מנצ'סטר סיטי 17/18: אלופת הפרמיירליג ומחזיקת גביע הליגה

מנצ’סטר-סיטי

(Ender) #150

"I would not be here without Johan. He was unique."
פפ מדבר באריכות על קרויף בראיון לגרדיאן, עם יציאתו של הספר האוטוביוגרפי Johan Cruyff, My Turn.
לינק.

“I am not here to change the Premier League. But my team is going to play the way I believe in. I will try to get my players to play with the style and the ideas which come straight from Johan. Some people will say: ‘Wow, that’s nice.’ Others will say: ‘Ugh, that’s awful.’ But I am not here to change anyone else.”

(Passing game) #151

וואו - אני נשארתי עם פה פעור. ממליץ בחום לקרוא את הראיון בלינק!

(Ender) #152

בשעה טובה נגמרה פגרת הנבחרות המיותרת הזו, וחוזרים לדבר האמיתי.
רגע לפני ברצלונה (רביעי, קאמפ נואו), סיטי מארחת את אברטון המצוינת (אני לא מעודד להסתכל על הטבלה עדיין, אבל כן אציין שהם במקום החמישי בה) של קומאן. מסיבות ששמורות עם המערכת הישראלית, ממה שאני מבין כרגע אין שידור למשחק (כן כי ארסנל פשוט כל כך יותר מעניין).
עוד פרט פיקנטי וחסר כל חשיבות לקראת המשחק - לוקאקו השחקן היחיד שהספיק להבקיע שלושער בליגה העונה, וזה קרה נגד סנדרלנד.

זה מה שהיה למיסטר להגיד לקראת הטופיז:

//youtu.be/KvnFUskHBdU

“האיכות של השחקנים משפיעה על הסגנון של הקבוצה. בברצלונה היינו קבוצה טובה אבל הרמנו אולי 10 קרוסים בעונה, והעדפנו להתקיף מהמרכז. במינכן עם חלוץ טוב מאוד ועם ווינגרים מדהימים שיחקנו הרבה קרוסים. היסודות כן זהים, לנסות לשחק כמה שיותר בצד של היריב, וליצור כמה שיותר מצבים.”
“קומאן היה אחד הבלמים הראשונים שהיו להם איכויות נוספות מעבר להגנה. אני חושב שקרויף קנה אותו כדי ללמד אותנו למה צריך בלמים כאלה.”
"[דה ברוינה, סטרלינג, קומפאני] כולם מרגישים יותר טוב עכשיו, כולם התאמנו איתנו בימים האחרונים, חלק ישחקו, חלק לא."
[על צורך באלתור לאור הפציעה של סאנייה] “בהחלט, כשיש לך שחקנים עם מנטליות טובה אפשר למצוא פתרונות.”
“דאולופאו אחד השחקנים הכי טובים שראיתי ב1 על 1*, חלק מהאנשים מבקרים אותו על היעדר משחק הגנה לפעמים, אבל הוא השתפר בזה, הוא שחקן מיוחד.”

*זו היתה שאלה בספרדית שתורגמה אח"כ. המתרגם אמר בהתחלה “הטוב ביותר”, פפ תיקן “אמרתי אחד השחקנים הכי הטובים, לא השחקן הטוב ביותר אי פעם, הטוב ביותר אי פעם משחק בברצלונה.”

(Ender) #153

קבוצות: מנצ’סטר סיטי - אברטון
שליטה בכדור: 72% - 28%
בעיטות לשער (למסגרת): 11 (7) - 3 (2)
פנדלים: 2 - 0
תוצאת הסיום: 1 - 1

סיטי עולה לראשונה במערך 343 (כפיים לפפ שהצליח להתאפק עד עכשיו), שולטת ומגיעה לחצאי מצבים אך לא מצליחה להבקיע (נגד קבוצת הגנה מצוינת מתחילת העונה ונגד שוער ביום מעולה לכל הדעות, יש להודות), טאץ’ אומן של בולאסי, לוקאקו אחד שזורק את קלישי ומכניע את בראבו - ואברטון עולה ליתרון. דה ברוינה (לפני לוקאקו) ואגוארו (אחרי לוקאקו) עם פנדלים בינוניים שנהדפים, נוליטו מבקיע ביום ההולדת שלו, דקה אחרי שנכנס (מבקיע בנגיעה הראשונה שלו בכדור?), קומפאני נכנס בדקה ה90 במטרה להיות חלוץ מטרה נוסף, ובסוף חלוקת נקודות עם טעם מר.

פפ אחרי המשחק:

//youtu.be/C3lkUbzhKf4

“עשינו הכל, אני עצוב בשביל השחקנים, הגיע להם לנצח עם איך שהם שיחקו היום”

כעת, עם הפנים לברצלונה, שמגיעה עם מסי בריא וחד שהספיק גם להבקיע היום. יהיה מעניין, יהיה קשה.

