ליגת האלופות 16/17 :: ריאל מדריד - המלכה של אירופה! מפרקת את יובנטוס בגמר

(סארי) #578

שאלה לאוהדי יובנטוס, למה לעזאזל מרקיזיו יושב על הספסל? הוא אחד הקשרים הכי טובים בעולם ללא ספק, אנדרייטד מטורף.

כי הוא פצוע חצי מהזמן.

(BannedT) #580

הוא פצוע המון מה שמוריד מהיכולת שלו באופן משמעותי, למרות שהוא מעולה גם בתור הצל של אותו קשר שהוא היה ב-2015.

לא הייתי מספיד את מונאקו ומתקשה ולהגיד שזה גמור. אמנם משחק חוץ עבורה, אבל אי אפשר להספיד את אחת ההתקפות הקטלניות העונה בצ’מפיונס. קשה לי להאמין שאמבפה וחבריו לא יצליחו להבקיע משחק שני רצוף, עם כל הכבוד לסמי חדירה שחוזר למרכז השדה וכנראה שיש אוהדי יובנטוס שאולי היו רוצים את מרקיזיו במקומו.

בחוד, מנדג’וקיץ’ והיגוואין, שניים מהחלוצים מהטובים באירופה כמובן, אבל פלקאו ואמבפה טובים מהם לטעמי. ההגנה של מונאקו תצטרך להיות במיטבה מול השנים הללו ומול הפריצות של אלבס המסוכן ואלכס סנדרו. מנדי עדיין פצוע ולא עולה בהרכב.

יובה פייבוריטית, אבל 2-0 זה לא גמור כמו למשל 3 ו4-0. שער מוקדם של מונאקו, לפחות במחצית הראשונה, והכל פתוח.

(סארי) #582

לדעתי מונאקו תכבוש היום, היא הייתה מאוד קרובה לשער במשחק הראשון אבל הפעם היא תכבוש, אבל אין לה סיכוי לעלות, שער אחד של יובנטוס סוגר את הסיפור.

מצד שני ההתקפה של יובנטוס היא לא מוחצת מאחר והיא מחזיקה בחלוץ מעולה, אבל לא תותח על כמו לואיס סוארס למשל. אני צופה להיגוואין מספר החמצות קורצות גם הערב. עם חלוץ טופ ברמה של סוארס או לבנדובסקי אני בטוח שיובה הייתה לוקחת היום בלי שאלה.

מהעבר השני, מונאקו חייבת לתאם לחץ והגנה סבירה, לא חושב שצריך יותר מזה כדי להתמודד עם ההתקפה של יובה, שהיא לא נוצצת כמו של בארסה, באיירן או ריאל. דיבאלה הוא היחיד שם שיכול לעשות קסמים, דני אלבס, במידה ושוב יפול על יום טוב, יכול להיות נזק רציני למונאקו.

אם מונאקו תסיים את המחצית הראשונה ב1-0 השמים הם הגבול מבחינתם. עדיין חושב שיובה פייבורטית, אבל למונאקו עדיין יש מה להציע. בניגוד מוחלט למשחק הגמור והחתום שיתרחש מחר.

(Juanito 7) #584

יובה בבית שווה לפחות שער אחד, כך שמונאקו צריכה לכל הפחות שלושה שערים.
אני אישית לא מאמין בקאמבק אפשרי של מונאקו, דווקא ביובה ארנה, אבל מדובר בכדורגל…

בכל מקרה, חדירה חוזר להרכב ומונאקו תצטרך בעיקר ללחוץ אותו חזק, ולקוות לאיבודי כדור שלו באמצע. הוא נקודת התורפה של יובה. משחק האגפים הנפלא שלהם פשוט לא עובד נגד יובה, על אחת כמה וכמה הרמות לרחבה.

בניגוד לרוב המוחלט כאן אני לא אופתע אם מונאקו תעלה לגמר היום. ההתקפה שלה יותר מדי איכותית. יובה פייבורטית על פי כל הפרשנים אבל כדורגל זה כדורגל וכבר קרו דברים הזויים יותר. מונאקו אחת הקבוצות הטובות באירופה והיא יכולה ביום טוב שלה לנצח 2-0 ולגרור הארכה. נחכה ונראה אם הם יעמדו בלחץ.

