הדיון המקצועי-טקטי 17/18 :: איך תיראה אינטר של ספאלטי?

אינטר-מילאנו

(shai94) #196

וואוו 8 שחקני רכש בהרכב של אינטר, לזה לא ציפיתי בכלל. מערך מצויין ומסקרן שמשלב מהירות, דראבל ופיזיות, אבל חשוב לציין שבמידה ויש פציעה של שחקן מנצי’ני ישיב לנו את המערך ל4-3-1-2. אין על הספסל מחליף ליויו או לאחד הקיצוניים ולא אל תגידו לי פלאסיו. יש לנו 2 ווינגרים ו-3 חלוצים שיויו יכול לשחק חלוץ נסוג. זה הרכב לא עמוק שיכול ליפול תוך שנייה. אבל אין ספק שעל הנייר זה נראה הרכב מדהים וקטלני.

(LIOROM12) #197

אני חושב שאינטר צריכה לפתוח ב4-3-3 כזה:
הנדנוביץ’
טלס-מורייו-מירנדה-מונטויה(סנטון)
קונדוגביה-מלו(מדל)-ברוזוביץ’(גוארין)
יובטיץ’-איקרדי-פריסיץ’

הסיבה היא פשוטה- ההרכב המתואר בסקיי משלב את כל הכלים ההתקפיים של אינטר(עם כל הכבוד לפלאסיו) ועדיף לשמור קלף התקפי על הספסל בדמות לייאיץ’. יש מקום לפתוח בהרכב ההתקפי יותר אולי במשחקי בית קלים יותר שעדיף להבקיע בהם מהר כדי להימנע מלחץ מיותר. כמובן שבמשחקים נגד היריבות הרציניות(לא משנה אם בבית או בחוץ) הרכב עם שני קשרים באמצע בלבד יחטוף בראש.

(Spaceman Nerazzurro) #198

אני גם בדעה ש-4-4-3 עדיף על 4-2-3-1 בגלל כמה סיבות:

• הסגל של אינטר לא מתאים למתפרצות. ההתקפה עצמה מצוינת למתפרצות עם יובטיץ׳ ופריסיץ׳, אבל הקישור עצמו מאוד לא מתאים הן מבחינת ראיית משחק והן מבחינת הצטרפות להתקפה. אין באינטר שחקן סטייל וידאל שיודע להצטרף מאחורה, ולכן אינטר צריכה להיות דומיננטית ולשם כך היא צריכה שלישיית קישור שיודעת להניע ולהגן בצורה טובה.
  • הגנה חזקה מבחינתי חשובה יותר מהתקפה. בשנים האחרונות סיימנו בהרבה תוצאות תיקו מעפנות לא רק בגלל שהחוד שלנו לא היה במיטבו, אלא גם בגלל שההגנה שלנו פשוט חלשה וקל מאוד לחזור מולנו. עם שלישיית קישור שתורכב מקונדו, מלו וברוזו, אינטר צריכה להיות מאוד חזקה הגנתית.
  • בהמשך לסעיף הקודם, אני למדתי ממזמן שהגנה חזקה היא הבסיס להצלחה בכל החזיתות, ובעיקר בהתקפה. המשפט המפורסם אומר ש״ההגנה הכי חזקה היא ההתקפה״, והוא נכון, לא אומר שלא, אבל שום התקפה לא תהיה חזקה מבלי שיהיה לה ביטחון לעשות טעויות בידיעה שיש מישהו שיכפה עליהן. החלק ההתקפי שלנו ירגיש הרבה יותר משוחרר ויתעסק בעיקר בהתקפה אם תהיה מאחוריו שלישיית קישור. לדעתי במערך של סקיי שחקני ההתקפה יתמקדו בעיקר בלעשות הגנה ובכך המערך הזה יאבד את האפקט שלו.

הנדה
טלס, מיראנדה, מורייז׳ו, מונטויה
ברוזו, מלו, קונדו
יובטיץ׳, איקארדי, פריסיץ׳

זה ההרכב הטוב ביותר של אינטר כיום.

(Filippo Tramontana) #199

אני לא יודע עד כמה יובטיץ׳ בנוי לשחק באגף. אין לו את המהירות של פריסיץ׳ או שאקירי. הוא מתאים יותר לשחק כחלוץ נסוג שזז באופן חופשי על פני כל החלק ההתקפי.

