מנצ'סטר סיטי 17/18: אלופת הפרמיירליג ומחזיקת גביע הליגה

מנצ’סטר-סיטי

(Passing game) #191

במסיבת העיתונאים פפ אישר שאכן היה מדובר בעייפות. אני מאד התרשמתי מהצעירים של סיטי, בעיקר מ-מאפאו שנלחם כמו אריה, כיאה ליליד קטלוניה. סיטי עלתה עם הרכב מחליפים כמעט מוחלט, וניסתה לשחק את המשחק שלה מה שראוי להערכה, ופפ אכן העריך את המאמץ ובירך את כל השחקנים.

האם 6 משחקים ללא ניצחון זה משפיע? לדעתי כן, ראינו כבר את ההשפעה מול סאות’האמפטון, כשדברים לא הלכו כמו במשחקים קודמים.
האם פפ היה צריך לעלות עם הרכב חזק יותר? לדעתי ממש לא, יש משימות חשובות יותר בלו"ז סופר עמוס - לא הייתה ברירה.
איך יוצאים מזה? לרוב מה שעושים במצבים כאלה זה לחזור לדברים הפשוטים, לחזור כמה צעדים אחורה לדברים שכבר עושים טוב ולנסות לעשות אותם טוב ובצורה מאד אינטנסיבית. זה יכול לעצור את כדור השלג ולהתחיל אחד חיובי יותר, כפי שהיה בתחילת העונה. כרגע הביטחון נמוך יותר, ואולי אפילו האמון בחברים לקבוצה נמוך יותר, וזה הדבר המיידי שחייבים לשקם - ולבטח עדיף לעשות זאת בדרך הבטוחה והפשוטה ביותר.

מה ששמתי לב אצל סיטי, ותוך נטרול התוצאה והיכולת במשחק אתמול, אשר לא שייכים כלל לכושר הנוכחי בו נמצאת סיטי, הוא:

סיטי פתחה את העונה עם שליישית קישור של [B]פרננדיניו, סילבה ודה בריינה[/B], כאשר לפניהם שלישייה התקפית - לרוב אלה היו: קון, סטרלינג ונוליטו.
בזמנו, העלנו באחד האשכולים את השאלה, האם פפ ישחק עם המערך הזה, שנראה די הרפתקני, גם במשחקים “הגדולים”.
ואכן, פפ הגיע לאולד טראפורד ושיחק עם אותו מערך (אינהצ’ו במקום קון), וסיטי נראתה מצוין.

מאז אותו משחק, גונדוגאן (ואני ממש לא רומז שהוא הבעיה של סיטי) חזר מפציעה ונכנס להרכב לצידו של פרננדיניו, דבר אשר שינה את המערך ואת צורת המשחק של סיטי.
סיטי ניצחה אמנם את בורנמות’ וסוונסי, אבל הפסידה לברסה ולטוטנהאם (לגיטימי) והוציאה תיקו ביתי עם אברטון וסות’ון + תיקו אצל סלטיק.
בסך הכל, סיטי ניצחה 2 משחקים מתוך 7 (או 8) מאז שינוי המערך.

לפני המשחק באולד טראפורד, הייתי בטוח שפפ ישנה את המערך, ויוסיף אליו קשר מעט יותר הגנתי, על חשבון שחקן מהחמישייה ההתקפית.
אבל פפ נשאר עם המערך המקורי שלו וסיטי נראתה פשוט מצוין נגד יונייטד. אני חייב להודות, שבאותו שלב, מאוד הערכתי את העובדה שגם במשחק הכי קשה שלו בליגה ([B]על הנייר ונכון לאותו זמן[/B]), הוא לא חשש לעלות בהרכב ובמערך די הרפתקנים, אשר הינם תולדה של צורת המשחק בה הוא מאמין, או האמין.
פפ ניצח בתצוגה מצוינת.

כאמור, מאז אותו משחק, פפ שינה את המערך.
עכשיו, יש 2 אופציות לסיבה לשינוי הזה; שתיהן נלקחו תוך ידיעה שפפ הוא פריק של סדר וארגון, ואין דבר מקרי אצלו:

אופציה 1: פפ החליט לשחק עם המערך איתו הוא פתח את העונה, עד אשר גונדוגאן (שחקן הרכב לגיטימי), יחזור מפציעה, הישר אל ההרכב הראשון.
אופציה 2: הוא החליט לשחק עם המערך איתו הוא פתח את העונה, ואיזשהו גורם חיצוני, עליו [U]אני לא יכול לשים את האצבע[/U], גרם לו לשנות את המערך, אל מערך מעט פחות הרפתקני.
כמובן שקיימת אופציה שהוא בחר לשחק עם קישור יותר מעובה בגלל סוג המשחקים אליו נקלע, אבל אני לא מאמין שזה המצב, שכן הוא שיחק כך גם נגד קבוצות “נחותות” בבית וגם נגד קבוצות מצוינות בחוץ.