מונאקו איכזבה בענק. ציפיתי שיהיה משחק מרתק ולא משחק כזה שנגמר כבר אחרי 45 דקות. חבל.

מונאקו במשחק הגנה מביש. ידעתי את זה עוד שהיא חטפה חמיישיה מסיטי, אבל אז ההתקפה שלה ידעה להתעלות.
משחק מאוד לא מדוייק של הצרפתים. מנדי ובאקיוקו במשחק איום ונורא, משחק גרוע של שניהם. פלקאו נחנק על ידי ההגנה האיטלקית ואמבפה נראה כמו ילד מפוחד.

ציפיתי ממונאקו לקצת יותר אבל כנראה שיובה באמת חזקה. אגב, ההתקפה של הגברת הזקנה באמת לא מוחצת. היגוואין, כמו שאמרתי לפני המשחק, עם החמצה מזעזעת. גם דיבאלה בהחמצה לא אופיינית.

דני אלבס, אגדה. קריירה מפוארת יש לו, איפה שלא דרך הצליח בענק, סביליה, ברצלונה ועכשיו יובה, נגמרו המילים.

(סארי) #587

מנדגוקיץ הוא אחד השחקנים הכי מגעילים שראיתי, אין משחק שהוא לא נותן בו לפחות מרפק אחד ותמיד יוצא מזה בקלות, מגעיל פשוט.

לגבי מנדג’וקיץ’ לא יודע, אבל גליק הוא פשוט חמום מוח. אין לי מושג איך הוא עדיין על המגרש. הוא משחק קארטה או בושידו, לא כדורגל.

(סארי) #589

הדריכה של גליק שווה אדום ישיר, מהלך פשוט מגעיל, להיגואין יו דמעות בעיניים מרוב תסכול.

ההגנה של מונאקו מתגלה כהגנה שלא מתאימה לרמות האלו. שישייה ממנצ’סטר סיטי( בסיכום), נגד יובה 4 וזה יכל להגמר הרבה הרבה יותר אם דיבאלה לא היה מחמיץ ובמקום היגוואין היה שם לואיס סוארס.
הגנה מביכה כזאת לא ראיתי הרבה זמן מקבוצה במעמד הזה. באקיוקו עם כמעט0% דיוק במסירות, מוסר בלי כתובת ובלי דיוק. כנ"ל לגבי מנדי ושאר השחקנים. אמבפה היחיד שאיכשהו ניסה וגם הבקיע, אבל ילד בן 18 לא יכול לבד. פלקאו לא נגע בכדור אני חושב.

יובה קבוצה חזקה אבל אני עדיין מסרב לשקשק מהם. הם מחמיצים הרבה, יש להם חלוץ שעונה לשם ‘אני מחמיץ במאני טיים סידרתי’ היגוואין והיא קבוצה שמעדיפה שחקן כמו סמי חדירה על פני מרקיזיו.

מול ריאל הסיפור יהיה שונה אבל גם ריאל עם הגנה לא ברמה של יובה.

(Sir Ryan) #591

מונאקו נפלו בגלל פערי הניסיון והאיכות בחלקים המכריעים.
אני חושב שאם יבדקו את כמות המצב ה"מסוכנים" בסיכום שני המשחקים זה יהיה שקול אך אצל יובה עומד האגדה הבלתי נגמרת בופון שבמחצית הראשונה בצרפת ידע להוציא 2-3 הצלות גדולות שנתנו ליובה את המרווח נשימה שהיו צריכים כדי לבצע את הפעולות החכמות של דיבאלה ואלבס.

בנוסף מרכז השדה של מונאקו לא עמד בלחץ האדיר שאלגרי הכין להם, מרקזיו ופיאניץ עשו עבודה מדהימה בצמד המשחקים לנטרל את מרכז השדה והכנפיים של מונאקו וגרמו להם למסור לאמפבה ולקוות טוב.

דיבאלה לדעתי השחקן שהכי קרוב כרגע למסי בגאונות שלו ובטיפול בכדור, האומץ לעצור מתפרצת כמו שהוא עשה אתמול ולהבין שהאופציה הכי טובה שלו לשער הם ההרמות של אלבס, ללא ספק ביצים של אחד שקורץ מהחומר של הגדולים ביותר.

