מנצ'סטר סיטי 18/19: בשורות רעות - דה בריינה נפצע בברך

מנצ’סטר-סיטי

(LS7) #127

במבחן התוצאה היא נכשלה, ואגב אני זוכר בארסה מאוד מסוכנת באותו משחק, אמנם מסי בגוד מוד פתח את הפקק אבל גם אם בארסה לא שלטה בכדור היא הגיעה למצבים יותר מסוכנים משל באיירן.

בסופו של דבר מי שעברה את בארסה פעמיים זו אתלטיקו, ואך ורק בזכות ולא בחסד. וגם אף אוהד בארסה לא התלונן אלא פירגן, גם כשהודיעו שבארסה פוגשת את אתלטיקו זו הייתה בשורה קשה לאוהדי בארסה.
אז צ׳ולו עשה את שלו, אף אחד לא רוצה לפגוש אותו בנוקאאוט.

(Ender) #128

כן, אתלטיקו של צ’ולו היא מפלצת, והוא אחד משלושת המאמנים הפעילים שאני הכי מעריך היום (יחד עם פפ וקלופ), רק רציתי להעיר שה3-0 של בארסה על באיירן קצת “משקר” מבחינת התוצאה, על המגרש זה היה רחוק ממשחק של 3-0 (בשונה למשל מהניצחון 4-0 של באיירן על בארסה שנתיים לפני זה). לא קריטי.

(Ender) #129

10/10

פפ אחרי סוונזי:

//youtu.be/lgfyZke4kX0

בנוהל, פפ מספר 1 בלהיות פוליטיקלי קורקט, עד שזה מגיע לבייבי שלו:
ש: "יש לאגוארו 11 שערים ב6 משחקים, האם הוא החלוץ הפורה [prolific] ביותר שאי פעם עבדת איתו?"
ת: “החלוץ הפורה ביותר שהיה לי הוא מסי, הוא הבקיע 50-60 שערים בעונה, הוא הכי טוב, אבל אני כל כך שמח בשביל סרחיו.”

עריכה: וגם זה:

//youtu.be/PzkpFu7MSEg

(moshe34) #130

באנגליה מחיבים מאמנים להתראיין אחרי משחקים?

(Mendieta) #131

[B]Sir Ryan[/B]

תבין משהו, ברסה “זכתה” בשחקנים האלה בגלל הסגנון משחק שלה! איך אוהדי צ’לסי יהנו מהזארד אם יתגונן כשיגיע למאני טיים? אתה חושב שאיניסטה היה נהפך לשחקן שהוא היום תחת מאמנים הגנתיים? זאת הנקודה שלי בידיוק. ושוב, אתה מעוות את דבריי-לא אמרתי שכל קבוצה צריכה לשחק התקפי נגד ברסה או בכללי, אבל שמדובר בקבוצות כמו צ’לסי שקונה את השחקנים הכי טובים בעולם, זאת לא בקשה מוגזמת. הרי בשביל מה הם קונים את השחקנים הכי טובים בעולם, בשביל להצהיר שהם רמה פחות ולשחק ככה? מה ההיגיון? לא תראה את זה בקבוצות כמו ביירן, ריאל, סיטי, פריז, ארסנל, דורטמונד. אפשר לא להוריד מבט ועדיין לנצח-דורטמונד ניצחה את ריאל, ביירן רמסה את ברצלונה, גם ריאל ניצחה את ברצלונה, ארסנל הצליחה לנצח אותנו בביתה. לא הכל שחור ולבן, ועל זה הבאסה שלי-במקום לקבל משחק התקפי ומהנה ולא רק בין ברסה לבין קבוצה אחרת, אתה מקבל משחק שקבוצה אחת מגיעה במטרה אחת-להרוס ליריבה את המשחק ולעקוץ במתפרצת. לא נהנתי במפגשים בין את’ לביירן גם. אני לא רואה בהתגוננות עם 11 שחקנים גאונות נסתרת, מצטער.

וכן, אני חושב שקוקה, גריזמן, קרסקו, גודין, גמיירו, פליפה לואיס וסאול יכולים לשחק בכל קבוצה בעולם. הם מהטופ העולמי. כנ"ל השחקנים של צ’לסי. השאלה איך אתה משתמש בהם.

