מנצ'סטר סיטי 18/19: בשורות רעות - דה בריינה נפצע בברך

מנצ’סטר-סיטי

(Mendieta) #107

אתם מפספסים פה נקודה מסויימת, לדעתי פפ הלך לסיטי מהסיבה הפשוטה שסיטי עושה עם הכסף שלה מה שפריז עושה-משחקת כדורגל. היא לא מחפשת להתבנקר או לשחק על תוצאה סטייל צ’לסי, ה-ראשונה שעלתה בזכות הכסף. צ’לסי בעיניי היא ציר רשע אמיתי שאחריה הגיעו קבוצות כמו אינטר ואת’, קבוצות עם די אנ איי של לוזריות נצחיות, שתמיד יהיו מספר 3-4 בליגה שלהן, שהיו מוכנות לתת הכל בשביל להבליח איזה תואר אירופאי מסכן. בלי מורשת, בלי כלום. מה מוריניו השאיר לצ’לסי? הוא בנה שם קבוצה אפורה ומגעילה וככה הם נראים עד היום, קונים קונים ונשארים אותה קבוצה. גם אינטר לא מבריקה בלשון המעטה.

ברסה מבריקה, וגם נבחרת ספרד לדעתי עשתה דבר שבחיים לא יקרה והיא תחזור לשלוט-פפ לא רק שינה את ברצלונה, הוא שינה את דרך החשיבה בכדורגל הספרדי והשחקנים שמשחקים בנבחרת הם תוצר מושלם לסוג שחקנים שפפ “ייצר”-שחקנים יצירתיים שמחזיקים בכדור ומאמינים שהכח במשחק הוא להחזיק את הכדור, לא לא לספוג ולתת גול מקרן או מתפרצת. הוא לא מאמין בגאונות של התגוננות, אלא בגאונות של להחזיק כדור, לשלוט במשחק ולא לתת ליריבה שלך לפתח את המשחק שלה. מה שקרה זה שבמקום להילחם בזה, מאמנים ציניים ומשעממים אמרו “אין בעיה, אנחנו נבנה יחידה של שחקנים בינוניים שישחקו כיחידה הגנתית, נחנוק את המשחק ההתקפי שלך ונצא למתפרצות”. הם משחקים על תוצאה, פפ משחק על דרך. אפשר לנצח אותו, אבל לא לאורך זמן, וככה גם את הקבוצות שלו-הדרך של ברסה החזירה אותה למעלה בסופו של דבר, וככה לדעתי גם סיטי.
אני מתחבר יותר למאמן כמו קלופ שלא מתבטל מול היריבה, לא משנה מי היא, והוא משחק כדורגל התקפי. שונה מפפ, יותר ישיר, אבל עדיין לא משהו שאני יכול להגדיר כאנטי כדורגל כמו של מוריניו או צ’ולו.

בכל אופן, מה שסיטי עשתה מהרגע הראשון שהכסף הגיע אליה הוא לא כמו צ’לסי, אלא כמו פריז-הם משחקים כדורגל התקפי, ישיר, מהנה, הפ אף פעם לא התבנקרו או קידשו את התוצאה, לכן לדעתי פפ בחר בהם. הדי אנ איי שלהם לא היה כמו של צ’לסי למשל או אינטר. עוד קבוצה שיכלה להתאים לו היא ארסנל של ונגר שתמיד הייתה קבוצה התקפית מלהיבה שלא משחקת על תוצאה, רק שאין להם מספיק כסף בשבילו. פפ הוא לא ונגר, הוא לא חושב על קופת המועדון, הוא חושב על ארון התארים שלה ועל הנאת הצופים, ולכן טבעי שהוא ילך לקבוצות שיכולות לממן לו את השחקנים שמתאימים לסגנון משחק שלו-ברצלונה, סיטי, ביירן, ולדעתי התחנה הבאה תהיה קטאר או פריז או ברסה שוב. קבוצה עשירה.

נ.ב
כותב שורות אלה יודע שברסה לא תמיד הייתה כזאת ובלה בלה בלה, שזה בעיקר מעידן קרוייף. אני מעדיף להישאר ככה לעד היום.

(Sir Ryan) #108

[QUOTE=Mendieta;1695889]אתם מפספסים פה נקודה מסויימת, לדעתי פפ הלך לסיטי מהסיבה הפשוטה שסיטי עושה עם הכסף שלה מה שפריז עושה-משחקת כדורגל. היא לא מחפשת להתבנקר או לשחק על תוצאה סטייל צ’לסי, ה-ראשונה שעלתה בזכות הכסף. צ’לסי בעיניי היא ציר רשע אמיתי שאחריה הגיעו קבוצות כמו אינטר ואת’, קבוצות עם די אנ איי של לוזריות נצחיות, שתמיד יהיו מספר 3-4 בליגה שלהן, שהיו מוכנות לתת הכל בשביל להבליח איזה תואר אירופאי מסכן. בלי מורשת, בלי כלום. מה מוריניו השאיר לצ’לסי? הוא בנה שם קבוצה אפורה ומגעילה וככה הם נראים עד היום, קונים קונים ונשארים אותה קבוצה. גם אינטר לא מבריקה בלשון המעטה.

ברסה מבריקה, וגם נבחרת ספרד לדעתי עשתה דבר שבחיים לא יקרה והיא תחזור לשלוט-פפ לא רק שינה את ברצלונה, הוא שינה את דרך החשיבה בכדורגל הספרדי והשחקנים שמשחקים בנבחרת הם תוצר מושלם לסוג שחקנים שפפ “ייצר”-שחקנים יצירתיים שמחזיקים בכדור ומאמינים שהכח במשחק הוא להחזיק את הכדור, לא לא לספוג ולתת גול מקרן או מתפרצת. הוא לא מאמין בגאונות של התגוננות, אלא בגאונות של להחזיק כדור, לשלוט במשחק ולא לתת ליריבה שלך לפתח את המשחק שלה. מה שקרה זה שבמקום להילחם בזה, מאמנים ציניים ומשעממים אמרו “אין בעיה, אנחנו נבנה יחידה של שחקנים בינוניים שישחקו כיחידה הגנתית, נחנוק את המשחק ההתקפי שלך ונצא למתפרצות”. הם משחקים על תוצאה, פפ משחק על דרך. אפשר לנצח אותו, אבל לא לאורך זמן, וככה גם את הקבוצות שלו-הדרך של ברסה החזירה אותה למעלה בסופו של דבר, וככה לדעתי גם סיטי.
אני מתחבר יותר למאמן כמו קלופ שלא מתבטל מול היריבה, לא משנה מי היא, והוא משחק כדורגל התקפי. שונה מפפ, יותר ישיר, אבל עדיין לא משהו שאני יכול להגדיר כאנטי כדורגל כמו של מוריניו או צ’ולו.

