גמר יורו 2016 :: פורטוגל אלופת אירופה לאחר 0-1 בהארכה על צרפת!

(chelsea777) #48

[RIGHT]קצת כמו צ׳לסי ב2012, פורטוגל הנוכחית לא ניצחה את המשחק הזה ״לבדה״, היא ניצחה עם זה כי יש לה 16 שנה של היסטוריה שיושבים לה על הגב ובאיזהשהו מקום נותנים לשחקנים את האקסטרה. וכמו צ׳לסי ההיא, אני לא יכול להסביר את זה אבל אני מנחש ש16 השנים האלו של כאבי הלב האלו תרמו לאקסטרה מזל…[/RIGHT]

חיפשתי את ההשוואה הזאת, ולא אומר שהיא מנותקת מהמציאות, אך עם זאת, יש פה מספר הבדלים. קודם כל, צ’לסי סיימה ראשונה בבית שלה. שנית, צ’לסי השיגה את הדבר הזה, אהה…, אה כן, ניצחון בלי הארכה. דבר סנסציוני כשלעצמו. מול נאפולי, מול בנפיקה ומול ברצלונה.

(Iker_Casillas) #49

[QUOTE=Shusaku;1687277]היא ניצחה את ויילס, ועשה תיקו מול קרואטיה וצרפת.

לא שהגיע לצרפת, אבל פורטוגל סיימה את הטורניר עם ניצחון 1. זהו.[/QUOTE]

[RIGHT]לא.
היא ניצחה את קרואטיה וצרפת.
כנראה לא עידכנו אותך אבל יש הארכה במקרה של תיקו ב 90 דקות ולא משחקים שם בשביל הכיף.[/RIGHT]

(BannedT) #50

אני רוצה להגיד משהו על הגמר הזה, הטורניר הזה מלמד כמה קשה לשפוט שחקן לפי תארים. גם בצ’מפיונס העונה וגם בזכייה של פורטוגל השנה רונאלדו לא בלט באופן פנומנאלי ועדיין בעוד שנים הטורניר הזה יירשם על שמו ואת התמונות שלו כולם יראו. מסי מחטיא פנדל בדו-קרב ואחרי 3 גמרים הוא עם רקורד פחות טוב משל רונאלדו בנבחרת, כשרונאלדו החטיא פנדל בגמר שהוא הכי בלט בו הוא זכה, מארדונה לא לקח אף פעם צ’מפיונס, פלה בכלל לא יצא מהיבשת שלו. עכשיו שחקן שאני לא סובל, פפה, שם בכיס את ראמוס ופיקה ועוד הרבה בלמים בעולם, פשוט מדהים, טורניר מדהים וללא רבב, אני מצדיע לו כשחקן, פשוט מעל ומעבר, לא סתם הוא הקיא בסוף, נתן את כל הנשמה בטורניר שאפו, לאדר וסיסוקו מגיע כבוד על המשחק היום. אה, ורוי פטריסיו.

[QUOTE=אוהד כדורגל;1687267]
לגבי צרפת לא מבין למה מעריכים את פוגבה ב-100 מיליון, באמת הזייה, אני יכול להבין למה מנצ’סטר יונייטד ויתרו עליו בזמנו.[/QUOTE]

אמנם הוא לא שווה 100 מיליון יורו אבל צריך להיות עיוור בשביל לא להבין שדשאן מבזבז אותו בתפקיד קשר אחורי שגם דארן פלטשר היה יכול לעשות, מאז שדשאן מאמן צרפת הוא פשוט מבזבז את פוגבה בתפקיד יבש, משעמם ואמנם חשוב אבל מיליון שחקנים אחרים יכולים לשחק אותו. דשאן נתן למטווידי יותר חופש בהתקפה מאשר לפוגבה ואת פוגבה שפחות טוב הגנתית תקע מאחורה, טיפשי. מה גם שאם פוגבה מצטרף יותר מדי למעלה הוא בעצם מפקיר את הקישור לחלוטין ומפרק את המערך, אז הוא לא יכול להצטרף יותר מדי גם אם הוא רוצה, בתכלס אני מבין אותך, מי ישלם 100 מיליון יורו על קשר הגנתי (התגובה שלך על השחרור שלו אווילית למדי).

[QUOTE=Iker_Casillas;1687290][RIGHT]לא.
כנראה לא עידכנו אותך אבל יש הארכה במקרה של תיקו ב 90 דקות ולא משחקים שם בשביל הכיף.[/RIGHT]
[/QUOTE]

הוא הולך לפי הווינר לדעתי.

