מנצ'סטר סיטי 18/19: בשורות רעות - דה בריינה נפצע בברך

מנצ’סטר-סיטי

(Michaelpiano) #316

אים טעם כאן להתווכח, יש כאם משתתף אחד בדיון שללא ספק יש לו בעיה אישית עם פפ.

רק לתפארת המליצה, אני חושב שהסגל של באיירן עדיין מהטובים בעולם והוא אמנם לא צעיר אבל מנוסה, איכותי ואני חושב שדווקא העונה הם יכולים לזכות כי ההייפ לא עליהם.

(Zichelior) #317

לא יכול שלא להסכים איתך. סגל מאוזן, עם צעירים כשרוניים מאוד ווטרנים שיוכלו להביא את הניסיון שלהם. באיירן לא מספיק נספרת והדבר יוכל לעמוד לטובתה.

(Shusaku) #318

לפי מחקר שהתפרסם היום (שני) בשווייץ, מנצ’סטר סיטי היא הקבוצה שבזבזה הכי הרבה לבניית הסגל שלה. לפי מחקר של חברת CIES, הקבוצה של פפ גווארדיולה הוציאה 878 מיליון יורו על הסגל הקיים שלה.

הקבוצה של גווארדיולה למעשה גברה על פאריס סן ז’רמן, שנמצאת במקום השני עם סגל בשווי 808 מיליון יורו. מנצ’סטר יונייטד הוציאה 747 מיליון יורו וברצלונה רביעית עם 725 מיליון יורו.

סיטי הוציאה 17% יותר מיונייטד ו21% יותר מברצלונה. במחירים של היום זה שחקן על אחד. עם זאת, סיטי היא מועדון בהתהוות, ואין להם היסטוריה שתעמוד לזכותם, ככה שהם היו צריכים לצמצם פערים.

הבדל של 17-21% משתי המעצמות האירופיות הוא מינורי לחלוטין. זה לא שסיטי בזבזה פי 2 מהן ואפילו לא פי 1.5. כולה פי 1.2.

מתוך:
http://www.one.co.il/Article/17-18/3,5,56,0/307349.html

מועדון בהתהוות ? הם כבר 8 שנים שופכים מיליונים על שחקני רכש .
אם כבר, אז יונייטד פוסט עידן פרגוסוו הוא מועדון בהתהוות .

מעניין אותי לבדוק את הסגל של סיטי, ביחס לסגלים עשירים בעבר . אין מועדון/ מאמן שרכש כל כך הרבה שחקנים וביזבז מעל חצי מיליארד דולר, בתקופה של פחות משנה .

ואחרי כל זה : אליפות בלבד אחרי שנתיים, תיהיה כישלון .

(Shusaku) #320

מס’ האלפויות של סיטי (4 בסך הכל) נמוך מזה של אברטון, אסטון וילה או סנדרלנד. בדיוק כמו ניוקאסל ושפילד ונסדיי. האליפות ה"מוחצת" ביותר של הסיטי הייתה אליפות עם הפרש של 3 נקודות מהמקום השני. אף מאמן בסיטי מעולם לא לקח יותר מאליפות אחת, והם מעולם לא עשו בק טו בק.

נשמע לי כמו מועדון אקראי, בלי מסורת.

על זה נוסיף את העובדה שאפשר לספור על כף יד אחת את מס’ הרכישות הטובות של הסיטי בעידן הכסף הגדול של הסיטי עד שהגיע פפ.

פפ הגיע לקבוצה עם סגל עייף, זקן וכזה שלא רוענן כמו שצריך וסיימה את הליגה במקום הרביעי. הייתה לו הרבה עבודה. הוא החליף כמעט את כל הקשרים ושחקני ההתקפה בסגל, קידם שחקנים כמו דה בריינה, סטרלינג ופרננדיניו שהיו בינוניים לכל היותר, ולמעשה השחקן היחיד בחלק הקדמי שהיה שווה משהו לפני פפ הוא אגוארו.

אז פפ התחיל טוב את העונה שעברה, אבל אז הקבוצה שלו קרסה. הם אמנם כבשו 6 שערים בשמינית גמר ליגת האלופות, אבל ההגנה הייתה חלשה הרבה יותר ממה שהוא חשב שיש לו.