לגבי פלאסיו, אני חושב שאינטר תגלה אותו מחדש כאשר הוא יעלה מהספסל בזמן ששחקני הגנת היריבה עייפים. כיום הוא כבר לא מצליח להתמודד עם הגנות מתחילת המשחק, אבל מהדקה ה60 ואילך כשהוא טרי והם לא זה יהיה סיפור אחר לגמרי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

(visual_boy) #200

מצטער, אבל קשה לי להצטרף לחגיגוץ, אני נטול ציפיות מאינטר הנוכחית, מצטער אבל קשה לי לראות קישור אפור כזה (גוארין,קונדוגוביה,מלו) עושה משהו טוב מחר.
מה מנצ’יני מתכנן לאינטר הנוכחית? איך יכול להיות ששלושה שחקני קישור סופר יצירתיים עזבו אותנו (קובאציץ,שאקירי,הרננס) ונשארנו עם קישור כזה? תמוה לי שאף אחד לא אמר פה מילה על זה, על מי מנצ’יני בונה שיתן פאס לגול?

(Filippo Tramontana) #201

[QUOTE=visual_boy;1642541]מצטער, אבל קשה לי להצטרף לחגיגוץ, אני נטול ציפיות מאינטר הנוכחית, מצטער אבל קשה לי לראות קישור אפור כזה (גוארין,קונדוגוביה,מלו) עושה משהו טוב מחר.
מה מנצ’יני מתכנן לאינטר הנוכחית? איך יכול להיות ששלושה שחקני קישור סופר יצירתיים עזבו אותנו (קובאציץ,שאקירי,הרננס) ונשארנו עם קישור כזה? תמוה לי שאף אחד לא אמר פה מילה על זה, על מי מנצ’יני בונה שיתן פאס לגול?[/QUOTE]
קונדוגביה וברוזוביץ’ הם לא קשרים התקפיים קלאסיים(טרקוורטיסטה סטייל הרנאנס) אבל הם קשרי מרכז שדה שדוחפים קדימה ומצטרפים הרבה להתקפה. את התרומה להתקפה מהקישור נצפה לראות בעיקר מהם ולא מגוארין, מלו ומדל.

(shai94) #202

טלס קיבל דקות במחצית השנייה, ולפי דעתי הוא יקבל את חולצת ההרכב בהמשך.

לאינטר יש הגנה מאוד עמוקה, אך ארסנל החלוצים והווינגרים מאוד דלה וחלשה כי פאלסיו וביאביני חלשים ולא מתאימים לרמה הנדרשת.
לאיץ, יויו, פרסיץ, איקרדי, פאלסיו וביאביני מרכיבים את ההתקפה שלנו. לפי דעתי זה לא מספיק במיוחד שיויו הוא שחקן עם עבר מכובד של פציעות.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

(Filippo Tramontana) #203

[QUOTE=shai94;1643592]טלס קיבל דקות במחצית השנייה, ולפי דעתי הוא יקבל את חולצת ההרכב בהמשך.

לאינטר יש הגנה מאוד עמוקה, אך ארסנל החלוצים והווינגרים מאוד דלה וחלשה כי פאלסיו וביאביני חלשים ולא מתאימים לרמה הנדרשת.
לאיץ, יויו, פרסיץ, איקרדי, פאלסיו וביאביני מרכיבים את ההתקפה שלנו. לפי דעתי זה לא מספיק במיוחד שיויו הוא שחקן עם עבר מכובד של פציעות.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk[/QUOTE]

לעונה הנוכחית זה יותר ממספיק עקב העבודה שאינטר לא משחקת באירופה. אנחנו מכוסים לחלוטין בהגנה ובהתקפה. הקישור לעומת זאת, דליל מאוד(במיוחד עכשיו כשמדל הפך להיות בלם).

(Azzurro) #204

עדיף שהקישור יהיה דליל מאשר שמדל ישחק בקישור. הוא ממש שחקן חילוש בקישור, ואני לגמרי לא צוחק.

בלם טוב, קשר גרוע.

(shai94) #205

[QUOTE=Filippo Tramontana;1643635]לעונה הנוכחית זה יותר ממספיק עקב העבודה שאינטר לא משחקת באירופה. אנחנו מכוסים לחלוטין בהגנה ובהתקפה. הקישור לעומת זאת, דליל מאוד(במיוחד עכשיו כשמדל הפך להיות בלם).[/QUOTE]
אנחנו בבעיה בעומק ההתקפה שלנו שכולל חלוצים ווינגרים. בעמדת החלוצים אנחנו בבעיה כי ויו שחקן שקשה לבנות עליו לאורך הפציעות, איקרדי לא תמיד יוכל לשחק. ואז יוצר מצב שפאלסיו וביאביני הם המושיעים שלנו. זה מקרה לא נחמד אם נגיע אליו, ולכן אין לנו עומק איכותי התקפי. אנחנו צריכים להתפלל שיובטיץ ואיקרדי לא ייפצעו.

