חצי גמר #2 :: גריזמן מעלה את צרפת לגמר עם 2:0 על אלופת העולם!

(chelsea777) #21

צרפת ניטרלה היום את נבחרת גרמניה בצורה מדהימה. במחצית הראשונה הגרמנים שלטו אבל לא היו קטלניים בהתקפה. יכול להיות בגלל החיסרון של גומז, יכול להיות בגלל ההגנה הצרפתית. הפנדל לא באמת שינה, במחצית השנייה היה אפשר לראות את זה באופן הכי ברור שיש. לגרמניה לא היה פיתרון הגנתי למתפרצות של צרפת. קצת יותר דיוק, והיה פה גם 4:0.

גריזמן שחקן מדהים. השחקן האירופאי הכי טוב היום יחד עם רונאלדו. ז’ירו נתן משחק טוב, כך גם פאייה ופוגבה. אי אפשר להאמין שדווקא ההגנה של צרפת, ההגנה המושמצת של צרפת, שסימנו אותה כעקב אכילס של המארחת, היא זו שחוסמת את גרמניה פעם אחר פעם, ומצליחה לסחוב את צרפת עד לגמר.

13 שערי זכות יש לטריקולור. ארבעה שערי חובה ששניים מהם באו מפנדל ושניים היו חסרי משמעות.

אגב, גרמניה ספגה מגריזמן את שער השדה הראשון (והאחרון) שלה הטורניר הזה.

(Uriah) #22

אם גריזו לוקח את הגביע (אמן) הוא חייב לזכות בכדור הזהב. הקמפיין שלו בליגת האלופות ובליגה המקומית היה מדהים, לפעמים נדמה שהוא אוהב לכבוש רק שערים חשובים!

עצם ההחלטה לקחת את בעיטת הפנדל היום לאחר ההחמצה בגמר ליגת האלופות מלמדת על האופי המיוחד שלו. תמיד בנבחרת של התרנגולים היו מלא כישרונות, אבל זו הפעם הראשונה מזה הרבה זמן שאני באמת גאה בשחקנים.

שחקנים כמו גריזי גורמים לי לאהוב כדורגל.

(Sasha) #23

בהקשר לדיון על פורטוגל - לפעמים כל מה שצריך זה מזל. הכל הלך היום לצרפת עם נגיעת יד מקרית של הגרמנים, טעות בהגנה ויציאה אומללה של נוייר. שום דבר לא הלך לגרמניה שכביכול באה עם תוכנית משחק מסודרת ונכונה יותר, אבל החמיצה שוב ושוב ולא ניצלה מספיק את החזקת הכדור שלה.

(Ehud) #24

[QUOTE=il Diavolo;1686920]טוב, זה חייב להיאמר: גרמניה לוזרית. היא מגיעה לשלבים המאוחרים כל הזמן, אבל מודחת באופן שיטתי רגע לפני שהיא שותה מהבאר.[/QUOTE]

תאמין לי זה כואב לי הרבה יותר מלך

(Merengue) #25

מסרב עדיין להתלהב מצרפת לפחות מבחינת היכולת הקבוצתית, למרות הניצחון על אלופת העולם, שני שערים מאוד מאוד מקריים שהגיעו בלי קשר לכיוון המשחק, אני כמובן לא מוריד מההופעות המעולות של שחקנים כמו גריזמן, סיסוקו, פוגבה ולוריס, ועדיין, הכל במשחק הזה היה רשום לכיוון גרמניה למעט השערים (איזה קטע שזה מה שקובע…).
אגב אם תסתכלו על הדרך לגמר של פורטוגל, מבחינת איכות היריבות, הרבה יותר קשות.

זה קצת מזכיר לי את מה שהלך פה עם ליגת האלופות השנה, בסוף מה שקבע זה לא הדרך.
אני עם פורטוגל, מגיע לכריסטיאנו לזכות במשהו עם הנבחרת אולי בהזדמנות האחרונה שלו או הלפני אחרונה שלו, למרות שהזמן האמיתי של פורטוגל לזכות בטורניר הזה היה לפני 12 שנה עם שחקנים כמו פיגו, רונאלדו, רוי קושטה, פאולטה ודקו.

