח לפי חישובים על הנייר לפני היורו.[/QUOTE]

צ’לסי777, אני מבין שאתה מבואס, אבל אתה יודע טוב מאוד שזו לא השוואה נכונה. יש חוקים לטורניר שלפיהם נקבע המיקום. אף אחד לא שינה את החוקים במהלך התחרות כדי לעזור לנבחרת מסוימת. העובדה שפורטוגל עלתה בגלל הפרש שערים היא לא איזה מעשה בלתי ספורטיבי כמו למשל לתת לנבחרת לשחק פחת משחקים מיריבותיה או להכריע עונה שלמה על משחק אחד (טורניר של 6-7 משחקים כן- אבל לא עונה שלמה. בכל מקרה זה כבר דיון אחר).

בלי קשר אני חושב שצריך לחזור ל- 16 נבחרות כי יש כאן יותר מדי נבחרות וגם המספר הוא לא כפולה של 2 אז יש את העניין המעצבן הזה עם המקום השלישי. אבל כל עוד הטורניר הוא כזה אף נבחרת לא קיבלה יתרון בלתי הוגן ולכן הכל טוב. אגב, ארגנטינה ב- 1990 ואיטליה ב- 1994 הגיעו לגמרי מונדיאלים אחרי שעלו מהמקום השלישי בבית שלהן והתעלו בשלבי ההכרעה. אז פורטוגל ממש לא לבד כאן.

(chelsea777) #101

להשוות הישגים של נבחרת אחת לאלה של אחרת, למרות שהם הושגו מול יריבות שונות - זה לא ספורטיבי, ולא משנה איך תהפוך את זה.

כן אני מבואס, אבל הנקודה על פורטוגל, אמרתי אותה לאורך כל הטורניר. רציתי שהם יעופו כבר מול קרואטיה בגלל פורמט הבתים המבזה הזה.

ומה שהכי מצחיק, שבמידה ופורטוגל לא הייתה עולה, כי אלבניה הייתה מנצחת 3:0 את רומניה או משהו כזה, היינו מדברים על נבחרת פורטוגל כושלת שמבזה את הסמל.

(smer2008) #102

[QUOTE=Parliament;1687343]כמות הבכי והנהי פשוט מצחיקה.
אומרים שהפורמט דפוק ופורטוגל עלתה מהמקום השלישי אחרי איסלנד והונגריה, איזה עלוב ובלה בלה בלה… אבל בואו לא נשכח שלכל מטבע יש שני צדדים.
למשל:
אולי נדבר על זה שצרפת לא הצליחה לנצח נבחרת שסיימה שלישית בבית אחרי הונגריה ואיסלנד?!:wink:

או:

צרפת לא הצליחה להבקיע מול קבוצה שספגה שלישייה מפאקינג הונגריה!

ח’לאס, תשחררו…[/QUOTE]
בדיוק. כפי שאמרתי מקודם, אם צרפת הייתה מנצחת הערב, היא הייתה זוכה בתואר אחרי [B]שני [/B]ניצחנות על קבוצות שסיימו במקום השלישי. אני מאמין שזה לא היה מעניין את גריזמן, דשאן או את פרנסואה הולאן.

[QUOTE=Robbie Fowler;1687354]אגב, [B]ארגנטינה [/B]ב- 1990 ואיטליה ב- 1994 הגיעו לגמרי מונדיאלים אחרי שעלו מהמקום השלישי בבית שלהן והתעלו בשלבי ההכרעה. אז פורטוגל ממש לא לבד כאן.[/QUOTE]
אני שמח שאתה מזכיר את זה. ארגנטינה 1990 גם הזדקקה לפנדלים ברבע הגמר ובחצי הגמר.

(gadi800) #103

אני חושב שפורטוגל שיחקה נורא מסודר ומרשים מול שתי הנבחרות החזקות שהיא פגשה בטורניר, צרפת וקרואטיה. אחרי עלייה קשה מאוד שבהם היא נראתה איום ונורא מול קבוצות לא משהו בכלל, היא באה מול קרואטיה מלהיבה וסגרה אותם לגמרי. המשחק היום לא הפתיע אותי, כי למרות שהיה פחות יעיל, גם פה פורטוגל נתנה משחק זהה כמו נגד קרואטיה.

