מנצ'סטר סיטי 17/18: אלופת הפרמיירליג ומחזיקת גביע הליגה

מנצ’סטר-סיטי

(titi camara) #275

עם כל הכבוד לפפ…הוא הגיע לקבוצה עם סגל שכבר זכה באליפויות, הוא השקיע רק בעמדת המגן הימני יותר ממה שליברפול השקיעה בשנתיים האחרונות בכל הסגל שלה(קניות פחות מכירות), בנוסף לכל הרכישות לחלק ההתקפי ושוערים ובלמים ומה לא, זה שהוא יקח אליפות בפרמייליג זה לא הישג, גם פלגריני עשה זאת, נראה אותו בליגת האלופות בשלבים המכריעים.

(Aimarito) #276

כנראה שהטענה הזאת תהיה לעד הקללה מעל הראש של פפ כי הוא לא לקח קבוצה קטנה לרמות הגבוהות ביותר כמו פורטו המיתולוגית של מוריניו, או דורטמונד של קלופ. מצד שני, כבר ראינו שכסף לבד לא יכול לקחת תארים, בטח בפריימירליג, שם מסתבר לכולן יש מספיק כסף לרכוש כמעט את כל הכשרונות משאר הליגות.

הסתייגתי בתחילת ההודעה, זו רק תחילת העונה, ועדיין, סיטי מציגה כדורגל שלא נראה כבר הרבה זמן, ואני חושב שהרבה פרשנים יכולים להכתיר אותה כמועמדת לגיטימית לזכות בפריימירליג ובצ’מפיונס.

(titi camara) #277

מסכים עם הקטע של “הקללה של פפ” ולא כ"כ מסכים עם הקטע של כסף לא קונה תארים, צ’לסי של אברמוביץ’ וסיטי של השייח’ים לא היו מדגדגים את הגדולות האמיתיות של הפרמיירליג בלי הכסף שנשפך, ראינו מאמנים יחסית בינוניים זוכים באליפויות רק כי הם נוהגים בפרארי.

שלא תבין אותי לא נכון, לא טענתי שפפ לא מאמן מצויין, וברור שהוא משפר שחקנים המתאימים לשיטה שלו ומרים אותם לשיאים חדשים בקריירה שלהם, אין ספק שהסיגנון שהוא מנחיל לקבוצות שלו הוא סיגנון מבריק ולפרקים מלהיב(לא מתחבר כ"כ לקטע של האובר הנעת כדור), אני רק טוען שמה שפפ עשה ויעשה בבאיירן וסיטי כבר נעשה ע"י מאמנים הרבה פחות טובים.
כלומר במקרים האלה ה"פרארי" היא שעושה את העבודה יותר מהמאמן, נכון שעם פפ הפרארי תסיים את המירוץ עם פער יותר גדול, אבל זה עדיין הפרארי.

מה הנהג עצמו שווה אנחנו נגלה בצ’מפיונס כשהוא יתחרה עם הלמבורגיני והבוגאטי והפורשה של היבשת :slight_smile:

(Ender) #278

אם אתה טוען שסגל השחקנים של סיטי הוא רמה מעל הסגלים של יונייטד, צ’לסי וטוטנהאם - תראה את זה (זה אפילו יכול להיות בסיס לדיון מעניין).
אם אתה לא חושב שהסגל של סיטי הוא באופן מובהק יותר טוב מהסגלים של שאר המתמודדות על האליפות, אז אליפות פרמייר ליג של סיטי היא בהחלט הישג מקצועי של המאמן והשחקנים.
אני מקווה שברור לך למה מבחינת אנשי המקצוע (ולא המנהלים הפיננסיים של המועדון), זו השאלה הרלוונטית, ולא כמה כסף הושקע ברכש (ובמשכורות).

לגבי הטיעון “עשה דברים שאחרים כבר עשו” - ו…? אני מבין שהאליפות של זידאן איננה הישג, כי מוריניו (ועוד בערך 30 מאמנים אחרים בהיסטוריה של ריאל) כבר עשה את זה. זה מעבר לעניין של איכות הכדורגל - לטעון שמשהו הוא לא הישג כי הוא לא תקדים, זו פשוט טענה לא נכונה.