נוסיף לזה שלפרסיץ ולאיץ אין מחליפים בעמדת הקיצוניים ויכול להיות שנשחק מדי פעם ב-4-3-1-2 במידה ואחד הווינגרים יחסר.

בקישור המרכזי יש מספיק עומק כי יש לנו את מלו, מדל, גונקורי, קונדוגביה, גוארין וברוזוביץ.
חוץ ממדל כולם ברמה טובה לסרייה.
עם גונקורי וגוארין אפשר לפתוח בסרייה אם חוסר האהדה שלי כלפי הקולומביאני.

(shai94) #206

מקווה לראות את ההרכב הזה לקראת סמפדוריה(4-3-3). זה ההרכב הכי אידאלי בשבילינו.

האנדה

מונטויה מוריילו מדל סאנטון
קונדוגוביה ברוזוביץ. מלו.
לאיץ. איקארדי. פריסיץ

לאיץ חייב להיות מועדף על פני פאלסיו ואין צורך להסביר. יובטיץ נפצע וזה כבר מוריד לנו משמעותית את יכולת ההתקפה. קשה לצפות הרבה מלאיץ משום שהוא חלוד ועדיין לא מכיר את הקבוצה.

מונטויה חייב לקבל הזדמניות בתור רכש כי לא סתם רכשנו אותו. אני רוצה לראות את היכולות שלו. נמאס לי מהמגינים שיש לנו.

פריסיץ חייב להמשיך לקבל קרדיט כי גם ככה אין מחליף, והוא צריך להשתלב בקבוצה.

במידה ומוריילו עדיין פצוע אשמצ לראות את חסוס בהגנה ולא ראנוקיה.

אני מאמין בברוזוביץ, ולכן אני רוצה לראות אותו מועדף על ידי גוארין הבלתי נסבל.

(LIOROM12) #207

כשהביאו את פריסיץ’ הייתי בטוח שאינטר תשחק 4-3-3 איתו באגף הימני ויובטיץ’ בשמאלי.
פריסיץ’ הוא קיצוני מעולה שאמנם גם יכול לשחק כקשר התקפי, אבל הוא מבוזבז שם, ומעולם לא שיחק כטרקוויסטה במערך היהלום מתחת לשני חלוצים. תוסיפו לזה את העובדה שהוא צריך להסתגל לקבוצה חדשה, בליגה חדשה ולמדינה חדשה, וקיבלתם את הסיבות לכך שהוא לא מרשים(בלשון המעטה) עד עכשיו.
לרדוף קיץ שלם אחרי קיצוני מובהק ועוד לממן את הבאתו ע"י מכירת שני שחקנים שמתאימים הרבה יותר לשיטה(כשאחד מהם הוא וורלד קלאס בפוטנציה שלא הביע שום רצון לעזוב) זאת פשוט טיפשות. מקווה בשביל אינטר שמנצ’יני יפסיק עם ההתעקשויות שלו.

מונטויה אגב חייב לקבל הזדמנות במקום סאנטון(טלס הראה הרבה בוסריות, אבל גם הוא צריך להתאקלם עדיין ואני חושב שהוא יתרום יותר מסאנטון).

*ברוזוביץ’ במקום גוארין אמור להיות ברור מאליו לכל אחד שהוא לא מנצ’יני.

(Filippo Tramontana) #208

סאנטון וטלס היו בסדר גמור עד כה העונה כמגנים. הגול הראשון מול פיורנטינה הוא באשמת מדל והנדאנוביץ’, השני באשמת הנדאנוביץ’, השלישי אחרי שאלונסו סיבסב את ה"מגן" פריסיץ’ באגף וסאנטון שעבר להיות בלם כשל בסגירה. סאנטון, עדיין כבלם, פישל גם בגול הרביעי. הוא לא יודע לשחק באמצע אלא רק באגפים ושם הוא צריך להיות.

אני מקווה שזאת פעם אחרונה שמנצ’יני זורק את פריסיץ’ להיות wing-back. שילמו עליו קרוב ל20 מיליון יורו כדי שיהיה קיצוני התקפי ולא כדי שישרוף את האגף בעבודה הגנתית. אם זה יימשך ככה לא רחוק היום שהוא יתלונן שהוא לא משחק בעמדה הטבעית שלו.

