שמינית הגמר: פריז סן ז’רמן 1 : 2 ריאל מדריד (5-2 למדריד בסיכום)

ריאל-מדריד

(titi camara) #21

אתה ממעיט בערכו של אסנסיו, הוא יכול לעזור בהחזקת והנעת כדור לא פחות טוב מאיסקו, הכל תלוי איפה ממקמים אותו ויותר חשוב מה דורשים ממנו לפני שהוא נכנס.
עיקרונית קישור המורכב מקרוס, מודריץ’, ואסקז ואנסיו יכול להחזיק כדור יותר טוב מהקישור שעלה אתמול, עם אסנסיו וואסקז יש יותר תנועה ללא כדור, יותר זריזות וניצול של יותר שטחים במגרש, בנוסף כשקסמירו לא משחק מודריץ’ וקרוס יורדים יותר לאחור לנהל את העניינים מה שהופך את הסבירות לאיבוד כדור קריטי קרובה לאפס.
אבל עם קסמירו יש לך קישור שיכול להתגונן הרבה יותר טוב וקסמירו הוא סוגר החורים הכי טוב בעולם כרגע.

זידאן עשה חילופים נכונים ושינה את שיטת המשחק וריווח את המשחק של ריאל והכניס המון מהירות, אמרי לא הגיב בזמן וגם כשהגיב הוא הגיב לא נכון(דרקסלר במקום קשר מרכזי וכך איבד את היתרון הגדול מבחינתם שנוצר במרכז המגרש עם החילופים של זידאן) והשאר הסטוריה.

(Renen) #22

אתה צודק, אבל אתה מגזים. אני לא חושב שאפשר להגיד שזידאן היה חסר אונים, ובהתנהגות שלא ראינו אותו כל העונה. זידאן אמנם מאמן אצילי שלא מרבה לצעוק ולהראות רגש, אבל יש לו כזה, וזו ממש לא הפעם הראשונה שהדבר בא לידי ביטוי. זה קרה בעוד משחקים בליגת האלופות ואפילו במשחקי ליגה ששחררו לחץ.

מעבר להכל, העובדה שהוא הגיב באמוציונאליות ממש לא סותרת את זה שהוא התנהל לפי דרך מסוימת ובהתאם לתכנית משחק א’ שהוחלפה באמת בדקה ה-70 בתכנית משחק ב’. אני חושב שאם כבר מבקרים את זידאן, צריך להיות מדויקים: הוא התנהל יפה מאוד במשחק והימר, זה ברור, אבל עבד לו. אין מה לחסוך ממנו את הקרדיט. עם זאת, עיקר הביקורת היא כמובן כמו שאתה ורבים אחרים כתבתם - על הקרדיט המוגזם לבנזמה. הוא פשוט מיותר, בטח כשהוא תופס מקום בהרכב לשחקנים אחרים שיכולים להשפיע.

(titi camara) #23

עקרונית ניימאר היה האיסקו של הצד השני, רק יותר מהיר ועם הרבה יותר קסמים, ניימאר עם הכישרון הענקי שלו חייב לתת הרבה יותר ממה שהוא נתן אתמול, שילמו עליו 222 מיליון יורו ונותנים לו את המשכורת הכי גבוה בעולם בעיקר בשביל משחק או שתיים בכל העונה, ואתמול היה אחד משני המשחקים האלה !!! והוא במקום לשחק תכלס העדיף להתמזמז עם הכדור ומהרבה הזדמנויות של שער הוציא מעט מאוד.
זה בדיוק למה אני כ"כ אוהב את אסנסיו וכותב כאן הרבה זמן שתוך שנתיים יהיה טוב לפחות כמו ניימאר, הרבה פחות פוזה אבל מאותו מספר הזדמנויות מוציא הרבה יותר מספרים מניימאר(אני לא אומר שכרגע הוא יותר טוב, אני רק אומר שהוא יעבור את ניימאר בעתיד).

עם שאר מה שכתבת אני מסכים פחות או יותר(קסמירו מקבל אצלי הרבה יותר קרדיט, ובשני מקרים שהוא איבד כדור קרוב לשער הייתה עבירה עליו).

(Renen) #24

מדויק, מסכים בכל מילה.

ולעוד הערות שהיו כאן למעלה:

איסקו אולי לא הבריק, אבל בעיניי הוא לגמרי עשה את מה שצופה ממנו. זה היה יכול להיות טוב יותר, אבל אי אפשר להגיד שהוא לא תפקד כמו שהתבקש ממנו. עם שחקנים כמו איסקו חשוב מאוד לזכור - כשהוא מתפקד במרכז, עשיית משחק היא לאוו דווקא רק לחלק מסירות מפתח אלא גם לרווח, לסדר את ההתקפה ולהוות מוקד תעסוקה לקישור הנגדי. את כל אלה הוא עשה טוב אתמול, למעט מסירות מפתח שהיו חסרות באמת.

בזנמה - כתבתי למעלה, לאף אחד כבר אין צורך ויכולת להגן עליו. אם אריאולה לא היה עודף את הבעיטה המעולה שלו (לא זוכר מתי הוא סיפק ביצוע כזה), אולי היינו מתעללים בו פחות, אבל הוא פשוט תופס מקום בהרכז. אני מעריך שבסוף העונה הוא יעבור מריאל לקבוצה גדולה-בינונית בליגה האנגלית או הצרפתית, אלא אם ייקח את העניין קשה ויעבור לכסף הגדול כדי שלא יוכלו להגיד שהוא ירד ברמה, אלא חיפש “אתגר אחר” (בולשיט).

על החילופים של אמרי - הוא טעה כמעט בהכל. להוציא את קבאני, להכניס את מונייה - הוא לא הוסיף כוח אלא איבד אותו, בטח כשהוא היה יכול להכניס את די מאריה ולהישאר עם אלבס מאחור, שעדיין היה עולה. העניין עם קבאני בכלל היה הזוי. תהיו בטוחים שכבר רבים על זה בחדר ההלבשה הפריזאי.

קאסמירו - מה יש לומר? אני מופתע ממה שאנשים כתבו למעלה, הוא גרזן, קשר אחורי מהסוג הישן שגורם לנו להזיל דמעה של געגוע למקאללה. עם הקישור העמוס של ריאל, ממש לא צריך שהוא יעשה יותר מזה. הוא עוד יחסית צעיר ולכן אולי נראה פזיז, אבל הוא היה מצוין ודווקא הוצאתו הייתה יכולה להתברר בתור המחדל של הערב. אבל שוב, זידאן הצליח.