(titi camara) #279

אני כן טוען שהסגל של סיטי העונה הוא הסגל הכי טוב באנגליה, ליונייטד לדעתי יש סגל יחסית מוגבל מול שאר הקבוצות שציינת, האם זה רמה מעל כולם זה כבר דיון אחר ומעניין כפי שציינת. מבחינת סגל לדעתי רק צ’לסי יכול לתת פייט.

לא טענתי שאליפות עם הסגל הזה של סיטי זה לא הישג, רק טענתי שזה לא הישג שאמור לשים את פפ או כל מאמן אחר בקידמת הבמה של המאמנים בעולם, כי מאמנים אחרים(פחות טובים) כבר עשו את אותם הדברים עם הסיטי וגם צ’לסי. וכדי שלא תבינו אותי לא נכון, אני לא טוען שפפ הוא לא מאמן מצויין, להיפך אני טוען שהוא אחד המאמצנים הכי טובים בעולם.

בקשר לזידאן(שמתקשר גם לפפ ולמה אני מחשיב אותו לאחד הטובים בעולם), זכייה באליפות לבדה לא הייתה גורמת לי לקטלג את זידאן כאחד המאמנים הטובים בעולם, למרות שמדובר בהישג, אפילו הישג גדול בהתייחס לקבוצה המפורקת שהוא קיבל מבניטז, זידאן גם זכה בדאבל ובצ’מפיונס שני רצוף, זידאן לדעתי גם שינה את ה- DNA של ריאל של השנים האחרונות, הפך אותה לקבוצה שכמעט בלתי אפשרי לנצח אותה(אני מתעלם כרגע מתחילת העונה הנוכחית), קבוצה שמשיגה מה שהיא רוצה. כך גם פפ עם ברצלונה, ברצלונה זכתה באליפויות ובצ’מפיונס גם לפנו וגם אחריו, אבל תחתיו ברצלונה העמידה את קבוצת הכדורגל הכי טובה שברצלונה ידעה.

בבאיירן ועד עכשיו גם בסיטי אי אפשר לטעון שפפ עשה משהו שמאמנים לפניו לא עשו, לא מבחינת תארים או כדורגל, ותואר מקומי עם סיטי מרובה שערים עדיין לא ישנה זאת, זה יהיה הישג לא מבוטל אבל לא משהו שאפשר יהיה לשייך אותו רק לפפ, אם יבריק גם בצ’מפיונס ויקטול איזה באיירן וריאל/ברצלונה בדרך זה ישתנה. זאת דעתי לפחות.

עריכה:
אני קראתי את מה שכתבתי מקודם ואכן כתבתי ש"זה לא הישג", תרשו לי לתקן את עצמי, הטענה שלי היא מה שכתבתי בפיסקה השנייה בתגובה הזאת.

(Ender) #280

אם סיטי תזכה באליפות ותיראה לאורך המשך העונה כמו שהיא נראית מאז הניצחון על ליברפול (לא כולל) - זו עונה היסטורית בקנה מידה אירופי.
אם סיטי תזכה באליפות ותיראה לאורך המשך העונה כמו 80% מאיך שהיא נראית עכשיו - זו עונה היסטורית, ברמת המועדון.
אם סיטי תזכה באליפות - זה יהיה הישג, זו תהיה עונה מוצלחת.
(הסגל של יונייטד עשוי להיראות מוגבל רק למי שחושב שהכדורגל של המאמן שלה מוגבל, אבל הסגל נראה כמו שהוא נראה כי כך המאמן רוצה שהוא ייראה - בדיוק כמו שסיטי חיפשה חיזוק התקפי ובחרה בגמד הטכני התורן של הקבוצה החמה באירופה דאשתקד)

“עד עכשיו” זה הדבר המדויק ביותר שכתבת. אנחנו בנובמבר. אף אחד לא זוכר במאי מה קרה בנובמבר.

