חצי גמר ליגת האלופות: לאחר 2-2 דרמטי ו-3-4 בסיכום עם באיירן, ממשיכים לגמר בקייב!

ריאל-מדריד

(Renen) #1

Originally published at: https://www.sportenter.co.il/כדורגל/הקלאסיקו-של-ליגת-האלופות-מגיע-כבר-בחצי/


באיירן מינכן וריאל מדריד הן לא סתם שתי קבוצות. הן הקבוצות ששיחקו בהכי הרבה חצאי גמר בליגת האלופות, ובכלל – הן שתי הקבוצות האירופאיות שהתמודדו הכי הרבה פעמים זו מול זו בליגת האלופות. אמנם מילאן ניצבת בניהן במקום השני ברשימת הזוכות בליגת האלופות (מיותר לציין מי במקום הראשון…), אבל אין ספק – כשריאל ובאיירן נפגשות, זה העימות האירופי הגדול ביותר שליגת האלופות יכולה לספק לאוהדיה.

ומחר, בשעת ערב קסומה במזג אוויר נאה במינכן, ריאל תעלה על כר הדשא המפואר של האליאנץ ארנה כדי להגן על התואר. כמה שהקבוצה של זידאן רוצה זכייה שלישית ברציפות, במה שימשיך את הריצה הנפלאה שלה בחמשת השנים האחרונות. ריאל של אירופה נהנית מהצלחה, רוח, מזל, ווינריות, לחימה, מה לא. בלילות של ליגת האלופות, אוהדי ריאל מקבלים טעימה מהקבוצה האמיתית שהם אוהדים, בטח בעונה כמו העונה, כשהמצב בליגה רחוק מלספק להם נחת.

אחרי שהעמידה את פסז’ במקומה הראוי, פירקה את יובה בטורינו ועוד הספיקה לנצח על פיאסקו מטריד בברנבאו בגומלין, ריאל תצא למינכן אל הדו-קרב המפואר ביותר שיכול האוהד הממוצע לדמיין.

לאחר ריצה נהדרת של 12 משחקים בהם היא מנצחת (למעט המפלה בהרכב השני מול אספניול), ריאל רושמת ארבעה משחקים בהם היא מנצחת רק במשחק אחד (האחרון), את מאלגה בחוץ, בקושי (ותודה לאיסקו). שלושת המשחקים הנוספים, כולם בברנבאו, הסתיימו ללא ניצחון. הפעם, בניגוד לבתחילת העונה, המטרה יחידה וברורה (צ’מפיונס) והרוטציות לא מפתיעות אף אחד. זידאן מארגן את הסגל ככה שלליגת האלופות ריאל מגיעה חדה ומסוכנת. מה שקרה בברנבאו, השאננות המוגזמת (על אף אינספור מצבים), לא יקרה שוב, וריאל תופיע לוחמנית ומסודרת מול באיירן.

ובאשר לסגל: סרחיו ראמוס, הקפיטן, יחזור להרכב אחרי שהיה כל-כך חסר בהגנה של הלבנים. אפשר להיות בטוחים שמשהו יקרה בגזרתו, כמו בכל התמודדות מול באיירן – מהחמצת פנדלים ושערים עצמיים, ועד לצמד האגדי באליאנץ לפני 4 שנים בדיוק. ההגנה תושלם באופן צפוי לכדי הרביעייה הרגילה, כשהפעם וראן יתעסק במאבקי עוצמה ולא בסידור המשחק (שוב, חזרתו של ראמוס). בצדדים, נראה את המגנים מרסלו וקרבאחל מתעסקים בתחילת המשחק (לפחות) בעיקר בהגנה עמידה, עם פן התקפי של מתפרצות והרמות לרחבה.

