גמר יורו 2016 :: פורטוגל אלופת אירופה לאחר 0-1 בהארכה על צרפת!

(Ender) #70

[RIGHT]אלופת אירופה שסיימה במקום השלישי בבית מאחוריי איסלנד והונגריה.

(מזל טוב, זכו לפי החוקים, לא צריכים להתנצל שהיה להם מזל, אלופת אירופה לא חייבת להיות הקבוצה הכי טובה באירופה, הכל נכון)[/RIGHT]

(Pedja Mijatovic) #71

דווקא פורטוגל אחת הזוכות הראויות שאני זוכר. הראו קבוצתיות כמעט מושלמת לאורך הטורניר, בטח להתחשב בעובדה שזאת נבחרת ולא קבוצה מאומנת. נלחמו עם כל טיפת מיץ שהיתה להם גם אחרי 3 הארכות, ובעיקר הוציאו המון מהמעט שהיה להם כי הם פשוט רצו הכי הרבה. הגנה מושלמת בהובלת פפה, שהוכיח הערב פעם נוספת שהוא כנראה הבלם הטוב ביותר בעולם, פונטה הענק, ושני מגנים שאני אישית לא הכרתי לפני ונתנו 200%. לא זוכר מתי ראיתי אי פעם שחקן מקצועי שמקיא ממאמץ בסוף משחק, וזה אומר הכל על איש המשחק הערב. פורטוגל הגיעה לגמר בעיקר בזכות רונאלדו, אחת מאגדות הכדורגל הגדולות בכל הזמנים, וניצחה בו מול הנבחרת המארחת בלעדיו. מה יותר ראוי מזה?
אני לא חושב שיש עוד נבחרת אחת בעולם שהייתה מנצחת את המשחק הזה לאור ההתפתחות. כמו גם שאני לא חושב שהייתה נבחרת שמצליחה לחזור 3 פעמים מפיגור כדי לעלות לשמינית גמר.
משחק ברמת כדורגל נמוכה ביותר, במיוחד מצרפת שממנה ציפיתי להמון, וארשום את דעתי על ההסרחה שלהם בהמשך. מה שכן, זה אחד הגמרים שיזכרו לי בצורה הטובה ביותר, לא חושב שאי פעם אשכח את המערבולת רגשות שעברתי, זאת מבלי לאהוד את פורטוגל בכלל. אני בטוח שאני לא היחיד.
מצחיק לבוא בטענות ליכולת של פורטוגל כשהיא עמדה בצורה שווה ואולי אף יותר טובה עם שתי הנבחרות הכי מרשימות בטורניר, קרואטיה וצרפת בלי רונאלדו, בנוסף כמובן לויילס ופולין.

(chelsea777) #72

[QUOTE=il Diavolo;1687306]עוד פרט מינורי שאנשים אוהבים להתעלם ממנו: פורטוגל לא הפסידה ביורו. בכלל. ב-7 משחקים.

שוב, היא גם לא הייתה הכי טובה אבל אם הנבחרת הכי טובה הייתה זוכה תמיד - לגרמניה לא היה מקום בארון התארים.[/QUOTE]

להגיד על הזוכה שהיא לא הפסידה, זו לא חוכמה גדולה. אבל היא גם לא ניצחה. אלוהים, גם ב- 120, היא לא ניצחה ארבעה מתוך שבעה משחקים. וזה, לא דבר לגיטימי לזוכה של טורניר גדולה.

(HJKL) #75

[QUOTE=El_Dios;1687302]הגמר היה מן סיכום של היורו - כדורגל בינוני שמוכרע עם שער דרמטי לקראת הסיום. אני מאוד מקווה שיחזרו לפורמט הקודם ביורו הבא (ועל הדרך יורידו גם את פריסת המשחקים על חצי אירופה).[/QUOTE]

