ליגת האלופות 16/17 :: ריאל מדריד - המלכה של אירופה! מפרקת את יובנטוס בגמר

(Paul Heyman) #625

אני וכל מנהל אחר פתוחים לדיאלוג תמיד בהקשר לכל בקשה, תלונה וכדומה מצידכם.

הסברתי את פשר המחיקה הספציפית הזאת. מבחינתי אני מתקדם הלאה, אם מישהו ממכם רוצה להמשיך את הדיאלוג הזה הוא מוזמן לפנות אלי בפרטי ואני אשתדל לענות על כל שאלה וטענה. זה כולל גם טענות על דיונים באשכולים שונים ואחרים גם, @Mr.Maestro אם יש לך טענות ספיציפיות בנוגע למשהו.

מוש, אם אתה רוצה שאני אשחזר את ההודעה שלך אין לי בעיה אבל היא הייתה תוצאת עץ רעיל וחסרת משמעות ברגע שההודעה ההיא נמחקה, אז היא נמחקה גם מטעמי “נוחות”.

(barakpxp) #627

זכייה מוצדקת. הקבוצה הכי טובה השנה בליגת האלופות ללא ספק. קבוצות מנוסות כמו באיירן ויובה התרסקו להן מול הקישור האדיר, מרסלו וקרבחאל וכמובן אחד הווינרים הגדולים בתולדות המשחק רונאלדו. עצוב שגם השנה בופון לא זוכה אך מי יודע, אולי שנה הבאה!

(Uriah) #628

הקבוצה הטובה זכתה, ברכות.

אגב, למה היגוואין היה על הספסל?

(orelh94) #629

כי בריאל תמיד העדיפו את בנזמה. :wink:

המנוחה שקיבל רונאלדו העונה עשתה את ההבדל. שהוא רענן ככה, יובנטוס רק יכולה לבקש את רחמיו. איזה שחקן אדיר!(אבל עדיין הנרי יותר טוב :wink: )

יובנטוס שיחקה מצויין והייתה טובה יותר ב25 הדקות הראשונות, והייתה לא פחות טובה לאורך כל המחצית הראשונה. מחצית שניה הניסיון עשה את ההבדל, שחקנים כמו פיאניץ’, חדירה, אלבס קשישא, היגוואין ומנדג’וקיץ’ לא באמת מסוגלים על הניסיון שיש לשחקנים כמו מודריץ’, קרוס(אלוף עולם!), ראמוס, מרסלו ומעל כולם כריסטיאנו.

צריך להוריד את הכובע בפני ריאל, שלוש זכיות בארבע שנים זה הישג חסר תקדים. איפה ארסנל איפה…מגרדת את המקום הרביעי בפיירמרליג :sob:

(bixente) #631

הנרי יכול לחלום על קריירה כמו של רונאלדו וזה מבלי להוריד כלום מהנרי. רק מראה כמה רונאלדו מדהים.

אני ממש לא מסכים לגבי העניין שיובה הייתה טובה יותר ב25 הדקות הראשונות. יובה פתחה מצויין וכבר אחרי 7 דקות ריאל התחילה להשתלט ותוך 5-6 דקות הפכה לשולטת והטובה יותר על המגרש. אחר כך בא השער שלאחריו ריאל גם יכלה לכבוש את השני אם איסקו היה מעביר בנגיעה הצידה לרונאלדו.
השער של מריו מנדז’וקיץ’ היה יפה מאוד אבל לטעמי זו טעות של נבאס. מהרגע הזה יובה קיבלה בטחון ועד סוף המחצית היא וריאל חילקו איזה 4 פעמים ביניהם דקות טובות.
במחצית השנייה זו כבר הייתה אופרה אחרת לחלוטין כמובן.

