מנצ'סטר סיטי 17/18: אלופת הפרמיירליג ומחזיקת גביע הליגה

מנצ’סטר-סיטי

פפ גווארדיולה לא עוצר, ומחתים את הבלם הספרדי לאפורט ב-65 מיליון יורו!
בנוסף, סיטי הציעה 68 מיליון יורו על ריאד מחרז.

המאמן הספרדי הבזבזן עושה הכול בדרך הקלה. הוא בחר בסיטי בדיוק בגלל התקציב הבלתי מוגבל, ועכשיו אחרי שהוציא מעל חצי מיליארד דולר בשנה וחצי (!!), אפשר להגיד בבירור שסיטי חייבת להילחם על כל התארים, אחרת מדובר בכישלון גדול.

אליפות לא תספיק. למעשה, במידה וסיטי תודח בשמינית/רבע גמר/חצי גמר ליגת האלופות, ולא תגיע לגמר הגביע האנגלי, אז מדובר בכישלון מחפיר של הספרדי.

אני לא זוכר מאמן שקיבל תקציב שחקנים כזה, אפילו פ.ס.ז’ (!) ביזבזה פחות ממה שפפ ביזבז בשנה וחצי.

(Zichelior) #296

כל זה נכון במידה והמועדונים מסביב לא היו מוציאים כל כך הרבה.
הוא בחר בסיטי כי ככה זה: מאמנים גדולים משחקים עם שחקנים גדולים (ויקרים).

אי אפשר ליפול על כל מאמן גדול ולדרוש ממנו לקחת את אנדרלכט אל עבר התואר הנכסף כדי להוכיח את גדולתו. אני מסכים שאם גווארדיולה לא ייקח את סיטי רחוק בצ’מפיונס ובגביע זה יהיה כשל קטן בעונה הזו, אבל הדרך בה הוא לוקח את האליפות האנגלית פשוט הזויה ותקדימית. הצורה בה קבוצתו משחקת מרהיבה.

קונטה זכה באליפות אנגליה עם צלסי בעונה האחרונה, עם רבע מתקציב השחקנים של סיטי וגווארדיולה.
מוריניו זכה עם 2 קבוצות דרג ב/ג בליגת האלופות.
קלופ זכה ב-2 אליפויות גרמניה עם דורטמונד, והגיע איתה לגמר ליגת האלופות.
סימאונה זכה באליפות ספרד עם אחד המועדונים המבולגנים ולוזרים באירופה, והגיע איתם ל-2 גמרי ליגת האלופות.

על הקסמים שפרגוסון עשה ביונייטד במשך כמעט 30 שנה לא צריך להרחיב.

כל המאמנים האלו ביחד לא קיבלו תקציב שחקנים כל כך מטורף במועדונים האלה כמו גווארדיולה בסיטי, ולא ביצעו רכש בסכום של חצי מיליארד דולר בתקופה של למעלה משנה.

מתי פפ יאתגר את עצמו ויאמן מועדון עם תקציב שחקנים שפוי?

(maor77) #298

למרות שאני מסכים עם כל מה שרשמת, אין לי כל בעיה עם פפ והקבוצות שהוא לוקח.

הוא איש חכם והוא הולך למקומות שבהם הוא יצליח הכי הרבה, למה לו להכניס ראש בריא למיטה חולה? כדי להוכיח משהו למישהו?

הייתי עושה בדיוק כמוהו ולכן אני לא חושב שיש מקום לשפוט אותו. הוא מאמן מעולה אבל אני בחיים לא אזכיר אותו ואת פרגוסון בנשימה אחת.

(Zichelior) #299

פרגוסון נכון לכרגע הוא באמת רמה מעל כולם. אבל אסור לשכוח שאת המעמד שלו הוא קנה במשך שנים רבות.

לגבי מוריניו וקונטה, שטויות. קנו והרבה.
לגבי קלופ וסימאונה, באמת עונות גדולות ששניהם הביאו, ובהתאם הם קיבלו את ההכרה על כך. זה עדיין לא שם אותם עם הדומיננטיות והשינוי המשוגע שהביא גווארדיולה.