המשחקים והרוטציות יחולו, כרגיל, בהתקפה של זידאן. רונאלדו הוא באנקר, ואיסקו שמציג תקופה מצוינת ונראה באופן כללי טוב יותר מבתחילת העונה, כנראה יקבל מקום לידו (או יותר נכון, מתחתיו). על קאסמירו אין סיכוי שזידאן יוותר במשחק כזה, בטח כשהקישור של באיירן יהיה “רך” מעט מהרגיל ללא וידאל שגמר את העונה. יעלה ויבוא טוני קרוס, שבדרך כלל מתפקד לא רע מול האקסית (וכך גם אירח חברה לזידאן במסיבת העיתונאים), והשאלה הנותרת היא לגבי מודריץ’ ובנזמה. הרומנטיקנים יגידו שואסקז ואסנסיו יקבלו מקום באגפים משני צדיו של רונאלדו, כשבמרכז יעשו הנזכרים לעיל סדר. עם זאת, אין זה סביר שזידאן יוותר על המנוע מודריץ’ דווקא במשחק כזה, ובנזמה שנראה פשוט נורא במשחקים האחרונים, עשה עבודת “פינוי שטחים” יפה בטורינו שכנראה תספק את זידאן ברמה שתיצור הזיה הגיונית כזו או אחרת במוחו הקודח מחמת תמונת ההרכב. לכן, הגיוני שהצרפתי יעלה ליד רונאלדו, דווקא כדי לתת לפורטוגלי את כל המקום שהוא יכול לבקש. באופן אירוני, יכול להיות שזה יהיה האס של זידאן מול שועל הקרבות יופ היינקס (נקודה קרה בהתקפה שאפשר “לוותר” בלחץ עליה), כשבנזמה כבר ידע רגעים יפים מול באיירן (ע"ע ההרמה של קונטראו שנתנה ניצחון קטן-גדול בברנבאו לפני שריאל יצאה לפרק את האליאנץ ארנה במשחק שהוזכר מעלה). זידאן, כמו זידאן, יכול להפתיע עם הרכב הרפתקני (או הגנתי? כבר קשה לומר מה ואסקז ואסנסיו תורמים יותר, בנימה חיובית כמובן), אבל סביר מאוד שהניסיון וה"רוגע" יכריעו.

אם מישהו נעלם מעיניכם עד למקום זה בטקסט, או שבעצם לא שמתם לב לאי הזכרתו, סימן שאתם חווים את מה שחווה הצוות המנהל של ריאל מדריד. גארת’ בייל נראה כמי שדרכו החוצה מהברנבאו סלולה באבנים חצובות. זמנו כאמור קצוב, וכנראה שיראה דקות רק מהספסל בהתמודדות הזו. עם זאת, תמיד ישנה האופציה שה-BBCיחזרו למופע איחוד, ודווקא האליאנץ ארנה הוא אחד המקומות האחרונים שקיבל אותם במלוא הדרם. אם נראה את הוולשי על המגרש, והוא לא ירוץ במלוא הכוח ויפתח מבערים כמו שיעשה מיודעינו רובן מן הצד השני – כנראה שלא ייכתב עליו עוד הרבה בעתיד, לפחות לא בלבן. ומכאן התמונה השלמה:

הרכב משוער: נבאס, קרבאחל, וראן, ראמוס (ק’), מרסלו, קאסמירו, קרוס, מודריץ’, איסקו, רונאלדו.