מניח שעוד נדון על הפורמט של הטורניר, אבל בקטנה - אני חצי מסכים. טורניר של 16 היה יותר מהנה מהטורניר הזה, אין ספק.
רק תמיד שיש דיונים כאלו אני אומר שצריך להיות מציאותיים, כל שינוי שיגרור אובדן הכנסות הוא לא מציאותי. כנראה שלא נחזור ל16 נבחרות לעולם. (אגב, רק היום פורסמה שמועה שמיצ׳ל סלגדו זרק איפשהו שהוא השתתף בסקר בין שחקני עבר - על הרעיון להגדיל את המונדיאל ל40 נבחרות…)

לדעתי צריך לקחת את פריסת המשחקים על כל אירופה כהזדמנות. אנחנו רואים שהרמה בכדורגל הנבחרות סובלת מחוסר התיאום בין השחקנים. העלו את הרעיון הזה בעבר, אבל אני חושב שביטול כל התאריכים של משחקי המוקדמות של הנבחרות באמצע העונה ולהעביר אותם הרבה יותר קרוב למועד הטורניר עצמו זה הרעיון הנכון. זה יתן יותר זמן לנבחרות לשחק באופן רצוף. זה יוסיף קצת יוקרה למשחקי המוקדמות כי זה יהיה סוג של קדם-טורניר. המועדונים הגדולים באירופה בוודאי ישמחו לא לתת את השחקנים שלהם באמצע העונה.

(BannedT) #76

[QUOTE=אוהד כדורגל;1687312]יופי, אבל פוגבה הגיע למצבים בהם יכל ליצור משהו בעמדות התקפיות ובפועל לא יצר כלום, גם בגמר ליגת האלופות נגד ברצלונה הוא היה קשר אחורי ? לא זוכר בדיוק, אני כן זוכר שהוא לא היה פאקטור במשחק הזה, גם בחצי הגמר נגד ריאל מדריד הוא לא ממש היה פאקטור, מועדון שישלם 100 מיליון גם אם זה כולל סעיף שחרור, זה ללא ספק אווילי להביא אותו. שחקן שמשחק באדישות כזו לא ראוי להאדרה לה הוא זוכה, תתמודד.[/QUOTE]

אין לי עם מה להתמודד, הוא באמת לא היה בולט במשחקים שציינת, הוא גם נזרק אחרי פציעה למשחק השני בלבד מול ריאל (נפצע במשחק השני מול דורטמונד). לא שיובה הייתה טובה במיוחד מול בארסה (ואפילו ריאל) באופן כללי, פירלו בכלל היה רע בעונה הזאת אבל לא ממש דיברו על זה. היום הוא סורס לחלוטין, אני לא מבין מה רצית או ציפית שיעשה כשמטווידי וסיסוקו למעלה, המגנים למעלה והתפקיד שלו זה להישאר עם הבלמים. אני באמת לא יודע אם אתה זוכר את המונדיאל הקודם אבל גם שם הוא היה מאוד מוגבל מבחינה התקפית, דשאן משתמש בו כקשר אחורי.
פוגבה ילד בן 23, אני יכול לספר לך על גמרים וחצאי גמרים שרונאלדו לא היה בהם פאקטור, בשתי הזכיות האחרונות של ריאל בצ’מפיונס למשל אני לא זוכר אותו עושה משהו מיוחד אבל בגלל שהוא הוכיח את עצמו בעבר (דוגמת פירלו שציינתי מקודם) יותר קל לבקר את פוגבה שלא נתן איזו הופעה ענקית במשחק צ’מפיונס. במשחק השני של יובה מול באיירן הוא היה טוב אבל שטות של אברה חיסלה את הסיפור של יובה בליגת האלופות. בכל מקרה 100 מיליון זה סכום מגוחך אבל יובה לא תשחרר אותו בפחות מזה, הוא היה טוב מידי וחשוב מידי השנה ויש קבוצות שמוכנות לזרוק כסף כזה על קשר אמצע.

אגב, לא זוכר אותו מקבל יותר מדי הזדמנויות במשחק הזה.

