הדיון המקצועי-טקטי 17/18 :: איך תיראה אינטר של ספאלטי?

אינטר-מילאנו

(Spaceman Nerazzurro) #135

לא הוגן לצפות שכל מגן יהיה ברמה התקפית של מייקון, אבל דודו ודאמברוסיו טובים מהבחינה הזאת, הברזילאי טוב מאוד.

(oren-Nerazzurro) #136

חס וחלילה לא מצפה מהם, והם שניהם באמת טובים. אני רק אומר שבשביל לחפות על קישור שיש בו חצי קשר התקפי וללא חלוץ שני אמיתי צריך באמת שחקני אגף מהרמה הגבוהה ביותר של המשחק כדי להבקיע בכמויות של קבוצת צמרת. הלוואי ואני אטעה ושילוב שלהם לא יפגע ביכולות ההתקפיות שלנו, כי שילוב שלהם נותן לנו יתרון פיזי משמעותיתי במרכז המגרש, היה אפשר לראות איזה יופי הם משתלטים על מרכז המגרש נגד אטלנטה בדקות שהם שיחקו ביחד, השאלה אם זה שילוב שמתאים גם לפתיחת משחק בו אנחנו צריכים לעלות ליתרון ולא לשמור עליו. אבל, לאור העבודה שהרנאנס וגוארין גם ככה לא ממש מבריקים מפתיחת העונה, אולי שווה לנסות.

(Filippo Tramontana) #137

בחמשת המשחקים האחרונים, אינטר כבשה רק שער שדה אחד(הרנאנס בשנייה האחרונה מול נאפולי), וחוץ ממנו עוד ארבעה שערי שדה בלבד מאז ה0-7 על ססואולו. ואם לסכם את כל העניין הזה בגדול: 5 שערי שדה ב10 המשחקים האחרונים[SIZE=2](ואם להיות ממש קטנוני, שניים מהם הגיעו כתוצאה מערבוביות ברחבת היריב)! על מה הם רוצים להתחרות בדיוק? אי אפשר להסתמך כל הזמן על קרנות, בעיטות חופשיות ופנדלים - וגם באלה אנחנו לא להיט. אינטר הנוכחית פשוט לא מסוגלת להבקיע.[/SIZE]

(Filippo Tramontana) #138

עם תחילת הקדנציה השנייה של מנצ’יני והחזרה ל4-3-1-2 המוכר מהשנים 2007-2009, הייתי רוצה לראות את ההרכב הבא:

הנדאנוביץ’;
דודו, חואן, ראנוקיה, ד’אמברוזיו;
הרנאנס, מ’וילה/מדל, גוארין;
קובאצ’יץ’;
אוסבלדו(פלאסיו), איקרדי.

עם זאת, צריך לבחון את תפקודם של המגנים(בעיקר דודו) ברביעייה הגנתית לאחר שהתרגלו שתמיד יש מאחוריהם “בלם צד” שמחפה עליהם וסוגר אלכסונית, ולבחון מבין הרנאנס וקובאצ’יץ’ מי מתאים יותר לעמדת הקשר ההתקפי ומי מתאים יותר למרכז השדה. בנוסף, ממה שיצא לי להכיר את מנצ’יני הוא מעדיף שהקשר האחורי שלו יהיה יותר טכני(מ’וילה) מאשר גרזן(מדל). בקדנציה הקודמת שלו, המערך הזה הצליח הרבה בגלל היכולת הטכנית של ויירה וקמביאסו.

ולגבי וידיץ’, קצת חבל לי עליו כי הוא הגיע לאינטר בידיעה שבונים עליו ועכשיו המקום שלו בהרכב כבר בכלל לא בטוח - אבל מצד שני אני מעדיף שאינטר תבסס את מערך ההגנה שלה בהווה וגם לקראת העתיד על ראנוקיה וחואן, להם יש עוד הרבה שנים לתת בניגוד לסרבי.

(קפה קולומביה) #139

אני חושש שהיתרונות השיווקיים שטוהיר רואה בוידיץ’ יכולים להשפיע על הבחירות של מאנצ’יני.

גם ככה יש לא מעט פציעות וליגה ארופית אז ייתכן שיהיה מקום לכולם, אבל בסה"כ היתי מוותר על וידיץ’ משיקולי העתיד.
מעדיף את אנדראולי שיקבל קצת יותר דק’ משחק.

