הדיון המקצועי-טקטי 17/18 :: איך תיראה אינטר של ספאלטי?

אינטר-מילאנו

(רז) #277

לפי מה אתה אומר בביטחון כה רב ששאקירי שום דבר חוץ מפוטנציאל? כמה הזדמנויות הוא כבר קיבל באינטר?
לפריסיץ’ העונה 27 הופעות (20 מתוכם בהרכב) ו1858 דקות. הוא הוחלף 6 פעמים מתוך ה20 שפתח בהרכב (כלומר השלים 90 דקות 14 פעמים)
לשאקירי בעונה שעברה 15 הופעות (8 מתוכם בהרכב) ו746 דקות. הוא הוחלף 5 פעמים מתוך ה8 שפתח בהרכב (כלומר השלים 90 דקות 3 פעמים בלבד)
פריסיץ’ פתח בהרכב רוב הזמן , בעוד ששאקירי נכנס בסיום בד"כ בחילופי מאנצ’יני כאלה שלא משנים כבר כלום, ובקושי זכה להשלים 90 דקות.

אין לי תלונה אחת לפריסיץ’ גם כשכביכול פחות הלך לו בהתחלה תמיד אמרתי הוא עובד קשה משקיע המון ומדובר היה בבעית התאקלמות ולא בשחקן לא מספיק טוב.
אבל הלוואי ושאקירי היה מקבל את אותה סבלנות כמו שמאנצ’יני נותן לפריסיץ’. אותו דבר בדיוק כמו במקרה של מונטויה.

(JZ4) #279

אור, בלי להעליב כן, אני חושב שאתה פשוט מנסה להגן על הטענה שלך בקיץ לגבי האיכויות של פריסיץ’ ואם נסתכל על מספרים נטו, הוא לא רע, אבל הוא בטח לא מה שעשית\עשו ממנו בקיץ והוא בטח לא היה שווה את הסכומים ששולם עליו. ואם כבר מדברים הסכום ששולם עליו הוא לא רק בכסף הוא גם בקובאצ’יץ’ שרק אידיוט כמו מנצ’יני לא יכל לראות מה שיש לו ברגליים.

(רז) #280

האמת לגבי קובאצ’יץ’ אני ישתמש בטיעון שאור אמר על שאקירי -"[RIGHT]כשיש לך הזדמנות למכור שחקן כמו קובאצ’יץ’ ברווח, וכמו קובאצ’יץ’ אני מתכוון פוטנציאל גדול אבל שום דבר חוץ מפוטנציאל גדול , אתה מוכר" בקיץ זה היה נראה כמו טרגדיה, וכמו כולם גם אני היייתי נגד ההחלטה. אבל קובאצ’יץ’ מלבד הברקות פה ושם לא באמת נתן יותר מדי תועלת. כמובן שאי אפשר באמת לקבוע דבר כזה כי אינטר בתקופתו רוב הזמן הייתה קבוצה נוראית אבל יצא לי לראות אותו גם בריאל והוא די בינוני. אין ספק לכישרון המטורף שיש לו ברגליים ופוטנציאל להיות בטופ אבל בינתיים זה נראה כמו מכירה די משתלמת. כמובן שיש סיכוי יותר מסביר שהוא הופך להיות הקשר הטוב בעולם ואז נאכל תלב, אבל תמיד יש את הסיכון בכך בכל מכירה גדולה.[/RIGHT][RIGHT] אני שומע לא מעט ביקורות על קונדוגביה ואני חייב להגיד שאני מרוצה ממנו הרבה יותר מקובאצ’יץ’.[/RIGHT]

(JZ4) #281

אני חושב, ויכול להיות שזה רק אני, שקובאציץ בעונה הזאת, היה יכול לעשות את ההבדל בהתקפה עם קריאת משחק ויכולת מסירה מצוינת. הקישור שלנו העונה נראה לא מעט פעמים העונה חסר כל אמצעים התקפיים ויכולת לשבור את הגנת היריב, ברוב המקרים העונה גם החיבור בין הקשרים לחלוצים לא צלח, בגלל זה ברוב הפעמים העונה ניצחנו רק 1-0. זה בשום פנים ואופן לא קשור ליכולת של איקארדי, איקארדי הוא חלוץ מטרה שכמעט מכל הזדמנות שהוא מגיע אליה יש שער, הוא פשוט לא מגיע להרבה הזדמנויות הרבה בגלל הטענות שכתבתי מעלה. אגב פה, פריסיץ’ הרבה פעמים פישל במסירה האחרונה.

