ליגת האלופות 16/17 :: ריאל מדריד - המלכה של אירופה! מפרקת את יובנטוס בגמר

(Shusaku) #647

[quote=“HJKL, post:646, topic:11387, full:true”]מי לעזעזל חושב על זה אחרי זכייה בצ׳מפיונס?[/quote]לא הייתי מצפה לפחות משחקן בסדר גודל הזה, בנבחרת בסדר גודל הזה. זו יכולה להיות ההזדמנות האחרונה של פורטוגל לזכות בתואר למשך העשורים הקרובים.

(Shusaku) #648

הליגה הספרדית היא ליגה של שתי קבוצות הם אומרים…

ליגת האלופות היא ליגה של שתי קבוצות הם לא אומרים…

(Uriah) #649

זה נאמר כל כך הרבה פעמים אבל אני חושב שזה חייב להאמר שוב… רונאלדו הוא מופת וסמל לכל מי שרוצה להשיג משהו בחיים שלו.

שאלתי אותך שאלה בפורום המקביל לפני כמה ימים ולא החזרת לי תשובה לגבי המורשת של ריאל מדריד בהקשר של זכייה אפשרית, אתה מעוניין לענות עכשיו? :slight_smile:

(Sir Ryan) #650

ומצד שני זכה בפחות תארים…
לא חסרות שנים שרונאלדו הבקיע יותר ממסי אבל סיים עונה בלי שום תואר שכמסי סיים עם טרבל?

זה לא בא להוריד או להעלות את ערכו של אף אחד מהם… כול עונה נבחנת בנפרד ובהתאם למשתנים שלה.

לגבי כמויות הזכייה של ריאל מדריד וברצלונה בשנים האחרונות, זה לא סותר את זה שהליגה הספרדית היא באמת מאבק ראש בראש בינהם בדר"כ אולם יש מעיין שינוי מגמה בשנים האחרונות מאז הגעתו של צ’ולו לאתלטיקו והחזרה של סביליה למרכז הבמה.

העניין הוא שברצלונה וריאל מרכזות אליהם ב10 השנים האחרונות את השחקנים הטובים ביותר וככה בונים דומננטיות שרק גדלה עם הזמן.
או שמישהו שכח איפה רונאלדו,בייל,מודריץ,סוארס,הנרי ביססו את מעמדם?

(shum22) #651

כבר כתבתי את זה אחרי הזכייה ביורו - כשרונאלדו היה השחקן הטוב ביותר מבין השניים, כל התארים הלכו למסי. עכשיו, כשמסי השחקן הטוב יותר מבין השניים… התארים הולכים יותר לכיוון של רונאלדו. כששניהם היו בשיאם, רונאלדו לדעתי היה טוב יותר ולכן, הוא השחקן הטוב בכל הזמנים מבחינתי. רונאלדו הוא הרבה יותר מרק מבקיע, בהתחלה הוא בכלל היה דריבליסט יותר מהכל.
אין ספק (לפחות מבחינתי) שאם רונאלדו הטוב בהיסטוריה אז מסי שני ואם מסי ראשון אז הוא שני. 10 שנים רצופות שהם שני השחקנים הטובים בעולם. לא הייתה דומיננטיות כזו אי פעם בהיסטוריה.

בקשר לברצלונה בלי מסי - אני זוכר שנה שעברה 4-0 על ריאל בברנבאו, גם אם זה שנה שעברה… עדיין. בואו לא ניסחף - “לא מגיעה למקום רביעי” וההחלטיות הזו שריאל הייתה זוכה בלי רונאלדו כשהאליפות נקבעה בפער של 3 נק’… לא מבין את זה.

(bixente) #652

אני לא אכנס כאן לדיון רונאלדו נגד מסי אלא רק אגיד בקצרה מה שאמרתי עוד לפני 8-10 שנים :
זה 2 שחקנים מצויינים ושונים שלכל אחד יש חוזקות וחולשות שונות. שניהם הכי טובים בעיניי כל אחד בדרכו שלו.

