הדיון המקצועי-טקטי 17/18 :: איך תיראה אינטר של ספאלטי?

אינטר-מילאנו

(shai94) #237

ברוזוביץ במקום גוארין ויש פה שלד חזק שיכול להיבנה לשנים רבות כי יובטיץ, קונדו, ברוזו ולאיץ חייבים לשחק עם איקרדי.
בהגנה יש טייס, מוריירו ומונטויה שיכולים להרכיב את השלד בצד ההגנתי.

אינטר בונה סוף סוף קבוצה צעירה ל-5 שנים לפחות. אינטר של הטראבל היו הרבה עם שחקנים מעל גיל 30, ומאז עזיבתם אינטר לא הצליחה להרכיב שלד חזק כי הרבה שחקנים עזבו או לא הצליחו להרשים כמו זואן, ארנאטוביץ, בלפודיל, טאיידר, קוטיניו( באשמת המאמנים), דאמברוסיו, מוייה, ראנוקיה וכולי…

אינטר נכשלו בחצי העשור האחרון בלפתח שחקנים צעירים שימשיכו את השלד הקודם, אבל עכשיו זה נראה שכן אינטר מצאו את השלד החזק לשנים הבאות. נכון שיובטיץ ולאיץ לא פרצו אצלינו, אבל בזכותינו הם עוד יכולים לחזור לבמה האיטלקית.

איקרדי, ברוזו, טייס, מוריירו, קונדו עוד יכולים להתפתח משמעותית אצלינו ולהגיע ליכולת שיא.

אינטר עם פוטניצאל של שלד ברמה גבוהה לעוד הרבה שנים. קבוצה צעירה ורעבה עם הרבה מוטיבציה.
חוץ ממיראנדה, האנדה ווידיץ אין לנו שחקנים מעל גיל ה-30.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

(Filippo Tramontana) #238

עם הרביעייה אתמול, מאזן השערים של אינטר התקרב יותר לקבוצות הצמרת. למעשה, רק 3 הקבוצות שמתחתינו(פיורנטינה, נאפולי, רומא) מחזיקות במאזן שערי זכות גבוה יותר, כאשר יובנטוס יחד איתנו במקום הרביעי באותו דירוג.

שימו לב לחלוקת הכובשים הרחבה שלנו(11 כובשים שונים):
איקרדי - 6
יובטיץ’ - 4
פריסיץ’, לייאיץ’, ברוזוביץ’ - 2
גוארין, מלו, מדל, קונדוגביה, ביאביאני, מורייו - 1

אם אני לא טועה, החלוקה הכי רחבה בליגה. אם מישהו יוכל לוודא אותי אני אשמח.

(JZ4) #239

ואיקרדי שאחרי אתמול המספרים שלו נראים הרבה יותר טוב, כמובן שעדיין טעון שיפור… הלוואי שהמשחק אתמול ייתן לו הרבה בטחון להמשך הדרך.

אגב ראוי לציין, שבמשחק אתמול איקרדי עשה משחק לחץ מצוין והעובדה היא שהוא גם “צד” את הכדורים וכבש בטעויות החמורות של הגנת אודינזה.

(1908) #240

מעולם לא הייתי מחסידיו של גוארין, אבל אני חושב שהביקורת כלפיו טיפה מוגזמת. ההערות על איבודי הכדורים והמסירות הסתמיות הן מוצדקות, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שגוארין מוסיף לקבוצה המון כשצריך מישהו שילחץ את שער היריבה בכל הזדמנות. אני מאוד מחבב אצלו את התכונה הזו, הוא תמיד דוחף קדימה ויוצר מצבים שמאיימים על השער של היריבה. הבעיה שלי עם גוארין היא שהקרדיט שהוא מקבל בא על חשבונו של ברוזוביץ’ שבעיניי הוא יהלום שאסור בתכלית האיסור לוותר עליו. ברוזוביץ’ בניגוד לקובאצ’יץ’ (שהוא שחקן מוכשר יותר) מתנהג כשחקן בוגר מהרגעים הראשונים שלו באינטר, והוא נמצא בקצב עליה מתמיד. אני לא מבין למה באינטר יש בכלל את המחשבה לוותר עליו בינואר (לפי השמועות לפחות), הרי גם בנקודת הזמן הנוכחית, שבה ברוזוביץ’ עוד לא מיצא את מלוא הפוטנציאל שלו, אין באינטר שחקן אחד על העמדה שלו שהוא יותר טוב ממנו.

