הדיון המקצועי-טקטי 17/18 :: איך תיראה אינטר של ספאלטי?

אינטר-מילאנו

(Spaceman Nerazzurro) #257

[QUOTE=INTER BOYS;1663692]אח שלי, כבר הרבה מאוד זמן אין לנו ימים כתיקונם וכאשר כל הזמן הזה עברו ועדיין עוברים בקישור שחקני פח אז זה יותר ממובן ששחקן כמו ברוזו יקבל הייפ כי הוא היחיד שיש לו מושג אכשהו לחבר בין הקישור להתקפה לעומת כל המדלים והקוזמנים שהיו פה…[/QUOTE]
אם כבר הזכרת את מדל, נתחיל בכך שהצ’יליאני עשה פשוט עבודה אדירה עד כה העונה, בין המצטיינים שלנו. אם מתייחסים לתרומה שלו או של ברוזוביץ’ למשחק, אני חושב שמדל תרם לנו הרבה יותר להצלחה.

ברוזוביץ’ שחקן טוב שקרוב לתקרת היכולת שלו. ראיית המשחק שלו זוועתית, כנ"ל קבלת ההחלטות שלו. הוא יודע להחזיק בכדור, יודע לבעוט מרחוק וגם מאוד נייד במגרש, אבל בכל מה שקשור לאינטליגנציית משחק הוא ממש רחוק מלהיות “אחד הקשרים הטובים בעולם בעתיד”. אני גם לא חושב שהוא עשה יותר מקובאצ’יץ’, כי אני מניח שאם קובאצ’יץ’ היה משחק בקבוצה שמתמודדת בצמרת כמו העונה ולא נופלת לבינוניות ואפילו חולשה כבר מלכתחילה גם ממנו היו רואים דברים אחרים לגמריי. אם אני צריך לבחור בין שניהם אין לי התלבטות ואני לוקח את קובא, וד"א אם אני צריך לבחור אם לשחק עם קונדוביה או ברוזו בהרכב אני מעדיף את קונדו, כי התקרה שלו היא בלבל אחר לגמריי משל ברוזוביץ’. הוא בוסר שזה מפחיד ועדיין אפשר לראות כמה איכויות יש בו. לצערי אנחנו בדרך להפסיד אותו.

(Filippo Tramontana) #258

[QUOTE=Spaceman Nerazzurro;1663697]אם כבר הזכרת את מדל, נתחיל בכך שהצ’יליאני עשה פשוט עבודה אדירה עד כה העונה, בין המצטיינים שלנו. אם מתייחסים לתרומה שלו או של ברוזוביץ’ למשחק, אני חושב שמדל תרם לנו הרבה יותר להצלחה.

ברוזוביץ’ שחקן טוב שקרוב לתקרת היכולת שלו. ראיית המשחק שלו זוועתית, כנ"ל קבלת ההחלטות שלו. הוא יודע להחזיק בכדור, יודע לבעוט מרחוק וגם מאוד נייד במגרש, אבל בכל מה שקשור לאינטליגנציית משחק הוא ממש רחוק מלהיות “אחד הקשרים הטובים בעולם בעתיד”. אני גם לא חושב שהוא עשה יותר מקובאצ’יץ’, כי אני מניח שאם קובאצ’יץ’ היה משחק בקבוצה שמתמודדת בצמרת כמו העונה ולא נופלת לבינוניות ואפילו חולשה כבר מלכתחילה גם ממנו היו רואים דברים אחרים לגמריי. אם אני צריך לבחור בין שניהם אין לי התלבטות ואני לוקח את קובא, וד"א אם אני צריך לבחור אם לשחק עם קונדוביה או ברוזו בהרכב אני מעדיף את קונדו, כי התקרה שלו היא בלבל אחר לגמריי משל ברוזוביץ’. הוא בוסר שזה מפחיד ועדיין אפשר לראות כמה איכויות יש בו. לצערי אנחנו בדרך להפסיד אותו.[/QUOTE]
[RIGHT]מדל עושה עבודה הגנתית טובה אבל הקשר האחורי המודרני בקבוצות הגדולות יודע גם ללכת קדימה ולמסור מסירות חכמות בהתקפה. בכל פעם שהכדור מגיע למדל בזמן התקפה זה פשוט אסון.
לכן, מדל הרבה יותר שימושי כבלם(ואם כקשר אחורי, אז כמחליף בשביל לשמור על יתרון או משהו בסגנון).
קונדוגביה לעומת זאת, במקום להיתקע בצד שמאל, יכול לתרום הרבה יותר כקשר אחורי כי הוא יודע לתרום גם בהגנה וגם בהתקפה. כבר מזמן עברו הימים שקשר אחורי צריך להיות חוטב עצים נטו.[/RIGHT]

