מנצ'סטר סיטי 17/18: אלופת הפרמיירליג ומחזיקת גביע הליגה

מנצ’סטר-סיטי

(Ender) #212

לוקאקו,
אתה אכן טועה. בפעם שהוא פתח בלי מולר נגד אתלטיקו הוא הפסיד 1-0. את הרביעייה הוא קיבל מריאל שנתיים לפני זה, עם מולר בהרכב.
וממה שאני ראיתי מתחילת העונה, אני חושב שהשחקן הכי טוב שעומד לרשות פפ הוא דה ברוינה, שאכן קיבל תפקיד מרכזי נגד בארסה (על חשבון אגוארו). אפשר להתווכח אם זה עבד או לא (כי סיטי כן הציגה יכולת מעולה עד האדום של בראבו, שאני מניח שתסכים שלא קשור להחלטה עם איזה שחקן לפתוח במרכז ההתקפה).
דה ברוינה, ולא נוליטו, היה “פולס ניין”, בדיוק הביטוי המגניב הזה.

ארתור,
תרגיע את השפה שלך.
ההבדל בין “שיגעון של מאמן” ל"סיבה טקטית" הוא סמנטי. מדובר על החלטה של מאמן, עם נימוקים רציונליים למה היא טובה (ומנגד, נימוקים רציונליים למה היא לא טובה). המאמן צריך לעשות את השקלול ולהחליט האם היתרונות עולים על החסרונות או לא. אם באמת תרצה לדון וללמוד, ולא רק להתנצח ולחפש באופן אישי מאמן שאתה כנראה לא אוהב, אני יכול לחלוק איתך את היתרונות - הם ללא ספק קיימים (כמו שגם החסרונות קיימים, אחרת כולם היו עושים את זה כל הזמן). יותר מזה, אפשר להגיד שכל הדבקות של פפ בסגנון המשחק שלו ובעקרונות הכדורגל שלו היא “החלטה טקטית” (או “שיגעון של מאמן”), הוא יכול היה באותה מידה לשלוח את 11 השחקנים הכי יקרים למגרש ולאחל להם בהצלחה.
כאמור, ההחלטה להפוך את מסי ל-9 מדומה - היא דוגמה נוספת ל"שיגעון של מאמן". זה דווקא עבד טוב. ככה זה עם פילוסופים, הם פתוחים לשינויים ורעיונות, כשזה מצליח - ממנפים את זה לתארים, כשזה לא מצליח - חוזרים לשולחן התכנונים, אין מה להתבייש בזה. אתה יודע מי היחיד שלא טועה? מי שלא מנסה.

[QUOTE=Artur Kopit;1699685]באמת אחי? אתה אמיתי?

הא, שכחתי הוא לא שחקן בארסה אז הוא סתם אפס.
[/QUOTE]
אל תשאל אנשים שאתה מתדיין איתם אם הם אמיתיים (הם אמיתיים, מבטיח לך), ואל תנסה לגרור דיונים בכוח למאבקי בארסה-ריאל (או סתם אמירות שמישהו חיי בבועה כי הוא אוהד קבוצה מסוימת).
תכבד את האחר ותגיב עניינית, השמצות כלפי משתמשים אחרים לא הופכות אותך ליותר גבר, אחי.

(Lukaku) #213

נכון, זה היה ב- 1-0. הוסיף שחקן לקישור במקום מולר כדי לחזק את האמצע או משהו כזה, ואחרי רבע שעה בערך הסיפור נגמר. ברביעייה ההיא מול ריאל הוא עלה עם מערך שבאיירן מעולם לא שיחקה בו.
הקדנציה שלו בבאיירן הייתה סבירה היות וגם דחליל יזכה בתארים מקומיים, הביאו אותו לצ’מפיונס ושם הוא נכשל בענק.

[QUOTE=Ender;1699698]אני חושב שהשחקן הכי טוב שעומד לרשות פפ הוא דה ברוינה
[/QUOTE]

אתה טועה. אגוארו כשיר הוא השחקן הטוב בליגה. גם הפציעות לא מפריעות לו לדלג בקלילות מעל עשרים שערי ליגה בעונה.

(Ender) #214

כתבתי בעבר את דעתי על הקדנציה שלו בבאיירן.
אני חושב כמוך שהיא הייתה בינונית, אבל ברגע שאתה נמדד לפי מספר בודד של הופעות בליגת האלופות - יש המון אלמנט של אקראיות. במובן הזה, טוב שהוא הגיע לליגה כל כך תחרותית כמו אנגליה. למרות שברור לי שיש אנשים שכבר מכינים את תירוצי “הסגל הכי יקר בליגה” אם הוא חס וחלילה ייקח אליפות (שלא לדבר על שתיים או שלוש).