את האמת בעייני הסגל שהגיע לגמר השנה מבחינת יובה הרבה פחות מוכשר מאותו סגל שהגיע לגמר מול יובה לפני שנתיים אבל עם דיבאלה ואלבס בכושר כזה הם בהחלט שווים גמר והפעם לעומת 2015 אני לא בטוח שריאל מדריד באותה רמה של ברצלונה של אז אבל עדיין מדובר כרגע בשני הקבוצות הכי טובות בעולם וזה ללא ספק גמר שהוא יותר מראוי.

בין אם יובה זוכה ובין אם לא אין לי ספק בכלל מי מאמן העונה, אלגרי בכול שלבי הנוקאוט הכין את הקבוצה שלו בצורה פנט’ הוא וקונטה מוכחים שהזן של מאמנים איטלקיים ובמיוחד של אלו שדורכים ביובה יש להם משהו מיוחד בראש.

(Mr.Maestro) #592

מסכים איתך בהכל, חוץ מעניין דיבאלה, אין שום דבר דומה בינו לבין מסי, אולי חוץ מזה ששניהם ארגנטינאים. לדעתי באיזשהו אופן הוא אוברייטד (יחסי כמובן), בעייני לדוגמא איסקו לא נופל ממנו.

(BannedT) #593

בגלל שדיבאלה הוא רמה מעל איסקו בלתת גול כשצריכים אותו (דיבאלה כבש מול רומא, מילאן, אינטר, באיירן וברצלונה במשחקים מאוד חשובים) ובגלל שהוא שחקן יותר התקפי מאיסקו הוא מקבל הערכה עכשיו. איסקו גם מבוגר יותר ופרץ שנתיים לפני דיבאלה והספסול שבא אח"כ לא תרמו לו, דיבאלה לעומתו משחק באופן קבוע, אל תשכח כמה דיברו על איסקו בימיו במלאגה.

בעיניי אתה טועה בעניין מסי, כשהם משחקים בעמדת קשר חופשי שיורד אחורה ובונה התקפות הדמיון ביניהם עצום, מהדריבלים הקטנים וההשתחררות עד למסירה וההגעה מאחורה, כמובן שרגל שמאל הדומיננטית עוזרת בהשוואה הזו. חוץ מזה אין ביניהם שום קשר, בכל הנוגע לכיבוש שערים, דהירה לשער או משחק באגף, מסי גם ככה נמצא שנות אור מכל שחקן שאי פעם נגע בכדור. בכל מה שנוגע לקישור מסי נמצא באותה שורה עם גדולי הקשרים של זמננו (ובסוף גם ייכנס לספרים) אבל בעמדה הזו כבר היו שחקנים שעשו דברים גדולים.

בקיצור, איסקו בריאל משחק קצת שונה מתפקיד השחקן באמצע שמסי ודיבאלה לפעמים ממלאים. השוואה בין מסי באופן כולל כשחקן לשחקנים אחרים היא אווילית מכיוון שמדובר בעילוי בלתי נתפס, שחקן שהוא וורלד קלאס בכמה עמדות ובזמן שאנחנו מהללים את אינייסטה, פירלו או רונאלדו הוא בעצם מסוגל לספק את המספרים והיכולת של כולם בעמדות שונות.

(Mr.Maestro) #594

נתחיל מזה שההבדל בין איסקו לדיבאלה הוא סה"כ שנתיים, אתה טוען שדיבאלה משחק יותר קדמי, אבל מצד שני איסקו עם ממוצע שערים טוב יותר העונה. זה שדיבאלה שחקן הרכב ביובנטוס, לא בהכרח שהוא יהיה שחקן הרכב בריאל. אל תישכח שדיבאלה כינור ראשון ביובנטוס, רוב ההתקפות עוברות דרכו, בניגוד לאיסקו בריאל שבמקרה הטוב יהיה כינור שני או שלישי. הדריבל של איסקו בטוח לא נופל מזה של דיבאלה. אני מבין שכל מה שנאמר זה עניין סובייקטיבי, אבל שים את איסקו ביובה, לדעתי הוא יתרום יותר מדיבאלה, ובעייני הוא שחקן לא פחות טוב מארגנטינאי, אפשר להגיד שהם די שווים ברמתם.
את אותה ההשוואה שעושים לדיבאלה, אני יכול לעשות גם עם איסקו. ובתכלס שתיהם לא מתקרבים לרמה של מסי בשום פרמטר.
נ.ב כל מה שנשאר מאינטר ומילאן זה רק השם, זה קבוצות ששות ברמתן לקבוצה כמו ולנסיה בספרד.

