ליגת האלופות 16/17 :: ריאל מדריד - המלכה של אירופה! מפרקת את יובנטוס בגמר

(Ehud) #1

בעידן שבו כדורגל הנבחרות הוא כבר לא מה שהיה פעם יש טורניר אחד שתמיד נשאר גדול, שתמיד מבטיח יותר ומקיים, ליגת האלופות של אירופה חוזרת לעוד עונה.

הערב יחל סיבוב הפלייאוף האחרון כאשר בסיומו 10 קבוצות יצטרפו ל-22 שכבר הבטיחו את השתתפותן בשלב הבתים של הטורניר .

להלן הקבוצות שכבר נמצאות בשלב הבתים:

ספרד- ריאל מדריד (זוכת שנה שעברה) ברצלונה, אתלטיקו מדריד וסביליה (זוכת הליגה האירופית).
אנגליה- לסטר סיטי, ארסנל, טוטנהאם.
גרמניה- באיירן מינכן, בורוסיה דורטמונד, באייר לברקוזן.
איטליה- יובנטוס, נאפולי.
פורטוגל- בנפיקה, ספורטינג ליסבון.
צרפת- פאריס סן ז’רמן, ליון.
רוסיה- צ’סק"א מוסקבה.
אוקראינה- דינמו קייב.
הולנד- פ.ס.וו אינדהובן.
בלגיה- קלאב ברוז’.
שוויץ- פ.צ. באזל.
טורקיה- בשיקטאש.

משחקי הפלייאוף שמביאים 20 קבוצות מ-2 דרכים שונות, שלב האלופות ושלב הלא אלופות מתחילים הערב ומחר והגומלין יתקיים בשבוע הבא בימי שלישי ורביעי.

סיבוב האלופות:

לודוגורץ’ (בולגריה) - ויקטוריה פלזן (צ’כיה).
סלטיק (סקוטלנד) - הפועל באר שבע (ישראל).
פ.צ. קופנהגן (דנמרק) - אפועל ניקוסיה (קפריסין).
פ.צ. דאנדלאק (אירלנד) - לגיה ורשה (פולין).
דינמו זגרב (קרואטיה) - רד בול זלצבורג (אוסטריה).

סיבוב הלא אלופות:

סטיאווה בוקרשט (רומניה) - מנצ’סטר סיטי (אנגליה).
פורטו (פורטוגל) - רומא (איטליה).
אייאקס (הולנד) - לוקומוטיב רוסטוב (רוסיה).
יאנג בויז ברן (שוויץ) - בורוסיה מנשגלדבאך (גרמניה).
ויאריאל (ספרד) - מונקו (צרפת).

ההגרלה לשלב הבתים תתקיים ב-25 באוגוסט שראשי הבתים כבר נקבעו, 7 האלופות מהמדינות שמדורגות 7-1 בדירוג אופ"א יהוו את 7 ראשי הבתים ובנוסף האלופה ריאל מדריד תהווה את ראש הבית האחרון.

ראשי הבתים הן כאמור: ריאל מדריד, ברצלונה, לסטר סיטי, באיירן מינכן, יובנטוס, בנפיקה, פאריס סן ז’רמן וצסק"א מוסקבה.

בדרג השני כיום אפשר למצוא כבר את: אתלטיקו מדריד, בורוסיה דורטמונד, ארסנל, סביליה, נאפולי ובאיירן מינכן.
בדרג השלישי: דינמו קייב, ליון, אינדהובן וספורטינג ליסבון.
דרג רביעי: בשיקטאש.

באזל וטוטנהאם ממתינות לסיום שלב הפלייאוף כדי לדעת האם הן תהיה בדרג השני או השלישי, קלאב ברוזד’ ממתינה לסיומו כדי לדעת האם היא תהיה בדרג השלישי או הרביעי.

דירוג הקבוצות לפי בתים הדרג הראשון נקבע כאמור לפי דירוג אופ"א לקבוצות כדורגל.

המחזור הראשון יחל ב-14-13 בספטמבר,שלב הבתים יסתיים לו ב-7-6 בדצמבר.

הטורניר הכי גדול בעולם שב אלינו, איזה כיף!