המשחק הטוב היחיד של פלאסיו העונה היה כמחליף מול קייבו, כאשר הוא ניצל את עייפות היריבה. בהרכב הוא כבר לא מסוגל לעשות שום דבר כקיצוני או חלוץ נסוג, הוא מתעייף אחרי חצי שעה וגם לפני כן הוא לא מסוגל לתרום כי מול שחקנים טריים ורעננים אין למהירות המידרדרת שלו מה למכור. אם יויו פצוע(זאת הייתה שאלה של זמן עד שזה יקרה), אז איקרדי צריך להיות חלוץ, מצידו האחד פריסיץ’ ומצידו השני לייאיץ’ או ביאביאני. אם איקרדי לא יכול לשחק זה כבר עניין אחר - אין בעיה שפלאסיו יהיה חלוץ מטרה כי שם הוא פחות צריך להסתמך על מהירות.

אני מקווה שמוריליו יחלים בזמן למשחק מול סמפדוריה כי לחשוב על ראנוקיה מול אדר ומוריאל עושה לי צמרמורת, ולא במובן החיובי של העניין. גם חואן לצד מדל עדיף מאשר האיטלקי האיטי שכיום יכול לתרום רק כמחליף כאשר הקבוצה היריבה מרימה רצף של כדורים לרחבה ויש לו יתרון גובה. עדיף היה להשאיר את אנדראולי ולתת לוידיץ’ וראנוקיה ללכת.

(Interista) #209

איפה לדעתכם צריך להיות עתידו של הנדאנוביץ’?

לא שאני לוקח את המשחק מול פיורנטינה יותר מדי קשה, אבל הנדא במהלך שהותו כאן עשה יותר מדי טעויות אישיות. כמו ראנוקיה בעצם. הם יכולים לתת משחק גדול 89 דקות ובדקה אחת להרוס את כל מה שהם עשו ומה לעשות שבעמדות האלה זה לא נסלח. לסלובני ייגמר החוזה בתום העונה, וע"פ הדיווחים הוא דווקא אמור לחדש את החוזה שלו כאן.

אני אישית מעדיף שיגיע שוער אחר במקומו, אף על פי שקשה למצוא אלטרנטיבה ברמה המתאימה. חידוש החוזה יכול להיות לטובה אם זה בכוונה למכור אותו בקיץ במקום לאבד אותו בחינם.

(Filippo Tramontana) #210

היינו צריכים למכור את הנדאנוביץ’ בקיץ האחרון ולהביא את סלבטורה סיריגו שהפך להיות שוער שני בPSG. אני בעד להאריך לסלובני את החוזה, ולמכור אותו בקיץ הקרוב למרבה במחיר. האלטרנטיבה? שוב, סיריגו. האיטלקי שני בנבחרת רק לבופון ובמהלך 3-4 השנים האחרונות היה אחד השוערים הטובים והיציבים באירופה.

(nerazzurro) #211

רק רציתי להגיד, אני שם לב שיש הרבה תלונות על ההנהלה, על השחקנים…
נקודת אור חיובית שאולי שכחנו להזכיר, אתם קולטים איזה החתמות זהב אלה מורילו&מירנדה?
טירוף לדעתי.

(shai94) #212

ההפך, יש בעיקר תלונות על המאמן כי אנחנו יודעים שיש לנו שחקנים איכותיים. המאמן לא מוציא מהם את המיטב.
תמיד נוציא תיסכולים על כל העולם בזמן של חוסר ניצחונות, אבל ברגעים שקולים אנחנו יודעים שמנציני הוא הבעיה.

(JZ4) #213

אני מסכים, אין לי שום תלונה על ההנהלה האמת, רק על קבלת ההחלטות של מאנצ’יני… ההנהלה השקיעה העונה ועשתה מה שהייתה צריכה לעשות. הטעות היחידה שלה הייתה שהם סומכים על מנצ’יני…

(1908) #214

אני חושב שההנהלה ויותר חשוב מאנצ’ו צריכים להתחיל לחשוב על פתרונות בנוגע להתקפה. זה לא הגיוני שאחרי המחזור העשירי אנחנו רק עם 10 שערי זכות.

(Filippo Tramontana) #215

[QUOTE=1908;1650289]אני חושב שההנהלה ויותר חשוב מאנצ’ו צריכים להתחיל לחשוב על פתרונות בנוגע להתקפה. זה לא הגיוני שאחרי המחזור העשירי אנחנו רק עם 10 שערי זכות.[/QUOTE]
בקהילות שונות של אוהדי אינטר בעולם מסכימים פה אחד לגבי התשובה לבעיה הזאת:

הנדאנוביץ’;
טלס, מוריליו, מירנדה, סאנטון;
קונדוגביה, מלו/ברוזוביץ’;
לייאיץ’, יובטיץ’, פריסיץ’;
איקרדי.