(Passing game) #154

זה היה חתיכת משחק מוזר. כשאני מסתכל על התוצאה עדיין קשה לעכל שזה נגמר בתיקו - כשלוקחים בחשבון את מה שהתרחש במגרש. סיטי שלטה ללא עוררין, ואני לא מתכוון לכדור, כי קבוצה יכולה לשלוט במשחק גם עם 20% החזקה בכדור, אלא בצורה בה היא הגיעה לשליש האחרון ומה שהיא עשתה שם. פשוט עשו מה שרצו על המגרש - וזה לא הספיק. במסיבת העיתונאים פפ דיבר על החלוץ שלא עשה מספיק בתנועה לרחבה כשהכדור היה בצדדים, אזור שסיטי לא התקשתה להגיע אליו. האיכות של אגוארו במצבים האלה הייתה מאד חסרה, כי התנועה הזריזה הזו זה הלחם והחמאה שלו.

כעת העיניים לקאמפ נואו, כשסיטי של פפ תפגוש את המשוכה הכי גבוהה בכדורגל העולמי. אין לי ספק, והוא גם אמר את זה במסיבת העיתונאים שלאחר המשחק, שפפ הולך לתת נאום על אומץ ו"לדבוק בעקרונות שלנו", ואני מצפה לראות את סיטי מנסה לשחק את הכדורגל של פפ גם על הבמה הענקית הזו. לא מצפה מהם לעצור את מסי כי זה בלתי אפשרי, אבל אם הם יתנו משחק שתואם את הפילוסופיה שלהם בקאמפ נואו - זה יהיה צעד מבורך קדימה.

(Ender) #155

[QUOTE=Passing game;1697958]במסיבת העיתונאים פפ דיבר על החלוץ שלא עשה מספיק בתנועה לרחבה כשהכדור היה בצדדים, אזור שסיטי לא התקשתה להגיע אליו. האיכות של אגוארו במצבים האלה הייתה מאד חסרה, כי התנועה הזריזה הזו זה הלחם והחמאה שלו.
[/QUOTE]
מה שהפגרה עושה לי, כבר הספקתי לשכוח שיש שתי מסיבות עיתונאים אחרי משחק ולא אחת…
הלינק המלא למסיבת העיתונאים השנייה והמורחבת:

//youtu.be/ltNDMBxLv5Q

(mychelsea) #156

המשחק של אתמול מראה כמה יפה הספורט הזה שנקרא כדורגל. אני חושב שזה הענף ספורט היחידי שקבוצה יכולה להראות כזאת עליונות ולא לנצח. בכל יום אחר זה נגמר 5-1 לסיטי אבל סטקלנברג אחרי גול שספג באשמתו מול צרפת פשוט תפס יום ענק ועצר כמעט הכל.
אני מאוד מעריך את אגאורו שעדיין יש לו אומץ לגשת ולבעוט פנדל.
בכל מקרה פפ כבר 3 משחקים בלי ניצחון הדביקו ממנו את הפער וברביעי הוא נגד ברצלונה, אם הוא חשב שיהיו לו חיים קלים אז הנה.

והוא בדרך ל-4 משחקים ללא נצחון, שלאחריהם תבוא התפוצצות מול סאות׳המפטון בראשון.

אגב, מישהו חושב שהוא יעלה עם אותו הרכב הרפתקני ששיחק באולד טראפורד?
אני לא מאמין, וחבל - יכל להיות מעניין.

(Ender) #158

[RIGHT]mychelsea - ומה אם הוא לא חשב שיהיו לו חיים קלים?

אז המשחק הבא מתקרב אלינו בצעדי ענק. עוד פחות מ-24 שעות מנצ’סטר סיטי תעלה לכר הדשא בבירת קטלוניה, לשחק נגד הקבוצה הטובה בעולם (מילים של המאמן של סיטי, לא שלי). אתם מכירים את היריבה הזו טוב, כי אתם רואים את האחות התאומה שלה מדי שבוע כבר כמעט חודשיים. פפ גווארדיולה הולך לפגוש את המועדון שהכניס לו את חיידק הטוטאל פוטבול לראש, ואת השחקן שפפ עצמו תרם רבות להפיכתו למפלצת כדורגל היסטורית. מנצ’סטר סיטי הולכת לפגוש בפעם השלישית בארבע שנים את המועדון שעליו מבוסס המודל הספורטיבי החדש שלה (עוד על זה - בפוסט המצוין של אוריאל דסקל בפייסבוק).