את גווארדיולה חיפשו בבארסה על מסי וצ’אבי-אינייסטה-בוסקטס, עכשיו מחפשים על כסף. חלאס. הבן אדם גאון ואחד המאמנים הגדולים בהיסטוריה כבר עכשיו.
לא סתם הוא המאמן עם השכר הגדול ביותר והמבוקש ביותר ככל הנראה.

(maor77) #300

העניין הוא שבמקרה פרגוסון דווקא בגלל כמות השנים האינסופית שבה הוא אימן את אותה קבוצה (דבר שמבטיח דורות מתחלפים כמה וכמה פעמים) זה רק מדגיש את הגדולה שלו. הנדידות של פפ לדבר הגדול הבא דווקא מוריד לו נקודות בהשוואה לפרגוסון. נוסף על כל זה אי אפשר לברוח מהמציאות בה ברצלונה הייתה קבוצה מושלמת - גם לא בתקופת השיא של ריאל לאחר מכן עבר לקבוצה המושלמת הבאה בתור - באיירן מינכן, שם אני לא אקרא למה שעשה הצלחה, עם כל הכבוד לליגה הגרמנית ואין לי שום כבוד לליגה הזאת - זאת ליגה פח, באירופה הוא לא עשה כלום. מנצ’סטר סיטי היא הקבוצה היחידה שפפ מאמן שאני לא יכול להגיד שהיא קבוצה מושלמת, והוא בהחלט שידרג אותה, אבל וזה אבל גדול, את הכסף סופרים במדרגות, זה עלול להיות מאוד טיפשי להיפגש כאן במאי במידה שפפ יצא קירח (תרתי משמע) מכל התארים.

(Aimarito) #301

אם היה לי שקל כל פעם שניסו להוריד מההצלחה של פפ מסיבה כלשהי (ליגה חלשה, שחקנים טובים, כסף ועוד) הייתי משלם בעצמי את סעיף השחרור של לאפורט. אם היה אפשר לדבר עוד קצת על הכסף של סיטי אולי עוד הייתי מאמין שכל פרוייקט שהשקיעו בו כ"כ הרבה כסף היה דומיננטי כמו סיטי של פפ ( לדוגמא הגאלקטיקוס של ריאל, הפנטסטיקוס של בארסה, פריז, יונייטד של מוריניו, צ׳לסי של מוריניו, מילאן הנוכחית ועוד).

כן, גווארדיולה מקבל גב חסר תקדים מהבעלים, אבל זה לא שיונייטד או צ׳לסי בחלו באמצעים, וכל ניסיון לצייר סגל הירואי בצורה כזאת או אחרת בשנים האחרונות (מין הסתם חוץ מיונייטד של פרגי וארסנל בתקופת ברקגאמפ) הוא דיי תמוהה. חוץ מזה שהסטנדרטים של פוצ׳טינו וקלופ הם שונים. ליברפול וטוטנהאם לא בדיוק מפלצות תארים ועדיין המאמנים ממשיכים, פפ ומוריניו לא יקבלו עוד הזדמנות ככל הנראה לאחר עונה ללא תואר (הקרדיט לאחר העונה הקודמת הפתיע אפילו את פפ) כך שאי אפשר לאמוד את הסטנדרטים שלהם להצלחה באותו אופן.

מה שכן טיפה מציק לי זה שהכסף מקלקל מעט את היצירתיות של פפ. אם פעם במצב בו היו חורים בסגל פפ היה מאלתר באופן יוצא דופן ומשנה עמדות, תפקודים והיה משדרג שחקנים קיימים. עכשיו? חסר בלם- טאק! משלמים את סעיף השחרור של לאפורט. יש בפפ יותר מה"שלמנות" הזאת.

זו בדיוק הנקודה…הוא תמיד יבחר בדרך הקלה של להוציא מאות מיליונים על רכש .
דה ברויינה נפצע, מה עושים ?? מציעים 70 מיליון יורו על מחרז .
אטו לא מספיק טוב . מה עושים ?מביאים את זלאטן + 45 מיליון יורו .