ומה נאמר על באיירן מינכן? הקבוצה הבווארית זכתה לא מזמן באליפות החמישית ברציפות שלה. דווקא כשהיה נראה שהיא מאבדת מהעוצמה ומהפלדתיות שאפיינו אותה כל-כך, היא חזרה חזקה מתמיד. אנצ’לוטי האהוב פינה מקומו לאיש שאולי מזוהה עם הדנ"א הבווארי יותר מכולם – יופ היינקס. שועל האליפויות בעל האופי האימתני (שהספיק להחזיר אפילו את ריאל לבמה הגדולה ביותר, אחרי עשורים של היעדרות אי שם לפני תחילת שנות האלפיים) עושה עבודה נפלאה ומוביל באיירן מינכן בוגרת ושבעה, למרות הכל, לעוד שורה של הישגים. המאמן הגרמני אמר לא פעם כמה הוא מעריך את ריאל מדריד, ואין ספק שדווקא מתוך המקום הזה, אם יש מישהו שיודע להתמודד עם האלופה והמעמד – זה הוא. היינקס יחסר את וידאל, מנואל נוייר וקינגסלי קומאן הפצועים. כמו כן, קורנטין טוליסו ודויד אלאבה נמצאים בספק (אך עלולים להיות בסגל). באיירן, שתגיע כשיש לה בעצם רק את ליגת האלופות בראש, תצטרך להסתדר ללא כל אלה ותעלה עם הגנה “לא מושלמת” שיוביל בואטנג, כשאת ההתקפה יובילו כרגיל מולר ולבנדובסקי הלוהטים. זו אולי ההזדמנות האחרונה של לבנדובסקי “לברוח מהחיים המשעממים במינכן” אחרי שמיצה את הכל, ולהוכיח שיש לו עוד הרבה רשתות לקרוע – אולי במדריד. מולר הקפטן חוזר בדיוק בזמן, וההתקפה תושלם ככה"נ על ידי רובן וריברי הסילונים המזדקנים. אחרי שהתנדנדו מספר עונות, קאמבק אצל אנצ’לוטי שרק גדל ותפח אצל היינקס, מביא את המכונה הבווארית לישורת האחרונה כששניהם מסוגלים לתת לא מעט, והמאצ’-אפים שלהם מול קרבאחל ומרסלו “הצעירים” (טוב, קרבאחל הצעיר) יתגלה כקריטי בצמד המפגשים.

את התמונה ישלימו חאבי מרטינז שידע משחקים מצוינים כמו משחקים נוראיים מול ריאל, ואולי טיאגו אלקנטרה שגם הוא אנטי-מדרידיסטה בחסד. אבל מעל לכולם, כמיטב המסורת, יעמוד גאון כדורגל שאיכשהו מצא את עצמו אקס-ריאל מדריד – חאמס רודריגז. הקולומביאני הכישרוני מוכיח שוב מה הוא שווה, גם במדינה קרירה ונוכרית, כשהוא רושם מספר דו ספרתי של שערים+בישולים בפעם המי-יודע-כמה בעונה אחת. אף אחד לא יהיה מופתע לראות אותו מעניק מסירת מפתח או מסובב כדור חופשי לחיבורים של נבאס, בגלל שלהמר בעד אקס-מדרידיסטה שיבקיע בברנבאו, זה תמיד הימור בטוח. יש לו הזדמנות להוכיח מחר לזידאן את גודל הטעות שהוא עשה (או הטעות שלה הוא נתן מקום במשמרת שלו), או לפחות להראות שהבעיה לא הייתה בו (האשטג קרים בנזמה, וד"ש למוראטה).

המשחק הראשון בדו-קרב בליגת האלופות ידוע כמשחק שקובע הרבה, כשהמארחת תמיד עם הגב לקיר. עם זאת, במפגש כמו זה של מחר, כל תוצאה אפשרית, בטח כשמדובר בשתי הקבוצות האלו. מצפה לנו כדורגל התקפי ומהיר, במשחק שלא יבייש שום גמר, בשום זמן או מעמד.


(Renen) #2

זידאן מפתיע (בערך) ועולה עם לוקאס ואסקז על חמת בנזמה! יהיה מעניין לראות את ההצבה המדויקת על המגרש, כשסביר שואסקז יתעסק בהגנה לא מעט.
שאר ההרכב - כצפוי.

image


(momi) #3

זה כמו הגומלין בצרפת, אין אף שחקן בחוד ויש אש באגפים. בנוסף מעניין יהיה לראות את מרכז המגרש, לריאל 4 קשרים תותחים, ולבאיירן קשר אחורי אחורי, וקשר התקפי.
לטעמי הרכב מעולה, הרכב שמותאם ליריבה.


(איגנסיו) #4

תוצאת המשחק הייתה די צפויה, לפי דעתי. באיירן כשעוד איכשהו היה לה מה להציע, אז רובן נפצע וכל המשחק נהיה על ריברי.אלופת גרמניה חייבת ריענון קריטי במשחק ההתקפה שלה,כי היא הפכה להיות קבוצה, לטעמי, די משעממת שטיפה תקועה במשחק שלה.
לגבי ריאל מדריד, אין קבוצה היום שיכולה לעצור אותה והיא תהיה אלופת אירופה שוב.
מדהים איך בערב אחד יש תוצאה מפתיעה כמו במשחק אתמול והיום הכדורגל מראה שצפוי לגמריי וללא הפתעות.