(titi camara) #281

אם ימשיכו בקצב הזה וביכולת הזאת עד לסיום העונה זה כבר יהיה דיון מעניין בסופה, אני די בספק, אליפות לבדה זה המינימום המצופה מסיטי כל עונה גם בלי הפפ, הישג ועונה מוצלחת כן, אבל לא משהו שהופך מאמנים לאגדיים.

בקשר לסגל של היונייטד, הסגל הזה פחות או יותר נראה אותו הדבר תחת 3 מאמנים שונים בעונות האחרונות, כדורגל מסורבל ובלקראת סוף המשחק פלאייני הופך לחלוץ וכדורים ארוכים, אין ספק שההבדל בין לוקאקו וכל גמד תורן שפפ רכש הוא פחות או יותר ההבדל בגישה של שני המאמנים.

אנצ’לוטי מסכים.

(maor77) #282

פפ קיבל את הקבוצה שהכי קל לאמן, כסף אינסופי 0 קהל.
עכשיו הכל ורוד וטוב אמל סיטי אבל תשמרו את המחמאות לסוף העונה, אי אפשר לדעת לאיזה נדנדה ביכולת יקלע הג’ינג’י או באופן כללי לאיזה משבר תקלע סיטי. יונייטד לפני הפציעה של פוגבה נראתה מצויין יצרה מצבים וכבשה המון, פתאום בלי התרעה מוקדמת פוגבה נפצע לחודשיים ומשהו ואז כבר מדברים על כמה מוריניו מאמן גרוע ושהוא מעבר לשיא.
חכו בסבלנות עם המחמאות, נדבר על סיטי המדהימה במאי.

אגב כסף קונה תארים לא בהכרח בצורה פרופורציונלית לכמות הכסף שמשקיעים אבל בהחלט קונה תארים.

(t-rix) #283

שוכחים באיזה סיטואציה הייתה סיטי כשפפ הגיע.
ביקושי מקום רביעי בעונה -ככל הנראה- הכי חלשה בפרמיירליג מאז יסודה.
המשחקים שלה באלופות באותה שנה היו מתחת לכל ביקורת והקבוצה נראתה מפןרקת עם אפס חשק לשחק.

השינויי העצום בשנתיים האחרונות כולו נזקף לזכות המאמן.
וזה לבד -גם בלי תואר- כבר הצלחה, כל תואר שיתווסף יהיה דובדבן לעוגה שהאוהדים כל כך נהנים לאכול פעמיים בשבוע.

(Spaceman Nerazzurro) #284

“השינוי העצום בשנתיים האחרונות” = מקום שלישי בעונה שעברה בפער של 15 נקודות מהאלופה, הדחה בשמינית גמר הצ’מפיונס ואפס תארים. חבר, אוגוסט - נובמבר 2017 לא שווה לכישלון החרוץ שפפ נחל בעונה שעברה בסיטי, וזה גם לא מעיד על שום שינוי. הכדורגל שסיטי משחקים מרתק, הנעת הכדור שלהם נהדרת והם מלאים באיכות אינדבידואלית וגם טקטית.

מבחינתי השם החם של השנה הוא נאפולי. קבוצה שמשחקת כדורגל נהדר כמו סיטי, מביאה תוצאות כמו סיטי, אבל קבוצה שהתקציב שלה הוא כלום לעומת זה של סיטי וגם פחות בהרבה מזה של יובנטוס. הכדורגל שסארי מוציא והשחקנים הנהדרים שלו, שלא זוכים להכרה שהם ראויים לה, זה משהו לדבר עליו, אבל זה הדיון של סיטי.

בשורה התחתונה, כמו שכתבו כאן - נדבר במאי.