(Renen) #25

קאסמירו - כתבתי את דעתי למעלה, מוזמן לראות :slight_smile:
ראמוס - היה בסדר גמור, לא ראיתי שהוא עשה משהו מטורף. נתן משחק סבבה, לא בלט אבל עשה מה שצריך.
איסקו - גם, כתבתי למעלה. בעיניי אתה ממש מגזים. אתה כנראה מצפה ממנו להיות סופר סטאר, והוא לא. הוא עדיין מתבשל.
זידאן - גם כאן אתה קוטל יותר מדי בעיניי. יש מה לבקר, אבל הוא עשה את מה שצריך. אפשר לומר שזה הימור ושהוא פוקסיונר, אבל אפשר להבין למה עשה את מה שעשה. כמו שאמרת, ההבדל בין 1-1 ל-3-1 לפני הגומלין הוא קטסטרופלי.

(t-rix) #26

אני לא ממעיט בערכו של אסנסיו.
פשוט במערך היהלום צורת המערך באה יותר לידי ביטוי מבחינת הנעת כדור וחסימת קווי מסירה לחלוץ החוד, מאשר מערך שהרבעייה מסודרת בצורה שטוחה ועיקרה לסגור את האגפים, להתגונן ולצאת מהר קדימה.

במשחק הבא פאריז יבואו חייבים שערים, כך שההימור שלי שזידאן יעלה עם ה 442 שראינו בסוף המשחק.
יתגונן טוב ויצא מהר להתקפה…

(bixente) #27

ניימאר בישל את הראשון ובלי קשר לכך היה מעולה. בישל שערים לקבאני ואמבפה שלא הצליחו לכבוש.
ניימאר אתמול היה מעורב מאוד ועשה ים של צרות להגנת ריאל. מי היה טוב ממנו או עם יותר תכלס ממנו על המגרש? ואין לי מושג איך אתה משווה בין שחקן של כל כך הרבה תכלס לשחקן שעושה הכל פרט לתכלס? איסקו פשוט מתמזמז עם הכדור ובלי שום תועלת.

אסנסיו העונה מלא בפוזה (בסדר הוא ילד) וממש לא יעיל. ברוב המשחקים שהוא שיחק העונה הוא סתם הסריח את הדשא. אני עדיין רגוע לגביו כי אני מאמין שהאופי הטוב שלו יוציא אותו מזה אחרי שהשתן ירד לו מהראש. הוא אחלה שחקן ויכול להיות אחד הטובים בעולם. ניימאר הוא לא יהיה לעולם. אין לו את הכשרון של ניימאר.
על קאסמירו לא היו עבירות , הוא פשוט דביל שאוהד לאבד כדורים קריטיים. למזלנו הפעם זה לא נגמר בשערים.

קאסמירו - אם האיבודים הקריטיים שלו היו נגמרים בשערים היית כנראה מדבר אחרת. אני לא חייב את השורה התחתונה כדי לראות את זה. איבוד קריטי שנובע מחוסר אחריות לקשר אחורי הוא בעיה קשה. כשזה קורה בקביעות ולאורך זמן זו כבר צרה צרורה ומישהו שם חייב להסביר לו את זה. הוא שחקן מצויין וחבל להרוס את זה עם איבודים טיפשיים.

ראמוס - היה טוב בהגנה. אבל אני מדבר על מה שמעבר, על המנהיגות , על החוסר פחד בזמן שכולם פוחדים ומתחבאים , על זה שהוא לא נגרר לפאניקה מיידית כמו חבריו. האופי שלו “דפוק” לטוב ולרע.

איסקו - אני ממש לא מגזים. אם איסקו מנסה לעבור שחקן על ה16 שלנו ומאבד כדור אז לא אין לזה שום הצדקה ואין לזה שום תועלת אם הוא עובר את השחקן הזה על ה16 שלנו. יכל פשוט למסור הצידה ולהתחיל מתפרצת. איסקו תקע את ההתקפות והדוגמא הספציפית שאני מתאר כאן קרתה לאורך כל המשחק בהמון איזורים במגרש.

זידאן - ההבדל בין 1-1 ל3-1 לפריז היה קטסטרופלי. אבל לא היינו חייבים להמר על הכל כדי לכבוש, כי עם 1-1 אפשר לצאת החוצה ולנצח. או לכבוש 2 שערים ולהוציא תיקו. אל תפרש לא נכון את המילים שלי.
אני באמת חושב שפריז קבוצה בינונית ולא מאוזנת ואמרתי את זה עוד בקיץ. פרט לאמבפה (שהיה גרוע אתמול) וניימאר אין להם משהו מיוחד כרגע.

(titi camara) #28

לא בהכרח, שוב זה תלוי מה דרישות המאמן ממערך נתון, מסכים שמה שהסברת תקף ל 442 הקלאסי של פעם, היום כמעט ולא משחקים אותו, כפי שראינו גם אתמול כשהתגוננו המערך היה 4231, כאשר מודריץ’ וקרוס היו אחוריים יותר ובייל ירד ושיחק בין אסנסיו וואסקז, גם בהתקפה בייל לא היה חלוץ כלומר זה לא היה 2 בהתקפה אלא יותר שחקן חופשי מאחורי רונאלדו.
המעבר לשיטה הזאת הייתה החלטה מצויינת של זידאן, נכון שזה גרם לחיסרון מספרי במרכז המגרש(בייל ירד אחורה לעזור ודי קיזז את היתרון אבל ואסקז שתמיד נותן את התחת ואסנסיו שבא להוכיח את מקומו סגרו את האגפים המאוד מסוכנים של פסז’ במיוחד אחרי יציאת קבאני והמעבר של אלבס לשחק קיצוני כשמהצד השני ניימאר.

ברצלונה של פעם צרבה בתודעה שהנעת כדור זה יתרון מספרי במרכז והנעת כדור על שטח צפוף עם כמה שפחות נגיעות והתבססות על טכניקה עילאית, אבל זה לא מדוייק ! אפשר לרווח את המשחק ולהתחיל להניע כדור לאגפים ולייצור יתרון מספרי דווקא באגף(ראה את השער השלישי של ריאל) ומשם לעשות צרות, תלוי בחומר השחקנים וביריבה ממול ובעיקר מה המאמן רוצה לעשות, אפשר להחזיק את הכדור כל המשחק גם באגפים.