לגבי המשחק נגד אתלטיקו - כן, הסיפור נגמר אחרי רבע שעה, ניתוח מבריק. במשחק נגד ריאל הוא אכן טעה, כפי שהוא בעצמו מודה. יש התייחסות יחסית מפורטת שלו לגבי המשחק הזה בספר pep confidential. בגדול בגדול, אפשר להגיד שהוא זרם מדי עם התשוקה של השחקנים שלו, ופחות עם תחושות הבטן והאמונות שלו. בכל מקרה, אני לא מנסה להכחיש שהמשחק הזה הוא הפסד מאוד כואב ושיש לפפ מניות רבות בהפסד הזה. אני מניח שמדובר מבחינתך בהוכחה ניצחת שהוא מאמן אשפה, ושכל התארים עם ברצלונה נבעו ממזל, שופטים ומסי?

לגבי אגוארו או דה ברוינה - לא חושב שיש פה “צודק” ו"טועה" חד משמעיים, בטח כאשר אתה משווה בין חלוץ לבין קשר. האתר היחיד שאני מכיר לתמחור שחקנים הוא transfermarket, שנותן לשניהם ערך של 51 מיליון פאונד. גם דה ברוינה נפצע לעיתים קרובות מדי, ועדיין מעמיד מספרי שערים ובישולים נאים מאוד. מבחינת השפעה שלהם על הקבוצה ומבחינת הבדל איך הקבוצה נראית איתם ובלעדיהם - לפי העיניים שלי, אני לוקח כרגע את דה ברוינה קודם. זה לא נימוק מושלם, כי כאמור - איך אתה משווה בין התרומה והחשיבות של קשר לאלה של חלוץ, כאשר ברור ששניהם בטופ העולמי בעמדתם?

(Parliament) #215

אז בואו ברשותכם נעשה קצת סדר בבלאגן.

[RIGHT]mos34, Artur Kopit

אנחנו כמו תמיד שמחים לראות משתמשים מחוץ לכותלי הפורום האנגלי שבאים ומשתתפים בדיונים, יחד עם זאת, אנחנו מעוניינים לשמור על דיונים פוריים ועניינים.

אתם יותר ממוזמנים לבוא ולשתף את הדעות שלכם לגבי כל הנושאים הקשורים בפורום האנגלי, ובזה של סיטי בפרט, אך אנא מכם לשמור על רמת דיון מינימלית.

לא משנה כרגע למה ואיך הדיון הזה קיבל את התפנית הזו, לא מי התחיל ולא איך נגמר, מה שכן, דיונים כאלה לא מוסיפים לא לכם ולא לשאר המשתמשים אז לפעם הבאה ההודעות ימחקו וחבל שזה יקרה.

אתם יותר ממוזמנים להמשיך בדיון לגבי מנצ’סטר סיטי כל עוד זה יהיה דיון שיתנהל בצורה טובה ומכובדת.

תודה מראש על ההבנה ושבוע טוב שיהיה לכולנו.[/RIGHT]

(Artur Kopit) #216

אף אחד לא מוריד מהערך של פפ בתור מאמן. הוא עשה דבר מדהים בבארסה. אך באיירן הוא לא הצליח(אי אפשר לקרוא לזה כישלון). הביאו אותו בשביל לקחת ליגת אלופות, אך הוא במקום זאת חטף נוקאוט פעם אחר פעם בידי הספרדיות.ולא נשכח כמה תוצאות משפילות במשחקי החוץ. יש גם את המשחק מול יובה שעד הדקה ה93, הוא היה בסכנת הדחה מול יובה פצועה ובסגל חסר.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

(Ender) #217

לקראת ליגת האלופות - למה סיטי עלולה למצוא את עצמה עם הגב אל הקיר ולא להעפיל לשמינית?
במצב הטבלה הנוכחי, ברצלונה עם 9 נקודות, סיטי עם 4 וגלדבאך עם 3. בהנחה וגלדבאך תנצח מחר, יהיו לה 6 נקודות. במחזור הסיום היא מתארחת אצל ברצלונה שכנראה תבטיח עד אז את המקום הראשון ותעלה עם הנוער. כלומר, הגרמנים עלולים לנצח בקאמפ נואו ולהגיע ל-9 נקודות. בתסריט הלא מופרך הזה, סיטי תהיה חייבת לנצח בגרמניה, או לעשות תיקו בגרמניה ולנצח מחר את ברצלונה - בשני המקרים, מדובר במשימות לא פשוטות.

ולכן המשחק מחר נגד ברצלונה הוא יותר מרק משחק על כבוד אבוד. אנחנו יודעים שזה אפשרי, כאשר בארסה שולחת סגל פצוע (אינייסטה, פיקה ואלבה), והתוצאה במשחק הראשון בקאמפ נואו הייתה מנופחת ולא פרופורציונלית להפרשי הכוחות על כר הדשא, אבל זה יהיה קשה.

זה מה שהיה לפפ להגיד על המשחק:

//youtu.be/a1kshqg1Bu0

“ההרגשה תמיד יותר טובה להגיע אחרי ניצחון.”
“יש לי רעיון איך נשחק. לפעמים זה עובד ולפעמים לא, אבל יש לי רעיון.”
“יש לסיטי שחקנים צעירים שיהיו מאוד משמעותיים בעתיד של המועדון. קשה להשוות לבארסה, שם אימנתי שנה את הקבוצה השנייה, אז הכרתי אותם יותר. אני פה שלושה וחצי חודשים, שם הייתי עשרים שנה, אני רוצה לעשות דברים דומים כאן אבל אני צריך עוד זמן. השחקנים הצעירים נראים טוב, אני בטוח שרבים מהם יגיעו לקבוצה הראשונה.”
“זה משחק גמר בשבילנו.”

