פרומולה 1 :: 2017 - מירוץ אוסטריה.

(grande_alex) #21

תודה רבה, שמח שנהנית!

לגבי הגישה:

1. קשה לי להסכים עם הקביעה הראשונה. ההיבט האנושי הוא משמעותי מאוד.
    זה נכון שגם לנהג טוב, עם רכב רע יהיה קשה מאוד להגיע להישגים,
    אבל אי אפשר לבטל את העבודה של הנהג ולו רק בגלל שמדובר בקושי פיזי גדול מאוד (הנהגים חווים עד 4-5 ג’י בפניות ועד 6 ג’י בבלימות. במחזורים מאוד קצרים). תחשוב על לנהוג במהירויות האלה, באינטנסיביות הזו, במשך שעתיים כמעט. הם משילים כמה קילו ממשקל גופם בזמן מירוץ. מדובר בספורט סופר קשה לנהגים, כך שגם אם ההשפעה שלהם היא מוגבלת, עצם הוצאת ה"כמעט מקסימום" מהרכבים היא כבר מעוררת השתאות בעיניי. הנהגים הטובים באמת שיודעים לסחוט את הרכבים למקסימום ובאמת להתבלט מרשימים באופן אפילו יותר מדהים.
    אז בעיניי יש הרבה אלמנט אנושי בספורט.
  2. השאלה הזו מאוד מעניינת כי היא השתנתה מאוד לאורך השנים. בתור ילד זה בעיקר היה מרשים לראות את הרכבים והמהירויות הללו. אחרי זמן מה שראיתי באופן יחסית פסיבי ולא רציף חזרתי רק לפני כשנה לראות באינטנסיביות גבוהה (כולל השלמה אחורה של עונות שהפסדתי - יש סיכומי עונה נהדרים).
    כשחזרתי לראות לאחרונה, זה הגיע עם פרספקטיבה שונה לגמרי בגלל ההכשרה שלי בתור מהנדס.
    היום הספורט מעניין אותי הרבה מאוד גם בפאן ההנדסי, אבל אני חושב שמה שמדביק אותי למסך (וקשה לי להעביר לסובבים אותי) זה בדיוק השילוב של הכל: הנדסה ברמה הגבוהה ביותר, נהיגה ברמה הגבוהה ביותר ואסטרטגיות מירוץ, כולן כל כך משולבות וקריטיות אחת לשניה.

(Colombian Cowboy) #22

מוסיף את הזוז וחצי לדיון המתפתח.

אני זוכר את פרננדו אלונסו לוקח עם המון קלאסה את הפורמולה. זה הזוי מבחינתי שכשהוא במקלארן הרכבים שלהם זבל, כשהוא בפרארי מול פטל אז לרדבול היו רכבים שעלו על כולם, כאילו, כמה אפשר לבזבז את הנהג הכשרוני הזה??

באסה.

חוצמזה, אשמח להסבר קצר על היחס של החלפת צמיגים במירוץ. כמה מותר להחליף, כמה רכים וכמה קשים יש, ובעיקר, מהי הטקטיקה שמשתמשים במהלך המירוץ עם הגלגלים??

(grande_alex) #23

באופן כללי יש 5 סוגי צמיגים רגילים: קשים, בינוניים, רכים, סופר-רכים ואולטרא-רכים. חוץ מהם יש צמיגים למשטח רטוב ולמשטח במצב ביניים.