בכל אופן, מה שסיטי עשתה מהרגע הראשון שהכסף הגיע אליה הוא לא כמו צ’לסי, אלא כמו פריז-הם משחקים כדורגל התקפי, ישיר, מהנה, הפ אף פעם לא התבנקרו או קידשו את התוצאה, לכן לדעתי פפ בחר בהם. הדי אנ איי שלהם לא היה כמו של צ’לסי למשל או אינטר. עוד קבוצה שיכלה להתאים לו היא ארסנל של ונגר שתמיד הייתה קבוצה התקפית מלהיבה שלא משחקת על תוצאה, רק שאין להם מספיק כסף בשבילו. פפ הוא לא ונגר, הוא לא חושב על קופת המועדון, הוא חושב על ארון התארים שלה ועל הנאת הצופים, ולכן טבעי שהוא ילך לקבוצות שיכולות לממן לו את השחקנים שמתאימים לסגנון משחק שלו-ברצלונה, סיטי, ביירן, ולדעתי התחנה הבאה תהיה קטאר או פריז או ברסה שוב. קבוצה עשירה.

נ.ב
כותב שורות אלה יודע שברסה לא תמיד הייתה כזאת ובלה בלה בלה, שזה בעיקר מעידן קרוייף. אני מעדיף להישאר ככה לעד היום.[/QUOTE]

תשמע אני יכול להבין את ההערכה העצומה שלך לשיטת המשחק של פפ ושל ברסה בפרט אבל זה לא הגיוני וגם לא אפשרי לדרוש את זה מכול קבוצת כדורגל.
בסופו של דבר יש כדור אחד על המגרש מה שאומר שרק קבוצה אחת יכולה לשחק ככה, ברסה מצטיינת בזה (וקבוצה טובה יותר מהם בכללי ברוב המפגשים בינהן בשנים האחרונות), צ’לסי פחות אז טבעי שצ’לסי (שגם אני לא מהחובבים הרציניים של הקבוצה הזאת ובמובני מורשת אני אפילו מעריך ליברפול ולידס יותר מהם) תבוא לשחק מבוקר והגנתי כי הדרך להפוך למעצמת כדורגל ושתהיה לך מורשת מרובה ברגשי נחיתות,הוצאות כספיות אדירות, ובמשחקים מכוערים.
לפי היגיון שלך אז אתה שונא כמעט כול קבוצה בספרד שהיא לא ברסה כי חוץ מריאל מדריד אני לא מצליח לחשוב על שום קבוצה שיכולה לשחק פתוח, התקפי, או איך שלא תקרא לזה מולכם.

קח לדוגמא את אתלטיקו טרום עידן צ’ולו ומשחק ההגנה המשובח… מה הם היו חוץ מעוד מועדון שחיי בצלו של המועדון העשיר מהצד השני של הכביש? היום אתה יכול להגיד שהכדורגל הזה עושה לך רע בעין אבל שורה תחתונה הכדורגל הזה הביא אותם להצלחות שאף אוהד לא חלם עליהם לפני 4-5 שנים, היום אתלטיקו מסתכל לכול המועדנים בלבן של העיינים בגאווה, בהרגשה של אנדרוג תמידי אבל בגאווה ועם אמונה שהם יכולים לנצח כול קבוצה ואת כול זה עשה צ’ולו במינ’ הוצאה כספית שרוב הקדנציה שלו המועדון שיחרר לו את שחקני המפתח בלי לשאול אותו אם זה מתאים לו או לא. ככה שלכדורגל הזה יש גם צדדים רומנטיים וחיובים.

לעניין הבחירה של פפ
לדעתי האישית פפ הוא מוח ענק לצד אישיות דומיננטית ביותר וגם אחד כזה שמחפש את האתגרים המעניינים ביותר. לדעתי סיטי היו פשוט יעד מושלם בשבילו.
קבוצה שכבר הצליחה בעור שיניה להתחיל להיספר עם הגדולות, תקציב אין סופי ככה שהוא יכול לבנות קבוצה בצלמו, חוסר הצלחה משווע באירופה שזה אולי הפרמטר שהיה הכי חשוב לו לדעתי ואני אסביר גם. אחרי ה"כישלון" בבאיירן פפ בא להוכיח שהוא שועל קרבות גם בשלבי הנוקאוט של אירופה ואין מקום שיקבלו זכייה בהערכה יותר מאשר מועדון כושל כמו סיטי. אני מאוד מעריך את פפ אבל כול התקופה שלו בבאיירן הוא נחל תבוסות קשות בכול 3 חצאי הגמר שהוא הגיע עם באיירן מה שגרם לאנשים לפקפק בו מעט ולדעתי זה פגע בו מאוד.
בכלל שאישיות כזו מגיע לאתיאחד אחרי אישיות רופסת כמו פלגריני פשוט תנאים מושלמים למגה אגו כמו פפ להגשים את עצמו.
3-4 שנים שבהם יביא מינ’ 2 אליפיות וגביע אחד עם אוזניים גדולות והוא יכול לחזור לברצלונה/נבחרת אחרי שהוכיח לעצמו שהוא יכול גם בלי מסי…

(4-4-2) #109

[QUOTE=Mendieta;1695889]אתם מפספסים פה נקודה מסויימת, לדעתי פפ הלך לסיטי מהסיבה הפשוטה שסיטי עושה עם הכסף שלה מה שפריז עושה-משחקת כדורגל. היא לא מחפשת להתבנקר או לשחק על תוצאה סטייל צ’לסי, ה-ראשונה שעלתה בזכות הכסף. צ’לסי בעיניי היא ציר רשע אמיתי שאחריה הגיעו קבוצות כמו אינטר ואת’, קבוצות עם די אנ איי של לוזריות נצחיות, שתמיד יהיו מספר 3-4 בליגה שלהן, שהיו מוכנות לתת הכל בשביל להבליח איזה תואר אירופאי מסכן. בלי מורשת, בלי כלום. מה מוריניו השאיר לצ’לסי? הוא בנה שם קבוצה אפורה ומגעילה וככה הם נראים עד היום, קונים קונים ונשארים אותה קבוצה. גם אינטר לא מבריקה בלשון המעטה.