כזכור, בראבו לא ישחק בעקבות הכרטיס האדום, ואגוארו צפוי לפתוח.

(Passing game) #218

אין כבר סבלנות לחכות! הדבר המשמעותי מבחינתי ממסיבת העיתונאים זה ההתייחסות של פפ לטעויות שהקבוצה עשתה בספרד, ובמיוחד המשפט הזה: “לפעמים בגלל הצורה שהם משחקים והאיכות שלהם, הם גורמים לך לעשות טעויות.” פפ בוודאי מבין טוב מכולם שלא מדובר היה במזל או בסדרת טעויות לא קשורות למשחק שגרמו לסיטי להפסיד את המשחק.

עוד משפט שתפס לי את העין: “גם אם אנחנו משחקים מול הקבוצה הטובה בעולם, אני תמיד חושב שאפשר לנצח, ואף פעם לא אשנה אל החשיבה הזאת שלי.” הוא בוודאי יעביר את המסר, נקווה שהשחקנים יהיו מספיק אמיצים להוציא את זה לפועל.

ההתייחסות שלו למשחק השח-מט מול אנריקה אמורה לעורר תיאבון בקרב כל מי שמתעניין בטקטיקה. מי שראה את המשחק הראשון וודאי זיהה את המלחמה של כל צד על שבירת הלחץ, וממול עשיית הלחץ הנגדי. שחקנים זזו באותה צורה שזזים כלים על לוח השח - וזה מה שצפוי גם מחר.

!Bring it on

(Ender) #219

אני חושב שצריך לפטר את גווארדיולה. הוא שרלטן ובבירור לא שייך לרמה שמנצ’סטר סיטי שואפת אליה. עוד משחק כושל והפסד מביך נגד קבוצה ספרדית.

(borntorun) #220

מישהו ברצינות טען באיזשהו שלב שצריך לפטר את גווארדיולה…?

(Ender) #221

לא. אף אחד גם לא חיפש אותו בסיבוב כל שנייה. אף אחד גם לא טען שעם מסי כל ילד בגן יכול לקחת ליגת אלופות. אף אחד גם לא טען שהוא מתפלסף והורס קבוצות שהוא מגיע אליהן. אף אחד גם לא טען שהוא מצליח לשבור שיאי כישלון של עצמו. אף אחד גם לא טען שהוא לא כזה מיוחד או גאון. אף אחד גם לא טען שאין לו בכלל ערך מוסף. אף אחד גם לא הסתכל רק על תוצאה ולא על דרך.
לא פה ולא בדיון האלופות.
אף אחד.

(Artur Kopit) #222

אני אשמח שתביא ציטוט שמישהו אומר שצריך לפטר את פפ.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

(Ender) #223

בוקר תכול חברים,

דבר ראשון, מדובר לדעתי באחד הניצחונות הגדולים ביותר של המועדון בליגת האלופות אם לא הגדול שבהם (מתחרה עם הצגת היחיד של דה ברוינה נגד פריז בשנה שעברה). זו הפעם הראשונה שמנצ’סטר סיטי מנצחת קבוצה שניתן לטעון בצורה לגיטימית שהיא הטובה בעולם (נכון, בארסה הגיעה עם 3 פצועים והמשחק היה פחות קריטי לה, אבל עדיין עלתה עם ההרכב החזק ביותר שיכלה, כולל בוסקטס, מסי, ניימאר וסוארז). לדעתי אפשר ללכת קדימה ולדבר אפילו על ניצחונות שבונים אתוס של מועדון, עבור מועדון כל כך צעיר מבחינת הניסיון האירופי שלו. מעין משוכה, שצריך לעבור בפעם הראשונה ואחריה אתה מרגיש הרבה יותר שאתה יכול “להסתכל לגדולים בעיניים”. יום חג תכול, שלא יהיה ספק בכלל.

דבר שני, צריך לקחת את הניצחון הזה בפרופורציה. מה הכוונה? סיטי ניצחה 3-1, אבל כאשר ברצלונה הובילה 1-0 היו לקטלונים לא מעט הזדמנויות להבקיע גם את השני. קשה להאמין שסיטי היתה חוזרת מזה. זה נכון שמאז השער של סיטי אפשר היה לראות נחישות ורעב ואפילו דריסה מסוימת נגד פאקינג ברצלונה, אבל כמה היה משתנה אם רק בטעות אחד החלוצים הטובים בעולם היה טיפה יותר חד באחד המצבים שברצלונה הגיעה אליהם! מעבר לזה, צריך לדעת לתת את המשקל המתאים לתוצאות - רוב האנשים נוטים לתת להן משקל יתר. בדיוק כמו שאחרי ה4-0 במשחק הקודם ידענו שהקבוצה שיחקה טוב והתוצאה משקרת, כך גם היום צריך לזכור שהתוצאות (בטח בין שתי קבוצות כל כך התקפיות) הן נזילות מאוד. מי שאחרי 10 ניצחונות רצופים חושב שהקבוצה היא הטובה בעולם, דינו אחרי 6 משחקים ללא ניצחון לחשוב שהקבוצה היא בלוף.