אין מה לרדת לרמת ה"מיקרו" כי מדובר בכדורגל לא במדע מדוייק. ביום נתון את’ יכולה לנצח את ברסה בידיוק כמו שברסה אותה. ביום נתון סרג’י רוברטו יכול לעשות משחק מזעזע ונקבל גולים על הצד שלו וביום נתון גריזמן יכול להיות חלש מאוד וביום נתון ניימאר יכול להרוס כל התקפה וביום נתון איניסטה יכול להיפצע. זה כדורגל. ההבדלים לא כאלה עצומים, הגישה היא מה ששונה.

בהקשר למה שאמרתי בהתחלה, תסתכל על ראחים סטרלינג למשל כיום. ראית את המהלך שהוא עשה. במשך שנה שלמה בסיטי הוא היה נראה כמו תרנגולת בלי ראש באגף, סתם רץ. פתאום אתה רואה ממנו חוכמת משחק, בישולים, טכניקה אדירה-הוא זרק היום את הבלם כמו שחקן וורלד קלאס אמיתי. אין אפס, בשביל למצות את הפוטנציאל של שחקני ההתקפה שלך אתה צריך לשחק יותר התקפי. אחרת שוב, מה הטעם לקנות שחקנים שאתה לא משתמש בכישורים שלהם? אני מבטיח לך שפפ שיעלה מול ברצלונה זה יהיה אותו סגנון, ושהשיפור של סטרלינג הוא לא מקרי. תן לו 10 שנים תחת מאמן כמו פלגריני הוא לא יעשה מהלכים כאלה גם ב10 שנים. תן לו מאמן כמו פפ ותראה את השינוי שהוא עובר. זה תענוג לראות. הוא גם ישפר פי כמה וכמה את דה ברויינה שהשנה באמת נכנס לטופ העולמי, ואולי יהפוך את אגוארו לרלוונטי במשחקים חשובים.

(Kompany) #132

עוד הופעה נהדרת מבית היוצר של פפ גווארדיולה, כן מחצית ראשונה מעט מגומגמת וכן עד הפנדל היינו קצת חיוורים ורק אחריו שטפנו את המגרש ושיחקנו יותר בנוח וכל המחמאות לסוונסי - שעד כה ביי פאר הקבוצה שעשתה לנו את החיים הכי קשים (ממש לא פראיירים, מוקש לא קטן) אבל לסיים יום עם 3 נק’, כשאנחנו עדיין מושלמים, אין יותר טוב מזה.

קון עם 12 גולים ב6 משחקים, ניכנס בו הדיבוק ומקווה שימשיך ככה (במילים אחרות, לא ייפצע), סטרלינג עם גול שכולו ביטחון, מחצית ראשונה היה חסר אבל איך שנכנס למשחק סוונסי קיבלו סחרחורת ועדיין, עם כל המעורבות שלו בשערים ובאמת שעלה ברמה ביחס לעונה שעברה, חסר לו הקילריות מול השער, יותר מדי דרדלה סטייל המהלך הזה בליברפול שעבר את כל טוטנהאם ובעט לידיים של לוריס, זה דבר שאפשר לשפר - קאוטיניו שאני עוקב אחריו מהעונה הראשונה שלו באינטר מעולם לא היו לו בעיטות ולפתע נהיה אחד הבועטים הטובים בליגה, מאמין מאוד בראחים - מה שפפ עושה לשחקנים…

בקשר לשוער מודרני שמדברים היום, מושג שפפ הוא הייסוד שלו - עד לעידן פפ מעולם משחק הרגל לא היה כל כך חשוב ואמת אני לא אחד שרואה יותר מדי כדורגל בחו"ל, לא בתקופה האחרונה. אני יודע שנוייר פסיכי בבילד-אפ ראיתי, גם טר-שטגן שמעתי שהוא נהדר בזה, אבל בראבו? וואט דה פאק, כמה ביטחון, כל כדור בצבע, עושה דאבלים עם שחקני ההגנה ואז כשכל סוונסי לוחצים טאק משחרר כדור לאמצע על הרגל של KDB\סילבה\גונדוגאן ומשאיר 4 שחקנים נגד 4 ועוד דברים כאלה מהממים שבחיים שלי לא ראיתי, אז אין לו את הגובה של הארט ואני לא בטוח כמה הוא טוב ב1 על 1 ביחס להארט, אבל הערך המוסף הזה כל כך לא מובן מאליו (מבחינת פפ כן)
אה וכן, אוטמנדי המצטיין היום, לא יודע מה ניסגר עם הבחור אבל כל כדור שלו על הבוהן של הכתובת, עולה בלי לפחד, עבירות חכמות, תאקלים פסיכים, פתח את העונה נהדר ולגמרי מזכיר את ההוא שהיה שם בולנסיה שכולם פחדו ממנו

שלא ייגמר לעולם, שבוע תכול

(Michaelpiano) #133

מה שפפ עושה לאוהדים של הקבוצות שלו הא? :wink:

אני כבר לא יכול לחקות לבארסה - סיטי!