(Sasha) #2

טוב, אז הפתעה גדולה ראשונה נרשמה אתמול, כשרוסטוב הרוסית סיימה בתיקו 1-1 באמסטרדם ארנה של אייאקס. רוסטוב אמנם אחרי עונת שיא בליגה בעונה שעברה, אבל נקלעה לקשיים כלכליים גדולים ואיבדה שחקני מפתח הקיץ. מנגד אפשר לראות בעצב את המשך הדעיכה של אייאקס, אחרי איבוד האליפות לפ.ס.וו היא קרובה מאוד לא להיות בשלב הבתים של ליגת האלופות…

אבל האירוע המרכזי בשבילנו הוא כמובן המשחק של הפועל באר שבע הערב. יש לבחורים של בכר מה למכור אצל סלטיק?

(LIOROM12) #3

אני חושב שכן. אני לא רואה הבדל גדול בין אולימפיאקוס לסלטיק, אם בכלל קיים כזה. תוצאה טובה הערב והכל פתוח.

אגב, ההיעדרות של ברדה היא ברכה במסווה מה שנקרא. אני חושב שבן שהר יוכל לתרום יותר בהתקפות המתפרצות שבאר שבע בונה עליהן היום.

(Shusaku) #4

סלטיק קבוצה פחות טובה מאולימפיאקוס. הבעיה של ב"ש היא הפיזיות שהם יצטרכו להתמדד עימה מצד הסקוטים.

(serginhо) #5

הפתעה? רוסטוב קבוצה יותר טובה מאייאקס.

(Scouser) #6

סלטיק קבוצה בינונית מינוס שבקושי השם נשאר ממנה. זאת קבוצה שמתקשה באופן קבוע אפילו ברמות של ליגה אירופית וכל עליית שלב במוקדמות הצ’מפיונס מלווה בלא מעט דרמות. ב"ש בהחלט יכולה לעבור אותה, היא רק צריכה להאמין בעצמה.

(LIOROM12) #8

אני לא חושב שאלה הפערים בין הקבוצות.
ברק בכר פשוט טעה במערך שהוא עלה איתו. במחצית השנייה, בלי קשר לחזרה ל2-3(שבסופו של דבר נהייתה חסרת משמעות לחלוטין), זה נראה הרבה יותר טוב וחבל על ההתפרקות בסיום שגמרה את ההתמודדות.

אני מקווה שב"ש תצליח להביא קצת כבוד(ונקודות דירוג לכדורגל הישראלי) השנה בליגה האירופית.

(ivgiland) #9

תוצאה שהפתיעה אותי מאוד.
האמנתי שב״ש הנוכחית עם הקישור המעובה שלה יכולה להוציא תיקו רב שערים או הפסד מנימליסטי, אבל התפרקות כזאת לא מאפיינת את אלופת הליגה שלנו בקמפיין האירופאי שלה עד כה.
האווירה הייתה מחשמלת והמערך של בכר, שחשב כנראה שיש לו את בונוצי וקייליני בהגנה, לא הוסיף.

(moshe34) #10

התוצאה הזו מפתיעה אותכם כי כרגיל אנשים עם האף למעלה יותר מידי.
סלטיק אולי לא אימפריה ארופית יותר, אבל לפחות שתיי דרגות מעל ב"ש.
לא הרכב ולא מזל ולא משהו אחר.
גורש זה שוער לרמות כאלו?

(ivgiland) #11

[QUOTE=mos34;1691681]התוצאה הזו מפתיעה אותכם כי כרגיל אנשים עם האף למעלה יותר מידי.
סלטיק אולי לא אימפריה ארופית יותר, אבל לפחות שתיי דרגות מעל ב"ש.
לא הרכב ולא מזל ולא משהו אחר.
גורש זה שוער לרמות כאלו?[/QUOTE]

זה לא עניין של אף למעלה.
אם אני מסתכל על שתי הקבוצות בלי דעות קדומות אז כן אני מצפה מקבוצה שניצחה את אולימפיאקוס (שיותר תפסתי ממנה מסלטיק עד אתמול) שלא תובך בצורה כזאת מול סלטיק שכבודה במקומה מונח.

(Shusaku) #12

הברק לא מכה פעמיים. ב"ש תפסו את אולימפיאקוס ביומיים חלשים במיוחד, וסלטיק פשוט באו מוכנים.