ודבר חשוב - כל העונה הם היו חלשים (במיוחד ביחס לסטנדרטים שלהם ) אבל מה שלוקה וכריסטיאנו עושים בחודשיים האחרונים במאני טיים הוא לא פחות ממפלצתי.
פשוט פאקינג וואו

(SantiagoBernabeu) #632

אתמול נגמרה העונה הכי גדולה בתולדות ליגת האלופות, אחח, איזו עונה זו היתה, ולאו דווקא רק בשביל אוהדי ריאל מדריד. שלב הבתים היה נהדר, ריאל מדריד ובאיירן מינכן אפילו לא סיימו בראש הבית. אבל האקשן התחיל עם שלב הנוקאאוט המטורף שקיבלנו השנה. ההתמודדות ההיסטורית של ברצלונה ופסז’, עם המהפך הכי גדול שנראה בתולדות ליגת האלופות. הסיטי ומונאקו עם 12 שערים ביניהן, באיירן עושה את ארסנל עם עשירייה בשני משחקים ולסטר הקטנה מעיפה את סביליה מהמפעל. לא צריך לציין, אבל שיא שערים.
ואז הגיע רבע הגמר. ריאל מדריד וביירן מינכן, מנגד ברצלונה מול יובנטוס. ארבעת הקבוצות אולי הכי טובות בעולם עם התמודדויות שיזכרו לדורות. ריאל מדריד מנצחת 2-1 באליאנץ ארנה עם צמד של כריסטיאנו רונאלדו שחזר לכבוש, ולמרות שבאיירן כפתה הארכה לאחר 90 דקות, רונאלדו סגר עניין עם שלושער ו4-2 בסיכום לריאל מדריד. תשעה שערים בהתמודדות בין שתיים מהקבוצות האיכותיים ביותר של לכדורגל להציע.
יובנטוס אירחה את ברצלונה למשחק הראשון שגם הוא ללא ספק יזכר המון זמן. צמד של דיבאלה והגנת ברזל השלימו משחק ענק של האיטלקים הכניסו את ברצלונה לשוק. זה לא מנע מהם לחלום על משהו שעשו אך לא מזמן מול פסז’, אבל הפעם הם לא השכילו לכבוש אפילו שער אחד.
בחצי הגמר קיבלנו את ההתמודדות הרגועה ביותר בכל שלבי המפעל. ריאל ויובה עשו את העבודה כבר במשחק הראשון וגמרו את ההתמודדות, ועדיין היו אלה משחקים יפים.
בהנחה שאתם אוהדים נייטרלים, ולא אוהדי ברצלונה או אינטר, הגמר הזה היה אולי הגמר הכי מהנה לצפייה בשנים האחרונות. מעבר לכך שהיו חמישה שערים, היו מצבים לשני הצדדים. היו מהלכי כדורגל גדולים ושער אחד של מנדז’וקיץ’ שיזכר ביופיו המון זמן, אולי שער העונה.

ללא ספק העונה הכי גדולה של ליגת האלופות בעידן הנוכחי.

(Oleguer 23) #633

הגמר היה מהנה במיוחד במחצית הראשונה מבחינה דו צדדית, ובמחצית השנייה במעמד צד אחד. הרבה שערים זה משהו שמאפיין גמר אדיר, וזה יזכר כך יותר מהרבה גמרים לאחרונה.

אחרי המחצית הראשונה התחושה שלי היתה אחת - אי אפשר להכניע את ריאל ואי אפשר לעצור אותם. אם הגול של מנג’וקיץ’ כל כך יפה, זה מה שנתן לי את ההבנה הזאת - רק ככה, במהלך כזה אפשר. וגם זה היה על הסנטימטרים שחסרים לקיילור. יהיה מעניין איפה הוא יהיה בעונה הבאה, אני רוצה לראות אותו בליגה הספרדית.

נ.ב
איסקו. אין לי מילים עליו, אבל הוא הכי מזכיר לי את מסי מבין השחקנים שבטופ. מהפנט.

(t.a.l4) #634

דווקא איסקו לא הבריק אתמול כל כך,אבל עצם הנוכחות שלו תרמה לריאל פלאים,תמיד היה אופציה למסירה והניע את הכדור בצורה מושלמת יחד עם קרוס ומודריץ׳,מה שהוציא ליובנטוס את החשק לחיות במחצית השנייה.