(Sir Ryan) #134

[QUOTE=Mendieta;1696149][B]Sir Ryan[/B]

תבין משהו, ברסה “זכתה” בשחקנים האלה בגלל הסגנון משחק שלה! איך אוהדי צ’לסי יהנו מהזארד אם יתגונן כשיגיע למאני טיים? אתה חושב שאיניסטה היה נהפך לשחקן שהוא היום תחת מאמנים הגנתיים? זאת הנקודה שלי בידיוק. ושוב, אתה מעוות את דבריי-לא אמרתי שכל קבוצה צריכה לשחק התקפי נגד ברסה או בכללי, אבל שמדובר בקבוצות כמו צ’לסי שקונה את השחקנים הכי טובים בעולם, זאת לא בקשה מוגזמת. הרי בשביל מה הם קונים את השחקנים הכי טובים בעולם, בשביל להצהיר שהם רמה פחות ולשחק ככה? מה ההיגיון? לא תראה את זה בקבוצות כמו ביירן, ריאל, סיטי, פריז, ארסנל, דורטמונד. אפשר לא להוריד מבט ועדיין לנצח-דורטמונד ניצחה את ריאל, ביירן רמסה את ברצלונה, גם ריאל ניצחה את ברצלונה, ארסנל הצליחה לנצח אותנו בביתה. לא הכל שחור ולבן, ועל זה הבאסה שלי-במקום לקבל משחק התקפי ומהנה ולא רק בין ברסה לבין קבוצה אחרת, אתה מקבל משחק שקבוצה אחת מגיעה במטרה אחת-להרוס ליריבה את המשחק ולעקוץ במתפרצת. לא נהנתי במפגשים בין את’ לביירן גם. אני לא רואה בהתגוננות עם 11 שחקנים גאונות נסתרת, מצטער.

וכן, אני חושב שקוקה, גריזמן, קרסקו, גודין, גמיירו, פליפה לואיס וסאול יכולים לשחק בכל קבוצה בעולם. הם מהטופ העולמי. כנ"ל השחקנים של צ’לסי. השאלה איך אתה משתמש בהם.

אין מה לרדת לרמת ה"מיקרו" כי מדובר בכדורגל לא במדע מדוייק. ביום נתון את’ יכולה לנצח את ברסה בידיוק כמו שברסה אותה. ביום נתון סרג’י רוברטו יכול לעשות משחק מזעזע ונקבל גולים על הצד שלו וביום נתון גריזמן יכול להיות חלש מאוד וביום נתון ניימאר יכול להרוס כל התקפה וביום נתון איניסטה יכול להיפצע. זה כדורגל. ההבדלים לא כאלה עצומים, הגישה היא מה ששונה.

בהקשר למה שאמרתי בהתחלה, תסתכל על ראחים סטרלינג למשל כיום. ראית את המהלך שהוא עשה. במשך שנה שלמה בסיטי הוא היה נראה כמו תרנגולת בלי ראש באגף, סתם רץ. פתאום אתה רואה ממנו חוכמת משחק, בישולים, טכניקה אדירה-הוא זרק היום את הבלם כמו שחקן וורלד קלאס אמיתי. אין אפס, בשביל למצות את הפוטנציאל של שחקני ההתקפה שלך אתה צריך לשחק יותר התקפי. אחרת שוב, מה הטעם לקנות שחקנים שאתה לא משתמש בכישורים שלהם? אני מבטיח לך שפפ שיעלה מול ברצלונה זה יהיה אותו סגנון, ושהשיפור של סטרלינג הוא לא מקרי. תן לו 10 שנים תחת מאמן כמו פלגריני הוא לא יעשה מהלכים כאלה גם ב10 שנים. תן לו מאמן כמו פפ ותראה את השינוי שהוא עובר. זה תענוג לראות. הוא גם ישפר פי כמה וכמה את דה ברויינה שהשנה באמת נכנס לטופ העולמי, ואולי יהפוך את אגוארו לרלוונטי במשחקים חשובים.[/QUOTE]

תשמע אבל אתה מדבר על מצבים היפוטוטים שהחיבור שלהם למציאות לא בהכרח נכון.
ארסנל שיחקה התקפי נגד ברצלונה ניצחו משחק אחד מתוך השניים (שגם זה חריג בדרך כלל) ועדיין עפו אז שורה תחתונה הכדורגל ההתקפי שלהם עדיין לא עזר להם לעבור את ברסה.