אז לפפ הייתה שוב עבודה לעשות. הוא היה צריך להחליף את כל חוליית ההגנה פרט לאוטמנדי.

פפ רכש העונה כמעט רק שחקני הגנה. החלק הקדמי שלו היה בסדר גם אשתקד, והוא טיפל בבעיה הנקודתית שהייתה לקבוצה שלו. וזה הצליח לו ביג טיים.

אז תבוא ותגיד שהיצירתיות של פפ דעכה עם הכסף. אבל אז, חמישה משחקים לתוך העונה המגן השמאלי שעלה לו 50 מליון גמר את העונה. פפ הסיט לשם קשר אחורי בינוני שעשה כמעט את כל הקריירה שלו באסטון וילה.

הפלא ופלא, את הריצה המדהימה שלה עשתה סיטי בלי מגן שמאלי מתחילת העונה. ואז גם דלף נפצע, וכרגע פפ מחלטר שם עם דנילו הכושל ועם ילד אוקראיני בן 21.

אני מבין את הכעס והקנאה. פפ הוא המאמן המצליח ביותר בעולם בעשור האחרון, וכיאה לך רודפים אחריו המועדונים הגדולים בעולם ונותנים לו תקציבי רכש אינסופיים. אבל את זה הוא מקבל בגלל המעמד שלו, ולא להיפך. בסיטי בינתיים הוא עושה קסמים.

(Zichelior) #321

כל מילה בסלע.
חייב רק להוסיף, שהילד האוקראיני בן ה-21 גם הוא קשר במקור, ופפ כרגע מחלטר עם ילד אוקראיני בן 21 ששיחק קשר כל הקריירה עד כה, זאת כמחליף לקשר הקודם איתו חילטר מאז הפציעה בפתיחת העונה של בנג’מין מנדי.

תראה, שוב ושוב להשוות את הכסף של ההווה לכסף של העבר, מעיד על חוסר הבנה של המציאות.
גללו למעלה ותראו שכבר כתבתי את זה, אבל אחזור שוב:
לכל תקופה האתגרים שלה. תקופת הקרדיט של מאמנים במועדוני העל היום קצר באופן בלתי נתפס מזמן הקרדיט שקיבלו קודמיהם. פרגוסון וכל קודמיו קיבלו שנים, למרות תקופות ועונות לא טובות, על מנת לבנות לטווח הארוך.
היום אין דבר כזה שנקרא טווח ארוך. (מישהו אמר זידאן?)

מן הצד השני יש את נושא הכסף ורכישות השחקנים. בסדר. כל תקופה ואתגריה.
מספיק כבר להשוות היסטורית. גם מוריניו לא בכיוון בכלל של מאמני עבר מבחינת בזבזנות כספים. ולא זו הבעיה שלו, לא תהיה ולא היתה.
וזו כבר לא ראויה ליקרא בזבזנות, שכן זו המציאות הרגילה והסטנדרטית כיום.

(maor77) #322

קראתי איפשהו דיבורים על סמים אסורים שמקושרים לפפ וההיסטוריה שלו. אם יש משהו שבאמת נראה לי מוזר העונה זה הקצב של סיטי, לשחקנים שלהם לא נגמר האוויר הם משחקים 90 דקות פעמיים לעיתים שלוש פעמים בשבוע והם משחקים באינטנסיביות משוגעת החל מדקה 0, אין איזה ניהול אנרגיה שם, 90 דקות סלד מקסימלי. זה מוזר בעיניי.
לפני שמישהו מקפיץ את שיטת פפ להחזקה בכדור שחסכונית באנרגיה, זה לא מתיישב עם המציאות בה סיטי עובדת קשה מאוד על המגרש עושה יותר ספרינטים מכל קבוצה אחרת, וכנראה שגם קילומטרים - בקיצור סיטי לא חוסכת באנרגיה היא מוציאה יותר מכל קבוצה אחרת אבל שם מרגיש שהאוויר לא נגמר לשחקנים.
בהנחה שלא מעורבים שם סמים אסורים, אין הרבה מה להוסיף - מאמן שהוכיח את עצמו.