#5

משחק ותוצאה צפוייה מאוד .
המשחק התנהל באופן דומה מאוד לעונה שעברה…גם אז באיירן הובילה, החטיאה כמה מצבי הבקעה כמעט בטוחים, ובסוף הפסידה .

ריאל גדולה על באיירן בכמה דרגות . רשמתי את זה גם לפני שבוע . ריאל ניצחה היום בקלילות, למרות יכולת פושרת מאוד, והתוצאה נגמרה רק 2-1 בעיקר בגלל שריאל שיחקה בהילוך שני .

מבחינת באיירן, אי אפשר לצאת ל “מלחמה” עם שחקנים / דוגמנים רכים כל כך כמו חאמס וטיאגו .
חאמס, כהרגלו בקודש, נעלם מהדקה ה 60,ודווקא כשבאיירן הייתה צריכה עוד שחקן יצירתי לצד ריברי הנהדר . לא סתם זידאן ייבש אותו במשך שנה וחצי…

לבנדובסקי חלוץ מצויין, אבל מול שני בלמים כל כך חזקים ומנוסים, אין לו מה לחפש .
קשה לי להבין למה ריאל מתעניינת בחלוץ הפולני…אין חלוץ ושחקן התקפה שפחות מתאים לריאל מדריד ולשחק לצד רונאלדו, יותר מלבנדובסקי .

לגבי ריאל :רשמתי את זה לפני כמה חודשים, בשיא המשבר של ריאל…פלורנטינו פרס חייב לתת לזידאן את מלוא הקרדיט, ולהחתים אותו מעכשיו ל 10 שנים קדימה .
זידאן מאמן אדיר. אין מתאים וראוי ממנו להוליך את ריאל בשנים הבאות…זידאן חייב להיות ה " פרגוסון" של מדריד .
שימו לב איך זידאן מייבש את בייל האנמי, כפי שעשה עם חאמס האנמי .
ריאל בדרך לגמר אלופות שלישי ברציפות, וכל זה למרות שבקושי רוכשת שחקנים בסכומים גבוהים בשנים האחרונות .
זידאן מוליך את מדריד להישגים מקצועיים אדירים, ולפריחה כלכלית נהדרת .


(titi camara) #6

גם במשחק לא גדול אנחנו מנצחים במינכן !
אם רק אפשר היה לשקר לשחקנים ולהסביר להם כל משחק ליגה שזה חצי גמר ליגת האלופות…

באיירן הייתה היום רק ריברי הקשיש שנתן משחק ענק עד שהתעייף בסביבות הדקה ה 65-70, גם בשיא שלהם הם הובסו ע"י ריאל, לא בטוח שיהיה להם הרבה מה למכור בגומלין, אבל ראינו כבר שריאל אוהבת להסתבך, אז אני מצפה שיהיה משחק לא פחות קצבי ומהנה מהיום.

המשחק עצמו היה כאמור מאוד קצבי ומאוד מהנה וכל שחקן נתן 110% מעצמו(הקצב היה כמעט לא אנושי והשחקנים נפלו מהרגליים בסוף), אבל לא היה משחק כדורגל גדול מבחינת איכות, אבל זה לא מוריד כלום מהמשחק הענק שראינו.

יש יתרון ברור לבאיירן בכדורי הגובה בעיקר באגפים, כבר ציינתי כמה פעמים שיש לנו בעיה חמורה בכדורי גובה באגפים, גם אחרי משחק לחץ גבוה טוב שלנו הקבוצות באות מוכנות ומעיפות כדורים גבוהים לאגפים ושם השחקן של מרסלו/קרבחאל זוכה בכדור ומוציא התקפה מסוכנת, היום היו כמה כאלה, אבל אין הרבה מה לעשות, אני מניח שגם זידאן מודע לחולשה הזאת ומוכן לשלם את המחיר כדי לקבל את צמד המגינים הטוב בעולם.