אם אתה באמת מאמין שהסגל של אתלטיקו והסגל של ברסה יכול להפיק אותה יכולת התקפית אתה טועה לדעתי כי עם הכל הכבוד לחבורת הלוחמים של צ’ולו הם לא לעולם לא יתקרבו לMSN או ליכולות מסירה שיש לצ’אבי וראקטיץ’.

צ’לסי ואתלטיקו מביאים שחקנים מצוינים לדרך שלהם ולשיטה שלהם וברסה מביאים שחקנים שמתאימים לשיטה שלהם.

שוב מה שאני מנסה להסביר לך שצ’לסי ואתלטיקו באות לשחק מבוקר בעיקר נגד קבוצות טובות ממנה ברסה,ריאל,ובאיירן או במשחקים שקולים כמו ארסנל,סיטי,וכו’ ואם עדיין לא ברור לך הפער העצום של משולש הרשע של באיירן,ריאל,וברסה משאר העולם זה כבר בעיה אחרת. לבסס את הטענה שלך שאתלטיקו משחקת אנטי התקפה על בסיס משחקים נגד באיירן וברסה לא לעניין בכלל כי ברור לכולנו שאתלטיקו היא יחידה לוחמנית יחדיו שאתה מפרק אותם לגורמים הפערים בינה לבין ברסה ובאיירן הם תמהומיים ולמרות הכדורגל ההגנתי זה עוד יותר ראוי להערצה איך כול פעם מחדש היא מצליחה להתמודד מול הקבוצות האלה ואף לעבור אותם ברוב המקרים.

בקרוב מאוד שנינו נקבל אחלה הדגמה ל"שאיפה" שלך סיטי קבוצה שבירור פחות טובה מברצלונה יפגשו פעמיים במסגרת ליגת האלופות נראה איך פפ יצליח להיות לשחק טוטאל פוטבול מול קבוצת התקפה הטובה בעולם.

הדרישה שכול הקבוצות ישחקו התקפי היא בעיתיית ואפשרית רק בעולם אוטופי שיש בו שיווין בסגלים. אתלטיקו וצ’לסי הם מועדנים עשירים אבל עדיין לשניהם אין שחקן אחד שאתה יכול להשוות אותו לקליבר שמסי,ניימאר וסוארס נמצאים בו.
אתה רוצה שכולם ישחקו התקפי תיצור תנאים שווים לכולם כמו בNBA תגביל את כמות הרכש והסחר ואז לא נגיע למצב שרוב הTOP CLASS מתרכזים בשלושה קבוצות.

באופן מגמתי ניתן לראות שרק קבוצות שמשחקות באופן מבוקר והגנתי מסוגלות לעבור את ברצלונה בנוקאוט של שני משחקים (אינטר 2010,צ’לסי 2012,אתלטיקו 2014,2016).
פפ חווה את זה על בשרו בבאיירן כאשר בא לשחק התקפי מול קבוצות קטלניות כמו ברסה וריאל ונחל תבוסות בלי לדבר על מהלך משחק בשורה התחתונה שניהם הביסו אותו. ולך בתור אוהד ברסה קשה לקבל את זה אבל לרוב המועדנים בעולם השורה התחתונה היא החשובה.
קח לדוגמא את הזכייה של ריאל באלופות, כולנו יודעים שהם לא היו מבריקים במפעל בלשון המעטה שלא נדבר על הדרך הקלילה שהם עברו לגמר אבל עדיין עוד 20 שנה מישהו יזכור מזה משו? כולם יזכרו שריאל מדריד הוסיפה עוד גביע לארון שלה.

(Parliament) #138

דיווחים על כך שדה ברוינה בחוץ לחודש בגלל הפציעה מול סוואנזי. אם נכון הדבר זו מכה קשה לסיטי שכן זו פציעה של השחקן הכי טוב שלהם עד כה העונה ובורג מרכזי מאוד במערך בו הם משחקים.

(Aizenberg) #139

המאמן הראשון בפרמיירליג והאחרון, שניצח בכל ששת משחקיו הראשונים בליגה, היה אנצ’לוטי, בצ’לסי 2009.
עד שהגיע פפ גווארדיולה.