נ.ב
כותב שורות אלה יודע שברסה לא תמיד הייתה כזאת ובלה בלה בלה, שזה בעיקר מעידן קרוייף. אני מעדיף להישאר ככה לעד היום.[/QUOTE]

תסלח לי אבל כל ההודעה שלך פשוט מכעיסה. לקרוא למועדונים כמו צ’לסי ואתלטיקו מדריד לוזריות נצחיות שהיו מוכנות לתת הכל בשביל להבליח איזה תואר אירופאי מסכן, מה זה כדורגל בשבילך אם הדרך של אתלטיקו מדריד בשנים האחרונות לא ראויה להערכה ואתה קורא לה לוזרית נצחית ?? בטח גם לסטר צריכה להצטער על כך שלקחה אליפות באנגליה ולא פינתה את הבמה לקבוצות הגדולות באמת עם המסורת. אתה יודע, קבוצות “קטנות” כמו אתלטיקו מדריד וצ’לסי צריכות לבנות את המסורת שלהם החל מנקודה מסוימת בהיסטוריה, וזה בדיוק מה שאתלטיקו עושה בשנים האחרונות. כשמסתכלים גם על חוסר הצדק בספרד באופן בו זכויות השידור מחולקת בין הקבוצות, זה עוד יותר ראוי להערכה העובדה שאתלטיקו מצליחה עונה אחר עונה להידבק לבארסה וריאל בצמרת ולהגיע להישגים באירופה, עם סגל שמורכב משחקני בית ורכישות טובות.

לא כל קבוצה יכולה להרשות לעצמה לשחק כדורגל התקפי במאה אחוז מהמשחקים שלהם, לדוגמא כשאתלטיקו מדריד או צ’לסי יגיעו לשחק מול בארסה הם ישחקו באופן מבוקר כי זה ייתן להם את הסיכויים הטובים ביותר להשיג משהו מאותו משחק. אתה מתעלם מהעובדה שהשחקנים הביי פאר הכי טובים נמצאים בבארסה וריאל (והגיעו בלא מעט כסף) ולכן קבוצות צריכות לשחק מבוקר כדי להשיג שם משהו כי אם תנסה לשחק התקפי- הם יפסידו. לא משנה מה אתלטיקו מדריד תעשה ובאיזה שיטה התקפית משוכללת היא תשחק, היא לא תוכל לנצח את ברצלונה במשחק התקפי כי אין לה שום שחקן ברמה של מסי/ניימאר/סוארז. להגיד על צ’לסי שמוריניו לא השאיר שם כלום ובנה שם קבוצה אפורה ומשעממת זה הזוי, אתה זוכר שהם זכו בליגת האלופות, הגיעו לעוד גמר אחד, זכו באליפויות באנגליה ובליגה האירופית ?? כנראה שזה לא ראוי להערכה כי זה היה לפני העידן שבארסה וריאל הפכו למעצמות שהן היום בזכות הסופר-סטארים שלהן.

ולחלק האחרון, אמרת שצ’לסי ציר הרשע, שרק קונה וקונה בלי שום מסורת. כשאתה מדבר על סיטי ופפ אהובך אתה מצדיק את זה בגלל הכדורגל ההתקפי שהם משחקים- בולשיט. האהבה מעוורת אותך. סיטי לא הצליחה למלא פעם אחת את האיצטדיון שלה העונה, במשחק הראשון בליגת האלופות הייתה שם אווירה של בית קברות כשחצי איצטדיון היה ריק, הם הדוגמא הכי מובהקת לקבוצה בלי מסורת, בלי קהל שעלתה אך ורק בזכות הכסף. תסתכל על הסגל שלהם- אין שום שחקן בית (היה אחד, ג’ו הארט), כולם שחקנים שהגיעו בשנים האחרונות בלפחות 20 מיליון- זה ציר הרשע. לצ’לסי של מוריניו היה שלד של שחקנים כמו למפארד, טרי, צ’אך, מסביב שחקנים כמו גודיונסן, ג’ו קול, קרבאליו- זה היה שלד שהם יצרו שהלך איתם הרבה שנים קדימה גם לאחר מוריניו.

תמשיך להנות מדור הזהב של ברצלונה ולזלזל בקבוצות שפחות טובות ממך ובונות את עצמן.

(Mendieta) #110

אני נמנע מלדבר על לסטר כי לא ראיתי באותה במשך העונה. אני בהחלט מבין את החשיבה שלך שקבוצות נחותות באופן משמעותי צריכות לשקול לשחק יותר על תוצאה, אבל אני מתקשה לקבל את זה כדרך משחק תמידית, זה בעיני לא כדורגל, אבל זה כרגיל עניין של טעם וריח.

נקודה שיותר חשובה לי היא הניפוח שעושים לאת’ ולתנאים שלה. אתה טועה כשאתה חושב שמדובר באיזה חטאפה, קבוצה עם מעט מאוד הכנסות ובלי אמצעים. לאת’ יש את היכולת לקנות שחקנים מהטופ העולמי, ועובדה שיש לה לא מעט כאלה. למעשה, חלק נכבד משחקני ההרכב שלה היו שחקני נבחרת עוד לפני שהגיעו אליה. את’ היא המרוויחה השלישית אחרי ברסה וריאל מזכויות השידור, אז להפוך אותה קורבן זה לעוות את המציאות. זה טיעון שיכול לעבוד אם היה מדובר בלאס פאלמס.