(Stanko) #259

נזק מאד גדול לאבד את קונדוגביה. אין לנו שחקני קישור, נשארנו עם מדל, מלו, וברוזוביץ’.
לדעתי הפתרון הכי טוב יהיה זה סוף סוף לשים את מדל בתור בלם, ולשחק עם 2 קשרי אמצע (מלו וברוזוביץ’), ועם קשר התקפי - יובטיץ’.
כאשר ההתקפה תורכב משלישייה בדמות אדר, לייאיץ’, ופריסיץ’ (- אני חושב שממש שווה לנסות את השלישייה הזאת יחדיו)

(Filippo Tramontana) #260

מעשית, אפשר להגיד שהעונה בליגה נגמרה אתמול עבור אינטר. אין יותר מה להפסיד, לכן אני מקווה לראות מעכשיו ועד סיום העונה את ברוזוביץ’, קונדוגביה, לייאיץ’, אדר, יובטיץ’ ואיקרדי פותחים יחד בהרכב.

הנדא;
טלס, מורייו, מירנדה, סאנטון;
קונדו, ברוזו;
לייאיץ’;
יובטיץ’, איקרדי, אדר.

או פריסיץ’/ביאביאני במקום איקרדי ואדר יזוז לאמצע. לפחות שנראה למה ההרכב התקפי של אינטר מסוגל ומה פספסנו כל העונה עם ההתעקשות על הורסי משחק כמו מלו, מדל, נגאטומו ופלאסיו.

(INTER BOYS) #261

[QUOTE=Filippo Tramontana;1666782]מעשית, אפשר להגיד שהעונה בליגה נגמרה אתמול עבור אינטר. אין יותר מה להפסיד, לכן אני מקווה לראות מעכשיו ועד סיום העונה את ברוזוביץ’, קונדוגביה, לייאיץ’, אדר, יובטיץ’ ואיקרדי פותחים יחד בהרכב.

הנדא;
טלס, מורייו, מירנדה, סאנטון;
קונדו, ברוזו;
לייאיץ’;
יובטיץ’, איקרדי, אדר.

או פריסיץ’/ביאביאני במקום איקרדי ואדר יזוז לאמצע. לפחות שנראה למה ההרכב התקפי של אינטר מסוגל ומה פספסנו כל העונה עם ההתעקשות על הורסי משחק כמו מלו, מדל, נגאטומו ופלאסיו.[/QUOTE]
רק בחלומןת שלנו המאמן הבונקריסט שלנו יעלה הרכב כזה, הוא ימשיך לענות אותנו עם שחקנים כמו מדל ומלו ופלאסיו וגם יוטו לעולללם!!!

(1908) #262

ישי, אני זוכר שהמשאלה שלך ושל כולנו הייתה גם בעונות הקודמות, ואתה זוכר טוב שזה לא קרה. חבל לקוות ובסוף להתאכזב.
העונה הזו גמורה ואני לא רואה איך יכול לצאת ממנה משהו טוב. צריך לסחוב עם מאנצ’יני עד סוף העונה, ולקוות שיחליפו אותו בסימאונה בקיץ.

(קפה קולומביה) #263

מאנצ’יני חשף את מה שחלקנו הבנו בין השורות עוד קודם - מדוע ליאייץ’ אינו משחק כל הזמן.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

(Azzurro) #264

זה הגיוני, אם הוא לא היה אידיוט אז רומא לא היו משאילים לנו אותו בחינם מלכתחילה, עם אופציית רכישה מגוחכת של 11 מיליון יורו.

אם מאנצ’יני יישאר, הוא עף בסוף העונה. אם מאנצ’יני הולך, הוא עף בסוף העונה.

הוא עף בסוף העונה.

(shai94) #265

לא הבנתי מה חשף מנציני?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

(Filippo Tramontana) #266

[QUOTE=shai94;1667817]לא הבנתי מה חשף מנציני?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk[/QUOTE]
הוא אמר שהבעיה של לייאיץ’ היא בראש ולא ברגליים: מאנצ’יו מרוצה מהתפקוד של לייאיץ’ במגרש וטוען שיש מעט מאוד שחקנים מוכשרים כמוהו, אבל שיש מקרים שהוא לא מתאמן קשה מספיק באימונים והגישה שלו לא נכונה.

(רז) #267

זה נכון שליאיץ׳ בעייתי , אבל יש מאמנים שיודעים איך להתנהל עם ה״ילדים הרעים״ וגורמים להם להתנהג כמו שצריך ולעשות הכל בעבורם ועבור הקבוצה. מאנצ׳יני ממש לא כזה , יש לו יותר מדי אגו והוא יעדיף לריב עם ליאיץ׳ כל הזמן ולספסל אותו.