(Oleguer 23) #635

חלק מהעבודה שלי הייתי צריך לעקוב אחרי כל סרטוני הביצועים של איסקו בליגה הספרדית העונה. בוא נגיד שרציתי לבכות כשהסתכלתי על מה יש לקבוצה שלי על הספסל. האיש הביא אליפות, עם כל הכבוד לאלה שרשומים בטור השערים והבישולים.

(SantiagoBernabeu) #636

מוראטה עם המהפכים שלו פעם אחר פעם בדקות הסיום, נאצ’ו שהציל את ההגנה, קובא שהשתלט על הקישור ואפילו אסנסיו שחתום על כמה נקודות חשובות. אה וגם חאמס… זה אליפות של קבוצה שלימה ולא של שחקן וזה מה שהיה הכי יפה באליפות הזאת.
אבל זה כבר אופטופיק. הספסל שלנו חתום על צמד התארים האלו אולי אפילו יותר משחקני ההרכב.

(Osho) #637

מסכים עם כולכם. לטעמי עונה ענקית של ליגת האלופות ביחס לשנים האחרונות. כמו כן, לדעתי השינוי של ריאל בחודשיים האחרונים נובע מהכנסת איסקו להרכב.

בכל מקרה- הפוטנציאל של ליגת האלופות שנה הבאה הוא עצום ואני כבר מתחיל להתרגש:
הספרדיות ריאל וברצלונה שלא יורידו גז בחלון העברות כאשר השחקנים הטובים בעולם משחקים אצליהן ומעדיפים לבוא אליהן. באיירן כקבוצה שלטעמי הכי מפחידה אחרי ריאל ובאמת הודחה השנה לאחר מאבק עיקש וגבולי מבחינת השיפוט. יובה שתנסה ללקק את הפצעים מההפסד בגמר ולהעניק לבופון פרישה עם התואר הנכסף!

לצד ארבעת הגדולות הכדורגל האנגלי ינסה לעשות קאמבק: צ’לסי המפחידה, יונייטד של מוריניו שתעשה הכל כדי לחזור לגדולתה, סיטי של פפ המשתפרת, ליברפול המרגשת שליגת האלופות היא ביתה ואפילו טוטנהאם העיקשת. נוסיף לכך את הישארותם של גריזמן וסימאונה באתלטיקו ויהיה פיצוץ! לא יכול לחכות. סבירות גבוה שלבבות ישברו ודמעות ירדו.

געגועים למילאן ואינטר :frowning:

(Sir Ryan) #638

מדהים איך פרז רואה כעת את פרי השקעתו מחזיר את עצמו אחרי 8 שנים קשות שבהם הוא רואה היריבה מרה כותבת היסטוריה אחרי היסטוריה ושוברת שיאים כול פעם מחדש.
מה הוא לא עבר? אחד הפלופים הגדולים בהיסטוריה ע"ש קאקא,ראה את פפ חוגג לו חמישייה בפנים אחרי מסע רכש מפואר כשדאז עומד על הקווים המאמן היחיד שהצליח “להכניע” את פפ וברסה שלו, הדחות מביכות בצ’מפניוס שנה אחר שנה מול קבוצות הרבה פחות מוכשרות כמו באיירן ב2012, ברצלונה ב2011, אליפויות שברחו לריאל מהידיים.