[QUOTE=chelsea777;1687289]חיפשתי את ההשוואה הזאת, ולא אומר שהיא מנותקת מהמציאות, אך עם זאת, יש פה מספר הבדלים. קודם כל, צ’לסי סיימה ראשונה בבית שלה. שנית, צ’לסי השיגה את הדבר הזה, אהה…, אה כן, ניצחון בלי הארכה. דבר סנסציוני כשלעצמו. מול נאפולי, מול בנפיקה ומול ברצלונה.[/QUOTE]

צ’לסי הזו הייתה פחות טובה מפורטוגל, הגנה מזעזעת ופי מיליון יותר מזל, אבל אתה צודק לחלוטין, צ’לסי ניצחה משחקים, מדכא ככל שזה יהיה, כאוהד כדורגל שנהנה מכדורגל הגנתי והתקפי כאחד וזכה לראות בזכייה פשוט לא מובנת והכי נגועת מזל בשנים האחרונות, אבל לא היה לי למי לבוא בטענות, פשוט לאכול את עצמי. פה אפשר להגיד שהפורמט בעייתי. בכל מקרה קשה לכעוס על פורטוגל, במיוחד בגמר הזה, הגנה נפלאה.

(chelsea777) #51

[QUOTE=Iker_Casillas;1687287]לא.
כנראה לא עידכנו אותך אבל יש הארכה במקרה של תיקו ב 90 דקות ולא משחקים שם בשביל הכיף.[/QUOTE]

אפילו בתור סטטיסטיקה זה נכנס בתיקו. פעם שער הזהב היה מכריע, פעם שער הכסף. פעם זה פנדלים ובהתחלה אפילו הייתה הטלת מטבע (ככה איטליה עלתה לגמר היורו בדרך לזכייה ב- 1968).

שיטת ההכרעה תמיד השתנתה. זה לא הופך את הניצחון למצודק יותר או פחות. אבל בזמן הרגיל, החוקי או איך שתקרא לו, פורטוגל גברה על יריבה אחת מתוך 7. אם לא מאכזב שזו אלופת אירופה, אני לא יודע מה כן מאכזב.

(Iker_Casillas) #52

[QUOTE=BannedT;1687291]אני רוצה להגיד משהו על הגמר הזה, הטורניר הזה מלמד כמה קשה לשפוט שחקן לפי תארים. גם בצ’מפיונס העונה וגם בזכייה של פורטוגל השנה רונאלדו לא בלט באופן פנומנאלי[/QUOTE]
יורו - שלושה שערים ושלושה בישולים
ליגת האלופות - 16 שערים (שני רק לשיא שקבע אשתקד) וארבעה בישולים.
על מה אתה מדבר בנאדם?

(Artur Kopit) #53

[QUOTE=chelsea777;1687292]אפילו בתור סטטיסטיקה זה נכנס בתיקו. פעם שער הזהב היה מכריע, פעם שער הכסף. פעם זה פנדלים ובהתחלה אפילו הייתה הטלת מטבע (ככה איטליה עלתה לגמר היורו בדרך לזכייה ב- 1968).

שיטת ההכרעה תמיד השתנתה. זה לא הופך את הניצחון למצודק יותר או פחות. אבל בזמן הרגיל, החוקי או איך שתקרא לו, פורטוגל גברה על יריבה אחת מתוך 7. אם לא מאכזב שזו אלופת אירופה, אני לא יודע מה כן מאכזב.[/QUOTE]

סטטיסטיקה? אתה בטוח רוצה לציין סטטיסטיקה? כל מפגש חשוב בין פורטוגל לצרפת ,צרפת ניצחה.
אבל נחש מה? הסטטיסטיקה שווה לתחת.
זה לא מאכזב,זה הדבר הכי מהנה בעולם.
ניצחון זה ניצחון.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

(Iker_Casillas) #54

[QUOTE=chelsea777;1687292]אפילו בתור סטטיסטיקה זה נכנס בתיקו. פעם שער הזהב היה מכריע, פעם שער הכסף. פעם זה פנדלים ובהתחלה אפילו הייתה הטלת מטבע (ככה איטליה עלתה לגמר היורו בדרך לזכייה ב- 1968).

