הליגה האירופית 16/17 :: מנצ'סטר יונייטד מסמנת וי בדרך לליגת האלופות..

(Shusaku) #23

כל קשר בין אלופת אירופה, לקבוצה הפתטית ששיחקה מול ב"ש בסן סירו הוא מקרי בהחלט.

(Oleguer 23) #24

תמיד נחמד לעשות השוואות מכל מיני נקודות בזמן. ב1998 כולם זוכרים את הדמעה הראשונה מבין מיליון שירדו ליוסי בניון כשבאר שבע ירדה ליגה. באותה עונה אינטר זכתה בגביע אופ"א עם שחקנים כמו רונאלדו וסמוראנו. אגב, סגן מלך השערים במפעל היה שחקן גרוזיני מאייאקס, אחד שוטה ארבלדזה.

הכדורגל דינמי שזה מדהים. ב2004 חטאפה עלתה לליגה הראשונה והיריבה השנואה לגאנס ירדה לשלישית. והנה היום אחת מארחת את ברצלונה ואחת בתחתית הליגה השנייה.

(SantiagoBernabeu) #25

אם כבר אנחנו במוד של איפה אז והיום, אז כשהפסקתי להתעניין בכדורגל ישראלי, ביתר ירושלים עדיין היתה הקבוצה הטובה במדינה, ואבירם ברוכיאן הכוכב (אולי) הכי גדול שלה. הוא היה קשר מסוג שאין בארץ. באותו זמן פחות או יותר נפתחה קבוצת כדורגל חדשה שנקראה הפועל קטמון. קומץ אוהדי הפועל ירושלים שהחליטו להיפרד מקבוצת האם ולפתוח לעצמם קבוצת כדורגל משלהם.
מפה לשם, לפני כשבוע הודיעה הפועל קטמון שהיא משעה את אבירם ברוכיאן מהקבוצה.

מי היה מאמין באותה תקופה שקבוצה שמשחקת בליגה הכי נמוכה תשעה בעוד מספר שנים את הקשר הכי טוב בליגה.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

(moshe34) #26

היא לא השעתה אותו מהקבוצה, אלא שלחה אותו למוסד גמילה. יש הבדל בין שתי הדברים.
וברוכיאן לא היה אף פעם הקשר הטוב בליגה.

(SantiagoBernabeu) #27

זה לפחות מה שאני שמעתי, לא יודע מה הסיבה ולא יודע על איזו גמילה מדובר (אשמח שתשפוך אור על הנושא), ומה שאני זוכר מאותה תקופה כילד. גם כשהתעניינתי בכדורגל ישראלי לא באמת התעניינתי כך שאני לא יכול להתווכח אם הוא היה הכי טוב או בין הטובים. הוא היה כוכב גדול בוודאות.

(Dovi) #28

הוא מכור להימורים.
יש שמועות וסיפורים על העזיבה המוזרה שלו מבית״ר לויסלה נגד כל היגיון.

Sent from my iPhone using Tapatalk

(Merengue) #29

איך מאינטר הגענו לברוכיאן ?

(lolothe2nd) #30

קצת נתונים תקציביים
התקציב של הקבוצה האירית, קטן פי שלוש משל נומה קליו לה הודחה מכבי חיפה בפנדלים במוקדמות, וקטן פי 24 מזה של הקבוצה מתל אביב (לא שאני כ"כ מתגאה בתחרות של מי גרוע/מביך יותר)

(Ender) #31

גם הליגה האירופית ממשיכה בחייה, ואולי שווה קצת לעדכן:

בבתים הישראלים, מכבי ובאר שבע נמצאות שתיהן במקום השלישי, עם חלום העפלה חיי וקיים. שתיהן עם ניצחונות חוץ מרשימים, נגד אלקמאר ואינטר (שנמצאות במקומות האחרונים בבתים האלה בתום שלושה מחזורים). באר שבע גם הוסיפה תיקו מכובד מאוד עם הקדושים (סאות’המפטון) שבאו לבקר בארץ הקודש. בבית של מכבי, זניט מושלמת עם 9 נקודות (יחד עם עוד שתי קבוצות נוספות בלבד בטורניר, שחטאר ושאלקה, מתוך 12 בתים).