האם הדבר השני לא סותר את הדבר הראשון? אני חושב שלא. התוצאה מאוד משמחת, ובזכות היריבה כן מדובר בערך נוסף מעבר לעוד 3 נקודות (שהיו כל כך חשובות כשלעצמן!), אבל התוצאה חשובה כי מנטלית תוצאות טובות מוסיפות ביטחון יותר מכל דבר אחר. בסוף, את הדרך שהמועדון עובר בחודשים האלה, ואת השיטה שהוא בונה - אפשר וצריך לראות גם בניצחונות וגם בהפסדים. המטרה הסופית בכדורגל היא לזכות בתארים. אם תשחק טוב, לטווח הארוך אתה אמור לזכות בתארים, אבל בטווח הקצר אתה עלול לשחק טוב ולהפסיד. כשזה קורה, אתה חייב קודם כל לזכור ששיחקת טוב.

לכן, אני חושב שמדובר בערב נפלא עבור מנצ’סטר סיטי, בעיקר כי הוא נותן תחושה חיובית. התהליך שהמועדון עובר היה טוב גם אחרי התבוסה נגד ברצלונה, והוא טוב גם אחרי הניצחון הראשון עליה (אחרי 5 הפסדים רצופים, אגב). עבור פפ מדובר אולי בניצחון הכי גדול שלו מאז עזב את ברצלונה, וגם בתקווה הורדת הקוף מהגב בכל הקשור למפגשים עם יריבות ספרדיות.

מבחינה טקטית, ממליץ בחום לקרוא את הסיכום של עמוד הפייסבוק “נתחזק בינואר”, כולל סרטון מדויק של 7:21 דקות.
אמלק - לחץ, לחץ, לחץ. משחק לחץ הוא הפלימייקר הטוב ביותר.

זה מה שהיה למיסטר להגיד אחרי המשחק:

//youtu.be/ShSwGM87uBk

“ההופעה שלנו ב11VS11 בברצלונה הייתה הרבה יותר טובה מאשר 38 הדקות הראשונות היום. ב-38 הדקות הראשונות חזינו בקבוצה הטובה בעולם. ניסינו ללחוץ גבוה אבל הם היו טובים מאוד. אם ברצלונה הייתה כובשת את השער השני, המשחק היה נגמר. אבל זה הכדורגל, הדקות הראשונות בברצלונה היו מאוד טובות, שלטנו לחלוטין, פרננדיניו החליק, מסי הבקיע ואז המשחק שונה לגמרי. השער שלנו כאן שינה הכל, במנטליות שלנו, השחקנים הבינו שהחלק הרע במשחק נגמר.”
“הבנו שהבילד אפ שלנו היה קצת מסובך, כי הם מבצעים לחץ גבוה טוב. כשהקבוצה מרגישה לא נוח במשחקים מהסוג הזה, אנחנו מנסים לשחק יותר ישיר.”
“אנחנו צריכים זמן, לאנשים אין זמן. אני חושב שהמועדון נותן לנו זמן.”
“אחרי שהמועדון זכה באליפות, שחקנים שהגיעו ידעו שהמטרה היא לזכות באליפות. עכשיו, אחרי הניצחון הראשון על הקבוצה הטובה בעולם, שחקנים שיגיעו ידעו שהמטרה היא לנצח את הקבוצות הטובות בעולם. זה התהליך, במיוחד בליגת האלופות. כדי להפוך לקבוצה הטובה בעולם אתה צריך 10-15-20 שנים, אנחנו ננסה לקצר את הזמן, ולתת לאוהדים של מנצ’סטר סיטי לילות כמו הלילה הזה.”
“יש לנו מזל, אם נעפיל לא נקבל את ברצלונה בסיבוב הבא.”

(borntorun) #225

[QUOTE=Ender;1700249]לא. אף אחד גם לא חיפש אותו בסיבוב כל שנייה. אף אחד גם לא טען שעם מסי כל ילד בגן יכול לקחת ליגת אלופות. אף אחד גם לא טען שהוא מתפלסף והורס קבוצות שהוא מגיע אליהן. אף אחד גם לא טען שהוא מצליח לשבור שיאי כישלון של עצמו. אף אחד גם לא טען שהוא לא כזה מיוחד או גאון. אף אחד גם לא טען שאין לו בכלל ערך מוסף. אף אחד גם לא הסתכל רק על תוצאה ולא על דרך.
לא פה ולא בדיון האלופות.
אף אחד.[/QUOTE]