נבאס שוב תרם שער אבל הגיב עם משחק ענק בהמשך וחתום על הניצחון.

אסנסיו הוא יהלום ויהפוך לאחד הטובים בעולם ללא ספק, היה חייב לפתוח מההתחלה ובמחצית הראשונה היה ברור שהוא חייב להיכנס כמה שיותר מהר, אני חשבתי לעצמי שזידאן לא יעשה חילוף במחצית ויוציא את איסקו, אבל שמחתי לראות שהוא לא עשה חשבון ועשה את החילוף הנכון. גם החילוף של קרבחאל בבנזמה וואסקז כמגן התברר כהברקה למרות כל הקללות העסיסיות שצרחתי על המסך ברגע החילוף.

נשאר לי רק עוד משחק אחד להיות אוהד של ריאל העונה בליגת האלופות, בגמר היא תהיה היריבה, אבל אני לא כ"כ אתבאס אם היא תזכה בסוף :slight_smile:


(איגנסיו) #7

אפרופו ליגה, נראה לי ריאל מדריד עלתה על שיטה לקחת אלופות השנה, פשוט לזרוק את כל התארים המקומיים ולשחק רציני רק באלופות.

ריאל מדריד, הקבוצה הטובה באירופה כשבליגה היא חווה את העונה הגרועה ביותר שלה בתקופת רונאלדו, לפי דעתי.


(momi) #8

יש שם חילופי דורות. יש את קומאן הסילון שהיה פצוע היום. יש את גנאברי שמושאל, וחאמס שאני מניח יעבור לעמדה יותר התקפית אצל קובאץ.
מה גם שרובן נפצע. אם רובן היה משחק, באיירן היתה מרויחה יותר חופשיות לקימיך, וכל משחק ההתקפה היה נראה אחרת עם ריווח הגנת ריאל, וכך יכול להיווצר יותר מקום למולר ולבה במרכז.

אני ממש לא מסכים. חאמס שחקן נדיר, הוא משחק מצוין בגרמניה, והיום הוא זה ששחרר את כל הכדורים הטובים לאגפים. יש לו ראית משחק ומסירות מדויקות שמשחררות לחץ. לדעתי אחד המצטיינים היום.

זאת אחת העונות הגרועות בתולדותיה, לא רק בתקופת רונאלדו.


(Renen) #9

ריאל מנצחת במינכן בתצוגת יעילות.
באיירן שלטה במשחק, תקפה יותר והגיעה ליותר מצבים. ועם זאת, משחק לחץ ברגעים-נכונים הביא את ריאל למצב שבו היא מנצחת תוך כדי ניצול מצוין של התקפות מעטות.

זידאן שוב הוכיח שהוא לומד להגיב על הדרך, כשהוציא את איסקו במחצית והכניס במקומו את אסנסיו. משחק הלחץ של ריאל, מהאגפים פנימה, הביא לאיבוד הכדור של ראפיניה, כשואסקז מבשל לאסנסיו את שער הניצחון. זה הוא השער
הראשון העונה של אסנסיו באלופות, והוא שוב מראה שהוא קר רוח, כשבעט תוך כדי תנועה לפינה כדור “חכם בסבירותו” (לא בעיטה גדולה, אבל מוכנות מצוינת למעמד).

בנוסף, יש לציין את נבאס שנתן ולקח - השער של קימיץ’ הינו 80% טעות של החתול הקוסטה-ריקני, שגם ידע להחזיר ועצר לא פחות מ-6 מצבי הבקעה. כמו שיעקבי ציין בשידור - נבאס מקבל שערים מאכזבים אבל עוצר מספר שערים בטוחים במשחק, לרגעים מסוימים הוא שוער של קבוצת אמצע-טבלה בצרפת, ולרגעים מסוימים הוא הטוב בעולם. משהו שאי אפשר לומר על אולרייך שפשוט לא היה חד מספיק, מהצד השני.

רונאלדו הבקיע שוב, שער שנפסל בצדק, והראה משחק סביר. אבל דווקא ביום כזה, מעודד לראות שיש מי שיבקיע עבור ריאל. מרסלו עם ביצוע נהדר בוולה שלא מבייש אף שחקן התקפה בעולם, ואסנסיו כפי שהוזכר מעלה.
יש לקוות שהפציעה של קרבאחל לא רצינית (דרך אגב, הוא רשם בישול בנגיחה למרסלו, שכן הכדור לא נגע באף שחקן בניהם).

