התרשמות ממשחקי הלילה 20-21/7

(Yonatans63) #1

איזה לילה עמוס! 11 משחקים וכמה דרמות מעניינות, מעבר לכך נראה כי המחזור הזה מסמל כמה מגמות ונותן חותמת לכמה מהשאלות הלא פתורות של פתיחת העונה.
אתחיל בוידוי ואגיד שלא ראיתי את כל 11 המשחקים כי אין מספיק שעות ביממה ואני עדיין מעריך את שעות השינה שלי אז אדבר על 7 המשחקים שכן ראיתי, גם אם רק חלק מהם (ותאמינו לי שלפעמים החלק הזה היה די והותר…)

מינסוטה טימרוולבס 102 - שארלוט הורנטס 118

מינסוטה אחרי משחק סופר קשה נגד דטרויט הגיעו לשארלוט ובמשך 3 רבעים הצליחו להיות צמודים ואפילו להוביל לפרקים. ברבע הרביעי כנראה שארלוט פשוט התישה אותם עם מסירות בלתי פוסקות ושקרעו את ההגנה המג’עג’עת של מינסוטה ויצאו עם הW.

• אחד מהדברים שהכי הפריעו לי במשחק זה קארל אנתוני טאונס. הבחור הוא הסנטר המושלם! הוא גבוה, חזק, אתלט, יכול לחפור בצבע וגם לקלוע מבחוץ, מולו ניצב דוויט הווארד שלמרות פתיחת העונה הטובה שלו, מדובר בסנטר עתיק שלא יכול לשחק מחוץ לצבע. במקום למשוך את הווארד מחוץ לצבע ולהציג את יכולות הקליעה הטובות שלו תוך כדי ניצול חוסר האונים של הווארד, טאונס בחר להתמודד ראש בראש בצבע מול הווארד, והתוצאה ידועה 25 נקודות ו20 ריבאונדים להווארד מול 18 נקודות ו12 ריבאונדים של טאונס. קבלת ההחלטות של טאונס עדיין לוקה בחסר ואני מאוד מקווה שזה עניין של זמן. באותו עניין, חייבים לתת מילה טובה להווארד שנותנת עונה פנטסטית עד עכשיו.

• זה המחשק הראשון שראיתי את ניק באטום העונה מאז שחזר מהפציעה ואיזה כיף לראות את השחקן הזה! שחקן שאני מאוד אוהב ורואים כמה הוא חשוב. שארלוט מקבלת איתו כוח אש נוסף לצד קמבה ווקר שיעזור לה מאוד לקראת מאבקי הפלייאוף במזרח.

קליבלנד קבאלירס 116 - דטרויט פיסטונס 88

לא רק מינסוטה יצאה מהמשחק אתמול עייפה אלא גם יריבתה, דטרויט. הקאבס ניצלו את זה ופשוט צלפו שלשה אחרי שלשה - חוסה קלדרון, לברון, קראודר, פריי, גרין וקורבר פשוט טווחו בדטרויט האומללה שלא היה בכוחותיה לצאת ולחסום את הקלעים. המשחק נגמר כבר ברבע השני בערךוטיירון לו נתן הרבה דקות לספסל שלו כשאפילו צ’די אוסמן (בצדק) וג’ון הולנד (מי זה?) משחקים 23 דקות משותפות. גם דטרויט הבינה שהמשחק בזה גמור ונתנה הרבה דקות לשחקני קצה הרוטציה.