(Aimarito) #323

בנוגע לניהול אנרגיה, לא לחינם הוא לרוב מחזיק בסגל רחב. לא פעם אמרו שבאופן קבוע האינטנסיביות אצל הקבוצות של פפ יורדות באיזור פברואר, אבל למרות סרגל המאמצים היחסי, אין מנוס אצלו מסגל רחב.

בכל מקרה אהבתי את ה"שמועה" שהשם של פפ נקשר לסמים. אשים את זה ברשימת הסיבות שבזכותן הקבוצות שלו נראות טוב, ישר אחרי כסף, וסגל שמלכתחילה היה טוב ללא קשר לניהול שלו.

(maor77) #324

אם היה לי כוח הייתי מחפש לך רפרנס לזה, אבל זה יותר מידי בשבילי.

בעיניי זה די חשוד ואני בעצמי אמרתי את זה לא פעם על בארסה שלו באיירן ועכשיו סיטי. מאיזשהי סיבה קסומה בעונה הקודמת סטרלינג סאנה דה בריינה וסילבה לא הצליחו לעשות משהו שמתקרב למה שנם עושים העונה מבחינת סיבולת.

כסף לעומת זאת זה לא מה שאני מיחס לו חשיבות בבחינת מאמן.

(Aimarito) #325

באמת? מקור זה המינימום, בטח על האשמה כזאת.

בכל מקרה, כבר קרה לפפ שקבוצה שלו קרסה (באיירן מינכן) והוא לויכוח עם הרופא הותיק של הקבוצה אחרי שהשחקנים שלו נפלו מהרגליים באמצע העונה. בברצלונה דיברו לא מעט (אני חושב שגם בבארסה מאניה דיברו על זה הרבה) על צוות המקצועי ומדריכי הכושר החדים שהיו בקבוצה. בסיטי אני עוד לא יודע מה מצליח להריץ את הקבוצה מעבר לסגל הרחב, אבל אני יכול לחשוב על עוד דברים חוץ מסמים.

על הסיפור סביב הרופא בבאיירן:

(iTvi) #326

מנצ’סטר סיטי, שכיוונה לכל התארים האפשריים העונה, מודחת בשמינית הגמר של הגביע האנגלי

1. וויל גריג, חלוצה של וויגאן ונבחרת צפון אירלנד, כבש את שערו השביעי העונה בגביע האנגלי והפך לכובש המצטיין במפעל. על הדרך הוא גם הדיח הערב את מנצ’סטר סיטי במסגרת שמינית גמר המפעל וגרם לקבוצתו של פפ לאיבוד תואר פוטנציאלי ראשון העונה.

2. וויגאן היא הכבשה השחורה של מנצ’סטר סיטי בגביע האנגלי - ניצחה אותה בגמר ב-2013 והדיחה אותה ברבע גמר של 2014.

3. מדובר במשחק השלישי בלבד העונה בו סיטי לא מצליחה לכבוש, כאשר ב-2 מתוך 3 מהמקרים זה קרה לה מול קבוצות מליגות נמוכות יותר (וולבס, וויגאן).

(Shusaku) #327

רגע, אבל מה עם הסמים?

הייתי מסיק מהתקופה האחרונה בכלל ומהמשחק הזה בפרט 2 דברים:

1. פפ לומד הערב שלקבוצה שלו יש עוד דרך ארוכה. המועדון שלו צריך לבנות מסורת, וההפסד היום הוא לגמרי נורת אזהרה. סיטי היא האויבת הכי גדולה של סיטי העונה. הם יכולים להרוס לעצם יותר ממה שכל קבוצה אחרת יכולה לעשות.

2. סיטי בכושר הכי פחות טוב שלה העונה. זה מתאים מאוד לסרגל המאמצים של פפ שפותח חזק, ומוריד את הרגל מהגז בינואר פברואר, על מנת שישאר לו מספיק דלק כדי ללחוץ על הדוושה עד הסוף בחודשים הקריטיים של העונה.

