ליגת האלופות 16/17 :: ריאל מדריד - המלכה של אירופה! מפרקת את יובנטוס בגמר

(BannedT) #417

כן, הוא הולך להיות ענק הבחור הזה. תזכירו לי איך קוראים לו?

חחח. השוער הגדול בהיסטוריה. זה מספיק בכדי לדעת איך קוראים לו.

(Ender) #419

הרע: מפסידים 3-0
הטוב: מקבלים טור נוסף של zonalmarking
המכוער: מאתייה פותח, וגומש עולה במחצית כדי להציל את המולדת

Juventus 3-0 Barcelona: Juve exploit Barca’s disjointed backline with two fine Dybala strikes

(Passing game) #420

ההצלה מול אינייסטה, והעידוד למנדזוקיץ’ שמיד אחרי זה פרץ באגף ובישל את השער. אם רק שוערים היו מקבלים את הכבוד הראוי בכל ענייני כדור הזהב.

(chen10) #421

אפשר לאונן עד מחר על ה-MSN האימתניים ועל תיאגו הקשר הטוב בעולם, האלגנטי עם הטאץ’, אבל אז בא מודריץ האייסמן וחדירה הנגר וקאסמירו החייל ורונאלדו שנולד לנצח ומראים שבסופו של דבר כדי לזכות בתארים חייבים להיות בתוך תבנית מסודרת וממושמעת. כישרון לבד לא מספיק. הוא רק הופך את המפלה לחזקה יותר.

(suarez) #422

מחצית ראשונה באיירן הייתה בסדר. עלתה ליתרון, החמיצה פנדל, מנעה מריאל להגיע למצבים, בשביל מה לאבד את הראש? גם אם החמצתם פנדל, גם אחרי ה1-1 שזאת תוצאה סבירה וגם אחרי ההרחקה, שתמיד אפשר לגנוב איזה גול גם בעשרה שחקנים, אבל זה רק הלך וניהיה יותר גרוע.

מה שקרה במחצית השנייה היה פשוט ביזיון מצד באיירן, זה לא רק החילופים של אנצ’לוטי אחרי ההרחקה, שחקנים איבדו לגמרי תראש, זה בקלות היה יכול לגלוש לחמישייה של ריאל.

יש סיכוי קטנטן לבאיירן, אבל קשה לראות את זה קורה.

(orelh94) #423

לאבד את הראש? לא מסכים איתך. מה שאני ראיתי זה את ריאל מגבירה הילוך ומבינה שהשד לא כזה נורא ומתחילה ללחוץ. מהרגע הזה ועד האדום של מרטינז באיירן הייתה לחוצה אחורה אבל עדיין סבירה, לאחר האדום זה כבר הפך לבית זונות אחד גדול והם בנס יצאו מזה. אגב, אחד השינויים המשמעותיים שהיו במשחק זה אסנסיו במקום בייל, זה פשוט שינה את כל פני משחק ההתקפה שלנו.

יש להם מזל שזה לא נגמר ב3 או 4. חלוץ קצת יותר טוב מבנזמה וזה היה קורה.

(DoctorGonzo) #424

מה שזידאן עשה בריאל הוא יצירת איזון כמעט טוטאלי בין הגנת ברזל, קישור דינאמי (מודריץ’ הוא תענוג לעיניים, אפילו בארסאיות) והתקפה שיודעת למחוץ (למרות שנויאר קלקל קצת אתמול). לא רק שריאל לא נשברה מול מי שנטען שהיא הקבוצה הטובה ביותר היום בעולם, היא עלתה למחצית השניה נינוחה ורגועה ואני די משוכנע שגם עם באיירן היו נשארים עם 11, התוצאה הייתה דומה, פשוט בגלל שהיא קבוצה טובה ומאוזנת יותר. מסתכל על הרכש של זידאן מאז שהגיע ופשוט מתקנא שוב ושוב לעומת הזבלה שלוצ’ו הביא לבארסה. אולי הוא לא גאון טקטי כמו פפ או מוריניו, אבל זידאן מסתמן כהחלטה הכי משמעותית ונכונה של ריאל בעשור האחרון.