(Parliament) #77

[QUOTE=BannedT;1687307]
אני שמח בשבילו רק בגלל שזה היה כל כך חשוב לו וגם כי וואלה, שחקנים נלחמו בשביל המדינה ובשבילו, ראיתי את אגוארו ודי מריה בגמר של ארגנטינה והם שיחקו כמו שני פוצים דוחים שרק מחפשים לעצמם תהילה, טורניר מעולה של גריזמן ביורו ושל מסי בקופה יישכח לעומת זכיות של רונאלדו שבהן הוא היה פשוט פחות מרשים. אבל שוב, זה לא שהוא היה גרוע במיוחד.[/QUOTE]
ההשוואה הזאת של רונאלדו למסי או גריזמן, כשהראשון משחק בפאקינג ארגנטינה והשני בצרפת, כשיש מסביב לפורטוגלי קבוצה עם שחקנים בינוניים במקרה הטוב או כשרוניים בלי שכל במקרה הרע היא לא פחות מהזויה.

רונאלדו ידע להיות שם כמנהיג גם כשלא היה הכי טוב על המגרש או בכלל על הספסל.

אני מסרב לקבל את הגישה הזאת שהם שיחקו בשבילו! זה חתיכת טיעון דמגוגי חסר ביסוס.

הנבחרת הזאת לא הייתה צפויה לעלות לרבע והנה הם מניפים גביע כשפעם אחר פעם הם מתעלים על עצמם גם כשהדברים הלכו נגדם (המשחק מול הונגריה והמשחק הערב זה רק בשלוף).

(hasanElmatador) #78

עוד ‘אם’: אם רונאלדו היה כובש הפנדל נגד אוסטריה, פורטוגל הייתה מוגרלת נגד אנגליה, צרפת, גרמניה. צריך גם מזל בחיים, זה בטוח!

שמח, שמח, שמח, קודם כל בגלל הזכייה של נבחרת פורטוגל וכריסטיאנו רונאלדו, או בסדר הנכון, בגלל הזכייה של כריסטיאנו רונאלדו ונבחרת פורטוגל. הגיע להם. אנשים יכולים להתבכיין כמו שירצו, הגביע חוזר לפורטוגל וזה הדבר החשוב.

שמח מאוד גם בגלל צרפת, נקמה יותר מתוקה מזו לא יכלתי לבקש. להגיע לגמר, באמצע פריז, ולהפסיד. איחלתי להם כישלון, והם נכשלו. דשאן הבייתה!

(Mendieta) #80

כן כי צ’ילה וגרמניה שיחקו טיפה שונה, הם גם הגיעו לגמר בצורה שונה לגמריי. אבל תמשיכו עם ההשוואות הילדותיות האלה, תצעקו יותר חזק, זה הופך אותכם לצודקים.

אני אגב שמח על רונלדו. מחר אני אסביר למה. אתם מוזמנים להמשיך להתעסק בקיקי ופיפי ולדבר על שחקן שבכלל לא שיחק כל המשחק…

(Sasha) #81

[QUOTE=mos34;1687301]מתי הוא נזכר להכניס את מרסיאל?[/QUOTE]

יותר מזה - איך הוא מכניס את מרסיאל אחרי שייבש אותו במשך כל ארבעת המשחקים האחרונים ולא נתן לו לשחק אפילו דקה אחת (מחזור 3 בשלב הבתים + כל הנוקאאוט)? ניהול משחק כושל של דשאן שהיה נחות מול יואכים לב וניצח רק במזל, וכעת שילם על זה בענק כשצרפת היתה הכי צריכה אותו.

(cruzurry) #82

הבועה באמת היתפוצצה,צרפת חזרה להיות צרפת והיא במציאות רחוקה מלהיות קבוצה גדולה ובשלה מבחינה התקפית,לשתיי הניבחרות היה מזל בדרך לגמר אבל לצרפת היה גם היום מזל עם הפציעה של רונלדו.
עצם זה שהיא לא ניצלה את החיסרון של חלוץ אמיתי בפורטוגל ברוב המישחק אומר הכל.

השחקן שהכי איכזב אותי אצל הצרפתים הוא פוגבה שלא הצליח לשחזר את היכולת שלו מיובנטוס ברוב הטורניר,יש לו ולגריזמן עוד הרבה עבודה כדי להישתפר ולהפוך לשחקנים שיובילו את צרפת לתואר.