ניימאר לא בישל את הראשון, זה רק נדב יעקובי קבע שהוא כן בישל, ניימאר לא הצליח להגיע אל הכדור ונאצ’ו סגר אותו מצויין וחילץ את הכדור לרוע המזל הכדור הגיע לראביו.
הבעיה שלי עם ניימאר היא אותה בעיה שיש לי עם קוטיניו, וגם אוהדי ליברפול לא הבינו מה אני רוצה מקוטיניו…ניימאר(כמו קוטיניו) עושה קסמים על המגרש, הוא עושה דברים מדהימים עם הכדור שאוהדים מתחילים לחשוב שהם ממש נתנו משחק מדהים כשבעצם הם די הרסו לקבוצה שלהם !
ניימאר נכנס אתמול כמה פעמים לרחבה עם הכדור ועם יתרון מספרי של פסז’ והוא הוציא מזה 0 בישולים ו-0 שערים במשחק שבמיוחד בשבילו הביאו אותו לפסז’, אסנסיו שאתה קובע שהוא מלא פוזה ולא יעיל ברבע שעה בישל 2 שערים, והעונה כשהוא כן משחק הוא מעמיד מספרים מדהימים(שערים ובישולים) יחסית לדקות שהוא מקבל.
רונאלדו זכה 5 פעמים בכדור הזהב כי כשצריכים אותו הוא שם כדי לשים את הכדור ברשת, עם רגל ימין או שמאל, נגיחה או דרדלה עם העקב או שהכדור יפגע לו בתחת ויכנס לשער, בשורה התחתונה הוא שם ! תמיד ! פעם אחר פעם ! באופן עקבי !
וניימאר ?
הוא נתן אחלה שואו ! העביר לשחקנים בין הרגליים, בקפיץ מעל שחקנים, עשה הטעיות מדהימות, הראה קסמים, הלהיב את האוהדים, אבל 0 שערים 0 בישולים וירד מנוצח ממשחק שהקבוצה שלו הייתה יותר טובה.

(Renen) #29

טוב, אנחנו בעיקר לא מסכימים, אבל זה בסדר.
אני מבין את הטענות שלך כלפי קאסמירו, ואפילו איסקו, אני פשוט חושב שאתה too harsh , ביחס למשחק שבו אפשר לציין גם את הדברים הטובים שהם עשו, ובעיקר אותם.
מצד שני, אני מודה, אתה גורם לי להיזכר איך קטלתי את קובאציץ’ בקלאסיקו, שנתן משחק סבבה במשך 60 דקות, ואז גמר אותו עם טעות אחת עם מסי. אז כן, זה מזכיר את סגנון הטענה שלך לקאסמירו.
ראמוס - בעניין הזה אתה צודק לגמרי. אין ספק. גם כשכולם מפוחדים ולא הכל ברור, הוא תמיד אותו הדבר.

והחילופים והתוצאה, אני רואה את זה ככה: אם ריאל לא הייתה מנצחת, היא כנראה לא הייתה מנצחת בפריז. 1-1 אינו גרוע כמו הפסד ביתי, אבל הסיכוי לעבוד בגומלין אחרי ניצחון הוא גבוה כמה וכמה מההפרש בסיכוי לעבור בגומלין אחרי תיקו או הפסד ביתי.

ופריז קבוצה טובה. ממש לא בינונית. היא פשוט לא בשלה, ורואים שהשחקנים עוד לא מחוברים. ככה זה כשיש אגו בחדר ההלבשה ושכסף מאגד סגל בלי הרבה דברים אחרים במשותף, בטח בעונה הראשונה. גם ריאל חוותה את זה בעבר…

(bixente) #30

לגבי הבישול או לא בישול של ניימאר אני מודה שאני לא בטוח לגמרי שהיה שם בישול. בהתחלה טענתי שאין שם שום בישול. היום ראיתי שוב את התקצירים ואני עדיין לא יכול להגיד חד משמעית אבל אני חושב שכן היה שם בישול. אבל באמת קשה לקבוע. אבל אם על זה אתה טוען שזה לא בישול אז איך אתה טוען שהשער השני של רונאלדו הוא בישול של אסנסיו? קצת צביעות לא? אסנסיו נתן כדור גרוע לעבר השוער שטעה והדף לעבר רונאלדו. למה לעזאזל אתה קורא לזה בישול? לפחות במקרה של ניימאר יש ספק קל.

ולעניין ניימאר - למה לא התייחסת למה שרשמתי ? ניימאר בישל לאמבפה וקבאני שערים , הם פשוט לא כבשו. ניימאר היה הטוב ביותר במגרש , עבר שחקנים , עשה בלגאן בהגנה שלנו וזה שרשום לו 0 בישולים זה בגלל חבריו ולא בגללו.
רונאלדו שיחק משמעותית פחות טוב מניימאר אתמול, אבל רונאלדו זה רונאלדו, אין ספק שהוא מיוחד ובוא נגיד את האמת לרונאלדו הלך אתמול הרבה יותר. אבל אל תשכח שרונאלדו החמיץ 2 מצבים לגול , כאלו שניימאר לא הגיע אליהם בכלל. רונאלדו הצליח בגלל החברים שלו וניימאר נכשל רק בגלל החברים שלו. אין בכלל ספק שרונאלדו שחקן טוב יותר אבל אתמול זה לא היה הסיפור. זה סיפור רק לכותרות אם אתה ילד מושפע מ ONE וחבריו.

קודם כל זה נכון , זה בסדר לא להסכים תמיד.
אבל כן ציינתי את הדברים הטובים שקאסמירו עושה ועשה. אפילו רשמתי שלדעתי בצד ההגנתי של לסכל התקפות הוא בין הטובים בעולם בתפקידו. אי אפשר להגיד שאני לא נותן לו קרדיט. לגבי איסקו מתחילת עונה אני רושם שהוא השחקן הכי טוב שלנו העונה (שזה גרוע כן?) ושהוא כנראה גם הכי כשרוני. אבל כן משחקן כמוהו אני מחפש גם תכלס.