• אלא אם אתם אוהדים של קליבלנד (וגם לכם אני לא ממליץ) אין שום סיבה בעולם לראות משחקים של הקבוצה הזאת. קליבלנד מייצגת את כל החסרונות של הכדורסל החדש, משחק שלשות משעמם, הגנה מזעזעת, בלי משחק מסירות יפה, בלי מלחמות בצבע פשוט בלי חשק. אני לא מאמין שהשנה הם יגיעו לגמר הNBA. הם פשוט לא קבוצה טובה מספיק. זה לא משבר אמצע העונה, זה פשוט המצב הקיים. חומר השחקנים חד מימדי במקרה הטוב ונוראי בכל השאר. אני לא רואה את המצב נפתר עם אייזאה תומאס שנותן לקאבס בדיוק את מה שיש להם כבר - קליעה טובה והגנה רכה. בקיצור, הקבוצה הזאת תלויה בלברון ג’יימס יותר מאי פעם והוא בכלל חולם LA. משחק הבא עוד יומיים נגד ברוקלין ואני לא הייתי ממהר לשים כסף על הקאבס.

• בתור אוהד הלייקרס, אני חייב להגיד שדטרויט הפכה לקבוצה הכי סימפטית בNBA. קשה שלא להתאהב קצת בפריחה של דראמונד, בפריצה מחדש של רג’י ג’קסון וביכולות המשחק של טוביאס האריס ואייברי בראדלי. הקבוצה הזאת פשוט מהנה, ואן גנדי עושה שם פלאים, וניתן לראות קבוצה שיודעת מה היא עושה (לא כמו פילדפיה, אליה נגיע עוד מעט).

• לוק קנארד, בתחילת העונה הימרתי עליו בתור הרוקי המפתיע, לאו דווקא רוקי העונה אלא פשוט רוקי שייתן יותר ממה שמצפים ממנו. לצערי, ואן גנדי לא סומך עליו יותר מדי וגם מצבת הגארדים שלפניו לא רעה בכלל. אני מקווה שואן גנדי ייתן לו קצת יותר דקות בהמשך העונה כי לדעתי הוא שוטינג גארד שיכול להגיע לרמה גבוהה.

פילדלפיה סיקסרס 107 - יוטה ג’אז 86

פילדלפיה מתבססת עוד קצת במקומות המובילים לפלייאוף. ניצחון לא קל על יוטה המסכנה שפשוט חסרת כלים בלי רודי גובר (והייוורד כמובן). ברבע האחרון הסיקסרס העלו הלוך הגנתית והתקפית והשיגו את W.

• נושא שמאוד מפריע לי אצל פילי: הקבוצה הזאת פשוט לא מאומנת. אין תרגילים, אין עבודה קבוצתית ואין הרגשה בכלל שיש לקבוצה הזאת מאמן. זה מרגיש כאילו יש את בן סימונס וג’ואל אמביד שמקבלים את הכדור וכל השאר פשוט רצים/עומדים סביבם ומחכים למשיח. היחיד שנותן שם עבודה זה ג’יי ג’יי רדיק שעוקף חסימות, מייצר מצבים, קולע ומפעיל קצת את שני הכשרונות של פילי אבל כל השאר במיוחד השחקנים שכן היו טובים עונה שעברה כמו דאריו שאריץ’ ורוברט קובינגטון פשוט לא יודעים מה לעשות. אם פילי רוצה להיות באמת אחת מקבוצות העתיד של הNBA היא צריכה מאמן על הקווים שיגיד לכל הרול פליירס שלה מה לעשות כדי לעזור לסימונס ואמביד.

• כמה חבל על יוטה שפשוט לא מספיק טובה. אחרי העפלה לסיבוב השני בפלייאוף הסופר קשה במערב בשנה בשעברה, היא לא מספיק טובה השנה בשביל להתחרות אפילו על מקום בפלייאוף וזה לא שהתחרות כזאת קשה, בכל זאת לייקרס, קינגס, דאלאס, פיניקס ואפילו הקליפרס ממש לא בתמונה וכנראה שכבר בפגרת האולסטאר נדע לפחות 7 מ8 הקבוצות בפלייאוף המערב.

לוס אנג’לס קליפרס 85 - ניו יורק ניקס 107

הניקס הלוהטים פגשו את הקליפרס המתרסקים, אם לפני כמה חודשים התוצאה הייתה ברורה לטובת הקליפרס אז היום המצב התהפך והניקס פשוט התעללו בקליפרס. פורזינגיס פשוט אדיר ולדעתי מועמד מוביל לMVP כרגע יחד עם קיירי ארווינג וסטף קרי.