ולא תשמעו ממני מילה אחת טובה על יויו, פשוט נפילה קשה, לא יודע אם זה קשור אליו או למאנצ’יני והדרישות שלו ממנו אבל השחקן פשוט נראה אפילו פחות טוב מהצל של עצמו.

(Filippo Tramontana) #282

אין ספק שלאינטר חסר מאוד העונה קשר מסוגו של קובאצ׳יץ׳, אבל לא יודע אם הוא היה זה שעושה את ההבדל. גם לא הרנאנס.

Sent from my iPhone using Tapatalk

(Spaceman Nerazzurro) #283

[QUOTE=JZ4;1669541]אור, בלי להעליב כן, אני חושב שאתה פשוט מנסה להגן על הטענה שלך בקיץ לגבי האיכויות של פריסיץ’ ואם נסתכל על מספרים נטו, הוא לא רע, אבל הוא בטח לא מה שעשית\עשו ממנו בקיץ והוא בטח לא היה שווה את הסכומים ששולם עליו. ואם כבר מדברים הסכום ששולם עליו הוא לא רק בכסף הוא גם בקובאצ’יץ’ שרק אידיוט כמו מנצ’יני לא יכל לראות מה שיש לו ברגליים.[/QUOTE]
ברור שאני אגן עליו, כמו שאני מגן על שאר שחקני אינטר שסבלו ממאנצ׳יני וחלקם עדיין סובלים. בקבוצה שמשחקת התקפי כמו נאפולי/רומא/יובה אני בטוח שפריסיץ׳ היה הופך לאחד הבולטים בליגה הזאת. לא סתם הוא התחיל לנפק מספרים טובים רק כשאינטר שינתה פאזה.

(Filippo Tramontana) #284

כבר 10 כרטיסים אדומים לאינטר העונה, בדיוק כמו בעונה האחרונה בקדנציה הקודמת עם מנצ’יני(07/08). אז לפחות היו לנו אלופים שהביאו סקודטו, עכשיו? עלובים שלא מצליחים לנצח נמושות במשחקים ביתיים.

(Spaceman Nerazzurro) #285

לאינטר יש סגל שמתאים בדיוק לאיפה שהיא נמצאת היום. אתה רוצה להגיד לי שאנחנו לא נופלים מרומא/יובה/נאפולי?

(shai94) #286

[QUOTE=Spaceman Nerazzurro;1672127]לאינטר יש סגל שמתאים בדיוק לאיפה שהיא נמצאת היום. אתה רוצה להגיד לי שאנחנו לא נופלים מרומא/יובה/נאפולי?[/QUOTE]
מרומא הסגל שלנו לא נופל. אני לא כל כך מתלהב מסאלח, דזקו ופרוטי. נכון שאל שארוואי הוסיף להם מחץ בהתקפה, אבל הוא לא השינוי האמיתי. נאג’יולאן לא ברמה כזאת גבוהה כמו שחשבתי. אינטר יכלה לנצח את רומא בקרב על השלוש במיוחד שהם היו במשבר עם רודי גארסייה.
אינטר עולה על רומא בכל פרמטר במגרש. גם הגנה,שוער, קישור והתקפה.

(Azzurro) #287

בוודאי שאנחנו נופלים מיובנטוס ונאפולי ברמת הסגלים, אבל ההבדל בינינו לבין רומא הוא בעמדת המאמן. בעוד שלהם יש את ספאלטי שהוא ברמה של סארי ואלגרי, לנו יש את מאנצ’יני שנראה ששום דבר לא השתנה אצלו מאז שאוליבייה דאקור שרף שטחים במיאצה לפני אי אילו שנים.