מה הקשר? אנדר אני מאוד אוהב ומעריך את העבודה שלך פה ואת ההודעות שלך, אבל בחיי שזו הודעה ילדותית שחוץ מ’אמרתי לך’ לא מוצדק אין לה תכלית.
פפ מתעלה על הציפיות שלי ממנו בסיטי, זאת לא אכחיש, לא כי חשבתי שייכשל שם (חשבתי שיצליח) אלא כי חשבתי שייקח לו הרבה יותר זמן לעצב את הקבוצה למשהו כזה, והוא עשה את זה בזריזות מרשימה (וכמובן שזוהי אינה הגרסה הסופית).
מעבר לזה, ההודעה שלך היא מעין בלאגן עצום של דברים לא רלוונטיים. מה הקשר מסי, ומה הקשר באיירן? על התקופה שלו בבאיירן יש הרבה דעות, אחת מהם שהיא הייתה מאכזבת מאוד, זוהי דעה לגיטימית לחלוטין. בלי קשר, את ההודעות האלו תשמור לאחרי שסיטי ייזכו בליגת האלופות (או לפחות בליגה המקומית), לבוא ולהגיד ‘אמרתי לכם’ לא רלוונטי כזה אחרי ניצחון בשלב הבתים (לאותה קבוצה שלפני שבועיים חטף ממנה רביעייה), זה פשוט מרגיש לא רציני. פפ לא הוכיח הרבה אתמול, כמו שלא הוכח כלום לרעה ברצף המשחקים הרע שהיה לו או בהפסד שלו נגדנו. את הכסף סופרים במדרגות, והקדנציה של פפ בסיטי תישפט בסופו של דבר בהישגים שלו בה - לא במשחקי שלב הבתים.

דווקא הנקודה הכי מעניינת היא נקודה שלא התעכבת עליה, היא ‘הסתכל רק על תוצאה ולא על דרך’. ואני רוצה לשאול… האמנם?
ייתכן מאוד שהמשחק של אתמול כן היה משחק היסטורי ומשמעותי עבור פפ, אבל לא מהסיבות שציינת. הנתון הכי מדהים הוא דווקא ההחזקה בכדור - 35% בלבד לסיטי. 35%. לא בדקתי אבל אני משוכנע כמעט ב100% שזה האחוז הכי נמוך בהיסטוריה של פפ כמאמן - כנראה בהפרש ניכר מאוד. וגם ראו את זה במשחק - לראשונה בהיסטוריית כל המשחקים שראיתי של קבוצות של פפ, הקבוצה שלו לא התעסקה באובססיביות בלהחזיק את הכדור. הם היו ישירים, מהירים, הלכו קדימה ולא ניסו לשלוט במשחק בכלל.

למעשה, לולא זהות המאמן הייתי אומר שזה ניצחון שכתוב עליו מוריניו. ויתור מראש על הכדור, משחק הגנה מסודר, ניצול טעות הגנתית של היריב, שער במצב נייח, שער במתפרצת - רק היה חסר איזה גול של אוטמנדי בקרן.
במחצית השנייה, סיטי ממש שיחקו 4-4-2 עם דה ברויינה כמעט כחלוץ, בטח בהגנה - ממש 2 בלוקים של 4. הכי אנגלי שיש.

קבוצות של פפ מאוד גמישות טקטית אבל עיקרון אחד תמיד היה שם, וזה החזקה בכדור, גם בקאמפ נואו ב10 שחקנים הם ניסו להניע כדור בסבלנות ושילמו על זה ב2 שערים בגלל מסירות רעות. ואתמול - הם כמעט לא ניסו.

האם אנחנו עדים למשחק הראשון בהיסטוריה של פפ שבו ויתר על האתוס האהוב עליו? זה משהו שבהחלט מעניין לדון בו ולראות לאן הוא יתפתח…

(napels) #226

משעשע אותי לראות את אוהדי ברצלונה מסתערים על הדיון של סיטי במטרה ברורה להלל את פפ יקירם.
אם היו פה אוהדי סיטי אני מניח שהיה צובט להם לראות את זה. בעיקר אחרי ניצחונות כמובן. הריר שמוזל פה מעורר גיחוך.

פתאום אחרי ניצחון אחד אלילי פפ יוצאים מגדרם, כאילו פלגריני הליצן לא עשה עם הקבוצה הזו חצי גמר, שזה ה-ר-ב-ה יותר מסתם משחק בשלב המוקדם.
הקיץ של פפ היה רע מאוד, ביזבז הון תועפות על לא יותר מדי, לא חיזק בעצם שום עמדה (הארט יותר טוב מבראבו לטעמי ומנגאלה מסטונס). כמו כן, נאסרי עושה חיל בסביליה. מעניין למה. ואיך אפשר בלי ההתכסחות עם אגוארו, באמת שחששתי שקון בדרך לעזוב.

פפ רחוק מאוד מלהיות מושלם כמו שעושים ממנו. כאחד שמאוד אוהב את סיטי, אישית הייתי מוותר על התענוג ומעדיף מאמן אחר. אבל כמו שנאמר פה פפ ישפט ע"י תוצאות, אני נותן לו זמן למרות שעד כה הציון שלו די ממוצע. מה שחורה לו זו ההתנהלות שלו מסביב.

אז למרות שאינני מאוהדיו, תרתי משמע, אני מאחל שיביא את סיטי הכי גבוה שאפשר.