(Ender) #140

לא מאוד מחדש, אבל עדיין נחמד לצפייה, למי שכבר שמח ורוצה לשמוח עוד קצת:

//youtu.be/QGvWPRohY3o

וגם זה.
משפט משם שמסכם גם את דעתי, לגבי סיבת הבחירה של פפ דווקא בסיטי:
"Without a doubt, Soriano and most of all Txiki are the reasons why Pep is at City."
כמובן שאנחנו יכולים רק לנחש, אבל זה על כל פנים הניחוש שלי.

וציטוט נבחר נוסף,
“It will be fascinating to see the most radical Cruyffista unveiling his ideas and tactical views in the land considered the birthplace of football.”

(Ender) #141

פפ לקראת סלטיק:

//youtu.be/Dk6waC4Patc

(Kompany) #142

משחק אחד פחות טוב של הסרבי אז יאללה לשחרר, שוב נפלנו עליו? כשהכל היה ורוד הכל היה ורוד פתאום למה שיחררו את כל הבלמים למה אכלו לי ולמה שתו לי - פפ האמין ב100% שהוא יפתור לויני את בעיית הפציעות (ואגב, כמו שעופר אמר - הפציעה האחרונה היא לא הםציעה שהעיקה לו בשנתיים האחרונות אם כי גם מעצבנת) ואחרי שלויני אין פציעות יש את סטונס, אוטמנדי, הקפטן, הזדמנות לצעיר לפרוץ וגם את קולארוב שעד עכשיו היה מעולה ומשחק נפל אחד לא יכול לזרוק את כל מה שעשה לפח…

בכל אופן ראיתי את המשחק בפלאפון באינטרנט ותקיעות ובלגאן אבל ממה שכן ראיתי גונדוגאן היה ממש ממש חלש וזה בדיוק סוג המשחקים שיאיא היה משנה אותם, לא הכל ורוד, כולם יורדים לקרקע, הכל טוב

תחושה שלא ניקח 3 נקודות בלול ונצא לפגרה עצובים ומבואסים ואז נחזור ביג טיים יעני שופרה דה שופרה אריות

אגב, לפני המשחק כתבו פה או ששמעתי איפשהו שרק 2 קבוצות הצליחו לנצח במבצר שלהם באלופות, בארסה ומילאן אז כבר אז עם הרצף המפחיד שלנו חששתי מדעיכה מסויימת, ברור היה שהיא תגיע השאלה הייתה מתי - לדעתי הדעיכה באה בזמן מצויין, לפני פגרת ניבחרות

(maor77) #143

כולה תיקו בסלטיק, לא הייתי ממהר לקרוא לזה דעיכה.

(Ender) #144

פפ אחרי סלטיק:

//youtu.be/afqZDn9SEng

"פפ, ראית את האווירה המטורפת פה, היית רוצה שזו תהיה האווירה גם במשחקי הבית שלכם?"
אאוץ’

לצופה הנייטרלי - משחק מטורף.
לאוהדי סיטי - תיקו ראשון אחרי עשרה ניצחונות הוא אמנם לא סיבה לדאגה מטורפת, אבל אפשר היה לראות שהקבוצה מתקשה מאוד נגד יריבה ש"לא עושה לה כבוד". בדומה למחצית השנייה נגד יונייטד - כאשר לוחצים את סיטי בצורה אגרסיבית, היא נלחצת. השחקנים האחוריים עדיין לא משתחררים מלחץ בצורה טובה מספיק, ומי שמנסה לחשוף אותם עלול להצליח. בנוסף, המשחק היה בקצב מטורף, וזה באופן טבעי יצר בלאגן, ביחס למשחק היותר מסודר שהקבוצה משחקת בדרך כלל. זה דיי טבעי.
בצד החיובי, לחזור שלוש פעמים מפיגור (עד המשחק הזה סיטי העונה לא הייתה בפיגור אפילו לא דקה אחת?) - הרבה אופי.

רגע לפני טוטנהאם וברצלונה, מי חשב שדווקא סלטיק תעצור את סיטי.
football, bloody hell

(Passing game) #145

האינטנסיביות של סלטיק בתוספת הגשם הכבד שירד גרמו לסיטי להרגיש לא בנוח. ראיתי את המחצית הראשונה - ולפי הראיון עם פפ - דווקא המחצית השנייה הייתה טובה יותר מבחינת סיטי, שזה הגיוני בתנאים האלה. פפ דיבר שהם לא הצליחו ליצור שלישייה מאחור כדי לבנות את המהלכים מהתחלה כמו שהוא רוצה, וזה הרבה בזכות הלחץ של סלטיק. כמו כן הוא הזכיר את הכדורים הארוכים, ויותר ספציפי - את הצורה שסלטיק זכתה באחוז גבוה מהכדורים “השניים” - שזה משהו בלתי מתקבל על הדעת מבחינתו ולפי ההתרשמות שלי עוד מימיו בברצלונה - הוא משקיע הרבה עבודה בתחום הזה ורואה בו חשיבות עליונה.

