חצי גמר ליגת האלופות: לאחר 2-2 דרמטי ו-3-4 בסיכום עם באיירן, ממשיכים לגמר בקייב!

ריאל-מדריד

(Renen) #21

זידאן אכן מעלה את ואסקז בעמדת המגן הימני ואת אסנסיו בכנף, כשבנזמה מקבל אשראי בחוד (ולא בייל).
אבל ישנה הפתעה אחת נוספת - קאסמירו על הספסל, קובאצ’יץ’ בהרכב. לא ברור כל כך.

(Mádridistа) #22

זידאן על סמים, מה זה ההרכב הזה? קאסמירו דחוף פנימה, הם עושים לנו טרור.

משחק נטול הגנות, קשה לצפייה ממש, גול שלהם והולך להיות ערב ארוך. וקשה להמר שהוא לא יגיע.

(barakpxp) #23

זה פשוט לא ייאמן שזאת כבר קבוצה שלישית ברציפות שמראה יכולת הרבה יותר טובה משל ריאל וגם מגיעה לאינספור מצבים וכל פעם מחמיצה ברשלנות. זה אבסורד וזה ממש עצוב. הבישול הזה לבנזמה היה פתטי. באמת שנמאס שאותו סיפור חוזר על עצמו למרות שרואים באופן מאוד ברור שריאל לא טובה השנה. גם פריז, גם יובה, וגם באיירן אותו סיפור רק עם שם אחר. ומה שמדהים זה שאם ליברפול לא תחולל סנסציה ותדיח את עצמה אז גם זה יקרה לה בגמר.

3 גמרי ליגת האלופות זה לא מזל וזה לא מקרה…זידאן מאמן אדיר .

רשמתי זאת לפני צמד המשחקים : לבנדובסקי של באיירן פחות טוב,זריז, טכני וקטלני מזה של דורטומנד .
הוא פשוט כל כך מסורבל ולא מסוגל להתמודד מול צמד בלמים כל כך אדיר . לי זה היה ברור שהוא יהיה חלש, וזה מה שקרה .

צמד שערים של הוד אפסיותו בנזמה לא ישכיח עונה כל כך גרועה וביזיונית שלו . הוא גזל לריאל כל כך הרבה נקודות העונה ( ולא רק העונה ), וגם אם היה מבקיע חמישייה היום, הייתי רושם את אותו הדבר .
זאת הביקורת היחידה שיש לי על זידאן - הקרדיט הלא הגיוני שהוא נותן לצרפתי .

אני מקווה שליברפול תזכה בגביע האלופות, אבל במידה וזו תיהיה ריאל פעם שלישית ברציפות, זידאן ירשום את אחד ההישגים המקצועיים הגדולים אי פעם של מאמן כדורגל .

(אוריין יפה) #25

בסופו של דבר, לריאל מגיע להגיע לגמר (אני לא אומרת שלזכות כי גם ליברפול עם טורניר מדהים ואם הם יעלו זה יהיה גמר מטורף). ריאל עברה את פריז, יובנטוס ובאיירן, קבוצות קשות שהיא ניצחה בחוץ בעיקר ועל זה מגיע לה שאפו.

כשקבוצה נמצאת במעמד הזה 3 שנים ברציפות, זה לא מקרי, ולא מזל, ולא שיפוט, אני אוהדת בארסה ואני לא יכולה להתעלם מזה.

(titi camara) #26

נבאס עם 2 עצירות מדהימות היום(בנוסף למשחק ענק שלו סה"כ) מציל את התחת של ריאל, ההצלה מהבעיטה של אלבה שפגעה בווראן ונבאס הציל באינטסטינקט לא אנושי זאת ההצלה של העונה בליגת האלופות.

מהצד השני השוער שלהם תרם לנו גול. באיירן הייתה הרבה יותר טובה היום ולריאל היה הרבה מזל.

מרגע ההחמצה של רונאלדו הייתי בטוח שהנאחס של חצי הגמר חזר לברנבאו ושבאיירן תעלה, שמח על כך שכל מה שהיה לבאיירן להציע היום זה סנדרו הגמלוני שבמקום לגמור את המשחק בדקה ה-92 הוא ניסה מסירה מוזרה.