בנוגע לאיקרדי, אני ממש מסכים עם האנשים שציינו שעליו ללמוד לשחק רחוק מן השער. אני מציע לכם להיזכר באטו, אטו היה חלוץ רחבה, אמנם לא מוגבל כמו איקרדי, אבל הוא היה חלוץ ששיחק בעיקר ברחבה. כשהוא הגיע לאינטר ובעיקר אחרי הבאתו של פאנדב שבעקבותיה מוריניו התחיל לשחק עם שלישייה מקדימה כאשר אטו משחק בצדדים, הוא נאלץ לשחק הרבה מחוץ לרחבה ולעשות לא מעט הגנה, והשיא היה כשכמעט שיחק כמגן שמאלי בגומלין נגד ברסה. מה שאני מנסה להגיד, זה שהשינוי שאנחנו רוצים לראות באיקרדי הוא לא משהו שאינו בר-השגה. עם עבודה נכונה מצד המאמן, ויותר חשוב מזה, הבנה עמוקה מצידו של איקרדי לעובדה שהשינוי הזה הינו הכרחי, אני חושב שזה יהיה אפשרי.

(ז'וליו סזאר) #241

[QUOTE=Filippo Tramontana;1656535]עם הרביעייה אתמול, מאזן השערים של אינטר התקרב יותר לקבוצות הצמרת. למעשה, רק 3 הקבוצות שמתחתינו(פיורנטינה, נאפולי, רומא) מחזיקות במאזן שערי זכות גבוה יותר, כאשר יובנטוס יחד איתנו במקום הרביעי באותו דירוג.

שימו לב לחלוקת הכובשים הרחבה שלנו(11 כובשים שונים):
איקרדי - 6
יובטיץ’ - 4
פריסיץ’, לייאיץ’, ברוזוביץ’ - 2
גוארין, מלו, מדל, קונדוגביה, ביאביאני, מורייו - 1

אם אני לא טועה, החלוקה הכי רחבה בליגה. אם מישהו יוכל לוודא אותי אני אשמח.[/QUOTE]

לדעתי רומא היא היחידה שמובילה עלינו.

זה נתון מבורך - אחד הסממנים המובהקים של קבוצות מרכז טבלה-תחתית הוא חלוקת כובשים צרה שמעידה על תלות במספר קטן של שחקנים. לצערנו, זה נתון שגם אפיין את אינטר בכמה מהעונות האחרונות ובלי לפתוח פה, העובדה שבעונה הנוכחית זה נראה אחרת היא עוד אינדיקציה לשינוי שעובר על הקבוצה. הקבוצה כבר לא נשענת על שחקן אחד אלא משחקת בצורה הרבה יותר קבוצתית.