דבר שני, גם אם ונניח הסגל של את’ חלש משמעותית משל ברסה או ריאל (והוא לא) בגלל כסף (וזה לא), אי אפשר לטעון דבר דומה על קבוצות כמו אינטר או צ’לסי, קבוצות שיש להן כ"כ הרבה כסף. כצופה כדורגל היה עצוב לי לראות את הזארד מקבל בראש ממוריניו כי המאמן דורש ממנו לשחק כמגן. היה עצוב לי לראות את אטו משחק כמגן בקאמפ נואו מול ברסה. אני לא חושב שקבוצה כמו צ’לסי שיש לה את השחקנים הכי התקפיים וטובים בעולם, צריכה לשחק בצורה פחדנית, וזה נשמע לי כמו תירוץ עלוב. שחקנים כמו אוסקר, הזארד, וויליאן, דייגו קוסטה, ססק פברגאס ופדרו הם מהטופ העולמי, ואין שום צורך להפוך אותם לקבוצה נכה התקפית. אתה לא תשכנע אותי בחיים שגריזמן וגמיירו נחותים משמעותית מלבנדובסקי או בנזמה ומוראטה, או שסאול וקרסקו הם קיצוניים לא מהדרג הראשון בעולם.

הסגל של את’ לא מורכב משחקני בית, יש לה בקושי 5 שחקני בית (סאול, טורס, קוקה, לוקאס, תומאס) כשרק 2 שחקני הרכב.

אני חושב שעיקר המחלוקת שלנו היא נקודת ההנחה שלך שקבוצות כמו צ’לסי\את’\אינטר לא מסוגלות להתמודד עם ברסה בסגנון שהוא לא בונקר, ואני לא מסכים איתך. אני תמיד מסתכל על ביירן כדוגמא המושלמת לקבוצה שעשתה הפוך-ביירן ראתה את איך פפ וברסה שלו מפרקת אותה לגורמים, ובמקום לשחק כמו את’\אינטר\צ’לסי בעונות שאחרי היא שיחקה התקפי מאוד, שיפרה את עצמה כל עונה ולא ויתרה גם אחרי שהפסידה 2 גמרים לאינטר וצ’לסי עד שנהפכה למכונה המשומנת שהיא היום. לא חייבים לשחק באותו סגנון של ברסה בשביל לנצח אותה בצורה התקפית, וביירן עשתה את זה בצורה מושלמת ואגב ככה גם ריאל. שתיהן נתנו לברסה נוקאאוטים בסגנון משחק התקפי, וניצחו את המשחק שלנו.

יש הבדל בין לקנות ולקנות ולשחק עם מה שאתה קונה בצורה התקפית, לבין לקנות לקנות ולקנות ולסרס את השחקנים שאתה קונה. פפ קונה ותראה איך קבוצתו משחקת, לעומת מוריניו שקונה ותראה את קבוצתיו שיחקו ואיך הנוכחית משחקת. אני לא מבין מה הנקודה שלך עם הסגלים-למוריניו גם היה שחקן בית אחד (טרי). השאלה מה כל אחד עושה עם מה שהוא קונה. אני לא רואה בזה גדולה להביא את השחקנים הטובים בעולם בשביל שישחקו כמו שחקנים נחותים מקבוצה מסויימת.

וקח טיפ, אל תהפוך כל אי הסכמה למשהו אישי.

(Parliament) #111

4-4-2
הודעה לפנתיאון!

אני רק אוסיף ואומר שני דברים:

1. להגיד על קבוצה כמו אינטר שהיא ללא מסורת זו טיפשות מבחילה.
  2. פפ משחק בשיטה של למנוע מהיריבה את הכדור (ע"י החזקה בכדור) כי הוא מאמין ש[U]זו הדרך הכי טובה בה הוא יכול ל[/U]ה[U]קטין את הסיכוי של היריבה לכבוש[/U] ובשביל שזה יקרה הוא חייב סגל מטורף של שחקנים טכניים (לא בכדי בכל שלושת הקבוצות שלו עד כה היה לו את הסגל הטוב בליגה - גם בגרמניה וגם באנגליה בחר ללכת לקבוצה עם הסגל הטוב ביותר עד לאותו רגע שהגיע). קבוצות שאין להן סגל מטורף כזה של שחקנים טכניים (שחקנים כאלה עולים המון כסף)לא יכולות להצליח לשחק כדורגל כזה מהסיבה הפשוטה שאין להן שחקנים מספיק טובים בשביל זה. שוב שחקנים כאלה עולים המון כסף, כסף שאין לקבוצות הקטנות האלה.
    עכשיו מה נשאר לקבוצות כאלה לעשות כשהן מתמודדות מול קבוצות טובות מהן (ובכוונה אני לא אומר רק בארסה או קבוצות של פפ!) הן מתגוננות כי במקרה שלהן [U]זו הדרך הכי טובה להקטין את הסיכוי של היריבה לכבוש[/U]. הדרך נכון שונה אבל היא בעיקר תלויה באמצעים. הקבוצות שהיו לרשות פפ כל כך טובות והן מאומנות מצויין, כמובן שאף אחד לא יקח לו את זה, שזה אפילו גורם לקבוצות עם יותר אמצעים לשחק לוותר על הניסיון לשלוט בכדור ולחפש את ההזדמנות להבקיע בדרכים אחרות (כדורים חופשיים, מתפרצות, טעויות וכו’).
    לעזאזל, היונייטד הייתה בשנים האחרונות כל כך פגיעה וכל כך חלשה ועדיין קבוצות באו והתבנקרו מולה. היא לא התקרבה לרמה של באיירן או בארסה של פפ או אפילו יונייטד של פרגוסון ועדיין קבוצות באו התבנקרו ועקצו כי באמצעים שיש לרשותם זו הייתה הדרך הטובה ביותר לנצח אבל זה כבר דיון שחזר על עצמו שוב בכל מיני מקומות בפורום אין טעם להיכנס לזה שוב. מה שכן אני אולי צ’אבי אלונסו, כאחד ששיחק תחת שני המאמנים, ישכנע אנשים בצורה טובה יותר שמה שנאמר פה הוא נכון. הנה מה שהיה לו להגיד על שני המאמנים לפני הדרבי של מנצ’טסר:

