ליגת האלופות 16/17 :: ריאל מדריד - המלכה של אירופה! מפרקת את יובנטוס בגמר

(Artur Kopit) #517

בתור אוהד ריאל לא ברור לי למה שנשתפר בשביל שבופון יניף את הגביע אם אנחנו יכולים לזכות בו?
אם לא אנחנו,אין לי בעיה שבופון יזכה וזה יהיה טוב.אבל כל עוד אנחנו בתמונה אז רק ריאל.
לא ממש אכפת לי מהדעה של אוהדי שאר הקבוצות,זה בעיה שלהם השנאה שלהם כלפינו.

(dkaro) #518

אם זה נכון זה לא פחות מפשע שזה לא בשימוש, כי זה מבטל לחלוטין את כל הטענות על פגיעה בשטף המשחק בהקשר של הטלוויזיה, וברור שאני הכי בעד בעולם.

ודווקא לכן קצת קשה לי להאמין שזה נכון. הכיצד ייתכן שאף אחד לא מדבר על זה שהטכנולוגיה קיימת? ובאמת אנחנו כבר כאלה מתקדמים שמחשב מסוגל לדעת את שבריר השניה שהכדור עזב או נגע בשחקן ההתקפה, את קווי הרוחב במגרש (נניח יותר קל) ולמקם את שחקני הקבוצות השונות בהתאם לאותם קווי רוחב בכל רגע נתון?

(Guy) #519

איך אתה חושב שמחשבים את כל הסטטיסטיקות, אחזקת כדור, מרחק ששחקנים רצים, heat maps וכו’?
באימונים משתמשים בחיישנים לכל מיני מדידות, מה שקיבל בארץ את השם הגנרי GPS. במשחקים של פיפ"א כמו במונדיאל משתמשים במערכת מבוססת מצלמות, ואני מניח שגם בכל מסגרת אחרת. יש כל מיני מערכות וסוגים, חלקן דורשות יותר התערבות של מפעיל וחלקן לא, חלקן מדוייקות יותר וחלקן פחות. אבל מה שתיארת בפיסקה האחרונה קיים כבר מזמן (החל ממונדיאל 2002 לפחות). טכנולוגיה לזיהוי אופסייד לא רק קיימת תיאורתית אלא גם בשלה.

אתה מוזמן לקרוא מאמר שמתאר ניסוי שבוצע לגבי זיהוי נבדל, לפני הרבה שנים:
http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.420.3129&rep=rep1&type=pdf
יש עוד מידע רב בספרות האקדמית, וכאמור - יישומים הרבה יותר מורכבים של זיהוי תמונה שכבר עובדים ואינם רק נחלת פרופסורים מדושני עונג. בכדורגל יש גם כל כך הרבה כסף כך שאם באמת היה רצון, גם את כריסטיאנו רונאלדו מחשב כבר היה מחליף מזמן (וברצינות: קביעת הרכב וביצוע חילופים מבוססים בינה מלאכותית הם נושאים שאני בטוח שמישהו כלשהו חוקר איפשהו בעולם).

(Uriah) #520

בקיצור, כל הדיבור על פיילוט זה סתם גניבת דעת של השמרנים הקיצוניים. אם זה היה תלוי בפיפ"א היינו מוותרים על המקררים מכיוון שמוכרי הקרח חייבים להתפרנס.

ז’ארדים הוא כבר עכשיו מאמן העונה ואם זה היה תלוי בי הוא היה מגיע לקאמפ נואו אתמול.

(bixente) #521

גיא מאוד נהניתי לקרוא את ההודעות לגבי הטכנולוגיה ואשמח לאיזושהי הוכחה או מקור שטוען שיש טכנולוגיה קיימת שמאפשרת זיהוי נבדל בזמן אמת וללא שופט וידאו שיקבע את זה.
אני תמיד טוען שברגע שיתחילו עם זה זה עניין של זמן עד שהטכנולוגיה תשתפר ותאפשר את זה אבל אתה טוען שהטכנולוגיה כבר קיימת.
מעניין לאותי לדעת - הרי חוק הנבדל אומר שנבדל נקבע לפי החלק הכי קדמי בגוף של השחקן פרט ליד שלו , איך בדיוק הטכנולוגיה יודעת לבצע את זה ?
שוב אשמח למקור קצת יותר עכשווי כדי לקבל ביסוס לכך.

(Guy) #522

אם איכות הצילום טובה (והיא טובה) אפשר לזהות גם את הגרוגרת של רונאלדו. וגם אם נניח שלא, זה עדיין לא גרוע יותר משופט אנושי. אופסייד כמו של רונאלדו מול באיירן מחשב יכול לזהות מזמן, בערך מאז שבטלויזיה ידעו לצייר קו נבדל מלאכותי בריפליי. המקרים היותר מסובכים הם למשל נבדל פאסיבי שבו צריך לקבוע אם השחקן שבאופסייד השתתף במשחק. מכיוון שכל המערכות הקיימות שמבצעות איסוף מידע יודעות לזהות את הכדור בכל רגע גם זה לא סיפור גדול.