עוד נקודה ששווה להתעכב עליה. דה ברוינה היה פצוע בחלק מהמשחקים האלה, ועדיין, אני לא חושב שזו הסיבה לשינוי המערך.
הרי, גם לפני הפציעה וגם אחריה, פפ נשאר עם המערך “החדש”, שאפילו קיבל שדרוג במשחק האחרון של סיטי - בדמות שלושה בלמים.

מה הלאה?
אני חושב ש-פפ, אולי לראשונה בקריירה, משנה דברים תוך כדי תנועה, ולא בעקבות “גחמותיו האישיות” - כמו נניח להעביר את לאם או דאנטה לקישור, אלא בגלל שהוא עדיין מסתגל ולומד את הליגה האנגלית, ואת הקבוצה שלו.
דעתי היא ש-פפ הגיע לאנגליה עם רעיון מסוים לגבי איך הוא רוצה שהקבוצה שלו תשחק, וכעת, כשהדברים פחות מסתדרים לו, הוא מתחיל לשנות תוך כדי תנועה, ושוב, ובניגוד לתקופה בבאיירן, השינויים מגיעים בעיקר בגלל תוצאות פשוט לא טובות.

פפ הוא עקשן מאוד אבל גם גמיש מאוד. איך הדברים מסתדרים? ובכן, הם לא.
פפ ניסה את מערך 3 הבלמים נגד סות’ון, במשחק בו סיטי לא הייתה טובה. לכן, מעניין מאוד האם הוא יתעקש על המערך הזה, עוד כמה משחקים, או שמא יחזור למערך איתו הוא פתח את העונה, או למערך איתו הוא איבד די הרבה נקודות.

אני מאוד סקרן לראות איזה מערך יציב פפ בשבת אצל ברומיץ’, ובשלישי נגד ברסה.

(NoamD) #193

[TW]791385606656057344[/TW]

סיטי לא בעטה למסגרת אתמול בכלל, לראשונה מאז אפריל 2012

(Ender) #194

אלעד, אתה חושב שיש הבדל כל כך גדול מבחינת שיבוץ שחקנים בין גונדואן לבין סילבה ודה ברוינה? גונדואן מזכיר לי הרבה יותר אותם מאשר את פרננדיניו, מבחינת התפקיד שלו בקבוצה וסגנון המשחק שלו (גם אם הטלוויזיה נוטה לשבץ אותו ליד פרננדיניו ב4231).

לגבי סטטיסטית הבעיטות - לא חושב שזה צריך לעניין, לאור ההרכב והיריבה. מה ממוצע הבעיטות של סיטי לשער של היריבות כאשר היא עולה עם מחליפים נגד אחת משש הקבוצות העשירות באנגליה שעולה בהרכב כמעט מלא? זה מרגיש לי בדיוק מסוג הנתונים שטיפשי להתעסק בהם (לאור הסיטואציה), אבל כל כך טבעי שהתקשורת תתעסק בהם. “יש שקרים, שקרים גדולים וסטטיסטיקה”.

מסע"ת מורחב יותר אחרי המשחק:

//youtu.be/n0aoFOmjgAQ

כאמור, קומפאני עייף, לא פצוע.

[QUOTE=Ender;1699413]אלעד, אתה חושב שיש הבדל כל כך גדול מבחינת שיבוץ שחקנים בין גונדואן לבין סילבה ודה ברוינה? גונדואן מזכיר לי הרבה יותר אותם מאשר את פרננדיניו, מבחינת התפקיד שלו בקבוצה וסגנון המשחק שלו (גם אם הטלוויזיה נוטה לשבץ אותו ליד פרננדיניו ב4231).
[/QUOTE]

אני לא טענתי שפרננדיניו וגונדוגאן דומים, ממש לא. אבל אני גם לא חושב שהגרמני מזכיר את סילבה או דה בריינה בצורת המשחק, והדברים נכונים בעיקר בהשוואה לסילבה.