נירשמו פה הרבה שטויות על פורטוגל והיום כולם יכולים לאכול את הכובע,רונלדו הוביל את הניבחרת שלו לאליפות אירופה וזה לא משנה אם הוא ניפצע ולא היה שותף למישחק הגמר,הניבחרת הפורטוגלית עשתה את הדרך הכי מרשימה ואת השיפור הכי גדול במהלך הטורניר, כאשר רוב הקרדיט צריך ללכת אל המאמן סאנטוס שייצב את ההגנה הפורטוגלית והוביל אותם להיסטוריה.

(דניאל.) #83

אחד הרגעים היותר משמחים שלי בתור אוהד כדורגל, איזה יופי של משחק. תודה למי שהמציא אותו, באמת אחד הרגעים היפים שחוויתי. אין קשר לעצם היותי אוהד ריאל או משהו, כן- זה עושה את הזכייה למתוקה יותר, אבל באופן כללי ההפתעה, נבחרת חלשה ביותר, שבאה והכוכב הכי גדול שלה ממרר בבכי ויוצא החוצה, הכל הולך נגד בטורניר הזה אפשר לאמר: לא מנצחים, סוחבים עד ההארכות, נלחמים בשיניים, ביזע, מצליחים לעבור עוד שלב ועוד שלב עם כל העומס הזה, עם כל הסגל הדיי קצר הזה, מגיעים לגמר נגד הבומבסטיקה של הטורניר שתוקפת אותם בלי הפסקה ובסוף אדר אחד, שאני מודה אמרתי לחברים שלי שהוא הכי אפס בעולם (כי הוא באמת כזה!) פתאום נותן משחק הירואי בסטנדרטים שלו, כובש שער שגורם לך להלם, עושה פעולות שבחיים לא היית מצפה מהנכה הזה ורונאלדו בוכה בסוף מאושר ופפה מקיא.

אני מאוהב במשחק הזה ואני שמח מאוד בשביל פורטוגל. מדינה קטנה, תושבים שמחים, רונאלדו אחד שוואלה לא פייר, עד שהם זוכים הוא בקושי לוקח חלק, אבל זה לא שפורטוגל ניצחה 5-0 והוא היה בחוץ…זה פחות או יותר הינו הך כל הטוניר.

שאפו לצרפת, צר לי עליהם אבל זה לא הזמן.

(chelsea777) #84

[RIGHT]בוא אשאל אתכם את השאלה הבאה. מי שרוצה לענות, אני אשמח:

אם אופ"א הייתה מחליטה שהמארחת מתחילה היישר משלב שמינית הגמר. וצרפת הייתה מנצחת את ארבעת המשחקים וזוכה. זה היה ראוי? הרי זה חוקי, והיא עשתה את מה שנדרש ממנה. מצד שני, זה קריטריון שנותן לה עדיפות על פני אחרות.

מה אתם אומרים?[/RIGHT]

(Merengue) #85

[QUOTE=Tronas;1687320]רונאלדו לא השפיע על הניצחון של פורטוגל בגמר הזה, ועדיין כולם מדברים עליו. למה אף אחד לא מדבר על פפה? עם כמה שהוא מזעזע בכל מה שקשור להתנהגות שלו על המגרש, הוא נותן יכולות היסטוריות וזה כמעט ועובר מתחת לרדאר, כשראמוס בריאל מדריד לוקח ממנו וכל כך לא בצדק את כל ההייפ. יש שחקנים שטורניר של 5-7 משחקים יכול לגרום להם להיראות כמו שחקנים מפוספסים שאף אחד לא מבין למה הם לא משחקים בקבוצה גדולה, כמו נאני, או פטריסיו שבדר"כ לא יציב ולכן הוא לא משחק בקבוצה גדולה, אבל פפה מביא את היכולות האלה לידי ביטוי כמעט בכל עונה מאז 2012-2013, ואין שום באז סביבו.[/QUOTE]
לא יודע מה “מזעזע” בהתנהגות שלו על המגרש, מאז ההתפרעות ההיא מול חטאפה לפני 7 (?) שנים נהיה לו שם של שחקן דורסני ואלים.
ממש לא, מי שעוקב אחריו ואחרי ריאל בשנים האחרונות רואה כמה הוא משתבח מבחינה הגנתית משנה לשנה, אפילו הרוויח בחזרה את המקום שלו בהרכב הראשון של ריאל בצדק אחרי שבניטז החליט שווראן הצעיר יותר צריך להיות הבלם הראשון, הוא מקבל הרבה פחות כרטיסים מבעבר, והוא לא סתם בועט או שולח רגליים, בקיצור ברשימה הראשונה היום של הבלמים הטובים בעולם ואני מאוד אובייקטיבי בקטע הזה.
כל ההילה סביב ראמוס היא דיי מובנת כי קודם כל חוץ מזה שהוא הקפטן, הוא נותן גולים מדי פעם, והרבה מהם במאני טיים וזה נותן לו זרקור, מה גם שהוא אדם שמאוד אוהב את כל התשומת לב והפוזה הזאת בין אם זה תסרוקות משוגעות וקעקועים, פפה ממה שהספקתי ללמוד עליו הוא בנאדם הרבה יותר רגוע ושקט (כמה שזה מפליא).