מה בדיוק דומיננטי כל כך בפרוייקט של סיטי, מבחינה מקצועית ? פפ עדיין לא זכה בתואר אחד בסיטי, וזה אחרי שביזבז מעל חצי מיליארד דולר על רכש בשנה וחצי .

מוריניו בעונה הראשונה שלו בצ’לסי זכה באליפות בזכות הכסף הגדול, בעונה השנייה הוא זכה בליגת האלופות עם 2 מועדונים בדרג הרבה יותר נמוך משל סיטי מבחינת תקציב שחקנים .

מילאן הנוכחית ? אתה ברצינות משווה בין הסגל של מילאן לזה של סיטי ?

אפילו ריאל מדריד בשנים האחרונות היא לא הבזבזנית הגדולה בחלון העברות, ולמרות זאת זידאן הוליך אותה ל 2 זכיות רצופות בליגת האלופות .

אני באמת מנסה להבין : אם פפ יזכה באליפות אנגליה העונה, ויודח מליגת האלופות והגביע האנגלי, האם מדובר בהצלחה מקצועית, אחרי רכש של למעלה מחצי מיליארד דולר בשנתיים ?

(Aimarito) #303

אומנם הוא עוד לא לקח אליפות באנגליה, אבל אתה מטיל ספק בזה? אם פפ גווארדיולה מפסיד את האליפות כשהוא בפער הנוכחי הוא באמת צריך לקום וללכת, אבל בוא נסכים שזה לא סביר. כישלון באלופות הוא כמובן בעיה מבחינתו, אבל אם הוא יביא דאבל מקומי וימשיך בדומיננטיות של סיטי של העונה עוד אפשר לדבר על זה שמגיע לו קרדיט לעוד עונה.

מילאן הנוכחית היא קבוצה שזרקו עליה לא מעט כסף, והיא הביאה שחקנים מצויינים (אולי לא בסדר גודל של סיטי, אבל מצויינים). בסטנדרטים של הליגה האיטלקית היום הם היו צריכים להראות יותר עקביות, ולא להגיע לפיטורי מאמנים באמצע העונה. נכון לעכשיו, אם הם לא יהיו חלק מהרביעייה הראשונה באיטליה מדובר על כשלון (ואני אפילו לא מדבר על תואר, שים לב לפערי הסטנדרטים).

ריאל מדריד הנוכחית היא קבוצה שחימשה את עצמה לא מעט שנים בשחקנים והצליחה לייצר שלד שהחזיק מצויין במשך שנתיים והיה להם עומק מדהים (עד לעונה הנוכחית). למה שהם ישימו עוד כסף? זה לא הגיוני. בקיץ האחרון הם היו צריכים כנראה להשקיע יותר.

לגביי מוריניו זה מעניין. מצד אחד עם קבוצות עם תקציב נמוך יחסית ולא עם הרבה רכש כמו פורטו הוא לקח טרבל, אבל הוא מעולם לא לקח צ’מפיונס עם סיטי לא משנה כמה כסף הושקע שם, וזה גם נכון לריאל מדריד, שגם שם הוא היה חלק מפרוייקט לא זול. עונה כמו שהייתה למוריניו בפורטו כבר לא קורית יותר, ונראה שהוא בעצמו מתקשה לשחזר את ההצלחה הזאת (סלח לי אבל הסגל של מילאן לא היה נחות או נטול כוכבים. היו לו שחקנים מצויינים לעבוד איתם באינטר. זה עדיין הישג, אבל זה לא ברמה של פורטו).

מוזר לי גם הגישה של ה"דרך הקלה" שאתה מזכיר. אחרי עונות משוגעות עם ברצלונה לאיפה היה אמור ללכת? לבקש את משרת המאמן במכבי נתניה ולהפוך את דיא סבע לשם החם באירופה עוד ממחלקת הנוער? צ’ולו סימאונה לפני אתלטיקו היה המאמן של ריבר פלייט, הוא גם שידרג את עצמו, מוריניו מצ’לסי עבר לאלופת איטליה באותן שנים בליגה קלה יותר מאנגליה ואח"כ לריאל מדריד, וגם קלופ שדרג את עצמו והגיע למועדון גדול (אליו הגיע בתקופה לא טובה). החטא כביכול של גווארדיולה הוא שהוא התחיל במקום ברמה גבוהה יותר כמאמן ברצלונה שעלה מהנוער?