לגבי הרגילים הכללים טיפה מתוסבכים, אבל בגדול. פירלי, יצרנית הצמיגים, מודיעה כמה שבועות לפני כל מירוץ מהם שלושת הסוגים הרגילים שיהיה אפשר להשתמש במירוץ (בוחרים את האופטימליים בהיבט מזג האוויר והמסלול).
לכל רכב יש 13 סטים שהוא יכול להשתמש במהלך סוף השבוע (אימונים, מקצה דירוג ומירוץ) וגם אותם צריך לקבוע כמה שבועות לפני המירוץ. (מתוכם אגב, 2 סטים פירלי מכריחה להשתמש במהלך המירוץ ועוד אחד היא מאפשרת להשתמש רק ב q3 כך שלא כל ה13 הם לבחירת הקבוצה).
מבחינת אסטרטגיה, באופן כללי, צמיגים הולכים ונשחקים לאורך המירוץ, כך שנהג לא יכול לשמור על מהירות הקפה לאורך הרבה הקפות בלי לרענן ולהחליף צמיגים.
ככל שהצמיג רך יותר האחיזה שלו טובה יותר והוא מהיר יותר, אבל הוא נשחק מהר יותר.
כמובן שגם לנהג ולסגנון הנהיגה, ולכמה הוא “דוחף” יש השפעה על קצב השחיקה.
שכלל את כל אלו יחד וכבר יש המון אסטרטגיות שונות שאפשר לדבוק בהן (יותר עצירות אבל צמיגים פחות שחוקים, משיכת הצמיגים כדי לחסוך עצירה וכו’).
עוד עניין קטן אבל משמעותי בחוקה אומר שעבור הנהגים שהפעילו לq3 (השלב האחרון במקצה הדירוג, אליו מעפילים 10 ובמהלכו קובעים באיזה סדר מזנקת העשירייה הראשונה), הצמיג שאיתו נקבעה התוצאה הטובה ביותר בq3 הוא גם הצמיג איתו יתחילו את המירוץ, כך שאסטרטגיית המירוץ מתחילה כבר שם.

זה בגדול, הכללים המלאים כאמור יותר מסובכים, ומי שמתעניין יכול לקרוא כאן:

לגבי אלונסו אני מסכים לגמרי. הייתי שמח מאוד לראות אותו שוב ברכב תחרותי.

(monis) #24

כמה שנים לא הייתי כאן, אז אני חוזר רק בגלל הפורמולה 1, וטוב שוב להיות כאן. עונת 2017 טומנת בתוכנ הרבה דברים מעניינים ביותר. אני די מאמין שהשנה האוהדים לא יתאכזבו מהציפיות. אבל למרות המכוניות המדהימות, עדיין זה ענף של נהגים. כמובן תמיד פורצה פרארי. אבל עדיין, כואב הלב על פרננדו אלונסו.

(Paul Heyman) #25

תודה על התשובות אלכס, וברוך שובך מוניס - תרשה לעצמך קצת להסתובב, אולי עוד תמצא עוד פינה או שתיים להתעניין :slight_smile:

אז תסבירו לי עוד תהיה בנוגע לגישה שלכם לספורט.

גם אתה אלכס, וגם אתה מוניס אומרים שזה בסופו של דבר ספורט של אנשים, ואפילו מוניס אתה אומר שזה ספורט של הנהגים. אז ברמת החשיבות של המרכיבים האנושיים בספורט, מי בסופו של דבר יותר חשוב - הנהג, הצוות בפיט, מנהל הצוות שמתווה טקטיקה, המנהדס של האוטו?

ואם לפתח את השאלה הזאת אפילו יותר - בצד של המכונית, איפה לדעתכם הכי חשוב לתת את המחשבה בתיכנון האוטו? צמיגים, מנוע, משקל, צורה(אווירדינמיות) וכו’?

(grande_alex) #26

לא חושב שאפשר להצביע על גורם אחד שהוא החשוב ביותר. ראיתי מרוצים שהוחרבו בגלל טעויות נהיגה, בגלל אסטרטגיה שגויה, בגלל עצירת תיקון איטית וכמובן בגלל כשלים ברכב. הכל חשוב.
הדבר היחיד שאולי אפשר להבדיל הוא שטעויות בהנדסה לוקח יותר זמן לתקן (הקצב לשינויים ברכבים הוא מסחרר, אבל אם מדובר במשהו רציני הוא בהחלט יכול להשפיע על חלק משמעותי מהעונה. דוגמה טובה היא מקלרן של עכשיו. קשה לי לראות אותם יוצאים מזה לפני שכמה מרוצים הולכים לפח).

גם בין התחומים השונים קשה לבחור אחד. מרצדס דומיננטיים בשנים האחרונות בעיקר בגלל המנוע שליצרניות האחרות לוקח זמן להדביק, גם בהיבט הכוח וגם בהיבט האמינות.
בשנים יותר מאוזנות, היצרנית שמצליחה היא זו שמביאה את החבילה השלמה והמאוזנת ביותר.