(סארי) #595

דיבאלה הוא שחקן הרכב בכל קבוצה בעולם, מיובנטוס ועד ריאל מדריד, כל קבוצה בעולם תרצה שחקן כמו דיבאלה.
לגבי מי יותר טוב הוא או איסקו אני לא יודע, שניהם שחקנים עם שליטה פנומנלית בכדור וחוכמת משחק מופלאה, לדעתי לדיבאלה יש חוש יותר טוב לשערים מאשר איסקו, אבל אם שנהם ימשיכו לקבל הזדמנויות ולהשתפר אז השמיים הם הגבול.
אין אף שחקן בעולם כרגע שדומה למסי, לא דיבאלה ולא אמבפה ולא אף אחד.

(BannedT) #596

אוקיי, תן לי להסביר את עצמי יותר טוב. איסקו פרץ לפני דיבאלה, לפני, זאת אומרת שכשהתחילו לדבר על איסקו אנשים עוד בכלל לא ידעו מי זה דיבאלה. עכשיו דיבאלה פרץ ומדברים עליו הרבה יותר. כמו כן אני לא שוכח שדיבאלה כינור ראשון ביובנטוס, אני ממש התייחסתי לזה בתגובה שלי, דיבאלה לא מפסיק לשחק, איסקו ברוטציה (למרות שאני מאמין שהוא יועיל לריאל כשחקן קבוע בהרכב יותר מחאמס או בייל). בנוגע לשערים, דיבאלה שיחק כל הקריירה כחלוץ, לזה התכוונתי, איסקו מעולם לא שיחק בתפקיד כ"כ קדמי. בעונה שעברה דיבאלה כבש 19 שערים בליגה בעונתו הראשונה כשגם סופסל כמה פעמים בעיקר בתחילת העונה, בעונה הנוכחית הוא משחק כקשר ומכאן המחסור במספרים אבל מי שאשכרה רואה משחקים של יובה על בסיס קבוע רואה את המעורבות שלו בכל התקפה.

זו ממש אמירה חסרת כל ביסוס כי התפקוד המקורי של דיבאלה הוא תפקיד שאיסקו מעולם לא מילא והתפקיד הנוכחי שלו עדיין שונה משל איסקו. אני עדיין לא מבין באיזה עולם אחד מהם בא על חשבון השני, כי אם יש לי את איסקו בקבוצה אני מעביר את דיבאלה לשחק מלפניו…

לדרבי חוקים משלו ביג טיים ואני מצפה מכל אוהד כדורגל לדעת כמה הבדלי הרמות מתחילים לאבד משמעות במשחקים הללו. עדיין לא זכור לי משחק של איסקו שעשה הדים כמו דיבאלה מול בארסה. הוא היה חלק מקבוצה מאוד מוכשרת ממאלגה והוא מכדרר בחסד (למרות שהוא נוטה להרוס חלק מהמהלכים שלו עצמו) אבל הוא לא זכה עדיין להיות דיל ברייקר ברמה שדי מאריה למשל הצליח בריאל בזכייה ב-2014. אני חושב שהגול קר הרוח של דיבאלה מול נוייר וצמד השערים שלו מול בארסה, שהיו שניהם מפתיעים וחדים בצורה בלתי רגילה, עשו אפקט עצום על איך שהוא נתפס בעיני קהל הצופים בעולם. אל תשכח שהיגוואין הבקיע גולים גדולים מול נאפולי ורומא העונה ומה שעניין אנשים זה שהוא ישים גול מול מונאקו.
בקיצור, אני מקווה שהבנת אותי יותר טוב.

(סארי) #597

הוא לקח את מלאגה עד רבע גמר ליגת האלופות ונשדד על ידי השופטים וחזר הביתה מאוכזב.