(רז) #242

אני חושב שלא מתייחסים לתופעה הזאת מספיק - השיפור שמראה העונה ברוזוביץ’ הוא עצום אבל לא פחות מכך הוא גם מפתיע. אם קונדוגביה יהפוך לשילוב של יאיא טורה ופוגבה כמובן שנשמח מאוד , אבל אף אחד לא יהיה יותר מדי מופתע בשביל זה שילמו עליו כל כך הרבה כסף. ברוזוביץ’ מהיום שהגיע ועד לא מזמן למעשה נתפס בעיני כולם לקשר אמצע לא נוצץ יותר מדי , ממש לא גארי מדל אבל לא מבריק יותר מדי בטח לא בצד ההתקפי. העונה הוא נכס אדיר לקבוצה , וכמו שאמרו באיטליה הוא יודע לעשות הכל מהכל. השליטה שלו בכדור מצוינת , יש לו מסירות טובות וחכמות וכמו שכבר ראינו בעיטה מצוינת. מעבר ליכולות הוא גם חכם, אחראי ומאוד מנסה להיות דומיננטי ולקבל את הכדור כמה שיותר. אפשר להגיד שברוזוביץ’ הופך לקובאצ’יץ’ שכל כך רצינו שיהיה לנו. בטח שמתם לב לכל פסטיבל הEpicBrozo - הבחור הופך למותג והוא ראוי ללא פחות מכך.
לגבי קונדוגביה על הכישרון והפוטנציאל אין בכלל ספק ושילוב של פציעות והחלפת הרכבים כרונית של מאנצ’יני מנעו ממנו לפרוץ יותר מדי. בכל זאת כל פעם ששיחק הראה המון ניצוצות וגם במשחק הגביע מול קליארי היה טוב מאוד. אי אפשר שלא לחייך כשחושבים על שיתוף פעולה של ברוזוביץ’ וקונדוגביה ופתאום המצב בקישור שהיה נראה נורא אחרי המכירות בקיץ הוא טוב מאוד , ואולי לא קל להודות בזה אבל הגעגועים לקובאצ’יץ’ לא כאלה גדולים.
אגב קובאצ’יץ’ , זה כבר דיון אחר לגמרי אבל מבחינה מקצעוית (לא כלכלית) מאוד מעניין לחשוב האם המכירה שלו עשתה טוב לאינטר (כמו למשל איפשרה לברוזוביץ’ להפוך לשחקן שהוא היום) או שדווקא בקבוצה כל כך טובה משמעותית ממה שהיה לו ושגם מצליחה הוא היה פורח וסוף סוף מממש את הפוטנציאל האדיר שלו. כנראה שלעולם לא נדע :slight_smile:

(moshe34) #243

אני לא יודע אם זה המקום לכתוב את זה:
אבל הבנתי שסוף סוף מונטויה מקבל קרדיט. ולפי הפידבק הוא מאוד חיובי.
האם הוא יקבל יותר קרדיט ויהפוך להיות שחקן מוביל אצלכם? או שזה רק רצון לתת לו דקות בשביל שקבוצה אחרת תקבל אותו בינואר?
מה אתם חושבים על השחקן? מרוצים ממנו (מהמשחקים האחרונים)?
אני אישית מאוד אוהב את השחקן ומקוה מאוד שהוא יצליח.

(Filippo Tramontana) #244

[QUOTE=mos34;1657468]אני לא יודע אם זה המקום לכתוב את זה:
אבל הבנתי שסוף סוף מונטויה מקבל קרדיט. ולפי הפידבק הוא מאוד חיובי.
האם הוא יקבל יותר קרדיט ויהפוך להיות שחקן מוביל אצלכם? או שזה רק רצון לתת לו דקות בשביל שקבוצה אחרת תקבל אותו בינואר?
מה אתם חושבים על השחקן? מרוצים ממנו (מהמשחקים האחרונים)?
אני אישית מאוד אוהב את השחקן ומקוה מאוד שהוא יצליח.[/QUOTE]

הוא שיחק 90 דק’ מלאות בכל אחד משני המשחקים האחרונים, ואני חושב שאני יכול לדבר בשם כולם כשאני אומר שמאוד מרוצים ממנו ורוצים שהוא ימשיך בהרכב.
מנצ’יני אמר שאם הוא יסכים להמשיך להילחם על מקומו בהרכב אז תמיד יהיה לו מקום בסגל, אבל אם הוא מעדיף ללכת למקום עם פחות תחרות, אינטר לא תעמוד בדרכו. האוהדים רוצים שהוא יישאר וימשיך לשחק כמו שהוא שיחק בשני המשחקים האחרונים. יש לו תכונות שאין לאף מגן ימני אחר באינטר.

(Spaceman Nerazzurro) #245

כבר כשהחתימו אותו אמרתי שהרווחנו מגן נהדר שבעולם נורמלי היה המגן הימני של בארסה היום. חבל מאוד שלקח המון זמן למאנצ’יני לתת לו צ’אנס, כי אגפים של דאמברוזיו ומונטויה לא נופלים משל אף קבוצה באיטליה.