צרפת מבחינתה, למרות המשחק ההגנתי של פורטוגל כן הגיעה למצבים שלה ולא ניצלה אותם, יכולה להאשים רק את עצמה בהפסד הזה. מה גם, שהדרך שלה לא הייתה מרשימה יותר מפורטוגל, וכאשר פגשה קבוצות קשות לא הרשימה בכלל (גרמניה וכן-פורטוגל)

(hasanElmatador) #104

[QUOTE=Robbie Fowler;1687354]
בלי קשר אני חושב שצריך לחזור ל- 16 נבחרות כי יש כאן יותר מדי נבחרות וגם המספר הוא לא כפולה של 2 אז יש את העניין המעצבן הזה עם המקום השלישי. [/QUOTE]
מצד אחד מסכים שעניין המקום השלישי מעצבן וצריך לפתור אותו בצורה הוגנת לכולם. מצד שני, בלי קשר לזכייה של פורטוגל ולשלבי הנוק-אווט בכלל, נהנתי מאוד משלב הבתים, אולי המעניין ביותר שאני זוכר מטורניר בינלאומי.

אגב, לדעתי הנבחרת שנדפקה באמת היא נבחרת איטליה. זה היה mission impossible מבחינתה. גם בית קשה, גם הגרלה קשה בשמינית שזו השנייה מבית קשה (ספרד-קרואטיה), וגם מסלול מוות. כאשר ראשי בתים אחרים נהנו מהגרלה סבירה ביותר.

(titi camara) #105

אין ספק שפורטוגל מתפתחת לנבחרת ש"לא מנצחת ב-90 דקות" הטובה בעולם…

לא משנה מה יכתבו כאן, לא משנה כמה עוד תירוצים פתטים ימציאו כאן, ההיסטוריה תזכור שפורטוגל של רונאלדו זכתה ביורו 2016 אחרי שזכה בצ’מפיונס חודש וחצי לפני, ההיסטוריה תזכור שב- 2016 רונאלדו זכה בכדור הזהב ה-4 שלו.

רונאלדו ופפה עם עונה ענקית, צ’מפיונס ויורו !

בלי שום קשר לזוכה, לדעתי היה יורו ענקי, נהניתי מכל רגע, הפורמט לדעתי מאוד מוצלח ויש להמשיך איתו.
הנבחרת שהכי מגיע לה זכתה, הלאה ! תחזירו את הכדורגל האמיתי (ליגות והצ’מפיונס) !

אגב…פפה הוא שחקן הטורניר לדעתי.

(SantiagoBernabeu) #107

שני דברים… למה אף אחד לא בכה על כך שנבחרות יכולות לעלות מהמקום השלישי לפני הטורניר? אם זה כזה אבסורד בעיניכם למה דווקא לאחרונה נזכרתם לבכות על זה?

דבר שני, כשאתלטיקו עברה שלבים בצורה מסריחה ולפעמים תוך כדי ניצול חוסר היכולת של השופט לראות דברים רוב הפורום כאן הילל אותם. אמר שהם אנדרדוג ומגיע להם לזכות. למה כשזה פורטוגל לא מגיע להם למרות שהם אנדרדוג ולא היו הכי טובים בטורניר?

למה לצרפת הגיע לנצח נגד גרמניה למרות שהגרמנים שלטו במשחק, ולא הצליחו לכבוש, והיום כשקרה בדיוק אותו דבר רק לכיוון השני זה לא פייר, לא צודק, והגיע לצרפת לנצח? (אני יודע שלא כולם חושבים שהגיע לצרפת לנצח מול גרמניה אבל יש כאלו שכן ואליהם אני פונה).
יש כאן כמה משתמשים שאני מאוד מעריך והם מפתיעים אותי. התבכיינות על חוקי הטורניר, אם ואם, לא מתאים. אני לא שופט אדם בשעת צערו (ואני יודע שאחד מהם אוהד צרפת) אבל באמת, ירדנו לרמה של גנון…

צריך לדעת להפסיד בכבוד. ואני יודע שקל לומר את זה כשאתה בצד המנצח, אבל אני פאקינג לא בצד המנצח, מבחינתי הפסדתי כשרונאלדו נפצע, מזה חששתי לאורך כל הטורניר ואפילו כתבתי כאן מספר פעמים שאני מעדיף שהוא יודח. אבל באמת, כמות השינאה שהבחור הזה צבר היא לא הגיונית. כל כך לא הגיונית שאנשים מתמרמרים כבר מתחילת שמינית הגמר על האפשרות שרונאלדו יזכה. זה פאתטי, זה מביך, וזה לא מתאים לפורום שעד לא מזמן היה איכותי ועדיין שואף להיות כזה. לא מצאתי דיון כזה, כתבה כזאת או משהו בסגנון בשום מקום מכובד אחר, למרות שכאן בפורום זה הנושא הראשי כבר כמה שבועות.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