(Aimarito) #425

באיירן בפעם המי יודע כמה נפלה בעיקר אספקט אחד: אינטנסיביות. בדומה לפסז’ שלא הבינו מה נפל עליהם מול הלחץ של בארסה בקאמפ, גם אצל באיירן הכל הלך קשה. המסירות של תיאגו לא עברו כמו בכל שבוע, אלונסו נזכר שהוא בסוף הקריירה והתקשה לעמוד בקצב וגם מרטינז פתאום נראה מתוסכל מלרדוף אחרי רונאלדו.

היה אפשר לצפות שאנצ’לוטי ממרום ניסיונו יכין את באיירן יותר טוב, אבל היחידים שעוד איכשהו נראו שהם במשחק הם וידאל נייר ורובן שניסה לכדרר בשארית כוחותיו.

באיירן בעונה מי יודע כמה ברציפות הקבוצה הכי דומיננטית בגרמניה ביי פאר, אולי אחרי הטרבל ההוא כבר אין לגרמנית הרבה מה להציע לאחר שגם דורטמונד הפסידה בבית (למרות שלהרגשתי יש סייגים לגיטימיים להפסד למונאקו).

כל הכבוד שוב לריאל ויובה על הופעות מצוינות בצ’מפיונס, לבאיירן ובעיקר לבארסה יש לא מעט חשבון נפש לעבור עד הגומלין.

(suarez) #426

ריאל קבוצה מצויינת ומאוד מאוזנת זה אין ספק אבל עדיין, מחצית ראשונה באיירן הייתה עדיפה, הצליחה להבקיע ואז קיבלה פנדל, אם וידאל שם את הפנדל זה 2-0 וזה יכול היה לגלוש לתבוסה גם, ברגע שהוא החמיץ המומנטום השתנה. זה גם באיירן שאיבדה מהבטחון שלה וזה גם ריאל שקיבלה בטחון.

הביזיון הגדול של באיירן זה אחרי ההרחקה, בדיוק בית זונות זאת המילה כמו שorelh94 רשם, התפרקות טוטאלית של הקבוצה למעט נוייר האדיר. לא ייאומן שזה נגמר רק 2-1

(t-rix) #427

באיירן שיחקו ב 9 שחקנים. מולר לא היה קיים.
דיברנו הרבה על מולר כשחקן חכם אבל בלי הרבה איכויות בתכלס. הוא מביא את האיכויות שלו בעיקר כשחקן חופשי שקשה מאוד לשמור עליו.
ברגע שהוצב בעמדת ה9 הוא הפך למטרה ברורה ליירוט. הוא לא חזר או מהיר מספיק כדי להתמודד לא עם נאצ’ו ובטח לא עם ראמוס. הוא חירב כל התקפה לבאיירן ולא היווה שום אופציה ריאלית בחוד.

הדבר זעק לשמיים בעיקר אחרי האדום. רבאק החלוץ לא קיים ב 11 מול 11, אז ב 10 מול 11 הוא כן יופיע? היה צריך להוציא אותו ולהכניס את ברנאט ולשמור על אלונסו בקישור שעשה המון סדר בבלגן. ברגע שיצא הכל התפרק וההתקפות התחילו לבוא גלים גלים והשער היה ממש באוויר.

שבוע הבא מאמין שלבנדובסקי יחזור ואז זה יהיה אופרה אחרת. הסיפור ממש לא גמור.