• זוכרים בקיץ שכולם דיברו על החוזה המוגזם של הארדווי ג’וניור, הבחירה ההזויה בניטליקינה, רמון סשנס כפוינט בחימישייה ואיך עוד עונה של הניקס הולכת לפח? אז פורזינגיס. הענק הלטבי הזה פשוט מפחיד. כבר מהשנייה הראשונה של המשחק כשהוא וג’ורדן קופצים לכדור ביניים, הוא אפילו לא קפץ והשיג את הכדור! הקליעה שלו, הגובה שלו, ואפילו ההגנה המשתפרת ממשחק למשחק פשוט הוכות אותו לבלתי ניתן לעצירה בטח ובטח יותר טוב ממקבילו למחזור טאונס, שבינתיים לא מראה שיפור משמעותי מהעונה השנייה שלו.

• אוי קליפרס קליפרס…אני מאמין בלב שלם שדוק ריברס פשוט לא מתאים. איך לעזאזל לו-וויל, מכונת הנקדות הזאת יושבת על הספסל כשהבן שלו עולה בחמישייה ומשחק כמות דקות כמעט שווה לבלייק גריפין? איך יש לך את לו-וויל ובברלי כקו אחורי מדהים והוא בוחר כל פעם מחדש לשים את אוסטין ריברס. נכון בברלי ולו-וויל לא ממש מובילי כדור אבל גם ככה בלייק גריפין מתחיל את ההתקפות אז מה ריברס עושה שם בכלל? אני לא אומר שאוסטין ריברס שחקן לא טוב אבל הוא פשוט לא שחקן חמישייה בטח ובטח עם הגארדים שמחכים על הספסל. כשתאודוסיץ’ יחזור אני מקווה שזה לא יהיה על חשבון לו-וויל שפשוט לא מקבל את ההערכה הראויה לו.

• אם כבר קליפרס עסקינן ושחקני חמישייה שלא מתאימים. אפשר להפסיק לשקר לנו שדיאנדרה ג’ורדן הוא שחקן חמישייה? כל פעם משחק שאני רואה אותו זאת פשוט זוועה לעיניים. הדבר היחיד בארסנל ההתקפי וההגנתי שלו זה דאנקים, סליחה אפילו לא דאנקים יותר כמו אלי-אופים. לא ברור לי למה הוא עדיין בקליפרס, או בNBA או בכדורסל בכלל. כל כך כואב לראות שחקן כל כך נדיר כמו בלייק גריפין מתבזבז על מאמן לא טוב.

אוקלהומה סיטי ת’אנדר 107 - ניו אורלינס פליקנס 114

משחק מהנה מאוד של שתי קבוצות מעולות (כן, אמרתי את זה, הן קבוצות ממש טובות). אנתוני דיוויס עם הופעה מדהימה מביא ניצחון קשה לפליקנס.

• וואו, אנתוני דיוויס, פשוט וואו. עם כל הכבוד לקאזינס, דיווידס הוא הכוכה הבלעדי של הקבוצה. אלי-אופים קשים, יד רכה ליד הטבעת, קליעות מכל מקום (למרות שזה פחות בא לידי ביטוי במשחק הלילה) ומעל הכל, הגנה מדהימה. מי שלא ראה את ההופעה של דיוויס, שלא יראה שום דבר אחר, רק את מה שהוא עשה הלילה.

• OKC, הקבוצה הזאת פשוט מהנה לצפייה, מסירות, חדירות לסל, דאנקים מפלצתיים של ווסטברוק, אדאמס שולט בצבע (לרוב) ופול ג’ורג’ שעושה הכל. OKC אולי עוד לא מצליחה לרשום מאזן טוב במיוחד אבל ממש כיף לראות אותה משחקת.