(chelsea777) #108

[RIGHT]למה לצרפת הגיע לנצח נגד גרמניה למרות שהגרמנים שלטו במשחק, ולא הצליחו לכבוש, והיום כשקרה בדיוק אותו דבר רק לכיוון השני זה לא פייר, לא צודק, והגיע לצרפת לנצח? (אני יודע שלא כולם חושבים שהגיע לצרפת לנצח מול גרמניה אבל יש כאלו שכן ואליהם אני פונה).

[/RIGHT]

תחושה שכזאת שאתה מדבר אלי. ואני אענה על שני דברים. קודם כל, מה שהדגשתי. אחרי המשחק מול גרמניה, הבאתי את כמות ההזדמנויות של שתי הנבחרות. נכון שזה לא תמיד מדד שמשקף, אך עדיין. 16 צרפת, 17 גרמניה. 7 של צרפת למסגרת, 6 של גרמניה. רק אומר שפורטוגל בעטה היום בעיטה ראשונה למסגרת בדקה ה- 80 (לפי ספורט 5, מאמין שזה נכון), ובלי לבדוק, אני בטוח שצרפת הגיעה להרבה יותר הזדמנויות מפורטוגל. חוץ מזה, ניתוח טקטי של שני המשחקים זה כבר דבר אחר.

דבר שני. אתה מדבר על ה"אם ואם" שציינתי כאן. תראה, נכון שככה לא עובד כדורגל, ואני אחד החסידים של מבחן התוצאה, ואי אפשר לקחת את זה לפורטוגל. בתור אוהד צ’לסי זה פשוט לא יהיה אובייקטיבי. אך עדיין. כבר אחרי שלב הבתים סלדתי מפורטוגל, והכל רשום פה בפורום, ככה שאין קשר להפסד היום. ובאמת, האם ואם שנתתי, היה על דבר שלא קשור לפורטוגל בכלל. מה היה קורה, אם אלבניה הייתה מנצחת את רומניה בהפרש גבוה יותר. פורטוגל לא הייתה עולה. על מה היית מדבר אז? זה הכל.

(Niro) #109

הקיץ הזה הוכיח סופית ושם קץ לכל הדיונים הנבובים האלה: כריסטיאנו רונאלדו גדול יותר ממסי ושיחנקו כל המלעיזים והקנאיםםםםם!!!1

הכותב ציני.

(SantiagoBernabeu) #110

כמות ההזדמנויות לא משקפת בכלל. גרמניה טיילה ברחבה הצרפתית ולא בעטה לשער. במחצית הראשונה היא בקושי עברה את החצי ובכל זאת קיבלה פנדל שבתכלס, העבירה לא היתה קשורה לשטף המשחק ולא באמת השיגה יתרון גדול לגרמניה. במחצית השניה גרמניה הפקירה את ההגנה יותר, וזה איפשר לגריזמן לצאת למתפרצות שלו.
עדיין, בעיקר במחצית הראשונה, גרמניה אכלה את צרפת בכל פרמטר.

אני יודע שסלדת מפורטוגל, אבל יש הבדל בין לא לאהוב קבוצה או נבחרת לבין לגמד הישג אדיר שהם עשו, שאחרי הכל זו קבוצה של שחקנים בינונים פלוס שעבדו מאוד קשה, והקריבו מה שאף נבחרת לא הקריבה (תרשה לי לשכוח לרגע את ווילס ואיסלנד), נלחמו פעם אחר פעם 120 דקות בלי להרים ידיים והכוכב שלהם נפצע אחרי 20 דקות בגמר.

שוב, אני לא חושב שאפשר לשפוט אדם במצב כזה ולכן אני לא שופט אותך (ולא אף אדם אחר) על הירידה לקטנות האלה. אם אלבניה היתה מנצחת את רומניה ומה הייתי אומר אז זה לא אקטואלי מכיוון שזה לא קרה, וכן הלאה.