(Il Capitano Zanetti) #268

[QUOTE=רז;1667823]זה נכון שליאיץ׳ בעייתי , אבל יש מאמנים שיודעים איך להתנהל עם ה״ילדים הרעים״ וגורמים להם להתנהג כמו שצריך ולעשות הכל בעבורם ועבור הקבוצה. מאנצ׳יני ממש לא כזה , יש לו יותר מדי אגו והוא יעדיף לריב עם ליאיץ׳ כל הזמן ולספסל אותו.[/QUOTE]

לא מדוייק. מאנצ’יני המאמן היחידי שהביא לבאלוטלי יציבות והצליח לגרום לו לתת תקופה טובה לזמן ממושך בקריירה (ובאלוטלי זה האמ אמא של הילדים הבעייתיים). דווקא מאנצ’יני הוא כן מאמן שנקשר לשחקנים ובונה איתם מערכת יחסים שטובה ליעילות שלהם והוכחה לכך הם שחקנים שהגיעו לאינטר בגלל מאנצ’יני ושאת חלקם הוא כבר אימן בעבר. הבעיה העיקרית של מאנצ’יני היא שהוא משתמש באופן עיקש בשחקנים פח שהוא אישית רואה בהם משהו. שחקנים שנותנים הכל באימונים (לדוגמא סזאר אפס-רידו) או שחקנים שהם וותיקים בקבוצה ומאנצ’יני חושב שהם ייתנו ערך מנטלי במשחקים (כמו פלאסיו ונגאטומו שאנחנו סובלים מהם כעת).

אם אף אחד לא יתעמת עם ליאיץ’ הוא ימשיך להיות בעייתי עד שהוא יתבגר בעצמו. מאנצ’יני כן יכול לדחוף אותו לשם ואני דווקא כן חושב שהוא פועל נכון עם ליאיץ’. אגב, אני חושב שלמאנצ’יו יש חלק עיקרי בהתבגרות של איקרדי לדוגמא.

(Azzurro) #269

אני מסכים עם הקפטיאנו. מאנצ’יני אכן מאמן של שחקנים אבל מבחינה טקטית ומקצועית הוא בינוני. זו הסיבה שאני לא רוצה שהוא ימשיך. הוא אולי יהיה טוב בלמשוך שחקנים באיכות טובה לקבוצה, אבל אינני מאמין ביכולתו להוביל אותנו לתארים, בוודאי לא מול המפלצות הנבנות ברומא, נאפולי ויובנטוס.

(shai94) #270

כמה שאנחנו יורדים על מנציני. צריך גם לדעת לפרגן לו. מגיע לו מילים טובות על ההתנהגות שלו עם לאיץ ואיקרדי.
אין שום סיבה בעולם ששחקן כמו לאיץ שמרוויח הרבה כסף לא ישקיע בעבודה שלו. משמעת זה מעל הכל.

איקרדי גם השתפר מקצועית מאז שהוא השתפר במשמעת ואפשר לראות שהמשמעת טובה אז גם המקצועיות עולה.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

(1908) #271

אני חושב שאיקרדי מהרגע הראשון באינטר היה ועודנו מקצוען אמיתי על המגרש. מחוצה לו, הוא היה אישיות נתעבת, אני מרגיש שהוא השתפר בקטע הזה, כי מזמן לא שמענו על שערורייה משותפת עם וונדה הנוראית.

(Filippo Tramontana) #272

אם לא המקרה עם וונדה גם לא היינו שומעים על שום דבר שאיקרדי עשה מחוץ למגרש. הוא לא אדריאנו או קסאנו מבחינת בילויים או זלזול באימונים/במשמעת הטקטית. המקרה עם וונדה הוא ביזיון התנהגותי של מאורו כלפי מקסי לופז אבל חוץ מזה איקרדי הוא ילד טוב ארגנטינה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

(Spaceman Nerazzurro) #273

עדיין שאקירי עדיף על פריסיץ׳?

(JZ4) #274

אפשר היה לענות על התשובה הזאת כמו שצריך אם שאקירי היה מקבל את אותן הזדמנויות להוכיח את עצמו, ועדיין מבחינת פוטנציאל וגיל…
שאקירי עדיף על פריסיץ’. שוב, לגבי התרומה לקבוצה אין מספיק נתונים כדי לבצע השוואה. אגב, לקח לפריסיץ’ רק 26 מחזורים כדי להתחיל להראות
משהו… עדיין לא הייתי מצביע עליו כעל הרכש הכי מוצלח השנה… בוא לא נעוף כי הוא במקרה כבש ארבע מארבע במחזורים האחרונים.