(shum22) #86

[QUOTE=chelsea777;1687333][RIGHT]בוא אשאל אתכם את השאלה הבאה. מי שרוצה לענות, אני אשמח:

אם אופ"א הייתה מחליטה שהמארחת מתחילה היישר משלב שמינית הגמר. וצרפת הייתה מנצחת את ארבעת המשחקים וזוכה. זה היה ראוי? הרי זה חוקי, והיא עשתה את מה שנדרש ממנה. מצד שני, זה קריטריון שנותן לה עדיפות על פני אחרות.

מה אתם אומרים?[/RIGHT]
[/QUOTE]

אני מופתע שאני צריך להסביר את זה, אבל זה שונה כי זה נותן יתרון לנבחרת אחת מסוימת.

(acmilan3) #87

ראויה או לא ראויה- ניצחון הוא ניצחון. ברכות לפורטוגל- אף אחד לא באמת ספר אותם לפני היורו.

לגבי צרפת- אני מסכים שהמאכזב הוא פוגבה, לאו דווקא בגלל המשחק הזה אלא בגלל הטורניר כולו, גם במשחקים בהם צרפת שיחקה טוב וניצחה הוא היה מהפחות בולטים במגרש.

(gan2) #88

תפרגנו קצת חברים, אף אחד לא מת מזה. פורטוגל לא הבריקה אבל התוצאות שלה בהחלט לא מספרות את הסיפור, זו סתם דמגוגיה להיאחז בזה. תוצאות התיקו שלה בבתים נבעו מחוסר מזל משווע. חוץ מזה, צריך לזכור שמדובר בנבחרת בינונית, דיי אפורה שמשחקת בלי חלוץ. רונאלדו מעלה את רף הציפיות כנראה, אבל מבחינה מציאותית זאת נבחרת של רבע גמר בלחץ. ההישג שלה הוא מדהים בכל קנה מידה.

אלמנטים של מזל ומקריות תמיד מתקזזים בסוף. ב2004 פורטוגל הייתה נבחרת נהדרת והפסידה בצורה כואבת בביתה ליוון האפורה, היום פורטוגל הבינונית סוגרת מעגל ומנצחת את המארחת צרפת. פעם הם לצידך ופעם נגדך, לאורך זמן כולם נהנים מאותה רמה של ‘מזל’. אגב, אירוני שדווקא בעונה יחסית לא טובה שלו (למרות שהוא כבש בה 50 גולים - שזה מטורף בפני עצמו) רונאלדו זוכה באליפות אירופה גם בריאל וגם בנבחרת. בשתיהן הקבוצות שלו לא הבריקו - אבל כשאתה מגיע בעקביות לשלבים המאוחרים, שנה אחרי שנה, לבסוף תזכה - גם אם זה לא בעונת שיא.

פייר, מגיע לשחקן כמוהו לסיים את הקריירה בצורה כזאת. פשוט מגיע לו. שאפו.