לגבי הקטילה שלך על קובאצ’יץ’ - אני גם ירדתי עליו באותו רגע אבל אחרי 3 דקות חזרתי בי. עשה טעות קשה מאוד (כנראה בעקבות הוראה של זיזו לא לעזוב את מסי ) אבל שיחק מעולה בקלאסיקו.
הטענה שלי לקאסמירו לא דומה בכלל לכך. קאסמירו באופן עקבי ולאורך המון זמן טועה בצורה קריטית בחלקים קריטיים של המגרש , כבר קיבלנו הרבה שערים מהשטויות האלו והחוסר אחריות שלו. זה לא סותר את העובדה שהוא עושה עבודה מצויינת לאורך זמן ומסכל התקפות מעולה, אבל זה לא אומר שאין לבקר אותו על חלק חלש במשחק שלו שהוא קריטי לתפקיד שלו. ואני ממש לא קשה איתו. אני פשוט רואה את כל התמונה.
ברור שהסיכוי לעבור בגומלין אחרי ניצחון ביתי הוא הרבה יותר גבוה , זה כמו מה שאלון מזרחי אמר בזמנו “מעדיף לחיות יפה ולא למות מכוער”. זה משהו שברור לכולם. השאלה היא מה אתה מפסיד כשזה לא יעבוד. כי אם היינו חוטפים שער ביתי נוסף והסיכוי היה לא נמוך לכך בעקבות החילוף אז ההתמודדות הייתה כמעט נגמרת. החילוף הזה היה חסר אחריות , למזלנו זה עבד.
פריז קבוצה כשרונית , אבל ממש לא קבוצה טובה. בינתיים.
כרגע פרט לניימאר אין לה אף שחקן שמתאים לשלבים האלו. לא קבאני שתמיד רועדות לו הרגליים ומחמיץ לפחות שער אחד בשלבים הקריטיים האלו ונכון לאתמול גם לא אמבפה שהיה רע. אבל הוא עוד ילד וזה יכול להשתנות כבר בגומלין. אני עדיין חושב שפריז בלי ניימאר היא עוד קבוצה בינונית.
דיבורים על אגו בחדר ההלבשה הם בדיחה רעה בעיניי.
בארסה זכתה באלופות עם חדר הלבשה שכלל את מסי וניימאר, פיקה ואלבס. אלו לא בדיוק שחקנים חסרי אגו.
ריאל זכתה עם רונאלדו, די מאריה, בייל, ראמוס ואיקר.
אגו זה משהו שאוהבים להגיד כשלא הולך. לדעתי חוסר אגו הוא גרוע יותר מ"עודף" אגו.

(Renen) #31

בדיוק, זו הנקודה. השאלה הזו - מה אתה מפסיד, וההחלטה שבעקבותיה - היא שקובעת אם החלטה שמתקבלת ברגע האמת מתגלה כנכונה, מוצלחת, אמיצה ושווה את הסיכון, או שהיא מיותרת, חתרנית, ילדותית והרסנית. לפעמים, אין סתירה מוחלטת בין כל התיאורים האלו.
ואתמול, זידאן לקח את ההחלטה האמיצה והחתרנית, וכך ניצח את המשחק. ההשלכה של מה שהיה יכול לקרות היא לא מה שחשוב. מה שחשוב היא המחשבה מאחורי המהלך, מה המעוף ומה התועלת שהוא משיג. וכאן - זידאן צדק, וניצח.

ובקשר לפריז: הקביעות שלך פשוט לא נכונות, אני באמת חושב שאין מה להתווכח כאן. להוציא את ניימאר ולומר שבלעדיו פריז קבוצה בינונית זו פשוט קביעה דרסטית, מוגזמת ולא נכונה. קבאני חלוץ ענק, וראטי קשר מעולה, אריאולה שוער מצוין ובאמת שזה לא נגמר שם.

וכנ’'ל לגבי הקביעה שאגו זה רק תירוץ. אבל לא ארחיב על זה.

בכל אופן - אין כמו לצטט את אלון מזרחי :slight_smile:

(אוריין יפה) #32

כריסטיאנו רונאלדו בליגת האלופות:
-השחקן היחיד שהבקיע 100 שערי ליגת אלופות עבור מועדון אחד.
-השחקן הראשון שמבקיע בשבעת המשחקים הראשונים של ליגת האלופות.
-מבקיע מעל 10 שערים בליגת האלופות כבר עונה שביעית ברציפות.
-137 קבוצות שיחקו בליגת האלופות, כריסטיאנו רונאלדו הבקיע יותר שערים מ-117 מהן.

(EricTonyTrunks) #33

(Renen) #34

עם יתרון 3-1 מהמשחק הראשון וכשהיא יודעת שאלה 90 הדקות החשובות ביותר שלה העונה, ריאל מדריד תעלה בעוד כ-24 שעות לכר הדשא בפארק דה-פראנס.

אם למשחק הקודם ריאל הגיעה בפורמה מגומגמת (4 ניצחונות ב-9 המשחקים שקדמו למפגש הראשון מול פסז’ בכל המסגרות), היא יכולה להיות אופטימית יותר לקראת הגומלין מחר. להוציא את ההפסד המאכזב בהרכב המשני לאספניול (1-0) לפני שבוע, ריאל ניצחה ב-6 מתוך 7 המשחקים האחרונים שלה. בתקופה הזו היא נהנתה מכושר מעולה של רונאלדו שכבר כבש 30 שערים העונה, מתוכם 10 שערים בחמשת המשחקים האחרונים שלו. גם מרסלו נמצא בכושר מצוין, מבשל וכובש, ואפילו בייל ובנזמה נראים חדים יותר.
במילים אחרות, ההתקפה של זידאן חזרה לעצמה, ומדובר בחבורה שונה לגמרי מזו שראינו בסיבוב הראשון של העונה.
ריאל מסתמכת בעיקר על ההתקפה, כאמור, בעוד ההגנה עוד נתונה לשיפור.

במשחק הראשון היו אלה אסנסיו ו-ואסקז שהביאו איתם את רוח השינוי, שגם הראו רצף מצוין של משחקים כשהם מקבלים קרדיט מהמאמן הצרפתי. ואסקז הוא כבר מלך הבישולים של ריאל העונה, ועל ההשפעה של אסנסיו אין צורך להרחיב (הכובש השלישי בטיבו העונה אחרי רונאלדו ובייל).

לוקה מודריץ’ וטוני קרוס החלימו מפציעותיהם והתאמנו עם הקבוצה היום, וגורמים לזידאן ל"כאב ראש חיובי" בבחירת ההרכב מחר. זידאן, דרך אגב, זימן למשחק את כל הסגל, כיאה למשחק חשוב בליגת האלופות וכמו במפגש הראשון בין שתי הקבוצות.

