ליגת האלופות 16/17 :: ריאל מדריד - המלכה של אירופה! מפרקת את יובנטוס בגמר

(suarez) #558

כשתוקפים מהאגפים אפשר לעשות הרבה נזק לכל הגנה ומונקו כל פעם שתקפה מהאגפים עשתה נזק ליובה.
ריאל מדריד היא קבוצת האגפים הטובה בעולם היום ויובנטוס ייצטרכו למצוא לזה פתרונות, ריאל זה כבר רמה אחרת ממה שהם פגשו עד היום (ברצלונה זאת קבוצה שתוקפת כמעט תמיד דרך האמצע לכן גם היה לה קל יותר לסגור)

לא ראיתי הרבה את יובה העונה אבל שמתי לב שיובה משחקת בקצב איטי, ריאל מדריד לעומתה משחקת בקצב מסחרר לא יודע כמה זה טוב ליובנטוס הקצב האיטי הזה מול ריאל, כנראה שהם ייצטרכו להכתיב את הקצב בגמר ולהאט את המשחק כמה שיותר כדי לנצח.

למרות כל המסע הנהדר שלה עד עכשיו בליגת האלופות לדעתי ריאל פייבוריטית בגמר, יש ליובנטוס מזל שזה משחק אחד ובמשחק אחד הכל יכול ליהיות.

(Merengue) #559

רוב הסיכויים (טפו טפו) שהגמר יהיה ריאל מול יובה, אם כן אני צופה למשחק טאקטי על גבול הקשה לצפייה.
אגב אם זה ככה כנראה שריאל תשחק בתלבושת החוץ בגמר ויובה בזברה אלא אם הקבוצות יחליטו ביניהם לתאם משהו אחר.

אין ספק שנגד אתלטיקו לא שיחקנו על הגבהות.
אבל מצד שני, שנינו יודעים שזה נדיר מאוד שריאל לא משחקת על הגבהות(יכול מאוד להיות אגב, שזה קשור לפציעה של דני).
בנוגע לאגפים, אני דווקא מאמין שליובנטוס לא תהיה בעיה לסגור אותם נגדנו.(בחצי הגמר שלנו נגדם, כשהם עם הרכב פחות טוב ועם בייל אחר מבייל של היום, לא באמת סיכנו אותם, חוץ מאיזו החמצה של בייל).

ביובנטוס יש משהו שאין בריאל. כל השחקנים שעל המגרש עוזרים בהגנה, מעבר לזה, שחקן כמו דני אלבס(שאוהדי בארסה יכולים להעיד בעצמם שהגנה הוא לא היה עושה כל משחק)נותן את נשמתו בהגנה. שחקן התקפה כמו מנדז’וקיץ’, עוזר למגן שלו.

ריאל עם בייל לא מועיל, רונאלדו לא מועיל וקרבחאל שלא בטוח בכלל שישחק(ואם כן, אז לא בטוח שהוא בכושר בכלל). איך אנחנו בדיוק יכולים לאיים עליהם מהאגף?
תהיה בטוח שאלגרי הוא לא מאמן חלש, והוא כבר ידאג שימררו למארסלו את החיים.

אין ספק שליובנטוס יש חולשות, אבל המאץ’ אפ שלהם נגד ריאל הוא מעולה לטובתם, והיה מעולה לטובתם גם בחצי הגמר ששיחקו נגדנו.

(Mr.Maestro) #561

יובנטוס קבוצה מאוד יעילה, אבל מבחינה איכותית יש לריאל עדיפות. הדבר הכי חשוב מול יובנטוס זה לתת את השער הראשון, בשביל שהם יצאו קצת החוצה, אם ריאל לא ישכילו לעשות את זה יש סיכוי לא רע שיובה יעקצו ויזכו בגביע. אם אכן זה יהיה הגמר אני חושב שנראה מריאל משחק כמו מול אתלטיקו אתמול, רק עם פחות מצבים, הקישור של יובה עם כל הכבוד לא יכול להתמודד מול קישור של קסמירו, קרוס, מודריץ’ ואיסקו.[quote=“diosmios50, post:560, topic:11387, full:true”]
בנוגע לאגפים, אני דווקא מאמין שליובנטוס לא תהיה בעיה לסגור אותם נגדנו
[/quote]

יש דבר אחד בכדורגל שכמעט אי אפשר לסגור, וזה משחק אגפים![quote=“diosmios50, post:560, topic:11387, full:true”]
אין ספק שליובנטוס יש חולשות, אבל המאץ’ אפ שלהם נגד ריאל הוא מעולה לטובתם, והיה מעולה לטובתם גם בחצי הגמר ששיחקו נגדנו.
[/quote]

רק בשער ובעמדת הבלמים יש ליובה יתרון על ריאל, לא יודע איך אפשר להגיד שיש להם יתרון במצ’ אפ?