בצד השני, יש לציין את הפציעות של רובן ובואטנג, אולי שחקני המפתח של באיירן, במה שקבע את המומנטום של המשחק. על אף השער של קימיך והמשחק המעולה של ריברי קשישא, ברור לכל שהמשחק היה נראה אחרת אילו הם היו נשארים על כר הדשא.

לסיכום, מי שטוען שהמפגש גמור ושלבאיירן אין עוד מה לתת או שריאל “גדולה עליה” - טועה בגדול, ולא קורא את הסיטואציה. באיירן הייתה טובה יותר אך יעילה פחות, וכפי שקרה בשנה שעברה - היא תבוא לברנבאו ללא רגשות נחיתות וכדי לתקוף ולהבקיע. אם יש קבוצה שיכולה להסתכל לבלאנקוס בעיניים - זו היא.

image

(עוד אין תמונה של הרגע הזה, אבל תמונת המשחק מבחינתי היא החיבוק של איסקו שהורד מהמגרש ושל זידאן ברגע ההבקעה של אסנסיו. התמונה הזו רק מלמדת על הכוח של זידאן בחדר ההלבשה, הכבוד שהשחקנים רוכשים אליו, והעובדה שכולם מגובשים. איסקו מפנה את מקומו לחברו אסנסיו, ועשר דקות לאחר מכן זה גומל בשער ניצחון. אין טינה, אין כעס - רק אחדות. ואמוס זידאן, לעוד הרבה שנים).


(נתי) #10

הרבה מזל היה לריאל מדריד לדעתי, הכדור טייל על הקו השער שלהם הרבה פעמים ואפשר להגיד שהתוצאה הטובה שלה הושגה עם המון מזל מאחר שגם הגול של אסנסיו קרה אחרי טעות קשה בהגנה.
כלום עוד לא סגור במפגש הזה כמובן, בליגת האלופות של העונה, הכול יכול לקרות.


(momi) #11

לחץ איכותי זה לא קשור למזל. ואסקס לחץ את ראפיניה שעשה טעות, ואז עם 2 מסירות מדויקות ומתוזמנות היטב, הם הבקיעו.


(harozim) #12

בדיוק. הרי הטעות של ראפיניה לא באה משום מקןם


(titi camara) #13

גם השער שלהם הגיע מטעות בהגנה שלנו(ובעיקר של השוער), עקרונית בלי טעויות בהגנה שערים לא היו מובקעים…

השער של אסנסיו זה הכי רחוק ממזל שאפשר.

אגב, לפי ערוץ הספורט של קטאלוניה(ספורט 5), השופט העניק את הניצחון לריאל וכי השער השני של ריאל היה מאוד מפוקפק, נטען שרואים בבירור שלא היה קרן לבאיירן ושהשופט המציא את הקרן הזאת כדי שריאל תצא למתפרצת ותכריע את המשחק.


(Renen) #14

כשבוע אחרי שניצחה אותה ביעילות באליאנץ ארנה, ריאל תארח את באיירן בעוד פחות מ-24 שעות לקרב ישיר על הכרטיס לגמר ליגת האלופות.
ריאל מפנטזת על שנה שלישית ברצף בגמר (ורביעית בחמש שנים, ושלא נדבר על זכייה שלישית ברציפות במפעל החשוב ביותר באירופה), ובאיירן מפנטזת להחזיר את הכבוד מול החבורה הלבנה.

לא הרבה השתנה מאז המשחק הקודם, בעיקר בישורת הזו של העונה, כשלקבוצות כבר אין על מה להילחם (באיירן זכתה באליפות המי-יודע-כמה ברציפות, וריאל - טוב, ריאל הפסידה את הכתר המקומי אחרי שנה, בלשון המעטה). מה שכן השתנה, הוא האופן הפיזי בו מגיעות הקבוצות למשחק. מעבר לפציעות שסחבו מספר שחקני מפתח עד לשלב הזה של התחרות, המשחק הראשון במינכן גבה מחיר פיזי גדול משתי הקבוצות.