אני בספק עד כמה הניסיון של וידיץ’ משמעותי לנו העונה.

(קפה קולומביה) #140

אם נביא שחקן כנף התקפי נוסף כפי שמאנצ’יני מבקש מההנלה, השחקן הזה ישלים את איקארדי או פודולסקי בתור שלישייה התקפית.

בשלישיית הקישור, כשכולם בריאים, קובאצ’יץ’ והרננאס ישובצו בצדדים באמצע יהיה קשר הגנתי טהור, גרזן.
מעבר לכך שההרכב הזה בעייתי אם שחקני התקפה לא ישמרו על work rate גבוה ו/או הרננאס לא ישפר את יכולותיו ההגנתיות, מדוע אינטר מנסה להביא את דיארה?! עד כדי כך מאנצ’יני לא סומך על מ’וילה וקוזמאנוביץ’ שיוכלו להחליף את מדל?
לפי איך שראיתי את מדל, הוא נשאר מאוד עמוק מאחור ולא מתפתה להצטרף קדימה. רואים שזו הוראה של מאמן. מאנצ’יני רוצה שבהרכב גרזן טהור אחד.

(visual_boy) #141

עם כל האהבה שלי למצ’יו, אני לא מבין איך כבר שבועיים חורשים את השמועה על שני גרזנים אפורים כמו דיאררה ולוקאס לייבה.
על מה לעזעזל המאמן הזה חושב? ולמה לעזעזל קוזמנוביץ’ עדיין משחק? במקום להשקיע בקשר 50-50 שיעשה עבודה הגנתית וגם התקפית, הולכים על שחקנים אנמיים שלא יתרמו במהומה ובטח שאין להם יתרון על מדל/קוזמנוביץ’ . ואם כבר באמצע עסקינן, מו’ילה? למה לעזעזל לא לשחק איתו? הוא הכי קרוב ל50-50 חוץ מגוארין כמובן שיש לאינטר. לעזעזל מנצ’יני , סזאר אפרסידו אחד כבר היה לנו!

(Filippo Tramontana) #142

להחליף בסגל את קוזמאנוביץ’ וקרין בדיארה ולוקאס לייבה זה שדרוג. אני אישית מאוד מחזיק מהצרפתי וחושב שהוא עושה עבודה נהדרת על המגרש. להחליף את גוארין בפאוליניו זה גם שדרוג.

סוגיה טקטית רצינית עומדת לפני מנצ’יני לקראת המשחק מול ג’נואה: ראנוקיה, קובאצ’יץ’ וחואן מושעים. השניים הראשונים למשחק אחד, בעוד [B]חואן קיבל היום השעיה ל4 משחקים[/B]: אחד בגלל הצהוב החמישי שספג, ועוד 3 על המרפק שנתן לקייליני.

אז בגזרת הבלמים, אם וידיץ’ חשב לעזוב בינואר כדי לעבור לקבוצה בה יהיה שחקן הרכב - אז באינטר ייאלצו להודיע לו שזה לא יקרה. וידיץ’ ואנדראולי יפתחו מול ג’נואה, ובשלושת המשחקים שלאחר מכן, מנצ’יני יצטרך להחליט מי מביניהם ישחק לצד ראנוקיה עד שהברזילאי יחזור. אני אישית מעדיף את אנדראולי, אבל וידיץ’ בהחלט יכול במהלך החודש הקרוב לקנות את המקום שלו באינטר אם מנצ’יני ייתן לו את הצ’אנס.

בקישור מול ג’נואה, הרנאנס הוא האופציה היחידה להיות הקשר מתחת לחלוצים, ובמרכז הקישור יפתחו שלושה מבין מ’וילה, מדל, גוארין וקוז. אני מקווה שמנצ’יני ראה את השינוי שהיה באינטר במשחק מול יובה מאז שהסרבי יצא וייתן למ’וילה לפתוח לצד מדל וגוארו.