(chelsea777) #26

תראה. אתה כותב שהמשחק הלך בכיוון גרמניה, אבל זה לא באמת נכון. אולי גרמניה החזיקה יותר בכדור, אבל בכדורגל של היום, שליטה לא אומרת יותר מדי. גרמניה הייתה מאוד אנמית, לוריס לא התאמץ יותר מדי. רוב ההזדמנויות הגדולות שלה בכלל הגיעו אחרי הספיגה השנייה, שצרפת רק רצתה לשמור על היתרון עד השריקה. לגרמניה לא הייתה תגובה בהגנה להתקפה של צרפת. כמו שאמרתי, עם מעט יותר דיוק גריזמן היה לוקח כדור הביתה וז’ירו היה כובש אחד משלו. בדרך כלל סטטיסטיקה לא אומרת יותר מדי, אבל שים לב לזה:

גרמניה החזיקה בכדור 64% מהזמן. לכל הדעות, נתון נהדר מבחינתה. אבל, היא בעטה 17 פעמים עם 6 בעיטות למסגרת. צרפת, החזיקה חצי מגרמניה, ובעטה 16 פעמים עם 7 למסגרת. כמעט כל זה במתפרצות. גרמניה לא הייתה יעילה, לא הייתה אפקטיבית. חוץ מבעיטה אחת של צ’אן ועוד נגיחה שלוריס לקח לקראת הסיום, גרמניה לא עשתה יותר מדי חוץ מלהניע כדור עד 20 מטר מהשער.

צרפת שיחקה חכם. היא ידעה את היתרונות של גרמניה ואת החסרונות שלה, וכך גם לגביה, וידעה איפה לחנוק אותה. גרמניה הייתה היום כבדה, מסורבלת. דשאן בניהול משחק מבריק מבחינתי. גם ההחלטה שלו לפתוח עם אומטיטי וסיסוקו התבררו כנכונות.

(cruzurry) #27

אפשר להוסיף עוד מימד של מזל ולהגיד שפורטוגל וצרפת לא סבלו מפציעות\חיסורים משמעותיים כמו היריבות שלהן.

הייתי מעדיף להגיד על גרמניה שהם לוזרים במצב שהם היו עפים בשלב יותר מוקדם מהחצי הגמר,הניבחרת הגרמנית הזכירה היום ביכולת בעיקר את הניבחרת הספרדית שנראיתה חסרת ברק וקצת אדישה,בנוסף לכך מולר המשיך ביכולת החלשה והוא ללא ספק האכזבה הכי גדולה של הטורניר הזה.
הספסל הגרמני היה מאכזב מאוד לאורך כל הטורניר ואולי זאת הטעות היחידה של לאב,יש לו את התירוץ של הפציעות אבל היכולת של שחקן כמו שווינשטייגר כבר לא מתאימה לרמות האלה.

הניבחרת הצרפתית עברה היום את המיבחן הרציני הראשון שלה,אפשר להגיד שלשתיי הניבחרות שמגיעות לגמר היה מזל עם ההגרלה אבל בכל מיקרה אף אחת מהניבחרות הפייבוריטיות לא הגיעה לרמה שציפו מימנה וזאת הסיבה העיקרית שנקבל אלופה מפתיעה.

(chelsea777) #28

אם צרפת תזכה, היא תהיה אלופה מפתיעה?

(ManutdFan) #29

cruzurry
הרשימו או לא הרשימו (אותי מאוד הרשימו במשחק הזה נגד הגרמנים), זכייה שלהם זאת לא הפתעה. הם סומנו כפייבוריטים לפני הטורניר, אז להגיד שזכייה שלהם זאת הפתעה… לא יודע, מוגזם לטעמי.