(רז) #275

[QUOTE=Spaceman Nerazzurro;1669258]עדיין שאקירי עדיף על פריסיץ׳?[/QUOTE]

אתה מפספס פה את הנקודה חבר - לא נראה לי שלמישהו היה אי פעם בעיה עם פריסיץ’ אישית בקיץ הקודם, אלא יותר על הויתור על שאקירי.
זה שפריסיץ’ שחקן טוב לא סותר את העובדה שהויתור על שאקירי לדעת רבים היה טעות. ברור לכולם שפריסיץ’ היה חלק חשוב בוולפסבורג המעולה של העונה שעברה (ובלי קשר התלונות לגביו היו כי לקח לו זמן להתאקלם לא שהוא נגר)
ההרגשה הייתה (ובצדק) ששאקירי לא קיבל בחצי עונה מספיק הזדמנויות (בטח לא כמו שפריסיץ’ קיבל ומקבל) ואינטר כהרגלה החליטה שוב לנסות לתקן משהו שהוא לא באמת מקולקל ולחפש מבחוץ במקום לקלוט איזה דבר איכותי יש לה בידיים. כמו שעכשיו לדוגמא תחליף את האנדנוביץ’ בשוער אחר טוב כמו למשל אובלק , אז ככל הנראה שהוא יראה פה יכולת טובה כי הוא שוער טוב אבל זה לא סותר שלהחליף אותו בהאנדה זה די מיותר. (רק דוגמא, מתאר לעצמי שישר ינסו להגיד לי שהאנדנוביץ’ שוער מדהים ואין סיבה להשוות לשאקירי)
אין ספק שעכשיו פריסיץ’ מספק את הסחורה וחייב לשחק כל עוד הוא כשיר ועדיין אני הייתי רוצה ששאקירי היה נשאר איתנו.

(Spaceman Nerazzurro) #276

[QUOTE=רז;1669289]אתה מפספס פה את הנקודה חבר - לא נראה לי שלמישהו היה אי פעם בעיה עם פריסיץ’ אישית בקיץ הקודם, אלא יותר על הויתור על שאקירי.
זה שפריסיץ’ שחקן טוב לא סותר את העובדה שהויתור על שאקירי לדעת רבים היה טעות. ברור לכולם שפריסיץ’ היה חלק חשוב בוולפסבורג המעולה של העונה שעברה (ובלי קשר התלונות לגביו היו כי לקח לו זמן להתאקלם לא שהוא נגר)
ההרגשה הייתה (ובצדק) ששאקירי לא קיבל בחצי עונה מספיק הזדמנויות (בטח לא כמו שפריסיץ’ קיבל ומקבל) ואינטר כהרגלה החליטה שוב לנסות לתקן משהו שהוא לא באמת מקולקל ולחפש מבחוץ במקום לקלוט איזה דבר איכותי יש לה בידיים. כמו שעכשיו לדוגמא תחליף את האנדנוביץ’ בשוער אחר טוב כמו למשל אובלק , אז ככל הנראה שהוא יראה פה יכולת טובה כי הוא שוער טוב אבל זה לא סותר שלהחליף אותו בהאנדה זה די מיותר. (רק דוגמא, מתאר לעצמי שישר ינסו להגיד לי שהאנדנוביץ’ שוער מדהים ואין סיבה להשוות לשאקירי)
אין ספק שעכשיו פריסיץ’ מספק את הסחורה וחייב לשחק כל עוד הוא כשיר ועדיין אני הייתי רוצה ששאקירי היה נשאר איתנו.[/QUOTE]
זהו חבר, אתה ורוב הפורום הזה הם אלה שמפספסים. כשיש לך הזדמנות למכור שחקן כמו שאקירי ברווח, וכמו שאקירי אני מתכוון פוטנציאל גדול אבל שום דבר חוץ מפוטנציאל גדול, אתה מוכר. פריסיץ’ כמה רמות מעליו וכשאינטר מתחילה לתקוף רואים את זה, הוא מציג את המספרים הכי מאוזנים שלנו העונה עם 6 שערים ו-4 בישולים, רבע מהשערים שלנו העונה. לייאיץ’ ויובטיץ’ מציגים מספרים נמוכים בהרבה, אדר נותן הכל חוץ ממספרים.

אנשים צריכים לקחת בחזרה את המילים עליו, כי היה ברור שמי שלא פוגע זו השיטה של מאנצ’יני ולא פריסיץ’.