(Il Capitano Zanetti) #144

זה המערך שהייתי רוצה לראות מול גנואה:

הנדא
דודו-אנדראולי-וידיץ’-ד’אמברוסיו
מדל-מ’ווילה/גווארין
פודולסקי-הרנאנס-שאקירי
איקרדי

(Spaceman Nerazzurro) #145

אני חושב שהמחשבה על גרזנים ושחקנים בעלי אופי הגנתי שיודעים להניע כדור היא נכונה מאוד בהתחשבה במערך שמאנצ׳יו רוצה.

גוארין וקוז לא מתאימים למערך 4-3-3 שידרוש מהם עבודה הגנתית רבה, גם לא הרנאנס למרות שהוא הרבה יותר אחראי ופייטר מהם לדעתי. קובא מין הסתם יקבל מקום בהרכב כי מניע כדור ומחזיק כדור כמותו אין לנו, אבל לצידו נהיה חייבין גרזן אחד לפחות ועוד שחקן בעל אופי הגנתי, אבל לא גרזן. מי הייתי רוצה מלוקאס או לאס? הצרפתי בלי שום שאלה. הרבה יותר טכני והרבה יותר הרשים אותי מאשר לוקאס, שלהגיד את האמת בושה וחרפה אם נביא שחקן כזה, בטח אחרי הפתיחה הנהדרת לינואר.

בקשר להעדרות של חואן, אני לא רואה בזה משהו שלילי. הילד מציג יכולת נוראית מאז שחזרנו לרביעייה הגנתית, ואולי שני שחקנים יותר מנוסים במערך הזה כמו נמניה, קאמפאניירו ואנדראולי יציגו יכולת יותר טובה. לא הייתי שולל שנראה במשחקים הקרובים את הצמד אנדראולי את וידיץ׳ רצים ביחד, כי יש לי תחושה שהם יסתדרו טוב מאוד. אני חושב ששרפנו את וידיץ׳ יותר מדי מוקדם, ואם באמת נקבל חצי ממה שראינו ממנו ביונייטד אז הוא חייב להיות הבלם הבכיר שלנו לאור היכולת של ראנוקיה ובעיקר חואן.

בקיצור, זה ההרכב שלי לראשון:
הנדה
דאמברוסיו, אנדראולי, נמניה, קאמפאניירו
הרנאנס, מדל, אמבילה
פודולסקי, איקארדי, שאקירי

(Filippo Tramontana) #146

קמפנייארו זה המגן הימני של מנצ׳יני לימים הגנתיים מיוחדים, כמו מול רומא ויובה. לא נראה לי שזה יהיה משהו קבוע - דודו וד׳אמברוזיו אמורים לפתוח וטוב שכך. לעצור את ההתפתחות של דודו למשך חצי שנה עבור שחקן הגנה אפור(עם כל הכבוד לניסיון) בן 34 שחוזהו נגמר בתום העונה ולא יחודש, זה לא חכם לדעתי.

לגבי הקישור, מסכים איתך לגמרי אבל קשה לי לראות את מנצ׳יני מוציא את גוארין, במיוחד אחרי שהקולומביאני הראה סימנים של משחק יציב מול יובה.
לגבי ההמשך, מעניין לראות מה מנצ׳יני יעשה. שאקירי, פודולסקי, איקרדי, קובאצ׳יץ׳, הרנאנס, מדל וגוארין הם כולם שחקנים שרואים את עצמם כבאנקרים כשהם כשירים, ושני שחקני הרכש החדשים יחד עם קובאצ׳יץ׳ בטוח לא יהיו אלה שיירדו לספסל. גם פלאסיו ואוסבלדו לא יקבלו בעין יפה ספסול על בסיס קבוע.