מנצ’סטר יונייטד פתחה עם הפסד מביך קצת לפיינורד, אבל מאז ניצחה פעמיים, ותצא השבוע למשחק קשה בטורקיה נגד פנרבחצ’ה של ואן פרסי. יונייטד כרגע מוליכה את הבית שלה (במשותף), בפער 2 נקודות מהמקום השלישי.

קבוצות גדולות נוספות ששוות אזכור הן מיינץ (יש לה 5 נקודות בבית עם חלוקת נקודות של 5-5-5-0), רומא (מקום ראשון בבית שלה, פער 2 נקודות מהמקום השלישי), אתלטיק בילבאו (מקום רביעי בבית שלה, פער נקודה 1 מהמקום השני), סלטה ויגו (מקום שני בבית שלה, פער 3 נקודות מהמקום השלישי), שאלקה (כאמור, מוליכה את הבית שלה בבטחה, פער 6 נקודות מהמקום השלישי), פיורנטינה (מקום ראשון בבית שלה, פער 3 נקודות מהמקום השלישי) ו-ויאריאל (מקום ראשון בבית שלה, פער נקודה 1 מהמקום השלישי)

מבחינת משחקים חמים ביום חמישי הקרוב, בשעה שמונה מכבי תארח אל אלקמאר, ופנרבחצ’ה את יונייטד.
בשעה עשר ספרטה פראג תארח את באר שבע, סאות’המפטון את אינטר, ואייאקס את סלטה ויגו.

כמו כן, כהערת צד יעודכן - סביליה בדרכה הבטוחה להיות מודחת מהליגה האירופית, כאשר היא נאבקת עם יובנטוס על המקום הראשון בבית 8 בליגת האלופות.

(moshe34) #32

ואו ב"ש מנצחת את אינטר אחרי פיגור של 2-0 במחצית ל3-2 בשער בזמן פציעות!
לא משנה איך העונה הארופאית תיגמר. שאפו גדול מאוד לאלונה ברקת ולבכר ולקבוצה באופן כללי.
מגיע להם לעלות שלב…
נראה לי תיקו יספיק להם לא?

(Raul Gonzalez Blanco) #33

ניצחון או תיקו עם שערים. נקווה לטוב.

(LS7) #34

//youtu.be/zN1L38Pa2As

הארגנטינאים האלה יודעים את העבודה.

(Ender) #35

מחזור הסיום הגיע, ושתי הישראליות יכולות למצוא את עצמן בשלב הבא!

באר שבע, עם קמפיין אירופי באמת מרגש עד כה, תתארח אצל סאות’המפטון. תיקו עם שערים יספיק ללהקה האמיצה של ברק בכר כדי להעפיל, ואם יש קבוצה ישראלית שהוכיחה שאפשר להאמין בה - זו בהחלט באר שבע. המשחק ישודר בשעה 22:00.

העונה של מכבי לא מתקדמת כמתוכנן, אבל הם כן יכולים להתנחם בניצחון ההיסטורי שלהם בדרבי, וגם… בזה שעדיין יש להם סיכוי להעפיל לשלב הבא באירופה. מכבי תארח את דאנדוק, כאשר תיקו שלה (יחד עם הפסד של אלקמאר לזניט) או ניצחון שלה (יחד עם אי ניצחון של אלקמאר על זניט) עשוי להוביל אותה לשלב הבא. מכבי בפורמה לא מדהימה בלשון המעטה, אבל במשחק אחד הכל יכול לקרות. המשחק ישודר בשעה 20:00.