לגבי הגמר אני חייב כמה נקודות :
*ראמוס עם גמר שלישי ברצף שהוא נראה מצויין ואחראי לא מעט על הזכיות.
*היגוואין כמו שאמרתי מוכיח שוב ושוב (ושוב) כמה שהוא נכה ברגעים האלו. במדי ריאל הוא היה מתעלה במאני טיים של הליגה בהתחלה אבל בכל המאני טיים האירופי / עולמי הוא פשוט מזעזע.
בין אם זו ההחמצה שלו מול ליון מול שער ריק, ההחמצה מול גרמניה בגמר גביע העולם או עוד אחרים. הוא פשוט חתיכת בלוף שלא מהעולם הזה בכל הקשור לאופי שלו. ואם היה לו אופי של ווינר אני חושב שהוא היה החלוץ הטוב בעולם. כי יכולת יש לו בימים שהוא כן משחק.

• לוקה שוב עם הופעה שהיא על סף השלמות. שוב הוא קובע מה יהיה ומנתב הכל לכיוון שהוא רוצה. זה נראה כאילו לוקה שיחק פיפא וכולם פשוט חשבו שמשהו תלוי בהם.
  • רונאלדו כרגיל מפלצת מאני טיים. ועם שערים החל מרבע הגמר נגד באיירן אתלטיקו ויובה , באמת אין מה להוסיף. זה רק ימעיט.
    *וכן, ריאל הראשונה שעושה BACK TO BACK, בצורה הכי מדהימה שיש עם חותם ענק. מול ההגנה שחטפה 3 בכל העונה , שמרה על שער נקי 180 דקות מול בארסה , ריאל כובשת להם 4 ב90 דקות. מדהים !

(BarcaMan) #653

אני לא מבין למה תמיד מדגישים את הסקורריות הגדולה של רונאלדו כיתרון בולט על מסי, כשהוא שיחק 25 משחקים באלופות יותר ממסי, והוא לא רחוק ממנו בהרבה.

לרונאלדו בכל הקריירה בכל המסגרות יש 600 שערים ו195 בישולים ב855 משחקים, מסי עם 565 שערים ו291 בישולים ב-700 הופעות.

לדעתי מסי עולה כל רונאלדו בכמעט כל אספקט של המשחק, מלבד הפיזיות ומשחק הראש של רונאלדו, וגם סטטיסטית יש לו יתרון קל על רונאלדו.

זהו הגמר הראשון לטעמי שרונאלדו באמת הופיע ותרם למשחק, התכונה הבולטת אצל הפורטוגלי שאולי לא נראה באמת על פני הפוקר של מסי, זאת התשוקה הבלתי נגמרת שמניעה אותו יותר מהכל.

יש לריאל סגל מדהים ורחב, שחקנים רבים מהשורה הראשונה, מצחיק שבעונת פשוט פנטסטית של מסי יש לו צוות מסייע די חלש שלא ממש את התפוקה הנהדרת שלו.

(HJKL) #654

לא בטוח שאני מבין לגמרי למה אתה מתכוון… אם אנסה בכל זאת: המורשת של ריאל מדריד כמועדון לא השתנתה הרבה, מקסימום חיזקנו כמה ברגים רופפים. התואר האירופאי תמיד היה בד.נ.א של המועדון, זה עמוד יפה ונחמד בספר ההיסטוריה של המועדון אבל יש עוד הרבה כמוהו. יש כאלה שיגידו שהתואר של שנה שעברה יותר חשוב ויותר מעיד על ריאל מדריד כמועדון. אשכרה צלענו כל הדרך לתואר וזכינו מכוח האינרציה ומזה שאנחנו “ריאל מדריד”. וולפסבורג במשחק השני וסיטי בשני המשחקים שיחקו כל כך מבוהלים סתם כי הם שיחקו נגד ריאל מדריד. אתלטיקו בגמר זה בכלל סיפור בלתי מוסבר, אם הם לא משחקים נגדנו הם בוודאות זוכים. (יש שיוסיפו שקיבלנו הגרלה קלה לאורך הדרך סתם כי אנחנו ריאל מדריד. :slight_smile:) התואר הקודם לא היה כל כך מרגש עבורי אבל היה מאוד “מדרידאי”.

מה שיותר קל לי להגיד זה על המורשת הקבוצה הנוכחית. השלד הזה היה ראוי ליותר, קצת חוסר מזל וקצת מסי מנעו מהם להשיג יותר - קצת מזל וקצת זידאן בשנה וחצי האחרונות עזרו לתקן. רובנו (אוהדי ריאל) עפים ב24 השעות האחרונות על 95% מהסגל (מזל שיש דנילו), חלקנו הגענו עד לפלורנטינו כדי למלא את החלל. מתישהו תגיע הנפילה, ונתהפך עליהם כרגיל. פשוט הרגשתי שהתואר הזה הוא מה שנדרש כדי להטות את הכף, כך שכאשר הנפילה תגיע וזה באמת יהיה סוף התקופה של הסגל הזה, השחקנים עדיין ייזכרו כפי שהם ראויים להיזכר.