(t-rix) #285

הם סיימו במקום שלישי בליגה כשמעליה צ’לסי מפלצתית וטוטנהאם בעונה הטובה בהיסטוריה שלה.
שנה לפני זה סיימו מקום רביעי בליגה כשלסטר אלופה, ארסנל שניה וטוטנהאם שלישית…

בקיצור, עלית מדרגה גם אם אין תארים. השנה המגמה הזו נמשכה וסיטי נראים עוד יותר טוב והסיכויים שלהם לתארים עלו פלאים.

בקשר לנאפולי, עוד בקיץ דיברתי בפורום הברסאי שנאפולי מציגה כדורגל מעולה שמאוד מתאים למשחק של ברצלונה, דיברתי עם סארי והתפללתי שיהיה המאמן הבא שלנו.
הכדורגל שלהם מעולה בכל אספקט במגרש אבל חסר להם נסיון במעמדים גדולים והגנה לדעתי לא מתאימה לרמות הגבוהות.

(harozim) #286

וחצי גמר ליגת האלופות

(Aimarito) #287

אכן הופעה בלתי נשכחת:

בכל מקרה, אני חושב שהעובדה שהערך האמיתי של סיטי כמובן ימדד בחודשים הקריטיים של העונה, ויש עוד את משחקי חג המולד, שלא לדבר על קללת “חודש פברואר השחור” של פפ שדאגה לבקר גם בקדנציה בברצלונה, כך שהקבוצה ממנצ’סטר עוד תצטרך לעמוד בכמה וכמה מבחנים. בכל זאת, אני חושב שאנחנו כן רואים כדורגל ברמה אחרת, וראיתי פרוייקטים שאפתניים לא פחות שלא מציגים כדורגל כ"כ יוצא דופן, אבל זה כנראה כבר עיניין סובייקטיבי.

נ.ב

אני מאוד מעריך את הפרוייקט הנוכחי של נאפולי, אבל גם היא צריכה להישפט באותם סטנדרטים כמו אלה של סיטי, בעוד היא לא במצב טוב באלופות, נאפולי אולי לא המועדון הכי עשיר באיטליה, אבל מקצועית יש לה שלד שחקנים ברמה דיי גבוהה, והיריבות שלה הן לא בהכרח קבוצות ברמות הגבוהות ביותר, (מילאן עוד לא התחברה, בעוד אינטר ורומא לא ממש יציבות) חוץ מיובה כמובן, שגם היא מאבדת גובה, ומתקשה מידי תחילת עונה לשקם את עצמה לאחר עזיבה של עוד כוכב. מעטות הקבוצות שיהיה אפשר להגיע להסכמה שהן “קונצנזוס” (זה מה שהפך את דורטמונד של קלופ ופורטו של מוריניו לכ"כ מיוחדות). מנגד, אם סארי יקח (באמת בדרך נס) את ליגת האלופות עם נאפולי, אז יהיה באמת על מה לדבר לפי אותם קריטריונים שמדדנו את שאר הקבוצות.

נ.ב 2

הכי קרובה להגיע לסטנדרט הזה בשנים האחרונות הייתה אתלטיקו של סימאונה שלא הפסיקה להפתיע וכמעט סגרה דאבל הסטורי על הראש של בארסה וריאל.

(harozim) #288

לפחות הגיעו לשם. והפסידו רק 1 0 בסיכום לאלופת אירופה באותה שנה ובשנה שאחרי.

בכל מקרה, כרגע הם נראים מעולה. כיף לראות אותם משחקים, אבל היו תקופות כאלה של תוצאות של טניס גם תחת פלגריני ומנצ’יני. נחכה ונראה.