(Michaelpiano) #304

עושה רושם שרוב מי שמדבר על כדורגל ומשווה הישגים כמו פורטו ואינטר, זכייה ואי זכייה, שוכח את המרכיב החשוב והמכריע ביותר ביי פאר בכדורגל: מזל.

כחו את מוריניו בצ׳לסי, עם 3 הפסדים בחצאי גמר ליגת האלופות, שניים מהם באופן דחוק לגמרי. פורטו, שניצחה את יונייטד עם שער רפאים ברבע ב2004 אם אני לא טועה, נהנתה מכל המזל שהיה חסר למוריניו כדי לזכות עם צ׳לסי. האם זה באמת המדד לאיזו קדנציה מרשימה יותר?

ועם אינטר, מה היה קורה אילולא המזל של מוריניו היה נגדו והשער של בויאן היה נכנס ובארסה הייתה הראשונה שזוכה בר טו בק - מה זה באמת היה מוריד מההישג שלו עם אינטר? רק על הנייר.

מזל זה מרכיב כל כך חשוב בכדורגל, שעדיף לנו במקום לשפוט על דברים אחרים מאשר רק זכיה בתארים. כמובן שכאשר מסתכלים על פרק זמן גדול יוצר מעונה אחת - אפשר וצריך לקחת תארים בחשבון כי גם מזל זה דבר שבדרך כלל מתחלק שווה בשווה. עדיין יש אנומליות כמו יחס הזכיות בליגת האלופות הין באיירן לריאל מדריד. ללא ספק זה סוג של עוול שבאיירן לא זכתה יותר מפעם אחת בליגת האלופות עם הדור הענק הזה שהולך ודועך לו. ריאל לעומת זאת במזל זכתה פעמיים ברציפות בשתי עונות די גרועות שלה, עם קבוצה שלדעתי היא ממש לא ברמה של קבוצות גדולות אחרות בהיסטוריה של המועדון.

(Zichelior) #305

השבועות הקרובים יהוו מבחן רציני עבור פפ וחבורתו.
לאחר שניצחה הערב את לסטר סיטי בתוצאה 5:1 במשחק מצויין עם רביעייה של אגוארו ושלושער בישולים של דה בריינה, סיטי מגיעה לעליית מדרגה.

הסיטיזנס עומדים בפני רצף משחקים קשים. היא תפגוש את וויגאן בגביע במשחק חוץ אחרי המפגש עם באזל בשוויץ באלופות, ואחר כך תשחק שלושה משחקים לא פשוטים: היא תארח את ארסנל לגמר גביע הליגה, תפגוש אותה שוב בליגה הפעם באמירויות, ושלושה ימים לאחר מכן תפגוש באתיחאד את צ’לסי בליגה גם כן.

במידה מסויימת התקופה הזו תשקף את היכולת של סיטי בתקופות עומס קשות. נוכל לראות עוד שלב בהתבגרות ובתיאום של הקבוצה של פפ, או שנווכח לכמה כאבי ראש של גווארדיולה וסימני שאלה יתחילו לצוץ לגבי היכולת להביא את גביע האזניים הגדולות לאתיחאד סטדיום.

צמד משחקים נגד ארסנל הלוזרית, בטח בליגה הגמורה ובמפעל הרביעי בחשיבותו, לא מהווה מבחן לשום דבר . כנ"ל לגבי המפגש הפשוט שסידרה ההגרלה לסיטי באלופות .

המבחן של הסיטי יהיה קודם כול החל מרבע גמר ליגת האלופות, ובגביע האנגלי .
הדחה משניהם לפני הגמר, תהווה כישלון גדול על גווארדיולה .