למי שמתעניין, בסרטון הבא יש הסבר יפה על מה מרצדס עשו אחרת מהאחרים במנוע הטורבו הנוכחי (מ2014)

הוא מסביר את זה יפה מאוד, אבל במילה, מרצדס הפרידה את החלקים של הטורבו וחיברה בציר ביניהם (קצת כמו במנוע סילון) מה שגם עוזר לקרר את האוויר בכניסה למנוע יותר בקלות וגם מפנה מקום באזור והופך אותו ליותר אווירודינמי.

אין לי מושג האם שאר הקבוצות מאז לא שינו באופן דומה.

(grande_alex) #27

התחלנו!

סופ"ש ראשון של מירוץ לעונה, באוסטרליה.
יצאנו לדרך היום עם FP1 ו-FP2 ובשלב זה קשה לומר משהו מוחלט כי נדמה שכל הקבוצות שומרות את הקלפים קרוב לחזה.
הנה התוצאות משני הסשנים:
FP1

FP2

לסשן הראשון לא הצלחתי להתעורר (התעלמות מוחלטת מהשעון המעורר, אני מאשים את הקיץ ששדד שעה). מצד שני לא נראה שהיה משהו מיוחד בסשן הזה.
בסשן השני היו כמה אירועים.
קודם כל מרצדס עם המילטון בטופ עם חצי שניה שלמה לפני פרארי ועם זמן הקפה שמהיר ב-2 עשיריות מהקפת הפול פוזישן של שנה שעברה.
מצד שני: מסורתית ב-FP2 מהירות ההקפה בערך 2-2.5 שניות איטית ביחס למה שרואים במקצי הדירוג, והרכבים השנה אמורים להיות 3-5 שניות מהירים יותר משנה שעברה כך שנדמה שהקבוצות עוד רחוקות מהמקסימום שלהן.
ובכל זאת, לעומת הקצב באימונים, יש חשש שמרצדס עדיין נמצאים מקדימה באופן משמעותי והתחילו להסיר את שקי החול. מצד שני הפעם טוענים שפרארי מחביאים חזק יותר את הקצב האמיתי שלהם. לא נדע עד מחר ב-Q3.

עוד אירועים מהאימון הזה, ג’וליאן פלמר מחליק בפניה ומתנגש בקיר, הרכב מפונה מהמסלול.
בעיה בתיבת ההילוכים למאסה.
ורשטפן לוקח פניה מהר מידי ויוצא מהגבולות, עם נזק (קל כנראה) לרצפת הרכב.
האירוע הראשון גרם לדגל אדום שהוריד לא מעט מזמן האימון היקר והשאיר את הקבוצות קצת יותר בחושך.
מקלרן ללא אירועים מיוחדים (עבדו שם קשה על בעיות האמינות), מצד שני גם ללא מהירות מספקת.
רדבול לא הצליחו להפיק מספיק הקפות מהירות ובכלל אפשר לומר שהם תעלומה גדולה לקראת מחר.

כמה סרטוני הכנה למירוץ בראשון (ערוץ היוטיוב הרשמי של formula1 פשוט מצוין בחצי השנה האחרונה):
מדריך למסלול:

highlights ממירוץ השנה שעברה:

מסיבת עיתונאים מאתמול (פרארי אומרים שמרצדס הכי מהירים, מרצדס אומרים את אותו הדבר על פרארי, אלונסו רוצה מנועים זהים :slight_smile:)

הלו"ז להמשך הסופ"ש:
מחר ב-6:00 בבוקר - FP3.
מחר ב-9:00 בבוקר - מקצה דירוג.
ראשון ב-8:00 בבוקר - מירוץ אוסטרליה!

פורצה פרארי!
שיהיה לנו בהצלחה.

(Paul Heyman) #28

בכמה רצינות הנהגים והקבוצות מתייחסות למרוצי ההכנה האלו?

האם הם באמת ובתמים מנסים את ה"best shot" שלהם כדי להרגיל את הנהג למסלול בצורה אופטימלית - או לדעתך כולם מנסים יותר לתת מספרים סולידים ולא לחשוף יותר מדי לקראת מרוץ הדירוג והמירוץ עצמו?