(בעיקר החלק אחרי 1:40)
[YT]lldUXty0QOs[/YT]

(LS7) #112

מנדייטה הדעה שלך לגבי איך שהכדורגל אמור להתנהל היא קיצונית ולא ריאלית.
אתה דורש מכל קבוצה בעולם לשחק כדורגל אטרקטיבי בלי לקחת פרמטרים של איכות שחקנים, כושר, רמת אימון, כסף וכו׳.
כל קבוצה רשאית לשחק בצורה שנותנת לה את הסיכויים המירביים לזכות בסוף העונה בתארים, כל מאמן רשאי לקחת את החלקים החזקים של הקבוצה שלו ולשחק עליהם (כלומר על ההגנה).

כדורגל לא שונה מכל ספורט אחר, בוסטון לקחה כמה אליפויות NBA בגלל הגנה פסיכית, שיקגו בולס נתנה עונה אדירה בעונה ההיא שדריק רוז היה MVP בזכות הגנה קשוחה מאוד.
מכבי ת״א לקחה יורוליג כאנדרדוג מובהק בזכות הגנה חונקת ואתלטית יותר מאשר איזו התקפה מרגשת (בסך הכל ההתקפה הייתה בנויה על הרבה הברקות של שחקנים כמו טייריס רייס והיקמן).

אני מת על לואיס אנריקה, בעונה הראשונה שלו כשחצי מאוהדי בארסה כאן בפורום לא היו מסוגלים לראות אותו סוטה מהדרך של הנעת הכדור המוחלטת לטובת משחק מהיר שמתאים יותר לקבוצה הנוכחית אני הייתי בעדו, אני חושב שהוא יודע להכין את הקבוצה שלו למשחקים גדולים, שהוא ואונסואה ראויים להרבה הערכה על השיפור הגדול במשחק ההגנה (אחממ…) ואני גם בטוח שהוא מסתכל על מסי, ניימאר וסוארז בכל גול עם פה פתוח כי הוא יודע שאת מה שהם עושים אפשר לכוון ולנסות למקסם, אבל אי אפשר ללמד את זה.

לא לכל קבוצה יש את מסי, ניימאר וסוארז, ולא כל מאמן יודע לאמן קבוצה שדוגלת בכדורגל התקפי בהצלחה.

(Artur Kopit) #113

נ.ב
ענו לך לגבי כל השאר .
אבל איך אתה מעז לקרוא לאינטר קבוצה קטנה?17/16 אליפויות איטליה(אם אני לא טועה)3 גביעי אירופה.
כנראה עוד לא התבגרת על חצי הגמר של 2010.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

(Mendieta) #114

אתה דורש מכל קבוצה בעולם לשחק כדורגל אטרקטיבי בלי לקחת פרמטרים של איכות שחקנים, כושר, רמת אימון, כסף וכו׳.

אתם מעוותים את דבריי. לא דרשתי את זה מכל קבוצה בעולם, דרשתי את זה מהקבוצות העשירות בעולם שיש להם את השחקנים הטובים בעולם. לצ’לסי אינטר ואת’ מדריש יש אותם.

ארתור, קבוצה שלוקחת אליפויות דרך בתי משפט היא קבוצה קטנה. קבוצה כמו את’ שמציעה חוזה לשחקן (תיאגו מוטה) עם משכורת שתהיה קשורה לכמות המשחקים שהוא ישחק, היא קבוצה קטנה-זה לא קשור לתארים, זה קשור לסטייל. אל תשאל כמה החצי גמר ההוא יושב לי על הלב, כ"כ כואב שאפילו עוד 2 גביעי אירופה לא עזרו.

(moshe34) #115

טיקי טאקה בסיטי…
[TW]779353071302377472[/TW]

(Artur Kopit) #116

[QUOTE=Mendieta;1695983]אתם מעוותים את דבריי. לא דרשתי את זה מכל קבוצה בעולם, דרשתי את זה מהקבוצות העשירות בעולם שיש להם את השחקנים הטובים בעולם. לצ’לסי אינטר ואת’ מדריש יש אותם.

ארתור, קבוצה שלוקחת אליפויות דרך בתי משפט היא קבוצה קטנה. קבוצה כמו את’ שמציעה חוזה לשחקן (תיאגו מוטה) עם משכורת שתהיה קשורה לכמות המשחקים שהוא ישחק, היא קבוצה קטנה-זה לא קשור לתארים, זה קשור לסטייל. אל תשאל כמה החצי גמר ההוא יושב לי על הלב, כ"כ כואב שאפילו עוד 2 גביעי אירופה לא עזרו.[/QUOTE]
לא הבנתי מה הבעיה שהם הרוויחו מפרשת השחיתות?אתה מפחד שאותו דבר יקרה גם בבארסה ואז ריאל תהיה גם קבוצה קטנה?

אף אחד פה לא מעוות כלום,רק מציינים את העובדה שלא כל קבוצה רוצה/יכולה/לא צריכה לשחק טי טאקה.

כמות התארים שבארסה זכתה בהם מאז 2010 כנראה לא עזרה לך,רק גרמה לך ליותר מירמור.

(Ender) #117

[RIGHT]Artur Kopit, כולנו נבין אותך בדיוק אותו דבר, ואפילו נעריך אותך יותר, אם תפסיק לרדת לפסים אישיים בכל משפט שני שלך.

