ליגת האלופות 16/17 :: ריאל מדריד - המלכה של אירופה! מפרקת את יובנטוס בגמר

(t.a.l4) #457

שוסאקו אתה מביך כמעט כמו פיקה בטוויטר…

(Shusaku) #458

רק כדי שתסתום את הפה:

(t.a.l4) #459

אם זה נבדל בעיניך,אז אתה זה שצריך לסתום את הפה…

(ganjo) #460

להרגיע את השפה!!!

(dkaro) #461

אתה פאתטי. מה שמצחיק הוא שאני בטוח שאין לאף אחד אחר פה ספק שאם זה היה ברצלונה ולא ריאל מדריד לא היית אומר כזה משפט.

לא היה פנדל גם אם היה מגע קל שבקלים. לא כל מגע זה פנדל ורובן הפיל את עצמו באופן ברור.

אגב, לא ציינתי - וידאל היה צריך להיות מורחק עוד הרבה לפני ההרחקה שלו (אנצ’לוטי אדיוט, אגב, הייתי בטוח שיוציא אותו). אבל גם על זה אף אחד לא מדבר פה.

אני אומר שוב: אילולא טעויות השיפוט ריאל מדריד הייתה עולה בלי כל הטררם, פשוט כי רק בזכות טעויות השיפוט באיירן בכלל הגיעה להארכה. כן, רונאלדו הבקיע שער מנבדל בהארכה (השני כבר ממש לא היה רלוונטי ולספור אותו זה פשע), זה הרבה הרבה הרבה פחות חמור מאדום שהיה צריך להישרק הרבה קודם לכן ו-2 פנדלים שלא היו לטובת באיירן.

הקבוצה הראויה עלתה הלאה, באמת שהפעם אני מרגיש בנח לחלוטין. מבאס שזה קרה עם כל הבלאגן, אבל אילולא בלאגן אותו דבר היה קורה.

(Mr.Maestro) #462

זה בסדר שאתה אוהד ברצלונה, אבל קצת אובייקטיביות?! מילא שריאל הייתה צריכה לגמור את ההתמודדות במפגש הראשון ולא עשתה את זה, אז אפילו היום במחצית הראשונה היו 5-6 מצבים די טובים לשער.
לגבי השיפוט, אני מאלה שחשבתי שזה מיותר, מצד שני כשאתה רואה את תצוגות הנפל אם זה בליגה הספרדית ואם זה באלופות, כנראה שזה באמת מה שצריך. ועוד משהו, אני ממש לא ראיתי שום פנדל על רובן, מבחינתי זה יותר הצגה מאשר הכשלה. למה את הפנדל הזה כן לתת, והכשלה של בואטנג על קסמירו, לא? ששם המגע היה עוד יותר ברור! הפנדל הזה שינה לגמרי את המומנטום של המשחק.
תרצו או לא תרצו, אבל הקבוצה היותר טובה בשתי המפגשים עלתה לחצי! וכן ניצחנו 4-2, גם אם הגול של רונאלדו היה נפסק לפחות לי אין ספק שהיינו כובשים.

(Paul Heyman) #463

למה לחשוב שבאיירן הייתה טובה יותר זה לא ליגיטימי מאסטרו?

הם היו הקבוצה העדיפה במפגש הראשון עד להרחקה, הם היו הקבוצה העדיפה ב-20 הדקות הראשונות היום וברוב של המחצית השנייה (שוב פעם עד להרחקה).

אני עוד יכול להבין במידה מסויימת את הפואנטה שוידאל היה צריך להיות מורחק בדקה ה-50, אבל אפשר להתווכח על הצהוב הראשון שלו גם, בטח ובטח בהשוואה לעברות שקאסמירו לא קיבל עליהם צהוב.

אבל לטעון שעוד לקאסמירו הגיע פנדל זה מוגזם.

(Uriah) #464

אני לא מדבר בשם אוהדי ברצלונה, אלא בשמי -

המשחק היום מוכיח את הטענה שעלתה כאן באחד הדיונים (בעיקר על ידי אסף בארסה): כל עוד אין טכנולוגיה השיפוט הוא אקראי, ובארסה נהנתה וסבלה ממנו באופן אקראי כמו קבוצות אחרות בניגוד לנראטיב האופאלונה.

מכיוון שריאל לאחרונה מגיעה לשלבים המאוחרים בליגת האלופות באופן עקבי פתאום רואים שגם לטובתה יש טעויות, בדיוק כפי שהיו לטובתנו. זה בלתי נמנע וזה ימשך כל עוד לא נתעשת.