מאמר מהאקונומיסט מ2013

אמ;לק - החברה שפיתחה את טכנולוגיית קו השער (GoalControl הגרמנית) טוענת שהטכנולוגיה שלהם מזהה גם אופסיידים ואפילו פנדלים.
הוכחה זאת לא המילה הנכונה, אבל יש ניסויים מוצלחים בהם מערכות דייקו יותר משופט אנושי. הניסוי מההודעה הקודמת שלי לדוגמה (מ2006!).

מלבד טכנולוגית קו השער, השימוש המסחרי היחיד בטכנולוגיה מהסוג הזה הוא בחברות איסוף נתונים. פיפ"א משתמשת במערכת שנקראת-Matrics, תעשה קצת גוגל אם זה מעניין אותך, ויש גם סתם דברים מגניבים ביוטיוב.

(bixente) #523

תודה רבה על התגובה, אכן אביט בקישורים :slight_smile:

(Ender) #524

הגרלת חצי הגמר:
ריאל מדריד - אתלטיקו מדריד
מונאקו - יובנטוס

אז עונה רביעית ברציפות שריאל ואתלטיקו נפגשות בליגת האלופות. ב-3 השנים האחרונות אתלטיקו הפסידה לאחות הגדולה, פעמיים מהן בגמרים. סימאונה והאריות שלו הצליחו למצוא כל קיץ את הכוחות לקום מהקרשים ולנסות שוב. האם סוף סוף זה ישתלם להם, או שהעונות ההיסטוריות של צ’ולו יקבלו תיוג היסטורי אכזרי של לוזריות נגד הבלאנקוס? אתלטיקו תארח את הגומלין.

בחצי השני, אפשר להגיד שההתקפה הכי טובה באירופה תשחק נגד ההגנה הכי טובה באירופה. מונאקו לא מבוססת על טיקי טאקה ויובנטוס לא מבוססת על בונקר, ככה שמדובר במפגש התקפי-הגנתי מרענן יחסית. הצרפתים הצעירים והמרגשים בצד אחד, בופון והחומה הבלתי עבירה שלו בצד השני. יובנטוס תארח את הגומלין.

(t-rix) #525

ריאל שוחטת את אתלטיקו.
מזמן לא ראיתי משחק כל כך חלש לאתלטיקו.

הקבוצה הזו חייבת דם חדש…
ריאל נראים מעולה והם בעמדה מצויינת לעלות לגמר ואולי אפילו להיות הראשונה לזכות פעמיים ברצף.

רונאלדו במשחק הכי טוב שלו העונה בכל המסגרות. כמעט ולא מאבד כדורים, הדרבילים מצלחים לו ושני שערים נפלאים ממש.

עריכה… כבר שלושער. ואאוו

(bengi6666) #527

אתלטיקו בעונה פחות טובה, לדעתי זו העונה האחרונה של סימאונה שם.

רונלדו בשנתיים/שלוש האחרונות בנסיגה גדולה ובכל זאת, הוא ווינר ענק, וגם בגיל 32(מדהים) הוא הגולר הכי גדול בכדורגל העולמי.

האמת שריאל של השנתיים האחרונות ממש לא מרשימה אותי, לדעתי ריאל של 2011, 2013 שלא זכתה בכלום(צמפיונס/ליגה) היתה מפרקת את הקבוצה הנוכחית, וזה יהיה ממש עצוב עם הקבוצה הזו תהיה הראשונה שזוכה פעמיים בצמפיונס, ובשלוש מארבע השנים האחרונות.

(suarez) #528

זידאן בנה קבוצה שמשחקת כדורגל בסיסי אבל הכי יעיל שיש. הם משחקים מהצדדים כל הזמן ואת זה כמעט בלתי אפשרי לעצור כי הם מחליפים מצד לצד מצד לצד ומשחקים בקצב כלכך גבוה, וגם יש להם מחליפים מדהימים שכל אחד יכול לשנות משחק.
לא רואה מישהי שעוצרת אותם, גם בונקר אי אפשר מולם כי הם משחקים מהאגפים ומול בונקר ככה בדיוק צריך לשחק…

(Lukaku) #529

גם מול לסטר באנגליה אתלטיקו הייתה חלשה, רק שאז היה את ריאל-באיירן במקביל שכנראה לקח מהם את הפוקוס. לא ברור לי איך דווקא מונאקו הצטיירה כקבוצה הפחות חזקה מבין הארבע.

