חדשות, הנהלה ושמועות 18/19: רונאלדו חתם ביובה!

יובנטוס

(saharsacc) #21

חד משמעית לא נכון. כל פעם כשיחק לבד בחוד(“9”) היה נראה כמו הצל של עצמו. הפעמים היחידות שהצליח בחוד זה היה כשיחקו יהלום, שם הוא לא חלוץ קלאסי ובתכלס התפקוד שלו היה דומה לתפקוד בקו.

(Eido Eliyahu) #22

זה יותר לכיוון ה- בכל פעם שלא שיחק ליד בנזמה כי בריאל בנו קבוצה שתתרגל לשחק בשביל רונאלדו בשנים האחרונות ובחלק הקדמי אלה היו בעיקר בנזמה ובייל.
בעונה האחרונה אסנסיו, ואזקז ואיסקו פחות שיחקו בשביל רונאלדו ולדעתי זה מה שגרם לו להראות כמו הצל של עצמו ולא התפקיד כי גם כשהוא שיחק לצד בנזמה או בייל הוא היה רוב הזמן בעמדה של חלוץ 9 קלאסי.

(momi) #23

קלישאות קלישאות.

ולעצם העניין, בשנתיים האחרונות כריסטאנו רונאלדו הבין את מגבלות הגיל, ופיתח בשנים האחרונות את כל המאפיינים לחלוץ מרכזי (פרט לכסאח עם הבלמים) זאת במטרה לשמור על רלוונטיות ברמות הגבוהות למרות החיסרון בדריבל מסחרר, וכך המשחק של רונאלדו עבר יותר ויותר לכיוון הרחבה.

בעונה הנוכחית רונאלדו שיחק פעמים מעטות בתור חלוץ מרכזי בודד שלצידו 2 וינגרים וזה לא היה להיט, לכן זידאן העדיף את רונאלדו כחלוץ צד עם עמדת מוצא של קיצוני התקפי.
כדי להמחיש כמה רונאלדו לא שיחק כחלוץ מרכזי אני אזכיר את המשחק בפריז(גם מול באיירן זה היה נראה ככה המון זמן) שריאל שיחקה בלי חלוץ בכלל ורונאלדו היה בשמאל ביחד עם אסנסיו.

כדי להבין מה יהיה העמדה של מספר 7 ביובנטוס, אפשר להיזכר בדרבי של מדריד הראשון בשנה שעברה בו ריאל שיחקה ב 4 4 1 1 כשאיסקו מאחורי רונאלדו, זה נגמר בשלושער מהדהד לפרטוגלי, אפשר גם להיזכר בצמד שערים ובישולים מול סביליה בינואר האחרון במערך דומה.
אם כן רונאלדו כן פורח כחלוץ מרכזי אבל רק במערך מסוים, כזה שיש בו מספר 10 מאחורי החלוץ. אז לשאלה ששאל מתן, cr7 יהיה בשפיץ ודיבאלה מאחוריו כבסיס, אבל כמו שאלגרי אוהב אפשר לשחק בטקטיקות ולהעביר את רונאלדו לשמאל מנדזוקיץ לחוד ולשחק עם שלישית קישור.

(saharsacc) #24

אני לא מבין מה ההקשר של הטענה שלך, טענת שהוא לא יעיל בקו אבל ברחבה הוא שיחק את רוב העונה. טענתי אחרת(בתור אחד שאשכרה ראה את כל המשחקים של ריאל), ואז הבאת טענה שהקבוצה לא משחקת בשבילו בלי בנזמה. מה הקשר? ביובה שחקנים לא “ישחקו בשבילו”, והוא ממש לא היה טוב כ-9. אולי הוא ימציא עצמו מחדש אם ידרש לשחק שם, אולי לא, אבל זה לא סותר את העובדה שנכון לעכשיו הוא ממש לא חלוץ 9.

(saharsacc) #25

הייתי מהמר שבהתחלה ינסו את רונאלדו כ9 ב433 ואחרי ש(כנראה) זה לא יעבוד הוא ינסה יהלום כמו בריאל כי יש לו חומר שחקנים מצוין לזה וקישור שרגיל לשחק במערכים דומים. זה גם כנראה המערך שיוציא את המיטב ממנו ומדיבאלה

(momi) #26

4 3 3 עם מנדגוקיץ בחוד זה אחלה רעיון אבל אלגרי משחק עוד ממילאן עם קו של שניים אחוריים במרכז והוא תמיד אהב קשרי אגף שיורדים להגנה.

(קאלצ'יוהוליק) #27

עפ"י שני משחקי האימון מול יובנטוס B (יובנטוס עד 23) נראה שאלגרי מתרגל הרכב של 4-2-3-1 עם רונאלדו בחוד מלפני דיבאלה, קוסטה וקוואדראדו. בקישור פיאניץ’ / בנטנקור לצד אחד מבין ח’דירה, ג’אן, מרקיזיו.

(saharsacc) #28

ההיסטוריה של אלגרי זה קצת מחוץ לידע שלי. בכל מקרה אם הוא רוצה למצוא מקום לדיבאלה רונאלדו וקוסטה הוא יצטרך לוותר על ווינגרים שעושים הגנה. בהתחשב בזה שהקישור שלו יכול להיות מאוד דפניסבי וששני המגנים מהירים ואנגרטים מאוד הוא אמור להסתדר

שוב, אין לי יותר מדי ידע בהיסטורית האימון של אלגרי, אבל משחק נגד הנוער\מילואים זו בדיוק ההזדמנות לתרגל מערכים. אני מניח שמה שיובה שיחקה בהכנה יהיה המערך

(קאלצ'יוהוליק) #29

יובנטוס הודיע היום על פרידה מאחרון הסמלים של יובנטוס בשנים האחרונות -
קלאודיו מרקיזיו עוזב אחרי 25 שנים במועדון.

עצוב.