אני חושב שריאל מדריד של השנה מוכיחה בפעם המיליון שהשלם גדול מסך חלקיו ושאין דבר יותר חשוב מניסיון במעמדים חשובים כמו הישורת האחרונה בליגה והמאבקים באלופות.
לפחות בעיניי מרבית כוכביה מעבר ליכולת השיא שהם הציגו בטווח של לפני 4 שנים +/- כמו מודריץ’, ראמוס, בייל, וכו’.
שלא נדבר על רונאלדו, אני לא חושב שמישהו אובייקטיביי חשב ששנה שעברה הייתה לו עונה מוצלחת מלבד שני התארים שנרשמו לטובתו וכדור זהב אחד לא מוצדק, אבל השנה רונאלדו הוכיח שוב למה הוא שייך לזן של ספורטאים שקורצו מהם פלפס, פדרר, וג’ורדן, לרונאלדו מאז 2007 שהוא הפך לסופר סטאר במנצ’סטר יש מטרה אחת במשחק, לנצח ולשים את הכדור בשער. פעם הוא היה עושה את זה ע"י פיזיות אדירה ומהירות כשהוא משאיר מאחוריו קבוצה שלמה, אבל רונאלדו הבין שעם הגיל המהירות כבר לא פעם ועם כול השרירים האלה שהוא פיתח אי אפשר להישאר טכני כמו שהיה פעם, אז הוא פשוט עשה סוויץ’ והפך לחיית רחבה ועדיין עושה את זה יותר טוב מהמון ‘9’ גדולים בהיסטוריה.
ואני חושב שדווקא אחרי השנה הכי “פחות טובה” מבחינה אישית ויכולת להשפיע על המשחק רונאלדו הפיק לקחים ונתן את העונה הכי טובה בקריירה שלו, דווקא בגיל 32 אחרי שחצי עולם קבר אותו ושלח אותו לעשות מילארדים בMLS אבל רונאלדו הוא מזן אחר, הוא לא רק ספורטאי הוא קורץ מהחומר של אנשים שכותבים היסטוריה.

אני תמיד סברתי ועודני סובר שמסי הוא השחקן הכי גדול בהיסטוריה אבל השנתיים האחרונות של רונאלדו בהחלט מתחילות לגרום לי להעלות תהיות.

חלק מאוהדי יובה יכעסו עליי אבל אני שמחתי שהם לא זכו ושריאל מדריד הציגו עליונות שכזו, מצטער אבל בתור הצופה מהצד שאין לו שום אינטרס במשחק הגמר הזה, פשוט לא היה הוגן בעיני שקבוצה התחרותיות במדינה שלה שואפת ל-0 כבר קרוב ל5 שנים תזכה בתואר הכי חשוב ביבשת.
יובה כבר יותר מחצי עשור מהמחזור הראשון והאחרון נמצאת במקום ה-1 בזמן שכול היריבות שלהם באלופות שקועות במאבקי אליפות עקובים מדם.
אני חושב שהניצחון המוחץ על ברצלונה יצר מעיין אופריית יתר שגרמה ליובנטוס שהסגל שלה אכן שווה באיכותו לקבוצות כמו באיירן וריאל.
והמשחק היה כמשל אתמול, בזמן שריאל מדריד הרימה מהספסל את בייל ומוראטה יובה שלחו קשר אחורי להציל את המולדת.
בנוסף אלגרי שהיה מבריק במשך כול העונה אתמול הפסיד עם הגישה שלו. אילו היה מדובר בסדרה של שני מפגשים הייתי מבין את פשר השיטה של 5 שחקני הגנה, אבל כשמדובר במשחק אחד על כול הקופה, הגישה הפחדנית שלו עלתה לו ביוקר ולא רק שהוא הפסיד הוא הובס.
במקום לתת לאלבס להיות השחקן שבא מאחורה ועושה את הקסם שלו כמו שהוא עשה כול העונה הוא החליט להפקיד את כול משחק ההתקפה על גבו ועל דיבאלה.

דיון הפנטזיות :: כאן המקום לדסקס על העברות פוטנציאליות
(Uriah) #639

מבחינת יכולת יש לרונאלדו עונות שידברו יותר לזכותו.

ריאל מדריד בליגה ללא רונאלדו ניצחה עשרה משחקים מתוך עשרה.
ברצלונה בליגה ללא מסי הפסידה משחק חוץ מול סלטה ויגו עשתה תיקו ביתי מול מלאגה וניצחה שני משחקים נוספים.

התלות שלנו בו היא מוחלטת, הוא הקשר המצטיין שלנו והחלוץ המצטיין שלנו. מעבר למספרים היבשים (ממוצע של שער כל 77 דקות) הוא פשוט עשה קסמים העונה והחזיק אותנו עם הראש מעל למים.

(אסף-בארסה) #641

ריאל מדריד הקבוצה הטובה בעולם כיום. אומר את זה בלב שלם בפעם הראשונה מאז שאני רואה ומבין כדורגל.