[QUOTE=chelsea777;1687333][RIGHT]בוא אשאל אתכם את השאלה הבאה. מי שרוצה לענות, אני אשמח:

מה אתם אומרים?[/RIGHT]
[/QUOTE]
איזה מין טיעון טיפשי זה, החלטה כזאת נותנת יתרון לא מוצדק לנבחרת אחת על היתר. פורטוגל לא קיבלה שום יתרון על חשבון האחרות.

(Pedja Mijatovic) #89

מה אתם אומרים?[/RIGHT]
[/QUOTE]

לא, אבל אם אופ״א הייתה מחליטה [B]שכל[/B] 16 הנבחרות יתחילו בשמינית גמר, וצרפת הייתה מנצחת את כולן, הייתי טוען שזה ראוי. זאת האנלוגיה הנכונה כאן. העובדה שפורטוגל סיימה מקום שלישי בבית וזכתה מעניינת בדיוק כמו אם היא הייתה מסיימת מקום שני בבית וזוכה. או אם היא הייתה עולה ליורו מהמקום השני במוקדמות. לא מעניינת. גם צרפת יכלה לסיים את הבית שלה מקום שלישי, ועדיין הם היו מפסידים בגמר לפורטוגל.

(El Rojo) #91

כל מה שקרה עם פורטוגל זה הסיבה שאני אוהב כדורגל. עם ובלי המזל יסלחו לי חובבי הסטטיסטיקות.
השער של אדר שבא משום מקום(השחקן) די חותם את זה.
אני אמשיך להינות מהסיפורים שעשו את הטורניר (ווילס, איסלנד למשל וגם המשחק המדהים מול הונגריה)
בעוד אנשים מסויימים ימשיכו להסתובב עם טיקטים הזויים של נתונים המוכיחים שזה לא הגיוני שפורטוגל זכתה. זה הכדורגל. מאז ומעולם זה היה ככה.
איטליה של קנאברו ב06 מזכירה לי קצת את פורטוגל של פפה היום.
אה וגם פורטוגל הנוצצת דאז, לה גם ניבאו זכיה הפסידה בבית לנבחרת אפורה. מזכיר לכם משהו?
הפרשנים מנבים ניבואים והגורל מצחקק צחקוקים.

נ ב שכחתם שרונאלדו סחב את פורטוגל מתחילת הקמפיין אז סליחה שהזכיה הזאת רשומה על שמו.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

(Parliament) #92

כמות הבכי והנהי פשוט מצחיקה.
אומרים שהפורמט דפוק ופורטוגל עלתה מהמקום השלישי אחרי איסלנד והונגריה, איזה עלוב ובלה בלה בלה… אבל בואו לא נשכח שלכל מטבע יש שני צדדים.
למשל:
אולי נדבר על זה שצרפת לא הצליחה לנצח נבחרת שסיימה שלישית בבית אחרי הונגריה ואיסלנד?!:wink:

או:
צרפת לא הצליחה להבקיע מול קבוצה שספגה שלישייה מפאקינג הונגריה!

ח’לאס, תשחררו…

(gan2) #93

[QUOTE=chelsea777;1687341]יפה אמרת, לשם רציתי שתגיע.

וזה שנבחרת מבית X עולה בזכות הפרש שערים עדיף מנבחרת בבית Y, למרות ששתייהן שיחקו מול נבחרות שונות, זה ספורטיבי? הרי עלייה מהמקום הראשון והשני לא קשורה לבתים אחרים, עלייה מהמקום השלישי, כן. למרות שלשחק מול צרפת, רומניה ושוויץ למשל, זה לא ממש שווה למשחקים מול הונגריה, איסלנד ואוסטריה, בטח לפי חישובים על הנייר לפני היורו.[/QUOTE]
אני מבין מה אתה אומר, אבל זה פשוט טיעון גרוע. אין שיוויוניות מוחלטת מעצם זה שכל נבחרת מתמודדת מול נבחרות אחרות. לא משנה אם זה בהפרש שערים או בעלייה ממקום ראשון או שני או בדו קרב במשחקי נוקאאוט. ככה עובד טורניר בפורמט הזה.