(Filippo Tramontana) #246

לדעתי האידאל כרגע זה מונטויה בימין וטלס בשמאל(בד"כ רגל שמאל טבעית עדיפה באגף שמאל מבחינה התקפית), כאשר סאנטון וד’אמברוזיו משמשים כרוטציה/גיבוי בשני הצדדים ודודו מחליף שלישי אלא אם כן הוא רוצה לצאת להשאלה. נגאטומו החוצה בינואר וחואן(שעד המשחק האחרון תופקד העונה רק כמגן שמאלי) יחזור להיות גיבוי לבלמים אחרי שראנוקיה יעזוב.

(Spaceman Nerazzurro) #247

[QUOTE=Filippo Tramontana;1657524]לדעתי האידאל כרגע זה מונטויה בימין וטלס בשמאל(בד"כ רגל שמאל טבעית עדיפה באגף שמאל מבחינה התקפית), כאשר סאנטון וד’אמברוזיו משמשים כרוטציה/גיבוי בשני הצדדים ודודו מחליף שלישי אלא אם כן הוא רוצה לצאת להשאלה. נגאטומו החוצה בינואר וחואן(שעד המשחק האחרון תופקד העונה רק כמגן שמאלי) יחזור להיות גיבוי לבלמים אחרי שראנוקיה יעזוב.[/QUOTE]
מסכים, אני גם חושב שטלס מתפתח לאחד המגנים השמאליים הטובים בעולם. שכחתי ממנו קודם משום מה.

בשורה התחתונה, לאינטר המון זמן לא היה מצב כל כך טוב בעמדות המגן.

(קפה קולומביה) #248

אנחנו גם איננו יודעים.
לא הבנו מדוע מאנצ’יני לא נתן לו כלל לשחק. פתאום ראינו אותו ב-2 משחקים והופ! הוא היה טוב. היו כאלו שהתלהבו מספיק כדי להגיד שהוא צריך להיות המגן הימני הראשון שלנו והיו כאלו שעדיין אינם בטוחים ורוצים לראות עוד לפני שמגבשים דיעה.

לפי דעתי ראינו אותו בשני משחקים בהם אינטר ניצחה יחסית בקלות לכן קשה להעריך.
מבחינה הגנתית במיוחד אני סקרן ומחזיק בספק, כי התקפית הוא נכנס לרחבה באופן איכותי יותר מאשר סאנטון וד’אמברוסיו (וגם נגאטומו).

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

(Filippo Tramontana) #249

כשיובטיץ’ ולייאיץ’ היו בפיורנטינה, היה קשה מאוד להחליט מי מהם יותר קליל וזריז עם הכדור. לייאיץ’ נשאר קליל וזריז, אבל יובטיץ’ חזר מאנגליה הרבה יותר כבד ומסיבי, כנראה בגלל שיטות האימונים שם. אני לא חושב שהוא מתאים כיום לשחק באגפים או מתחת לחלוצים - והיום מנצ’יני הציב אותו כמעין “זלאטן”: חלוץ מטרה ציר שגם יודע להשתלט על כדורים ארוכים בעזרת חוסן פיזי ולאחר מכן לנתב אותם עם מסירות חכמות, וגם יודע לקבל את הכדור מעט מחוץ לרחבה ולאיים בבעיטות מרחוק. לקבל את הכדור בקישור/באגף ולהתחיל לייצר התקפות זה כבר לא התחום שלו, כמו שראינו העונה. אולי מנצ’יני יגלה אותו מחדש בתפקיד חלוץ הציר.

(קפה קולומביה) #250

באנגליה מחנכים לכוח, סיבולת ואינטנסיביות. לא לגמרי מסביר את הכבדות הזו.
איפה יהיה איקארדי אם יובטיץ’ ישחק כך? יו יו מאחור זה אפשרי אולי.

הנדאנוביץ’ בכושר מטורף!
אני מקווה שזה לא חושב תקופה חולפת כמו בפעמים קודמות מאז שהגיע אלינו.