עכשיו הגמר נגד ליברפול, יאללה מייטי רדס !!! :wink:

(momi) #27

שלישית??? ריאל פירקה את פריז, היתה עדיפה על יובה בסיכום שני המשחקים, וגם מול באיירן הייתה מצויינת.
לגבי מחמיצה ברשלנות אני בעיקר זוכר הצלות גדולות של נאבס, ויכולת גבוהה של ראמוס ווארן.
תעשה ריפליי על המשחקים של ריאל העונה, ותמצא לי עוד קבוצות שמשחקות ברמה כל כך גבוהה.

לריאל יש סגל מושלם. אם תמכור את בנז ותביא חלוץ בינלאומי אחר, זה יקח דקות מאסנסיו בייל ומיוראל שמראה פוטנציאל, ויהרוס את האיזון בקבוצה. במקום זאת, אתה נותן לבנז 40% דק, לאט לאט נותן לרונאלדו מנוחות, מכניס את בייל לכושר בזהירות וכמובן הופך בהדרגה את אסנסיו לשחקן הרכב.
בצורה הזאתי זידאן שילב את קובאציץ ואסקס ואסנסיו והפך אותם לטופ קלאס, ובצורה הרוטציונית ההדרגתית הזאת זידאן ישלב את חכימי וייאחו תיאו יורנטה סבאיוס ומיוראל, וכך ידידי יוצרים מכלום עומק בסגל שאין לאף קבוצה בעולם.

אה ואני לא חולק שבנז הוא הוד אפסיותו.

(Mádridistа) #28

פאקקקקקקקקק, זה פשוט אונס מנטלי, הייתי אומר “קשה לצפייה” אבל זה כל-כך רחוק מהתחושה האמיתית. בלתי אפשרי לצפייה. הדקות האחרונות היו אינסופיות. כל-כך גורליות, כל שנייה יותר ארוכה מהקודמת. מרחם על הקהל בברנבאו. זה היה מתבקש שאחרי שנתיים נעוף בצורה כזו, דווקא מול באיירן שצמאה לנקמה על השנים האחרונות, עם גול של האקס חאמס. כאילו זה היה כתוב מלמעלה, זה פשוט היה צריך לקרות. אבל לא עם התחת של זידאן. הוא באמת עשה הכל כדי לתת להם את המשחק הזה, מילא להיות חסרי מעוף מקדימה, אבל אונס כזה לא עברנו הרבה זמן, באיירן פשוט שחטו אותנו. צריך להיות כשרוני במיוחד כדי להצליח לא לנצח משחק כזה. ההצבה של קובאצ’יץ’ במקום קאסמירו שווה ועדת חקירה, ושום סיפור של צהובים לא ישנה את זה. אני מת על קובא, אבל הוא השחקן האחרון שמתאים למעמדים האלה כרגע.

גם רונאלדו באחד המשחקים היותר רעים שלו, אבל גם לו מותר. לעומת זאת, אחרי כל ההשמצות מול יובה, שאפו ענק לנבאס. מספר אחת אצלנו, אפילו שזה לא הישג גדול היום. לקח לפחות 3 גולים בטוחים. לא יודע מה יהיה הגורל שלו בסוף העונה, אבל כשמגיע אז מגיע.

ודבר חשוב אחרון - תנו לממורמרים להתמרמר, היום זה היום שלנו. אז יגידו הגרלות קלות, ואם לא אז שופטים, ואם לא אז מזל. איכשהו - תמיד יש מה להגיד. ככה זה, כשאתה מנצח כל הזמן כולם יהיו נגדך. קבוצה לא מגיעה בטעות לשלושה גמרים ברציפות. אז כן, מזל זה חלק מהמשחק, בטח ובטח בטורניר נוקאאוט. פעם זה איתך ופעם נגדך. לפני שהתחילו הזכיות עפנו 3 שנים ברציפות בחצי הגמר, פעם אחת בפנדלים, וגם עם האדום המפוקפק ההוא. הכי קל לראות מה שרוצים כדי לבנות אג’נדה. עברנו חתיכת תהליך רצוף אכזבות כדי להגיע לרגע הזה, כולל הדחה כמעט עשור(!) בשמינית למי שכבר הספיק לשכוח. תקנו אותי אם אני טועה, אבל אני לא זוכר שמישהו אי פעם אמר אז “פאק, איזה חסרי מזל הם”.