(Michaelpiano) #289

דבר שמעיד על יותר מזל מסכל בעיקר…

(Sir Ryan) #290

בוא נגיד שאני האחרון שבא לו כרגע להלל את פפ או את חבורת שכירי החרב שלו אבל אני חושב שאנשים מדברים פה בעיקר משנאת פפ ופחות מהראש.
נכון ששנה שעברה סיטי עשתה הרבה פחות ממה שציפו ממנה אבל היא פתחה את העונה בצורה מושלמת כמעט כובשת בלי סוף ולהבדיל מרוב הקבוצות באירופה היא נראית הקבוצה הכי יציבה וחזקה כרגע בצוותא עם ברסה ופריז.
רק שלהבדיל מפריז ששמה נראה שיש מלחמות אגו דוחות ובברסה שרחוקה פציעה אחת של מסי מאסון אצל סיטי יש בעל בית.
פפ מנהל את הסגל הזה בצורה הרבה יותר ממרשימה ולהבדיל מהקנדציה בברסה שהיו לו אס ענק כמו מסי פה הוא פשוט בנה מפלצת בעלת 21 ראשים.

ולמי שרוצה לטעון שהוא עשה הכל בעזרת כסף שיבוא ויסתכל אצלנו בדשא של השכן ויראה את מוריניו מוציא אומנם קצת פחות כסף אבל ההבדלים בכדוגל? שמיים וארץ.

(Spaceman Nerazzurro) #291

אי אפשר לטעון שהיה “שינוי עצום” בשנתיים האחרונות כשבפועל השינוי הוא רק בקבוצות שסיימו מעל סיטי. כשאתה אומר לי שבעונה אחת צ’לסי אלופה ובעונה אחרת לסטר, זה להתעסק בטפל ולא בעיקר. העיקר הוא שצריך להסתכל רק על סיטי, שבכל עונה צריכה להיות מועמדת עיקרית לאליפות מבחינת פרמטרים של איכות סגל ותקציב, והיא לא עשתה זאת בעונה שעברה, ואני בכלל לא מתייחס למפעלים האירופאיים. פפ בעונתו הראשונה הציג תוצאות דומות לאלו של מאמן סתמי כמו פלגריני, וזו השורה התחתונה. עם כל הכבוד לאיכות הכדורגל, אוהדי סיטי ובעלי המועדון רוצים תוצאות ותארים. אני מאמין שהעונה פפ יציג שיפור משמעותי מהבחינה הזו, הן בזירה המקומית והן באירופה, אבל כרגע הוא עדיין לא בגדר הצלחה.

העונה שעברה הייתה כישלון מוחלט . פפ הגיע לקבוצה עם סגל מצויין, וכמעט ולא סיים בטופ 4 בליגה האנגלית .
מבחינת תוצאות, סיטי הייתה פחות טובה מהקבוצה של פלגריני .

בשנה וחצי בתפקיד המאמן, פפ רכש שחקנים בסכום שיא של קרוב ל 400 מיליון יורו . אני לא זוכר שום מאמן שמקבל תקציב שחקנים בלתי מוגבל כמו שפפ קיבל .
אלמלא הסירוב של ארסנל, גם אלכסיס סאנצ’ז היה מגיע .

אליפות צריכה להיות מובנת מאלייה עבור סיטי . הסגל שלה בכמה רמות יותר טוב משאר האנגליות .
וגם אליפות העונה, לא תשכיח את העונה שעברה הגרועה .
בואו נחכה ונראה מה סיטי תעשה בליגת האלופות - זה המבחן האמיתי של גווארדיולה .

(Saharnm185) #293

השבוע נאלץ קשרה האוסטרי בן ה-22 של מנצ’סטר סיטי, סינאן ביטיקי לפרוש עקב בעיות לב.
הנהלת הסיטי הודיעה שמעתה והלאה ביטיקי, שגדל באקדמיה של המועדון, יצטרף למערך הסקאוטינג של הקבוצה, ויהיה הסקאוט שאחראי על השחקנים המושאלים.
הלוואי ונראה עוד מחוות כאלה בספורט.

bytyqi-manchester-city-v-fc-bayern-muenchen-uefa-youth-champions-league

(אוריין יפה) #294

שחקני מנצ’סטר סיטי שהבקיעו מעל 10 שערים בכל המסגרות העונה:

• דה בריינה: 10 שערים.
  • גבריאל ז’סוס: 10 שערים.
  • סאנה: 11 שערים.
  • סטרלינג: 19 שערים.
  • אגווארו: 23 שערים.