(Zichelior) #307

הכל יחסי. אחרת, ‘גמר ליגת האלופות הוא המבחן’. לא, לכל זמן יש מבחנים, ועכשיו יש עליית מדרגה. מבחן קטן של לפני נוקאאוט אמיתי בגביע ובאלופות.

(barakpxp) #308

למה לעצור שם? תגיד פשוט שאם גאוורדיולה לא יזכה 3 שנים ברציפות בליגת האלופות עם הקבוצה הזאת אז זה יהיה כישלון.
אין ספק שהקבוצה שלו נראת נהדרת העונה אבל ליגת האלופות זאת אופרה אחרת. בטח לקבוצות חסרות ניסיון כמו סיטי(עם כל הכבוד לחצי גמר הביזיוני שהם היו בו). בשמינית הגמר יש לו משחק יחסית קל ולכן הדרך לרבע גמר נראת באופק. אבל משם והלאה אי אפשר לדעת איזה יריבה היא תפגוש. להציג יעדים כמו חצי גמר ליגת אלופות זה גם לגיטימי אבל יותר מזה זה מוגזם. המון מזל יש בשלבי הנוקאווט, ואני מקווה שהקבוצות שבאמת הכי יגיע להן יגיעו לשם.

(Michaelpiano) #309

מי שכותב דברים כמו ״אי הגעה לגמר האלופות זה כישלון ענק של גוורדיולה״ ללא ספק מחזיק בטינה אישית כלפי המאמן ומנסה לצייר מציאות בה הוא כושל, וכל הצלחה שלו היא לא לגיטימית, אחרת קשה לי לתאר את ההגיון.

מאמן שופטים על ידי השמחה של השחקנים שלו, הכדורגל של הקבוצה שלו, התפתחות השחקנים תחתיו ואולי תוצאות בליגה שבה עניין המזל הוא קטן מאשר בגביע נוק אאוט.

מעבר לזה שאני חשב שאין הגיון באמירה על גמר ליגת האלופות, אני לא מבין למה סיטי צריכה להגיע לשם, יש לפחות 4 קבוצות בעולם כרגע עם סגל לא פחות טוב משל הסיטי. אמנם באנגליה היא הכי איכותית, אבל ריאל, בארסה פאריז ובאיירן בהחלט נמצאות מעלי עוד (בשקלול נסיון ואיכות). אז למעשה, רבע הגמר הוא המעמד שאני מצפה מסיעי. כל דבר מעבר לזה זו הצלחה.

הסגל של באיירן עדיף משל סיטי ? מה עובר עלייך ??

אני חוזר ורושם : פפ קיבל לפני שנה וחצי סגל מצויין, ורכש שחקנים בסכום של למעלה מ חצי מיליארד דולר, מה שבאיירן לא ביזבזבה ב 20 שנה בערך .

רק שחקני ההגנה שפפ רכש בחצי שנה האחרונה, לא מגיעים לכל הרכישות של באיירן בשנים האחרונות .

הסגל של באיירן בעיקר מזדקן, ופפ יכול להרשות לעצמו לרכוש בלמים צעירים במאות מיליונים .

הסגל של סיטי הוא היקר!! ביותר בעולם ובהיסטוריה של הכדורגל העולמי .

אם פפ מסיים עם אליפות אנגליה אחת בשנתיים, אחרי שביזבז למעלה מחצי מיליארד דולר, זה כישלון אדיר, נקודה !!.

(Shusaku) #311

פעם ראיתי דולר משחק כדורגל. האו הפסיד כי לא היו לו רגליים לבעוט בכדור.

או במילים אחרות: הכסף לא משחק על המגרש.

ברצלונה לא שילמה שקל על מסי, והוא השחקן הכי טוב בהיסטוריה, שבמשך עונות שלמות סחב לבדו את הקבוצה לתארים. אז בוא נגיד שוואלורדה גאון שהוא משחק עם שחקן שלא עלה שקל כבאנקר בהרכב כדי לחפות על כל הפאשלות שלו.

סיטי עוברת עונה נהדרת, וכרגע היא אחת הקבוצות המרשימות בתולדות הפרמייר ליג. מי הם קנו, או בכמה זה לא משנה.