אחד המשחקים הפחות טובים של סיטי העונה, בטח בתקופה האחרונה - אבל בהחלט מתקבל על הדעת לאחר 10 ניצחונות רצופים. יהיה אש ביום ראשון נגד טוטנהאם!

(Ender) #146

מחר, משחק עונה שני: טוטנהאם מארחת את מנצ’סטר סיטי!

פפ לקראת ספרס:

//youtu.be/k0oQ2mvUYGQ

“אני לא חושב שהוא [פוצ’טינו] אחד המאמנים הטובים באנגליה, אני חושב שהוא אחד המאמנים הטובים בעולם.”
“אני חושב שכל אוהד שאוהב כדורגל יכול ליהנות מטוטנהאם, הם יוזמים במשחק שלהם, לא מגיבים, הם לא מחכים שהיריב יעשה משהו, הם רוצים ליצור בעצמם, זה מה שאני אוהב כשאני רואה משחקים, אני אוהב איך שהם משחקים.”
“כמובן שחשוב לשמור על שער נקי, אבל אני חושב שהכי חשוב לבדוק כמה מצבים יצרו נגדנו, זה הבסיס. אם יצרו 3-4 מצבים נגדנו, זה טוב. לפעמים מגיעים ל3-4 מצבים ולא מבקיעים שער, לפעמים מגיעים ל3-4 מצבים ומבקיעים שלושה שערים [סלטיק], זה קורה. במחצית השנייה באולד טראפורד הם יצרו יותר מצבים מאשר סלטיק, והם לא הבקיעו שער. אני מנסה לראות כמה מצבים היריבה יצרה, כמה מצבים אנחנו יצרנו, איך האיזון.”
“אני לא חושב שהדרך לספוג פחות שערים היא להתגונן יותר וללכת אחורה. כשהכדור רחוק יותר מהשער שלך אתה בטוח יותר.”
“אם הייתי אוהד או מאמן צעיר והייתי רואה את טוטנהאם, הייתי אומר שככה אני רוצה לשחק, שאני אוהב איך שהם משחקים.”
“אני זוכר כשפוצ’טינו הגיע לאספניול, המשחק הראשון נגדם היה מאוד אגרסיבי, המון לחץ גבוה. וזה מאוד דומה היום, ההבדל הוא איכות השחקנים.”

זה מה שהיה לעמית לוינטל לכתוב על פוצ’טינו, מאמן התרנגולים:

[RIGHT]פוצ’ - המאמן שמפחיד כל אוהד ארסנל

“מאוריסיו פוצ’טינו הוא אחד המאמנים הטובים בעולם”, אמר אתמול פפ גוארדיולה, והוא יודע מה הוא אומר. פוצ’טינו, שהתחיל כמאמן זניח בקבוצת הנשים של אספניול, קיבל את המושכות בקבוצת הגברים של המועדון בסוף ינואר. חודש אחר כך בקמפ נואו, פוצ’טינו הדהים כשניצח 1:2 (צמד של איוון דה לה פניה, כמה אירוני) את בארסה הגדולה שזכתה טרבל תחת פפ, בעונתו הראשונה המופלאה. בארסה לא הפסידה מאז המחזור הראשון בסוף אוגוסט עד לאותו דרבי סנסציוני במחזור ה-24 ב-22 בפברואר.

פוצ’טינו התקדם בכל תפקיד – באספניול 33% הצלחה, בסאות’המפטון 39% הצלחה ובקבוצתו הנוכחית טוטנהאם 51% הצלחה. וחשוב מכך – אף מאמן באנגליה לא מטפח צעירים כמוהו. בפחות מארבע שנים בפרמיירליג, 11 שחקנים שאימן ערכו בכורה בנבחרת אנגליה (ועוד 8 שחקנים בלבד מכל שאר המועדונים גם יחד!). טוטנהאם אותה הוא מדריך היא הקבוצה הצעירה בפרמיירליג, שנהנית מסגל עמוק ומשחקת על אינטנסיביות, קצב גבוה ולחץ וקשה לכבוש מולה ולנצח אותה.

