מנצ'סטר סיטי 18/19: בשורות רעות - דה בריינה נפצע בברך

מנצ’סטר-סיטי

(Ender) #233

רגע לפני הפגרה (אחרונה עד מרץ, לפחות זה), מארחים מחר את מידלסברו, בתקווה לסגור שבוע מושלם עם 3/3.

פפ לקראת בורו:

//youtu.be/yu9apRmrI88

“דיברתי עם יאיא היום, כמובן זו שיחה פרטית. אני יודע מה הוא אמר, אלה חדשות טובות למנצ’סטר סיטי וליאיא עצמו. אני מעריך את יאיא ומכיר אותו מהעבר.”
“ואלדס אחד השוערים הטובים ביותר, לא הגיע לו לסיים את הקריירה עם כל הפציעות שהיו לו בעבר, ההצלחה שלנו בברצלונה לא הייתה אפשרית בלעדיו, הוא תמיד היה שם ברגעים החשובים. אני מאוד שמח בשבילו.”

(Robbie Fowler) #234

לא יודע אם אלו בשורות כאלה מטורפות לסיטי. יאיא כבר מעבר לשיא, וגם בשיאו הוא לא היה שחקן שבאמת מתאים לסגנון של פפ, לפחות לפי תפיסת המאמן. קשה לי לראות אותו מבצע את הלחץ שפפ דורש, והערך המוסף ההתקפי שלו פחות קריטי בסגנון שפפ מקנה לסיטי. מה שכן, טוב לראות שיש לו קצת שכל בקודקוד ושהוא לא לגמרי רוהצ לזרוק את מה שנשאר מהקריירה שלו לפח בגלל ענייני כבוד מפגרים.

(Ender) #235

תוצאה מזעזעת (עוד תיקו ביתי! שלישי רצוף כבר) ומעצבנת (בתוספת הזמן, אחרי שכמו פראיירים מחטיאים לא מעט הזדמנויות לסגור סיפור עם 2-0).
במחצית הראשונה הם הגנו מצוין, זה הרגיש שגם עוד שלוש שעות לא ייכנס גול. בהקשר הזה, בולטת לי החולשה של המגנים של סיטי. כלומר, זה שהגנתית הם בינוניים זה ידוע, אבל התקפית - ברגע שהכדור מגיע אליהם אתה יודע ששום דבר טוב לא יצא מזה. אתה יודע שהם יסתובבו סביב עצמם כמה שניות, ואז יחזירו לגונדואן/סילבה/דה ברוינה. אפס תחכום, אפס יצירתיות (שאולי זה בסדר אם התפקיד שלהם הוא לרווח את המשחק, אבל נראה שהם נמשכים לא מעט לאמצע בשיטה של סיטי).
דה ברוינה עם פס גאוני, אגוארו מצליח להכניע את ואלדס (שנתן משחק מעולה היום! מחזיר אותו כאן ועכשיו לברצלונה…), וזה כמובן מסדר מחצית שנייה עם דינמיקה שונה לגמרי. חוץ משתי הזדמנויות של בורו בתחילת המחצית, סיטי הגיעה ליותר מצבים והייתה חייבת לסגור סיפור. ואז שער שוויון מקרוס בתוספת הזמן (ועוד כמה שניות של תקווה שהפרשן הישראלי טוען שהשער נפסל). מתסכל מאוד.

יאללה, פגרה, ואחריה להתחיל רצף אינטנסיבי של כדורגל.

זה מה שהיה לפפ להגיד אחרי המשחק:

//youtu.be/EwbieiBg0Hg

//youtu.be/YhZmQGe62ag

“אחרי ההפסד בוויט הארט ליין אמרתי שהם שיחקו יותר טוב מאיתנו. אחרי ימים כמו היום אני עצוב בשביל השחקנים, כי לא הגיע להם לאבד נקודות היום. אין לי חרטות על איך ששיחקנו היום.”

(LS7) #236

אין טענות לפפ, כמו כל מאמן גדול שהגיע לליגה הזו - השנה הראשונה היא שנת לימוד.
הליגה האנגלית היא לא הליגה עם הקבוצות הכי חזקות בעולם היום, אבל היא הליגה הקשה בעולם מבחינת אינטנסיביות ושיוויוניות.

הקטנות בליגה הזאת לא נותנות כבוד לאף אחת, לא אכפת להן לשחק את המשחק הכי מסריח שקיים ולהוציא אפילו נקודה.