לסיטי ירד מפעל שלם מהראש. זה לא מאוד רע. אחרי המפגש עם ארסנל בראשון ישארו להם שתי מטרות. להבטיח את האליפות בליגה, ולרוץ כמה שיותר רחוק בליגת האלופות.

אז אמנם סיטי איבדה את המפעל הראשון שלה העונה, אבל הפער בליגה עדיין עצום, הם הבטיחו את העלייה לרבע הגמר, ובראשון הם ילחמו על תואר ראשון העונה. אני מאמין שניצחו שם, ישכיח מהר ההפסד הזה בגביע.

ואם לומר את האמת, גם בלי קשר לגביע הליגה, אני לא יודע אם ב11 הדקות האחרונות של המשחק פפ אכן קיווה לסיים בתיקו ולהישאר במפעל. זה רק היה מוסיף לקבוצה שלו עוד משחק בין צמד המשחקים הקרוב מול ארסנל, וניצחון שם היה מוסיף עוד משחק במרץ, שיכל להוסיף עוד משחק באפריל ואז עוד משחק במאי.

בחודשים האלה אני מאמין שפפ ירצה להתעסק בגביע אחר. אני מאחל לו את כל ההצלחה שבעולם מול כל קבוצה שהיא לא בארסה.

(Zichelior) #328

סיטי הודחה מהגביע נגד וויגאן. נחכה להמשך. דבר אחד בטוח - זו אכן תקופה קשה.

(iTvi) #329

מנצ’סטר סיטי זוכה בתואר הראשון שלה העונה, גביע הליגה האנגלי, עם ניצחון משכנע (0-3) על ארסנל בוומבלי.

סרחיו אגוארו ניצל טעות בהגנת ארסנל כדי להעלות את סיטי ראשונה על לוח התוצאות, וינסנט קומפאני כבש את השני ודויד סילבה סגר את הסיפור בעוד שארסנל לא ממש הגיעה למחצית השנייה של המשחק.

פפ ממשיך את הרקורד המצוין שלו ברגע האמת עם 10 זכיות ב-11 גמרים בתור מאמן ראשי. ונגר? בספק אם הוא יוכל לשמור על המשרה שלו אחרי עונה נוספת בלי תואר וכמו שזה נראה כרגע, גם בלי ליגת האלופות (שוב).

(iTvi) #330

באשכול ההכנה לאותו משחק בין ליברפול לסיטי אי שם בינואר, פרטתי את הדרכים הפוטנציאליות לנצח את סיטי בפרמיירליג, את השיטות השונות שכשלו ושכמעט צלחו, הצעתי לקלופ מספר דרכים חכמות לפצח את המכונה של סיטי, בחלקן הוא השתמש בפועל ובסופו של דבר עשה זאת.

כעת כשסיטי אלופה, ארצה לחזור לאותן שיטות עם מבט למה צריכה הליגה לעשות בעונה הבאה.

הנה חלק ממה שכתבתי לפני אותו משחק בינואר:

בחזרה להווה - סיטי אלופה, 5 מחזורים לסיום העונה היא עשתה זאת כמו גדולה, פפ למד את הליגה והליגה לא לגמרי למדה אותו. אחרי עונה ראשונה בינונית במונחי מנצ’סטר סיטי העכשווית, הוא פירק את הליגה לגזרים, תוך כדי שהוא מלמד כמה מאמנים שיעורים חשובים על כדורגל, את סיטי קשה לעצור עם בונקר וגם לנסות להחזיק בכדור במקומה לא ממש עובד, צריך פיתרון ביניים.

הטקטיקה של פפ די ברורה, לצמצם את הזדמנויות היריבה כשאתה מחזיק בכדור (מחזיק בו המון), ומתמסר בלי סוף. יש שיגידו שזה מדהים ויש שיגידו שזה משעמם, מה שבטוח - זה יעיל, ההגנה לא סופגת הרבה וההתקפה כובשת בצרורות, מה רע?