בצד הלבן, ריאל תגיע בסגל שיחסר את קרבאחל ואת איסקו, שניים משחקני המפתח שלה ללא ספק, בטח בשלבים כאלה של העונה, בטח בליגת האלופות. התזמון הבעייתי, בעיקר של הפציעה של המגן, מביאה את זידאן לשלב הזה של המפעל כשאין לו הרבה מדי אפשרויות.
ואייחו הבלם הצעיר נשאר מחוץ לסגל כמו גם אשרף חכימי (החלטה מעט תמוהה). זאת אומרת שבעמדת המגן הימני יפתח אחד משניים: נאצ’ו \ לוקאס ואסקז, שסיים את המשחק כמגן ימני אחרי שקרבאחל יצא מחמת הפציעה. תיאורטית, אם נאצ’ו כשיר במאת האחוזים (לא ברור ממסיבת העיתונאים), הוא יכול לפתוח במרכז ההגנה לצד וראן כשסרחיו ראמוס יחזור לעמדת נעוריו ויעלה בצד ימין. קשה להאמין שזידאן “יסתכן” בכך, למרות שאין לדעת מה מכין המיסייה, ששומר את הקלפים קרוב לחזה, כרגיל.
הקישור יעמוד איתן, כאמור ללא איסקו הפצוע שנשאר מחוץ לסגל (זידאן: “אנחנו רוצים שהוא ישחק בגמר ולא נסכן אותו”) ומכאן שקאסמירו, קרוס ומודריץ’ יאיישו “ברגיל”. אולם, אם ואסקז אכן ישחק כמגן ימני (ולא נאצ’ו\ראמוס), סביר שזידאן ירכיב שלישייה קדמית “נדירה” דווקא משום שהאפשרויות מעטות, כשרונאלדו בחוד ובייל ואסנסיו לצדיו. במקרה כזה, כאמור, בנזמה הוא זה שמשלם.
הרכב משוער: נבאס, לוקאס ואסקז, וראן, ראמוס (ק’), מרסלו, קאסמירו, קרוס, מודריץ’, בייל, אסנסיו, רונאלדו

ובצד האדום, יופ היינקס שחטף נוק-אאוט אדיש-משהו במשחק הראשון, יחסר את אריאן רובן המצוין כשזה נפצע בתחילת המשחק הקודם, כמו גם את בואטנג שנפצע כעשרים דקות אחריו וסיים את העונה. הם מצטרפים לרשימה מכובדת שכבר מכילה את נוייר (שאם תשאלו את אוהדי באיירן, הוא החסר ביותר לאור השערים שספג אולרייך), וידאל וקינגסלי קומאן. מכאן שגם לגרמנים יש לא מעט מקום לאלתור בהגנה, כשחאבי מרטינז (שהתאושש מזעזוע המוח שחטף במשחק הראשון) עשוי לעלות במרכז ההגנה במקום בואטנג (ואם לא הוא, אז הענק שולה שעלה במפגש הראשון). חדשות טובות מגיעות מכיוונו של דויד אלאבה שחוזר מפציעה גם הוא. במשחק הקודם, היעדרותו “אפשרה” לראפיניה הוותיק לשגות בשער השני שכבש אסנסיו, ואולי גם כך בעצם לסגור אופציות להיינקס לקראת הגומלין מחר. קרי, סביר שאלאבה יעלה בעמדת-האם בצד שמאל, ושהחור יהיה במרכז ההגנה.