עריכה:

אני עכשיו קולט שאת התגובה שלך כתבת לפני שיונייטד עשתה פדיחות והשאירה את הפער מסיטי על 16 נקודות. לפי הגישה שלך מוריניו הוא כישלון טוטאלי, וצריך להתפטר.

ברור שמוריניו הוא כישלון . אם לא יגיע לפחות לגמר הגביע האנגלי, וחצי גמר ליגת האלופות+ מקום שני בליגת האנגלית, הוא כישלון מוחלט בראייה של שנתיים .
ועדיין…מוריניו הגיע לפני שנה וחצי ליונייטד עם סגל הרהה פחות טוב משל סיטי, וגם ביזבז פחות כסף מגווארדיולה .
מוריניו סיים עם 2 תארים, פפ עם 0 .

כסף לא משחק במגרש ?? אתה מאמין למה שאתה רושם ?
ממש סוציאליסט אתה…בואו נראה את פפ מצליח במועדון בלי כסף, מה אתה אומר ?

שיילך לאמן בלסטר סיטי וייקח אליפות .
שיזכה בתואר עם ליברפול .

תפנים : פפ מסוגל לזכות בתארים בסיטי רק בזכות התקציב המטורף שקיבל.
תן לי דוגמא אחת של מאמן שביזבז כל כך הרבה כסף, בתקופה כל כך קצרה .

(Zichelior) #313

אל תהיה חכמולוג. יש כסף, זו עובדה. גווארדיולה בזבז, סן ז’רמן בזבזה, מוריניו בזבז, בארסה וריאל בזבזו. זו המציאות.

את הישגיו של מאמן לא מודדים בכמה כסף הוא הוציא אלא באיך נראות הקבוצות שהוא מאמן. אחר כך תכניס את עניין הכסף. האם יוריד מההישג או ישנה את גודלו של ההישג - אולי. אל תכניס את סיפור הכסף לפני ההערכה להישגים.

גווארדיולה מציג קבוצה ענקית, שמשחקת כדורגל ענק, ושום ויכוח על איזו קבוצה הייתה שם כשהוא הגיע מול האחרות והסגל שהיה לרשותן לפני או אחרי הכסף, לא ישנה זאת.

צריך לכבד את המאמן הענק הזה שמצליח להביא כדורגל פשוט מדהים ומרהיב למגרש, וגורם לכל שיא להתגמד מולו. לעומתו, מוריניו נראה כאחד שאיבד את המיוחדות ונשאר עם הכדורגל העתיק שלו, אותו ביקרו מאז ומתמיד. פחות הצלחה, יותר שממון.

הכדורגל השתנה והקרדיט למאמנים השתנה. כל השיטה אחרת. היום אין מאמנים לטווח ארוך. יש מאמנים לטווח קצר. הם נמדדים על עונה או שתיים וזהו. סיפקת - נשארת, פישלת - הודחת. דרך הרבה יותר קשוחה מהשנים הארוכות שקיבלו גדולי המאמנים בעבר. לעומת זאת, בנקודה אחרת יש לאלו המאמנים יתרון על קודמיהם - הכסף. יש לרשותם סכומי עתק שיאפשרו להם לבנות קבוצות על.

המציאות שונה, ולפיה גם אמצעי המדידה להצלחה. מוריניו לא היה שמרן ובטח שהבונקרים שלו לא הגיעו לענייני תקציב וסכומי רכישות. אך זו המציאות. איתה נחיה, עם גווארדיולה ועם מוריניו.

אגב, אין הרבה שחשבו שהסגל שנבנה ביונייטד העונה פחות טוב ממקבילו בסיטי. לפני פתיחת העונה העסק נראה היה שקול, ורק כעת נראה שהסגלים לא קרובים ברמתם.

(Dovi) #315

לא ראיתי אם מישהו כתב את זה אבל ההוכחה הטובה ביותר לזכותו של פפ היא שאת הכסף שיש לפפ היו גם לקודמיו בסיטי ואין מה להשוות בין היכולת של סיטי לפניו ואחריו.