(Balotelli45) #147

תשכחו מהעניין שתהיה שלישיית התקפה שכוללת את שאקירי-איקארדי-פודולסקי, נכון שרובנו פה רוצים לראות את זה אבל תהיו בטוחים שמנצ’יני לא יעשה את זה. האפשרות הכי טובה ממכל המערכים וההרכבים זה שתהיה שלישייה מתחת לאיקארדי שתכלול את שאקירי-קובאצ’יץ-פודולסקי, גם זה במקרה הטוב, וזה ההרכב הכי טוב שיהיה לנו.
בנוגע למבילה, רואים כמה מנצ’יני לא מעריך את היכולת שלו ואין מצב שהוא יהיה באנקר בהרכב או יפתח בהרכב אלה אם כן יוכיח משהו אחר, למרות שמנצ’יני אוהב יותר שיש לו קשר יצירתי יחסית (קמביאסו בזמנו) וכיום זה יהיה קוזמאנוביץ’ שרובנו לא רוצים לראות אותו, ולצדו גרזן כלשהו סביר להניח שמדל יהיה שחקן ההרכב. אני לא פסימי בנוגע למערך הזה, למרות שמבילה הרבה יותר מועדף מבחינתי על קוזמאנוביץ’, הקישור יכול להצליח גם ככה.
ההגנה נשארת החוליה החלשה שלנו, דאמברוסיו חייב להיות בהרכב בכל משחק כאשר הוא כשיר. השאלה הכי קשה זה מי שתי השחקנים שיהיו צמד הבלמים שלנו, המצב שלנו כיום מראה לנו שראנוקיה חייב להיות באנקר בגלל היותו הקפטן (למרות שבכיף הייתי מוותר עליו) ולצידו חואן חסוס, הברזילאי לא גרוע, מתי שתהיה לו הדרכה טובה מאוד נוכל לייצב את ההגנה יחד איתו. מקווה שעניין ראנוקיה יטופל, ואחד מווידיץ’ או אנדראולי יוכיחו שהם צריכים לקבל את חולצת ההרכב כשהם יקבלו צ’אנס ב2 המשחקים הבאים.

(Filippo Tramontana) #148

[QUOTE=Balotelli45;1595437]תשכחו מהעניין שתהיה שלישיית התקפה שכוללת את שאקירי-איקארדי-פודולסקי, נכון שרובנו פה רוצים לראות את זה אבל תהיו בטוחים שמנצ’יני לא יעשה את זה. האפשרות הכי טובה ממכל המערכים וההרכבים זה שתהיה שלישייה מתחת לאיקארדי שתכלול את שאקירי-קובאצ’יץ-פודולסקי, גם זה במקרה הטוב, וזה ההרכב הכי טוב שיהיה לנו.[/QUOTE]

אין הבדל בין זה:

–קשר אחורי–קשר אחורי–
---------קובאצ’יץ’--------
–פודולסקי–איקרדי–שאקירי–

לזה:

—קשר אחורי—קשר אחורי—
–פודולסקי–קובאצ’יץ’–שאקירי–
-----------איקרדי-----------

הרעיון הוא אותו רעיון: שני קשרים אחוריים, קובאצ’יץ’ קשר התקפי, שני שחקני הרכש לכנפיים, ואיקרדי במרכז ההתקפה.

(Balotelli45) #149

נכון, צודק, אבל ישי תסכים איתי שבמערך השני שעשית מנציני יתן הוראה ברורה ששחקני האגף ישתתפו גם בעבודת ההגנה, בדיוק כמו משחק הגומלין נגד ברצלונה כשאטו שיחק כמגן שמאלי.
ב4-3-3 טהור, שחקני האגף כמעט ולא עושים הגנה ומקסימום יורדים עד לחצי וככה לשחקני האמצע יש הרבה יותר עבודה.

(Spaceman Nerazzurro) #150

דודו זבל של שחקן ישי. אני החזקתי ממנו בהתחלה אבל הוא מטומטם כמו מונטארי, קבלת החלטות לא נכונה, שום יכולת הגנתית… לא רוצה לפתח אותו, רוצה שילך מתח שיוכל וכשאמבייה יחזור מאליפות אפריקה נפתח אותו, מישהו שבאמת יכול לצאת ממנו משהו.

ומאנצ׳יני כן קנה את שאקירי ופודולסקי בשביל לשחק עם שלישייה התקפית.

(Balotelli45) #151

גם אם ישחק בשתי המשחקים הבאים זה לא ימשך זמן רב, אין לנו את הקישור שיכול להתמודד עם זה.