הכוונה כאן במאץ’ אפ הוא לא שחקן עם שחקן, אלא תלכיד נגדי כנגד תלכיד נגדי.

ההגנה שלהם נגד ההתקפה שלנו, ההתקפה שלהם כנגד ההגנה שלנו.

אני מצטער, אבל אין שום דרך שאפשר לחשוב שאנחנו עדיפים.

אתה אומר שאי אפשר לסגור משחק אגפים.
נניח ואני מסכים איתך, בסופו של דבר הכדור יהיה חייב להגיע לאמצע, בין אם בהגבהה(קייליני ובונוצ’י הם בלמים גבוהים וחזקים עם משחק ראש מעולה, לא דומה לשום דבר בספרד) ובין אם ברוחב.

(Merengue) #563

איך זיזו אומר תמיד “נצטרך לסבול הרבה”.
רק הגמר המסתמן יתן לנו מושג מי עדיפה ובאיזה סגנון משחק.

(Mr.Maestro) #564

המשחק הזה יוכרע כנראה בזכות הקישור, לטעמי הקישור שלנו 2 רמות מעל זה של יובה, אותו סיפור גם לגבי ההתקפה. גם כתלכיד אנחנו טובים יותר, ואיכותיים יותר. אם תסתכל על המשחקים האחרונים בליגת האלופות, תראה שאנחנו מגיעים למצבי הבקעה לא רק דרך הגבהות, אלא משחק צירופים. אם אכן הגמר יהיה ריאל-יובה, וריאל ישחקו באותו הרכב של אתמול, אין לי ספק שידינו תהיה על העליונה. יובנטוס קבוצה מצויינת, אבל ריאל לדעתי טובים יותר, וטוב שזה משחק אחד על כל הקופה, כי אם זה היה מפגש בחצי, הייתי הרבה פחות נחרץ!

(סארי) #565

לפעמים אני לא מבין מאיפה אנשים ממציאים דברים, הקבוצה של יובנטוס לפני שנתיים לא הייתה פחות טובה מזו בהרבה, היה להם קישור אדיר של פוגבה את וידאל היו להם שחקני הגנה אדירים ושחקני התקפה טובים, את מסתכלים היום אז הקישור נחלש וההתקפה השתפרה.
בצמד המשחקים מול יובנטוס לפני שנתיים ריאל הגיעה להרבה מצבים אבל היא החמיצה הרבה, שיחקנו מהאגפים והגענו להזדמנויות שלנו, הם פשוט היו יותר אפקטיבים בהתקפה וניצלו את המצבים שלהם.
אם זה יהיה הגמר אז יהיה משחק טקטי וקשה, יובה קבוצה חזקה וממושמעת, אבל שוב יש לה חסרונות.

(SantiagoBernabeu) #566

העניין הוא שיובה יכולה לסגור את ההתקפה שלנו, ואנחנו העונה לא מסוגלים לעבור משחק 90 דקות בלי ספיגה אפילו נגד מרמורק. ההתקפה שלנו היתה טובה עד עכשיו אבל היא עדיין לא פגשה הגנה כמו זאת של יובה.
הם דווקא כן יגיעו למצבים עם ההגנה שיש לנו.

כמה חתיכות קיבלתם מאתלטיקו במשחק האחרון?
לא שאני מסכים שאתם פייבוריטים ברורים, אבל ברור שגמר ליגת האלופות היא אופרה שונה. ריאל תעלה במוטיבציית שיא ואני מאמין שגם אם יובה תבקיע אין מצב שבעולם שריאל לא תבקיע גם כן.

ההגנה הטובה באירופה השנה נגד ההתקפה הטובה באירופה, שחזור של שני הגמרים האחרונים שלכם, לפחות במוטיב, נקווה שזה יסתיים אחרת.

(Dovi) #568

[בהנחה שאכן זה הגמר] המשחק מאוד תלוי על איזה צד יקום רונאלדו ועל איזה צד יקום היגוואין.
עם כל הכבוד ליובנטוס, היא הפסידה בגמר לברצלונה למרות שהיתה עם הגנה טובה גם אז ועם קישור דומה או אפילו טוב יותר (לפחות על הנייר).
זה קרה כי הכוכבים של ברצלונה זהרו (ברצלונה לא ליקקה דבש אבל ניצחה והבקיעה 3).