באיזה הרכב יעלה מחר זידאן?
כאמור, ישנן כמה אופציות מהן יוכל זידאן לבחור.

1. Once De Gala - “ה-11 לגמרים”. ההרכב החזק ביותר של ריאל, כאמור, שכולל מערך 4-3-3 עם כל השמות הגדולים: נבאס, וראן וראמוס בלמים, מרסלו וקרבאחל מגנים, קאסמירו, קרוס ומודריץ’ בקישור, וה-BBC בהתקפה. להרכב זה יש ויסות נוסף בו הוא הופך למערך יהלום 4-1-2-1-2 כאשר איסקו משחק בתור פליימייקר מאחורי בנזמה ורונאלדו, כשבייל על הספסל (זה ההרכב שפתח במשחק הראשון מול פסז’).

2. הזמן של אסנסיו ולוקאס ואסקז - המערך שהעניק שני שערים ב-10 הדקות האחרונות ובעצם הציל את זידאן היה 4-4-2 כשבייל ורונאלדו מתפקדים בחוד, כשבאגפים רצים ואסקז ואסנסיו (ובמרכז נשארים קרוס ומודריץ’). קשה לתאר את זידאן פותח במערך הזה, בטח כשבנזמה בכושר די טוב ושקרוס ומודריץ’ שניהם רק חזרו מפציעה ויצטרכו להחזיק את הקישור ללא קאסמירו. במילים אחרות, גם אם נראה מחר 4-4-2, זה כנראה לא יהיה בלי קאסמירו. זאת אומרת שמתוך הרשימה המעוטרת שכוללת את קרוס, מודריץ’, איסקו, ואסקז, אסנסיו, בייל ובנזמה - רק 4 יפתחו. סביר שמודריץ’, שהחלים מעט לפני קרוס, יפתח גם הוא בכל אופן.

3. זמן הצעירים - כנראה שבתור הכנה ל"נורא מכל", זידאן נתן לקובאציץ’ המון קרדיט מאז המשחק האחרון מול פסז’, ובעצם - אחרי שקרוס נפצע. זאת כנראה כהכנה למצב בו קרוס ומודריץ’ לא יהיו כשירים, כשקובאצ’יץ’ כאמור מקבל לא מעט קרדיט מזידאן באופן כללי, במיוחד למשימות הגנתיות “מיוחדות” (כמו בקלאסיקו מול מסי). אם זידאן ירצה לפתוח בלחץ שיכלול משחק מעבר מהיר אבל יאפשר המון עבודה הגנתית בו זמנית, סביר שהוא ישתמש בקובאצ’יץ’, אסנסיו ו-ואסקז יחד, כשלא מן הנמנע שבייל שיורד בעצמו פעמים רבות לאזור ההגנה, יפתח גם הוא. המערך הסביר ביותר לשיטה כזו הוא גם 4-4-2 כשואסקז ואסנסיו רצים לכל מקום, וקובאצ’יץ’ פותח לצד קאסמירו.

ואולי קרוס ומודריץ’ בכלל לא יהיו כשירים - במצב כזה, אולי אפילו מרכוס יורנטה הצעיר, שגם הוא קיבל אשראי לא מבוטל ומפתיע מאוד מזידאן במשחקים האחרונים, יפתח גם הוא בקישור. במצב כזה, יכול זידאן לשחק עם כישור כסחני שמורכב מקאסמירו, קובאצ’יץ’ ויורנטה. הסבירות למערך כזה היא כמעט אפסית כאמור, אבל זידאן יודע להפתיע…

ראוי לציין שבכל אחד מהמקרים האלו, רונאלדו הוא כאמור באנקר כשזידאן יבנה על הכושר והווינריות שלו. בנוסף, במיוחד לאחר שלא שיחק במשחק הראשון מול פסז’, בייל יאותת לזידאן, במידה ויפתח, וייתן את הכל. גם הוא יודע שזו ההזדמנות האחרונה שלו להוכיח שהוא קורץ מחומר של כוכבים, כששמועות על עזיבתו כבר נשמעו מספר פעמים העונה.

בכל הרכב שלא יבחר, לזידאן יש את כל האופציות מולו, והוא כאמור ישאיר את כולם במתח עד הרגע האחרון, כמו שהוא אוהב.
למרות שפסז’ תפתח בלחץ מהיר ותנסה למצוא שער בזק, אל תטעו, ריאל לא תגיע כדי להתגונן ותסתמך על משחק מתפרצות, ואין ספק שמרסלו וקרבאחל כבר תורגלו עבור כך מספר פעמים השבוע.

וקצת על פסז’
מיותר לציין שהקבוצה של אמרי מגיעה בפורמה מצוינת, כשמאז ההפסד לליון ב-21.1, היא לא ניצחה רק פעם אחת ב-11 משחקים - מול ריאל בברנבאו. פסז’ תהנה מסגל מלא למעט ניימאר. כמה שהפציעה שלו יכולה להתברר כמשמעותית עבור פסז’ ואפילו עבור ביטחון המשרה של אמרי. דווקא ב-90 הדקות החשובות ביותר העונה, הוא לא ייקח חלק (ולא באף משחק לאחר מכן). במשחק הראשון ניימאר הצליח לשגע את שחקני ריאל ומן הסתם ליצור חללים בקישור אם באמצעות טכניקה מעולה או בגלל העובדה שבכל רגע נתון חצי מהקישור של ריאל פקח עליו עין. עם זאת, לא ראינו שום דבר יוצא דופן ממנו, ודי מאריה שיחליף אותו בהרכב נמצא גם הוא בכושר מצוין (כבש במשחק האחרון מול טרואה). יש שיגידו שהוא משתף פעולה לא פחות טוב עם קבאני, בלשון המעטה.
אונאי אמרי זימן למשחק 21 פריזאים, כשבעצם רק ניימאר, כאמור, נשאר מחוץ לסגל, כמו גם חאתם בן-ארפה הנעלם, ממנו התעלם אמרי במסיבת העיתונאים, שם הוא הוסיף ואמר שאם פסטורה יתאמן כרגיל, אפילו הוא יזומן (וכך קרה). עוד ציין המאמן הספרדי כי לאס דיארה ותיאגו מוטה עשויים לפתוח שניהם בהרכב, ורמז בעצם שנראה מחר לפחות את אחד מהם (לפי השמועות היה זה מוטה שתורגל בהרכב היום). המשמעות של הדברים היא שפסז’ תעלה במערך שמסתמך לא מעט על כוח מתפרץ ועל טכניקה אישית. במילים אחרות: לא נראה הפקרות הגנתית ולא משחק מבולגן, כשהאמצע יוחזק אפילו חזק יותר מבמשחק הראשון, ועל הספסל ישבו כמה תותחים כבדים (דרקסלר, פסטורה, ככל הנראה לו סלסו, ועוד).
גם תיאגו סילבה הקפטן המושמץ(?) שהוסר מההרכב במשחק הראשון, חזק לתפקד במחזורים האחרונים בליגה הצרפתית. אמרי ציין שבחירת הבלמים תסתמך בין היתר על מצב הכשירות של מרקיניוס, מה שאומר שקימבמפה שהיה מעולה מול ריאל, כנראה יפתח בכל אופן.
בהתקפה, מיותר לציין, נראה את אמבפה, די מאריה וקבאני האימתניים, כשלכל אחד מהם יש מה להוכיח, מול ריאל מדריד ובאופן כללי.