לצרפת יש בסיס צעיר מאוד טוב, החל מהבלמים דרך הקישור ועד להתקפה. בשנים הבאות הם יהיו אחת הנבחרות הפייבוריטיות בכל טורניר לקחת את התואר. זה היה הטורניר הראשון שכל הצעירים האלו שיחקו ביחד, בפעם הבאה הניסיון כבר יעשה את שלו. וראן, אומטיטי, פוגבה, קאנטה, גריזמן, קומאן מארסיאל וכן הלאה. הפעם לא הלך, תמיד יש את הפעם הבאה.

(SantiagoBernabeu) #112

אממ להגיד שבשבילך הם לא אלופי אירופה ולא משנה מה יגידו כולם, זה כן לבטל.
לזכות בתואר לא צריך להוכיח עליונות, צריך לנצח משחקים.
שלב בתים רע שבו היה להם הרבה חוסר מזל (אם כבר מדברים על מזל) שבהם היא שלטה בכל המשחקים ורק אלוהים יודע למה הם לא ניצחו.
להגיד שאתה בתור צופה אובייקטיבי יכול לגמד את ההישג שלהם זו הנחה מוטעית. הם יעשו הכל כדי להביא את הגביע, ובדרך חוקית לחלוטין.
לא חייב להלל, אבל גם לא להתחיל להאשים את אופא בכך שפורטוגל זכתה והכל בולשיט.

אם אלבניה היתה מנצחת את סלובניה אז לא היינו מדברים עכשיו על זה. אבל סלובקיה לא ניצחה את הונגריה וזה מה שקרה. קיצר, לא אקטואלי. גם אם איסלנד לא היתה מבקיעה שער היסטורי בשניה האחרונה מול נבחרת השקר האחרת שהיתה שם בבית (אוסטריה?) אז פורטוגל היתה עולה מהמקום השני בכלל. אם ואם. לא נגמור עם זה.

(chelsea777) #113

אני באמת עייף אז נראה לי שאני אסיים את זה, כי ככל הנראה לא נגיע לעמק השווה בעניין הזה:

יש לזכות ביורו, ואת זה פורטוגל עשתה. התואר “אלופי אירופה” נצמד אליו, ובסיטואציה הזאת אני מבחינתי מסרב לקבל אותו על פורטוגל. הם לא היו מספיק טובים, הם לא עשו משהו שיזכה אותם בהילה הזאת. לא עשו שום דבר אדיר. שלב בתים רע, ניצחונות דחוקים על קרואטיה ופולין, ניצחון אחד על ווילס ועוד אחד על צרפת. חוץ מהחצי, הכל דחוק ובשיניים. היא לא הכי טוב באירופה וגם לא ממש קרובה לזה. אז למה אני חייב לקבל את הטייטל הזה עליהם? שגרמניה זכתה במונדיאל האחרון, זה היה הכי מוצדק שיש. שספרד זכתה בשלושת התארים שלה ב- 2008-2012, זה היה הכי מוצדק שיש. גם אם התקשתה פה ושם, היא עברה נבחרות גדולות, ולרוב הציגה את הכדורגל הטוב ביותר. אבל אני לא בא לשכנע אותך או מישהו אחר. זו ההרגשה האישית שלי. פורטוגל שוחה בבינוניות. זו עובדה. שער בדקה ה- 116 שנייה אחרי שהכדור פגע בעמוד של פטריסיו. פנדלים מול פולין… נו באמת, אלופה מדהימה. אני יודע שזה נשמע מוזר, אבל באמת תנסה להבין על מה אני מדבר. קשה להעביר תחושות לכתב, ואני מנסה לעשות את זה בצורה הכי סבירה שיש.

אגב, למען ההגינות, גם אם צרפת הייתה זוכה אפשר היה לומר שהיא עשתה דרך קלה יחסית, פרט לגרמניה. אבל, לפחות היא לא התקשתה כמו פורטוגל. גם בשלב הבתים שהיה חלש יותר מבחינת יכולת, היא הצליחה לנצח פעמיים ולסיים ראשונה. אחר כך, מול אירלנד עשתה מכבש, את איסלנד היא פירקה, ומול גרמניה גם הצליחה לעשות מה שהיא צריכה. גרמניה. אלופת העולם. לא קרואטיה ולא פולין. עם כל הכבוד לשתיהן.

לילה טוב (או בוקר טוב בעצם)

(Oleguer 23) #115

השיטה הנכונה ליורו עם 24 קבוצות לא תקרה כי היא מקצרת את הטורניר ומביאה פחות כסף. אבל 8 בתים עם 3 נבחרות בכל בית, במיוחד כשביורו 2020 זה 3 משחקים שישוחקו באותו אזור. 8 מנצחות בתים, ישר לרבע גמר שאליו יגיעו הקבוצות הטובות ביותר וזהו, מקסימום יעשו 2 עולות מכל בית כי זה אופ"א. אין כאן חוסר שוויון, בכל בית אותו מספר של עולות, ואין חישובים מפגרים של מקום שלישי.