אין לי משהו חכם במיוחד להגיד מעבר לידוע לכולנו (“תנו 110%, תבקיעו יותר מאשר היריב”), אז אתן את הבמה למיסטר:

//youtu.be/KzYlwjqmhU8

באופן אישי לחלוטין, אני לא יכול לחשוב על משחק מרגש יותר מאשר זה עבורי (אולי רק הקלאסיקו, אבל זה סוג אחר של רגש).
טוב שזה שלב הבתים ולא גמר ליגת האלופות. בינתיים.[/RIGHT]

(Passing game) #159

!Bring it on

מאז שפורסמה ההגרלה אני מחכה למשחק הזה, איזה כיף! כמות כזו של שחקנים ברמה העולמית הגבוהה על מגרש אחד, שני מוחות כדורגל שמכירים האחד את השני(פפ: “אני אנסה לגרום ללואיס אנריקה להזיע”) ובעיקר 11 שחקנים בכל צד שינסו לעשות את אותו הדבר: להילחם על השליטה בכדור. מאד מעניין יהיה לראות את ההרכבים, בעיקר את חוליות ההגנה ששם הנעלמים הגדולים לדעתי.

עבור סיטי זה מבחן מעניין במיוחד, כיוון שמשחק ה - Build up שלהם זה אחד היסודות המרכזיים בפילוסופיה של פפ, והוא בהחלט שם על זה את הדגש. ניתן היה לראות כשהוא התייחס לנקודה הזו אצל ברצלונה, שהוא אומנם יודע שיש להם Build-up טוב אבל שפת הגוף שלו, לדעתי, שידרה שהוא חושב ששם החולשה בקבוצה הקטלונית. יהיה מעניין האם אגוארו סוף-סוף יגדיש עצמו למשחק הלחץ עד הסוף.

[QUOTE=Ender;1698271][RIGHT]
מנצ’סטר סיטי הולכת לפגוש בפעם השלישית בארבע שנים את המועדון שעליו מבוסס המודל הספורטיבי החדש שלה (עוד על זה - בפוסט המצוין של אוריאל דסקל בפייסבוק).
[/RIGHT]
[/QUOTE]

תודה על הקישור! מי שמעניין אותו ניהול - שיכנס ללינק לכתבה בכלכליסט. יש מספר ציטוטים של פראן סוריאנו, בחור מבריק לדעתי שיודע על מה הוא מדבר. לא אוהב את דסקל, אבל לזכותו ייאמר שיש לו כישרון מיוחד(וצריך לא מעט שכל בשביל זה) להביא ציטוטים של אנשים חכמים.

(Ender) #160

[QUOTE=Passing game;1698328]
יהיה מעניין האם אגוארו סוף-סוף יגדיש עצמו למשחק הלחץ עד הסוף.
[/QUOTE]

אגוארו על הספסל

ולגבי דסקל - אני גם בדרך כלל לא עף על הכתיבה שלו, אבל מדי פעם יוצאות לו פנינים (לא בתחום הטקטי). מספיק טוב מבחינתי, בטח לישראלי.

(Passing game) #161

יש חדשות למה הוא לא בהרכב? כי אם אין פה פציעה, אז פפ הולך עד הסוף עם התוכנית של הלחץ ומוותר על אגוארו שלא עושה את זה מספיק טוב. הוא כנראה באמת זיהה בעיה ב Build-up וינסה לנצל את זה עד תום. דה ברויינה יראה לו איך עושים לחץ.

(Ender) #162

אין לי מושג, אולי סתם “הפתעה טקטית” ליריבה. מקווה שנקבל הסבר במסע"ת אחרי המשחק. נראה גם איך באמת ישים את השחקנים על המגרש (433 עם דה ברוינה 9 מזויף - הכי סביר אבל יש עוד אפשרויות).
בהערת אגב, גם לא ברור אם בארסה עולה ב433 (מסצ’ראנו מגן ימני) או 343 (על סוגיו השונים). הסגל עמוק בטירוף, אבל פציעה אחת של סרג’י רוברטו (ואלייש וידאל המצורע על ידי לואיס אנריקה) - והקבוצה בבלאגן.
טוטאל פוטבול אמיתי - יש 22 שחקנים, לא ברור אף מערך.

(Parliament) #163

בינתיים אגוארו לא עלה להתחמם אפילו, מעניין אם קרה שם משהו או שמא יש סיבה לזה.

בראיון לפני המשחק פפ אומר שזה רק בגלל שהוא מעוניין ביותר שחקני שדה על המגרש.

(Passing game) #164

פפ אמר במסיבת העיתונאים שהוא מתכנן לנסות ולגרום לברצלונה “לרוץ כמה שיותר”. אולי זו חלק מהתוכנית, להיות פחות ישיר מבד"כ ולנסות להזיז את הכדור ואת בארסה. יהיה מעניין.