הרבה מונח על הכף מחר בפריז. כמו במשחק הראשון, ואפילו יותר: המשחק מחר יקבע את את האמון במאמנים ובהמשך העונה.
האם ריאל יכולה להוציא משהו מעונה עגומה? האם פסז’ תיכנס באופן סופי לליגה של הגדולות, ללא ניימאר?
נגלה מחר, הלב כבר דופק…

image

(Renen) #35

ואכן, זידאן מפתיע את כולם ופותח במערך “צעיר” שכולל את קובאצ’יץ’, אסנסיו ולוקאס ואסקז גם יחד!

אחרי שכבר התרגלנו לראות את זידאן מתרגל המון שחקנים בשלל רוטציות, אבל בסופו של דבר מעלה את ההרכב ה"חזק ביותר שלו", תמיד ובכל אופן, כשהמדובר במשחק “גמר” - היום זידאן סוף-סוף נותן קרדיט למי שפשוט הכי מתאים ומשחק הכי טוב בזמן האחרון. כל החילופים שראינו את זידאן עושה במשחקים האחרונים לקראת המשחק הערב, בעצם אותתו בדיוק את כוונותיו. ואסקז ואסנסיו באגפים, במשחק שיכלול לא פחות הגנה ממתפרצות סערה, וקישור קשוח שבא לחסום את משחק ההתקפה של פסז’ עם קאסמירו וקובאצ’יץ’ יחד.
בחוד, רונאלדו ובנזמה, כשהצרפתי בעצמו ידוע כשחקן שיודע להחזיק בכדור, ועל רונאלדו לא צריך להסביר…
ההגנה צפויה: קרבאחל ומרסלו מגנים, וראן וראמוס בלמים. קיילור בשער.

בייל, מודריץ’ וקרוס על הספסל הטוב בעולם.

ההרכב המלא:

(Zichelior) #36

הרכב בהחלט טוב של ריאל, בניגוד לזה של פריז.

אחורי מדי, הגנתי מדי, עם שחקנים לא מספיק טובים (טיאגו מוטה…)
פריז תזדקק לנס כאשר אמרי משאיר שחקנים כמו קימפמבה מונייה קורזאווה (אולי לא כשיר?) פסטורה ודרקסלר.
הבאסקי טועה בפעם השנייה במפגש הזה בהרכב שהוא מעלה. חבל.

(Renen) #37

ריאל מדריד מנצחת את פסז’ 2-1 בחוץ ועולה לרבע גמר הצ’מפיונס עם 5-2 בסיכום הכללי

אפשר לומר שזידאן מכה את אמרי בנוק-אאוט, שוב, כשהוא פותח עם אסנסיו ו-ואסקז באגפים, שנתנו משחק הגנה בנוסף למהירות בהתקפה. ואסקז גם המשיך את הכושר המעולה שלו העונה ובישל לרונאלדו את השער הראשון, כשכבר יש לו 10 בישולים העונה.
אפשר לומר שרונאלדו כבש במשחק צ’מפיונס 8 רצוף העונה ובעצם בכל משחקי ליגת האלופות העונה (שובר את השיא שלו עצמו), ו-9 כשמחשיבים את הגמר משנה שעברה מול יובנטוס. ובכלל, רונאלדו בכושר שיא מתחילת 2018, כשהוא כובש כבר 15 שערים בישורת הזו של העונה.
אפשר לומר שההגנה של ריאל עמדה חזק, וקאסמירו שוב היה בלתי-עביר כמו גם קובאצ’יץ’ שתסכל את וראטי עד שזה האחרון איבד את העשתונות, צעק על השופט, וקיבל כרטיס צהוב שני וגמר את המשחק.
אפשר גם לומר שניימאר פצוע…

אבל כל אלה רק יאדירו את ריאל או יורידו מהאחריות של פסז’. וקודם כל, לפני הכל, האמת היא שפריס סן ז’רמן פשוט מאכזבת. הקבוצה עמוסת הכוכבים דורסת בזירה המקומית אבל עושה במכנסיים בזירה של הגדולים. אם בשנה שעברה היה אפשר לומר שהיא הייתה מצוינת מול ברצלונה והודחה רק כי הקטלונים סיפקו סיומת נהדרת למשחק מטורף או אפילו כי היה חסר להם מזל - הפעם הצדק לא איתם. אונאי אמרי לא הכין את הקבוצה שלו (מספיק) טוב. הוא עלה במערך של שלושה קשרים צפופים במרכז המגרש, כשאמבפה ודי-מריה מקבלים כדור הרבה יותר מדי גבוה. קבאני שוב בקושי נגע בכדור, ומחצית ראשונה אמנם מנומנמת גם מצד ריאל - הסתיימה ב-0-0. במחצית השנייה זה כבר היה סיפור אחר לגמרי.
אחרי דקות פתיחה טובות של פריז, ריאל ניצלה מתפרצת מעולה ועלתה ל-1-0, שאפשר לומר שהיה מוצדק. ומשם, פריז התפרקה. משחק מבולגן עוד יותר מבמחצית הראשונה, איבודי כדור, מסירות רעות, ואפס סיכון לשער של נבאס.
אם היה יותר מה לומר, הייתי כותב, אבל באמת שסוף המשחק היה מביך. וראטי, כאמור למעלה, איבד עשתונות וגמר את המשחק, וקבאני בעצמו סיים את המשחק בנס רק עם כרטיס צהוב.
הפריזאים מפורקים, ולא בטוח שאמרי יזכה לחסד גם בעונה הבאה. לא בטוח שזו אשמתו הבלעדית, אבל הקבוצה שלו לא הייתה מוכנה לניסיון של ריאל.