פפ לקראת סוונזי בליגה:
[/RIGHT]

//youtu.be/9UFxxQJVuEk

“אני לא לוקח את ההחלטות האלה [הארט, טורה] כדי להראות את הסמכות שלי. ההחלטה עם ג’ו היתה הקשה ביותר שלי, אני יודע כמה הוא משמעותי למועדון ואיך הייתה ההתנהגות שלו איתי מרגע שהגעתי. אני לוקח החלטות כאלה כי אני חושב שאני צריך לקחת אותן. אני תמיד לוקח החלטות שהן לטובת המועדון, למדתי את זה בברצלונה. אני חייב להיות ישר עם עצמי, אני חייב להיות ישר עם המועדון. אני לוקח את ההחלטות תמיד לטובת המועדון, בידיעה שאני עלול לעשות טעויות, אבל אני חייב לקחת את ההחלטות. [ש: אתה לא מפחד לקבל החלטות כאלה?] עשיתי את זה בברצלונה כשהייתי בן 37, היום אני מבוגר יותר. אני חייב לעשות את זה. למשל במקרה עכשיו, המועדון לא יכול לקבל סוכן שמדבר בתקשורת על החלטות המועדון. השחקן יודע את זה. סוכן, אישה, אבא, בנים, שמדברים על משהו שלא לטובת המועדון - הוא לא יהיה חלק מהקבוצה. הדבר החשוב ביותר הוא המועדון. בתוך הקבוצה אני המנג’ר, אני מקבל את ההחלטות. אני לא אוהב את זה, אבל זה הכי טוב למועדון, וגם לשנים הבאות.”
“אנחנו לוחצים כדי לקבל בחזרה את הכדור. אנחנו אוהבים להיות עם הכדור. כששחקן לא לוחץ, מה שאני מרגיש - הוא לא רוצה לשחק, הוא לא רוצה את הכדור, הוא מעדיף שהכדור יהיה אצל היריב. אני לא אוהב את זה. אני אוהב שהכדור אצלנו.”

(erezcd) #118

[QUOTE=Artur Kopit;1695995]לא הבנתי מה הבעיה שהם הרוויחו מפרשת השחיתות?אתה מפחד שאותו דבר יקרה גם בבארסה ואז ריאל תהיה גם קבוצה קטנה?

אף אחד פה לא מעוות כלום,רק מציינים את העובדה שלא כל קבוצה רוצה/יכולה/לא צריכה לשחק טי טאקה.

כמות התארים שבארסה זכתה בהם מאז 2010 כנראה לא עזרה לך,רק גרמה לך ליותר מירמור.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk[/QUOTE]

אני מסכים עם מנדייטה. הוא לא מבקש מכל קבוצה לשחק טיקי טאקה, הוא חוזר ואומר שהקבוצות עם היכולות ועם האיכויות לשחק כדורגל יפה, הן אלו שצריכות לשאוף ולנסות לשחק אותו. כמובן שיש המון דרכים לשחק את המשחק, אבל בסופו של הדבר האוהדים רוצים להנות מהקבוצה שלהם, ולראות את היריבה מחזיקה בכדור 90 אחוז מהזמן זה יותר מתסכל ממהנה.

ברור שכשקבוצה קטנה מתמודדת מול קבוצה גדולה, והבדלי הרמות ברורים לכולם, אי אפשר לצפות למשחק פתוח. אני לא מחזיק מאתלטיקו קבוצה קטנה, גם הסגל של אינטר בזמנו היה מצוין. אלו המאמנים שלהם שבחרו את שיטת המשחק הזו.
תסתכל על באר-שבע נגד סלטיק, אולימפיאקוס ואינטר. היא הסגרה והיה ברור לכולם למי הסגל העדיף, אבל שיטת המשחק של בכר הייתה הרבה פחות צינית משל מוריניו ושל סימאונה. ככה הרגשתי לפחות.

והעקיצות האלה מיותרות לגמרי. דיון מעניין ומהנה לקריאה. בשביל מה?
לא כל אחד עם דעה מנוגדת הוא מתוסכל וממורמר.

(Artur Kopit) #119

[QUOTE=erezcd;1696004]אני מסכים עם מנדייטה. הוא לא מבקש מכל קבוצה לשחק טיקי טאקה, הוא חוזר ואומר שהקבוצות עם היכולות ועם האיכויות לשחק כדורגל יפה, הן אלו שצריכות לשאוף ולנסות לשחק אותו. כמובן שיש המון דרכים לשחק את המשחק, אבל בסופו של הדבר האוהדים רוצים להנות מהקבוצה שלהם, ולראות את היריבה מחזיקה בכדור 90 אחוז מהזמן זה יותר מתסכל ממהנה.

ברור שכשקבוצה קטנה מתמודדת מול קבוצה גדולה, והבדלי הרמות ברורים לכולם, אי אפשר לצפות למשחק פתוח. אני לא מחזיק מאתלטיקו קבוצה קטנה, גם הסגל של אינטר בזמנו היה מצוין. אלו המאמנים שלהם שבחרו את שיטת המשחק הזו.
תסתכל על באר-שבע נגד סלטיק, אולימפיאקוס ואינטר. היא הסגרה והיה ברור לכולם למי הסגל העדיף, אבל שיטת המשחק של בכר הייתה הרבה פחות צינית משל מוריניו ושל סימאונה. ככה הרגשתי לפחות.

והעקיצות האלה מיותרות לגמרי. דיון מעניין ומהנה לקריאה. בשביל מה?
לא כל אחד עם דעה מנוגדת הוא מתוסכל וממורמר.[/QUOTE]

מי אמר שמשחק הגנתי ומתפרצות הוא לא כדורגל יפה?
אישית אני נהנה הרבה יותר מהסגנון של אתט’,צ’לסי וכדומה מאשר החזקת הכדור האינסופית של בארסה/באיירן זה פשוט משעמם אותי.

למה להם לשחק על החזקת כדור אם הם הטובים בעולם במה שהם עושים- בלעקוץ?
בגלל זה שהאוהדים הנייטרלים לא אוהבים את מה שהם רואים?אבל זה מביא להם תארים והצלחה וזה העיקר.