למרות זאת אני חושב שיובנטוס תיקח.

אני חושב שעם כל הכבוד לריאל הנוכחית, אין מה להשוות אותה ברמה לבארסה של 2015 שהיתה מכונה התקפית כמעט חסרת תקדים (אני בטח לא מחדש לך יותר מדי). יובה פחות או יותר באותה הרמה כמו אז, היריבה שלה הרבה פחות מאיימת.

זה יהיה אירוע מאד “ריאל מדרידי” אם דווקא בעונה לא זוהרת ועם קבוצה אפורה יחסית כמו זאת המועדון ישיג את הדאבל ואיתו לא מעט הישגים היסטוריים - דאבל ראשון אחרי 60 שנה כמעט, זכיה שניה ברציפות ושלישית בארבע שנים. אפילו בסטנדרטים של ריאל מדריד מדובר בתקופה של הצלחה אירופאית חריגה מאד, ואני בטוח שכל אוהד של הקבוצה יכול לחשוב לפחות על גלגול אחד או שניים שלה שהיה “ראוי” יותר להישג הזה.

(AlexDP) #570

יובנטוס עולה על ריאל באספקט מאוד חשוב שאתם לא מזכירים וזה עמדת המאמן.

אני עדיין מפחד פחד מוות מריאל ועוד הפסד בגמר פשוט ירסק אותי לחתיכות. ריאל כל כך מסוכנת בכל עמדה (אני מאוד מקווה שקרבחאל באמת גמר את העונה) ואין טעם להשוות בין הסגלים של שתי הקבוצות כי ברור שריאל עולה על יובה חוץ מהבלמים והשוער. העניין הוא שכמו שאמרתי גם בעמדת המאמן יובה עולה על ריאל וכדורגל זה לא משחק של יחידים אלא של קבוצה.

יובה שהספידה לפני שנתיים היא יובה יותר חלשה מנטלית ועם הרבה פחות נסיון מהיובה הזאת, למרות שהקישור אז היה על הנייר יותר טוב. יובה הזאת יותר חזקה מנטאלית עם מאמן שלמד המון בשנתיים האחרונות וזה ההבדל הכי משמעותי לדעתי. יובה, גם שהיא משחקת לא כל כל טוב (כמו אתמול) היא עדיין מסוגלת לתת עבודה, לכבוש, ללא לספוג וללכת הביתה.

יובה-ריאל זה בהחלט גמר ראוי בין שתי הקבוצות הכי משכנעות בישבת ומי שתנצח תהיה אלופה ראויה. וזה באמת אחד הגמר הכי פתוחים בשנים האחרונות שאני לא חושב שיש פייבוריטית מובהקת. 55-45 לטובת ריאל הייתי אומר.

היתרון העיקרי של יובה הוא שאין לה נקודות תורפה ברורות בהרכב (בניגוד מוחלט לריאל, בעיקר אם קרבחאל לא ישחק). גם הקישור הקבוע של ריאל לא בהכרח עולה על זה של יובה בכל מה שלא קשור למוניטין וסטאר-קוואליטי (בהיבט השיווקי). דווקא בעמדת המאמן אני לא בטוח שאתה צודק - זידאן עושה מעל ומעבר כמעט בכל משחק חשוב בשנה וחצי האחרונות ומפתיע אותי (מאד) לטובה, כולל מול סימאונה שלשום (שלא נופל מאלגרי בכלום). אבל לא בטוח שזה משנה: לאלגרי יש יותר עם מה לעבוד מבחינת חולשות טקטיות.

בהפשטת יתר: קל מאד לראות סיטואציה שבה ריאל לא כובשת [יובה סוגרת את המגנים (עוד פעם - על אחת כמה וכמה אם קרבחאל לא ישחק) ורונאלדו לא מופיע/משותק ע"י קייליני ובונוצ’י]. סיטואציה בה היא לא סופגת, בעונה בה כל נמושה ספרדית מבקיעה מולנו שער או שניים, נראית הרבה פחות סבירה.

(whykds) #572

זידאן מכין טוב את השחקנים למשחקים הגדולים, הם אכן מחויבים. אבל אלגרי זו אופרה אחרת, מספיק להסתכל על אתמול: המעבר לשלושה בלמים כדי לשחרר את אלבס (כי המגינים של מונאקו לא ממש עושים הגנה), ההצבה של מנג׳וקיץ׳ בצד שמאל…

(AlexDP) #573

כן. לזידאן יש חומר שחקנים מעולה ועומק ספסל שלא ראיתי בקבוצה כדרוגל הרבה זמן. הוא יודע לתמודד עם האגו של השחקנים והוא באמת מוציא את המקסימום מהם, אבל אלגרי הוא כבר מאמן טקטתי שלומד כל קבוצה ומגיב בהתאם. זידאן לא משנה את צורת המשחק שלו כדי להתאים אותה ליריבה, פשוט בגלל שהוא ריאל מדריד, אז שמים את התותחים הכי כבדים ושהיריבה תסתדר.