זה רק מראה כמה הרמה בכדורגל בעולמי ירדה בשנים האחרונות.
זה משהו שאני חושב עליו כבר כמה שנים ומאוד ניזהרתי איתו(הרי זה כמו להגיד בעצם שגם מסי וגם רונאלדו בשיאם הם אוברייטד, מה גם שאת העבר הנוסטלגי תמיד נזכור לחיוב), אבל ריאל הנוכחית רק מראה לדעתי כמה זה נכון.

רק לפני 10-12 שנים היו אימפריות מאיטליה, אנגליה, ספרד ובאיירן אחת. לכולן שחקנים אגדיים וקפטנים שהם סמלים אדירים.
איפה אז ואיפה היום(שוב פעם זהירות רבה, לנוסטלגיה יש נטייה לבלבל).

(suarez) #531

אתה אומר דם חדש, הבעייה שאתלטיקו זה לא מועדון כזה גדול שיביא שחקני טופ עכשיו, זאת נטו קבוצה של מאמן וכנראה שסימאונה יעזוב היא תחזור ליהיות פאתטיקו

(Ofer g) #532

אני חושב שזה בעיקר בגלל סגנון המשחק שסימאונה הנחיל באתלטיקו.
אתלטיקו אף פעם לא הייתה מאיימת על הנייר כמו שהייתה קבוצה שפשוט קשה עד בלתי אפשרי לשחק נגדה. סגנון המשחק של סימאונה והדרך הנפלאה שהשחקנים מיישמים את סגנון המשחק הזה הפכו את אתלטיקו לקבוצה שאף אחד לא רוצה לקבל, לא כי היא עדיפה על שאר הקבוצות אלא כי לפעמים עדיף לקבל קבוצה חזקה והתקפית מאשר קבוצה שיודעת לעמוד נכון על המגרש, לקטוע כל ניסיון התקפי של היריבה ולעקוץ בידיוק ברגע הנכון. לא סתם אתלטיקו ב4 שנים העפילה ל2 גמרים, רבע גמר וכעת גם חצי גמר, בכל השלושה שנגמרו נעצרה רק ע"י ריאל מדריד ואני לא רוצה להקדים את המאוחר אבל כנראה שגם עכשיו אתלטיקו לא תחזור מההפסד בברנבאו.

אני לא בטוח שקבוצה אחרת הייתה מצליחה נגד אתלטיקו מדריד כמו שריאל הצליחה, גם לא בעונה חלשה של אתלטיקו.

(suarez) #533

הרמה לא ירדה, הפערים גדלו

(Cholo) #534

לאטלטיקו כל העונה הזאת יש סגל חסר. אתמול לסימאונה לא היתה שום אופציה לעמדת המגן הימני. אבל הפרשנים בגרוש מסיקים שסימאונה מיצה את עצמו באטלטיקו.

יש ספק לגבי החוקיות של השער הראשון. אין ספק לגבי המרפק של ראמוס ללוקאס. מיסטר בין במיטבו.

(orelh94) #535

ומגן ימני זו הסיבה שנראיתם כמו קבוצת רפאים אתמול? או שזה בטח היה המפרק?
תפרגן. קיבלתם נוק אווט מכריסטיאנו אתמול.

(סארי) #536

אם אחרי משחק כזה מזעזע של הקבוצה שלך אתה רוצה לדבר על שיפוט אז סבבה, השער הראשון הוא שער חוקי, יכלו לפסול אותו?כן, אבל האם הוא לא חוקי? בהחלט לא.
מרפק של ראמוס? היה גם מרפק של גודין לקסמיירו, או שאת זה לא ראית?
אתלטיקו קבוצה מאוד אגרסיבית, היום הסגנון שלהם השתנה קצת והם לא מתעסקים בכיסוחים יותר מדי, אבל על מרפקים קטנים באמת שלא מגיע לכם לדבר.
ריאל אתמול פשוט אנסה את אתלטיקו , ליניכים של סימואנה פשוט לא היה מה לעשות, ריאל שלטה בכל אספקט של המשחק, שיחקה נהדר בהגנה שלטה במרכז המגרש וידעה לנצל את המצבים שהיא הגיעה להם, נוקאאוט מושלם.
ב 3 משחקי הדרבי השנה ריאל הייתה עליונה על אתלטיקו, במשחק הראשון זה נגמר ב 3:0, בדרבי לפני כמה שבועות זה היה אמור להסתיים באותה תוצאה אבל אובלק נתן משחק אדיר, אתמול זה שוב היה 3:0. מוצדק בהחלט.

(Juanito 7) #537

הייתי בטוח שאתלטיקו של סימאונה מאופיינת בעיקר ע"י כך שהם תלכיד של קבוצה, ולא קמים ונופלים כל שחקן אחד. מוזר.
על שפת הגוף שלו ניתן לראות שזה לא צ’ולו של השנים הקודמות, וסוף הרומן נראה באמת קרוב. אין מה לעשות, ריאל מדריד הוציאה לו את האוויר מהמפרשים.