אני רואה בטוקבקים שאנשים אשכרה נאחזים בנגיעת יד שספק אם בכלל הייתה ברחבה כדי לצעוק “שופטים” גם אחרי המשחק הזה, כאילו זה מה שהכריע 180 דקות מטורפות. זה לא מזיז לי, אבל אני מקווה שאין בטעות איזה אוהד ריאל שנתקף ייסורי מצפון ונופל לתעמולה הזולה הזו. כשבאיירן קיבלו שנה שעברה פנדל הזוי במשחק הראשון אף אחד לא דיבר, וגם לא על הנבדל של לבנדובסקי בברנבאו. וגם לא על שזה שוידאל יכל לצאת בצהוב שני עוד הרבה לפני האדום הלא מוצדק. ואני לא בא לפתוח את ספר ההתחשבנויות כי אין לזה סוף ויש לנו דברים יותר טובים לעשות עם הזמן, אלא רק להעביר את הנקודה הזו, שזה שאין לנו במחנה נציגים שנובחים בחזרה - לא יבלבל אותכם בטעות. כשאתה מנצח זה פשוט לא מעניין אותך כל המלחמות האלה ואז יכולה להיווצר אשליה שהקשקשנים אשכרה מדברים לעניין, אל תפלו לזה. אני לא מאמין ב"מגיע" בכדורגל, אבל אם המושג הזה קיים - אז בהחלט מגיע. אנחנו זוכים בזכות ולא בחסד, קוצרים את הפירות אחרי שנים של עבודה קשה. מי שרוצה להאמין שקבוצה מגיעה בזכות מזל/שופטים/וואטבר לחצי הגמר+ פאקינג עשור ברצף - שיבושם לו.

אז תעזבו את הפורומים והטוקבקים כי זה לא יוביל לשום מקום, haters gonna hate, שכולם יאכלו את הלב - גמר שלישי ברציפות!!!

(harozim) #29

אני כנראה היחיד פה שלא יסכים עם זה. ההתקפה שלנו טובה יותר וזורמת יותר עם בנזמה. אגב, הרבה יותר מאיך שההתקפה הייתה נראית עם מוראטה ורונאלדו. אולי הוא פשוט כן תורם?

(momi) #30

ברור שהוא עוזר ותורם המון. הוא עושה לחץ וקורע את עצמו ואין ספק שהוא שחקן מאד מועיל. אבל תדמיין את הארי קיין או את סוארס ליד רונאלדו, תחשוב לכמה מצבים הם יגיעו שבנז לא מגיע, ויש עוד כמה חלוצים שהם הרבה הרבה יותר אפקטיבים ממנו.

וכל מה שאני אומר זה כמובן בלי להתחשב בגורם ההרתעה של שחקן 40 שערים לעונה.

(Renen) #31

לסיכום מה שקרה היום…

ריאל עולה לגמר שלישי ברציפות אחרי שהיא, סוג של, סוחטת תיקו מבאיירן מינכן בברנבאו.
אחרי הכל ולמרות הכל, דווקא בנזמה הוא זה שמעלה את ריאל לגמר בקייב עם צמד שערים שבא בזמן אחרי שהצרפתי לא כבש עידנים. השער הראשון מבישול מעולה של מרסלו (ובכלל, מהלך מעולה, כולל מסירת העומק של קובאצ’יץ’), והשני אחרי טעות איומה של טוליסו ואולרייך.

מנגד, ג’ושוע קימיך המצוין שוב ניצל חור בהגנת ריאל כדי להעלות את הגרמנים ל-1-0, וחאמס רודריגז (הרי ברור ששחקן מושאל של ריאל מדריד יבקיע מולה) השווה בעיקשות מזווית קשה.

המשחק התאפיין בהתקפה All In, כשככל שהמשחק התקדם, שתי הקבוצות איבדו צורה ורצו קדימה, אחורה ולצדדים. באיירן הגיעה לאינספור הזדמנויות, וריאל גם היא הייתה יכולה לכבוש לולא החמצות של רונאלדו (משחק סביר+ כולל הגנה בדקות הקשות), בייל ומרסלו.
מעל כולם, היה זה נבאס שהוכיח שוב שהוא משחק ברמות להן הוא שייך, כשהציל מספר שערים בטוחים. הקוסטה-ריקני הבינלאומי היה שווה לריאל היום כרטיס בגמר.