מחר לפני ארוחת החג טוטנהאם מול מנצ’סטר סיטי - קרב בין מקום ראשון לשני ערב המחזור השביעי, בין שתי היחידות הבלתי מנוצחות בפרמיירליג בין סיטי שכבשה הכי הרבה (18) לטוטנהאם שספגה הכי מעט (3), בין פפ לפוצ’!

ארסנל סיימה מעל טוטנהאם 21 עונות רצופות (מאז 1995) ורגילה לחגוג מדי שנה את סנט טוטרינגהאם דיי. טוטנהאם אמנם התרסקה בסיום העונה שעברה, אבל פוצ’ מסוגל ועלול לשבור את המנחוס של התרנגולים.[/RIGHT]

בנימה אישית, אני חושב שהעבודה שפוצ’טינו עושה בטוטנהאם היא משגעת, קל מאוד להתאהב בקבוצה שלו. בכלל, טוטנהאם נמצאת בשנים נפלאות, כאשר כל ההתנהלות סביב המועדון מרגישה כמו משפחה שמחה ואוהבת. אפשר לראות את זה אפילו בפוסטים ההומוריסטים שהמועדון מעלה לפייסבוק מפעם לפעם. ועל המגרש אין מה להוסיף - עם כל ההערכה (העצומה!) להישג של לסטר, אני חושב שטוטנהאם הייתה הקבוצה הטובה באנגליה בעונה שעברה, ומאז הסגל הצעיר שלהם רק הולך ומקבל עוד ניסיון. משחק ענק בפתח!

(Kompany) #147

PEP HERE FOR THE LONG HAUL??

Pep: ““I am so happy here so I’m not just thinking about ‘will it just be three years?’”

“I can stay more time or less. Less I know will happen. It depends on the results or if the chairman is not happy with me or our job.”

"But if they are happy with me I can stay that period and if I am happy and they are happy, why not longer?”

פפ אתה האלוהים שלי, מאוהבב

מחר משחק קשה מאוד אצל טוטנהאם, עשו מאיתנו בדיחה אשתקד ופפ מרים לתרנגולים יופי, אמר גם שלדעתי פוצטינו אחד המאמנים הטובים בעולם ושהוא נהנה ליראות אותם, כנראה האתגר הכי קשה שלנו עד עתה, יהיה מעניין

אה וכן, יש גם אחלה כתבה על הדרך של פפ בוואלה… שווה קריאהז

(Ender) #148

נתחיל מהסוף: משחק פנטסטי של טוטנהאם.

הייתי אומר שסיטי שוב מתקשה נגד קבוצה שלוחצת אותה בטירוף, אבל אני חושב שזה יהיה עוול כלפי התרנגולים להשוות אותם לאיזושהי קבוצה ששיחקה נגד פפ לפניהם. טוטנהאם היו היום רמה אחת מעל כולם בלחץ, בדינאמיות, בתשוקה. מהצד השני, הבחירה של פפ לעלות עם פרננדו במקום גונדואן נראתה לי שגויה: אם אתה יודע שהיריבה הולכת ללחוץ חזק, עדיף שחקן נוח עם הכדור מאשר שחקן חזק פיזית. שחקן פיזי עוזר לבלום גלי התקפות, שחקן טכני עוזר להשתחרר מלחץ. אבל זו דעתי, ואני מניח שהמיסטר יודע יותר. בכל מקרה, הפסד לספרס בליין הוא לא בושה, אבל אני חושב שלא אגזים אם אגיד שמדובר היה בנוק אאוט. שאפו להם, ואולי הפגרה מגיעה בזמן טוב מבחינת סיטי. פפ חייב למצוא פתרון נגד משחק לחץ, כי בארסה וליברפול לא יעשו לו חיים קלים.

עוד מילה על ההגנה של טוטנהאם, כי באמת חייבים: הם ספגו העונה 3 שערי ליגה (הכי מעט, אחריהם אברטון עם 5). אחד מפנדל, אחד מקרן ואחד מכדור חופשי. הגנת ברזל אמיתית, ולא אחת שמסתגרת. לחץ, לחץ, ועוד לחץ. הקבוצה היחידה שטרם הפסידה העונה בליגה. מדהימים.

פפ אחרי המשחק:

//youtu.be/rPF2Noa9-L4

וגם:

//youtu.be/0zAIozpKsFY

ש: "מה קרה?"
ת: “הם היו טובים יותר.”