מחצית שנייה פשוט מהפנטת של ריאל, פירקו ליובה את הצורה. מודריץ׳ חזר לשיאו, המגנים של ריאל לא פחות מהיסטורים וכריסטיאנו חיית רחבה שאין שני לה.

בשנה שעברה ריאל גנבו וזה כאב לי יותר בתור אוהד בארסה, השנה ריאל הייתה הכי טובה וזו זכייה מוצדקת וראויה לגמרי. שאפו.

(Sir Ryan) #642

אני חושב שמסי שחקן יותר טוב בגלל האקסטרות שלו כמו יכולת המסירה המדהימה שלו וכדורים חופשיים שרונאלדו יכול רק לחלום עליהם. בנוסף שכמסי עם הכדור אתה מרגיש משהו שונה, היכולת לנטרל קבוצה שלמה בדריבל אחד מושלם פשוט הופכים אותו לשחקן הכי טוב שהיה בהיסטוריה.

אבל מצד שני בכדורגל יש שני שורות תחתונות הכי חשובות במשחק: שערים וניצחונות.
רונאלדו בשנתיים האחרונות הביא את שניהם לידי שלמות וזה משהו בלתי נתפס.

לגבי סגל השחקנים שהם משחקים איתם, תמיד אפשר לטעון לפה ולפה, היו שנים שמסי שיחק עם סגל טוב יותר ויש פעמים כמו השנה שרונאלדו משחק עם סגל טוב יותר… בשורה התחתונה שניהם שיחקו כמעט תמיד עם השורה הראשונה של הכוכבים ככה שזה לא אמור להיכנס למתחם השיקולים בעיניי לפחות.

שוב שניהם מדהימים כול פעם שאני צריך לכתוב איזשהי תגובה שהמטרה שלה היא להכריע מי מהם יותר טוב אני פשוט מוצא את עצמי מתבלבל מחדש הם שני סוגים שונים של שחקנים שכול אחד מהם מדהים בתחומו ובסוף אפשר לומר שזה עניין של השקפה וטעם.

(Yehuda Goldberg3) #643

נראה כאילו “א-לוהי” הכדורגל זרק את ברצלונה לדלי של שוקו ואימץ בחזרה את ריאל מדריד…

(SantiagoBernabeu) #644

בעיניי אין אפילו מה להשוות. מסי הכי טוב בהיסטוריה, רונאלדו רק שני לו.
ההבדל הגדול ביניהם זה שרונאלדו דוחק את עצמו בכל רגע ובכל שניה כדי להגיע לשם, ומסי עושה את כל מה שעושה בנונשלאנט.

אבל האמת שמי יותר גדול זה לא משנה. כשלמסי היה שחקנים יותר טובים סביבו הוא זכה בתיארים, וכשלרונאלדו היה (יש) שחקנים יותר טובים סביבו אז הוא זוכה בתיארים.

הם פחות או יותר מבטלים אחד את השני.

השנה ברצלונה בלי מסי, והיא מתמודדת על המקום הרביעי, ריאל בלי רונאלדו והיא עדיין לוקחת אליפות. עצם זה שבארסה הגיעה למחזור האחרון עם סיכוי מתמטי לזכות, אומרת המון על מסי.

(Uriah) #645

אבל מסי כבש העונה יותר ממנו :slight_smile:

(HJKL) #646

זה סופר דמגוגיה לדחוף את רונאלדו עכשיו לדיון מול מסי, הפער בינהם מעולם לא היה רחוק יותר.

אבל הוא מצליח לייצר לעצמו מורשת בדרך נפרדת. אתמול באחד הראיונות הוא אמר משהו כמו ״עכשיו כמה ימים של מנוחה ואז אני רוצה את גביע הקונפדירציות״. פאקינג גביע הקונפדירציות! גביע שהוא יותר הליך ביורקרטי מאשר גביע. מי לעזעזל חושב על זה אחרי זכייה בצ׳מפיונס? אם זה לא הוכחה שהבן אדם חולה נפש אני לא יודע מה כן.