(Artur Kopit) #31

צרפת לא שיחקה מדהים.ניצלה 2 טעויות של גרמניה,היה פנדל אבל השאלה אם זה היה נשרק נגד נבחרת אחרת שהיא לא המארחת.יוגי לב בכך שלא זימן עוד חלוץ,יחי ההבדל בין גרמניה עם חלוץ לגרמניה בלי חלוץ. בנוגע לפורטוגל מול צרפת,צרפת בסופו של יום הייתה במסלול יותר קל ,עם הרבה יותר מזל.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

(chelsea777) #32

לצרפת היה יותר מזל?! פורטוגל עלתה ממקום שלישי עם 3 נק’ בזכות הפרש שערים נחות של נבחרות אחרות, עברה את קרואטיה עם שער בדקה ה- 116 ואת פולין בפנדלים - וצרפת עלתה במזל?!

אתה יכול לדבר כמה שאתה רוצה על המסלול של צרפת. אם פורטוגל הייתה פוגשת את גרמניה בחצי, אני בספק גדול אם היא הייתה מעפילה לגמר. ככל הנראה, במסלול של צרפת, פורטוגל לא הייתה מגיעה לגמר. אך צרפת במסלול של יריבתה, ככל הנראה כן הייתה עושה את זה.

די, זה כבר לא אמיתי.

(Sir Ryan) #33

[QUOTE=chelsea777;1686954]לצרפת היה יותר מזל?! פורטוגל עלתה ממקום שלישי עם 3 נק’ בזכות הפרש שערים נחות של נבחרות אחרות, עברה את קרואטיה עם שער בדקה ה- 116 ואת פולין בפנדלים - וצרפת עלתה במזל?!

אתה יכול לדבר כמה שאתה רוצה על המסלול של צרפת. אם פורטוגל הייתה פוגשת את גרמניה בחצי, אני בספק גדול אם היא הייתה מעפילה לגמר. ככל הנראה, במסלול של צרפת, פורטוגל לא הייתה מגיעה לגמר. אך צרפת במסלול של יריבתה, ככל הנראה כן הייתה עושה את זה.

די, זה כבר לא אמיתי.[/QUOTE]

תשמע עם כול האהדה הגדולה אתה חייב להודות שאירלנד ואיסלנד זה לא בדיוק המסלול הרגיל בדרך כלל לקחת יורו כן? אבל שוב הגרלה היא חלק בלתי נפרד מן המשחק ואלוהי המזל לא מקבל בדיוק משובים. אתלטיקו מדריד ניצחו בדרך לגמר את ברצלונה עם השלישייה ההתקפית המפחידה שנראתה בהיסטוריה ואת באיירן מינכן הקבוצה הכי טובה כנראה אחריה מישהו יזכור להם את זה בעוד 50 שנה? אני בספק. האלופים נזכרים בהיסטוריה בשם ללא כוכביות.

(chelsea777) #34

פורטוגל קיבלו את קרואטיה כי סיימו כנבחרת של מקום שלישי. אין סיבה שצרפת גם תקבל נבחרת כזו קשה כבר בשמינית הגמר, בתור אחת שסיימה במקום ראשון. ברבע הגמר זו הייתה אמורה להיות אנגליה אבל היא פישלה. מה אפשר לעשות? והרי פורטוגל לא יכולה לדבר על איסלנד. היא סיימה ב1:1 מולה. בסופו של דבר, עם כל הבכיינות, המסלולים היו הגיוניים. אירלנד יריבה ראויה לשמינית גמר. גרמניה כמובן ראויה לחצי הגמר. איסלנד עשתה מספיק כדי להגיע לרבע. וכמובן בית A, שהיה קשה יותר מבית F.

ואל תשכחו. צרפת עברה נבחרת גדולה בדרך לגמר. פורטוגל לא.

(Cholo) #35

צרפת היתה כל כך אטלטיקו במשחק הזה! כל מה שהיה חסר זה שגזריזמן יעשה טלפונים עם קוקה ולא סתם באוויר ויקפוץ על סימאונה.
נראה שהרס"ר צדק שהשאיר את בנזמה בחוץ. לא יודע איך המדרידיסטה הזה היה מקבל את המעמד של גריזמן.
ועכשיו אני מודאג לגבי פוגבה. ממש לא מתאים אם השחקן החיובי הזה ילך ליונייטד של המנוול.