(LuisNani) #29

בתור אוהד מקלארן מאז ימי מיקה, השנים האחרונות קשות מאוד לצפייה.
המעבר להונדה היה כרוך בסיכון לא קטן, וכמו שזה נראה, הקבוצה לא מתאוששת וממש לא מצליחה לסגור פערים. העונה הראשונה איתם הייתה קטסטרופה, גם זו שאחריה לא הביאה בשורה ולא נראה לי שמשהו הולך להשתנות. באמת כואב על אלונסו, מדהים אותי הרצון שלו להשאר אחרי שתי העונות האחרונות. נקווה לנס?

(grande_alex) #30

ברצינות תהומית.
זו ההזדמנות היחידה של הקבוצות לקבל נתונים על המסלול, בקונפיגורציה של הרכב שיתחרה במסלול (או הכי קרובה לכך).
אין ניגוד בכך שהן לא מראות את מלוא היכולת. לדוגמה, חלק נכבד מהאימון זה בכלל מה שנקרא “מקבץ ארוך” שבו מנסים לראות לאורך כמה הקפות איך צמיג מסוים הולך ונשחק. זה נתון מאוד חשוב עבור הקבוצות לתכנון המירוץ והוא ממילא לא נעשה במלוא המהירות כמו הקפת מקצה דירוג.
החלק שבו פחות חושפים קלפים זה “סימולציות מקצי דירוג”. שם אכן ישנן הקפות בודדות מהירות מאוד, אך אף פעם לא מהירות כמו שתראה מחר במקצי הדירוג (בהנחה ואין גורמים מפריעים כמו מזג אוויר, תנועה מגבילה וכו’).

(grande_alex) #31

אני התחלתי עם פרארי בימי המאבק עם מיקה, אכן היו ימים יפים למקלרן אז.
גם אחר כך למען האמת, עם קימי והמאבקים שלו באלונסו ושומכר.

לגבי אלונסו, ברגע שרוזברג פרש, הפנטזיה של הרבה אוהדי פורמולה הייתה לראות את אלונסו מגיע לשם. אני מאמין שהוא היה עושה את זה אם הייתה מגיעה הצעה.
לדעתי אחרי מאבקי האגו והבלגן שהיה בין רוזברג להמילטון העדיפו להביא מישהו בקליבר פחות רציני (אין לי באמת מושג עד כמה בוטאס נהג טוב. נצטרך לראות).

(Paul Heyman) #32

אה מגניב!

אז אתה בעצם אומר שהקבוצות משתמשות במרוץ ההכנה לא רק כדי לראות זמנים אלא כדי לקבל מספרים של כל מני דברים נוספים…

מודה, שלא חשבתי על זה… :slight_smile:

אני גם בטוח אבל מצד שני שהקבוצות האלו משתמשות בסימולטורים מתקדמים ממש הרבה, נכון? (הגיוני לי פשוט)
אני בטוח שנהגים עובדים בתוך סימלטורים הרבה לפני שהם מגיעים למסלול האמיתי.
מעניין אז איך כל התהליך הזה עובד אצלם…

(grande_alex) #33

P1 להמילטון, P2 לפטל!

בוקר מלא בהתרחשויות היום עם האימון האחרון ומקצה הדירוג.
FP3 האיר פנים לפרארי ופטל שקבע שיא אבולוסטי למסלול (שיא שנשבר מאז כמה פעמים במהלך מקצה הדירוג).
הפרשנים של סקיי ספורטס דיברו על כך שמזג אוויר חם יותר מתאים לפרארי. אני לא בטוח למה.
אירועים מעניינים נוספים באימון השלישי: לנס סטרול בודק את הקיר, הקיר בסדר. הויליאמס גם בסדר אבל עם תיבת הילוכים חדשה ועונש של 5 מקומות בזינוק שמגיע עם החלפת תיבה לפני המירוץ.
רוקי נוסף שנכנס במפתיע לסשן הוא אנטוניו ג’יובנזי שמחליף את פסקל ולריין מסאובר בגלל איזושהי פציעה.
לקימי הייתה בעיה משונה. היה לו פנצ’ר אבל משום מה גם המנוע הפסיק בעקבותיו. הוא הניע אחר כך והמשיך אבל בכל זאת מעט מדאיג. עוד לא ראיתי איזושהי התייחסות לעניין.
כך נראו התוצאות של הסשן הזה:

מקצה הדירוג
Q1 שמנפה את 5 האחרונים מתוך העשרים השאיר בחוץ אחד מהמקלרן (ונדרון, אלונסו הפעיל את הקסמים שלו והוציא כמה שאפשר מהרכב). ג’יובנזי היה קרוב מאוד לסנסציה קטנה והעפלה ל-Q2, אבל סיים 16.
Q2 היה די מדהים בעיניי. חוץ מה-6 הצפויה (מרצדס, פרארי, רד בול) קיבלנו את 2 הטורו רוסו (!), את מאסה (ויליאמס) וגרוז’ן (האס). בלי אף אחת מהרנו ובלי אף אחת מפורס אינדיה (פרז היה קרוב מאוד במקום ה-11).
Q3
הכפפות הוסרו. כל השלישיה הקדמית יורדת מה-1:23. המילטון ראשון, פטל אחריו ובוטאס שלישי.
דניאל ריקרדו מנסה קצת יותר מידי ופוגש גם הוא את הקיר במסלול הביתי ולאכזבת הקהל. הוא יתחיל עשירי במקרה הטוב ולא יצטרך גם הוא להחליף תיבה.
כך נראות התוצאות הסופיות:

חשוב להבין משהו על התוצאה הזו. מדובר בשורה ראשונה לפרארי בפעם הראשונה מאז סינגפור 2015.
לא פחות חשוב, המאבק הברור הוא בין מרצדס לפרארי כרגע. רד בול לא מוצאת בלאנס ומהירות עד כה. לחלוטין לא מובן מאליו שפרארי לפני רד בול אחרי שנה שעברה.

נתון מעניין על הפער בין פרארי למרצדס בעידן ההייבריד (מ-2014) במקצה הדירוג באוסטרליה.
2014: +1.588 (P5)
2015: +1.430 (P4)
2016: +0.838 (P3)
2017: +0.268 (P2)

אז ישנה אופטימיות לקראת מחר. מדובר בפער לא גדול מידי במהירות שגם יכול להיות מושפע מתנאים כמו חום. הכי חשוב שתהיה אמינות בפרארי. אני מזכיר ששנה שעברה פרארי זינקו מדהים וחטפו את ההובלה ואחר כך המירוץ הלך בגלל תקלת מנוע (קימי) ועצירת תיקון איטית (פטל).
הנה הזינוק משנה שעברה:

המהירות טובה, עכשיו נדרשת אמינות והחלטות נכונות מחר.
פורצה פרארי!

נ.ב
בכל זאת מילה על המילטון. אני לא מחבב אותו באופן אישי אבל צריך להודות שהוא נהג מדהים. גם באופן כללי אבל בטח ובטח שבמקצה הדירוג, הוא יודע להוציא את המקסימום ברגעים הנדרשים. הקפה מרשימה ביותר שלו.

(grande_alex) #34

הוידאו הבא הוא “למיטיבי לכת”, אבל מי שמתעניין יהנה ממנו מאוד.
ניתוח יפה של ההקפות המצוינות של המילטון ופטל מהבוקר. פניה אחרי פניה ואחד ליד השני.
אפשר לראות מאוד יפה את סגנון הנהיגה השונה.
פטל יותר אגרסיבי, בולם מאוחר יותר. המילטון יותר חלק.
ברמת המכונית רואים מעט over-steer אצל פטל, כך שיש מקום לשיפור ברמת האיזון.
אצל המילטון מאוד מרשים לראות כמה המרצדס מאוזנת ומתאימה לו.
מצד שני עצם היכולת של פטל לבלום מאוחר יותר, גם בפניות מהירות מעידה שהוא מאוד בטוח ב-downforce של הפרארי וזה אכן נראה טוב ומהיר בפניות.

(grande_alex) #35

איזו התחלה לעונה! סיקור קצר למירוץ יגיע בהמשך, אבל בינתיים שני רגעים נהדרים :slight_smile:

https://streamable.com/ej4zj

https://streamable.com/vncge

(orelh94) #36

יש דרך כלשהי להשיג שידור חוזר באיכות סבבה? או שרק לחכות שישדרו את זה ב5 לייב?