ומילה על כריסטיאנו רונאלדו, מגיע לו להוסיף לרשימת התארים תואר עם נבחרת פורטוגל. אני לא בטוח מה היה קורה למשחק אם הוא היה נשאר, אבל אני לא בטוח אם הוא היה אפילו השחקן הכי טוב של הנבחרת בטורניר, אבל הוא קפטן, ותרומה אפשר לתת גם בלי לשחק, ונקודה חיובית מהטורניר הוא השיג.

פורטוגל זו נבחרת. יש נבחרות שמצפים מהכוכבים שלהם לסחוב אותן חצי מגרש על הגמר ולנצח לבד. חלק עושים את זה עד לגמר, אבל בשורה התחתונה: אי אפשר לזכות בתארים רק בגלל השמות שיש לך בנבחרת. להגיד שפורטוגל תעשה מה שתעשה רק כי יש לה את כריסטיאנו רונאלדו, זה לא נכון. כי כריסטיאנו רונאלדו צריך שוער, צריך בלם, צריך קשר, צריך פרטנרים. שחקן לא יכול לבשל לעצמו שערים. זה לא משנה אם כריסטיאנו רונאלדו היה משחק עם מסי, מראדונה, פלה וקרויף ביחד באותו משחק כאילו שזה CLASSIC 11 בפיפא, כל עוד אין מאמן שמאחד אותם.

היה אחלה יורו בסה"כ, נהניתי מאוד מטורניר המוקדמות אגב, שהיה מסודר כמו ליגת האלופות, מספר קבוע של משחקים משוחקים ביחד, ערוץ קיבוץ, אני נהניתי. היורו עצמו קצת איכזב, בכלל לא ראיתי את כל המשחקים וברב המשחקים המאוחרים הלכתי לישון. אני יותר בן אדם של תוצאות לרב, ואני נהנה מהכדורגל כשזה נוגע לתוצאות. בכל זאת, אני עוקב אחרי ליגות נמוכות בלי לראות משחקים. אני מצליח להנות גם מכדורגל ישראלי ככה. היו תוצאות, היו הפתעות, אבל בשביל משחקים ללא דרמה שנגמרים ב1-0 זה אכזבה, כי התיישבתי לראות, השקעתי שעתיים למשחקים כאלה. הדוגמה הכי טובה למשחק שעדיף להתעורר בדקות האחרונות שלו זה דווקא גמר הקופה, התעוררתי ב3 כדי להרדם מול הטלוויזיה.

לא התלהבתי במהלך היורו כמו שהתלהבתי מהמונדיאל, במיוחד במונדיאל האחרון נהניתי. אני מחכה עכשיו למונדיאל ברוסיה, שם יעלו נבחרות טובות באמת, וליורו 2020, אליו אני מחכה דווקא בגלל שיטת המוקדמות החדשה (ליגת האומות, או איך שלא קוראים לזה בעברית).

(Robbie Fowler) #116

לא ברור לי איך עוד לא דובר בשום מקום על ז’וזה פונטה. הבנאדם בן 32, ערך את הופעת הבכורה בנבחרת לפני פחות משנתיים ובשנת 2010 הוא שיחק בליגה השלישית באנגליה!! שיחק בק.פאלאס כשהיתה בצ’מפיונשיפ ואז חתם בסאות’המפטון כשהיתה בליגה השלישית, ויחד איתה חווה את כל שלבי הרנסאנס האדיר- עליית שתי ליגות עד הפרמיירליג ותקיעת יתד כקבוצת מרכז טבלה-שולי צמרת לגיטימית. בשנתיים האחרונות פונטה גם הפך להיות הקפטן של סוטון. את הטורניר הזה הוא לא פתח אבל במסגרת ההתאמות המהוללות (ובצדק גמור כמובן) של סאנטוס בהגנה אחרי שלב הבתים, הוא החליף את קארבליו קשישא והיה אחד האחראים המרכזיים לייצוב ההגנה הפורטוגזית. אחד מעמודי התווך הרציניים של הזכייה הזו לצד רונאלדו, נאני, פפה, רוי פטריסיו ורנאטו.