(moshe34) #165

אגוארו כשיר, פפ רוצה יותר עומק במרכז שדה
[TW]788809825333415936[/TW]

(Lukaku) #166

(Ender) #167

וואו.

אני רוצה לראות את המשחק שוב לפני שאני כותב את דעתי, כי הרושם הראשוני שלי (מצפייה לא מושלמת שכוללת חברים ובירה) הוא שסיטי לא נפלה מבארסה עד האדום (שלא נבע מאיזה לחץ מטורף של בארסה או מניסיון מוגזם של סיטי לעשות Build-up כבר מהשוער, אלא פשוט מטעות נקודתית קשה של בראבו), ושלפחות שניים מארבעת השערים שהיא ספגה גם הם לא קשורים למשחק שוטף אלא לטעויות נקודתיות קשות של שחקנים (וכמובן MSN שיודעים לנצל את זה בלי רחמים).[RIGHT]
בכל מקרה, פרופורציות (רלוונטי אולי יותר לחבר’ה בדיון האלופות).
אליפות לא לוקחים בספטמבר, ואפילו מאמני על עם סגל עשיר בעיר מנצ’סטר לא יכולים כבר באוקטובר לגרום לקבוצה שלהם להציג יכולת ותוצאות כמו שהאוהדים אולי היו רוצים. [/RIGHT]

(KaufmanCFC) #168

בשביל בראבו פפ העיף סמל של הקבוצה שלו? אולי יש לו יותר מזל משכל מכיוון שהארט רק מושאל ואפשר להחזיר אותו מתישהו…

אז אחרי פתיחת מצוינת ודיבורים בלתי פוסקים על הגאונות של פפ נראה שאחרי 4 משחקים בלי ניצחון (2 תיקו, 2 הפסדים) אולי הרגליים ירידו אל הקרקע שמה במנצ’סטר.
לגבי המשחק ספציפית, הרבה טעויות בהגנה של הסיטי, ברצלונה לא שטפה את המשחק בצורה ששווה 4-0 אבל הטעויות שסיטי עשתה בהגנה, אלוהים.
לסיטי יש הזדמנות לתקן בעוד שבועיים , אין ספק שזה יהיה אופרה אחרת…

(Passing game) #169

שני הסנטים שלי:

אני חושב שסיטי קיבלו אתמול שיעור בכדורגל, וזה משהו שהם היו צריכים. כדי שפפ יצליח לקחת אותם לרמה הבאה, זה תמיד טוב שהמציאות דופקת לך בדלת. אני כמובן מבין את מי שאומר שסיטי הייתה טובה יותר או שווה לברצלונה עד הדקה ה-15, או ה-53, אבל לבטח לא מסכים. הפערים היו גדולים, אבל זה משהו שאי אפשר לסגור בכמה חודשים ולכן היה צפוי. את מה שאינייסטה ובוסקטס עושים, פפ מבין בתאוריה, הוא גם יכול להראות את זה לפרננדיניו וגונדואן, אבל ההבדל הוא שהשניים הראשונים עושים את זה מאז שהם ילדים, המוח שלהם בנוי בצורה הזו - ככה הם רואים כדורגל. כדי לגרום למישהו לראות את המשחק כמוהם, וכתוצאה מכך להגיב כמוהם - צריך להמציא מכונת זמן(או לחכות כמה שנים עד ששחקני האקדמיה של סיטי, שמתאמנים כבר בסגנון הזה - יעלו לבוגרים).

סיטי זה פרויקט יותר גדול מהשנה/שנתיים/עשר שפפ יהיה בקבוצה. זה התחיל לפני שהביאו את פפ, וכנראה יימשך אחריו. מי שחושב שזה היה חכם לשנות את כל הסגנון(ד"ש לתקשורת באנגליה) ולהתאים אותו כדי לנצח משחק נקודתי, לא מבין את מה שמנצ’סטר סיטי מנסים להשיג. זה מועדון שרוצה לשדר לשחקני האקדמיה שלו שזה הכדורגל שהם שואפים וצריכים לשחק, ושזה מה שמצופה מהם. זה מועדון שרוצה לשדר לשחקנים הצעירים הטובים ביותר באנגליה, ובעולם - שזה סוג הכדורגל שהם שואפים לשחק. הם מנסים לצמוח כמועדון, לבנות מועדון אפילו - וזה משהו שמצריך אנשים שיש להם חזון ברור ומוכנים לקחת החלטות קשות(כן, גם אם ג’ו הארט הוא שוער טוב יותר מבראבו).

אני חושב שמדובר בעוד יום בהיסטוריה של מנצ’סטר סיטי, והדבר הכי נוראי יהיה לזוז במילימטר מהדרך שבה הם כבר התחילו, כתוצאה ממשחק אחד מול הקבוצה הטובה בעולם. אז כן, קצת פרופורציות - לא קרה שום דבר.