ומהצד השני, זידאן שוב הוכיח שהוא יודע לחשוב טקטית. מול המערך הצפוף במרכז של אמרי, העלה זידאן מערך פתוח עם שחקנים באגף. מעבר לשני השערים שהובקעו, אסנסיו ו-ואסקז בעטו כל אחד לקורה, ובנזמה בעצמו החמיץ שני מצבים מול אראולה. המשחק היה יכול להיגמר בצורה הרבה יותר קיצונית לטובת הלבנים.

ריאל הוכיחה שמקומה עם הטובות ביותר, גם בעונה עלובה בליגה.

(Zichelior) #38

ההר הוליד עכבר

שמינית הגמר, פריז סן ז’רמן 1 : 2 ריאל מדריד (5-2 למדריד בסיכום), פארק דה פרינסס

המפגש של ריאל מדריד ופריז סן ז’רמן הבטיח הרבה, אך בסופו קיבלנו קרב במעמד צד אחד. את המסקנות אפרוט בהמשך, אך גולת הכותרת היא אחת:
נעשה צדק על המגרש. המסורת ניצחה את הכסף, אותו כסף שכל מטרתו הייתה לצבוע באור טוב יותר את המדינה הקטארית שתארח את המונדיאל ב2022 חרף שחיתות רבה והתעלמות מזכויות אדם בסיסיות. הכדורגל מעבר לשמות מפוצצים ויקרים הוא סיפור של מסורת ודרך, של רגש.

לפני שאגע בכלל הכשלים של פריז סן ז’רמן מתחילה ועד סוף, ריאל ראויה למחמאות. זידאן הבין (יש לומר כי ההבנה הגיעה באיחור קל אחרי איבוד שני תארים), שההרכב שזכה בשני גביעי אירופה זקוק לרענון, רענון שנמצא בסגל. הוא עלה עם הרכב נפלא שמביא לחימה, צייתנות טקטית ואגרסיביות יחד עם רעננות ורעב גדול. האנשים שעשו את המשחק הערב הם אסנסיו וואסקז שפתחו אופציות נהדרות באגפים וסיפקו לחץ על רחבת הצרפתים. הלחץ הנהדר (מעט חסר אחריות אמנם) של קובאצ’יץ’ הביא לשליטה במרכז השדה, החילוף שלו בקרוס תוזמן נהדר וחיזק את הפן הדפנסיבי בדיוק כדי לסתום את הגולל על התקווה של פריז. רונאלדו בא לעוד יום עבודה במשרד, והנתונים ההזויים שהוא מנפק לא מתפרשים בקונטקסט ההיסטורי הראוי – זה היה המשחק התשיעי ברצף בו הוא כובש באלופות, כאשר שמונת משחקי העונה בכללם. אינסיין.
מילה טובה מגיעה גם לואסקז, היוצר המוביל של הלה ליגה פר 90 דקות. הערב הוא בישל את ה10 העונה ואת ה8 השנה (2018).

חשוב לציין, כי לא הכל זהב. ההחלטה להמשיך בקרדיט ההזוי לבנזמה על חשבון בייל עלה בכמה שערים, ההגנה עדיין לא כל כך נמצאת, ולאור שיתוף הפעולה הכל כך מבריק בין רונאלדו למרסלו לא מובן מדוע הוא עדיין לא מוסט לכנף בלי משימות הניוון ההגנתיות שממילא חסרות כל סיכוי לקרות.

פריז סן ז’רמן לא הגיעה למשחק הערב. אונאי אמרי הוכיח בפעם המי-יודע-כמה שהג’וב הזה גדול עליו בכמה מידות. הוא העלה הרכב שערורייתי, כאשר העדיף את טיאגו סילבה המזדקן על חשבונו של קימפמבה הנהדר, ניוון את אלבס בהגנה כאשר ההתקפה כה קריטית (בשל התוצאה ועוד יותר בשל היעדרותו של ניימאר), ועלה עם קישור לא מובן באופן קיצוני. וראטי וראביו הם שני קשרים נהדרים, אך שניהם בעלי אוריינטציה דפנסיבית במובהק. טיאגו מוטה לא הרשים באף עונה בפריז, ומקומו לא בקבוצה שמתיימרת להימנות בין אריות אירופה. כאשר על הספסל ישנם כלים התקפיים כל כך איכותיים כמו דרקסלר ופאסטורה, טעותו של אמרי נראית חמורה ביותר. לאחר שפריז בנתה יופי של קבוצה על הנייר ולא פגשה במבחנים כלל, הכל פיארו ושיבחו את הסגל הנפלא. אלא, שכאשר הסגל הכה טוב על הנייר לא פוגש את הדשא, אין כל משמעות לנייר הנהדר.

משחק חלש מאוד וחסר אחריות של וראטי (עם אדום מיותר, השלישי שלו ב-44 משחקים במפעל), בתוספת של די מריה לא חד ומוטה הלא-שייך לא יכול לספק ניצחון רב שערים. התנועה של פריז התנקזה היום באופן לא רגיל למרכז, בלי לפתוח לכיוון האגפים בכלל, בלי תנועה מרובה, בלי מסירות עומק רבות. ניימאר כנראה חשוב מעבר לסטטיסטיקות.
כדי לפרוך מראש את הטענות על ביש המזל בהיעדרותו של ניימאר, אדגיש: הבעיה ההתקפית של פריז עלולה להטעות, אך היא הייתה הבעיה השנייה בחשיבות הערב.

לפריז סן ז’רמן ישנם הכלים לבנות הגנה טובה ומתואמת, צעירה וחדה. מרקיניוס היה הערב גיבור, לא פחות. הוא צריך היה לתפקד כבלם וחֶצי וכמגן ימני, ועשה זאת על הצד הטוב ביותר. קימפמבה הוכיח שהוא בלם נהדר במפגש הראשון, כאשר הראה תיאום נהדר עם מרקיניוס ובכל אופן הוא כנראה בדרך להפוך לבלם גדול. מונייה הוא מגן צעיר נהדר, חזק, בעל דריבל מצויין שהביא שני שערים אשתקד באותו שלב ובאותו מגרש נגד קבוצה ספרדית אחרת. קורזאווה הוא מגן יוצא מן הכלל. שלושה מן הארבעה היו בסגל למשחק הערב. שניים לא שיחקו.
הגנת פריז נראתה רע כל כך, היא הייתה רכה, בדקות רבות מביכה, ולניימאר אין שום קשר לנידון.