יונייטד קרובה מאוד להעפיל, כשהיא מתארחת אצל הקבוצה החלשה בבית ויכולה להסתפק בתיקו. החניכים של מוריניו משחקים כדורגל טוב כבר תקופה ארוכה ובעיקר חסרים את הגרוש ללירה ליד השער - אופתע מאוד אם יודחו. גם רומא, אתלטיק בילבאו, אייאקס, שחטאר ושאלקה בשלב הבא. בין הקבוצות הגדולות שיודחו מהאלופות לאירופית אפשר למצוא את אחת מבין ליון וסביליה, ואחת מבין טוטנהאם וצסק"א.

(Merengue) #36

מדהים, באר שבע נראתה כאחת שנופלת מהרגליים מרוב הפיזיות של ס’האמפטון , וברגע אחד של התעלות של שבתאי הרענן ובוזגלו שהיה עסוק בעיקר במאבקים פיזים פשוט משחיל את הכדור כמו חוט למחט לרשת של פורסטר.
מה כבר אפשר לומר על הקבוצה הזאת.

(Uriah) #37

להוריד את הכובע בפני באר שבע. מדהים לחשוב איפה הם היו רק לפני מספר שנים אחדות!

(la rambla) #38

קודם כל ברכות להפועל באר שבע.
שני דברים שמאוד בולט בקבוצה של בכר:
א. מצליח לשמור על מתח תמידי ובכך הם נראים טוב בכל החזיתות- דבר לא אופייני לקבוצה ישראלית.
ב. שקט תעשייתי בקבוצה. יש שם מספר “כוכבים” ישראליים כמו סהר ובוזגלו שבכל קבוצה אחרת היו מייצרים כותרות של חוסר שביעות רצון וכדומה, ואילו אצל בכר למרות שלא כולם מרוצים כל הזמן, יש שקט יחסי. הדרך שבא הם מתמודדים עם הציר יעקב בוזלגו- מאור בוזגלו זה הישג לא פחות גדול מהעלייה לשלב הבא.
נ.ב אי אפשר שלא להקיא מאקס באר שבע- ניר קלינגר, שאני בהתלבטות מה גרוע אצלו יותר: יכולת האימון שלו או ההתנהגות שלו.

(Cholo) #39

זוכרים את הקדנציה של אברם בנבחרת? אז התחלתי להתנתק מהנבחרת ומהכדורגל הישראלי בכלל. אבל לבאר-שבע של בכר קל להתחבר כי האופציה ההתקפית תמיד קיימת.

(moshe34) #40

מה קלינגר עשה?

(Ender) #41

עבר קצת מתחת לרדאר, אבל גם הגרלת 32 הגדולות של הליגה האירופית התרחשה היום.
כזכור, בשלב 32 הגדולות מתקיימים 16 משחקים באותו יום. המפגשים הראשונים ב16 בפברואר והגומלין ב23 בפברואר*.
הפועל באר שבע תשחק נגד בישקטאש, אלופת טורקיה שנשרה מהבית של נאפולי ובנפיקה בליגת האלופות.

משחקים מעניינים: (הקבוצה מימין - מארחת את המשחק הראשון)
הפועל באר שבע - בשיקטאש
מנצ’סטר יונייטד - סנט אטיין
ויאריאל - רומא
גנט - טוטנהאם
אלקמאר - ליון

עדיין אין מפגש אנגלי-ספרדי, אני אמשיך לחכות…

*הגומלין של יונייטד (ושל משחק נוסף) ב22. אל תשאלו אותי למה.

ההגרלה המלאה:

(Lukaku) #42

קבוצה ישראלית מוגרלת נגד קבוצה טורקית שרק לפני כמה ימים מכונית תופת התפוצצה סמוך לאיצטדיון. נו, מה כבר יכול להשתבש.

אמנם זה היה פיגוע של המחתרת הכורדית שכוון נגד שוטרים טורקים, אבל כבר ראינו שלדאע״ש היכולות לבצע פיגועים גם נגד מטרות אזרחיות על אדמת טורקיה.

אני מאוד מקווה שלא יטוסו הרבה מידי אוהדים ישראלים, כל המפגש הזה הוא מתכון לצרות.