(ganjo) #465

קאסמירו דורך על רגל שמאל של רובן…

(bengi6666) #466

Bob Sacamano
אני לא אובייקטיבי, אני אנטי ריאל לפני שאני אוהד בארסה.
לדעתי בסיכום של שני המפגשים כשהקבוצות שיחקו 11 מול 11 באיירן היו טובים יותר.
ההרחקה היום היתה הזויה, ושבוע שעבר ההרחקה נבעה מאיבוד עשתונות של שחקן, שזה חלק מהמשחק ובגלל זה עליתם.
אבל כשאתה משווה את הקבוצות בצמד המפגשים לדעתי הם היו ברוב הדקות עדיפים עליכם(וזה לא שמישהו יזכור את זה).

(dkaro) #467

כי הם לא היו טובים יותר. אתה כותב ‘עד ההרחקה’ כאילו היא לא הייתה מוצדקת. ריאל מדריד הייתה עדיפה בהרבה במשחק הראשון (והיא לא אשמה שהייתה הרחקה, מה גם שאף אחד לא יודע מה היה קורה ב-2 המתפרצות שבאיירן בחרה לעצור בצהוב), ועדיפה גם היום. לבאיירן כמובן היו דקות טובות ב-2 המשחקים אבל הן הגיעו להרבה פחות מצבים, וזה נכון גם לחלקים במשחק שבהם היו 11 נגד 11.

לגבי נושא אקראיות השיפוט, ברור שזה נכון. אני חלוק מאוד עם עצמי לגבי הנושא של הטלוויזיה, ואני חושב שאנשים לא תמיד חושבים על על השלכות מדרגה שניה (דווקא אוריה ממך ציפיתי לציין את זה). אם הטלוויזיה תיכנס, זה לא ששופטים ימשיכו לשפוט בדיוק כמו היום ורק כאשר יש בלאגן והפסקה בכל מקרה אז ישתמשו בטלוויזיה. אם היא תיכנס, שופט ירשה לעצמו לעצור את המשחק הרבה יותר ממה שהוא היום, וזה יהיה אסון. אין לי ספק בכלל שזה יוביל לאינסוף התקפות שהיום השופט ייתן למשחק לזרום, שפשוט ייעצרו כי השופט ידאג לעצור את המשחק, או גרוע מכך - נראה שחקנים של אחת הקבוצות דואגים לעצור את המשחק.

אבל יש דבר אחר שאפשר לעשות ולא נעשה, והוא כבר אין לי ספק שיעזור: שחקן נתפס בדיעבד בצלילה? הרחקה לשלושה משחקים אוטומטית. גם אם השופט לא קנה את זה במהלך המשחק, אגב. שחקנים לא יעזו לצלול אם הם ידעו שלא משנה אם הם יקבלו פנדל או אפילו לא יקבלו, הם יורחקו לכמה משחקים.

ורובן היום צלל כמו שרונאלדו וסוארז לא צללו כל הקריירה ביחד.

(Mr.Maestro) #468

אם מבחינתך שליטה אופטית היא מדד לזה שקבוצה א’ הייתה טובה יותר מקבוצה ב’ , אז אנחנו רואים את המשחק בצורה שונה. מבחינתי איכות המצבים שאתה מגיע אליהם הוא הרבה יותר מדד למשחק טוב של קבוצה מאשר שליטה במגרש אבל שלא מניבה מצבים. אין דבר כזה עד ההרחקה, כדורגל משוחק 90 דקות, והרחקות הם חלק מהמשחק, לא רוצה לקבל אדום אל תעשה עבירות טפשיות, לא חסר קבוצות שגם מול 10 שחקנים לא מצליחות לעשות כלום. היום אכן נהנו משיפוט, אבל מצד שני אם לא הפנדל שמחינתי לא היה על רובן, הכל היה נראה אחרת לגמרי.

(Artur Kopit) #469

טוב,זאת דעתך.
איני מסכים איתה,אני ראיתי מחצית אחת טובה של באיירן שהיה במשחק הראשון.

איש הרבע גמר הוא נוייר,אם לא הוא זה היה נגמר כבר במשחק הראשון בהשפלה יותר גדולה.
יאללה לחצי גמר (:

(Paul Heyman) #470

בכלל לא, אני מציין את ההרחקה הראשונה פשוט כחותמת זמן. תראה, להגיד שמינכן היו עדיפים במשחק הראשון עד להרחקה, זה לא אומר שריאל לא עשו כלום עד לאותו שלב. בדיוק כמו שבאיירן עשתה דברים גם בחלק השני של המחצית הראשונה הערב, כשריאל היו עדיפים.

אני פשוט מבטא עמדה שאומרת שזה לגיטימי לחשוב שמינכן היו הקבוצה היותר טובה overall במפגש הכפול הזה.

(Uriah) #471

אני מכיר את טיעון העצירות, מצידי שיהיה טיימר כמו בכדורסל על שישים דקות (שלושים + שלושים) נטו.