עוד שיעור שלמדה הליגה הגיע בינואר כשליברפול ניצחה את סיטי באנפילד, הליגה הבינה שזה אפשרי, אפשרי לנצח את סיטי. היה זה ניצחון 3-4 מרתק במהלכו קלופ לחץ גבוה את הגנת סיטי שהצטיינה במהלך העונה וספגה את כמות השערים הנמוכה ביותר בליגה (עדיין רלוונטי). השיעור הזה חזר במשחקי רבע גמר ליגת האלופות בין הקבוצות, בהם בחר קלופ בטקטיקה מעט זהירה יותר של מחצית הגנתית ומחצית התקפית, אבל כשתקף, עשה זאת גלים-גלים ובלי פחד. ההגנה של סיטי מיעטה לטעות במהלך העונה והתמסרה בנוחיות עם השוער החדש שלה - אדרסון, רק שלשם שינוי, ליברפול הצליחה להביא לטעויות בהגנת סיטי ובבליץ של כמה דקות, גמרה את המשחק.

זה שיעור חשוב שהליגה תצטרך ללמוד לקראת העונה הבאה, מול סיטי אסור להתגונן במשך 90 דקות בתקווה שתצליח לגנוב שער ולשמור על רשת נקייה. רגע מכונן במהלך העונה היה המראה הנורא של שחקני צ’לסי עומדים במקום, אדישים משהו ומסתכלים על שחקני סיטי מתמסרים ביניהם באין מפריע. צ’לסי עמדה להפסיד את המשחק, הסיכוי למהפך היה אפסי והיה נראה שהיא אומרת - ניתן להם להניע כדור, בסוף הם יאבדו. זו לא הגישה, זה לא השיעור שלמדנו העונה, סיטי לא תאבד את הכדור סתם, השחקנים שפפ בחר בקפידה יודעים למסור בצורה מצוינת ובסיטי משחקים כמה מהמוסרים היותר טובים בליגה, אם רק תסתכלו עליהם, הם עלולים להחזיק בכדור כל המשחק.

בחזרה להגנה - ההגנה של סיטי נהדרת, זה נכון, אבל השחקנים שלה אנושיים, יש ללחוץ אותם ובסוף הם יעשו טעויות, גם אם זה יקרה פעם אחת במשחק שלם, כמו הכדור שחטף פירמינו לווקר בגומלין, רגע אחד של איבוד ריכוז וסיטי נענשה.

לבסוף, ארצה לאחל מזל טוב למנצ’סטר סיטי על עונה נהדרת עם 2 תארים, ועל הדרך לתת סטירה מצלצלת לשאר קבוצות הליגה, תתעוררו, אם ליברפול ומנצ’סטר יונייטד עשו זאת, גם אתן יכולות, בואו נעשה את העונה הבאה צמודה יותר, תחרותית יותר ומעניינת יותר, כי העונה זה פשוט לא היה כוחות.

(iTvi) #331

העונה באנגליה עוד לא הסתיימה וסיטי שכבר הוכתרה כאלופה יודעת שגם תואר “מלך הבישולים” (או בשמו החדש - Playmaker award) יגיע אליה.

4 שחקני סיטי בראש טבלת המבשלים, נתון פסיכי שמדגיש עוד יותר את העונה המטורפת של הקבוצה בפרמיירליג העונה.

(iTvi) #332

מאז שהגיע פפ, קווין דה בריינה שיחק 87% מהדקות של מנצ’סטר סיטי בפרמיירליג.

בזמן הזה, הוא מוביל את הקבוצה בדקות משחק (5996), במסירות בחצי של היריבה (3448), ביצירת מצבים (210) ובבישולים (34). בנוסף, הוא שני בשערים+בישולים (48) ושלישי בתיקולים (112).

אתמול פורסם כי הבלגי צפוי להיעדר לפחות חודשיים מהמגרשים בגלל פציעה בברך ימין, הערכה שניתנה לפני אבחון סופי של הברך הפגועה.

כמה לדעתכם הוא יחסר לסיטי בתקופה הקרובה והאם היא תמשיך לדרוס גם בלעדיו?

(Eido Eliyahu) #333

הם יהיו בסדר… יש להם מספיק עומק וזו התקופה הכי פחות עמוסה של העונה.