שיטת ההכרעה תמיד השתנתה. זה לא הופך את הניצחון למצודק יותר או פחות. אבל בזמן הרגיל, החוקי או איך שתקרא לו, פורטוגל גברה על יריבה אחת מתוך 7. אם לא מאכזב שזו אלופת אירופה, אני לא יודע מה כן מאכזב.[/QUOTE]

ופעם דפקו שתי אבנים כדי להבעיר אש.
הזמן החוקי הוא הזמן שנקבע בחוקי המשחק. הארכה זה לא פנדלים.

(moshe34) #55

פורטוגל נלחמה ועשתה את שלה היא לא צריכה לבקש סליחה מאף אחד.
מגיע לה. ובגמר הזה לא ראיתי יותר מידי הבדלים בין הקבוצות.
אחרי שרונאלדו יצא מגיע לה אפילו יותר פירגון.
הניצחון הזה מגיע לכל הקבוצה.
לגביי האובר פירגון לרונאלדו, אני יתאפק מגלל הצער הכנה שאני חש כלפיו.
רק חבל שמפרגנים לכוכב במקום לפרגן למי שבאמת זכה בגמר.

(chelsea777) #56

ועדיין, לא משנה מה כולם יגידו, ניצחון שלא הושג ב- 90 דקות הוא ניצחון אחר. הוא ניצחון, אבל מסוג אחר. אין מה לעשות, ככה זה בכדורגל. כולם מדברים על זה, לא רק אני. כנראה שזה אומר משהו.

(smer2008) #57

ברזיל 1994 זכתה בגביע העולם בפנדלים.
גרמניה 1996 זכתה ביורו בתוספת הזמן (שער זהב).
צרפת 2000 זכתה ביורו בתוספת הזמן (שער זהב. הייתה בפיגור של 0-1 עד הדקה ה-93).
איטליה 2006 זכתה בגביע העולם בפנדלים.
ספרד 2010 זכתה בגביע העולם בתוספת הזמן.
גרמניה 2014 זכתה בגביע העולם בתוספת הזמן. היריבה שלה בגמר שיחקה 3 הארכות באותו טורניר ואם הייתה זוכה, אף אחד לא היה מזכיר את זה, ובצדק.
צ’ילה 2015 זכתה בקופה בפנדלים.
צ’ילה 2016 זכתה בקופה בפנדלים. אם ארגנטינה הייתה זוכה, הדיון הזה לא היה עולה, ובצדק.

כל זה, בסדר.

פורטוגל 2016 זכתה ביורו בתוספת הזמן? לא בסדר. איך בכלל העזו?!

פורטוגל לא הנבחרת הטובה ביותר באירופה. מצד שני, האם הייתה נבחרת אחת בטורניר הזה שהראתה עקביות? ספרד? איטליה? גרמניה? צרפת?

(sh4rky) #58

בכלל, אם צרפת הייתה זו שמבקיעה שער בדקה ה-115 ולא פורטוגל, זו הייתה זכייה ראויה. אפילו דרמטית.

(El_Dios) #60

הגמר היה מן סיכום של היורו - כדורגל בינוני שמוכרע עם שער דרמטי לקראת הסיום. אני מאוד מקווה שיחזרו לפורמט הקודם ביורו הבא (ועל הדרך יורידו גם את פריסת המשחקים על חצי אירופה).
אפשר להגיד שלא הגיע לפורטוגל לעלות לשמינית, אבל קשה לי להגיד שהיא לא זוכה ראויה.
אני אמנם לא מחובבי כריסטיאנו לאחר המעבר לריאל, אבל גם אותי ריגשה התמונה שלו עם הגביע, עוצם את עיניו כאילו לא מאמין שהחלום התגשם. הגיע לו. הגיע לנבחרת, שנתנה 200% מעצמה. וכמובן תמיד כיף לראות את הנבחרת השנואה עליי מפסידה בגמר (ועוד בבית).

(Sasha) #61

כמו שאמרנו אחרי חצי הגמר בין צרפת לגרמניה - Football, bloody hell. שוב נבחרת פייבוריטית ששולטת ותוקפת יותר לאורך כל המשחק, סובלת מחוסר מזל משווע (תראו שוב את הקורה של ז’ינייאק בדקה ה-92 ועדיין לא תבינו איך זה לא נכנס) ולבסוף חוטפת משער חצי מקרי (אדר היה לבדו מול כל הגנת צרפת, שער מדהים ומפתיע בכל קנה מידה).