(Ender) #196

הכוונה שלי היא שהשיטה של פפ בקישור (ב433) היא קשר אחר דפנסיבי (שאינו נגר מוחלט) ועוד שני קשרים יצירתיים. במובן הזה, גונדואן נמצא על אותו תקן כמו סילבה ודה ברוינה. כמובן שכל שחקן הוא קצת שונה, אבל בגדול - הרעיון הכללי נשמר. זו לפחות התחושה שלי.

פפ לקראת ווסט ברום:

//youtu.be/7kAeAF0MKHw

אני מאוד אמביוולנטי לגבי ה-343, פחות מהסיבה ההגנתית (חסר שחקן הגנה), ויותר כי אני מרגיש שהנעת הכדור נפגעת מזה - קשה יותר להתחיל אותה מאחור כשחסר שחקן מאחור. ממסיבת העיתונאים נשמע שפפ חושב אחרת, בהתייחסות לשלושת המהנדסים יחד בקישור (החל מ-7:22, כשנשאל האם הוא לא חושב שהמערך עם שלושתם בקישור נראה כלא עובד) - “ככל שיש לך יותר שחקנים מוכשרים יש לך יותר סיכוי ליצור מצבים, ככה אני רואה את זה”. בכל מקרה, לאור אי הודאות לגבי הכשירות של דה ברוינה ושל המגנים הימניים - מאתגר לנחש באיזה מערך פפ יבחר לעלות.

(Ender) #197

[I]בקבוק הקטשופ נפתח
[/I]
החיים הרבה יותר קלים כשאתה מוביל 2-0 כבר אחרי חצי שעה (השער השני - גולאסו של אגוארו). משם זה יכול היה להתפתח לגוליאדה הרבה יותר מהר, אם נוליטו לא היה מתחפש לבלם. בסוף התוצאה אכן גבוהה, משני גולים שהובקעו ב-10 הדקות האחרונות, וזה משמח משתי סיבות:

1. הפרש שערים - גם בטווח הקצר והלא חשוב לעקוף את ארסנל, וגם בטווח הארוך זה לא מופרך שהפרש שערים יהיה גורם משמעותי במאבקי הצמרת.
  2. התוצאה הזו בתקווה תיתן הרבה רוח גבית, בדיוק כמו שרצף התוצאות המסריח יצר כדור שלג ומשקולות על הרגליים של השחקנים. לנצח 4-0 במשחק חוץ זו בהחלט סיבה למסיבה.

לגבי השחקנים, גונדואן היה מצוין, דה ברוינה בדקות ששיחק גם זרח. נוליטו עם משחק פושר ותקרית לא ספורטיבית מפגרת נוספת, סטרלינג גם היה פרווה ברוב המשחק. פרננדו הוא בחור חביב, אבל אני מעדיף 433 עם מפאו או 343 עם אלכס גארסיה ולא לראות אותו משחק. סטונס ובראבו עם הטעות התורנית כל אחד, היום לשמחתם ולשמחתנו זה לא עלה בשער - חוץ מזה משחק מעולה של שניהם.

(Lukaku) #198

מעניין אם לפעמים פפ חולם שהוא פותח עם אגוארו בקאמפ נואו ואז מתעורר ומתבאס.

(Ender) #199

אני בטוח שבדיוק על זה הוא חולם, כל לילה מחדש…

//youtu.be/d6E0j8RmW20

[לאחר דברי שבח על אגוארו ושאלה האם ישחק נגד ברצלונה, 3:56] “אני חושב שכן, אבל אני לא הולך לגלות לכם באיזו עמדה”

כמו כן, פרננדו הועדף על פני מפאו כמגן ימני עקב הגובה הרב של שחקני ווסט ברום.