(Mendieta) #120

אוקיי, זה מביא להם הצלחה יחסית, אני לא נהנה מזה אתה כן. תלמד להתדיין, ולא לעוות את דבריי. כל ההודעה שלך היא עיוות דבריי (לא אמרתי שכולם צריכים לשחק טיקי-טאקה. ביירן וריאל לא משחקות טיקי טאקה ויש לי המון כבוד והערכה למשחק שלהם, אני נהנה לראות את ריאל משחקת. בדוגמאות הפחות הגדולות דורטמונד, ליברפול, ארסנל) או ירידה לפסים אישיים. אנשים פה מוציאים קצף מרוב עצבים אם חס וחלילה אומרים שלא אוהבים סגנון משחק של התגוננות ומתפרצות.

שוב, אם מדובר בקבוצה נחותה משמעותית אני אישית מבין, אבל לא שמדובר ברמות הגבוהות ביותר, ולדעתי לא לכיוון הזה קבוצות כמו אינטר את’ וצ’לסי צריכות לשאוף עם השחקנים היקרים שלהם.

(erezcd) #121

שחקנים כמן אדן הזאר, גריזמן ואטו בזמנו הם שחקנים עם המון יכולת אישית, ובטוח שהם מאוד רוצים לבטא אותה על המגרש. ברגע שהמאמן גורם להם לשחק בתור מגן ימני ושמאלי, זה מוציא מהם את העוקץ. גם אם הייתי צופה נייטרלי, ואני מודה שאני לא, הייתי מתבאס לראות שחקנים עם יכולת טכנית כל כך גבוהה מבזבזים את המשחק בללחוץ על שחקנים בהגנה אחרי שכל מה שהם עשו זה גול מהיר.

כמובן שבסופו של דבר תארים זה מה שזוכרים, אבל אני חושב שהדרך חשובה לא פחות. כנראה שפה לב המחלוקת שלנו.

(Artur Kopit) #122

אני בטוח שזה פחות מפריע להם לשחק משחק/2 בתור מגן בשביל לנצח/לזכות בתואר.

(Sir Ryan) #123

גם להציג את צ’לסי ואתלטיקו כקבוצות שמסתגרות כול הזמן לא נכון בעייני.
צ’לסי גם בתקופת מוריניו שאתה כול כך שונא לא הסתגרה מול קבוצות פחות טובות ממנה.
במפגשים ראש מול ראש בברסה צ’לסי היא הקבוצה הפחות טובה ביותר על הנייר הן מבחינת חומר השחקנים והן מבחינת הנעת הכדור אז כן מוריניו או כול מנג’ר אחר יצטרך לעשות את ההתאמות הנכונות ואם ההתאמה היא שהאזרד יעשה משחק לחץ על מסי/נייאמר כמו מגן אז זה מקובל.

נניח והם בחרו ללכת על משחק התקפי והבקיעו 3 אבל מצד שני בגלל משחק הגנה פחות מעובה חטפו 6 כי זאת ברסה בסופו של יום אתה חושב שהאוהדים שלהם יהיו יותר מרוצים?

בכלל להשוות את חומר השחקנים שיש לאתלטיקו לברסה ממש לא הוגן ברור ששניהם נמצאות באותה “מדרגה” של רמה אבל כשיורדים לרמת המיקרו ברור שהבדלים בינהם עצומים שלא ניתן לגשר עליהם בעזרת כדורגל התקפי.
אתה לא באמת תופס מקוקה שחקן ברמה של נייאמר או קווין גאמירו כמו לואיס סוארס? או שגאבי המזדקן באמת ברמה של אינסייטה האגדי?

אל תקחו את זה בצורה אישית אבל לנו נראה מהצד כאילו האוהדים של ברסה מנותקים מהמציאות ומבקשים משחק התקפי בכול מחיר כשקל לבקש את זה ש3/4 משחקני ההתקפה הטובים בעולם ושחקן קישור אחד של פעם בדור משחק אצלכם בהרכב כשכאן פה בפורום מעריכים קצת יותר משחק טקטי משובח וההתאמות של מאמנים בלי כמובן לוותר על משחק התקפה אבל אחרי יובש של 4 שנים בזירה האירופאית אני חושב שכמעט כול אוהד אנגלי יקח זכייה באלופות כאנדרוג מובהק עם 1-0 דחוק בכול משחק כי לצערנו לא שפר עלינו מזל לראות קבוצה שזוכה בפאקינג 4 אלופות תוך 10 שנים.

(LS7) #124

[QUOTE=Sir Ryan;1696011]
נניח והם בחרו ללכת על משחק התקפי והבקיעו 3 אבל מצד שני בגלל משחק הגנה פחות מעובה חטפו 6 כי זאת ברסה בסופו של יום אתה חושב שהאוהדים שלהם יהיו יותר מרוצים?
[/QUOTE]

סיפור חייה של ארסנל הנאיבית. וזה מה שהיה קורה גם לאתלטיקו, צ’לסי או אינטר אם היו באות לשחק כמוהן מול ברצלונה של אז והיום או באיירן של היום.
מקבלות כמה חתיכות ואת היכולת לחזור אין להן.

אגב, לפני שנתיים היה את המפגש של באיירן מול בארסה, באיירן של פפ שיחקה כמו שפפ עולה מול כל קבוצה לא משנה מתי, לנצח, לשחק כדורגל, ואכלה אותה מול המתפרצות הבלתי ניתנות לעצירה של השלישייה של בארסה.
ברמות האלה השחקנים כ"כ מגוונים בהתקפה שהם יאכלו אותך בכל סגנון משחק שתעלה נגדם, בונקר לפעמים מצליח ולפעמים לא.

אגב, אתלטיקו מול בארסה ברבע אלופות 2014, אני זוכר את אתלטיקו בבליץ של חצי שעה שיכלה להבקיע שם לפחות 3 גולים מול בארסה משותקת והמומה.
בסופו של דבר רק אחד נכנס ואתלטיקו נרגעה ושיחקה על ההגנה שלה.
אי אפשר להגיד שמה שהיה שם זה בונקר.

[YT]NE4wYlEklG8[/YT]

זה הסרטון הכי נורמלי שמצאתי, למרות שהוא דיי גרוע.