מסכים מאוד עם התגובה של HJKL, מהרגע שפורטוגל עלתה מהבית נראה כאילו אין שום כוח שימנע ממנו לזכות. נבחרת מלוכדת, מגובשת, טקטית מאוד אבל בעיקר כזו שרצתה להסיר מעצמה עול של 12 שנים וזה הניע אותה כל הדרך אל הזכייה. שאפו לפורטוגל, שאפו לרונאלדו.

עוד פרט מינורי שאנשים אוהבים להתעלם ממנו: פורטוגל לא הפסידה ביורו. בכלל. ב-7 משחקים.

שוב, היא גם לא הייתה הכי טובה אבל אם הנבחרת הכי טובה הייתה זוכה תמיד - לגרמניה לא היה מקום בארון התארים.

(BannedT) #63

[QUOTE=Iker_Casillas;1687293]יורו - שלושה שערים ושלושה בישולים
ליגת האלופות - 16 שערים (שני רק לשיא שקבע אשתקד) וארבעה בישולים.
על מה אתה מדבר בנאדם?[/QUOTE]

אני לא מתלהב כל כך מהגולים נגד מאלמו. מול וולפסבורג במשחק השני ורומא אני מפרגן לו אבל, אה, לא יודע לא התלהבתי. גם פה, 2 שערים במשחק אחד מול הונגריה, תוסיף בישול שהוא לא באמת בישול. דווקא הלחץ שהוא ייצר אחרי הגול הגדול מול ווילס שווה יותר מכל סטטיסטיקה, הוא תקף בצורה טובה מאוד וזה דבר שאני מעריך ומסתכל עליו, הוא לא שיחק טוב ביותר מחצי מהטורניר, לנאני ופטריסיו וכל ההגנה היו יותר משחקים טובים מלרונאלדו.
אני שמח בשבילו רק בגלל שזה היה כל כך חשוב לו וגם כי וואלה, שחקנים נלחמו בשביל המדינה ובשבילו, ראיתי את אגוארו ודי מריה בגמר של ארגנטינה והם שיחקו כמו שני פוצים דוחים שרק מחפשים לעצמם תהילה, טורניר מעולה של גריזמן ביורו ושל מסי בקופה יישכח לעומת זכיות של רונאלדו שבהן הוא היה פשוט פחות מרשים. אבל שוב, זה לא שהוא היה גרוע במיוחד.

(Tomerick) #64

יוון 2004 > פורטוגל 2016.

(chelsea777) #65

[QUOTE=smer2008;1687299]ברזיל 1994 זכתה בגביע העולם בפנדלים.
גרמניה 1996 זכתה ביורו בתוספת הזמן (שער זהב).
צרפת 2000 זכתה ביורו בתוספת הזמן (שער זהב. הייתה בפיגור של 0-1 עד הדקה ה-93).
איטליה 2006 זכתה בגביע העולם בפנדלים.
ספרד 2010 זכתה בגביע העולם בתוספת הזמן.
גרמניה 2014 זכתה בגביע העולם בתוספת הזמן. היריבה שלה בגמר שיחקה 3 הארכות באותו טורניר ואם הייתה זוכה, אף אחד לא היה מזכיר את זה, ובצדק.

כל זה, בסדר.

פורטוגל 2016 זכתה ביורו בתוספת הזמן? לא בסדר. איך בכלל העזו?!

פורטוגל לא הנבחרת הטובה ביותר באירופה. מצד שני, האם הייתה נבחרת אחת בטורניר הזה שהראתה עקביות? ספרד? איטליה? גרמניה? צרפת?[/QUOTE]

ברזיל 1994 סיימה ראשונה בבית שלה, וניצחה את כל המשחקים ב- 90 דקות בדרך לגמר.
גרמניה 1996 סיימה ראשונה בבית שלה גם היא.
צרפת 2000 סיימה ראשונה גם היא.

עמדתי להמשיך, אבל זה מפספס את הנקודה. הנקודה היא לא הגמר היום. הניצחון הגיע לפורטוגל. הנקודה היא, שהרבה לפני הגמר, פורטוגל כשלה, ולא הגיע לה להגיע לנוקאווט. זה הכל. לומר שהיא השתפרה, ונלחמה, וניצחה לבסוף, זה מאוד יפה ונחמד, אבל הטורניר הזה הוא חודש אחד, ושלושה מתוך שבעה משחקים שלה, היו כושלים מאוד. כושלים ברמה של מקום שלישי בבית הכי קל ביורו.