בשביל שפפ יצליח בליגה הזו הוא יצטרך לבנות תלכיד מיוחד, מה שאומר שהוא יצטרך זמן ולהכיר את הסגל שלו הרבה יותר טוב.
הצלחה אמיתית בליגה הזו היא לא אליפות, היא המשכיות, בליגה הזו אין המשכיות מאז פרגוסון או מוריניו של אז.

הייתה חסרה היום קילריות לסיטי, הם באו לנצח אבל הם לא באו להרוג, בליגה הזו קשה מאוד לנצח בלי להרוג את המשחק. זו ליגה של תסריטים הזויים ודרמתיים, קבוצה יכולה להיאנס בחצי שלה 90 דקות ולשים שער שיוויון או ניצחון בתוספת הזמן באיזה מצב נייח או מתפרצת. אי אפשר להסביר את רוח הלחימה הזו של הקטנות בפרמיירליג.

(Ender) #237

בשעה טובה נגמרה תקופת הפגרות, ואפשר להתחיל להתרכז בכדורגל. ואיזה כדורגל יש היום, עם שלושה משחקי צמרת בליגות הבכירות, ומשחק של סיטי :wink:
ההרכב המשוער למשחק היום הוא אגוארו (שלא ראה דקה במשחק האחרון של ארגנטינה, לשמחת אוהדי האלביסלסטה וסיטי גם יחד) וסטרלינג, יחד עם ארבעת המהנדסים, סטונס ושלושה מגנים בינוניים, כשבראבו ינסה לנעול את השער.
[RIGHT]
פפ לקראת פאלאס:
[/RIGHT]

//youtu.be/ceBbqSW-dYs

(Ender) #238

[QUOTE=Ender;1701544]
ההרכב המשוער למשחק היום הוא אגוארו (שלא ראה דקה במשחק האחרון של ארגנטינה, לשמחת אוהדי האלביסלסטה וסיטי גם יחד) וסטרלינג, יחד עם ארבעת המהנדסים, סטונס ושלושה מגנים בינוניים, כשבראבו ינסה לנעול את השער.
[/QUOTE][RIGHT]
בדיחה. ליצן מי שכתב את זה.
קצת פדיחות שלי, אבל אני מניח שצריך להיות שמח שההרכבים של פפ לא מודלפים.

אבל זאת לא הסיבה שמצאתי לנכון לכתוב את ההודעה הזו, אלא משהו מרגש הרבה יותר - [B]יאיא בהרכב!
[/B]
בראבו
קולרוב קומפאני אוטמנדי סאנייה
יאיא פרננדיניו דה ברוינה
נוליטו אגוארו סטרלינג[/RIGHT]

(Ender) #239

[TW]800024761858486273[/TW]

הוא חזר, ובגדול! לצערי לא הצלחתי למצוא לינקים נורמליים ופספסתי את רוב המשחק, אבל עם גולים קשה להתווכח. יאיא שחקן מוכשר בטירוף, אני לא חושב שמישהו פה טען אחרת, ואם הראש שלו יהיה במקום הנכון - הן מבחינת הקשבה ליועצים חכמים והן מבחינת השקעה על המגרש - מדובר בנכס. נחמד מאוד לראות שפפ באמת החזיר אותו אחרי ההתנצלות. מעבר לזה, לא ראיתי את המשחק, אז לא אתיימר להגיד עליו משהו רציני.

פפ כן ראה את המשחק, וזה מה שהיה לו להגיד:

//youtu.be/wjA9vYEX_Xw

[על יאיא] “וואו. הייתי אומר שההופעה שלו היא בזכות האיכויות שלו, לא ההחלטה שלי. בחודש וחצי-חודשיים האחרונים הוא התאמן טוב מאוד, המצב הגופני שלו והמשקל שלו טובים מאי פעם. אני כל כך שמח בשבילו ובשביל המשפחה שלו, אני כל כך שמח כי הוא עכשיו באמת חלק מהקבוצה, הוא יכול לעזור לנו להשיג את המטרות שלנו. אנחנו צריכים את כל השחקנים שלנו כדי לעמוד במטרות שלנו.”
“יאיא פה 5-6 שנים. יש לו הרבה ניסיון ואיכות, השחקנים והצוות מעריכים אותו מאוד.”
“קומפאני קיבל בעיטה בראש, צריך להיות זהירים עם דברים כאלה. נקווה שזה לא חמור.”
“סטונס וגונדואן היו עייפים מאוד אחרי החזרה ממשחקי הנבחרת. הם לא פצועים.”