לא רק בגלל ההגנות המאולתרות, המשחק מחר צפוי להיות תזזיתי בהרבה מזה שלפניו. באיירן, עם הגב אל הקיר, תעלה באמוק ותנסה לכבוש שער מהיר. ריאל, כהרגלה, לא תתעסק רק בהגנה (כי היא פשוט לא יכולה), אלא תעלה גבוה ובמהירות כדי לחסל את המשחק כבר בתחילתו. לראייה, בסגל של ריאל נמצאים לא מעט כלים התקפיים, כשמעבר ל"רגילים" ניתן למצוא בו גם את דני סבאיוס הצעיר שצמא לדקות כמו למים, ואת בורחה מאיוראל שממשיך לכבוש במעט הדקות שהוא מקבל, כמו ביום שבת מול לגאנס (אם כי, לא באופן משכנע מדי).
בשנה שעברה, בדיוק כמו השנה, אל הגומלין הגיעו הקבוצות אחרי שריאל ניצחה 2-1 במינכן. באיירן הצליחה לנצח בשיניים בתום 90 דקות, ובהארכה התפרקה - אם בעזרת השופט, ואם בעזרת אגף שמאל של ריאל שהתעלל בה (מרסלו ואסנסיו, שגם עשו זאת במשחק בשבוע שעבר - ראו תמונה בסיום הכתבה). ועוד לא הזכרנו את האיש ששומר את המחסניות למחר…

ריאל יודעת שניצחון מחר יקרב אותה צעד אחד בלבד מהיסטוריה אגדית, דבר שנאמר כבר בשנה שעברה ואיכשהו התגשם. החבורה בלבן באה בשיא המוטיבציה, דווקא מתוך המקום “המוכר והאהוב” של הצ’מפיונס - בו הניסיון עושה את שלו, והרוח מנצחת הכל.

הקרב הגדול של ליגת האלופות, טייק 2 (#26).
איך זה ייגמר הפעם?

image


(saharsacc) #15

תיקון קטן, נאצו יודע לשחק כמגן ימיני לכל דבר ואם הוא יעלה הוא ישחק שם ולא ראמוס.


(איגנסיו) #16

ריאל מדריד תעלה לגמר היום בלי בעיות. באיירן מינכן במשחק הראשון בבית, שיחקה כאילו מדובר במשחק ליגה שגרתי ולא כל כך חשוב. אם בבית היא שיחקה כך, אני לא רואה סיכוי לבאיירן בכלל היום (הלוואי ואני יטעה) . ריאל מדריד תעשה היסטוריה העונה ותזכה שוב באלופות, בעונה די גרועה מבחינתה, אבל מי זוכר בכלל…


(momi) #17

זה אכן נראה כמו הרכב התקפי בגלל השחקנים שנמצאים בו, אבל כמו שראינו במשחק הראשון רונאלדו לא עולה כחלוץ אלא כשחקן אגף עם איסקו קצת מאחוריו, וזה למרות ההיעדרות של רובן, ולכן השאלה תהיה העמידה ההגנתית של ריאל.
המשחק הזה באמת חידה מכיוון שכל קבוצה יכולה לשחק במספר צורות שונות, אלו 22 שחקנים מפוצצים כישרון, ולכן אני חושב שמה שיקבע זה המנטליות של הקבוצות, ולריאל לצערי אין דבר כזה מנטליות בברנאבאו השנה.


(Renen) #18

אני לא מסכים איתך, ובליגת האלופות בכלל מדובר בעניין אחר. הרוח שונה בברנבאו.


(momi) #19

7 תיקו 5 הפסדים בבית, 4 תיקו 3 הפסדים בחוץ.
אז נכון שיש ריאל אחרת בצ’מפיונס. אבל מבחינת בייתיות הברנבאו השנה גרם ללחץ שהפריע לקבוצה, אוהדים שרקו הרבה בוז לשחקנים מסוימים ולא ראינו חיבור עם השחקנים מהסוג שדוחף קבוצה שנמצאת בפיגור.
תראה, זה לא שהברנבאו מוקש בשביל ריאל, ואולי הגזמתי עם ה"אין מנטליות", אבל העונה ריאל הרשימה יותר בחוץ, ורשמה הפסדים משפילים בברנאבאו - יובה ברצלונה ולגאנס.
לגבי הסטטיסטיקות: בבית ריאל הבקיעה יותר, בעטה לשער יותר, יצרה יותר מצבים, מסרה יותר בכללי, מסרה יותר בשליש האחרון, והכל בדיוק גבוה יותר. ועדיין אני יותר רגוע כשמשחקים באליאנץ ארנה או בטורינו.


(iTvi) #20