(Ender) #227

[QUOTE=borntorun;1700308]מה הקשר? אנדר אני מאוד אוהב ומעריך את העבודה שלך פה ואת ההודעות שלך, אבל בחיי שזו הודעה ילדותית שחוץ מ’אמרתי לך’ לא מוצדק אין לה תכלית.
ההודעה שלך היא מעין בלאגן עצום של דברים לא רלוונטיים. מה הקשר מסי, ומה הקשר באיירן? על התקופה שלו בבאיירן יש הרבה דעות, אחת מהם שהיא הייתה מאכזבת מאוד, זוהי דעה לגיטימית לחלוטין. בלי קשר, את ההודעות האלו תשמור לאחרי שסיטי ייזכו בליגת האלופות (או לפחות בליגה המקומית), לבוא ולהגיד ‘אמרתי לכם’ לא רלוונטי כזה אחרי ניצחון בשלב הבתים (לאותה קבוצה שלפני שבועיים חטף ממנה רביעייה), זה פשוט מרגיש לא רציני. פפ לא הוכיח הרבה אתמול, כמו שלא הוכח כלום לרעה ברצף המשחקים הרע שהיה לו או בהפסד שלו נגדנו. את הכסף סופרים במדרגות, והקדנציה של פפ בסיטי תישפט בסופו של דבר בהישגים שלו בה - לא במשחקי שלב הבתים.
[/QUOTE]
גם אני מאוד נהנה מההודעות שלך, ובפרט מהחלק הטקטי של ההודעה הזו.
אני כותב את הדבר הבא כהבהרה, למרות שזה אמור להיות ברור מאליו - [B]ההודעה הראשונה שלי אתמול בלילה לא כוונה אליך.[/B] היא כוונה לקבוצה מסוימת של אוהדים, שכמו שכתבתי בה - מחפשים את פפ יומם וליל. קבוצת אוהדים שחיפשה אותו בבאיירן וממשיכה לחפש אותו בסיטי. קבוצת אוהדים שלא ידעה את נפשה מרוב אושר אחרי שהוא קיבל 4-0 מברצלונה. אותם אוהדים לא מנסים (או לא מסוגלים, אני לא יודע) להסתכל על תהליכים, ורק תוצאות מעניינות אותם. אני לא רוצה לעשות שיימינג, אבל כל ה"האשמות" שכתבתי בהודעה השנייה שלי אתמול בלילה - הכל היה ציטוטים של אוהדים מהפורום האנגלי והעולמי.
יש הבדל בין להגיד שהתקופה בבאיירן הייתה מאכזבת מאוד, לבין טענות של מספר מצומצם של משתמשים שלצערי יוצאים מהחורים שלהם בכל הזדמנות - הם יספרו לך שפפ הוא בעצם מאמן בינוני במקרה הטוב. זו, לתפיסתי, אינה טענה לגיטימית (כלומר, מותר לטעון אותה, אבל היא כל כך רחוקה מהקונצנזוס שמי שיטען אותה בלי [B]לנמק היטב[/B] - הוא ספאמר).
ההודעה הראשונה אתמול הייתה מופנית כלפי אותם אוהדים. אותו “קומץ”, אם תרצה לקרוא להם ככה. אני יודע שאתה לא חושב שהקומץ הזה צודק (כלומר, אתה לא חושב שפפ הוא עוד מאמן בינוני ותו לא). ייתכן שאתה ואני לא מסכימים על קיום או גודל הקומץ הזה - במקרה הזה, נסכים שלא להסכים. אם תסתכל טוב, אני בטוח שתוכל למצוא הודעות כאלה, ואפילו לא כל כך רחוק מההודעות שלך ושלי. מסכים שעבור אנשים כמוך, ההודעות של אתמול לא מוסיפות כלום. עבורי ועבור עוד כמה אנשים (שאוהבים את פפ אבל מנסים לשפוט אותו בצורה אובייקטיבית מתחילת הדיון הזה - [B]ואתה יותר ממוזמן להעמיד אותנו על טעותנו בכל פעם שאנו חוטאים באהבת יתר[/B]) שהקומץ מעלה לנו את הסעיף - ההודעות האלה מהוות פריקת תסכול. לדעתי, פריקת תסכול לגיטימית בהיקפה, אחרי משחק שהוא בכל זאת ניצחון דיי מרשים (לא זכייה בליגת האלופות, גם לא באליפות, אבל לא נופל מניצחון ליגה על יונייטד לדעתי, או מניצחון בקלאסיקו עבור אוהדי בארסה וריאל).
מעבר לפסקה הזו, אני באמת לא רואה הרבה טעם להמשיך להתעסק בסוגיה.

לגבי החלק הטקטי של ההודעה שלך, אני בגדול מסכים עם הכל, אבל האינטרנט מאוד חלוק בדעתו לגבי הפוזשן הסופי של המשחק. ראיתי ש-opta אומרים 35%, אבל transfermarket ו-forza אומרים 41%. לא מאוד קריטי, אבל מוזר שיש כאלה הבדלים באתרים שונים, לא?