ראש הפרמידה מאוד נוצץ, אבל התחתית שלה רקובה מהיסוד. היא לא תאבד את הגביע, אבל הפרמידה כבר מתפרקת. מה אומר בזה? שאף אחד לא יצפה שפורטוגל תעשה יותר מדי במונדיאל הקרוב. גביע וללכת לישון, המזל לא ממשיך לנצח, ואז לפורטוגל לא יהיה על מה לסמוך.

(smer2008) #66

אין דבר יותר סימובלי לגבי הזכיה הזו מאשר רונאלדו נפצע מוקדם ואדר (אדר!!!) כובש את שער הניצחון. זה שחקן שנראה כמו חייזר לפני שנתיים במונדיאל!

(אוהד כדורגל) #67

[RIGHT]אמנם הוא לא שווה 100 מיליון יורו אבל צריך להיות עיוור בשביל לא להבין שדשאן מבזבז אותו בתפקיד קשר אחורי שגם דארן פלטשר היה יכול לעשות, מאז שדשאן מאמן צרפת הוא פשוט מבזבז את פוגבה בתפקיד יבש, משעמם ואמנם חשוב אבל מיליון שחקנים אחרים יכולים לשחק אותו. דשאן נתן למטווידי יותר חופש בהתקפה מאשר לפוגבה ואת פוגבה שפחות טוב הגנתית תקע מאחורה, טיפשי. מה גם שאם פוגבה מצטרף יותר מדי למעלה הוא בעצם מפקיר את הקישור לחלוטין ומפרק את המערך, אז הוא לא יכול להצטרף יותר מדי גם אם הוא רוצה, בתכלס אני מבין אותך, מי ישלם 100 מיליון יורו על קשר הגנתי (התגובה שלך על השחרור שלו אווילית למדי).[/RIGHT]

יופי, אבל פוגבה הגיע למצבים בהם יכל ליצור משהו בעמדות התקפיות ובפועל לא יצר כלום, גם בגמר ליגת האלופות נגד ברצלונה הוא היה קשר אחורי ? לא זוכר בדיוק, אני כן זוכר שהוא לא היה פאקטור במשחק הזה, גם בחצי הגמר נגד ריאל מדריד הוא לא ממש היה פאקטור, מועדון שישלם 100 מיליון גם אם זה כולל סעיף שחרור, זה ללא ספק אווילי להביא אותו. שחקן שמשחק באדישות כזו לא ראוי להאדרה ולאוננות סביבו, תתמודד.

(smer2008) #69

[QUOTE=chelsea777;1687309]ברזיל 1994 סיימה ראשונה בבית שלה, וניצחה את כל המשחקים ב- 90 דקות בדרך לגמר.
גרמניה 1996 סיימה ראשונה בבית שלה גם היא.
צרפת 2000 סיימה ראשונה גם היא.

עמדתי להמשיך, אבל זה מפספס את הנקודה. הנקודה היא לא הגמר היום. הניצחון הגיע לפורטוגל. הנקודה היא, שהרבה לפני הגמר, פורטוגל כשלה, ולא הגיע לה להגיע לנוקאווט. זה הכל. לומר שהיא השתפרה, ונלחמה, וניצחה לבסוף, זה מאוד יפה ונחמד, אבל הטורניר הזה הוא חודש אחד, ושלושה מתוך שבעה משחקים שלה, היו כושלים מאוד. כושלים ברמה של מקום שלישי בבית הכי קל ביורו.

ראש הפרמידה מאוד נוצץ, אבל התחתית שלה רקובה מהיסוד. היא לא תאבד את הגביע, אבל הפרמידה כבר מתפרקת. מה אומר בזה? שאף אחד לא יצפה שפורטוגל תעשה יותר מדי במונדיאל הקרוב. גביע וללכת לישון, המזל לא ממשיך לנצח, ואז לפורטוגל לא יהיה על מה לסמוך.[/QUOTE]
פורטוגל סיימה שלישית בתחרות בה אפשר לסיים שלישית ועדיין לזכות. בנוסף, אם צרפת הייתה זוכה היום, אזי הייתה הנבחרת הראשונה הזוכה ביורו כאשר היא מנצחת 2 קבוצות שסיימו שלישית. האם אתה חושב שהייתי אומר מילה אחת על זה?

בכל יום נתון הייתי בעד צרפת. חלק ממני עצוב לראותם מפסידים בצורה הזו בפאריס.