(Spaceman Nerazzurro) #288

[QUOTE=shai94;1672152]מרומא הסגל שלנו לא נופל. אני לא כל כך מתלהב מסאלח, דזקו ופרוטי. נכון שאל שארוואי הוסיף להם מחץ בהתקפה, אבל הוא לא השינוי האמיתי. נאג’יולאן לא ברמה כזאת גבוהה כמו שחשבתי. אינטר יכלה לנצח את רומא בקרב על השלוש במיוחד שהם היו במשבר עם רודי גארסייה.
[B]אינטר עולה על רומא בכל פרמטר במגרש[/B]. גם הגנה,שוער, קישור והתקפה.[/QUOTE]
חה חה חה. בדיחה לא כל כך מצחיקה.

(Azzurro) #289

[QUOTE=shai94;1672152]
אינטר עולה על רומא בכל פרמטר במגרש. גם הגנה,שוער, קישור והתקפה.[/QUOTE]
שוער והגנה - אוקי.
קישור - נאיינגולן, דה רוסי, פיאניץ’ - לדעתך ברוזוביץ’, מדל, פליפה מלו, קונדוגביה טובים מהם? אנחנו אפילו לא קרובים.
התקפה - פה עוד יש [B]פוטצניאל [/B]שלנו להיות טובים יותר, אבל ספאלטי מאמן כל כך הרבה יותר טוב ממאנצ’יני באספקט הזה… שאין בכלל מה להשוות.

דרך אגב, יש עוד פרמטר שרומא טובה מאיתנו - [B]תשוקה. [/B]יש להם את פלורנצי, דה רוסי וטוטי - שחקנים שגדלו על הדשא של רומא מגיל 7. אנחנו מייבאים כל מיני ריג’קטים ממדינות אחרות במקום לגדל את השחקנים שלנו ולתת להם הזדמנות שייתנו את הנשמה שלהם. וזה חבל.

(Spaceman Nerazzurro) #290

אני לא חושב שזה כזה מובן מאליו שחוליית ההגנה שלנו טובה יותר. יש להם אינדיבידואלים מעולים ומנגד מורייו מראה לנו את הצדדים הפחות טובים שלו כבר כמה חודשים.

(Azzurro) #291

האמת שמאז שספאלטי הגיע גם החלק הזה השתפר מאד, אבל השוער שלהם נחות משלנו ורודיגר נוטה לעשות הרבה שגיאות. מורייו מוכשר כמוהו ובתחילת העונה הראה איכויות רבות. יש להם בעיה גם בעמדת המגן (למרות שכל אחד אצלם עדיף על נגאטומו).