הערה לא קשורה ראשונה: מחזור שבו באיירן, יונייטד וריאל עושות תיקו עם יריבות חלשות מהן, רק כדי לראות את דורטמונד, סיטי ובארסה מפסידות, הזוי.
הערה לא קשורה שנייה: משפט שראיתי בבארסה מאניה, “אני שונא את מנצ’סטר סיטי כל כך הרבה שאני לא מסוגל להסתכל על השמיים”. ציטוט גאוני, הרגשתי צורך לשתף.

(Passing game) #149

משחק הפרמיירליג הכי טוב שראיתי השנה. איזו מלחמה! טוטנהאם נראתה כמו קבוצה שנבראה לרוץ. ההחלטה של פוצ’טינו לעלות עם סון הקוראני, התבברה כמבריקה. כמה מהירות, טכניקה ואינטנסיביות הוא הוסיף! וביחד עם סוסים כמו דלה עלי, סיסוקו ואריק לאמלה(הוא אנושי? שני הגולים כתוצאה של האינטנסיביות שלו - אדיר!) ניתן להבין איך הם לא סופגים הרבה שערים. זו קבוצה שכולם עובדים אחד בשביל השני. הזכיר לי קצת את אתלטיקו של סימאונה - כנראה שיש משהו במאמנים הארגנטינאים הנפלאים האלה מבחינת ההקרבה לטובת הקבוצה. בכלל, טוטנהאם כבר שנים עושה התקדמות לעבר חבורת הגדולות באנגליה. הם חיפשו מאמן צעיר וחדשני, זה לא הלך עם וילאש בואש - וכמו קבוצה שיודעת שהדרך שלה נכונה - הם לא וויתרו והלכו על פוצ’טינו. מבריק. אין להם את האיכות של סיטי מקדימה, אבל הם עבדו נהדר והגיע להם לנצח.

בקשר לסיטי, קשה להאשים אותם בהפסד, מתישהו זה היה צריך לקרות - וההפסד הרגיש לי מהרבה בחינות פסיכולוגי ופיזיולוגי. טוטנהאם התנפלו עליהם מהשנייה הראשונה - הטעות של קולארוב, והיד של אוטמנדי כתוצאה מהאינטנסיביות של טוטנהאם, לפי דעתי. פפ ממשיך להדגיש את “הכדורים השניים” - והוא אכן צודק. סילבה ופרננדיניו לא הצליחו לעמוד באינטנסיביות והיו בהרבה מקרים כמה מטרים מהמיקום האידיאלי להתחרות על הכדורים האלה - שוב, קשה להאשים אותם במצב של סיטי(דה ברוינה פצוע, גונדואן חוזר מפציעה) ורוב העומס נופל עליהם. בעקבות החולשה הפיזית שלהם, היה בא לי לבעוט באגוארו. מדובר בחלוץ הכי טוב בליגה ביי פאר, אבל הוא לא יגיע לרמה של הגדולים ביותר אם לא יבין שלפעמים(מבחינתי - תמיד!), במיוחד במשחקים הקשים - אתה צריך לתת 100% מעצמך לטובת הקבוצה. דה ברוינה כל-כך חסר, כמובן בגלל האיכות הפנטסטית שלו, אבל גם בגלל היכולות הפיזיות שמאפשרות לו להתחרות ולזכות בהרבה כדורים שניים - אתמול זה היה חסר לסיטי במיוחד.

אגב, מאד צרם לי לשמוע את פפ במסיבת העיתונאים לפני המשחק מציין 2 דברים: “אנחנו עייפים” ו"אני מעדיף להפסיד נקודות בפרמיירליג מאשר בליגת האלופות". לפעמים הייתי רוצה שיהיה פחות כנה - ויבין את ההשפעה הפסיכולוגית של אמירות כאלה על השחקנים שלו ועל הקבוצה היריבה. אם יש תחום שהוא צריך להשתפר בו לדעתי זה להיות יותר מודע להשפעה של כל מילה שיוצאת לו מהפה. כמובן שזה הבנאדם ואתה לא תהפוך פתאום לשקרן פתלוגי, אבל לפחות להשמיט מסרים כמו עייפות ו"זה בסדר לאבד נקודות בליגה".

ביחד עם ליברפול, מדובר ב-3 הקבוצות הטובות בליגה בינתיים, וכולן משחקות בסגנון די דומה. היתרון האיכותי של סיטי גורם לי להיות אופטימי מבחינת הסיכויים שלהם לזכות באליפות.