האירועים המשמעותיים הם לא רבים: נבדל צריך להיבדק על ידי איש טלוויזיה שנעזר במחשב, שערים חייבים להיבדק ומקסימום מתרגמים את המעבר לאמצע המגרש לבעיטת השער. גם ככה עשרים ושניים גברים צועקים ונשבעים ביקר להם שהיה או שלא היה נבדל מול גבר מבולבל בגיל העמידה שמכריע גורל על סמך אינטואיציה, אם יש טלוויזיה מצידי שיחמירו על כל תלונה לשופט.

מסכים לחלוטין לגבי הצלילות, זה גם משמעותי מבחינת קבלת ההחלטות.

(dkaro) #472

אני לא מדבר על הזמן שיבוזבז אלא על שטף המשחק שייעצר “כי יש טלוויזיה”. אם היה אפשר לדאוג שהשופט והשחקנים ייתנהגו בדיוק כמו שהם מתנהגים היום, אבל רק שמדי פעם נזרוק לשופט איזו הערה לאוזניה, ניחא. אבל זה לא עובד ככה. שופט יודע שיש טלוויזיה וזה ישפיע על כל השיפוט שלו. כנ"ל עם שחקנים שלפתע ימצאו סיבה טובה מאוד לעצור את המשחק - תחשוב כמה זה לא הוגן כלפי הקבוצה היריבה שתאלץ לפספס הזדמנות טובה רק כי למישהו עכשיו מתחשק לבדוק אם היה משהו לא חוקי.

אבל איך תבדוק נבדל אם לא היה נבדל? רוצה לומר: לפסול את השער של רונאלדו היום בעזרת הטלוויזיה אכן אפשר בקלות, אבל מה תעשה במקרה ההפוך? האם בעצם תאפשר עכשיו לכל הנבדלים לרוץ עד שאולי עוד דקה כשהמשחק כבר במקום אחר לגמרי תעצור את המשחק ותגיד “אה לא, רגע, שומעים? לפני דקה היה נבדל”.

זה לא כזה ברור מאליו. אני אגב, מחכה לגאון שימציא פיתרון טכנולוגי. זה קצת נשמע כמו מדע בדיוני אבל אם ימצאו את הדרך שמחשב יקבע את זה בלייב, זה יפתור בערך הכל.

(Gordi) #473

מחשב יכול להחליף לחלוטין את הקוון בקביעת נבדל, זה בסה"כ שימוש בטכנולוגיות ידועות ומוכרות

(Mr.Maestro) #474

אגב אם היו מצלמות גם הגול של העצמי של ראמוס היה נפסל, היה נבדל של איזה 30 סנטימטר של לבנדובסקי בזמן שמולר הוריד לו את הכדור עם החזה. כי נבדל זה נבדל אם להסתמך על המצלמות!

(Uriah) #475

פשוט במקרה גבולי ממשיכים את המהלך. לא לוקח דקה לקבוע אם היה נבדל או לא היה… גג עשר שניות

(bixente) #476

תקשיבו תפסיקו להפוך את זה למלחמה של ריאל בארסה. אנחנו כולנו מפסידים מהעוול הזה. כל מי שאוהב כדורגל. כן מצידי שהמשחק ייעצר והשופט ילך לוידאו (וברור לכולם שברגע שהדבר ייכנס הוא רק ישתפר עד כדי כך שזה יהיה ממש עניין של שניות, כמו למשל שחקן שמתפתל על הדשא כשלא באמת קרה לו כלום), כדי שלפחות צדק יהיה , עד כמה שניתן.
אין שום סיבה לשנות את כל המשחק רק כי “טעויות זה חלק מהמשחק” (המשפט הכי אידיוטי שקיים בערך) ו"לא רוצים לעצור את השטף" (גם ככה משחק משוחק בפועל כ55-65 דקות).
וברשותכם זו תגובתי מהדיון על השיפוט בפורום הספרדי :
כמו שאמרתי עוד לפני כן - להאשים שופט או קוון זה דבר אידיוטי וחסר טעם. אפילו מודי היום אמר את זה “יש להאשים את הממסד שנותן לשופטים לעמוד במצבים האלו”. והוא יחסית הפחות מבין בפאנל.
לאנשים נמאס, וזה לא פייר.
אין שום סיבה שוידאל יורחק במקרה שהוא אפילו לא עשה עבירה (היו דברים אחרים שעליהם יכל לקבל את הצהוב השני) בעוד שקאסמירו ב2-3 מקרים מועמד לצהוב שני ולא מקבל אותו.
ואם זה לא מספיק אז שער של רונאלדו מנבדל של מטר וחצי בערך.
אין לזה שום מקום בכדורגל, אין לזה שום מקום בספורט. הייתי מעדיף להלחם בשיניים (ואולי לעוף) על 2-2 מאשר לנצח את ה4-2 הזה עם עזרה מהשופט. פשוט נמאס