(borntorun) #228

[QUOTE=napels;1700315]משעשע אותי לראות את אוהדי ברצלונה מסתערים על הדיון של סיטי במטרה ברורה להלל את פפ יקירם.
אם היו פה אוהדי סיטי אני מניח שהיה צובט להם לראות את זה. בעיקר אחרי ניצחונות כמובן. הריר שמוזל פה מעורר גיחוך.

פתאום אחרי ניצחון אחד אלילי פפ יוצאים מגדרם, כאילו פלגריני הליצן לא עשה עם הקבוצה הזו חצי גמר, שזה ה-ר-ב-ה יותר מסתם משחק בשלב המוקדם.
הקיץ של פפ היה רע מאוד, ביזבז הון תועפות על לא יותר מדי, לא חיזק בעצם שום עמדה (הארט יותר טוב מבראבו לטעמי ומנגאלה מסטונס). כמו כן, נאסרי עושה חיל בסביליה. מעניין למה. ואיך אפשר בלי ההתכסחות עם אגוארו, באמת שחששתי שקון בדרך לעזוב.

פפ רחוק מאוד מלהיות מושלם כמו שעושים ממנו. כאחד שמאוד אוהב את סיטי, אישית הייתי מוותר על התענוג ומעדיף מאמן אחר. אבל כמו שנאמר פה פפ ישפט ע"י תוצאות, אני נותן לו זמן למרות שעד כה הציון שלו די ממוצע. מה שחורה לו זו ההתנהלות שלו מסביב.

אז למרות שאינני מאוהדיו, תרתי משמע, אני מאחל שיביא את סיטי הכי גבוה שאפשר.[/QUOTE]

פה אתה מגזים. פפ הוא ביי פאר המאמן הכי טוב שסיטי יכלו להביא בקיץ, ולמעשה המאמן מהטופ הראשון שנוחת שם בעשור האחרון (וסתם כי אני לא זוכר יותר אחורה, כנראה יותר זמן).
לא חיזק את הסגל - דבר ראשון נחמד מצידך להשמיט את גונדוגאן, שבינתיים נראה בול פגיעה, וגם נוליטו נותן כמות שערים נאה מאוד.
דבר שני, סטונס, סאנה, גבריאל חסוס, אלו שחקנים לעתיד, סטונס רחוק ממושלם אבל הפוטנציאל שם וכולם יכולים להיות שם דבר גדול מאוד מסיטי.
לגבי ‘התכסחות’ עם אגוארו, לא היה שום דבר חריג והוא לא היה בסכנת עזיבה באף שלב.

אני רק מסכים לגבי עניין הארט\בראבו, גם בעיניי זו הייתה טעות. אני לא יודע אם הארט שוער יותר טוב - כנראה שלא - אבל יש לו ערך מוסף שבחיים לא יהיה לבראבו. שחקן אנגלי, עשור במועדון, שחקן שבאמת אוהב את המועדון, על סף אגדה, ועם יכולות מנהיגות שמאוד חסרות בסיטי. עצוב לי לראות אותו מוחלף בעוד שכיר חרב, גם אם אחד קצת יותר טוב ממנו.
אם לדוגמה ליברפול היו זורקים את ג’רארד בשיא וקונים (נניח לצורך העניין) את צ’אבי. אני חושב שהרוב יסכימו שצ’אבי היה שחקן יותר טוב, ובכל זאת זו הייתה טעות כי את הבור של ג’רארד מבחינת מנהיגות והמשמעות שלו למועדון, הוא בחיים לא היה ממלא. ברור שהארט הוא לא ג’רארד, אבל הוא כן היה שחקן ששם מגיל 18, אנגלי, אוהב את המועדון, עם אופי חזק, ובדרכו הבטוחה להיות אגדה וכנראה גם קפטן - בקבוצה מלאת שכירי חרב שכל כך חסר לה שחקני נשמה. להחליף אותו בשביל שוער אחר רק כי הוא מוסר יותר טוב - בעיניי החלטה רעה.

אבל זה פפ, לטוב ולרע, ואני חושב שעסקת החבילה בכללי משתלמת לסיטי. אם זו שאלה של פפ בלי הארט, או מאמן אחר ריאלי ועם הארט, עדיף את פפ, עם כל הצער על ג’ו הארט שהוא שחקן שאני מאוד מחבב.

(אוהד כדורגל) #229

יותר הפסד של ברצלונה מאשר ניצחון מפואר של הסיטי. עד הרגע שסרג’י רוברטו מסר כדור לשחקן סיטי על סף הרחבה(ובוסקטס לדעתי יכל עם קצת יותר מאמץ וקצת פחות אדישות להגיע לכדור שהיה מכוון אליו) סיטי לא הייתה במשחק. אחרי השער האומלל שברצלונה ספגה היא התפרקה : הגנה חלשה,קישור שלא קיים וMSN - שלושתם לא פקטור כשהם ביום בינוני בלי עוד שחקן קישור לגיטימי על המגרש.
ברצלונה נראתה אומללה מה שגרם לסיטי להיראות טוב, אי אפשר לומר על ניצחון כזה ניצחון גדול או הברקה טקטית של פפ, יותר התפרקות של ברצלונה והתעללות בגופה של סיטי. פפ לא היה האקס פקטור במשחק, האקס פקטור היה היכולת העלובה של הקבוצה של אנריקה.