(grande_alex) #37

אז מה היה לנו היום?

אווירה נהדרת באוסטרליה (כמו תמיד) בפתיחת העונה, אחרי המתנה ארוכה ומותחת.
שנה חדשה, רכבים חדשה, הבטחה גדולה למאבק על התואר סוף סוף.
הקהל הבייתי התאכזב כשכבר בהקפת היציאה ריקרדו נשאר תקוע והצוות של רדבול התאמץ מאוד להכשיר אותו להתחיל את המירוץ מהפיט ליין בהקפה מס’ 3.
בזינוק לא היה דרמות כמו בשנה שעברה. המילטון זינק מצוין, וכולם מקדימה שמרו על המקום שלהם.
מהר למדי היה ברור שהמילטון לא הולך לברוח לפטל. להיפך, הוא לא הצליח להגדיל את הפער וכנראה בניסיון לעשות זאת לא שמר טוב על הצמיגים והתלונן יחסית מוקדם מאוד על שחיקה בצמיגים (אולטרא-סופט).
כנראה שהתלונות האלה עשו משהו למרצדס שפחדו שהוא יאבד זמן יקר על הצמיגים האלה והכניסו אותו מוקדם למדי לפיט מהיר, אבל בצאתו ממנו הוא נתקע מאחורי ורשטפן ולא הצליח להתקרב ולעקוף אותו.
פטל, שנדמה שהרגיש הרבה יותר בנוח עם האולטרא-סופט שלו משך את הפיט שלו כמה שיכל ובינתיים ניצל את המסלול הפנוי מקדימה כדי להגדיל את הפער מהמילטון ובעצם להשלים עקיפה דרך הפיט.
התוכנית עבדה בדיוק כך (סוף סוף האסטרטגיה של פרארי עובדת) ופטל יצא מהפיט ממש לפני ורשטפן והמילטון.
ורשטפן עוד ניסה לבצע עקיפה ולנצל את הצמיגים הקרים של פטל ביציאה מהפיט, אבל בעיניי פטל הוא הנהג שיודע לשמור על המקום שלו הכי טוב בסבב והוא אכן שמר על מקומו. מכאן ועד לסוף המירוץ.
צריך לומר שהמירוץ לא היה מרתק במיוחד מלבד לרגע הזה של השמחה הגדולה עם הצלחת האסטרטגיה של פרארי. מצד שני המירוץ באוסטרליה הוא פעמים רבות כזה בגלל אופי המסלול. וצריך לדעת לנצח גם מרוצים כאלה.
נכתבו הרבה דברים מאז המירוץ לגבי ההחלטה של מרצדס ועל כך שבלי הטעות הזו כנראה שהם היו מנצחים. אני לחלוטין לא בטוח בכך.
בעיניי, בשלב הזה, למרצדס יש עדיין יתרון ברמת מקצי הדירוג או באופן כללי ליצר הקפות בודדות מהירות מאוד (אבל היתרון הזה קטן משמעותית ממה שהיה בשנה שעברה), אבל יש משהו מאוד קליל בפרארי בעיקר בפניות, נדמה שהאווירודינמיקה שם עובדת קצת יותר טוב כרגע ונראה שברמת המירוץ יש לפרארי איזשהו יתרון בטווח הארוך. קשה להיות בטוח בדברים האלה, והם גם עלולים להשתנות לאורך העונה, אבל מה שנדמה בטוח שמרצדס לא ישייטו להם לעוד אליפות קלילה.