(רז) #292

יובנטוס וגם נאפולי לא סופרות אותנו על זה אין ספק. לגבי רומא -
שוער יש לנו את הטוב באיטליה (חוץ מבופון), לא רואה לא את שצ’סני ולא את ריינה המצחיקים
הבלמים שלנו לדעתי הטובים באיטליה חוץ מיובנטוס כמובן(והסיבה שספגנו יותר מנאפולי זה חולשת העמדה הגרועה ביותר שלנו וזה המגנים).
אם תשווה מול רומא אז יש להם את רודיגר שהוא סביר, אבל מיראנדה טוב ממנו. מורייו חזק מהיר ומאוד מאוד טכני , עושה קצת טעויות בגלל גילו אבל לא משהו קריטי והוא כבר היום יותר טוב מקאסטן ומאנולס, (שרומא מנסה להיפטר ממנו) וילך וישתפר. המגנים שלנו זוועה וזה מה שדופק אותנו גם בהגנה ובעיקר בהתקפה. לרומא יש את לוקה דין פלורנצי זוקאנוביץ’ מאייקון כאן הם לקחו אותנו.
בקישור אין ספק ניצחון מוחץ לרומא.
בהתקפה , אומנם היא כבשו הרבה יותר אבל לדעתי הסיבה העיקרית היא כמובן מאנצ’יני וחולשה נוראית של המגנים בחלק הזה. סאלח הוא גרסה קצת יותר מתוחכמת של ביאביאני לא יותר מזה - מהיר מאוד קצת טכני עם קבלת החלטות רעה ומחמיצן גדול. דז’קו העונה חלששש מאוד ופרוטי די בינוני. אל שרוועי קצת התעורר לאחרונה מאוד מוכשר זה נכון. עדיין איקרדי פריסיץ’ אדר וגם יובטיץ’ וליאיץ’ זה אמור להיות טוב יותר. כשאתה מתסתכל על קבוצות עם משחק התקפה טוב אפשר לראות שהתרומה של המגנים זה דבר סופר חשוב ולמעשה בלתי אפשרי לשחק התקפה בלי זה. כשד’אמברוזיו ונאגטומו משחקים רוב העונה ולא שווים כלום בחלק הזה וככה אי אפשר באמת לפצח בונקרים.
בסופו של דבר רומא לא איכותית מאיתנו בטח לא ביתרון שאמור להיות מורגש. אי אפשר להגיד שאינטר נמצאת בדיוק במקום שבה היא צריכה להיות, מהסיבה שכולנו יודעים שהיא לא באמת מיצתה אפילו חצי מהפוטנציאל שיש בסגל הזה וכל עוד לא ראינו את ההרכבים שהיו צרכים לרוץ במשך קבוע (עם הרבה יותר טלס ויובטיץ’ ושיתוף פעולה בין ברוזו לקונדו) אני אמשיך לטעון שאינטר יכולה ומסוגלת ליותר. אז בפועל מה שקרה זה שרומא כביכול ראויה למקום שלישי יותר מאיתנו אבל זה ממש לא ככה על הנייר.

(shai94) #293

[QUOTE=Azzurro;1672164]שוער והגנה - אוקי.
קישור - נאיינגולן, דה רוסי, פיאניץ’ - לדעתך ברוזוביץ’, מדל, פליפה מלו, קונדוגביה טובים מהם? אנחנו אפילו לא קרובים.
התקפה - פה עוד יש [B]פוטצניאל [/B]שלנו להיות טובים יותר, אבל ספאלטי מאמן כל כך הרבה יותר טוב ממאנצ’יני באספקט הזה… שאין בכלל מה להשוות.

דרך אגב, יש עוד פרמטר שרומא טובה מאיתנו - [B]תשוקה. [/B]יש להם את פלורנצי, דה רוסי וטוטי - שחקנים שגדלו על הדשא של רומא מגיל 7. אנחנו מייבאים כל מיני ריג’קטים ממדינות אחרות במקום לגדל את השחקנים שלנו ולתת להם הזדמנות שייתנו את הנשמה שלהם. וזה חבל.[/QUOTE]

ברוזוביץ וקונדוגביה לא נופלים מדה רוסי ונאגילאן. בקישור ההתקפי יש להם את פרוטי, פיאניץ וסאלח שלא משכנעים אותי חוץ מהאמצעי. יובטיץ לאיץ פרסיץ שנכנס לעניינים סוף סוף עדיפים עליהם. איקרדי ואדר הרבה יותר עדיפים על דזקו ואל שעארוואי. נכון אני חוזר בי בקישור האמצעי של רומא גובר עלינו, אבל זה לא הפער שאמור לתת להם עדיפות עלינו.
הסיבה היחידה שאנחנו לא מקום שלישי זה הסיבה שציינת, עמדת מאמן.
יכל להיות לנו צמד מגינים האיכותיים בליגה עם טייס ומונטוייה. קישור אמצעי שאם היה ממצא את עצמו היינו מדברים אחרת. הקישור האמצעי של אינטר מאוד איכותי, הפרמטר שחסר שם זה ברק ויצירתיות.

לגבי יובטיץ’, אני עדיין מאמין בו כי אני יודע שבשלב שלו של הקריירה מאמן זה משהו קריטי והוא לא קיבל את המענה ממנו. אותו דבר לגבי קונדו, מונטוייה ולאיץ.
רק מוריירו באמת קיבל קרדיט ממנצ’יני העונה.

תשוקה? זה דברים שבגלל המאמן זה לא קורה. המאמן משפיע מנטלית על השחקנים ואין לו את זה באמת. אין יציבות בהרכבים, אין למידה מטעיות, אין תכלית, ולכן יש אין מספיק רעב ותשוקה.