אלגרי עלה עם שיטת אחת מול בארסה והוציא אותה לפועל באופן מושלם כמעט, ועם שיטה שונה מול מונאקו ושכמו שאמר מעליי הוא ויתר על שחקן התקפה אמנם אבל זה כי הוא ידע שככה הוא ישחרר את אלבס קדימה וימנע ממונאקו לעקוץ במתפרצות. הוא יודע מה הוא עושה ומול מה הוא מתמודד והוא מציג שיטת משחק בהתאם לאתגר; זידאן הוא לא טקטיקו גאון. לפחות עוד לא הראה שהוא כזה עד עכשיו.

מול ריאל יובה תמצא דרך לשחקן על החולשות שלה ואני סומך על אלגרי שילמד טוב טוב את ריאל, ואני חושב שזה האתגר הכי קשה עבורו עד עכשיו כי ריאל היא באמת קבוצה שלמה. לא הייתי מופתע אם אלגרי יעלה עם פיאניץ’-מארקיזיו-ח’דירה כדי להמודד עם הקישור של ריאל ולותר על קוואדרדו.

בכל מקרה, בוא נחכה לשבוע הבא ונראה שלא יקרו הפתעות (לא יקרו) ונראה איך ריאל תמודד עם העומס של הליגה שהיא צריכה לברוח מבארסה כל הזמן ומנגד יובה שיש לה עוד גמר גביע לא קל לעבור.

(סארי) #574

המשחק היחיד בו זידאן לא התאים את עצמו ליריבה היה הקלאסיקו בברנבאו לפני שבועיים ואני חושב שהוא ילמד מזה, ביתר המשחקים הוא כן התאים את עצמו לקבוצה שהוא שיחק נגדה תמיד.
הכשרות של קרבאחל והאי כשרות של בייל(שיישאר לא כשיר הלוואי) יהוו צלע מאוד חשוב בהתמודדות הזו.

(Mr.Maestro) #575

לא מסכים איתך בנוגע לזידאן, כמו שסארי ציין זידאן יודע להכין טקטית את את ריאל בצורה מצויינת, זה שהוא חסר ניסיון זה דבר אחד אבל זה בהחלט לא מוריד מיכולתו להכין את הקבוצה בצורה טקטית ליריב.
באופן כללי, אם אינייסטה היה כובש את המצב ההוא שהיה לו מול בופון, אז הכל היה נראה אחרת, וכבר לא היו מדברים על עניין הטקטיקה. מה שאני בא להגיד שלפעמים שער אחד קטן יכול לזרוק את כל ההכנה הטקטית של לפני המשחק לזבל! יש בכדורגל המון אלמנטים חוץ מטקטיקה, מומנטום, יכולת אישית ועוד, שכמה שלא תכין את הקבוצה שלך מראש, במהלך המשחק הכל יכול להשתנות ברגע!

(האחיין של קרלס) #576

באופן מפתיע, דווקא ההפך הוא הנכון. יובנטוס לא מספיק טובה בהגנה מפני הגבהות, ראו את זה מצוין גם אתמול (ואפילו נגד בארסה).

אלגרי אפילו אמר אחרי המשחק שאחת הסיבות שבגללן ברצאלי פתח הפעם היא כדי שיעזור להם במשחק הראש בהיעדר חדירה.

(orelh94) #577

ראיתי פה אזכור למנטליות, ריאל של השנה היא בין הקבוצות הכי חזקות מנטלית שהכרתי. הן מבחינת האוהדים, הן מבחינת המאמן והן מבחינת השחקנים.
אמנם יש לנו את תסמונת ריאל שלפעמים לוקים בשאננות ומקבלים על זה בראש, אבל השנה ראינו שגם שזה קרה הצלחנו להחזיר את עצמנו למשחק ואפילו לנצח כמה מהמשחקים שנקלענו בהם לברוך. מבחינה מנטלית אנחנו קבוצה חזקה.

מבחינת הסגלים, אין הבדלי איכויות אדירים, אולי בקישור, אבל גם אז תלוי אם מי עולים שם.