(Uriah) #655

דווקא הבנת טוב מאוד :slight_smile:

אחלה הודעה

(Mr.Maestro) #656

באמת לא נמאס לכם מהשוואה הזאת? תהנו מזה שזכינו לראות שתי מפלצות כדורגל, שדוחפים אחד את השני לקצה היכולת, עולם הכדורגל היה הרבה יותר משעמם אם לא היה את אחד משניהם! לכל אחד יש קריטריון משלו להגדרה של שחקן הכי טוב, אז תפסיקו לנסות להוכיח אחד לשני מי טוב יותר. במקום לדבר על המשחק, חוזרים שוב פעם לדיון המטופש הזה!

(Ofer g) #657

מדהים לראות את מה שקורה שם.
ב4 שנים ריאל מדריד העפילה ל3 גמרים ולקחה את שלושתם.
ברצלונה גם העפילה ל3 גמרים מאז 2008 וזכתה בשלושתם.
נתון מטורף.

ב4 שנים יונייטד העפילה ל3 גמרים וניצחה רק גמר אחד.
ב4 שנים באיירן מינכן העפילה ל3 גמרים וניצחה רק גמר אחד.
נותן קצת תקווה לעונה הבאה כאוהד יובנטוס מצד שני אתלטיקו מדריד העפילה לגמר פעמיים ב3 שנים בידיוק כמו יובנטוס והפסידה פעמיים אבל לא הצליחה להעפיל לגמר שלישי.

מה שמטורף, זה שמלבד הבלחות של אינטר ודורטמונד, ב9 השנים האחרונות היו בגמר ליגת האלופות 7 קבוצות: צ’לסי, אתלטיקו ויובנטוס שהעפילו פעמיים בתקופה הזו, יונייטד, באיירן מינכן, ברצלונה וריאל מדריד שהעפילו 3 פעמים בתקופה הזו.

גורם לי קצת לחשוב על הקבוצות של השייחים שמפוצצות בכסף אבל לא מסוגלות להגיע לרמה הגבוהה ביותר. וגם גורם לי לחשוב האם יש סיכוי שנראה עוד אינטר ודורטמונד בעתיד או שגמרי ליגת האלופות יהיו שייכים למספר מצומצם של קבוצות שהבסיס שלהן כל כך חזק שאף אחת לא יכולה להתחרות בו.

(orelh94) #658

לדעתי זו לא תהיה בראנז’ה סגורה.
אתלטיקו עד לפני 4-5 שנים, מי חשב בכלל שמסוגל להגיע לגמר ליגת האלופות? שלא נדבר על רבע או חצי חלילה. צ’לסי זו בדיוק אחת מקבוצות הכסף, רק שכאן מדובר על אוליגרך רוסי ולא על שייח’ נפט. היתרון של רומן זה שהקבוצה שלו רצה הרבה יותר זמן ברמות האלה מהשייחים וקבוצותיהם.

העניין בזירה האירופית, הוא שהשליטה משתנה כל כמה שנים. אם לפני השליטה הספרדית בשנים האחרונות הייתה שליטה גרמנית יחסית, ולפני כן שליטה אנגלית, זה אומר משהו. היו תקופות שהיית רואה בשלבים המאוחרים כמעט תמיד 2-3 אנגליות. היוצרות התהפכו בעיקר בגלל שיש שני שחקנים כאלה בספרד. שחקנים שמסביבם הרבה יותר קל לאחד סגל חזק ויציב. מה גם שראינו את אחת הקבוצות הגדלות בהיסטוריה עם צ’אבינייסטה ומסי.

השליטה כל כמה שנים מתחלפת, איפה שנמצאים השחקנים הגדולים ביותר שם תהיה השליטה. אני מאמין שבזמן הקרוב אנחנו נראה את השליטה האנגלית חוזרת בעקבות הכסף הגדול שמסתובב שם, ובתקווה נראה את האיטלקיות חוזרות לקדמת הבמה עם המגמה שיש כרגע אצל אינטר ומילאן.