אם נסתכל על הליגה, אז זו התוצאה הטובה ביותר שיכולנו לבקש. אמנם העפלה לליגת האלופות מביאה 4 נקודות דירוג, אבל ללא ספק ב"ש הייתה מסיימת עם 0 נקודות. בליגה האירופית, עם בית נוח אפשר להוציא נקודות, ולהשיג עוד נקודות דירוג.

מה שיותר מבאס זה ההפסד של בית"ר לסנט אטיין. אלך לפוסט הרלוונטי.

(Ehud) #13

זה לא אף למעלה, סלטיק של השנים האחרונות הסתבכה עם קבוצות ברמה של הפועל ב"ש או גרועות יותר.

רק לפני חודש בליגת האלופות היא עברה את האימפריה של לינקון רד אימפס מגיברלטר 1-3 שהיא מפסידה להם גם 1-0, את אסטנה הקזחית היא עברה בקושי בהארכה בבית עם ניצחון 1-2.

לפני שנה במוקדמות ליגת האלופות היא עברה את קארברג האוזבקית רק 0-1 בסיכום הכללי והפסידה למאלמו השבדית 4-3 סיבוב אחרי.

לפני 4 שנים שחטאר קארגנדי ניצחה אותה 2-0 במשחק הראשון וסלטיק הייתה צריכה לעשות מהפך בבית ולנצח 0-3, סיבוב לפני היא עברה את אלפסבורג השבדית רק 0-1 בסיכום הכללי.

בקיצור מה שאני מנסה להגיד זה שכן, סלטיק היא לא רק שם עבר, היא עדיין הרבה מסורת היא עדיין טובה יותר בכושר ובפיזיות מהפועל ב"ש ועוד מול הקהל המטורף שלה בבית, אבל התוצאה שנוצרה בסיום היא תוצאה של התרגשות, עמידה לקויה וטעויות ישירות של הפועל ב"ש שכמובן לא טובה ממנה אבל ברגעים שההתרגשות הייתה בשלב הרגוע הייתה לפחות שלב אחד מתחתיה ולא שתיים או שלוש כמו שמצטייר בתוצאה הסופית.

(oded23) #14

הפועל באר שבע בדרך כלל משחקת עם שלושה בלמים, או שזה היה ניסוי?

(Ehud) #15

[QUOTE=oded23;1691945]הפועל באר שבע בדרך כלל משחקת עם שלושה בלמים, או שזה היה ניסוי?[/QUOTE]

זה משהו חדש שברק בכר מנסה השנה באירופה.
נגד אולימפיאקוס זה עבד, נגד סלטיק פחות.

(oded23) #16

מצפיה במחצית הראשונה עלו שתי בעיות- ראשונה חוסר התיאום בין הבלמים, שניה נחיתות אתלטית מוחלטת.

(Sasha) #17

מי האמין שבאר שבע בכלל תגיע למצב שהיא צריכה שער אחד?! כל כך חבל שספגו שערים טיפשיים במשחק הראשון, כל כך חבל שראדי הפציץ את הפנדל בלי הרבה מחשבה… ברבע השעה האחרונה לשחקנים פשוט יצא כל האוויר ואז הפסיקו כמעט לגמרי לסכן את השער של סלטיק.

(Ehud) #18

מלא מחמאות להפועל ב"ש! נטו לא חשבתי שהם ישימו את עצמם במצב כזה קרוב לעשות מהפך.
אומנם הם לא עלו אבל הניצחון הזה צריך לתת לב"ש המון המון ביטחון לקראת שלב הבתים של הליגה האירופית, עם הקהל המדהים שלהם באיצטדיון המדהים שלהם הם יכולים לקחת שם נקודות מכל קבוצה שתגיע שלם.

ההגנה הרעה בגלאזגו הכריעה את המפגש בין סלטיק להפועל ב"ש.
במשחק הקודם ברק בכר במצב של 3-2 הכניס חלוץ במקום קשר כדי לחפש את ה-3-3 וחטף עוד שתיים.

בנוסף העייפות בסיום היום שיחקה מפתח, מדקה 70 ב"ש נפלה מהרגליים, היא התעייפה ברגליים אבל בעיקר התעייפה בראש ועשתה פעולות מאוד לא נכונות שלא באמת סיכנו את הסקוטים בדקות האחרונות.