(Filippo Tramontana) #294

[QUOTE=shai94;1672213]ברוזוביץ וקונדוגביה לא נופלים מדה רוסי ונאגילאן. בקישור ההתקפי יש להם את פרוטי, פיאניץ וסאלח שלא משכנעים אותי חוץ מהאמצעי. יובטיץ לאיץ פרסיץ שנכנס לעניינים סוף סוף עדיפים עליהם. איקרדי ואדר הרבה יותר עדיפים על דזקו ואל שעארוואי. נכון אני חוזר בי בקישור האמצעי של רומא גובר עלינו, אבל זה לא הפער שאמור לתת להם עדיפות עלינו.
הסיבה היחידה שאנחנו לא מקום שלישי זה הסיבה שציינת, עמדת מאמן.
יכל להיות לנו צמד מגינים האיכותיים בליגה עם טייס ומונטוייה. קישור אמצעי שאם היה ממצא את עצמו היינו מדברים אחרת. הקישור האמצעי של אינטר מאוד איכותי, הפרמטר שחסר שם זה ברק ויצירתיות.

לגבי יובטיץ’, אני עדיין מאמין בו כי אני יודע שבשלב שלו של הקריירה מאמן זה משהו קריטי והוא לא קיבל את המענה ממנו. אותו דבר לגבי קונדו, מונטוייה ולאיץ.
רק מוריירו באמת קיבל קרדיט ממנצ’יני העונה.

תשוקה? זה דברים שבגלל המאמן זה לא קורה. המאמן משפיע מנטלית על השחקנים ואין לו את זה באמת. אין יציבות בהרכבים, אין למידה מטעיות, אין תכלית, ולכן יש אין מספיק רעב ותשוקה.[/QUOTE]
שי היקר, פוטנציאלית ברוזוביץ’ וקונדוגביה יכולים להפוך לקשרי מרכז שדה מהמובילים באירופה. חוץ מהם אין לנו שום דבר איכותי במיוחד במרכז השדה, בעוד לרומא יש את ניינגולן ופייאניץ’ שהם רמה מעל ממה שיש לאינטר בקישור העונה, עם דה-רוסי וקייטה שמגדילים את הפער שלהם עלינו מול מדל ומלו.
האזור היחיד שאנחנו טובים מהם בו על הנייר זה השוער והבלמים. סלאח, פרוטי, אל-שראווי, פאלקה ודז’קו עדיפים גם על הנייר וגם בפועל ממה שיש לנו בהתקפה, אבל בכל מה שקשור בתאוריה - לא בהרבה. גם מבחינת מגנים הם עדיפים - פלורנצי ודינייה יעלו בהרכב לפני כל ציוות מגנים אפשרי אצלנו.

אינטר נמצאת מתחת לשלושת הקבוצות שעדיפות עליה על הנייר, אבל צבירת הנקודות הטובה בחצי הראשון של העונה ופספוסי הנקודות המטומטמים בדקות ושניות אחרונות של משחקים בינואר-פברואר נתנו לנו ציפייה שהיינו יכולים כבר להבטיח את המקום השלישי ואפילו להתמודד על הסקודטו עד המחזור האחרון. אחרת - מקום רביעי היה מיקום מתקבל לחלוטין. אבל זה לא רק התוצאות הסופיות והמיקום בטבלה - חוסר שביעות הרצון העיקרי הוא בגלל האנטי כדורגל שאינטר משחקת כל העונה וההרכבים ההזויים של מנצ’יני.