בניגוד לאחרים שכתבו כאן לפני, אני דווקא חושב שריאל עמדו לא רע והגיעו למצבים, לחצו גבוה וניהלו משחק מסודר, עד לרגע החילופים. קובאצ’יץ’ דווקא התאים מאוד למשחק של היום עם הכוח המתפרץ מול האין-אמצע של באיירן, ולהוציא אותו כשהוא חם (אפילו אם זה כדי לתת לטנק קאסמירו להיכנס במקומו), הייתה טעות. מודריץ’ התעייף באופן ניכר ככל שהדקות עברו, ובייל שהיה צריך לסיים את המשחק (או לפחות לבשל לאסנסיו) - שוב לא הצליח להשפיע.
נאצ’ו חזר אחרי הפציעה כדי לנסות ולעבות את ההגנה, בסבכה שעברה הכי לאט שאפשר.

בסיום, ריאל עולה לגמר ליגת האלופות כי היא קבוצה של ווינרים כמו ראמוס ששוב הראה משחק הגנה מעולה, בגלל שיש לה שחקנים למאני-טיים וסגל עמוק שאין כמותו, ובגלל שהיא הייתה טובה יותר מהיריבות שלה. אפילו שהפסידה ליובה וספגה מטח מבאיירן, אי אפשר לומר שהיא בגמר במזל או בחסד. היא ניצחה בחוץ את אלופת צרפת, אלופת איטליה ואת אלופת גרמניה. כל המוסיף גורע.

אז ריאל שוב בגמר, ולזידאן אין זמן לעשות ניסויים, כי עוד ארבעה ימים תתקיים מלחמת עולם של כבוד בקאמפ נואו.

(t-rix) #32

כשאתה במעמד חצי גמר או רבע גמר, לרוב ההתמודדיות בין קבוצות גדולות מוכרעות על חודו של שער בסיכום שני המשחקים.

וכשבאיירן סופגת שער עצמי (זה עצמי לכל דבר ועניין) במשחק אמש ונותנת מתנה לעוד שער במשחק הקודם, שלא יצפו לעלות.

זה כבר חוסר איכות ולא מזל רע.
שני השערים נבעו מלחץ גבוה שהפעילו ריאל, ובאיירן פשוט לא ידעה מה לעשות וחטפה שערים קלים.

לריאל מגיע להיות בגמר כי הם פשוט קבוצה איכותית ומאורגנת יותר.

(Xavi H) #33

מרסלו - המגן השמאלי הטוב בעולם היום?

גם אם התשובה שלכם לשאלה הזאת שלילית, אני חושב שלא מספיק מדברים על העונה האירופית המופלאה של השחקן הזה, שלטעמי לא נופלת מהעונה החלומית של ראמוס לפני 4 שנים…

אני חושש מאוד מליברפול.
המהירות שלהם בהתקפה זה משהו שאני לא משוכנע שריאל הנוכחית מסוגלת להתמודד איתו.
התקפית אנחנו נכבוש לדעתי, אבל ההגנה אוי ההגנה.

(harozim) #35

לדעתי הטוב בכל הזמנים.

(saharsacc) #36

כשהוא מפוקס? בטח, אחד הטובים בהיסטוריה גם. במשחק ממוצע בליגה? הוא יותר מזכיר את חן דילמוני מרוברטו קרלוס. וחבל שרוב המשחקים במהלך השנה הם בליגה. הוא בטח שאחד הטובים בעולם, כנראה גם הטוב ביותר(אולי אחרי אלבה) אבל הוא יכול להוציא מעצמו הרבה, הרבה יותר.

(barakpxp) #37

אני חושב שבעשור האחרון זכינו לראות שני מגינים מהרמה הכי גבוהה. אמנם בפן ההגנתי תמיד היו בעיות(בעיקר אצל מרסלו) אבל גם בזה הם הראו שיפור ניכר בשנים שעברו. אני מדבר כמובן גם על דני אלבס. שני השחקנים האלה באמת הם משהו יוצא דופן. שחקני התקפה לכל דבר וגם ניתן לראות שבאופן קבוע מגיעים למשחקים מכריעים ועושים את ההבדל. תענוג.