(Ender) #240

במשחק אמצע השבוע סיטי מסיימת ב1-1 אצל מנשנגלדבאך ובכך מבטיחה את העפלתה לשלב שמינית גמר ליגת האלופות מהמקום השני בבית. בפרט זה אומר שהמשחק הבא, בבית נגד סלטיק, יהיה חסר חשיבות לחלוטין - הזדמנות טובה לתת מנוחה לשחקנים הבכירים, ודקות לשחקני הספסל ולצעירים. ייתכן שיאיא יחזור לסגל של סיטי באלופות לקראת שמינית הגמר.

מחר - משחק חוץ נגד ברנלי בשעה המוקדמת.

//youtu.be/LmfQK0vhO48

פפ נשאל האם לאור המצב של קומפאני (4-6 שבועות בחוץ כרגע) הוא שוקל להשתמש ביאיא כבלם (כפי שעשה בברצלונה בגמר ליגת האלופות נגד יונייטד ב2009), וענה שיאיא ישחק בעמדות קדמיות יותר ושיש אופציות אחרות לעמדת הבלם, כמו פרננדיניו וסאנייה.
פפ נשאל לגבי המגנים וענה שהוא מרוצה מהם (כמובן), ושחלק מהאתגר בתפקיד שלהם תחתיו זה שהוא דורש מהם לשחק inside, בניגוד לרוב הקריירה בה הם שיחקו out.
פפ נשאל לגבי החתמה תאורטית של מסי וענה שהרצון שלו זה שמסי יישאר בברצלונה ויסיים את הקריירה שלו בברצלונה.

(Ender) #241

כשעלה ההרכב וראיתי שפרננדו וקולרוב כבלם שם… לא מאוד מרגיע (לפי הפרשנים הישראלים, פפ אמר שהרוטציות באו בעקבות עייפות של השחקנים אחרי משחק אמצע השבוע בליגת האלופות). ובאמת, המשחק היה בינוני במשך דקות רבות, עם פרקים מעטים מדי וקצרים מדי של כדורגל שוטף ודומיננטי. קרדיט גדול לטורה, שהרבה מצירופי המסירות הטובים כללו אותו. זה מרשים במיוחד כשלוקחים בחשבון את הסיטואציה הבעייתית שהייתה לו, שהוא לא באמת יכול היה לתרגל את השיטה במשחקים תחרותיים. אני מפנטז כבר על היום שנראה הרכב שכולל את פרננדיניו, גונדואן, יאיא, סילבה ודה ברוינה ביחד.
בכל מקרה, המשחק היום היה בינוני, ובהתאם כל שלושת השערים הגיעו “סתם” - שתי ערבוביות בתוך הרחבה, וגולאסו מטורף של שחקן שהפעם האחרונה שהבקיע הייתה לפני שנתיים וחצי, בצ’מפיונשיפ (לפי אותם פרשנים ישראלים).

פפ אחרי המשחק:

//youtu.be/uqlnLQmYGwY

(Ender) #242

[B]סיטי-זן: הרוח החדשה של מועדון העל הבא.[/B]

(LS7) #243

[QUOTE=Ender;1703401][B]סיטי-זן: הרוח החדשה של מועדון העל הבא.[/B][/QUOTE]

תובנה שהגעתי אליה בזמן קריאת הטקסט - פפ יכול להגשים את החזון שלו על הדשא רק באמצעות שחקנים שחונכו לשחק את הכדורגל שלו מגיל קטן.
שום תערובת של כוכבי על לא יעשו את זה, גם אם הוא יביא חבורה של שחקנים שעל הנייר יודעים לעשות את מה שהוא מצפה מהם (כמו בראבו למשל), אם זה לא טבוע להם עמוק בתוך המוח מגיל קטן, אם בראש שלהם תיהיה דרך אחרת לפרוץ הגנות שהיא לא באמצעות דאבל פאסים וסבלנות זה פשוט לא יהיה זה.
זו הסיבה שזה עבד רק בבארסה, לא במכונה המשומנת בבאיירן ולא בסיטי שהשחקנים בה באמת מנסים אבל הם נראים כמו חיקוי לא ממש מוצלח של בארסה.