(moshe34) #201

[QUOTE=Lukaku;1699578]מעניין אם לפעמים פפ חולם שהוא פותח עם אגוארו בקאמפ נואו ואז מתעורר ומתבאס.[/QUOTE]
מעניין, כי אגוארו שיחק נגד בארסה בקאמפ נואו ואפילו הצליח להחמיץ פנדל מכריע בזמנו… וסיטי עדיין הפסידו…
אבל רק עם אגוארו היה פותח
(אני מאוד אוהב את אגוארו הישן, בזמנו הוא וסוארז התחרו על החלוץ הטוב בעולם…)

(Ender) #202

אני לא חושב שצריך ללכת לקיצון השני. אגוארו חלוץ על, גם במאני טיים.
סיטי של השנים האחרונות נראית רע נגד קבוצות חזקות, זה מקרין על מיעוט שערים של החלוץ שלה, אני מניח שזה מקרין גם על הרבה איבודי כדור של הקישור שלה והרבה ספיגות של ההגנה שלה. [B]בשנים האחרונות היו לסיטי מאמנים שנחשבו לנאיביים יחסית[/B], וכאלה שמשחקי צמרת (בליגה ובאירופה) הם נקודת תורפה שלהם. האם בדיעבד נגלה עכשיו שבעצם הבעיה היתה בשחקן זה או אחר? אולי, אבל לא נוכל להסיק את זה לפי הנתונים ההיסטוריים (וביניהם הגרף שהבאת), מהסיבה שתיארתי.
אגוארו לא פתח נגד ברצלונה מסיבה טקטית. כמו שמולר לא פתח נגד אתלטיקו בשנה שעברה מסיבה טקטית. כמו שמסי עבר לשחק כ-9 מדומה ב6-2 מסיבה טקטית. לפעמים זה מצליח והמאמן גאון, לפעמים זה נכשל והמאמן חסר מושג. אין בכך שום סיבה להניח שאגוארו לא מתאים לערכים שהמאמן רוצה - מבחינת כדורגל או מבחינת אופי.

(בנבחרת הוא משחק כמו אגואיסט מסריח, אבל זה לא קשור - שופטים אותו במועדון על איך שהוא משחק במועדון)

(Lukaku) #203

ומה הרקורד של נוליטו?
אם אגוארו כבש או לא כבש פעם מול ברצלונה זה לא משנה את העובדה שהוא בפער השחקן הכי טוב שעומד לרשות פפ.

אנדר

אם אני לא טועה, גם בפעם ההיא ש-פפ פתח בלי מולר הוא קיבל רביעייה בראש. גאון וזה.

(Parliament) #204

נוליטו תוך 10 מחזורים מחזיק רשמית בתואר השחקן המלוכלך, המסריח והמגעיל של הליגה ביי פאר.

(Artur Kopit) #205

[QUOTE=Ender;1699662]אני לא חושב שצריך ללכת לקיצון השני. אגוארו חלוץ על, גם במאני טיים.
סיטי של השנים האחרונות נראית רע נגד קבוצות חזקות, זה מקרין על מיעוט שערים של החלוץ שלה, אני מניח שזה מקרין גם על הרבה איבודי כדור של הקישור שלה והרבה ספיגות של ההגנה שלה. [B]בשנים האחרונות היו לסיטי מאמנים שנחשבו לנאיביים יחסית[/B], וכאלה שמשחקי צמרת (בליגה ובאירופה) הם נקודת תורפה שלהם. האם בדיעבד נגלה עכשיו שבעצם הבעיה היתה בשחקן זה או אחר? אולי, אבל לא נוכל להסיק את זה לפי הנתונים ההיסטוריים (וביניהם הגרף שהבאת), מהסיבה שתיארתי.
אגוארו לא פתח נגד ברצלונה מסיבה טקטית. כמו שמולר לא פתח נגד אתלטיקו בשנה שעברה מסיבה טקטית. כמו שמסי עבר לשחק כ-9 מדומה ב6-2 מסיבה טקטית. לפעמים זה מצליח והמאמן גאון, לפעמים זה נכשל והמאמן חסר מושג. אין בכך שום סיבה להניח שאגוארו לא מתאים לערכים שהמאמן רוצה - מבחינת כדורגל או מבחינת אופי.

(בנבחרת הוא משחק כמו אגואיסט מסריח, אבל זה לא קשור - שופטים אותו במועדון על איך שהוא משחק במועדון)[/QUOTE]
סיבה טקטית? מה היא בדיוק, תחלוק איתנו.
זה שיגעון של מאמן לא סיבה טקטית.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

(Lukaku) #206

נוליטו היה “פולס ניין” או ביטוי מגניב אחר.