(Filippo Tramontana) #152

[QUOTE=Spaceman Nerazzurro;1595451]דודו זבל של שחקן ישי. אני החזקתי ממנו בהתחלה אבל הוא מטומטם כמו מונטארי, קבלת החלטות לא נכונה, שום יכולת הגנתית… לא רוצה לפתח אותו, רוצה שילך מתח שיוכל וכשאמבייה יחזור מאליפות אפריקה נפתח אותו, מישהו שבאמת יכול לצאת ממנו משהו.[/QUOTE]

אני לא מסכים עם הקביעה הזאת וחושב שדודו יכול להגיע לרמה שמאקסוול הגיע אליה באינטר. יש לו כישרון ויש לו יכולת פיזית, וברור שהוא צריך לעבוד על הצד ההגנתי והוא גם יעבוד עליו. דווקא מ’באייה קיבל לא מעט הזדמנויות העונה אצל מצארי ודי אכזב, ואני דווקא הייתי בעד שיישאר בקיץ.

המצב עם אוסבלדו הופך להיות עוד יותר בעייתי עם הדיווחים האחרונים לגבי פלאסיו. החלוץ הוותיק, שסוחב פציעה בקרסול עוד מהמונדיאל, פציעה שלא הייתה לו הזדמנות להחלים ממנה עקב חוליית ההתקפה הקצרה שהייתה לאינטר מפתיחת העונה ורצף המשחקים שהוא נאלץ לשחק בו מבלי לקבל מנוחה - ממשיך לסבול מהבעיה הזאת וע"פ מה שנכתב ביומיים האחרונים המצב אף החמיר עם עומס המשחקים, כאשר הצוות הרפואי שוקל לשלוח אותו לניתוח שישבית אותו לתקופה לא קצרה. ממצב שבו פודולסקי ושאקירי הגיעו לתגבר את הקיים בהתקפה של אינטר, אנחנו מגיעים לסיטואציה אבסורדית שבה הם כנראה יתפסו את מקומם של אוסבלדו ופלאסיו.

(visual_boy) #153

המצב עם אוסבלדו לא ברור, הוא לא מתאמן עם הקבוצה, הוא מנודה, ברור שמנצ’יני לא מעוניין בוא יותר, והאמת? אני מבין לגמרי.
השחקן הוא טרבל מייקר, בכל קבוצה שהוא היה היו לו לא מעט בעיות עם שחקנים אחרים, אני אם הייתי במקום מנצ’יני הייתי גם מוותר עליו, [B]אבל[/B], כתוצאה מהפציעה הבלתי צפויה של פלאסיו, באינטר לא ממש יודעים מה לעשות, יש שמועות שאומרות שאוסבלדו ישוחרר במידה ו…[B]לבאצי יגיע.
[/B]אני בעד מהלך כזה. בכל מקרה אינטר צריכה לפעול מהר כי להשאיר את השחקן באוויר רק יכול לפגוע בקבוצה.

דבר נוסף שמאוד מטדיר אותי, אני רואה אתכם מתכננים הרכבים, וברור לי כמו לכם שאיקארדי-שאקירי-פודולסקי הם באנקרים בהרכב, כמו גם קובאצ’יץ.
אבל איפה לעזעזל נכנס הרננז?? אני היחיד שחושב שהוא חייב להיות בהרכב של אינטר? מישהו ראה את המשחק נגד יובה וראה איזה עבודה מדהימה הוא עשה?
כמו גם גוארין שמראה ניצוצות למרות שקשה לסמוך על היכולת שלו בעקבות משחק אחד, אבל הרננז? הוא שחקן ענק ולדעתי חייב לשחק!

מנצ’יני לפני דקות אחדות מתייחס למשחק הקרוב נגד גנואה:
“וידיץ’ לא מוכן ב100 אחוז, אבל אין לנו אופציה אחרת.”
“שאקירי לא מוכן לשחק 45 דקות, אפילו 30 דקות, הוא לא שיחק מאז ה19 בדצמבר”.
מקור: אינטר טוויטר.

(קפה קולומביה) #154

קצת מצחיק ששאקירי עצמו אמר בנחיתה שמבחינתו הוא מוכן למשחק ביום ראשון.

(רז) #155

טבעי לגמרי שמאנצ׳יני לא ייתן לשאקירי לפתוח ולשחק 90 דק אחרי שהוא בקבוצה יומיים ועבר אימון אחד.
כמובן שהוא ישותף לדעתי לפחות מחצית אחת בלי קשר לתרומה המקצועית האדירה שהוא ייתן - הרי מדובר במשחק בית והאוהדים בטירוף ובאו לראות אותו. אין מצב שהוא לא ישחק.