(Passing game) #125

[QUOTE=Ender;1696003][RIGHT]פפ לקראת סוונזי בליגה:
[/RIGHT]

//youtu.be/9UFxxQJVuEk

“אני לא לוקח את ההחלטות האלה [הארט, טורה] כדי להראות את הסמכות שלי. ההחלטה עם ג’ו היתה הקשה ביותר שלי, אני יודע כמה הוא משמעותי למועדון ואיך הייתה ההתנהגות שלו איתי מרגע שהגעתי. אני לוקח החלטות כאלה כי אני חושב שאני צריך לקחת אותן. אני תמיד לוקח החלטות שהן לטובת המועדון, למדתי את זה בברצלונה. אני חייב להיות ישר עם עצמי, אני חייב להיות ישר עם המועדון. אני לוקח את ההחלטות תמיד לטובת המועדון, בידיעה שאני עלול לעשות טעויות, אבל אני חייב לקחת את ההחלטות. [ש: אתה לא מפחד לקבל החלטות כאלה?] עשיתי את זה בברצלונה כשהייתי בן 37, היום אני מבוגר יותר. אני חייב לעשות את זה. למשל במקרה עכשיו, המועדון לא יכול לקבל סוכן שמדבר בתקשורת על החלטות המועדון. השחקן יודע את זה. סוכן, אישה, אבא, בנים, שמדברים על משהו שלא לטובת המועדון - הוא לא יהיה חלק מהקבוצה. הדבר החשוב ביותר הוא המועדון. בתוך הקבוצה אני המנג’ר, אני מקבל את ההחלטות. אני לא אוהב את זה, אבל זה הכי טוב למועדון, וגם לשנים הבאות.”
"[B]אנחנו לוחצים כדי לקבל בחזרה את הכדור. אנחנו אוהבים להיות עם הכדור. כששחקן לא לוחץ, מה שאני מרגיש - הוא לא רוצה לשחק, הוא לא רוצה את הכדור, הוא מעדיף שהכדור יהיה אצל היריב. אני לא אוהב את זה. אני אוהב שהכדור אצלנו[/B]."[/QUOTE]

החלק המודגש כל-כך חשוב בעיניי. זה ממש לא קל לשכנע שחקנים לבצע לחץ כזה, ופפ עצמו מודה שיש עוד המון עבודה כדי להביא את זה לרמת הביצוע שהוא רוצה - אבל החלק הכי חשוב זו הסיבה. אי אפשר להגיד לשחקן ללחוץ כי זה מה שאתה רוצה, צריך לגרום לו להבין למה אתה לוחץ, ואיך זה יגרום לך להיות שחקן טוב יותר, שמספק מספרים טובים יותר כתוצאה מהלחץ.

העניין השני הוא בניית המערכת של סיטי תחת הצוות הנוכחי, כולל משמעת וכולל שחרור שחקנים שלא מתאימים לפילוסופיה. אני חושב שזו העבודה החשובה ביותר שלו, להכניס סדר ולייצר זהות אמיתית למועדון הזה, מה שייצור תשתית שתאפשר הצלחה בשנים הקרובות, וגם לאחר מכן, גם לאחר פפ. הוא אומר שהוא למד את זה בברצלונה, אבל בברצלונה הוא עשה את זה ביום הראשון שלו בתפקיד, ולדעתי לומדים הרבה יותר כתוצאה כמך שלא פועלים לפי העקרונות שלך ואז זה מתברר כטעות. כל מי שמכיר את התחושה יודע שבאותו רגע אדם נשבע תמיד לפעול לפי האמונות והעקרונות שלו, ואת זה הוא חווה בצורה הכי חזקה בבאיירן. אני לא אשכח את הראיון שהוא העניק לאחר אותו משחק בחצי גמר האלופות מול ריאל מדריד, כשהוא דיבר על כך שהוא הלך עם השחקנים למרות שלא היה שלם עם זה. הרבה אנשים ביקרו אותו שהוא הוציא את זה החוצה, לדעתי הוא פשוט הודה בפני כולם בטעות שלו עצמו, וסביר להניח שזה השפיע עליו בצורה מאד חזקה.

(Ender) #126

[QUOTE=LS7;1696024]
אגב, לפני שנתיים היה את המפגש של באיירן מול בארסה, באיירן של פפ שיחקה כמו שפפ עולה מול כל קבוצה לא משנה מתי, לנצח, לשחק כדורגל, ואכלה אותה מול המתפרצות הבלתי ניתנות לעצירה של השלישייה של בארסה.
[/QUOTE]
ממה שאני זוכר מאותו משחק ראשון בקאמפ נואו, באיירן הייתה טובה יותר עד הדקה ה-77, ואז מסי דפק צמד מהיר בשלוש דקות (הראשון בעיטה מרחוק שנויר יכול היה לעשות יותר אם אני זוכר נכון, השני גאונות אינדיבידואלית שאין באמת הרבה מה לעשות נגדה). אפשר להאשים את פפ שיצא עם הרבה שחקנים קדימה אחרי זה כדי לנסות להבקיע שער חוץ, וקיבל את ה3-0 במתפרצת בדקות הסיום, אבל לכל הפחות לגבי הגישה ההתקפית למשחק מתחילתו - לא הייתי אומר שהיא נכשלה.

[QUOTE=Passing game;1696026]אני לא אשכח את הראיון שהוא העניק לאחר אותו משחק בחצי גמר האלופות מול ריאל מדריד, כשהוא דיבר על כך שהוא הלך עם השחקנים למרות שלא היה שלם עם זה. הרבה אנשים ביקרו אותו שהוא הוציא את זה החוצה, לדעתי הוא פשוט הודה בפני כולם בטעות שלו עצמו, וסביר להניח שזה השפיע עליו בצורה מאד חזקה.[/QUOTE]
בהמשך למה שכתבתי לך כששאלת על ספרים על פפ - יש התייחסות מאוד מפורטת לכל תהליך ההחלטה של פפ בבחירת המערך למשחק הזה, בספר שמתאר את העונה הראשונה בבאיירן.