(moshe34) #207

אני לא יוצא נגד אגוארו באופן ספיציפי.(כתבתי שבעברו הוא וסוארז היו בטופ, אבל סיבות שונות כרגע אגוארו. כבר לא שם אולי הוא יחזור…)
כמו במקרה של מולר, פשוט מחפשים את השחקן שלא משחק באותו משחק כדי לתקוף את פפ.
פפ לא שיתף את מולר שנה שעברה ובאיירן הפסידו לאתלטיקו. כל הפורום געש פה.
אנצלוטי משתף את מולר ובאיירן מפסידים באותו מגרש ובאותה תוצאה ואפילו משחקים הרבה יותר רע . אבל הפורום שותק פה…
אין מילה ואין מצייץ בפורום פה על זה.
אותו סיפור עם קון.
הרקורד שלו גרוע גם נגד פסז שנה שעברה ואיום ונורא גם נגד ריאל מדריד. אבל ואו פפ לא משתף אותו נגד בארסה והוא היה המושיע שלהם.
אם הוא היה משתף את קון וסיטי היתה עדיין מפסידה הם היו אומרים שזה מגלל שהוא לא שיתף את טורה.
אם הוא משתף את טורה ואת קון היו אומרים שזה בגלל שהוא השאיל את הארט לטורינו.
כל מי שבאמת ראה את המשחק נגד בארסה ומנסה להתסכל בצורה אוביקטיבית מבין שהבעיה של סיטי (וזה המקום שצריך לבקר את פפ) זה ההגנה האיומה שלה.
זה והטעות שוער האיומה של בראבו.
אם יש מקום שפפ צריך לחטוף ביקורת וביקורת מוצדקת. זה האי חיזוק של שחקני ההגנה והמשחק ההגנתי של סיטי.

(Artur Kopit) #208

[QUOTE=mos34;1699680]אני לא יוצא נגד אגוארו באופן ספיציפי.(כתבתי שבעברו הוא וסוארז היו בטופ, אבל סיבות שונות כרגע אגוארו. כבר לא שם אולי הוא יחזור…)
כמו במקרה של מולר, פשוט מחפשים את השחקן שלא משחק באותו משחק כדי לתקוף את פפ.
פפ לא שיתף את מולר שנה שעברה ובאיירן הפסידו לאתלטיקו. כל הפורום געש פה.
אנצלוטי משתף את מולר ובאיירן מפסידים באותו מגרש ובאותה תוצאה ואפילו משחקים הרבה יותר רע . אבל הפורום שותק פה…
אין מילה ואין מצייץ בפורום פה על זה.
אותו סיפור עם קון.
הרקורד שלו גרוע גם נגד פסז שנה שעברה ואיום ונורא גם נגד ריאל מדריד. אבל ואו פפ לא משתף אותו נגד בארסה והוא היה המושיע שלהם.
אם הוא היה משתף את קון וסיטי היתה עדיין מפסידה הם היו אומרים שזה מגלל שהוא לא שיתף את טורה.
אם הוא משתף את טורה ואת קון היו אומרים שזה בגלל שהוא השאיל את הארט לטורינו.
כל מי שבאמת ראה את המשחק נגד בארסה ומנסה להתסכל בצורה אוביקטיבית מבין שהבעיה של סיטי (וזה המקום שצריך לבקר את פפ) זה ההגנה האיומה שלה.
זה והטעות שוער האיומה של בראבו.
אם יש מקום שפפ צריך לחטוף ביקורת וביקורת מוצדקת. זה האי חיזוק של שחקני ההגנה והמשחק ההגנתי של סיטי.[/QUOTE]
קון לא בטופ? באמת אחי? אתה אמיתי?
הבן אדם נפצע חוזר ומבקיע בצרורות.
הא, שכחתי הוא לא שחקן בארסה אז הוא סתם אפס.

קון מול ההגנה הבדיחה של בארסה באותו משחק היה עושה מטעמים.
אתה משווה בין אנ’צלוטי בצורת משחק?
פפ אוהב לעשות כל מינה דברים יוצאי דופן מתי שלא צריך.
מי אמר שמולר מול אתט’ באותו משחק לא היה משפיע? זה פשוט פפ אוהב להקרא ‘גאון’ ולהיות יוצא דופן מתי שלא צריך.

(moshe34) #209

אתה לא ראוי לתגובה, אז אל תגיב לי יותר.

(Artur Kopit) #210

שמח שאתה מודע לטעות שלך ומודה בה.

(moshe34) #211

אתה צוחק עלי?
ברגע שאתה תפסיק עם העקיצות ותכתוב כמו בן אדם, תקבל תשובה.
(תתחיל ללמוד קורס בהבנת הנקרא לפני)