חלק מן האחריות לאיומים הרבים ולספיגת שערים היא של ההגנה. חלק ניכר אחר, שהוביל לכך באופן ישיר הוא הרכות במרכז המגרש. ריאל מדריד ניצחה הערב 62 קרבות על הכדור. פריז סן ז’רמן ניצחה ב-45 כאלו. הפער הוא בכדורים צמודי קרקע, כיוון שבקרבות האוויריים המצב יחסית שקול – 11:10 לבלאנקוס. רכות כזו היא משמעותית ומהותית להכתבת הקצב, להחזקת השליטה במרכז השדה. פריז נראתה כבובות חרסינה כאשר התקפית אין לקשריה מה לתרום. לא הרבה בכל אופן.

האכזבה שאמבפה הקרין בשפת גופו שעה שהוחלף בדקה ה85 בשחקן הקישור האחורי הטרי לסאנה דיארה מובנת לגמרי. התנועה של קבאני הערב היתה מנותקת לחלוטין מתנועת הכדור, ואמבפה הצעיר לא מצא כתובת לכדורים שהגיעו אליו. קבאני לא חיבר איתו יותר מ-2 מסירות.
הוא צעיר מאוד, ויש לכך מחיר של שכר לימוד בדמות החמצות רבות, אך אמבפה נתן את כל כולו הערב, וקיבל חזרה התקפה מתה, ללא שום תנועה ופתיחת כיווני מסירה. לאמבפה אמנם יש 14 שערים ו-11 בישולים העונה במדי פ.ס.ז’, אך נדמה כי הוא הולך אחורה: אשתקד הוביל את קבוצתו לחצי גמר ליגת האלופות, העפלה סנסציונית ומרשימה, ולאחר שהועבר בסכום של 180 מיליון יורו, הגיע למועדון שמודח ללא תנאי כבר בשמינית הגמר. שדרוג? האכזבה מוצדקת.

נקודה אחרונה בהקשר לניהול המשחק של אמרי. אונאי אמרי העלה הרכב לא טוב בכלל, אך גם הגיב למשחק בצורה איטית ושבלונית, שלא הצליחה להשפיע על המשחק.
בהפסקת המחצית, כאשר לוח התוצאות הראה שפריז חייבת עוד לפחות שני שערים, אמרי כנראה הנחה את חניכיו לתקוף יותר. הביטוי במגרש היה חיפוף ההגנה. התקפית דבר לא השתנה, הגנתית – הקבוצה איבדה כל צורה והציגה מחצית מביכה עד מאוד. התגובה הגיעה מאוחר בדקה ה-60. עשר דקות אחרי הגול שספג, העלה אמרי למגרש את חבייר פאסטורה המצויין, מעט מידי ומאוחר מידי. הארגנטינאי הצליח להוביל לשער, שלא הספיק כלל וכלל.

תוצאת המפגש מעלה מספר תובנות.
ראשית, אונאי אמרי לא ראוי לאמן קבוצה בסדר גודל (תקציבי לפחות) כזה. הוא גם אמר שלא ימשיך לעוד עונה בפריז, כך שישנה נחמת עניים גם לאוהדים הפריזאים.
הכסף הגדול לא יכול לקנות הכל. מסורת למשל. חוויה, ניסיון, ריגוש. ההשקעה של פריז סן ז’רמן נכשלה ביג-טיים, ואולי זה הזמן לעשות חושבים בבירת צרפת, לגבי שיטת בניית הסגל ולגבי איזון ההשקעה בין כל העמדות על כר הדשא.
הליגה הצרפתית איננה אינדיקציה לכלום. ההגנות חלושות, ההתקפות עדינות. הערב הגיעה חותמת נוספת בנושא.

בצד המדרידאי, האוהדים הלבנים יכולים לחזור הביתה שמחים. אך לא יותר מידי. ההגנה עדיין איננה, ה’מבחן’ בצלמה של פריז סן ז’רמן התברר כבלוף. ריאל בעטה 14 בעיטות יותר הערב, אך תרגמה אותן לשני שערים בלבד – תקלה רצינית. בהמשך הדרך במפעל העסק יהיה קשה הרבה יותר. את ‘ההר’ ריאל עברה, אך אל תטעו – ההר הוליד עכבר.

ronaldocelebrates

זידאן מאמן גדול - זה הסיכום שלי לצמד המשחקים .

ויותר בהרחבה : רשמתי את זה לפני חודש, כשריאל הייתה בשיא המשבר - זידאן חייב לקבל קרדיט בלתי מוגבל מהבעלים, מהאוהדים ומהשחקנים .
מדובר במאמן מפתיע מאוד, לא מקובע ויצירתי .

את זידאן כשחקן בכלל לא אהבתי, אבל בתור מאמן אני מאוד מאוד מעריך אותו .

הראייה של זידאן היא ראייה מערכתית ולטווח הרחוק : בגלל זה הוא העיף את הדוגמן הלא מקצוען רודריגז, בגלל זה הוא מקדם שחקנים ספרדים צעירים, ונותן להם קרדיט במשחקים הגדולים, ובעיקר : הוא רוכש שחקנים בסכומים נמוכים מאוד, ומוכר שחקן אוברייטד ב 70 מיליון יורו .

זידאן חייב להיות הפרגוסון של מדריד . אני הייתי מחתים אותו ל 10 שנים קדימה . אין ראוי ממנו להיות המאמן של ריאל מדריד .

(t-rix) #40

אני חושב שמלבד המאמן הבינוני של פארעז, הצרפתים סובלים מליגה חלשה ולא מאתגרת שמושכת את הרמה שלהם למטה. ברגע שפוגשים קבוצה מהטופ, הם נתפסים עם המכנסיים למטה.

לעניות דעתי גם באיירן סובלת מאותו תסמין -אם כי פחות “חריף”- בשנים האחרונות.

יש לציין שזה ממש לא מובן מאליו הראיונות של נאסר אל חליפי אחרי המשחק. זה נראה כאילו הוא המאמן והבובה שלו לא מתפקדת מספיק טוב.