חוץ מזה במירוץ, ריקרדו לא סיים, לאכזבת הקהל. גם אלונסו עשה עבודה טובה והיה בטווח הנקודות, אבל נאלץ לפרוש בגלל תקלה.
בוטאס לחץ את המילטון באיזשהו שלב והתקרב עד כדי שניה וחצי ממנו, אבל לא הצליח להדביק ולעקוף אותו וסיים במקום ה-3, אבל בסה"כ מירוץ יפה שלו.
רייקונן סיים במקום הרביעי ובניגוד לפטל, גם הוא לא ממש הסתדר עם הצמיגים (לדבריו) ואכן היה רחוק מלהדביק את השלישייה הקדמית לצערי. התקווה לשיפור הגיעה בסוף כשהוא זה שקבע את ההקפה המהירה ביותר. בחלק השני של המירוץ הוא בעיקר התרכז בלא לאבד מקום לורשטפן שניסה ללחוץ מאחור (הוא היה היחיד שבהחלפת הצמיגים המאוחרת שלו עבר לסופר סופט ולא לסופט, בניסיון להוציא משהו שונה במירוץ). ורשטפן סיים חמישי.
גרוז’ן שהרשים אתמול במקצה הדירוג וזינק מהמקום ה-6 גם הוא לא סיים בגלל תקלת מנוע שצריכה באיזשהו מקום להדאיג גם את פרארי (האס מפעילה את מנוע פרארי הנוכחי, סאובר מפעילה את מנוע פרארי מסוף השנה שעברה).
מאסה סיים במקום השישי.
פרז אחריו ושני הטורו-רוסו שקצת נאבקו ביניהם (סיינץ הקדים את קויאט לבסוף) הקדימו את אסטבן אוקון שסיים במקום העשירי ורשם נקודה ראשונה בסבב!

ג’יובנזי בבכורה מכובדת מאוד וכך נראה הדירוג הסופי:

בשורה התחתונה, כיף לראות את פרארי ואת פטל בטופ, לראשונה מאז סינגפור 2015 (!). הקהל שלהם עשה בלגן שלם שם עם סוף המירוץ והתפרץ למסלול כשהרכבים עוד היו בסיבוב ה-cooling off.
אי אפשר שלא לאהוב את הלהט של פטל (כמה הם שונים שני הנהגים של פרארי :slight_smile:), רק תקשיבו ותראו את שני הסרטונים האלה:

ולבסוף, הנה התקציר מהערוץ הרשמי של formula1

פורצה פרארי! עוד שבועיים בסין. מירוץ שונה לגמרי :slight_smile:

(grande_alex) #38

בפורום הזה:

אפשר למצוא הכל להורדה (צריך להרשם).

ברמת הסטרימינג מצאתי את זה:
סטרים
אבל הבנתי שיש בעיית מקסימום צפיות שם. אם יפטר מתישהו תוכל לנסות שם.

(grande_alex) #39

המירוץ השני לעונה בפתחנו, והפעם - סין!
מדובר במסלול מעניין שכולל את אחת הישורות הארוכות בסבב, ועל כן אנו צפויים לראות עקיפות רבות יותר מבאוסטרליה (אני אגב לא חושב שעקיפות רבות=מירוץ טוב, אבל זה עניין אחר) וגם כניסה יוצאת דופן לפיט ליין.

כאן תוכלו להכיר את המסלול:

וכאן תוכלו לראות תקציר מהמירוץ של שנה שעברה:

לא היו חדשות מרעישות מידי מהמירוץ הקודם.
העניין היחיד הוא שג’יובנזי עדיין מחליף את פסקל ורליין בסאובר.

תקציר מסיבת העיתונאים לקראת המירוץ:

הלו"ז לסוף השבוע:
First Practice Session 7 APRIL 05:00
Second Practice Session 7 APRIL 09:00
Third Practice Session 8 APRIL 07:00
Qualifying Session 8 APRIL 10:00
Chinese Grand Prix, Shanghai 9 APRIL 09:00

השעות עדיין קצת מאתגרות :slight_smile:

יהיה מעניין לראות את מרצדס תחת לחץ קצת יותר מהרגיל.
קיים סיכוי לגשם במהלך הסופ"ש מה שיכול להפוך את הכל ליותר כאוטי ומעניין.

(grande_alex) #40

בוקר מאכזב בשנחאי.
גשם ועננות כבדה מנעו ממסוק החילוץ הרפואי אפשרות לנחיתה בבית החולים בשנחאי. מה שהפסיק את האימון הראשון באיזשהו שלב ומנע את פתיחת האימון השני.
נקווה שמחר ובראשון ימצאו איזשהו פתרון לעניין כי התנאים במסלול היו בסדר גמור.

המעט שכן היה באימון הראשון: