מחזור 14:: ניצחון חשוב בטדי (2-1)

מכבי-תלאביב

(Shaked Amiram) #1

מלחמת גאווה בצהוב

טדי קפוא בתקופה הזאת. קור שחודר לעצמות, לא משנה כמה נתלבש חם או נחכך את כפות הידיים.
אחד הדברים שמעלימים את הקור הבלתי נסבל הזה הוא המפגש בין בית"ר ירושלים למכבי תל אביב:
צהוב שחור נגד צהוב כחול.

למה המפגש הזה תמיד רותח? איך הוא בכל פעם מחדש מספק הצגה מצוינת של דרמה?

אף פעם לא משעמם במשחקים בין בית"ר למכבי ת"א, וזה כי בניגוד לשאר היריבויות לא מדובר בהפכים אלא בקבוצות
שקצת דורכות אחת על השנייה. יש להן לא מעט במשותף, וכאן העניין - יריבות שנבנתה על קרב אגו בין האוהדים.
ויכוח בין אוהד בית"ר לאוהד מכבי תל אביב יהיה מה שנקרא “למי יש יותר גדול” - מי הקבוצה של המדינה, למי יש הכי הרבה אוהדים בארץ, אלי אוחנה או אבי נמני.
“לכל היריבות רועדות הביצים בטדי” או “אני מכבי - מי אתם בכלל? מועדון אחד לפני כולם”, “אצלנו משחקים עם הלב והנשמה, אנחנו הקהל הכי טוב במדינה” מול “נועדנו לדרוס את הליגה, מכביזם משמעו הכל שייך לנו”.

אם הקרב ביציעים לא מספיק, הוא גולש גם למגרש.
מאז הגעתו של טביב לבית"ר, החלה סוג של שרשרת מזון בין הקבוצות;

כיוון שמכבי היא העשירה מבין השתיים, היא מתעניינת במהירות בשחקנים הבולטים בבית"ר ובהרבה מקרים גם תופרת עליהם עסקה יחד עם טביב. טובים? מצוין. לא מספקים את הסחורה? החוצה. חלק חוזרים לבית"ר, חלק לא מעזים. לשיטתו של טביב, בית"ר תאסוף את הפירורים. ביציע המזרחי של טדי שונאים את המצב הזה, הם מרגישים שמעמידים בעמדה נחותה יותר ופוגעים להם בכבוד, ועוד מול מכבי. לכן התסכול כלפי הבעלים בדרך כלל נשמע למרחקים.

בצד השני, אוהדי מכבי שמחים מהמצב - ג’ורדי קרויף (בעזרתו הגדולה של מיטש גולדהאר) נתן להם את האפשרות להצדיק את המכביזם שעליו הם תמיד מדברים, כשמכבי מרוויחה כל שחקן מוצלח שהבית"רים יגדלו - זה התחיל מברק יצחקי והמשיך באלי דסה ושלומי אזולאי. שלא לדבר על כל האקסים שחזרו מחו"ל והעדיפה את תל אביב בגלל הכסף והשאפתנות (גל אלברמן, אבי ריקן, יואב זיו וכן הלאה).

עד העונה הנוכחית, מכבי הקדימה את בית"ר בטבלה כשהיא תמיד במאבק האליפות ואילו בית"ר רק מדגדגת ולפעמים קצת מפריעה. העונה, מכבי בירידה משמעותית ודווקא בית"ר רצה לאליפות, כשארבע נקודות מפרידות ביניהן. התחרותיות בין היציעים תישמע בכל רחבי מלחה והסביבה, אך המשחק היום יחרוץ גורלות ללא צל של ספק. אתמול הפועל באר שבע הפסידה בנתניה בפעם השנייה השבוע כשהיא חבולה ולא נמצאת בכושר טוב, וזאת ההזדמנות של בית"ר לעלות לפסגה על חשבונה, כשהפועל חיפה מתחילה לגמגם. מנגד, האורחת עדיין מאמינה שהיא עדיין לא אמרה את המילה האחרונה במאבק האליפות, כשהיא תילחם על הניצחון בטדי בכל הכוח כדי לצמצם את הפער מהפסגה לארבע נקודות.

איפה העיניים שלי במשחק הזה?

בצהוב שחור: ברור לכולנו - שכטר אוהב את מכבי תל אביב, בצורה אכזרית. סביר להניח שהוא יעשה הרבה בעיות לטיבי ובאבין.

חייבים לפתוח - לי מרגיש שבית"ר ירושלים משחקת כדורגל הרבה יותר טוב עם אריק סאבו במרכז המגרש.

בצהוב כחול: ברור לכולנו - שוידאר קיארטנסון ינצל כל שטות של הגנת בית"ר. לא כדאי להתעסק עם הקרחון האיסלנדי.

הילד גדל - יום חמישי בערב, גמר גביע הטוטו, מרכז המגרש שייך לדור פרץ. וכן, אוגו וראדי עברו שם מדי פעם.

היום ב-21:00 הירושלמים מחכים לתל אביבים באיצטדיון הכי קר במדינה, למפגש הכי מותח ורותח כרגע.

תמונות: ישראל ספורט, האתר הרישמי של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב.

(Giggsy) #2

המשחק שבו לצנון שעומד כ"מאמן" בצד של בית"ר ירושלים יגמר המזל.

מכבי זה לא רעננה, לא עכו ולא נתניה. את מכבי לא מנצחים נטו עם יכולת אישית ואלילת המזל.

בית"ר תפסיד היום, אפילו לא תעשה תיקו. במיוחד כשאין לה הגנה ועוד יותר כשאין לה משחק הגנה.

(Dovi) #3

אתה מדבר כאילו מכבי היא ברצלונה.
למעט גמר גביע הטוטו מכבי לא זוכרת מתי היא שיחקה טוב יותר מרעננה ובטח מנתניה.
לא הייתי ממהר לחרוץ את הגורל של המשחק.

(Giggsy) #4

מכבי לפחות קבוצה שמשחקת כיחידה אחת ועושה גם הגנה וגם התקפה. יש לה מאמן שמבין ויודע כדורגל ברמה טובה.

כמו שאמרתי לא מעט פעמים עד עכשיו - לבן זקן יש מזל מאוד גדול שיש לו כזה סגל כישרוני ורחב מה שלא היה למאמנים קודמים.

למאמן הזה אין בכלל הבנה בסיסית בכדורגל. יש הרבה דיווחים באמצעי המדיה השונים שלא עושים כלום באימונים של בית"ר ירושלים.

לא עובדים על משחק לחץ, על הנעת כדור, עמידה הגנתית, התקפה. כלום פשוט כלום. למה ? כי פשוט אין לו מושג! הוא לא יודע!

ההגנה של בית"ר חדירה מאוד: קונטה יעבור לתפקיד המקורי שלו - מגן ימני וכנראה שצמד הבלמים(שאולי כחילה מבין שניהם יכול להיות שחקן סגל) כחילה-סרושטיין יהיו במרכז. מרכז הגנה מאוד איטי שמתאים לקבוצות אמצע טבלה ואפילו תחתית. רק לחשוב מה קיארטנסון וכל החלק הקדמי של מכבי יעשה להם.

וזה עוד לפני שדיברתי על בוריס קליימן שלא יכול לשחק ומי שיעלה במקומו יהיה המחליף שלו שלא שיחק מאז משחק ההפסד מול בני סכנין בדוחא.

(Shaked Amiram) #5

חברים, היופי במשחק הזה הוא שאין לנו מושג באמת מה נקבל.
אמנם מכבי לא ניצחה בטדי הרבה זמן, אבל אני לא אופתע אם היא תנצל את הבעיות שבית"ר מסתירה מתחת לשטיח.

למה המשחק הזה יהיה שונה מכל המפגשים הקודמים?
בית"ר פייבוריטית. היא כל כך רוצה כבר לעלות לפסגה, ככה שאם היא לא תיקח את היוזמה במשחק(מבחינת פוזשיין ושליטה) זאת שערורייה. פה מכבי תוכל לנצל סוף סוף שטחים מתים שאף פעם היא לא מקבלת בטדי.

(Giggsy) #6

קרה מילה במילה מה שאמרתי - בית"ר לא עוברים את החצי ומכבי עושה להם קרקס.

השחקנים של בית"ר ירושלים לא עושים פס אחד נורמלי, כבר לא מדבר על להגיע לשער של ראיקוביץ’.

המאמן עומד כל המשחק בפוזת ה"אני מעורב במשחק ויש לי מושג מה אני עושה" שלו.

המשחק של בית"ר ירושלים פשוט מבולגן, אף אחד מהשחקנים לא יודע מה הוא צריך לעשות וככה זה פשוט נראה, אי אפשר לזייף את זה.

(Shaked Amiram) #7

@ozamrani22 , לפני המשחק היית נשמע מאוד בטוח ואני קצת חשבתי שמיהרת, אבל בהחלט ידעת.

בכל מקרה, אני חושב שלמרות כל הבעיות בבית"ר, עדיין מגיע קרדיט גדול למכבי.

השיטה החדשה פשוט מתאימה בול לסגל של מכבי ואני אחלק את ההסבר לכמה נקודות:

1. שרן ייני הוא כנראה בלם שלישי. סוג של אספיליקואטה כזה. שם הוא מביא לידי ביטוי את האינטלגנציית משחק שלו, כי מגן ימני הוא לא (כמגן ימני הוא מוגבלות התקפית) ובטח לא מספיק אגרסיבי לעמדת ה-6.

2. באבין וטיבי מרגישים בנוח לצד עוד בלם - טיבי יכול להרשות לעצמו את היציאות קדימה בביטחון גדול יותר, וגם השטח שהוא שומר מצטמצם. באבין קצת איטי, אך כיוון שהוא הבלם ה"מטאטא" הרבה יותר קל לו.

3. דור פרץ - וואו. מי ידע שאם קרויף ייתן לו את העמדה של אלברמן הוא ישחק בכזה ביטחון ובקור רוח מול הקהל הבית"רי בטדי. כשגולסה וריקן מתרוצצים לפניו ובנוסף מצטרפים לרחבה, הוא פשוט מנקה את כל כך הרבה כדורים של היריבה במרכז המגרש.

4. דסה מוכיח שוב ושוב, שהוא המגן הטוב בארץ. לא משנה כמה בקבוקים וכוסות נזרקו עליו, הקרוסים והתנועה על הקו שווים כל כך הרבה. הדריבלים שלו זה בונוס נהדר למגן, בטח בארץ. כשדוידזאדה יחזור ומכבי תשחק עם שניהם, קבוצות יתקשו לעמוד מול שני מגנים תוקפים שמגבלים חיפוי.

(Giggsy) #8

ממש לא מיהרתי, אם כבר קלטתי את המאמן הזה מהשנייה הראשונה. אותי הוא לא יכול לבלף.

כל עוד המאמן הזה על הקווים אם בית"ר הייתה משחקת עוד 100 פעם נגד מכבי היא לא הייתה מנצחת פעם אחת.

ולמען האמת אני לא נותן למכבי שום קרדיט מהסיבה הפשוטה שלא הייתה מולה יריבה אמיתית.

כמו שכבר כתבתי - המאמן הזה לא עושה כלום באימונים(כי אין לו מושג), השחקנים אתמול טיילו על המגרש ולא ידעו מה לעשות.

מספיק לראות את קונטה, שידוע שהוא שחקן מפלנטה אחרת, לא נראה אפילו כמו הצל של עצמו.

עכשיו הם גם לא ניצחו וגם החזירו את מכבי “לחיים” ולמאבק האליפות.