(רז) #251

אם כבר מדברים אז מה דעתכם על פריסיץ’ עד כה? המון השקעה ורצון , הרבה תנועה ללא כדור וניסיונות להפיק משהו באגפים אבל בלתי יותר מדי הצלחה. אני חושב שהוא שחקן טוב והעובדות מדברות בעד עצמם , ההתקפה האימתנית של וולפסבורג בעונה שעברה הרבה בזכותו (יחד עם דה ברוין ובאס דוסט כמובן) אבל נראה שהוא מאוד מתקשה להביא את אותם יכולות בליגה האיטלקית. אני יודע שהוא בסגנון משחק מאוד שונה אבל איפה הוא ואיפה ליאיץ’. לא יאמן שמאנצ’יני לא ספר אותו בהתחלה. אני לא אוהב לקטול שחקני רכש אחרי קצת זמן אבל אחרי שרדפו אחריו כל כך הרבה תקנו אותי אם אני טועה אבל ציפינו ליותר.
אני בכל מקרה עדיין הייתי מעדיף את שאקירי.

(Il Capitano Zanetti) #252

רז, אני חושב שליאיץ’ הוא שחקן הרבה יותר יצירתי ותלוי בעצמו מאשר פריסיץ’ ולכן הוא מסוגל להראות טוב כמעט תמיד. פריסיץ’ הוא שחקן קבוצתי מובהק. ברגע שהשחקני התקפה החדשים שלנו (כן כן, חצי עונה ביחד זה לא הרבה זמן) יתחילו להתחבר אני מאמין שנראה פריסיץ’ הרבה יותר אפקטיבי ושייתן לנו הרבה יותר מספרים. אני מאוד מאמין בשחקן הזה ובאופן כללי אני חושב שככל שהזמן יעבור והחברה יתחברו ההתקפה תהיה הרבה יותר זורמת ומהירה.

(INTER BOYS) #253

נשבע אתמול אחרי שראיתי את קוצקה של מילאן פשוט רציתי לבכות שאפילו למילאן יש קשר אחורי שיודע לתקוף וגם לעשות את זה טוב, ןשאני מסכל על זה תראו איזה קשרים אחוריים יש לקבוצות שאנחנו מתמודדים איתן, לנאפולי יש את אלן, ליובה יש את חדירה ולרומא יש את את נאייגולן, כל אלה יודעים לתקןף וגם כובשים טוב מאוד מעמדת הקשר האחורי ולא להאמין שאנחנו תקועים עם מדל שפשוט אין לו מושג מה זה התקפה, זה פשוט לא פחות ממזעזע שבעידן הזה של הכדורגל אנחנו תקועים עם שחקן כזה… ועל זה נאמר תודה מאנציני!!!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

(Spaceman Nerazzurro) #254

אני חושב שההייפ סביב ברוזוביץ’ בפורום הזה רק מדגיש את הבינוניות שאינטר נפלה אליה בשנים האחרונות. בימים כתיקונם מדובר על שחקן ספסל אצלנו.

(Filippo Tramontana) #255

ברוזו הוא ילד מוכשר שבהרבה מקרים כבר מפגין בגרות שהיא הרבה מעבר לגילו. כבר עכשיו הוא עשה באינטר יותר ממה שקובאצ׳יץ׳ עשה פה בכמעט 3 שנים - ולמרות שקובאצ׳יץ׳ כביכול שווה יותר בשוק, לדעתי ברוזו שחקן יותר טוב ממנו כיום, ותוך כמה שנים ייחשב לאחד הקשרים הטובים בעולם(ומקווה שזה יהיה באינטר).

Sent from my iPhone using Tapatalk

(INTER BOYS) #256

[QUOTE=Spaceman Nerazzurro;1663639]אני חושב שההייפ סביב ברוזוביץ’ בפורום הזה רק מדגיש את הבינוניות שאינטר נפלה אליה בשנים האחרונות. בימים כתיקונם מדובר על שחקן ספסל אצלנו.[/QUOTE]
אח שלי, כבר הרבה מאוד זמן אין לנו ימים כתיקונם וכאשר כל הזמן הזה עברו ועדיין עוברים בקישור שחקני פח אז זה יותר ממובן ששחקן כמו ברוזו יקבל הייפ כי הוא היחיד שיש לו מושג אכשהו לחבר בין הקישור להתקפה לעומת כל המדלים והקוזמנים שהיו פה…