(moshe34) #36

אל תדאג לשם הוא לא יגיע, הוא חתום על היריבה העירונית שלך.

(Pedja Mijatovic) #37

[QUOTE=Cholo;1686963]נראה שהרס"ר צדק שהשאיר את בנזמה בחוץ. לא יודע איך המדרידיסטה הזה היה מקבל את המעמד של גריזמן.[/QUOTE]

מאיזה בחינה ועל סמך מה? אתה חושב שבנזמה היה מסכל במכוון במשחק של צרפת כי גריזמן מבקיע ולא הוא? כי מההכרות שלי עם האופי של הגנגסטר הוא אחד מהספורטאים הפחות תחרותיים ברמה האישית והיותר מפרגנים דווקא. הדבר היחיד שהיה קורה אם בנזמה היה משחק במקום הגולם בהתקפה לאורך הטורניר זה עוד שלושה שערים שלו ועוד שני שערים של גריזמן.

(Parliament) #38

אם כבר משווים את צרפת לאתלטיקו. מעניין לראות אם צרפת תצליח להיות כזאת יעילה גם כשהיא יוזמת. אתמול היא הייתה מצויינת במשחק שלה והתוכנית שלה עבדה טוב מאוד (בלי קשר לחוסר המזל/הדיוק של הגרמנים). ביום ראשון הצרפתים יצטרכו לבוא ליזום, בבית שלהם, מול האוהדים שלהם במגרש וכל צרפת מחוצה לו, כשהם בבירור הפייבוריטים, מול פורטוגל שמשחקת הגנה לא רע בכלל ושמעדיפה לשבת מאחור לצאת קדימה במתפרצות או לנסות להבקיע בעיקר מכדורים חופשיים.

זאת תהיה אופרה אחרת. עדיין , נראה שזה פשוט שלהם השנה.

(chelsea777) #39

צרפת צריכה מאוד להיזהר ביום ראשון. המשחק מול פורטוגל הוא טריקי ביותר. גם בגלל שהמון מתח נפרק אתמול, גם בגלל שצרפת מגיעה כפייבוריטית. פורטוגל הצליחה להתעלות במאני טיים בכל שלבי הנוקאווט בטורניר, והיא לא תגיע להפסיד לצרפת בכבוד. רונאלדו אף פעם לא מגיע כדי להפסיד בכבוד. ומבחינת צרפת, הפסד בגמר יהיה עוול גדול.

אולי אתמול היה “הגמר האמיתי” מבחינת שתי הנבחרות שעל הדשא, אבל ביום ראשון זה יהיה הגמר האמיתי בגלל הגביע שיחולק בסיום. זה מה שיהיה חשוב באמת.

(orelh94) #40

[QUOTE=BannedT;1686921]אני חושב שנוייר הוא הרבה פחות ממה שעושים ממנו וזה בעיקר מאכזב אותי יותר מהכל. אני בשליפה זוכר השנה שתי יציאות רעות שלו שהביאו לשער מול יובה ובנפיקה ובשנה שעברה בחצי הגמר מול בארסה את הבעיטה של מסי לפינה הקרובה. זה הצלות ששוער ברמתו וכביכול בשיאו חייב לקחת. כשלשוער שלא נוגע בכדור מגיע המצב האחד הזה הוא חייב לקחת אותו (לדוגמא: בופון מול פיקה וגומז בטורניר הנוכחי) ונוייר פשוט נכשל בזה ברגעים מסוימים, בחיים לא ראיתי את קסיאס (שיש לו מונטאז’ים של טעויות) או בופון בשיאם חוטפים גול כמו שנוייר חטף בחצי מול בארסה והיום מול צרפת.[/QUOTE]
סליחה שאני קצת קטנוני, אבל תזכר בגמר הצ’מפיונס 2014… טעות הרבה יותר חמורה של איקר

(t.a.l4) #41

כל קשר בין המתחזה הזה שמשחק כרגע בפורטו וכמעט דפק לנו את הדסימה,לבין ״סאן איקר״ הגדול הוא מקרי בהחלט.

Sent from my iPhone using Tapatalk