(Filippo Tramontana) #295

אני רואה הרבה אנשים שכותבים שבאנגה הוא קשר התקפי, דהיינו “טרקווארטיסטה” שמשחק מתחת לחלוצים. אני מקווה שאף אחד לא מצפה לראות את קאקה הארגנטינאי שייתן 15 שערים בעונה. באנגה הוא קשר מרכז שדה בסגנון פליימייקר/רג’יסטה בדומה לפיאניץ’. יחד עם זאת, כמו פיאניץ’, הוא יודע להצטרף להתקפה כשצריך - בדיוק כמו ברוזוביץ’, פוגבה או יאיא טורה(רק שהשניים האחרונים עושים זאת לעתים הרבה יותר תכופות וכבשו הרבה יותר בעונות האחרונות). העונה האחרונה הייתה עונת השיא של הארגנטינאי מבחינה התקפית עם 9 שערים בכל המסגרות, כאשר במקום השני עונת 12/13 עם 4 שערים בלבד. בכל שאר הקריירה הוא כבש 3 שערים ומטה בעונה.
אני ממש לא בא להוריד מערכו והוא הרכש הכי איכותי של אינטר הקיץ: שחקן עם שליטה מעולה בכדור, מסירות אומן, בעיטה טובה מרחוק גם במשחק שדה וגם במצבים נייחים, וראיית משחק ברמה הגבוהה ביותר שיש היום בכדורגל העולמי - אבל שאף אחד לא יבנה על כך שהוא ישים כדורים ברשת בקצב קבוע.

(shai94) #296

4-3-3 של דה בור לפי דעתי צריך להיראות ככה:

האנדה
מגן ימני מוריירו ומיראנדה מ’ שמאלי.
באנגה קונדוגוביה ברוזוביץ
פרסיץ. איקרדי. קנדרבה.

ספסל: אדר מדל מלו אנדררואולי יובטיץ שני מגינים שוער שני.

בעמדת השוער והבלמים זה ברור מאליו. מאוד רוצה לראות את מדל ואנדראולי מחליפים כשהראשון בלם שלישי.
אני לא מכיר את המגינים אז אני לא באמת יודע לשבץ.

בקישור המרכזי אני רוצה שחקנים שיודעים לעשות הגנה ויודעים להצטרף להתקפה ושלושת הקשרים שציינתי ממש מתאימים. ראינו בעונה שעברה שהם יודעים לעשות הגנה ולהצטרף להתקפה שצריך. ברוזו ובאנגה יכולים להוסיף יצירתיות עם יכולת מסירה שלהם.אני משער שקונדו אחרי עונת הסתגלות ישתפר עוד יותר. יש לנו בקישור אחלה מתקלים.

פרסיץ הראה שיפור מאוד גבוה מסוף העונה ונראה שגם הוא אחרי עונץ הסתגלות ייספק יותר את היכולות ההתקפיות.
איקרדי זה ברור לכולם.
קנדרבה בכנף הימני זה משו שממש היינו צריכים כי אדר לא תמיד הצליח שם ולפי דעתי זה לא התפקיד שהכי מתאים לו.
אדר ויובטיץ אחלה גיבוי להתקפה כשלפי דעתי צריך להביא עוד מישהו על המשבצת של פרסיץ כדי שיהיה תחרות על מקום בהרכב.

במרכז השדה חסר שם עומק איכותי כי מלו גונקורי ומדל לא מחליפים האידאליים.
אולי כדאי להשקיע רק “15 מיליון יורו” בבאזור מאייאקס שאותו רוצה דה בור כדי שיהווה עומק למרכז השדה. חייבים את העומק בגלל שלושת המסגרות וקשה לי לחיות על כל משחק שבו מדל או מלו נמצאים במרכז השדה.

נסכם את זה שאם מדל עובר לבלם שלישי נצטרך להתחזק בעוד קשרי מרכז 50/50 יודעים להצטרף להתקפה כשצריך גם איזה כנף שמאלי שייתן תחרות.לפרסיץ.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

(Filippo Tramontana) #297

העניין הוא שמדל כבלם זה פשוט עוד תקווה של כולנו - זה לא באמת הולך לקרות. יותר מזה, לדעתי(ולצערי) מדל יהיה באנקר בהרכב לצד באנגה כאשר ברוזו וקונדו יתחרו על המקום הנוסף. אם ז’ואאו מריו אכן יגיע, הוא יגיע ישירות להרכב הפותח ולכן יש שוב מצב שנראה את קונדו מסופסל הרבה השנה למרות שהוא השחקן הכי מוכשר בכל הסגל של אינטר.