בסופו של דבר כשסיטי לא פייבוריטית היא הופכת לכמעט קבוצת מתפרצות (קטלנית כן ?) ולא למה שפפ היה מת שיהיו (אחזקה דומיננטית בכדור בכל מגרש). אפשר היה לראות את זה מול טוטנהאם, מול צ׳לסי ומול בארסה.

מה שכן ? עוד 10 שנים סיטי תיהיה בתור הזהב שלה, יש דרך ברורה והמון תמיכה והשקעה באקדמיה, יהיה מאוד מעניין לעקוב.

(SantiagoBernabeu) #244

רגע, הם התחילו את העונה מצויין ופירקו כל מה שזז, השוו אותם כבר ל’ציר הרשע’ כמו שקראו לבארסה-באיירן-ריאל, מה בדיוק התפקשש? לצערי חליתי אז לא יכולתי להמשיך לעקוב.
מישהו יוכל להסביר בקצרה מה נשתנה?

(Parliament) #245

נתנו להם רק שלושה חילופים למשחק!

(LS7) #246

גונדואן כנראה סיים את העונה, מכה קשה לסיטי אם כי צריכה הייתה להיות מוכנה עם אלטרנטיבה למקרה שיפצע (לאור היסטוריית הפציעות שלו).

מעניין מה יהיה הפתרון של פפ כי גונדואן ללא ספק השתלב יפה.

(Ender) #247

מאמר דעה מעניין, על המפגש של פפ (ומה שהוא מסמל) עם תרבות הכדורגל באנגליה:

[B]Pep Guardiola: A Continental Success and English Soccer’s Measuring Stick[/B]

קראתי אותו בשבוע שעבר, אבל הוא עלה לי שוב לראש עכשיו, כאשר קראתי את החלק על פפ במאמר סיכום השנה של אורי קופר (“מבחן התוצאה של גווארדיולה”).

בקצרה מאוד, more of the same של מאבקי למי יש יותר גדול, הטיקי טאקה והספרדים או הפרגמטיות והאנגלים.

מעולם לא ראיתי את פפ בכזה מצב אחרי משחק. הבנאדם כבוי. נראה לי שהוא מתחיל להבין שיש כדורגל איי שם…חוץ מקטאלוניה ובווריה. אולי האינטנסיביות משפיעה עליו לרעה, אולי סגנון הכדורגל השונה, החוקים, השחקנים הקבוצות שלא נותנות לך ללקט דבש. לא יודע הבנאדם נראה עייף. וסיטי שלו נראית בדיוק כמוהו.

למרות שגם אני לא מהחסידים של הליגה האנגלית(נכון הכי אטרקטיבית, אבל לא הכי טובה…) הוא תמיד מדבר בנימת זלזול על הכדורגל האנגלי. מה הוא אמר אחרי המשחק היום:

“אתם תמיד מומחים בהכל” “אני צריך להבין את החוקים פה”

(Lukaku) #249

הג’נטלמן בפוסט-מאטץ’ מקסים

//youtu.be/ose7tP0gYhI

(maor77) #250

הוא ממש נראה כמו פסיכופט, אבל אחד כזה שמסכן את הסביבה שלו.

הוא תמיד הצטייר כג’נטלמן, וזו הדעה מראש לכל מי שלא “מכיר” אותו. הוא תמיד משחק אותה יפה, כאילו הוא איזה עילוי כשחקן וכמאמן. האמת היא שלא. הוא לא יותר מעוד מאמן בינוני פלוס שלפעמים מסוימות יש לו הברקות פה ושם. אבל יותר מזה לא. הוא בדרך לכישלון בסיטי. (לפחות מנקודת המבט שלי) כן, אני יודע שעוד מוקדם לחרוץ גורלות אבל זה לא נראה שידוך שיביא פירות. במיוחד שהוא נמצא בקבוצה בלי נשמה כמו הסיטי.

הוא בא מתנשא, מתנגש, נכנס בכולם (השחקנים, השופטים, הכדורגל האנגלי בכלל) ופתאום רואה שהפילוסופיה שלו כלל לא מתאימה לצד הזה של הגלובוס. בעצם הפילוסופיה שלו תואמת רק עם מסי :rollmyeyes: .

(maor77) #253

גם לי תמיד הייתה תחושה שפפ מצליח בקבוצות שנמצאות במצב אופטימלי. עכשיו כמאמן סיטי יש לנו הזדמנות לראות אם זה באמת נכון. עדיין לטעמי הג׳וב של מאמן סיטי הוא מהפחות קשים בצמרת האנגלית.