(Juanito 7) #428

אוסיף ואומר שלאחר האדום של מרטינז, והחילוף של אלונסו (טעות אנושה), הקישור של באיירן לא היה קיים.
ברגע שאלונסו יצא, נעלם האיזון בקישור של באיירן. טיאגו ו-וידאל שהיו מאוד בולטים במחצית הראשונה, במיוחד וידאל, נסגרו כמעט לחלוטין ע"י קשרי ריאל. מודריץ וקרוס עשו מה שהם רצו באין מפריע- הנעת כדור מצד לצד וכניסה לעומק.
בנוסף לכך, גם משחק האגפים שבאיירן אוהבים להתפאר בו, נוטרל בהצלחה ע" קרבחאל ומרסלו. קרבחאל פשוט מירר את החים לריברי, שנגמר לו האוויר כבר בדקה 60, ורובן שחתיכות פשוטות לאמצע אפילו לא הצליח לבצע. לא כל יום דורטמונד.

(Sir Ryan) #429

אנצלוטי מעולם לא נתפס בעיניי כמאמן גדול, נכון הוא יודע ליצור אווירה מושלמת בחדר הלבשה ושחקנים פשוט אוהבים אותו כמו כאבא אבל תמיד שצריך קצת להפעיל את הראש מעבר לבסיס הוא יכשל והמשחק הזה הוא דוגמא בולטת לכך.

ברגע שהוא הפך למינוס שחקן הוא חירב את המשחק, כשבאיירן נשארה ב10 שחקנים במקום לנסות לשמור על 1-1 שהיא תוצאה רעה מאוד אך אפשרית לתיקון בגומלין הוא פשוט נתן את המשחק לריאל מדריד ולא שאני מזלזל בריאל מדריד אבל הם לא היו ביום גדול בכלל ועוד עם היום שנויר תפס היה אפילו סיכוי לעקוץ באיזה מתפרצת אבל במקום להוריד את מולר שמסריח את הדשא הוא בחר להוריד את השחקן הכי חשוב ברגעי לחץ כאלה כמו צ’אבי אלונסו.

מבטיח לכם שאם צ’ולו או סמפואלי היו עומדים על הקווים היינו רואים בונקר שהיה בהחלט נדרש במצב הזה.

דרך אגב יובה משום מקום נראית כמו הקבוצה הפיבורטית לזכייה, משחקת בדיוק באותה תשוקה ואינטסביות שהייתה לבאיירן מודל יופ היינקס ועוד במיוחד אחרי שהליגה שלהם כבר די גמורה ויש להם הזדמנות לשמור את השחקנים רעננים לשלבי הנוקאוט המכריעים.
אני אישית זילזלתי באלגרי אבל אם תשאלו אותי לא דיבאלה ולא בופון המצטיינים בשורות יובה אלא אלגרי, ברור לכולם שגם בתקופה הרעה שברצלונה נמצאת בה היא קבוצה עם חומר שחקנים איכותי בהרבה מיובנטוס והטירוף המחויובות שאלגרי החדיר בשחקנים שלו עשתה את ההבדל וכן גם ג’יגי ענק אחד שלקח למסי את הבישול הכי גדול בקריירה שלו.

(El Maestro) #430

משהו קטן בנוגע לזה- מסי מחלק מסירות כאלה כבר כמה שנים כמעט כל משחק. כולם יודעים שכשהוא חותך למרכז עם שמאל זה סכנת נפשות ושבכל רגע הוא יכול להעמיד שחקן מול שוער, המגן רואה את התנועה של אלבה/אינייסטה/ניימאר באגף כמה שניות לפני ועדיין כמעט בלתי אפשרי לעצור את המהלך הזה בגלל יכולת התזמון והדיוק המדהימים. מהלך סטייל החיתוך של רובן למרכז- כולם יודעים שזה יקרה אבל רמת הביצוע כל כך גבוהה שההגנה ברוב המקרים נתונה לחסדי התוקף.