• אז מה לא עובד בOKC? התשובה היא אחת - כרמלו אנתוני. דוגמא לראיון עבודה של כרמלו אנתוני:
    מראיין: כרמלו, מהם הכישורים שלך?
    כרמלו: אני יודע לקלוע.
    מראיין: מעולה, מה עוד אתה יכול לעשות?
    כרמלו: …

הבחור פשוט לא עושה כלום חוץ מלקלוע, עכשיו זה בסדר במקרים מסויימים, אבל זה היה כל כך בולט במשחק הלילה כשכרמלו היה צריך לשמור על קאזינס/דיוויס ופשוט יצא שאדאמס שומר על שניהם כשפול ג’ורג’ ו/או רוברסון מנסים לעזור לו (מה שלא כל כך עבד). הבחור פשוט לא שומר, ואם הוא נופל על יום קליעה לא טוב, דבר שקורה לו לא מעט, אז הוא פשוט חסר תועלת. מוזמנים לשאול את הניקס על זה. הגיע הזמן להגיד לכרמלו אנתוני שמקומו בחמישייה לא מובטח אם בכלל והגיע הזמן שהוא ייתן את הטון בחמישייה השנייה, איפה שיהיה אפשר להחביא את העובדה שהוא ONE TRICK PONY.

סן אנטוניו ספרס 96 - אטלנטה הוקס 85

המועמדת העיקרית לזכייה בתואר הטנקינג של העונה מול הקבוצה המאומנת בליגה. תוצאה צפויה מראש ואם להגיד את האמת, חוץ ממאנו, אין כל כך סיבה לראות את המשחק.

• הספרס פשוט לא מעניינים. קודם כל כי ברור לכולם שכמה שפופוביץ’ יודע להשיג את המקום בפלייאוף, הרוסטר שלו פשוט לא ישרוד את הסיבוב הראשון. אולדריג’ שחקן עונה סדירה ונראה כמו יותם הלפרין בפלייאוף, כל השמות הסימפטיים כמו פטי מילס, דני גרין, דג’ונטה מורי וחבריהם פשוט לא מספיק טובים לנצח סדרות והיחיד שכן ווינר בקבוצה הזאת (מלבד פופוביץ’), כבר בן 40. עד שלנארד לא יחזור, הקבוצה הזאת פשוט לא רלוונטית, פופוביץ’ ימשיך להוציא מים מהסלע אבל גם הוא יודע שהסלע הזה לא יביא לו טבעת.

• הייתי רוצה להגיד מהו על אטלנטה אבל היא פשוט מסריחה את הפרקט שהיא עולה עליו. בודנהולצר בהשראת מורו, פופוביץ’, כנראה חשב שהוא יוכל לשים שחקנים אלמוניים שיצליחו בתור קבוצה אבל אם אתה לא פופוביץ’ אז שחקנים אלמוניים הם פשוט שחקניים אלמוניים. המועמדת המובילה לקבל את דונצ’יץ’ כרגע.

בוסטון סלטיקס 110 - דאלאס מאבריקס 102

ניצחון 16 ברציפות של בוסטון שהושג בהרבה יזע, דמעות וקיירי ארווינג. בוסטון מובילה בדאבל פיגרס ואז מאבדת את היתרון ונקלעת לפיגור של דאבל פיגרס אבל מצליחה לחזור ולנצח בהארכה משחק לא פשוט, למרות היריבה החלשה.

• דניס סמית’ ג’וניור, כנראה ההוכחה המושלמת לכך שליגת הקיץ ומשחקי ההכנה הם חסרי משמעות כמעט כשזה מגיע לליגה. ההייפ שהיה סביב הבחור היה עצום בטח ובטח לנוכח “הפספוס” של הניקס שבחרו גארד צרפתי לפניו. כרגע, אין הבדל מהותי ביניהם. דניס סמית’ ג’וניור שחקן לא רע בכלל ויכול להפוך לאולסטאר אבל כנראה שציפיתי ליותר, הממוצעים שלו קצת משקרים כי הוא משחק המון ביחס לרוקי, כמעט 29 דקות למשחק. למרות הכל, עדיין מדובר ברוקי וכמו שאסור לשפוט את לונזו בול כרגע, אסור גם לשפוט את דניס סמית’ ג’וניור

