מכבי תל אביב 17/18 - קבוצה בלי לב

מכבי-תלאביב

(אוריין יפה) #1

קבוצה בלי לב

אם לנסות לנתח את מה שקורה במכבי תל אביב השנה, נתחיל בלדבר על אשליה מסוימת. מכבי רגילה לצמד המקומות הראשונים בטבלה, ואני ממש אופתע אם במתכונת הנוכחית היא תהיה שם בזמן הקרוב. המרחק מהפסגה כל כך משקר.

למה שלוש נקודות מהפסגה זה שקר?

אתחיל אי שם בעונת 2013\2014. אניימה אז, ראיקוביץ היום. קרלוס גארסיה עם פרופיל דומה לזה של באבין. דוידזאדה אפילו שדרוג לעומת יואב זיו, וחוד של מיכה, עטר ופריצה מתקזז עם אצילי, מיכה, וידאר, עטר ובלקמן.

איפה הבור?
הקישור הוא הלב של הקבוצה. לקבוצה בלי קישור, אין אופי ולא אישיות. מספר איבודי הכדור במרכז המגרש של שחקני מכבי לא נגמר, לכן החוליה האחורית פחות נחשבת לבעיתיית. כשרואים את מכבי משחקת, אין לדעת מה נקבל.
קרויף טעה בבניית הסגל כששכח את חיזוק האמצע שלו, לפעמים עצוב לראות איזה קשרים אמורים להזין חלוץ כמו וידאר.

קישור שמורכב מאלברמן, ראדי וזהבי בוודאות יגרום למכבי לשלוט, לכבוש ולנצח.
אור דסה בחור מוכשר ובאותה המידה הוא לא הקשר שיצעיד את מכבי במאבק האליפות. קשה להאמין שאחרי הפגרה ריקן, בטוקיו סוסיץ ופרץ יקבלו הרבה דקות.
במעט המשחקים ששיחק חוסה רודריגז נוכחנו לדעת שמדובר בקשר יצירתי שרואה את המשחק נהדר. אם נוסיף לו את אייל גולסה הקשוח(למרות שאין לדעת איך יחזור מהפציעה) ועוד קשר שיצטרף בינואר כמו עלי מוחמד, מכבי יכולה לגבש לעצמה את החלק החסר. הרבה ביקורת נאמרה על ההתקפה של מכבי אך עם דחיפה טובה מהקישור הנכון והיא תחזור להיות קטלנית כבעבר.

אין לדעת איך תתפתח העונה של מכבי תל אביב, הפגרה הנוכחית וחודש ינואר יקבעו לאן מועדות פנייה.


ליגת העל - ליגת האלופות רחוקה עוד צעד מישראל