(bixente) #431
  1. אל תמהר לשבח את אלגרי. יש לו נטייה להרוס את הדברים הטובים. גם במילאן הוא ניצח 2-0 ביתי ובגומלין חטף 4 בקאמפ נואו. וזה היה לא מעט באשמתו. בכללי יש לו נטייה להסתגר ולפחד, למרות שנראה שיובה עשתה לו טוב וקצת ניערה אותו מזה, אבל עדיין מסוכן כשמדובר באלגרי.
  2. ריאל תקפה מעולה מתחילת המחצית השניה, עוד לפני האדום, ותקיפה הזו היא בערך מה שגרם לאדום הזה (פלוס טיפשות של מרטינז). אם להודות על האמת - ברגע שמרטינז קיבל אדום התבאסתי וחשבתי שזה ישחק נגד ריאל , למזלה קרלו עזר וריאל עוד יכולה לבכות אחרי הגומלין על כל ההחמצות שלה, היא יכלה לסיים את ההתמודדות במשחק הראשון ולא השכילה לעשות זאת. עכשיו השאלה האם היא תצליח לעבור והאם היא תבכה על ההחמצות מהמשחק הראשון ?
  3. לא מסכים לגבי הבישול של מסי , אני בטוח שאוהדי בארסה התלהבו מהבישול אבל לא נשארו פעורי פה כאילו זו הפעם הראשונה שהוא עושה זאת. למסי יש לא מעט בישולים דומים.

(BannedT) #432

מסי בקלאסיקו של ה-5-0 שיחק כקשר אמצע וחילק מסירות פסיכיות על ימין ועל שמאל. הייתה לו שם מסירה ענקית לוייה שגם הסתיימה בשער, לא פחות מדהימה מהמסירה לאינייסטה.

(AlexDP) #433

אני גם נזהר לשבח את אלגרי. אמנם המפגש של מילאן ובארסה היה מזמן, ואלגרי למד והמון מאז והוא מאמן וטקטיקן הרבה יותר טוב מאותו אלגרי של מילאן, אבל גם שנה שעברה הרבה אוהדי יובה האשימו אותו בהדחה כאשר ביתרון 2-0 באליאנס ארנה הוא הוציא את השחקן הכי טוב שלו והכניס את מנז’וקיץ מה שגמר את המשחק בעצם.

בכל מקרה, אני באמת לא חושב שיובה עם רגל וחצי ובשלב הבא. אפילו רחוק מזה. בארסה היא חיה אחרת בקאפ נו; 7-0, 4-0, 4-0 ו-6-1. אלו התוצאות שלהם במשחקי הבית בליגת האלופות העונה. הם יעלו שאין להם שום דבר להפסיד, בוקסטס חוזר, ויש להם את מסי שיכול להפעיל את הקסמים שלו ולייצר שערים מכלום. וזה המבחן של אלגרי כדי לראות מה הוא שווה באמת. ה-3-0 לא יהיה שווה כלום אם יובה תודח.

(bixente) #434

אני לא זוכר במקום מי מנז’וקיץ(במקום מוראטה המעולה?) נכנס אבל אני זוכר שחדירה יצא ב2-0 (זה היה סטורארו שהחליף אותו, לא?) ובאותו רגע אמרתי לחבר שלי שיובה הולכת הביתה ושאלגרי יהיה אשם בזה.
יובה אכן הלכה הביתה , וליובה היתה חסרה דקה או 2 כדי לעלות למרות הטעות הזו ואז זה כביכול היה “לא משנה” . אבל אני חושב שהחילוף הזה הכריע את המשחק. מה שכן אני חושב שאלגרי יצא מזה יחסית נקי.
כמו שאמרת ה3-0 שלו לא יהיה שווה כלום אם יודח. נראה אם הוא למד

(Sir Ryan) #435

יכול להיות שאני טועה פשוט הפס הספציפי הזה שעבר כול כך הרבה שחקנים מול קבוצת הגנה כול כך מושלמת בשלב כול כך קריטי במשחק לי נראה פשוט שזה שילוב של קרח בעורקים לצד גאונות.
רק נאמר תודה שנולדנו בדור של מסי.

(oded23) #436

אז זהו, שמסי נותן המון מסירות כאלה. זה קצת “נשכח” בקרב שאר הדברים האחרים שהוא עושה, אבל מסי הוא אחד המוסרים הכי גדולים שהמשחק ראה.