• לא ממש מתחשק לי לדבר על בוסטון כי הכל כבר נאמר, אל הורפורד בעונה מעולה, צמד הג’ייס (בראון את טייטום), שחקני הרוטציה כמו ביינס ומרכוס מוריס, מרכוס סמארט וטרי רוזיר ומעל כולם אחד ושמו קיירי ארווינג. קיירי שונה לגמרי ממה שהיה בקליבלנד ונראה כאילו נועד לתפקיד הזה. הבחור לא רק מביא את סט היכולות ההתקפיות המדהים שלו אלא גם שיפר משמעותית את ההגנה שלו. היו רגעים שהוא היה כמו בצל של הבחור עליו הוא שומר. קיירי נדבק ונצמד, שם את היד על הפרצוף ולא מפסיק לרדוף אחרי השחקנים. פשוט מדהים.

על המשחקים שלא ראיתי בשתי מילים

אורלנדו מג’יק 97 - אינדיאנה פייסריס 105

שתי קבוצות שפתחו את הליגה בסערה, כנראה מתחילות ליישר קו עם המאזן הצפוי להן, אני מאמין שאינדיאנה דווקא כן תצליח להיות בפלייאוף, על אורלנדו אני לא כל כך בטוח.

ממפיס גריזליס 92 - פוטלנד טריילבלייזרס 100

בשקט בשקט פורטלנד מתבססת בחציון העליון של המערב בעוד שממפיס מתקרבת לחציון התחתון. לממפיס תהיה הזדמנות עוד יומיים לתקן טיפה את המאזן עם משחק מול דאלאס החלשה בעוד שפורטלנד תצא למשחק לא פשוט מול הסיקסרס.

וושינגטון וויזארדס 99 - מילווקי באקס 88

טוב אז רגע לפני שבועת ה"יאניס הולך להיות הMVP" תתפוצץ אני אגיד כך אולסטאר מביא מספרים, אלוף מביא ניצחונות. בינתיים יאניס מביא מספרים. ומילה על הוויזארדס, כמה שהם קבוצה טובה, הם די הגיעו לתקרת הזכוכית שלהם. אני לא רואה אותם עוברים בסדרה את בוסטון או קליבלנד (טוב אולי כן את קליבלנד) וזאת בהנחה שהם כן מסוגלים לעבור את טורונטו.

דנבר נאגטס 114 - סקרמנטו קינגס 98

אחרי פיתחת עונה לא טובה, דנבר מתבססת במקום השישי במערב (אותו מאזן כמו מינסוטה ופורטלנד שבמקומות ה-5 וה-4). ונראית כמו קבוצת פלייאוף לגיטימית.

לסיום, מילה על המשחק היום בלילה שיקגו בולס נגד לוס אנג’לס לייקרס. שתי קבוצות עם עתיד מעניין והווה בעייתי. אצל הלייקרס כבר מזילים ריר לקראת קיץ 2018 ונראה כאילו העונה הזאת מפריעה להם בדרך. לברון, קאזינס, פול ג’ורג’ ועוד רבים כנראה הולכים לדבר עם מג’יק וכל מה שנותר הוא לראות עם יש חלקים בלייקרס הנוכחית ששווה להשאיר. לונזו וקוזמה כנראה בטוח יהיו שנה הבאה כמו גם ברנדון אינגרם, כל השאר צריכים לתת עונה טובה בשביל ההזדמנות לשחק עם לברון.
בשיקגו יש פרוספקט מעניין עם כריס דאן, זאק לאבין, בובי פורטיס (כשהוא לא הולך מכות עם חברים לקבוצה), לאורי מרקאנן ודנזל ולנטיין. כנראה שזאת לא תהיה קבוצה לאליפות אבל כן יכולה להתפתח שם קבוצה מאוד מעניינת.