(Passing game) #230

ניצחון גדול של סיטי! התוכנית לא פעלה כמו שצריך ואכן בארסה די פירקה את סיטי במחצית הראשונה, אבל אז ברגע אחד הכל השתנה. אותו רגע שדה ברוינה החליף עמדות עם סילבה ועבר למרכז(ניתן לראות את סילבה מסמן לו עם היד שיעבור לאמצע). שניות אח"כ דה ברוינה לוחץ את מסצ’ראנו, וברצלונה מריצה וריאציה נגד לחץ מאסיבי על הבלם(זו פעם ראשונה שהם עשו את זה במשחק) ומסצ’ראנו מנסה לנצל את הלחץ, למסור ימינה ואז להיכנס מאחורי דה ברוינה(שמן הסתם המומנטום לוקח אותו קדימה). אבל דה ברוינה כל-כך חזק בנתונים הפיזיים שהוא מצליח לשנות כיוון, ולמנוע את המסירה חזרה למסצ’ראנו. זה משבש לגמרי את התכנון של בארסה ומשם סילבה כבר מצמצם ולוחץ על סרג’י רוברטו, גונדואן מצמצם מבוסקטס ונולד לו איבוד כדור. מבריק.

בכלל, זה היה משחק מדהים של דה ברוינה ששם מבחינתי את החותמת על היותו אחד השחקנים הטובים בעולם, והשחקן הכי טוב וחשוב של סיטי. זו הקבוצה שלו והוא גם המנהיג שלה. גם ברגעים הקשים הוא היחיד שהאמין, אפילו בקאמפ נואו בפיגור 3-0 ו 4-0, לילד הזה יש מנטליות מיוחדת. מה שמפחיד זה שהוא רק בן 25 ורק עכשיו נכנס לשנות השיא שלו.

ושוב קיבלנו הדגמה כיצד הצד המנטלי משחק תפקיד מכריע. פתאום כולם התחילו להאמין, וקיבלת 11 דה ברוינה על המגרש, ואז לבארסה היה הרבה יותר קשה. הקהל נכנס למשחק, וכל האווירה השתנתה. משהו יפה קורה שם, אבל דברים כאלה אפשריים אם יש מישהו שדוחף ומאמין שאפשר להפוך את הקערה גם בזמנים הקשים, וזה כמובן הבלגי של סיטי.

בצד הטקטי, זה מדהים כמה סיטי מאומנת במצבים של לחץ וניצול איבודי הכדור. המהלך של הגול, כמו גם חטיפות אחרות, זו תאווה לעיניים. אתה אשכרה רואה שהמהלך קיים אצלם בראש, והביצוע הוא לפרוטוקול בלבד. זה מתורגל ברמת ה"תעיר אותי ב-2 בלילה ואני אבצע את זה בלי בעיה." אפילו שחקן טיפש כמו סטרלינג רץ מיד לעמדה שלו ובלי לחשוב(הכי חשוב במקרה שלו) מעביר את הרוחב על אוטומט.

(LS7) #231

הסכמתי עם הכל, עד החלק על סטרלינג.
לא רק שסטרלינג לא טיפש, הוא שחקן חכם מאוד שצריך לקבל ביטחון כדי שילכו לו דברים.
התנועה של סטרלינג חכמה מאוד בטח לבחור בגילו (אצלנו עוד בגיל 19) ולא סתם קיבל הרבה שבחים אצל רוג׳רס וקרדיט.
לא סתם הוא באנקר אצל פפ ועם כל השטויות שלו מחוץ לכדורגל סטרלינג זה שחקן שמשקיע על הדשא, דופק ספרינטים להגנה ולוחץ כל המשחק.

אני בכלל חושב שהוא אחד מהשחקנים היותר טובים בסיטי העונה, מציע לך לקחת משחק של סיטי ולהתמקד בו, אפילו איזה משחק שלנו מ 2013/14.

(Ender) #232

LS7, לא קראת את הסאבטקסט: פאסינג גיים מאוד מעריך את פפ, אבל הוא עדיין אוהד יונייטד. יש גבול כמה חיבה הוא יכול לרכוש לשחקן בית של ליברפול שעבר לסיטי :wink:

ברייקינג: [B]יאיא מתנצל!
[/B]מקור: skysports, theguardian.

[LEFT]"I wish to apologise - on behalf of myself and those who represent me - to the management team and all those working at the club for the misunderstandings from the past.
"Those statements do not represent my views on the club or the people who work there. I have nothing but respect for Manchester City and only wish the best for the football club.
"I am immensely proud to have played a part in the club’s history and want to help City succeed further. I live to play football and entertain the fans.
“On that note, I would like to thank all of the fans for their messages through this difficult period. This means a great deal to me and my family.”

[/LEFT]
מעניין אם יאיא יחזור לסגל. אם הוא עדיין מסוגל לרוץ ולהילחם, הוא תוספת מבורכת לסגל - על הכדורגל שלו אף אחד לא חולק…