סלטיק חלשה ותמשיך להיות חלשה גם בשלב הבתים של האלופות…

(SantiagoBernabeu) #19

האמת, כל כך לא האמנתי שבאר שבע יוכלו לעשות את זה, שאת המחצית הראשונה בכלל העברתי ברומא-פורטו. היה מעניין, שער יתרון בחוץ של פורטו, דה רוסי מורחק, איקר נותן הצלה כמו פעם אבל שום דבר לא הכין אותי לטירוף של המחצית השניה.
בתחילת המחצית השניה יונתן כהן אמר “2-0 לבאר שבע!!”, חשבתי לעבור לראות את השער ולחזור לכדורגל “האמיתי”, אבל פייר, הרבה יותר נהנתי כשנשארתי עם הביצה שלנו. העידוד של אוהדי באר שבע היה באותה רמה של אוהדי דורטמונד אתלטיקו ליברפול וכן הלאה. האווירה עברה דרך מסך הטלוויזיה והשידור של נדב גם תרם המון.

אף אחד לא האמין בהם אבל הם כמעט ועשו את זה, רחוקים רק הבקעת פנדל אחד מהדחקת סלטיק עם שמות כמו קולו טורה סינקלייר ודמבלה. להתחיל לדבר טקטיקה אחרי משחק כזה יהיה עוול, כי זה היה משחק של הקרבה ולא של טקטיקה.

פשוט כל הכבוד על משחק הקרבה ועל כך שלמרות שלא האמינו בהם הם ניסו ועשו את הכל. שאפו.

(humusman) #20

האמת, שמאוד האמנתי שבאר שבע תנצח, מי שמכיר את סלטיק יודע שהיא קבוצה חרדתית ויש לה לא מעט בעיות במשחקי חוץ באירופה.
חבל על באר שבע, באמת שהגיע להם ולקהל הנדיר שלהם, אין לי מושג איך הם הפכו מאחד הקהלים החלשים בליגה עד לפני כמה שנים, לקהל מס 1 בארץ היום,
שאפו להם ולאלונה על מה שנבנה שם.
דוידזאדה במשחק ענק, וואקמה שחקן ענק במשחק פושר, בוזגלו ילד טיפש ואנוכי מדי, מליקסון היה חסר בסוף וברק בכר מאמן ענק.
לגבי ראדי, אני לא מבין את כל העניין עם הפנדל, מי מבטיח שאם הפנדל היה נכנס אז היה נגמר 3-0? אין לדעת איך המשחק היה מתפתח,
ממליץ כל מי שחושב שהיה נגמר 3-0 לראות את “אפקט הפרפר”, תאורטית, יש מצב שהחמצת הפנדל היא זאת שגרמה למשחק להתפתח בצורה כזאת שב"ש
הובילה 2-0, אולי עם ראדי היה שם את הפנדל, המשחק היה משתנה ולוסיו לא היה נפצע וסהר לא היה נוגח את השער שלו?
לא רואה שום חשיבות להחמצה הזאת במצב של 0-0, מילא היתה במצב של 2-0 אז הייתי יכול להבין את העליהום.
אין מה לעשות, הם נתנו הכל, היה חסר קצת מזל, היו טעויות במשחק הראשון, באר שבע היתה באמת קרובה מאוד לעשות את זה ומגיע לה שאפו ענק, אין ספק
שהיא הקבוצה הטובה בארץ היום ובטרנר היא יכולה לעשות הופעה אירופית מכובדת מאוד בליגה האירופית.

(Shusaku) #21

מצטער לחלוק על כולם, אבל ב"ש לא מרשימה אותי. הם היו בפיגור במשך 171 דקות במפגש הכפול הזה, ומול סלטיק החלשה הם מעולם לא היו שם באמת. סלטיק קבוצה חלשה. מאוד חלשה. הרבה יותר מאולימפיאקוס, אותם ב"ש כן עברו, או מבאזל שמכבי התמודדו איתם אשתקד.

אם נסתכל על זה אובייקטיבית, אז הניצחון המינימלי היום מעולה. מצד אחד עוד נקודות דירוג, ומצד שני ב"ש עפו לליגה האירופית שם הם כן מסוגלים להוציא נקודות ולהביא עוד דירוג.